ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet
 Εξωγήινοι, έχετε ένα μήνυμα, από Ρωσία !
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2004, 10:12:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Εξωγήινοι, έχετε ένα μήνυμα, από Ρωσία !


Η Ρωσία ετοιμάζεται να στείλει το πρώτο της μήνυμα προς το διάστημα στις 25 Δεκεμβρίου, ελπίζοντας να ανταποκριθεί κάποιος εξωγήινος πολιτισμός.

Αυτή τη δυνατότητα τους την έδωσαν οι διαστημικοί δορυφόροι νέας γενιάς "Glonass-M", οι οποίοι, πέραν όλων αυτών που ήδη κάνουν, μπορούν και να χρησιμοποποιούνται ως "διαστημικοί ταχυδρόμοι".

Οι δορυφόροι Glonass-M περιφέρονται γύρω από την Γη σε ύψος 20 χιλιάδων χιλιομέτρων και μπορούν να μείνουν εκεί για πάντα. Πληροφορίες με τη μορφή κειμένων και σχεδίων για τα εξωγήινα όντα μπορούν να τοποθετηθούν σε πλάκες αλουμινίου, οι οποίες χρησιμοποιούνται ήδη ως βοηθητικά φορτία για να διατηρεί ο δορυφόρος το κέντρο ισορροπίας του. Η εκπρόσωπος τύπου του οργανισμού, Elena Matveeva, είπε ότι οι πρώτες πληροφοριακές πλάκες τοποθετήθηκαν στον δορυφόρο Glonass-M 12L, που θα σταλεί γύρω από τη Γη, στις 25 Δεκεμβρίου. Οι πλάκες περιέχουν πληροφορίες σχετικά με την επιχείρηση και τον ιδρυτή της, τον ακαδημαϊκό Mikhail Reshetnev.

Ήδη συλλέγονται ιδέες για το επόμενο μοντέλο δορυφόρου που θα εκτοξευτεί μέσα στο 2005 και προτεραιότητα έχουν οι πληροφορίες σχετικά με τον πλανήτη μας. τον ανθρώπινο πολιτισμό, την εκπαίδευση και την τεχνολογία.

http://english.pravda.ru/science/19/94/379/14606_space.html


Ω, Θεέ μου, συγνώμη. Ξέρεις... ήμουν τόσο απορροφημένος να σε σκέπτομαι, που δεν πρόσεξα ότι ήσουν πάντα, εδώ, μπροστά μου.
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.078125
Maintained by Digital Alchemy