ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΞΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΕΡΑΊ΄ΔΕΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 29
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
varda
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2005, 20:21:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τις βραδιές του καλοκαιριού, μετά που ο γέρο Κύριος Ήλιος έχει στείλει τις τελευταίες χρυσές ακτίνες του πάνω στα πουπουλένια σύννεφα και το απαλό σούρουπο εγκαθίσταται παντού, οι μικροσκοπικές Πυγολαμπίδες γλιστρούν μέχρι τις κορυφές των φύλλων της χλόης και πετούν πάνω στον αέρα, αναβοσβήνοντας τα νεραϊδίσια λαμπιόνια τους καθώς χαιρετούν η μια την άλλη. Αυτή είναι η ώρα που τα Ξωτικά και οι Νεράιδες, πολύ μικροσκοπικά πλάσματα, βγαίνουν για τους χορούς των Ξωτικών και την Νεραϊδίσια Μουσική τους.

Και, καθώς παρακολουθείτε τις Πυγολαμπίδες με τα μικροσκοπικά τους φανάρια να αναβοσβήνουν στην χλόη, μπορείτε να είστε βέβαιοι, ότι τα Ξωτικά και οι Νεράιδες είναι επίσης εκεί, ξεκινώντας για θαυμαστές περιπέτειες. Και όταν η Μητέρα σας καληνυχτίζει μ’ ένα φιλί και τα όμορφα μάτια σας νυστάζουν, τότε εσείς να ξέρετε ότι τα μικρούλικα Ξωτικά και οι Νεράιδες τραγουδάνε τραγούδια και χορεύουν τριγύρω σας, για να κάνουν τα όνειρά σας πολύ ευχάριστα και ευτυχισμένα για πάντα.

Νομίζω ότι δεν το έχουμε εξαντλήσει πλήρως το κεφάλαιο ξωτικά...

valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2005, 23:37:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στην Kύπρο, σε ένα χωριό, την Σιά (Σκιά), άκουσα ότι κάτι υπάρχει... Tώρα που έρχεται η ¶νοιξη "κι αρχίζει ο χορός" λέω να κάνω καμιά επίσκεψη. Όποιος άλλος ξέρει κάτι για Kύπρο ας το αναφέρει.

ValGraphΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2005, 23:38:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στην Kύπρο, σε ένα χωριό, την Σιά (Σκιά), άκουσα ότι κάτι υπάρχει... Tώρα που έρχεται η ¶νοιξη "κι αρχίζει ο χορός" λέω να κάνω καμιά επίσκεψη. Όποιος άλλος ξέρει κάτι για Kύπρο ας το αναφέρει.

ValGraphΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eliathor_Elf
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2005, 17:14:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eliathor_Elf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλως ήρθες στην παρέα μας φίλη Varda!!!
Τυχαίνει να πιστεύω πολύ στην ύπαρξη των ξωτικών! (ποιός ξέρει ίσως μια μέρα αξιωθώ και γω να δω ένα).
Πολύ ωραία η ιστορία σου.
Σίγουρα δεν το έχουμε εξαντλήσει το θέμα. Αλλά να ρωτήσω κάτι; που έχει ακούσει αυτήν την ιστορία? Πιστεύεις πραγματικά στην ύπαρξη των ξωτικών κυρίως?
Προσπαθώ να συλλέξω πληροφορίες, δημοσιεύσεις σε περιοδικά και εμφανίσεις που έχουν ειπωθεί σχετικά με αυτά, ή καλύτερα με αυτούς γιατί και αυτοί έχουν νοημοσύνη!!

Φιλικά Eliathor (Η δύναμη των ξωτικών είναι μεγάλη)!!!

Οι άνθρωποι βλέπουν μόνο ότι θέλουν, έχουν κλειστά τα μάτια. Όταν θα τα ανοίξουν δε θέλω να βρίσκομαι εν ζωή για να δω τις συνέπειες.
Arthour J. ElorotΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

varda
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2005, 17:47:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Eliathor

Την ιστορία αυτή την βρήκα στο Internet μαζί με πολλές άλλες συγκεχυμένες πληροφορίες.Πιστεύω στα ξωτικά αλλα και γενικότερα στο οτι υπάρχουν και άλλες δυνάμεις σε αυτόν τον πλανήτη(αδύνατον να είμαστε μόνοι κατά την ταπεινή μου άποψη.Προσπαθώ να συλλέξω πληροφορίες εδώ και καιρό χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία αν και έχω μαζέψει αρκετό υλικό γι'αυτό αν ξέρεις κάτι please let me know.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2005, 18:54:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ varda ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΤΩΝ ΛΑΩΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΝΑΝΩΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΙΚΡΑ ΠΡΑΣΙΝΑ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ.

ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ...

ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥΝ ΤΡΕΛΛΟΥΣ Η ΒΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΠΑΡΜΕΝΟΥΣ.

ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΛΛΑΔΙΚΟ ΧΩΡΟ...

ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΜΑΣ....
ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΓΙΑΣΜΟ ΞΟΡΚΙΖΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΛΙΚΑΤΖΑΡΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΓΗ...

ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΓΗ ?????
ΝΑ ΜΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΦΙΑ ΓΗ..

ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

varda
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2005, 19:42:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάποτε, οι άνθρωποι πίστευαν σε παράξενα πλάσματα με μαγικές δυνάμεις. Όπως στην Ελλάδα τα Χριστούγεννα εμφανίζονταν οι καλικάντζαροι, έτσι και οι άλλες χώρες είχαν τα δικά τους ξωτικά.



Στην Ιρλανδία, μικροσκοπικοί τσαγκάρηδες ζούσαν στο δάσος και έφερναν τύχη. Στη Σκοτία, κάθε ξωτικό διάλεγε ένα σπίτι το οποίο επισκεπτόταν τη νύχτα και έκανε όλες τις δουλειές, ζητώντας σε αντάλλαγμα μονάχα ένα μπολ γάλα και ένα κομμάτι ψωμί. Στην Αγγλία, μικροί νεραϊδάνθρωποι φορούσαν πράσινα σακάκια και κόκκινα καπέλα και χόρευαν στο ρυθμό των γρύλων. Παντού, όμως, τα ξωτικά είναι μικρά, αθόρυβα και αντικοινωνικά...

΄ΕΧΕΙ ΚΆΠΟΙΟΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2005, 21:46:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

οι σημερινες νεραϊδες ειναι οι αρχαιες Νυμφες

οι προγονοι μας (οπως ολοι οι ανιμιστες λαοι) πιστευαν οτι ολα στο συμπαν εχουν ενα πνευμα

ψαξε γιατι τα παραμυθια με ξωτικα και νεραϊδες διακοσμουνται παντα με το κοκκινο μανιταρι με τις ασπρες βουλες


νασαι καλα


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2005, 15:45:56  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=963Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Eliathor_Elf
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2005, 18:40:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eliathor_Elf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή φίλη Mariha
Ευχαριστούμε για την παρατήρηση αν και νομίζω πως το θέμα που μας υπέδειξες απευθύνεται μόνο σε ξωτικά, ενώ εδώ μιλάμε και για νεράιδες!!!!

Φίλη Varda
Θα ήθελα αν το θες και εσύ φυσικά να ασχολειθούμε μαζί με το θέμα και να κάνουμε μια αναζήτηση μαζί σχετικά με τα ξωτικά, θεωρώ πως είναι καλύτερο να ψάχνουν δύο μαζί παρά ένας και μόνος!
Αν ενδιαφέρεσε μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου στην διεύθυνση eliathor2004@yahoo.gr.

Φιλικά πάντα Eliathor (Η δύναμη των ξωτικών είναι μεγάλη)

Οι άνθρωποι βλέπουν μόνο ότι θέλουν, έχουν κλειστά τα μάτια. Όταν θα τα ανοίξουν δε θέλω να βρίσκομαι εν ζωή για να δω τις συνέπειες.
Arthour J. ElorotΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

varda
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2005, 21:02:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Eliathor,
κ εγώ πιστεύω ακριβώς το ίδιο
linwelin2001@yahoo.gr
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Cirdan
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 15:57:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cirdan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους.Μια διευκρίνηση:ψάχνετε τα Ξωτικά ή τα Πνεύματα της Φύσης;Aν ψάχνετε τα δεύτερα,είστε σε πολύ καλό δρόμο και όσα έχουν γραφτεί είναι σωστά.Αν ψάχνετε όμως τα Ξωτικά,μήπως θα έπρεπε να ρίξετε μια ματιά στον "παραμυθά" Tolkien;
Σίγουρα τον έχετε διαβάσει αλλά...πριν ανακαλυφθούν οι σκελετοί των Χόμπιτ και οι "Λάμπες Feanor"...
Ο ίδιος ήταν ξεκάθαρος:αντλούσε από τα Αρχεία των Ξωτικών,αιθερικά ή φυσικά,δεν έχει και μεγάλη σημασία.Εκείνο που έχει σημασία είναι ότι αυτά που περιγράφει...εμφανίζονται...
cirdan@in.gr
Είθε το Φως της Elbereth να φωτίζει το Δρόμο σας...
Cirdan of FalathrimΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 16:13:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν σας έλεγα ότι πρέπει να' χω δύο-τρία μόνιμους συγκάτοικους θα με πιστεύατε;
Εγώ πάντως το πιστεύω αν και δεν σ' αφήνουν να τα δεις καθαρά ή να τα πλησιάσεις.
Σε αυτό ευχαριστώ την συμβία μου, που με βοήθησε να δω πράγματα που δεν έβλεπα και ίσως δεν πίστευα.(Παρεπιπτόντως είναι Αγγλίδα).
Αν νομίζετε ότι σας ενδιαφέρει και η δική μου συμμετοχή στην αναζήτησή σας......τότε στη διάθεσή σας

gothicfrc@gmail.com

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2005, 18:22:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΕΤΕ ΑΝΑΡΩΤΗΘΕΙ, ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ, ΚΑΙ ΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥΣ;
ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟΥΝ. ΚΟΥΝΟΥΝ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ, ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΦΩΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ, ΩΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΘΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΝ.

ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ, ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΞΩΤΙΚΑ......
ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ... ΥΠΑΡΧΟΥΝ!

ΑΠΕΙΡΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2005, 18:37:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο κήπος μου είναι καταπράσινος μες το χειμώνα,
ολάνθιστος και μοσχομυριστός...

γιατί τα ξωτικά και οι νεράιδες βρίσκουν καταφύγιο κοντά μου...

και κυρίως μέσα μου....

σας ικετεύω όλους..
διαβάστε παραμύθια....

μα μην πιστέψετε ποτέ σε γλυκά λόγια....

τα ξωτικά έχουν και σκοτεινές πλευρές...


Aγαπητέ Gothic,

το αφήνω πάνω σου να μην μολυνθούν λευκές ψυχές από ψέμματα....


Galadriel of Galadhrim


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2005, 22:41:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
σας ικετεύω όλους..
διαβάστε παραμύθια....


Ax.. ξωτικούλα .. τα παραμύθια φταίνε για την κατάστασή μουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 03:19:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με την άκρη του ματιού μου, καπου εκεί στο σουρουπο μεταξυ μερας και νύχτας σε είδα για πρωτη φορά και από τοτε έγινες μόνιμος σύντροφος.
Ονομα δεν έχεις να θυμηθω να σε ρωτησω καποια στιγμη.

Στον σιωπηλο μου φιλο....


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ksanthos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 04:56:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksanthos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΟΜΩΣ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΚΑΙ Η ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΓΗ ΤΟΝ ΑΠΟΞΕΝΩΝΟΥΝ,ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΓΝΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΝ.ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
robinhood
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 18:01:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους robinhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
na mai kai mena.....
omorfo polu to 8ema...
apo pou arxizei arage?(giati apo kapou arxizei....)
teleiwnei??(h mhpws teleiwse...ki egw twra psaxnw thn arxh tou?)
kapoio melos......anefere gia euresh kapoiwn hobbit.
pou mporw na vrw autes tis plhrofories parakalw?
(endiaferon....)kapoia istoselida isws?
kapoia allh stigmh....8a sas afhgh8w ki egw kati...isws.

epistrefw sto serwood.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 18:26:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Aγαπητέ Gothic,

το αφήνω πάνω σου να μην μολυνθούν λευκές ψυχές από ψέμματα....


Γίνε μου λίγο πιο σαφής..........

Αν νομίζεις ότι έχω πρόθεση να εμπαίξω ή παραπλανήσω κάποιους,δεν ισχύει (δεν ειρωνεύομαι ούτε υπάρχει πρόβλημα.Εξ άλλου γραφεις υπέροχα και δεν είμαι ο μόνος που το πιστεύει )

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 20:00:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Gothic,

ζητάω συγνώμη αν δεν ήμουν σαφής και έχεις δίκιο...


ούτε κατά διάνοια δεν εννοούσα πως έχεις την οποιαδήποτε διάθεση να εμπαίξεις ή να παραπλανήσεις οποιονδήποτε...

ίσα ίσα...

εμπιστεύομαι την κρίση σου (όσο μπορώ να την γνωρίζω μέσα από τα γραπτά σου), αλλά και μια ενδόμυχη αίσθηση που έχω πως μπορείς να ξεχωρίζεις τα ψέμματα όπου τα αντιληφθείς...

δυστυχώς, στο θέμα αυτό που ανοίχτηκε, κάποιοι έχουν πρόθεση (συνειδητή) να πουν γλυκά ψέμματα για τον κόσμο των ξωτικών....

και με προθέσεις λίαν αμφισβητούμενες...

εγώ δεν μπορώ να παρακολουθήσω αυτή την συζήτηση για προσωπικούς λόγους και γι'αυτό σου παραδίδω εσένα την σκυτάλη....

αν χρειάζεσαι παραπάνω διευκρινήσεις μπορείς να μου στείλεις μαιλ στη διεύθυνση που αναγράφεται στο προφίλ μου.

ευχαριστώ για τα καλά λόγια...

μερικές μέρες είναι πιο δύσκολες απ' τις άλλες και χρειάζονται...


Galadriel of Galadhrim



1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kentayros_Sw
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 20:20:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kentayros_Sw  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν κατάλαβα κάτι...Αν πιστεύεις σε Νεράιδες και Ξωτικά?

Μέσα στη σιωπή γεννιέται η αγάπη και μέσα από την αγάπη η γνώση…Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kentayros_Sw
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 20:21:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kentayros_Sw  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν κατάλαβα κάτι...Αν πιστεύεις σε Νεράιδες και Ξωτικά?

Μέσα στη σιωπή γεννιέται η αγάπη και μέσα από την αγάπη η γνώση…Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 23:59:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το τελευταίο σου μήνυμα,εκτός του ότι όχι μόνο ξεκαθαρίζει τη θέση σου και τοποθετεί εμένα στη δική μου ως καχύποπτου
αλλά αποδικνύει και περίτρανα ότι δεν λέω απλώς "καλά λόγια" αλλά την αλήθεια

Να είσαι πάντα καλά

...και βεβαίως δεν είναι ανάγκη να σου πω πως και το δικό μου μέιλ είναι στη διάθεσή σου αν ποτέ το χρειαστείς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
varda
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 19:23:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sorry που ελειψα τοσο καιρο...

Τι έγινε ρε παιδια?Γιατι ''παγωσε'' το θεματακι;

My life is a legend...but I want to make it a myth...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Amazona
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
109 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 19:05:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Amazona  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΟΛΥ ΩΑΡΑΙΟ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΜΑΓΙΚΑ ΟΠΩΣ ΞΩΤΙΚΑ,ΝΕΡΑΙΔΕΣ!

ΣΟΥ ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΠΟΝΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΥΣΤΥΧΙΑΣ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ,
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΟΝΕΙΡΙΚΟ ΚΙ ΓΛΥΚΟ ΚΑΙ ΜΑΣ..ΑΝΑΚΟΥΦΙΖΕΙ

ΑΛΛΩΣΤΕ ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΟ ΠΑΝΤΑ ΕΦΤΙΑΧΝΕ ΜΕ ΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΜΑΓΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟΣ!!

ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΚΑΙ Ο ΑΟΡΑΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΤΟΙΚΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟΝ,
ΤΟΤΕ ΙΣΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ....

ΑΛΛΑ ΑΛΛΟ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΟΡΑΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!

ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΞΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΧΕΤΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΘΕΩΡΩ...ΕΙΔΥΛΛΙΑΚΟ
ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ!!

ΦΙΛΕ GOTHIC,
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΩΣ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΣΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ ΟΠΩΣ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ,ΜΑΓΟΙ,ΞΩΤΙΚΑ,ΝΑΝΟΙ,ΝΥΜΦΕΣ ΚΤΛ
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΩΣ ΔΥΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΑ ΒΙΒΛΙΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ ΕΙΧΑΝ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ ΑΓΓΛΟΥΣ(ΧΑΡΙ ΠΟΤΤΕΡ ΚΑΙ ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙΩΝ)

ΒΕΒΑΙΑ,ΕΓΩ ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΟ ΧΑΡΙ ΠΟΤΤΕΡΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ<ΚΑΙ ΤΑ 5 ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΤΟΥ 6!!
ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΕΞΑΙΣΙΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΖΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΣΜΟ(ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΒΟΛΤΕΡΜΟΡΤ ΦΥΣΙΚΑ)!!

"ΜΑΤΑΙΟΤΗΣ ΜΑΤΑΙΟΤΗΤΩΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΑΤΑΙΟΤΙΣ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

varda
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 18:02:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη Amazona,

αν δεν πιστευεις στα ξωτικα δεν πιστεύεις στη ΖΩΗ
(κατα την ταπεινη μου παντα αποψη)

My life is a legend...but I want to make it a myth...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 18:14:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ ΤΕΤΟΙΟ ΚΟΛΛΗΜΑ ΜΕ ΞΩΤΙΚΑ ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑΤΟΥΑΖ ΕΚΑΝΑ...ΙΣΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ,ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑ...ΙΣΩΣ ΖΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ,ΙΣΩΣ ΖΟΥΝ ΚΡΥΜΕΝΑ ΚΑΙ ΦΩΒΙΣΜΕΝΑ(ΑΠΟ ΕΜΑΣ)ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΑΣΗ...ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΟΣ ΠΟΥ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΖΩ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΔΑΣΟΣ..............

[img]http://angeldust.canalblog.com/Elf.jpg[img]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 18:40:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ ΤΕΤΟΙΟ ΚΟΛΛΗΜΑ ΜΕ ΞΩΤΙΚΑ ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑΤΟΥΑΖ ΕΚΑΝΑ...ΙΣΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ,ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑ...ΙΣΩΣ ΖΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ,ΙΣΩΣ ΖΟΥΝ ΚΡΥΜΕΝΑ ΚΑΙ ΦΩΒΙΣΜΕΝΑ(ΑΠΟ ΕΜΑΣ)ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΑΣΗ...ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΟΣ ΠΟΥ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΖΩ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΔΑΣΟΣ..............

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

poltergeist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 20:58:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poltergeist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ειμαι σιγουρη εαν υπαρχουν ξωτικα,παντως ξερω μια σχετικη ιστορια που μου την εχει πει ενας θειος μου και ειμαι απολυτα σιγουρη οτι λεει την αληθεια.Καθοταν εξω στο μπαλκονι στο χωριο του και δεν ακουγοταν σχεδον τιποτα.Σε καποια στιγμη ακουσε γελια και κατευθυνθηκε προς τον ηχο.Οδηγηθηκε προς στο ποταμι οπου ηταν απολυτη ησυχια εκτος απο τα γυναικια γελια και το τελευταιο που θυμαται ειναι ενα πολυ εντονο φως(τωρα μιλαμαι για ωρα γυρω στις 12 το βραδυ...Δεν ειμαι σιγουρη τι μπορει να ηταν αυτο,σας το παραθετω ομως στην κριση σαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 21:13:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΤΑΝ ΕΙΜΟΥΝ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟΣ,ΕΝΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ ΒΡΑΔΥ,ΠΗΓΕΝΑΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ,ΜΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ,ΝΑ ΦΑΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΤΑΒΕΡΝΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΠΟΤΑΜΟ ΣΤΡΙΜΟΝΑ.ΚΑΘΩΣ ΠΗΓΕΝΑΜΕ ΥΣΗΧΑ ΚΙ ΩΡΑΙΑ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ΕΝΑ ΠΡΑΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΥΨΟΣ ΓΥΡΟ ΣΤΑ 1.65-70,ΚΑΤΑΠΡΑΣΙΝΟ(ΙΣΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΙΤΟΥ)ΚΑΜΠΟΥΡΙΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΝΑ ΧΑΝΕΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ...ΟΤΑΝ ΤΙΝΑΧΤΗΚΑ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ, ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΠΟΙΟ?ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΙΔΑΝ,ΕΞΑΛΟΥ ΕΜΟΙΑΖΑΝ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΜΕΝΟΙ...ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΣΗΖΗΤΙΣΑΜΕ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 29 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy