ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Τηλεκίνηση
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gzea
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2005, 11:21:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gzea  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα,
αρχικά, συγχαρητήρια στους δημιουργούς της ιστοσελίδας και εύχομαι να συνεχίσουν
να δημιουργούντε παρόμοιοι τόποι δημόσιας συζήτησης.
Πρίν αναφέρω το ερώτημά μου, θα ήθελα να δηλώσω ότι βλέπω τον εαύτο μου ώς
ένα μικρό, ερασιτέχνη "επιστήμονα" ώς πρός το τρόπο που αντιλαμβάνομαι και αναλύω
οτιδήποτε βλέπω, ακούω, νιώθω και αισθάνομαι. Καθαρά "τετράγωνη λογική", δηλαδή δεν
αποδέχομαι αλλά ούτε απορρίπτω κάτι χωρίς την αντικειμενική-ρεαλιστική κρίση.
Και τώρα στο ερώτημα, αυτό που ψάχνω είναι οτιδήποτε έχει σχέση με το θέμα του παρόντος
μηνύματος, δηλαδή βιβλία, ασκήσεις, δυκτιακές πηγές, τεχνικές, αναλύσεις κτλ. είτε έχουν
άμεση είτε έμεση σχέση με το θέμα.
Ο λόγος για τον οποίο ψάχνω, είναι ότι μου συμβαίνει κάτι το οποίο δεν γνωρίζω πώς να το
αναλύσω-αναπτύξω και δυσκολεύομαι να το κατανοήσω. Αν και είμαι βέβαιος ότι θα μπορούσε
να εξηγηθεί επιστημονικά, προσωπικά δεν κατέχω τις απαραίτητες γνώσεις για να προχωρήσω.
Ώς εκ τούτου όπως καταλαβένετε, οποιαδήποτε βοήθεια θα μου ήταν χρήσιμη.
Επίσης, πρίν προτρέξει η σκέψη σας... κουτάλια δεν μπόρεσα να λυγίσω ούτε ρολόγια κατάφερα
να λειτουργήσω, άλλα είμαι απόλυτα σίγουρος ότι κάποιας μορφής ενέργεια η οποία πηγάζει από τον εγκέφαλο-σώμα επηρεάζει, αν όχι όλες, μερικές από τις μορφές της ύλης-ενέργειας,
και αυτό διότι το βλέπω καθημερινά πειραματιζόμενος.

Ευχαριστω,
Γιώργος.


Γιώργος.

filosofos3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
588 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2005, 23:08:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ gzea καλως ήρθες στο esoterica κατ' αρχήν!
Πες μας τι συμβαίνει ακριβώς αν θέλεις και αν είναι δυνατό να το πεις δημοσίως. ϊσως σε κάποιον να έχει συμβεί ή να ξέρει τι είναι. Στο δίκτυο υπάρχουν ον λάιν πειράματα τηλεκίνησης,ελπίζω να υπάρχουν ακόμη, αλλά θέλει προσοχή γιατί αν πετύχεις κινδυνεύειες να καταστρέψεις τον υπολογιστή σου!
Ο τρόπος που γίνεται το πειραμα είναι ο εξής κοιτάξεις μια απλ΄'η εικόνα και προσπαθ΄'εις να την επηρε'ασεις(μια γραμμή,ή ένα ρολόι,ή εκκρεμές). Η κίνησή της είναι δεξια-αριστερ΄πα και εξαρτάται από μια γεννήτρια τυχαίων αριθμών η οποία με τη σειρά της επηρρεάζεται μέσω του δικτύου από τον υπολογιστή σου. Αν πετύχεις να επηρρεάσεις τον υπολογιστή σου θα αλλάξει η αναλογία 1/0 στην γεννήτρια δυαδικών αριθμών (στον σέρβερ) και θα πάει η εικόνα προς μια κατεύθυνση μόνο. Αυτό όμως σημαίνει πως έχεις μάθει να συντονίζεσαι με τον υπολογιστή σου και υπάρχει πιθανότητα να τον επηρρεάσεις άσχημα σε στιγμές συναισθηματικής έξαρσης.
Αυτά για την ώρα. Αν βρω το σάιτ θα σου το στείλω. Βάλε τη λέξη Furmilab σε μια μηχανή αναζήτησης ή τη λέξη retrokinesis project και θα βρεις μερικά πειράματα.
Να είσαι καλά .

Όλα είναι τέλειαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.078125
Maintained by Digital Alchemy