ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΔΙΩΞΗ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 12:40:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ, ΣΥΛΕΓΩ ΣΤΟΙΧΕΙΑ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ, ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΛΕΓΞΟΥΝ ΤΟΝ ΝΟΥ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ.
ΟΙ ΛΟΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΙΣ…
1) ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΣΟΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΤΟΥΣ
2) ΣΕ ΠΟΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΠΟΣΚΟΠΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ
3) ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΡΟΥΝ ΚΑΤΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ

ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΙΤΟ, ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ, ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΑΚΡΗ. ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΨΗ, ΟΛΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΒΛΑΨΟΥΝ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ, ΜΑ… ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΟΙΟΙ. ΠΟΙΟΙ Η′ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΑΥΤΟΙ-ΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΥΘΥΝΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΓΧΕΙΡΗΜΑ.
ΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ… ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ; ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΘΟΝΙΟΙ; ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ; …ΕΙΝΑΙ...;
ΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ;;;;;;
ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΧΙΛΙΟΙ ΜΥΡΙΟΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΟΙ, ΜΑ Η ‘ΚΕΦΑΛΙ’… ΟΥΔΕΙΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ, ΟΥΔΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΑΨΕΙ.
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ, ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΣΠΑΖΟΚΕΦΑΛΙΑ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ Η′ ΟΧΙ;
ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΟΛΟ ‘ΠΡΑΓΜΑ’, ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΠΛΕΥΡΕΣ…
ΚΑΠΟΙΑ ΦΟΡΑ, ΤΟ ΠΗΓΑ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΑ……

1- ΣΚΕΨΗ… Η ΧΘΩΝ ΜΑΣ, ΤΟ ΠΕΔΙΟ ΜΑΣ, ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΧΩΡΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΕΩΣ ΨΥΧΩΝ. ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΙΣΙΑ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΑ. Η ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ Η ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΣΟΦΙΑΣ ΚΑΙ ΓΝΩΣΗΣ, ΑΠΑΙΤΕΙ ΤΡΙΒΗ. ΆΡΑ, ΕΜΠΟΔΙΑ-ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ-ΑΝΤΙΘΕΣΕΙΣ-ΚΑΛΟ,ΚΑΚΟ ΚΤΛ. ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ. ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΕΝΣΥΝΕΙΔΗΤΗ ΒΟΥΛΗΣΗ-ΕΠΙΛΟΓΗ, ΚΑΙ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΣΥΓΚΡΙΣΗ, ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΜΑΥΡΗ ΚΟΥΚΙΔΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑΝ ΛΕΥΚΟ ΤΟΙΧΟ. ΕΣΤΩ ΠΟΛΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ ΜΑΥΡΕΣ ΚΟΥΚΙΔΕΣ. ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΔΙΑ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΑΦΑΙΡΕΙΤΑΙ Η ΜΝΗΜΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΕΣ ΣΧΕΔΙΟ, ΩΣΤΕ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΨΥΧΙΚΕΣ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΕΣ ΜΑΧΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ …ΠΟΝΗΡΕΣ ΚΑΙ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ, ΛΟΓΟ ΓΝΩΣΗΣ ΤΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ…
1α) Αν επαναπαυτώ σε αυτό, το λιγότερο που μπορώ να πάθω είναι να αποκτήσω οκνηρότητα ψυχής.
1β) Γιατί σε όλες σχεδόν τις θρησκείες-πολιτισμούς, υπάρχει η άποψη του κινδύνου να χάσεις την ψυχή σου, την ουσία σου;
1γ) Και γιατί όλες οι θρησκείες και τα απόκρυφα τους, μιλάνε για την συνταρακτική μάχη των παιδιών του Φωτός και του Σκότους;
1δ) Μήπως με βολεύει αυτή η άποψη;

2- ΣΚΕΨΗ… ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ Η ΠΡΩΤΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ. ΔΗΛΑΔΗ, Η′ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΙΔΑΝΙΚΑ ΟΜΟΡΦΟ-ΔΙΚΑΙΟ ΣΥΜΠΑΝ, Η′ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΤΟΥ.
1α) Τι ή ποιος θέλει το ένα ή το άλλο; Και σε αυτή την περίπτωση, δεν μπορώ να διανοηθώ να βρω απάντηση στο ανώτερο χώρο αυτής της παν-δημιουργίας… Αδυνατώ να βρω απαντήσεις εδώ γύρω-δίπλα-κοντά μου, πόσο μάλλον στα απίστευτα ¨μακρινα¨ αυτά ¨μέρη¨!

ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΣΚΕΨΗ, ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΙΟ ΑΠΛΑ, ΞΕΡΟΥΜΕ (ΥΠΟΘΕΤΟΥΜΕ) ΜΕ ΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΡΓΑΖΟΜΑΣΤΕ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ. Η′ ΕΣΤΩ ΑΣ ΔΕΧΤΩ, ΠΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ. ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ, ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΦΡΟΝΤΙΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΠΟΡΩ, ΔΙΟΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ-ΤΕΛΟΣ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΥΠΑΡΞΗ, ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΥΠΑΡΞΗ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ.
ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΚΕΨΗ; ΠΟΙΟΣ; ΠΟΥ; ΠΩΣ; ΤΙ;

ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΤΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ…
ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ, ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΟΥ, ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΑΖΕΨΕΙ, ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ-ΑΚΟΥΣΜΑΤΑ, ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕΛΕΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ, ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-ΕΠΙΔΡΑΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ( ΣΚΟΠΙΜΕΣ. ΔΗΛΑΔΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΕΝΑ ΣΥΜΒΑΝ-ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΚΤΛ ΚΤΛ ΚΑΙ ΚΑΤΑΓΡΑΦΟΥΜΕ ΠΩΣ ΑΝΤΙΔΡΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ. ΚΑΙ …ΣΥΧΝΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΑΦΟΡΟΥΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ ΜΕΛΕΤΕΣ ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΡΟΘΕΣΗ, Η′ ΕΣΤΩ ΚΑΠΟΙΟΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ.)
ΠΑΝΙΚΟΣ, ΝΑ ΤΟ ΠΩ…… ΒΟΗΘΕΙΑ!!! ΝΑ ΤΟ ΠΩ…… ΕΛΕΟΣ!!! ΝΑ ΤΟ ΠΩ……
ΕΤΣΙ ΕΝΙΩΣΑ.
ΠΛΗΘΩΡΑ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ! ΜΥΡΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ!

ΚΑΙ ΕΔΩ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΜΟΥ…
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ, ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΞΕΤΥΛΙΞΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΥΒΑΡΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΚΑΠΟΥ. ΕΣΤΩ ΝΑ ΠΛΗΣΙΑΣΩ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΠΛΑΝΗΤΙΚΗ Η′ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΣΥΝΟΜΩΣΙΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΑΤΕ ΠΟΙΟΣ, ΤΕΛΙΚΑ, ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΤΟΧΕΥΕΙ.
ΧΤΥΠΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΙΔΕΙΑ, ΧΤΥΠΟΥΝ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ, ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΟΥΝ ΙΣΤΟΡΙΕΣ, ΕΠΙΡΡΕΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΝΟΥ, ΕΠΕΜΒΕΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΨΥΧΟΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΜΕ… ΤΑ ΜΜΕ, ΜΕ ΨΕΚΑΣΜΟΥΣ, ΜΕ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ, ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΟΙΩΣΗ ΤΡΟΦΗΣ-ΝΕΡΟΥ-ΦΑΡΜΑΚΩΝ-ΠΕΡΙΕΡΓΑ (ΤΑΧΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ) ΕΜΒΟΛΙΑ, ΒΙΟΤΙΚΗ ΠΙΕΣΗ, ΜΙΚΡΟΤΣΙΠ, ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ, ΠΟΛΕΜΟΙ, ΕΠΕΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙΡΙΚΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ, ΚΛΩΝΟΙ, ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ, ΠΛΕΓΜΑ ΔΟΡΥΦΟΡΩΝ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙ; ΚΤΛ ΚΤΛ.
ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ, ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ (ΠΟΙΟΙ; ΝΑΤΟ ΠΑΛΙ! ΑΓΝΩΣΤΟΙ ΧΙ! )
ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ, ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΓΚΛΩΒΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΨΥΧΕΣ ΕΙΤΕ ΚΑΘΩΣ ΑΠΟΧΩΡΟΥΝ ΕΙΤΕ ΚΑΘΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΕΙΣΧΩΡΗΣΟΥΝ ΣΤΟ ΓΗΙΝΟ ΠΕΔΙΟ.
ΚΑΙ ΡΩΤΩ… ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ; ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ; ΠΟΙΟΣ; ΠΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ; Η’ Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΕΧΕΙ ΣΤΕΡΕΨΕΙ ΑΠΟ ΘΕΤΙΚΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΕΦΙΑΛΤΕΣ; ( ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΩ. ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΑΛΛΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ. )
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΑΣ, ΣΕ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΑ, ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ.

ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ, ΑΝ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ, ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟ ΤΟΠΙΟ. ΔΙΟΤΙ ΝΟΜΙΖΩ, ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!


ΑΠΕΙΡΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ....

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 13:48:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

1β) Γιατί σε όλες σχεδόν τις θρησκείες-πολιτισμούς, υπάρχει η άποψη του κινδύνου να χάσεις την ψυχή σου, την ουσία σου;


Ούτε καν στις περισσότερες-περισσότερους.

quote:

1γ) Και γιατί όλες οι θρησκείες και τα απόκρυφα τους, μιλάνε για την συνταρακτική μάχη των παιδιών του Φωτός και του Σκότους;

Ούτε καν οι περισσότερες.

Real stupidity beats artificial intelligence any time. -- Terry Pratchett

Edited by - junk95 on 21/12/2004 13:49:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gusotos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


63 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 14:09:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gusotos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΑZΩΕΛ

ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ ΜΙΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΣΥΝΟΜΟΣΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΕΙ ΝΑ ΕΠΙΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΧΑΥΝΩΣΗ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΝΑ ΜΕΙΩΣΕΙ ΤΙΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ, ΝΑ ΣΤΡΕΨΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟΥ ΣΕ ΥΛΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΓΚΟΣΜΙΕΣ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ.

ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΓΥΡΩ ΜΑΣ, ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ, ΤΟ ΝΙΩΘΟΥΜΕ, ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΩ...ΜΥΡΙΖΕΙ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ.

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΔΡΑ ΣΕ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ, ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ (ΜΗΝ ΠΩ ΑΠΕΙΡΕΣ) ΟΜΟΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ.

ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑ ΔΡΑ ΕΝΤΟΣ ΜΙΚΡΗΣ ΕΚΤΑΣΗΣ ΣΥΝΟΡΑ, ΦΥΛΕΤΙΚΑ,ΕΘΝΙΚΑ,ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ,ΚΤΛ.

ΜΕΡΙΚΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ :

ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ : ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ - ΣΚΕΨΗΣ -ΑΝΤΙΛΗΨΗΣ

ΕΤΑΙΡΙΕΣ( ΜΙΚΡΕΣ Η ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΕΣ ) : ΠΑΝΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΕΙΣ,

ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΝ ΕΣΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΜΟΥ, ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΠΟΥΛΗΣΩ.

ΣΤΑ ΔΥΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ (ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ). ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΧΩΡΑΝΕ ΑΠΟ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΕΧΡΙ ΟΙ ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΣΩΝΟΙ (ΒΛΕΠΕ "ΕΘΝΑΡΧΗΣ").


ΣΑΦΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΚΑΠΟΙΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΟΓΙΣΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΑΖΩΕΛ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ?

ΜΑΣ ΣΤΡΕΦΟΥΝ ΑΛΛΟΥ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ!! ΔΕ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΝΑ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΝΑ ΦΑΝΑΤΙΖΟΜΑΣΤΕ, ΝΑ ΤΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟ ΑΓΩΝΑ, ΝΑ ΑΙΜΑΤΟΚΥΛΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΣΤΑΔΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΑΝΑΓΑΓΟΥΜΕ ΣΕ ΗΡΩΕΣ ( ΣΥΓΧΡΟΝΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ) ΕΝΤΕΚΑ ΜΑΝΤΡΑΧΑΛΟΥΣ ΠΟΥ ΚΛΩΤΣΑΝΕ ΕΝΑ ΠΕΤΣΙ!!!!


ΤΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΙΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ, ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ REALITY, ΣΥΓΧΡΟΝΑ ΣΕΞΙΣΤΙΚΑ ΠΡΟΤΥΠΑ, ΕΘΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ, ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΚΟΝΣΕΡΒΕΣ..........ΜΠΛΑ..ΜΠΛΑ....
ΕΛΕΟΣ, ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΑΛΛΟ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ!!


ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ , ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΙ ΕΣΥ, ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΧΙΛΙΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΜΕΡΙΕΣ, ΠΡΟΣΩΠΑΡΧΕΣ ΚΑΙ ΤΜΗΜΑΤΑΡΧΕΣ ΒΡΗΚΑ, Η ΔΙΕΥΘΗΝΣΗ ΟΜΩΣ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΑΓΝΩΣΤΗ.


..... ''Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΦΘΙΝΟΥΣΑ ΠΟΡΕΙΑ ΟΠΩΣ Ο ΚΑΘΕ ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΠΟΥ ΦΘΗΝΕΙ ΚΑΙ ΟΔΗΓΕΙΤΑΙ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ, ΕΤΣΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΜΠΕΡΟ ΤΟΥ ΧΡΩΜΑ , ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΟΔΗΓΕΙΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ''
ΡΙΤΣΑΡΤΝΤ. ΝΤ. ΑΝΤΕΡΣΟΝ. - ΝΤ. ΑΝΤΟΝΙ

ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ, ΜΕ ΧΑΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΛΛΕΞΕΙ.


ΝΑ ΕΜΝΕ ΕΝΑΝ ΡΑΣΙΟΠΟΥΛΟΝ Σ' ΟΡΜΑΝ ΑΠΕΣ ΠΟΥΛΟΠΟΝ
ΜΟΙΡΟΛΟΓΟΥΝ ΤΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ
ΚΛΑΙΓΝΕ ΤΑ ΜΑΝΑΣΤΗΡΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 15:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Target :
Control

Why ?
Mass-ive Power

Who ?
Individuals

Which ones?
the POWERFULL

Where?
Everywhere possible

In what ways?
more and more

How's that?
Evolution!

Target=Evolution?
In a way

is there other way?
of courseΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 15:47:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΒΛΑΨΟΥΝ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ,

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΑΠΟΣΚΟΠΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΜΑΣ ΠΑΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ....
Ο ΠΟΘΟΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΕΞΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΑΝΟΥΣΙΟ ΚΕΡΔΟΣ ΜΑΣ ΟΔΕΥΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΝΑ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ...

ΑΓΑΠΗΤΕ ΑΖΩΕΛ ΑΔΙΚΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΑΝ ΔΝ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΟΙ ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΟΙ ΤΠΤ ΔΝ ΑΛΛΑΖΕΙ....

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zephyr
Μέλος 2ης Βαθμίδας


252 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 16:04:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου, το θέμα δεν είναι τι κάνουν "αυτοί"-οι "άλλοι"-αλλά τι κάνουμε εμείς για τους εαυτούς μας.Το κατα πόσο χάφτουμε μασημένη τροφή,οτιδήποτε μας σερβίρουν με την ετικέτα του "trendy" και που εμείς τόσο άβουλα αποδεχόμαστε.Ίσως να είναι πάνω από τις δυνάμεις να αποδείξουμε ποιοί και για ποιούς λόγους θέλουν να μας αποβλακώσουν.Σίγουρα πάντως ο καθένας μπορεί να υποθέσει και να κινηθεί αναλόγως.Κάποτε έλεγαν:"θες να σώσεις την ψυχή σου;Πλήρωσε για να γλιτώσεις το καθαρτήριο πυρ".Τώρα λένε:"Θες να είσαι μέσα στα πράγματα;Πλήρωσε για φροντιστήρια,για πανεπιστήμια στο εξωτερικό,για το νέο cd της Καλομοίρας,για κάθε βλακεία που διαφημίζεται,για,για..."
ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙ'ΑΥΤΟ;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 16:17:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ ΖΕΦΥΡ ΠΡΕΠΕΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΦΤΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΛΑΣΑΡΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ....
ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΝΕΥΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΡΧΗ....

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BRAINSTORM
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 16:40:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BRAINSTORM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ, ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΞΕΤΥΛΙΞΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΥΒΑΡΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΚΑΠΟΥ. ΕΣΤΩ ΝΑ ΠΛΗΣΙΑΣΩ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΠΛΑΝΗΤΙΚΗ Η′ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΣΥΝΟΜΩΣΙΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΑΤΕ ΠΟΙΟΣ, ΤΕΛΙΚΑ, ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΤΟΧΕΥΕΙ.

Καλησπέρα και καλές γιορτές.

Αγαπητέ ΑΖΩΕΛ τις ίδιες ανησυχίες έχω και εγώ και ελπίζω και άλλοι. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια συνωμοσία η κάτι παρόμοιο, ξέρω όμως πολύ καλά ότι αν δεν ξυπνήσουμε εμείς ο απλός λαός και πάψουμε να ελπίζουμε σε ψευτο οράματα και υποσχέσεις των δυνατών, χαΐρι δεν πρόκειται να δούμε.

Και σε τελική ανάλυση ΦΤΑΙΜΕ όλοι μας.

Το χρήμα η εξουσία και η δύναμη μπορεί να μεθύσουν οποιονδήποτε.

Χρειαζόμαστε κάποιον ηγέτη. Ο ηγέτης αυτός είμαστε ΟΛΟΙ εμείς οι απλοί και συνάμα παντοδύναμοι άνθρωποι. Αν δεν καταλάβουμε το πόσο τεράστια δύναμη έχουμε ξεχωριστά ο καθένας μας , θα συνεχίσουμε να κλαιγόμαστε και να αναρωτιόμαστε ποιος φταίει, τι φταίει, γιατί, που, ποιος, πότε……..και και και και και..

Στο μυαλό μου μέσα υπάρχει μια εικόνα.

Ο βοσκός και τα πρόβατα. Ορισμένα πρόβατα ξεφεύγουν, αλλά επαναπαύονται και συμβιβάζονται, άλλα πάλι ονειρεύονται να προαχθούν στην πολύτιμη και πολυπόθητη θέση του βοσκού.

Φανταστείτε τι θα γινόταν αν όλη η ανθρωπότητα συνεννοούταν και αποφάσιζε ότι για 10 μέρες το μόνο που θα κάνει είναι να τρώει ψωμί και να πίνει νερό. ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.
Μόνο για 10 μέρες ρε παίδες (και πολλές είπα)

Ξέρω ξέρω η φαντασία μου οργιάζει αλλά φανταστείτε τι χαστούκι έχει να πέσει.

Έχουμε τεράστια δύναμη και θα πρέπει να αφυπνιστούμε μεταξύ μας και να ετοιμαστούμε για την μεγάλη ανατροπή.

Πίστη, τόλμη, αυτοσεβασμός, αγάπη, ανιδιοτέλεια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 16:03:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΩΤΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΑΣ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ, ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΖΕΙ ΤΗΝ ΜΟΡΦΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ, ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΗΓΗ. ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, ΘΕΩΡΩ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΧΤΥΠΗΜΑ. ΤΟ ΝΑ ΑΜΥΝΟΜΑΙ ΑΠΛΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ, ΠΟΙΟΣ ΄΄ΧΤΥΠΑ΄΄, ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΩ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥ. ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΑΧΟΜΑΙ ΜΕ ΑΟΡΑΤΟΥΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ. KAI AΠΕΧΘΑΝΟΜΑΙ ΤΑ ΤΕΡΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΠΟΥ ΔΙΑΡΚΩΣ ΞΑΝΑΦΥΤΡΩΝΟΥΝ!
ΕΝΤΟΠΙΣΑΜΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΦΑΙΡΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΜΑΣ. ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΕΘΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΣΚΟΠΕΥΤΗΣ, ΔΕΝ ΝΟΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ.
ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΝΑ ΛΕΤΕ ΠΩΣ ΜΟΙΑΖΕΙ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ, ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ.
ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ.
ΟΥΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΕΧΤΩ, ΠΩΣ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ, ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΙΣΟΡΡΟΠΑ ΜΥΑΛΑ, ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΟΥΝ ΟΣΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΠΟΡΟΥΝ, ΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ.
ΝΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΕΥΘΥΝΗ ΤΩΝ ΟΣΩΝ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΗΤΟ ΝΑ ΙΣΧΥΡΙΣΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.
ΝΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΟΥΝ ΠΡΩΤΑ, ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ.
ΤΡΩΜΕ ΜΕΤΑΛΛΑΓΜΕΝΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ… ΓΙΑΤΙ ΤΡΟΦΟΔΟΤΟΥΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΜΕ ΑΥΤΑ;
ΠΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΠΟΥ ΕΜΠΛΟΥΤΙΖΟΥΝ ΜΕ ΓΕΡΕΣ ΔΩΣΕΙΣ ΧΛΩΡΙΟΥ… ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΤΟ ΠΟΤΙΖΟΥΝ;
ΜΑΣ ΧΟΡΗΓΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΑ, ΠΟΥ ΑΠΟΣΚΟΠΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΣΗ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ ΜΑ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΟΥ ΜΑΣ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ… ΓΙΑΤΙ;
ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΙΚΡΟΤΣΙΠ, ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ( ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΣΤΗ ΤΣΕΠΗ, ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ…) ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ… ΓΙΑΤΙ;
ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ, ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ… ΓΙΑΤΙ;
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ, ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΧΩΡΙΣ ΣΧΕΔΙΟ ΚΑΙ ΣΚΟΠΟ.
ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΜΕΝΗ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΣΑΣ ΖΩΗ; ΓΕΛΙΕΣΤΕ!
ΠΟΛΥ ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ ΟΤΑΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ′ΧΩΡΟ′, ΤΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑΝ ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ ΤΟΥ. ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΟΥ ΗΛΙΚΙΑ. ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΕΚΑΝΕ ΠΑΡΕΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΨΩΝΙΖΕ Η′ ΕΠΙΝΕ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΤΟΥ.
ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, ΟΠΟΥ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΨΑΧΝΕ, ΒΡΗΚΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΑΚΕΛΟ ΤΟΥ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΕΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ, ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ. ΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΑΥΤΑ; ΗΤΑΝ ΑΠΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΣΑΝ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ. ΓΙΑΤΙ;
ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΠΟΥ ΕΡΓΑΣΤΗΚΑ. ΤΙΣ ΚΟΡΕΣ ΜΟΥ ΤΙΣ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΚΕΙ. ΟΤΑΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΑΝ ΤΟ PAS-MUTTER, ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΠΩΣ ΕΙΧΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΦΑΚΕΛΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ. ΕΚΕΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΚΙ ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΜΑ ΈΦΥΓΑ ΜΩΡΟ ΑΠΟ ΕΚΕΙ. ΓΝΩΡΙΖΑΝ ΟΛΗ ΤΗΝ ΒΙΟΛΟΓΙΚΗ ΜΟΥ ΠΟΡΕΙΑ. ΒΡΗΚΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ, ΠΩΣ Ο ΦΑΚΕΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΙΤΑΛΙΑ. ΓΙΑΤΙ;
ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΤΑΪΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΛΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΤΟΥΣ ΚΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΚΟΠΙΜΟ, ΤΟΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ; Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΜΙΑ ΕΚΘΕΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΣ, ΟΠΟΥ ΜΙΛΟΥΣΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑ ΠΑΡΟΤΡΥΝΟΝΤΑΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΤΗΣ, ΤΗΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΤΗΣ. Η ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ (Γ′ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ), ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΥΠΟΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΔΑΣΚΑΛΑΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ¨ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ¨ ( ′ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΕΣ′ ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ′ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΟΝΟ Ο,ΤΙ ΣΟΥ ΖΗΤΑΝΕ′ ), ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ, ΥΠΟΣΗΜΕΙΩΝΕΙ Η ΙΔΙΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ, ¨ΑΥΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙΤΕ¨ . ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΗΤΑΝ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ. ΜΑ ΜΕ ΡΩΤΑΕΙ ΔΙΑΡΚΩΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΟΣΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ, ΔΙΑΦΩΝΟΥΝ ΔΙΑΡΚΩΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ. ΤΙ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΩ; ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΝΙΣΧΥΣΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΕΒΕΤΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΙΝΕΙΤΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΛΗΘΕΙΑ.
ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ; ΔΕΝ ΨΑΧΝΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ. ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.
ΝΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ.
ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ… ΚΑΙ ΜΕΤΑ; ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΕΚΕΙΝΗ Η ΩΡΑ, ΘΑ ΔΩ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ. ΚΑΠΟΤΕ ΠΑΝΤΩΣ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ. ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ. ΠΡΕΠΕΙ! ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΧΤΥΠΙΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΑΚΙΑ ΤΟΥ, ΔΕΝ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΠΟΤΕ. ΘΑ ΒΡΙΣΚΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΔΙΑΡΚΩΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΦΙΛΟΥ, ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΧΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΚΟΤΟΥΣ…
′ΙΕΡΕΙΣ′ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΘΡΗΣΚΕΙΩΝ, ( ΟΙ ΌΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΚΑΤΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΕΙΜΕΝΑ) ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ. ΑΝ ΨΑΞΕΙΣ, ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΑΝΑΦΟΡΑ, ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ.
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ, ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΣ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΡΙΝΟΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ¨ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ¨, ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΩΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΣ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ, ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΩ ΑΚΟΜΑ, ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΧΙΛΙΟΕΙΠΩΜΕΝΗ ΜΑΧΗ…
ΑΛΛΑ ΑΣ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ.
ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ… ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΡΙΣΙΜΟΙ. ΚΑΙ ΙΣΩΣ, ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ.

ΑΠΕΙΡΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 23:59:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ AZΩΕΛ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ.....

ΜΟΝΟ ΓΕΝΙΚΟΛΟΓΕΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ....

ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΛΕΧΘΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΤΑ ΦΟΡΟΥΜΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΠΙΚΣ...

ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΥΝΑΣΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ????

ΑΝΑΦΕΡΕΣΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ....

quote:
ΠΟΛΥ ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ ΟΤΑΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ′ΧΩΡΟ′, ΤΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑΝ ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ ΤΟΥ. ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΟΥ ΗΛΙΚΙΑ. ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΕΚΑΝΕ ΠΑΡΕΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΨΩΝΙΖΕ Η′ ΕΠΙΝΕ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΤΟΥ.
ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, ΟΠΟΥ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΨΑΧΝΕ, ΒΡΗΚΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΑΚΕΛΟ ΤΟΥ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΕΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ, ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ. ΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΑΥΤΑ; ΗΤΑΝ ΑΠΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΣΑΝ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ. ΓΙΑΤΙ;

ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ 'ΧΩΡΟ' Η ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΣΕ 'ΚΑΠΟΙΑ' ΥΠΗΡΕΣΙΑ....

ΛΙΓΟ ΘΟΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ????
ΤΙ ΔΙΑΒΑΘΜΙΣΗ ΕΧΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΥΝΑTΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ????
ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΘΩΕΣ...
ΟΥΤΕ ΒΕBΑΙΑ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΥΝΑΝΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΘΩΟΙ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΑΚΕΛΛΟ ΕΤΣΙ ΤΥΧΑΙΑ ΒΡΗΚΕ ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΛΟ ΑΥΤΟΝ ????
ΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΑΚΕΛΛΟ ?????

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΑΣΚΑΛΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΔΥΝΑΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ...

ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 10:39:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΟΡΙΣΤΙΕΣ,ΠΑΛΙ ΑΟΡΙΣΤΙΕΣ,ΑΣΧΕΤΑ ΤΟΥ "ΠΑΡΑΞΕΝΟΥ".
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΑΖΩΕΛ,ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΕΝΑ ΔΟΚΙΜΙΟ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ Η ΠΑΡΟΥΣΑ ΑΝΗΣΥΧΙΑ.
ΦΙΛΙΚΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 14:49:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ tpt Η ΦΙΛΗ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ....

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟΥ...
ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΤΙΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΤΙΣ ΓΕΝΙΚΟΛΟΓΕΣ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΚΦΡΑΖΕΙ...

ΕΞ'ΑΛΛΟΥ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΦΟΡΟΥΜΣ...

ΑΠΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΕΚΜΗΡΙΟΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΛΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΤΛ..
ΕΠΙΣΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΕΧΟΥΝ ΛΕΧΘΕΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΤΟΠΙΚΣ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 18:37:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ; ΜΑ ΤΙ ΛΕΤΕ ΤΩΡΑ; ΕΔΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ;
ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΑΡΜΟΖΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ. ΕΔΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ; Η′ ΜΗΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ;
ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΟΥ, ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ! ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΤΙΣ ΔΕΧΤΕΙ Η ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟ ¨ΑΣΤΑ! ΜΑΣ ΤΑ ΞΑΝΑΕΙΠΑΝ!¨.
ΤΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΕΙΠΩΘΕΙ, ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Η′ ΚΑΤΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ, ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΕ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙ. ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΛΕΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ. ΟΥΤΕ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΩ. ΔΙΟΤΙ ΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΩ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΑΧΑ ΕΙΔΗΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΜΙΑ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΟΞΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥΛΟΓΑ ΓΝΩΣΤΗ!
ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΩ ΠΩΣ ΤΑΧΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΗΡΘΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΜΑΘΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΔΗ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ.
ΓΕΝΙΚΟΛΟΓΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ!
ΓΕΝΙΚΟΛΟΓΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΡΑΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΝΑ ΦΑΝΤΑΖΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΑΓΓΙΞΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΝΕ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΝΟΥ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΝΑ ΤΑ ΑΓΓΙΞΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΑΚΟΜΑ, ΑΣ ΤΑ ΟΝΕΙΡΕΥΕΤΑΙ ΛΟΙΠΟΝ!
ΘΥΜΩΝΩ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΠΟΛΥ, ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΩΡΙΜΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ¨ ΕΣΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΕΓΩ ΞΕΡΩ!¨ ΠΟΥ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΥΘΕΩΣ ΑΛΛΑ ΑΦΗΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΝΝΟΗΘΕΙ!
ΤΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΛΑ;
ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!
ΑΛΛΑΞΤΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΛΟΙΠΟΝ! ΤΙ ΚΑΘΕΣΤΕ;
ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΑΝΗΤΗ, ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΣΑΣ ΛΕΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΣΤΕ…
ΕΞ-ΥΠΝΑΔΑ ΔΕΝ ΕΓΚΕΙΤΑΙ ΣΤΟ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΟΡΑΜΑΤΑ ΠΟΥ Ο ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΔΙΟΤΙ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΗ ΠΙΕΣΗ!
ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΣ ΔΙΟΤΙ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΑΣΧΗΜΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΨΕΥΤΗΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΤΟ ΦΙΑΣΚΟ ΤΩΝ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΣΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΙΑΦΗΜΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΣΠΙΤΑΡΟΝΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ ΠΟΥ ΝΙΩΘΟΥΝ ΟΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΕΣ ΝΟΙΚΟΚΥΡΕΣ ΟΤΑΝ ΠΛΕΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΛΕΚΕΔΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ!
ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΖΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΚΟΛΑΣΗ ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΟΣΜΟ ΟΠΟΥ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!
ΔΕΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΩ! ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΟΝΑΞΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ! ΔΕΝ ΨΑΧΝΩ ΔΙΕΞΟΔΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΡΩΣΟΠΕΣ ΣΥΝΤΡΟΦΙΕΣ! ΔΕΝ ΨΑΧΝΩ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΗ!
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΑΨΩ ΜΟΙΡΑ! ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ ΚΑΙ ΙΝΤΡΙΓΚΕΣ. ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗΝ ΠΛΑΝΗ! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΜΑ ΕΠΕΛΕΞΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΩ. ΔΙΟΤΙ ΑΝ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΓΓΙΞΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΟΥ, ΘΑ ΜΕ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΡΕΛΗ ΠΟΥ ΖΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΩΝ ΘΑΥΜΑΤΩΝ! ΔΙΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΤΗΣ ΥΠΕΡΟΧΗΣ ΘΕΪΚΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΤΩΝ ΣΥΜΠΑΝΤΩΝ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΑΝΥΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΛΥΜΠΗΣΟΥΜΕ. ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΓΕΛΑΣΕΙ! ΕΧΩ ΣΙΩΠΗΣΕΙ ΚΑΙ Μ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΡΚΩΣ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!
ΕΙΜΑΙ ΘΥΜΩΜΕΝΗ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΔΕΧΕΣΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΕΙΤΕ ΝΑ ΔΙΩΞΕΤΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΒΡΩΜΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΥΣΩΔΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΤΥΛΙΞΕΙ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΑΣ ΣΕΒΟΝΤΑΙ! ΕΝΙΣΧΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΕΙΤΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΣΩΣΕΙ! ΡΙΧΝΕΤΕ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΣΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΟΡΟΪΔΕΥΕΤΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΑΣ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΟΠΟ, ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΑΚΟΥΩ ΧΡΟΝΙΑ ΑΤΕΛΕΙΩΤΑ ΤΩΡΑ, ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΝΟΗΤΗ ΠΑΙΔΙΑΡΩΔΗ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ…¨ ΑΧ ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ!¨ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙ ΤΟΥ ΜΑΤΙΟΥ ΣΑΣ, ΜΗΠΩΣ ΣΑΣ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΤΙΜΗΘΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΣΚΛΗΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΕΣΑΣ!
ΜΑ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!
ΘΑΥΜΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΘΕΟΠΟΙΕΙΤΕ ΟΣΟΥΣ ΣΟΦΟΥΣ ΚΑΙ ΘΕΪΚΟΥΣ ΑΡΧΟΝΤΕΣ ΠΕΡΑΣΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΛΑΝΗΤΗ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΥΛΟΓΗΤΕ, ΕΝΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟΥΣ ΠΡΟΔΙΔΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ Η′ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ, ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΑΧΑ ΤΙ ΘΕΛΑΝΕ ΝΑ ΠΟΥΝΕ ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΟΥΝ ΣΤΕΡΗΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΦΑΙΡΕΤΙΚΑ, ΠΩΣ ΤΑΧΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΤΗ ΝΟΗΣΗ ΝΑ ΦΤΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΑΧΡΗΣΤΕΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ! ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΣΑΣ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΖΩΓΡΑΦΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΡΝΙΖΑΡΕΤΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΥΝΑΤΕ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΣΑΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕ… ΝΑ ΝΕΥΕΤΕ ΕΠΙΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΩΝ ΛΕΞΕΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΒΗΜΑ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΤΕ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ, ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ Όνειρο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ! ΑΞΙΟΘΡΗΝΗΤΟΙ ΟΛΟΙ! ΠΟΣΟ ΛΥΠΑΜΑΙ! ΠΟΣΟ ΛΥΠΑΜΑΙ………………………………………………………………..
ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΩΚΕΤΕ ΚΑΘΕ ΤΙ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΡΙΞΕΙ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΤΗΣ ΑΝΟΗΣΙΑΣ ΔΙΟΤΙ ΕΓΩΙΣΤΗΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΟΥΝ Α-ΝΟΗΤΟ. ΦΟΒΑΤΕ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΟΒΑΤΕ ΤΗΝ ΜΙΖΕΡΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ! ΤΟΣΕΣ ΚΑΙ ΤΟΣΕΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΤΩΝ ΙΔΙΩΝ ΛΑΘΩΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΚΕΙ ΝΑ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙ ΣΤΑ ΝΤΟΥΒΑΡΙΑ ΜΕ ΜΑΤΙΑ ΟΛΟ ΟΡΑΜΑΤΙΣΜΟ, ΤΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΕΙ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ!
ΤΟΣΟΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ, ΜΑ ΕΚΕΙΝΟΣ ΨΑΧΝΕΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΙΠΩΘΕΙ! ΟΧΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΘΩΟΙ ΠΛΕΟΝ! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ!
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΟΣΟ ΑΔΙΑΦΟΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΘΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΝ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΘΑ ΧΛΕΥΑΣΤΩ! ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΛΥΠΕΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΠΟΛΥ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ!
ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΙΠΩΘΕΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ, ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΕΙΠΩΘΕΙ;
ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΔΩΘΕΙ ΟΛΗ Η ΓΝΩΣΗ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΨΕΤΕ ΝΑ ΑΡΝΕΙΣΤΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΤΕ ΤΟ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ ΣΑΣ, ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ Θεός ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΘΑΥΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ!
ΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΣΑΣ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΧΤΙΣΕΙ Η′ ΝΑ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΩΝ ΜΥΡΜΗΓΚΙΩΝ; Η′ ΜΗΠΩΣ ΣΑΣ ΖΗΤΗΣΑΝ ΒΟΗΘΕΙΑ; ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΝΟΗΣΗ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΕΧΕΙ Η ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΔΙΑΝΟΙΑ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΟΦΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΝΗΚΕΙ, ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΤΗΝ ΧΑΡΙΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ! Ο,ΤΙ ΕΙΧΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΘΕΟΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ, ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΕΙΔΗ!
ΚΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙΤΕ ΔΙΟΤΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΣΑΣ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΨΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ.
ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΤΑ ΛΟΓΙΑ, ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΔΩ, ΟΥΤΕ ΘΑ ΥΠΟΧΩΡΗΣΩ ΣΤΟ ΣΤΟΧΟ ΜΟΥ Ο,ΤΙ ΚΙ ΑΝ ΜΟΥ ΚΑΤΑΛΟΓΙΣΤΕΙ, ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΦΟΒΗΘΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΜΟΥ ΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΠΡΟΘΕΣΗ. ΕΙΜΑΙ ΑΝΟΙΧΤΗ, ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ′ΛΟΓΟΣ′ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΘΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΑΝΗΤΗ ΕΑΝ ΔΕΝ ΔΩΣΩ Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΝΑ ΔΩΣΩ.
ΔΕΧΟΜΑΙ ΟΣΑ ΕΠΙΘΕΤΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ.
ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ. ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΩ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ, ΔΕΝ ΘΑ ΔΩΣΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΙΛΩ, ΑΝ ΕΓΩ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ (ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑΣ!) ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΛΑΦΤΕΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ.
ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΑΦΟΥ ΕΣΕΙΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΣΑ ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΔΡΟΥΝ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ, ΔΩΣΤΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ. ΑΥΤΑ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΝΑ ΔΩΘΟΥΝ ΣΤΟΝ ′ΑΕΡΑ′, ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΝΙΚΟΛΟΓΩ. ΠΡΩΤΑ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ ΓΙΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΚΑΙ ΑΝΙΧΝΕΥΣΗ ΕΔΑΦΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙΣ ΤΟ ΣΤΡΑΤΕΥΜΑ ΣΟΥ.

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ…
ΤΟ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΕΙ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΨΗ.
ΔΙΕΨΕΥΣΕ ΜΕ, ΜΕ ΑΛΗΘΕΙΑ!
ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΔΙΔΑΞΑΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΔΑΣΚΑΛΟΙ!
ΜΗΝ ΠΡΟΔΩΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΦΟΒΟ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΣ!
ΚΑΙ ΑΥΤΟ, ΜΟΥ ΤΟ ΕΜΑΘΕ Η ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ.

ΜΑΚΑΡΙ, ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ, ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΩ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ! ΜΑΚΑΡΙ, ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΑΠΟΔΕΙΞΩ, ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΡΥΦΤΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ, ΩΣ ΜΙΑ ΥΠΟΣΧΕΣΗ ΘΕΙΚΗ...
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ!

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ, ΩΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΑΠΟ ΕΝΑ E-MAIL ΚΑΠΟΙΟΥ ΦΙΛΟΥ……
ΑΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΑΥΤΗ Η ΠΕΡΙΒΟΗΤΗ ΜΑΧΗ, ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΕΣΩΓΗΙΝΟΥΣ (ΣΚΟΤΟΣ!) ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ (ΗΛΙΟΥ-ΦΩΣ!). ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΧΡΟΝΙΑ, ΟΝΤΩΣ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ. ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ… ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΠΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΤΑ 4 ΤΗΣ ΑΡΕΤΗΣ!

ΑΠΕΙΡΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 20:10:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε ΑΖΩΕΛ, βρε ΑΖΩΕΛ.
Τί έκρηξη ήταν αυτή βρε ΑΖΩΕΛ;
Ούτε το Κρακατόα δεν έκανε έτσι.
ΟΧΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΘΩΟΙ ΠΛΕΟΝ! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ!
Αν και δεν πολυκατάλαβα για ποιό πράγμα εξανέστης, θα μείνω για λίγο στο παραπάνω.
Φυσικά και δεν υπάρχουν αθώοι. Ούτε τέτοιοι που δε γνωρίζουν.
Μετά όμως μου το χαλάς λίγο. Γιατί εκτός απ’ την κατηγορία των φοβιτσιάρηδων, υπάρχει κι αυτή των βολεψάκηδων, αυτή των μοχθηρών, αυτή των άπληστων, αυτή των αυτοκαταστροφικών και άλλες ων ουκ εστίν αριθμός.
Για να μη μιλάμε γενικά θα σου πω για μένα αν και υποψιάζομαι οτι πολλοί θα μου έκαναν παρέα.
Τυγχάνει να έχω τα προσόντα για όλες τις κατηγορίες.
Κατ’ αρχήν γνωρίζω. Μπορεί να μη γνωρίζω πολλά αλλά γνωρίζω αρκετά ώστε να ξέρω τί θα έπρεπε να κάνω. Αυτό νομίζω είναι αρκετό. Και μάλλον όλοι το γνωρίζουμε.
Ελα όμως που δεν το κάνω.
Γνωρίζω, γιατί το βλέπω κάθε μέρα, οτι το πιτσιρίκι πεθαίνει από την πείνα και κοιμάται στα σκαλοπάτια του γραφείου μου γιατί δεν έχει που αλλού να κοιμηθεί, αλλά το προσπερνάω βιαστικά και κοιτώντας αλλού για να προλάβω τα μαγαζιά ανοιχτά ή για να πάω σπίτι και να οριζοντιωθώ στο bo concept καναπέ μου.
Γνωρίζω οτι την ώρα που γράφω τις παπαριές μου εδώ, κάποιοι άλλοι, όχι πισί δεν έχουν, οχι να γράφουν δεν ξέρουν αλλά πιθανόν να πεθαίνουν ή να σκοτώνονται χωρίς προφανή αιτία, αλλά εξακολουθώ και παπαρολογώ για να ξεχνιέμαι, ηλεκτρονικό άρλεκιν ένα πράμα.
Γνωρίζω οτι πιθανόν την ώρα που ροχαλίζω παρέα με το Μορφέα, κάποιοι να απεργάζονται σχέδια για την ολοκληρωτική απο-ανθρωποίησή μου-είμαι αισιόδοξος βλέπεις οτι διατηρώ ακόμη ψήγματα ανθρωπιάς-και δρουν με στόχο την ψυχή μου (αν έχει κάποια αξία), αλλά εγώ απλά γυρίζω απ’ το άλλο πλευρό γιατί το στρώμα θέλει αλλαγή και πιάνομαι.
Γνωρίζω οτι την ώρα που η sony μου δείχνει εξαθλιωμένους αραπάδες να σέρνονται σε λάσπες, εγώ στην άλλη οθόνη μπαίνω στο σάιτ της eurobank για να δω το υπόλοιπο στον όψεως αν και το ψιλοθυμάμαι από χτές.
Γνωρίζω οτι στο κενό τρίωρο του σ/κου θα μπορούσα να ανοίξω κάνα βιβλίο της προκοπής και να γυαλίσω λίγο τα μέσα μου αλλά προτιμώ να πάω στη λεωφόρο να δω τον Εκι ή σε κάνα μιλιοντόλαρς να δω κάνα σφιχτό κωλαράκι εισαγωγής πρώην σοσιαλιστικό να τρίβεται στην κακάσχημη μούρη μου.
Γνωρίζω κι άλλα πολλά αλλά δε χρειάζονται κατεβατά.
Σημασία έχει οτι πράγματι δεν είμαι αθώος (δεν ξέρω ποιός είναι) και μπορεί να μην τα κάνω όλα τα προηγούμενα ακριβώς έτσι αλλά πάλι δεν έχει σημασία.
Σημασία έχει οτι ξέρω τί θα έπρεπε να κάνω αλλά επειδή είμαι άπληστος, βολεψάκιας, μοχθηρός, αυτοκαταστροφικός και τα συναφή, κλείνω τα μάτια εκεί που θέλω και τα ανοίγω εκεί που θέλω.
Δε χρειαζόταν να εκραγείς για να τα μάθω όλα αυτά, τα ήξερα, όπως ίσως όλοι μας.
Απλά μου τα υπενθύμισες και μου χάλασες τη διάθεση. Ασε που έχασα και το γκολ όση ώρα σε διάβαζα.
Και φυσικά, ούτε η έκρηξή σου, ούτε οι παπαριές μου ή οποιουδήποτε άλλου θα αλλάξει κάτι.
Γιατί δεν είμαστε, ας μιλάω για μένα, δεν είμαι ουσιαστικά άνθρωπος, με τη στενή έννοια. Δεν έχω γίνει ακόμη κι ούτε πρόκειται να γίνω. Γιατί είναι η φύση μου τέτοια. Γιατί έχω το γονίδιο του ανταγωνισμού, του φθόνου και της επιβολής μέσα μου.
Γιατί, για να γίνω άνθρωπος, θα έπρεπε να έχω και κάτι άλλο, που όμως έχει εκλείψει, ή αν θες τη δική μου άποψη που την έχω καταθέσει στο μοναδικό αν θυμάμαι θέμα που έχω ανοίξει εδώ, δεν υπήρξε ποτέ παρά εφευρέθηκε για να υποκαταστήσει το κενό. Υπάρχει ένα κενό στη σπείρα του ντιενέι. Κάτι λείπει κι αυτό είναι που κάνει τη διαφορά. Μερικοί το λένε «αγάπη» κι αφού δεν υπάρχει, η σπείρα είναι λειψή και το μηχάνημα που λέγεται άνθρωπος χτυπάει πειράκια, δε δουλεύει σωστά δηλαδή.
Κι αν δε με πιστεύεις, τό ‘χουν κι αυτό πει άλλοι πολύ πιό πριν:
«Ως χαρίεν εστ’ άνθρωπος, όταν άνθρωπος ή»
(τί ωραίο πλάσμα ο άνθρωπος, όταν είναι άνθρωπος) δλδ,
έλεγε αρχαίος πρόγονος και βάζω με το μυαλό μου ότι αυτό είχε κατά νου, αυτή την έλλειψη δηλαδή.
Μη γελιέσαι λοιπόν, η φύση του ανθρώπου είναι αυτή και οι ελάχιστες εξαιρέσεις δεν είναι παρά παράσιτα που χαλάνε την εικόνα.
Είμαι σίγουρος οτι εκρήξεις σαν τη δικιά σου είχαν κι άλλοι κι από δω μέσα αλλά κι αυτό δεν αλλάζει κάτι.
Ο καθένας διαλέγει την πορεία του, αναλαμβάνει τις ευθύνες του, βγαίνει μπροστά ή κρύβεται, ρίχνει που και που καμμιά τουφεκιά για την τιμή των όπλων και μετά πάλι στο καβούκι. Είναι η πορεία τέτοια. Δε φταίει κανείς, η ελαττωματική σπείρα φταίει.
Αραξε λοιπόν κι όλα θα πάνε κατ’ ευχήν (ποιανού δεν ξέρω).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 22:14:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αζωέλ,συμμερίζομαι τις αγωνίες και τους φόβους σου όμως απάντησέ μου σε αυτό.Γιατί είσαι τόσο βέβαιος/βέβαιη ότι οι μεγάλες αλλαγές που γίνονται(και που θα γίνουν) έχουν σαν σκοπό την νοητική-πνευματική εξόντωση του ανθρώπου?Μήπως όλα αυτά έχουν σαν σκοπό την τελειοποίηση του ανθρώπου?


Όσο για τον Πόνο είναι παντού,από την αρχή της Ζωής,από την αρχή των Αιώνων.Απλά τώρα υπάρχει η Μακρινή Όραση(λέγε με ΤV) και τον αναμεταδίδει.Ανώτερη Συνείδηση!!!

Σε 100-150 χρόνια όμως ο Πόνος θα έχει εξαλειφθεί πλήρως(το ίδιο και ο Θάνατος!).Βλέπεις φίλε μου,σιγά-σιγά ο άνθρωπος γίνεται Μηχανή και αυτό τα λέει όλα...

Σχετικά με τις Εξουσίες,πάντα τα ίδια έκαναν,τίποτα καινούριο.ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ.

Είμαστε όντως τα πειραματόζωα των Εγκεφάλων.Από τη μία είναι όντως σοκαριστικό,από την άλλη όμως σκέφτομαι "Ε και?"Αυτό είναι το τίμημα της Γνώσης.


Κάποτε,σε εποχές σκοτεινές,η λέξη Πρόοδος ήταν η ιερότερη λέξη στο άκουσμα της οποίας ο πολιτισμένος άνθρωπος ριγούσε από χαρά και προσμονή.Σήμερα όμως η λέξη Πρόοδος έχει αρχίσει να γίνεται συνώνυμο του Εφιάλτη.Έτσι είναι,ο άνθρωπος ποτέ δεν χαρακτηριζόταν από την αίσθηση του Μέτρου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jason_18
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 22:59:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jason_18  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πολλη σωστα τα ειπες φιλε kost!!ο ανθρωπος οσο εξελησεται γινεται μηχανη...τελευταια καθησα και παρατηρησα τον κοσμο γυρω μου...ειδα οτι ολλοι ειναι ιδιοι καθε μερα...δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι!!και για αυτο φτεμαι εμεις οι ιδιοι οι ανθρωποι!!η καθημερινοτητα μας ειναι πλεον τοσο απλη.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 23:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ ΑΖΩΕΛ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ....

quote:
ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ; ΜΑ ΤΙ ΛΕΤΕ ΤΩΡΑ; ΕΔΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ;
ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΑΡΜΟΖΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ. ΕΔΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ; Η′ ΜΗΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ;

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΝΩΣΤΟ ΣΟΥ ΠΕΡΙ ΦΑΚΕΛΛΩΝ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ?????

ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ???????

ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΠΩΣ ΑΥΤΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ...
ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΕΣΥ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΑΣ ΛΕΣ ΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΕΜΕΣΩΣ ΑΛΛΑ ΠΛΗΝ ΣΑΦΩΣ...

ΑΛΛΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ...

quote:
ΕΙΜΑΙ ΘΥΜΩΜΕΝΗ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΔΕΧΕΣΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΕΙΤΕ ΝΑ ΔΙΩΞΕΤΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΒΡΩΜΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΥΣΩΔΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΤΥΛΙΞΕΙ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΑΣ ΣΕΒΟΝΤΑΙ! ΕΝΙΣΧΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΕΙΤΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΣΩΣΕΙ! ΡΙΧΝΕΤΕ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΣΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΟΡΟΪΔΕΥΕΤΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΑΣ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΟΠΟ, ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΑΚΟΥΩ ΧΡΟΝΙΑ ΑΤΕΛΕΙΩΤΑ ΤΩΡΑ, ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΝΟΗΤΗ ΠΑΙΔΙΑΡΩΔΗ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ…¨ ΑΧ ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ!¨ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙ ΤΟΥ ΜΑΤΙΟΥ ΣΑΣ, ΜΗΠΩΣ ΣΑΣ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΤΙΜΗΘΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΣΚΛΗΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΕΣΑΣ!
ΜΑ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!

ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΠΩΣ ΔΕΝ ΔΥΝΑΜΕΘΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΥΡΟ ΜΑΣ ?????
ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ ?????
ΕΣΥ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙΟΤΕΥΟΥΜΕ ?????

ΣΤΟ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΤΟΠΟΣ ΕΔΩ ΤΟΥ ESOTERICA.gr ΟΠΟΥ ΔΥΝΑΣΑΙ ΝΑ ΛΕΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΖΩΝΤΑΝΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΒΗΜΑ.....

ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΛΕΣ ΕΣΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ (ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΞΑΙΡΕΙΤΑΙ) ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΤΟΥΣ.
ΔΕΝ ΔΥΝΑΤΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΝΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΚΑΛΟΠΙΣΤΗ ΚΡΙΤΙΚΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΧΕΣΑΙ (ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ)...

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΟΜΩΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΘΕΣΑ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ...

quote:
ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ 'ΧΩΡΟ' Η ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΣΕ 'ΚΑΠΟΙΑ' ΥΠΗΡΕΣΙΑ....

ΛΙΓΟ ΘΟΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ????
ΤΙ ΔΙΑΒΑΘΜΙΣΗ ΕΧΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΥΝΑTΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ????
ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΘΩΕΣ...
ΟΥΤΕ ΒΕBΑΙΑ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΥΝΑΝΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΘΩΟΙ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΑΚΕΛΛΟ ΕΤΣΙ ΤΥΧΑΙΑ ΒΡΗΚΕ ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΛΟ ΑΥΤΟΝ ????
ΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΑΚΕΛΛΟ ?????

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΑΣΚΑΛΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΔΥΝΑΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ...


ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΑΚΟΜΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ***¨ΑΣΤΑ! ΜΑΣ ΤΑ ΞΑΝΑΕΙΠΑΝ!¨. **** Η ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ...***ΘΥΜΩΝΩ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΠΟΛΥ, ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΩΡΙΜΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ¨ ΕΣΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΕΓΩ ΞΕΡΩ!¨ ΠΟΥ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΥΘΕΩΣ ΑΛΛΑ ΑΦΗΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΝΝΟΗΘΕΙ!***
ΕΣΥ ΤΑ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΑΥΤΑ...
ΔΙΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ...

ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΠΩΣ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΜΟΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΤΙΣ ΛΕΣ...
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΤΙΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΜΟΥΣ ΜΑΣ.
ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.....

ΕΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑΣ ΣΟΥ ΤΑ ΤΟΠΙΚΣ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ (ΚΡΙΤΙΚΗ) ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΕΣ ΑΥΤΟ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 02:17:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ! ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΝΟΩ!
ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ……

Η ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΑΠΟΤΕΛΟΥΣΕ ΠΑΝΤΑ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΕΡΑ ΟΠΛΑ ΤΩΝ ΙΣΧΥΡΩΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΤΩΝ ΜΑΖΩΝ. ΒΑΣΙΚΑ ΤΟΥΣ ΟΠΛΑ; Η ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΜΜΕ. ΕΛΕΓΧΟΝΤΑΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ, ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ ΤΗ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΗΣ ΚΟΙΝΗΣ ΓΝΩΜΗΣ.

ΜΜΕ_____
ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΗ-ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ-ΜΕΤΑΔΟΣΗ… ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΟΥ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΣΤΑΘΕΡΑ, ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΩΣ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΗ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΔΙΟΤΙ Η ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΗ ΙΔΕΑ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΕΙ ΣΤΟ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΤΩΝ ΜΑΖΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ, ΞΕΧΝΟΥΝ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΩΣΗ ΑΥΤΗΣ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΨΕΙ.
ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΚΑΘΕ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ (ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ) ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΙΝΗΣ ΓΝΩΜΗΣ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΠΟΛΥΠΛΟΚΑΜΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΠΟΥ ΑΣΚΕΙΤΕ ΣΤΗ ΔΙΑΚΙΝΗΣΗ ΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ. (ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΟΗΤΟΙ; ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ… ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΟΙΟΙ ΨΗΦΙΖΟΥΝ!)
Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΥΠΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΝΩΤΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΝΑ ΔΕΧΕΤΑΙ ΑΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΤΑ Ο,ΤΙ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΤΟΥΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣΤΕΣ. ΑΡΚΕΙ Η ΠΡΟΒΟΛΗ ΕΝΟΣ ΛΕΥΚΟΥ Η′ ΜΑΥΡΟΥ ΚΑΡΕ, ΣΕ ΚΑΘΕ 32 ΚΑΡΕ ΣΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΒΑΛΛΕΤΑΙ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΜΙΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ 45 ΚΤΥΠΩΝ ΑΝΑ ΛΕΠΤΟ, ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΤΕΥΧΘΕΙ Ο ΙΔΑΝΙΚΟΣ ΒΙΟΡΥΘΜΟΣ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΥΠΝΩΣΗ. ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΗΛΕΘΕΑΤΩΝ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΘΕΙ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΥΠΟΒΟΛΕΣ ΣΤΟ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΗΣΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ.
ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ… ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΤΕ… ΣΥΝΕΧΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΗ ΔΙΩΓΚΟΣΗ ΕΝΟΣ ΥΠΑΡΚΤΟΥ (ΑΛΛΑ ΔΙΚΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΑΤΟΣ!) ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ, ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΣΤΟ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΜΕΝΟ ΚΟΙΝΟ ΜΙΑ ΣΚΛΗΡΗ ΑΛΛΑ ΑΝΑΓΚΑΙΑ ΛΥΣΗ. ΤΕΛΙΚΑ ΘΕΣΠΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΙ ΝΟΜΟΙ ΠΟΥ ΑΥΞΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΕΥΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΑΤΟΜΙΚΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΕΣ.
ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ…… ΤΟ ΟΠΙΟ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ!

ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ_____
ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΔΕΧΕΤΑΙ ΜΕΤΑΒΟΛΕΣ, ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΠΟΥ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΤΗΝ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ′ΕΞΟΥΣΙΑ′.
ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΠΑΣΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΣΤΗΘΙΣΟΥΝ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΥΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ, ΚΑΤΑΠΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΣΚΟΥΝ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΤΟΥΣ. Η ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΠΑΙΔΙΑ, ΤΕΙΝΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΝΑ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΣΤΗΘΙΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΑΚΟΥΗ, ΤΗΝ ΜΙΜΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ.
Η ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΕΧΕΙ ΣΧΕΔΙΑΣΤΕΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΕΙΘΗΝΙΟΥΣ ΥΠΗΚΟΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΘΥΜΟΙ ΝΑ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΤΑΣΣΟΝΤΑΙ ΑΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΤΑ ΣΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ. ( ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΝΤΑΙ! ΕΥΤΥΧΩΣ!)
ΤΟ 1902, ΙΔΡΥΘΗΚΕ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ. ΤΟ ΙΔΡΥΣΕ Ο ΤΖΟΝ ΝΤ. ΡΟΚΦΕΛΛΕΡ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΞΟΔΕΨΕ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΔΟΛΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΥΓΓΡΑΦΗ ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΑΝ ΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ… ΑΛΛΙΩΤΙΚΗ!
(ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ… ΜΑ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ! ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ… ΕΧΟΥΜΕ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ!)

ΑΣΦΑΛΩΣ Η ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ¨ΕΛΙΤ¨ ΔΕΝ ΑΦΗΣΕ ΤΗ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΗΣ ΚΟΙΝΗΣ ΓΝΩΜΗΣ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΜΜΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ…
ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΙΔΡΥΜΑΤΩΝ ΜΕ ΣΤΟΧΟ ΤΗ ΜΕΛΕΤΗ ΤΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΤΩΝ ΜΑΖΩΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΤΑΣΕΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΑΝΟΥΝ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ… ΧΡΗΣΙΜΕΣ!
ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΘΕΣΗ ΚΑΤΕΧΕΙ ΤΟ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ′ΤΑΒΙΣΤΟΚ′. ΙΔΡΥΘΗΚΕ ΤΟ 1921, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΤΑΓΕΣ ΤΗΣ ΣΤΡΙΓΓΥΛΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟΥ ΔΙΕΘΝΩΝ ΥΠΟΘΕΣΕΩΝ.. ΤΟ ′32 Η ΔΙΕΥΘΗΝΣΗ ΤΟΥ ′ΤΑΒΙΣΤΟΚ′ ΑΝΑΤΕΘΗΚΕ ΣΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟΕΒΡΑΙΟ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΚΟΥΡ ΛΕΒΙΝ. Ο ΛΕΒΙΝ ΥΠΗΡΞΕ ΙΔΡΥΤΗΣ ΕΘΝΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ, ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΤΟΥ ΧΑΡΒΑΡΝΤ ΚΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΔΡΥΤΕΣ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ (ΟSS). Η ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ ΤΟΥ ′ΤΑΒΙΣΤΟΚ′ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΔΩΡΕΕΣ ΑΝΩΝΥΜΩΝ ΚΑΙ ΕΠΩΝΥΜΩΝ ′ΕΥΕΡΓΕΤΩΝ′. (ΙΔΡΥΜΑ ΡΟΚΦΕΛΛΕΡ-ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΚΑΡΝΑΓΚΙ-ΙΔΡΥΜΑ ΦΟΡΝΤ, ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ.)

FEMA_____
ΖΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΑΠΛΩΤΑ ΕΔΡΕΥΕΙ!
ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ… ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΝΑ ΔΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΚΑΡΤΩΝ ΤΗΣ ΑΣΙΑΣ… ΦΤΑΝΕΙ ΚΙ ΕΚΕΙ Η ΧΑΡΗ ΤΗΣ!

ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ____
1) ΜΙΑ ΠΡΩΤΗΣ ΤΑΞΕΩΣ ΑΣΤΕΙΡΕΥΤΗ ΠΗΓΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΠΟΡΩΝ.
2) Η ΔΙΑΔΟΣΗ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΑ ΣΤΟ ΝΑ ΚΡΑΤΕΙΤΑΙ ΕΝΑΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΑΖΑΣ ΥΠΟΤΑΓΜΕΝΟΣ.
3) Η ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΤΡΑΠΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΡΙΣΤΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΚΡΑΤΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΒΟΛΗ ΝΟΜΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΩΘΟΥΝ ΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΜΙΑΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ. ( ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΩΝ ΝΑΡΚΩΤΙΚΩΝ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΑ ΣΥΓΧΡΟΝΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΑ ΜΕΣΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟΤΥΠΩΣΗΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗΣ ΚΙΝΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ!!). Η DEA ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΤΡΑΠΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΔΙΕΘΝΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ. ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΤΑΙ…… ΣΕ ΠΟΛΛΑ!

ECHELON______
ΤΟ ΠΕΡΙΦΗΜΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΖΙΚΗΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ. ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ 129 ΔΟΡΥΦΟΡΩΝ ΚΑΙ 4.000 ΣΤΑΘΜΩΝ ΕΔΑΦΟΥΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ 6.000.000 ΣΥΝΔΙΑΛΕΞΕΩΝ ΤΟ ΛΕΠΤΟ ΣΤΙΣ ΠΕΝΤΕ ΗΠΕΙΡΟΥΣ, ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΕΦΟΔΙΑΣΜΕΝΟ ΜΕ ΑΥΤΟΜΑΤΟΥΣ ΜΕΤΑΦΡΑΣΤΕΣ ΠΟΥ ΜΕΤΑΦΡΑΖΟΥΝ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ, ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΛΩΣΣΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.
PLATFORM_____
ΝΕΟ ΔΙΚΤΥΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΠΟΥ ΣΥΝΔΥΑΖΕΙ 52 ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ, ΣΠΑΡΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ, ΕΧΟΝΤΑΣ ΑΚΟΜΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΕΡΑΣΤΙΩΝ ΟΓΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΚΑΙ ΤΑΧΥΤΕΡΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΤΟΥΣ.

ΤΟ 1934 ΕΧΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΘΕΩΡΙΕΣ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΕΣ, ΕΛΕΓΧΟΥ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΜΕΣΑ.
ΤΟ 1965 ′ΜΙΛΟΥΣΑΝ′ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗΣ ΜΙΚΡΟΤΣΙΠ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΕΓΚΕΦΑΛΟ, ΧΑΡΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΛΕΓΧΘΕΙ Η ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΚΑΙ Η ΜΥΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ.
ΤΟ 1950 ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΕΛΕΓΧΟΥ ΤΟΥ ΝΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ BLUEBIRD. ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΜΙΚΡΟΚΥΜΑΤΩΝ. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, ΠΑΝΔΩΡΑ.
Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΩΝ 100 Hz. ΤΟ ΦΑΣΜΑ ΑΥΤΟ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΕLF. ΑΝ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΒΟΜΒΑΡΔΙΣΤΕΙ ΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΣΥΧΝΟΤΗΤΕΣ, ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΤΗΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ. ΚΥΜΑΤΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 6 ΚΥΚΛΟΥΣ ΑΝΑ ΛΕΠΤΟ, ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΟ, ΕΝΩ ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ. ΣΤΟΥΣ 8,2 ΚΥΚΛΟΥΣ ΠΡΟΚΑΛΕΙΤΑΙ ΑΙΣΘΗΜΑ ΕΥΦΟΡΙΑΣ, ΕΝΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 11-11,3 ΚΥΚΛΟΥΣ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΒΙΑΙΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ. ( ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΠΑΤΕ ΣΤΟ ΑΚΟΥΣΜΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΑΚΡΑΙΩΝ ΒΙΑΙΩΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΩΝ… ΜΑ ΚΑΛΑ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΘΕΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ;)
ΤΟ 1970 Η ΕΤΑΙΡΙΑ RAND, ΕΙΧΕ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙ ΟΤΙ Η ΧΡΗΣΗ ΜΙΚΡΟΚΥΜΑΤΙΚΗΣ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑΣ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΑΥΠΝΙΑ, ΚΟΥΡΑΣΗ, ΕΡΕΘΙΣΜΟ, ΑΠΩΛΕΙΑ ΜΝΗΜΗΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΙΣΘΗΣΕΙΣ.
ΧΑΡΗ ΣΤΗ ΧΡΗΣΗ ΜΙΚΡΟΚΥΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΠΕΤΥΧΑΙΝΟΥΝ ΤΗ ΜΙΜΗΣΗ ΦΥΣΙΚΩΝ ΣΥΧΝΟΤΗΤΩΝ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ, ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΛΕΓΧΘΟΥΝ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ. ( ΓΛΙΤΩΣΑΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΣΙΠ… ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ!)

HAARP______
ΟΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΑΥΤΟΥ, ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΜΕΣΟ ΕΛΕΓΧΟ ΤΩΝ ΜΑΖΩΝ ΜΕΣΩ ΜΙΚΡΟΚΥΜΑΤΙΚΩΝ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΩΝ, ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΜΜΕΣΟ, ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΜΑΖΙΚΕΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΠΛΗΘΥΣΜΩΝ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΤΑΤΑΞΕΙΣ ΠΛΗΘΥΣΜΙΑΚΗΣ ΚΑΤΑΝΟΜΗΣ, ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΠΡΟΚΛΗΣΗΣ ΚΛΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΩΝ ΑΛΛΑΓΩΝ ΚΑΙ… ΣΕΙΣΜΩΝ.
ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ (ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΧΡΗΣΗΣ) ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΚΤΑΡΙΑ ΓΗΣ ΚΑΙ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΚΕΡΑΙΕΣ ΥΨΗΛΗΣ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑΣ ΜΕ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΙΣΧΥ 1,7 gigawatt. Η ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΒΟΜΒΑΡΔΙΣΜΟ ΤΟΥ ΑΝΩΤΕΡΟΥ ΣΤΡΩΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΙΟΝΟΣΦΑΙΡΑΣ ΜΕ ΜΙΑ ΠΑΝΙΣΧΥΡΗ ΚΑΤΕΥΘΗΝΟΜΕΝΗ ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΑΚΤΙΝΑ. ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΚΤΕΛΕΙ ΠΛΕΙΑΔΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΣΤΟΧΩΝ, ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ, ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΑΝΕΥΡΕΣΗΣ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ-ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ- ΚΟΙΤΑΣΜΑΤΩΝ ΜΕΤΑΛΛΩΝ- ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΑΛΛΩΝ ΣΥΜΒΑΤΙΚΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΙΟΝΟΣΦΑΙΡΑΣ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΚΕΡΑΙΑ ΜΙΚΡΟΚΥΜΑΤΩΝ, ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΚΑΙ ΕΠΗΡΕΑΣΜΟ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ, ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΣΕΙΣΜΙΚΗΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑΣ ΧΑΡΗ ΣΤΗ ΣΤΑΔΙΑΚΗ ΚΑΙ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΘΕΡΜΑΝΣΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΓΗΙΝΟΥ ΦΛΟΙΟΥ. ΤΟ HAARP ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΤΑΧΥΤΑΤΗΣ ΑΥΞΗΣΗΣ ΤΟΥ ΟΖΟΝΤΟΣ, ΤΟΥ ΟΞΥΓΟΝΟΥ, ΤΟΥ ΑΖΩΤΟΥ ΚΛΠ. ΣΤΗΝ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ ΠΕΡΙΟΧΩΝ, ΠΡΟΚΑΛΩΝΤΑΣ ΣΟΒΑΡΕΣ ΜΕΤΕΩΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΤΩΝ ΜΑΖΩΝ ΣΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ.

ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ_____
ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΗΣ ΠΛΗΘΥΣΜΙΑΚΗΣ ΑΥΞΗΣΗΣ ( ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ, ΕΙΤΕ ΓΙΑ ΜΕΙΩΣΗ, ΕΙΤΕ ΓΙΑ ΑΥΞΗΣΗ. ΕΔΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ!) ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΜΗΣ. ΕΙΔΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΛΕΓΧΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕΩΝ ΠΟΥ ΕΦΑΡΜΟΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΤΟΥ ΤΡΙΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΤΟΝ ΠΡΟΑΓΓΕΛΟ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΣΚΟΠΙΜΟΤΗΤΩΝ, ΠΟΥ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΖΟΝΤΑΙ ΜΑΖΙΚΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.

ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ_____
ΑΝΙΑΤΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΔΗΜΙΚΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΑ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΣΕ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΕΣ ΕΞΟΝΤΩΣΕΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΝ ΠΛΗΘΥΣΜΙΑΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ.
ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ, ΟΙ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΤΗ ΓΕΝΕΤΙΚΗ, ΤΕΙΝΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΟΥΝ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ, ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΟΠΟΥ ΚΡΙΘΕΙ ΣΚΟΠΙΜΟ.

ΑΥΤΑ ΩΣ ΜΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΠΕΡΙΛΗΨΗ.
ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΠΙΟ ΕΙΔΙΚΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΚΑΙ ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΚΑΙ ΧΙΛΙΑΔΩΝ………… ΚΑΙ ΧΙΛΙΑΔΩΝ.

ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΝΩ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΠΛΕΟΝ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΑ ΤΗΣ ΣΙΩΝ, ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΤΑ ΕΓΡΑΨΕ ΤΕΛΙΚΑ, ΜΑ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΡΙΞΟΥΜΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ. ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΔΙΟΤΙ ΕΙΔΗ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ!

ΠΟΙΟΣ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ;
ΓΙΑΤΙ;
ΕΠΙΜΕΝΩ!

ΑΠΕΙΡΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 03:14:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΧ, ΜΩΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΕΛΛΗΝΩΝ!
ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ;
ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΤΗ ΑΛΛΑΓΗ.
ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ. ΤΗΝ ΥΛΗ ΤΗΝ ΕΞΑΝΑΓΚΑΖΟΥΜΕ ΝΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΘΕΙ, ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΣ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ. ΑΣ ΕΠΙΛΕΞΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ…
ΚΙ Ο ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ, ΧΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΠΡΑΞΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΑΓΚΑΙΟ.
ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΣΥΧΝΑ, ΟΙ ¨ΘΟΡΥΒΟΙ¨ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΞΩ, ΑΛΛΑ… ΑΠΟ ¨ΜΕΣΑ¨.

ΕΚ-ΠΑΙΔΕΥΣΗ… ΕΚ-ΠΑΙΔΕΥΣΗ…
ΑΦΥΠΝΗΣΗ-ΕΝΘΥΜΗΣΗ-ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ-ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ…
ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΓΙΔΕΥΤΟΥΜΕ!
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ ΩΦΕΛΕΙΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ…
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ, ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΜΙΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΣΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ. ΚΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ. ΚΙ ΕΔΩ ΠΑΝΩ, ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΕΝΑ ΕΡΓΟ ΣΤΟ ΧΩΡΟ. ΚΙ ΟΣΟ ΔΕΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΕΤΑΙ, ΤΟΣΟ ΠΗΓΑΙΝΟΕΡΧΟΜΑΣΤΕ… ΕΔΩ…
ΕΔΩ ΘΑ ΚΟΛΛΗΣΟΥΜΕ; ΘΑ ΠΑΓΙΔΕΥΤΟΥΜΕ; Η′ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ; ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΣΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΝΥΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ…….

ΑVATARGR ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ… ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ, ΟΜΟΛΟΓΩ.
ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. ΔΙΟΤΙ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΠΩΣ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ. ΚAI ΒΛΕΠΟΥΜΕ... ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΒΡΩ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΛΑΨΩ ΚΑΝΕΝΑΝ. ΑΝ ΑΦΟΡΟΥΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΜΕΝΑ... ΘΑ ΜΙΛΟΥΣΑ ΑΛΛΙΩΣ.
ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ... ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΘΕΜΑ ΚΡΙΤΙΚΗΣ. ΛΑΘΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ. ΤΣΟΥΝΑΜΙ ΗΤΑΝ, ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΙΣ ΑΙΤΙΕΣ ΤΟΥ.
ΔΕΧΟΥΜΕΝΑ ΟΛΑ!


ΑΠΕΙΡΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 09:11:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΚΑΙΡΟ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ.ΥΣΤΕΡΑ ΗΡΘΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΥΣΤΕΡΑ ΗΡΘΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΥΣΤΕΡΑ ΗΡΘΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΥΣΤΕΡΑ ΗΡΘΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΥΣΤΕΡΑ ΗΡΘΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΥΣΤΕΡΑ ΗΡΘΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΥΣΤΕΡΑ ΗΡΘΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΥΣΤΕΡΑ ΗΡΘΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΚΑΙ Η ΑΖΩΕΛ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΣΩΣΕ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 11:47:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στους διαφωνούντες με τη φίλη μας έχω να απαντήσω το εξής : Υπάρχει κανένας από εσάς που να μην αντιλαμβάνεται ότι είναι αδύνατον να συνεχίσει να υπάρχει ο κόσμος με τη μορφή που έχει σήμερα για πολύ ακόμα?

Και μόνο η παρουσία μας στο μεταφυσικό αυτό site αποδεικνύει περίτρανα πως κάτι ψάχνουμε.

Η Αζωέλ το αντιλαμβάνεται αυτό έτσι όπως το περιγράφει , οι δικές της ευαισθησίες έτσι αποκωδικοποιούν τα μηνύματα του έσω της.

Όσο για μένα , αγαπητή Αζωέλ χωρίς διάθεση να κρίνω τα όσα μας λες, τα βρίσκω λίγο τραβηγμένα.

Δε βρίσκω κανένα λόγω να παρακολουθήσει κάποιος τη ζωή μου και να τη φακελώσει.

Γεννήθηκα σε μια μεσοαστική οικογένεια της επαρχίας, ήμουν μια μέτρια μαθήτρια που δεν έβλεπε καθόλου τηλεόραση, έμαθα 2 ξένες γλώσσες, πήγαινα στο χωριό μου διακοπές το καλοκαίρι, διάβαζα πολλά εξωσχολικά βιβλία, πέρασα σ ένα πανεπιστήμιο, το ριμαδοτελείωσα, βρήκα και μια δουλειά κ ένα σπίτι στο κέντρο της Αθήνας, αγόρασα κ ένα αυτοκίνητο και κάθε πρωί σας παρακολουθώ από τη δουλειά μου, το μεσημέρι γυρίζω σπίτι μου και κάνω το νοικοκυριό μου, έρχεται και η σχέση μου και με βοηθάει με αντάλλαγμα να τη βοηθήσω κ εγώ στο δικό της σπίτι, 3 περίπου φορές την εβδομάδα βγαίνω με φίλους και κάπου τόσες κάνω sex και ίσως κάποια στιγμή κάνω παιδιά τα όποία κάπως έτσι θα μου επιτρέψουν οι οικονομικοκοινωνικές μου συνθήκες να αναθρέψω, στην επαρχεία κατά προτίμηση αν πάρω μετάθεση.

Δεν καταλαβαίνω τι κέρδος θα είχε κάποιος αν με φακέλωνε !!

Τι το τόσο ιδιαίτερο θα κέρδιζε αν είχε πρόσβαση στη ζωή μου. Αν απατούσα τη σχέση μου και το κατέγραφε , τι θα γινόταν, ποίος θα μπορούσε να έχει κέρδος από αυτό?

Γι αυτό και μόνο διερωτιέμαι προς τι τόσο φακέλωμα ? Μήπως οι φακελωμένοι φίλοι σου δεν ήταν επακριβώς αυτό που λέμε κοινοί άνθρωποι?

Ας το δούμε το θέμα κάπως πιο ψύχραιμα. Που μας χτυπάνε οι απανταχού υπέρμαχοι της παγκοσμιοποίησης? Στη ματαιοδοξία μας. Που μας στρέφουν μέσω αυτής : Στον άκρατο υλισμό. Τι κερδίζουν: Τα λεφτά μας.
Και όταν δεν έχουμε πια τέτοια? Δανειζόμαστε. Και όταν μας μαυρίσει ο "Τειρεσίας" : Ξεπουλάμε.

Τι ξεπουλάμε? Την περιουσία μας και μετά την αξιοπρέπεια μας και μετά την ελευθερία μας και μετά την ψυχή μας.

Οι πλασματικές ανάγκες είναι αυτές που μας υποδουλώνουν και το υλικό κατασκευής τους λέγεται ματαιοδοξία.

Τώρα αν κάποιοι οργανώνονται για να μας εκμεταλλευτούν, ας προσέξουμε . Απλά !


BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 12:29:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΑΖΩΕΛ ΤΟ ΠΡΟΧΩΡΗΜΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ,ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΑΥΤΟ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.

ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΕΠΙ ΤΟΝ ΤΥΠΟ ΤΩΝ ΗΛΩΝ.

ΟΠΟΥ ΔΥΝΑΜΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΤΟΙΧΕΙΑ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΨΑΞΩ ΓΙΑ ΑΥΤΑ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ.

ΑΛΛΑ ΔΙΑΒΑΖΑ ΣΕ ΒΙΒΛΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ (ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ) ΩΣ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΒΛΕΠΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΟΥΝ.

ΑΝΑΦΕΡΑΝ ΓΙΑ ΔΙΟΔΟΥΣ ΓΙΑ ΣΠΗΛΙΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΣΤΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 10-15 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΕΦΕΡΑΝ ΠΩΣ ΗΔΗ ΕΙΧΑΝ ΕΙΣΕΛΘΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ (ΨΕΜΑ ΜΕΓΑΛΟ ΒΕΒΑΙΑ)..

ΟΠΟΤΕ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΔΥΣΠΙΣΤΟΣ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ.
ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ Η ΕΡΕΥΝΑ Η ΜΙΚΡΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΑΡΚΕΤΑ. (ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΓΡΑΨΕΙ ΜΕΡΙΚΑ)

ΟΣΟ ΤΑ ΠΕΡΙ ΦΑΚΕΛΛΩΝ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΟΣ ΝΑ ΔΕΙ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΦΑΚΕΛΛΟ. (ΛΟΓΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ?????)
ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΙΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΑ ΕΓΓΡΑΦΑ (ΔΗΜΟΣΙΟΥ Η ΙΔΙΩΤΙΚΑ) ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤOΝ ΕΧΟΥΝ ΕΛΕΓΞΕΙ ????
ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΜΕΜΠΤΟ ?????

ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΠΟΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΛΕΧΘΕΙ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΕ ΕΛΑΦΡΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ...

ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΛΟΙ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΝΑ ΔΥΝΑΜΩΣΟΥΝ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΧΑΡΑΣΟΥΝ Η ΞΕΧΝΑΝΕ ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΟΚΟΥΝ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΔΥΝΑΣΤΕΙΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ""ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ"".

ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ME ΓΙΑΤΙ Η ΕΠΙΜΟΝΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ....
ΘΕΜΙΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ?????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 14:22:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΟΙΟΣ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ;
ΓΙΑΤΙ;
ΕΠΙΜΕΝΩ!

Πρέπει να έχω ξαναπεί ότι το κακό με το να κάνουμε τέτοιες ρητορικές ερωτήσεις είναι ότι ενίοτε -και αντίθετα με ό,τι έχουμε υποψιαστεί- μπορεί να υπάρχουν στ' αλήθεια απαντήσεις. Αν δεν το έχω ξαναπεί, ένα ριπλέι:

"Μην κάνετε ποτέ ρητορική ερώτηση αν δεν είστε απολύτως σίγουροι ότι η απάντηση είναι αυτή που θέλετε".

Real stupidity beats artificial intelligence any time. -- Terry PratchettΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 14:24:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχουν στοιχεία για το φακέλωμα αγαπητέ συντονιστή. Υπάρχουν παντού γύρω μας κάμερες, που τοποθετούνται χωρίς να εισέρχονται υποτίθεται στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα μας, για λόγους ασφαλείας.

Συμφωνώ βέβαια ότι μόνο οι φακελωμένοι μπορούν να έχουν πρόσβαση σε φακέλους.. όσο για την Αζωέλ , στη Γερμανία, εκεί προφανώς ήταν φακελωμένη ως αλλοδαπή. Κ εγώ όταν ζήτησα βίζα για Αμερική μια φακελάρα νααα μου κάνανε.

Τέλος πάντων , δε νομίζω πως ένας απλός βιοπαλαιστής αποτελεί άτομο φακελώματος...


BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 14:31:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όσο υπάρχει γραφειοκρατεία, όσο ζούμε στον κόσμο των πληροφοριών, όλοι φακελωμένοι θα 'μαστε! Υπάρχει όμως μια ελευθερία που αν δεν αφήσεις εσύ, κανείς δε μπορεί να στη στερήσει...



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 21:45:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι 1900, αλλά με τα τηλεσκουπήδια και τις λογοκρημένες ειδήσεις δε μπορείς πάντα να το αποφύγεις..

BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 22:10:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα τηλεσκουπίδια ανήκουν στην τηλεόραση και η τηλεόραση έχει και ενα κουμπακι το "off" ! Όσο για τις λογοκριμένες ειδήσεις κι αυτές μπορεις να τις αποφύγεις. Πλέον υπάρχει και το ιντερνετ, στο οποίο η λογοκρισία δεν είναι και τόσο εύκολη. Βέβαια θέλει περισσότερο ψάξιμο, αλλα δε πειράζει...κι αυτό καλό μας κάνει.



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zinon
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
148 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 22:37:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zinon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θεωρειες Συνωμοσιας
Αντε και μας φακελωσαν ολους ;
Μετα τι;
Λογικο ειναι καποια ή καποιες ομαδες να προσπαθουν με καποιους σκοτεινους τροπους να περασουν τις ιδεες τους.
Αυτο γινοταν καποτε με τον πολεμο ή γενικοτερα με την βια .
τωρα τα πραγματα αλλαξαν ο ανθρωπος εμαθε απο το παρελθον και "αυτοι"που επεξεργαζοντε αυτα τα σεναρια εχουν τον ιδιο σκοπο
που αλλοτε θα επιδιωκαν να τον πετυχουν διαφορετικα.
Νομιζω οτι ο πολεμος συνεχιζεται μονο τα οπλα αλλαξαν και ο εχθρος ειναι αορατος προς το παρον ,καποια στιγμη ομως ολες οι μαχες εχουν την κορυφωση τους εκει "βγαινουν"ολα τα οπλα γινονται τα πολλα λαθη και πεφτουν οι μασκες .Κανε υπομονη Αζωελ τοτε θα μαθεις.

zinonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2004, 08:37:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ DNA..ΟΤΑΝ Η ΑΡΧΙΚΗ ΣΧΕΔΙΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ..ΜΠΟΡΕΙ ΜΙΑ ΝΤΑΛΙΚΑ ΝΑ ΕΠΙΤΑΧΥΝΕΙ Η ΝΑ ΣΤΡΙΒΕΙ ΣΑΝ ΜΙΑ ΛΑΜΠΟΡΓΚΙΝΙ ?
ΕΤΣΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΠ'ΑΠΕΙΡΟΝ ΘΑ ΠΑΛΕΥΕΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΚΑΤΩΤΕΡΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩΤΕΡΩΝ ΕΝΣΤΙΚΤΩΝ ΤΟΥ..ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΠΕΡΙΦΗΜΗ ΜΑΧΗ ΜΕΤΑΞΥ ΦΩΤΟΣ ΚΑΙ ΣΚΟΤΟΥΣ..
Η ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΒΗΜΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΡΚΕΙ,ΓΙΑΤΙ Ο ΠΛΗΘΥΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΤΟΣΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΤΕΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΠΙΦΕΡΕΙ ΤΑ ΠΟΘΗΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ..
ΕΞΑΛΛΟΥ ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΕΙ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ?
ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ Η ΕΛΛΗΝΙΣΤΙΚΗ ΕΠΟΧΗ ΟΠΟΥ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΝΕΥΜΑ ΕΙΧΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΡΡΟΗ..ΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΠΟΛΛΟΙ ΔΙΑΒΑΖΑΝ ΣΩΚΡΑΤΗ ΚΑΙ ΠΛΑΤΩΝΑ ?
ΠΑΝΤΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΘΕΛΟΥΝ ΟΛΑ ΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ...

ΤΩΡΑ ΑΖΩΕΛ,ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΙΣ ΤΙΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ..ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΕΝΑ ΚΑΛΑ ΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΟ ΠΛΑΝΟ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΕ ΕΦΑΡΜΟΓΗ..ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΕΞΩΤΙΚΟ ,ΟΠΩΣ π.χ ΕΞΩΓΗΙΝΕΣ ΕΠΙΡΡΟΕΣ Η ΥΠΟΧΘΟΝΙΟΙ..ΑΠΛΑ ΜΕΡΙΚΟΙ ΙΣΧΥΡΟΙ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΣΟΝ,ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΠΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ "ΕΚΕΙΝΟΙ",ΣΕ ΤΙ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΤΟΥ ΜΕΛΛΟΝΤΟΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ..ΙΣΩΣ π.χ ΚΑΤΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑ,ΟΠΟΤΕ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΙΣΧΥ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2004, 10:40:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΕΠΑΘΕΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΦΤΑΙΝΕ ΟΛΑ ΕΣΕΝΑ?ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΖΩΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΟΘΗΚΕ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΥΝΟΜΩΣΙΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ?
ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΜΕΝΑ ΠΡΟΣ ΕΝΑΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΔΡΟΜΟ-ΣΤΟΧΟ?
ΑΝ ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ Η ΔΕΝ ΑΝΤΙΣΤΕΚΕΣΑΙ?ΠΕΤΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ,ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕ ΣΤΗΝ ΕΞΟΧΗ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΤΑ ΡΑΔΙΟΚΥΜΑΤΑ,ΜΗΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΤ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΤΟ ΜΑΥΡΟ Η ΑΣΠΡΟ ΚΑΡΕ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΠΡΙΝ,ΚΟΨΕ ΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ,ΠΑΡΑΤΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΡΥΠΑΙΝΕΙΣ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΚΑΤΑΓΡΑΦΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΟΥ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΟΙ ΚΑΜΕΡΕΣ ΤΗΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ,ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΤΟ ESOTERICA ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΤΛΟΥΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ Η/Υ ΣΟΥ ΟΙ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ,ΚΑΙ ΖΗΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΣΟΥ...Ε?ΤΙ ΛΕΣ?
ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ,ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΝΟΜΩΣΙΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ,ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ,ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ,ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ,ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟΟΟΟΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!ΕΝΑ SEARCH ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ.
ΦΙΛΙΚΑ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2005, 03:29:35  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Tιποτε δεν ειναι τελικα οτι φαινεται.
Ολα ειναι πιθανα και ταυτοχρονα απιθανα.
Ολα συνδεονται σε ενα κουβαρι απο αληθινα γεγονοτα,παναρχαιες αξιες,σκευωριες,φοβους,ανοησιες και φαντασιωσεις.
Που τελειωνει η αληθεια αραγε και που αρχιζει το ψεμα;
Που χανεται η λογικη και που αρχιζει η παρανοια;

Παντως δεν ειναι υπερβολη αν ισχυριστουμε οτι διπλα μας μαινεται ενας ακηρυχτος πολεμος συμφεροντων που εχει εναν και μοναδικο στοχο:
Την προσελκυση της προσοχης μας,και την χειραγωγηση του Νου και της Ψυχης μας.

Η πληροφορια δεν ειναι απλα πληροφορια,η διαφημηση δεν ειναι απλα διαφημηση.
Ειναι τα μεσα για την διαμορφωση ενος συγκεκριμενου πολιτισμου και τροπου ζωης.
Ολα εχουν σημασια αφου το καθε τι εισβαλει στον εσωτερικο μας κοσμο και μας επηρεαζει.

Αλλα οντως η διαδοση των θεωριων συνωμοσιας στον χωρο της Νεας Εποχης ειναι φαινομενο που περνει ανησυχητικες διαστασεις.
Το ενδιαφερον για την αποκαλυψη των πειραματων νοητικου ελεγχου της CIA,των μυστικων κυβερνητικων επιχειρησεων και των συνδεσεων με ΑΤΙΑ,ξαφνικα μπορει να μετατραπει σε εναν απαισιοδοξο λογο για της κρυφες ελιτ,Το Συμβουλιο Διεθνων Σχεσεων,την Τριμερη Επιτροπη,την Ομαδα Μπιλτερμπεργκ και τους Ροτσιλντ,με τελικη καταληξη την ανατυπωση των Πρωτοκολλων των Σοφων της Σιων.

Πως μπορει αληθεια κανεις να εξηγησει τη διολισθηση απο μια ανοιχτη,αντιαυταρχικη και δημοκρατικη σταση σε εναν αγωνιωδη μυθο περι εχθρικων ελιτ,και κρυφων απειλων;

Μερικοι οπαδοι της Νεας Εποχης,μπορει να νιωθουν περιφρονηση για μια κοινωνια που απετυχε να ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΤΕΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ,συμφωνα με τις προσδοκιες της δεκαετιας του 1970.
Την εποχη εκεινη,η εκκοσμιμευμενη κοινωνικη κριτικη βασιζονταν στον Μαρξισμο,με ορθολογικες ερμηνειες για την συσσωρευση κεφαλαιου και Δυναμης των πολυεθνικων.
Οι νεοεποχιτες περεκαμψαν αυτην την Κριτικη,δινοντας σημασια στην εσωτερικη μεταμορφωση ετσι οπως αυτοι την καταλαβαιναν,αλλα οι πιεσεις της Παγκοσμιοποιησης και της Αυτοματοποιησης,η κλιμακουμενη μειωση των θεσεων εργασιας,η ραγδαια αυξανομενη ανεργια,η αντιδραση εναντια στης μειονοτητες και η πολιτικη ορθοτητα προκαλεσαν εντασεις στον χωρο των μεσαιων ταξεων.
Και εδω γενναται το ερωτημα Ζουμε σε μια εποχη Νεας Ταξης Πραγματων η προχωραμε εθελοτυφλωντας στην νεα εποχη του ΜΕΣΑΙΩΝΑ;
Και ποιος φταιει αγαπητο ΑΖΩΕΛ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΡΟΥΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ,αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι σε ολα υπαρχει μια συνδεση που δεν ειναι καθολου Τυχαια.
Και συνοπτικα εχουν ως εξης:
O ΡΟΛΟΣ ΤΟΥ ΡΟΤΣΙΛΝΤ
ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΣΧΕΔΙΑ ΤΩΝ ΝΑΖΙ
ΕΛΙΤ ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΩΝ
ΤΟ ΕΝΕΡΓΟ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΡΑΙΧ

Η ΚΥΡΙΑΡΧΕΙΑ ΤΩΝ ΠΕΦΩΤΙΣΜΕΝΩΝ
ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΤΗΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
ΚΑΙ ΟΙ ΕΙΚΑΣΙΕΣ ΠΩΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΚΑΚΟΣ ΘΕΟΣ


«Όποιος σκοπεύει να παλέψει με τέρατα πρέπει να φροντίσει να μη γίνει ο ίδιος τέρας. Όταν κοιτάζεις επίμονα την άβυσσο, η άβυσσος κοιτάζει εξίσου επίμονα πίσω σε σένα».


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.234375
Maintained by Digital Alchemy