ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 MAR ADENTRO
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
drml
Μέλος 1ης Βαθμίδας


117 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 18:52:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drml  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ή αλλιώς ''η θάλασσα μέσα μου''.
Μία ψυχή σε ένα νεκρό σώμα προσπαθεί να βρει την ελευθερία της στο θάνατο...Κατά πόσο είναι λύτρωση ο θάνατος, όταν (παρά την ακινησία) υπάρχουν 1.000.000 πράγματα να κάνεις και να μάθεις και ναι, να συνεισφέρεις στους συνανθρώπους και σε γενιές ολόκληρες ειτε με την ποιηση, είτε με τη συγγραφή είτε με ότι άλλο! Και πόσο πιο πολύ δυστυχία δεν θα έπρεπε να νιώθουν όσοι είναι τυφλοί ή έχουν κάποια ψυχική δυσλειτουργία...
Πόσο συμαντική είναι η καταθλιψη που εμφανίζουμαι, που παρα την αγαπη που εισπράτουμε από παντού, ο μόνος λόγος ύπαρξης μας είναι ο τρόπος του θανάτου μας!
Μια αληθινή ιστορία, μια αληθινή προσέγγιση, μία αληθινή αναζήτηση...
Αξίζει να τη δείτε την ταινία και αν θέλετε ελάτε να τη συζητήσουμε!
Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 01:54:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα drml!

Είναι παλιά ταινία ή καινούργια;
Είναι στις κινηματογραφικές αίθουσες ή στα βίντεοκλαμπ;
Απλά δεν έχω ιδέα...
Αν και θα ήθελα πολύ να την δω.
Το story ακούγεται ενδιαφέρον!


"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drml
Μέλος 1ης Βαθμίδας


117 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 12:47:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drml  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημέρα Εgelade!
H ταινία προβάλεται τώρα στο σινεμά! Είναι πολύ ενδιαφέρον και η σκηνοθεσία της δεν βαραίνει καθόλου τους θεατές!
Αν έχεις χρόνο για σινεμά, σου την συνιστώ ανεπιφύλακτα!
Φιλιά και εύχομαι στο επανειδήν στο ίδιο θέμα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 20:49:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα!

Δυστυχώς δεν έχει έρθει ακόμα στα Χανιά...
Ίσως από αύριο αφού οι νέες ταινίες προβάλονται κάθε παρασκευή

"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2005, 10:55:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα..
διάβαζα μία εφημερίδα το Σάββατο...χμ!στην Αθήνα το έχουν ακόμα στους κινηματογράφους...εδώ στη Λάρισα δεν έχει έρθει...κρίμαι και ήθελα να το δω..είχα και καιρό να πάω κινηματογράφο...προβλέπω να το δω τώρα σε dvdόταν έρθει
Φιλικά!

Η μοναξιά θεραπεύεται.Αυτα που σε έκαναν να μείνεις μόνος, δεν θεραπευονται.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksenitia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Spain
328 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2005, 02:21:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksenitia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ή αλλιώς ''η θάλασσα μέσα μου''.

Χμμμ, δεν σημαινει αυτο ακριβως. Σημαινει : "στα ανοιχτα της θαλασσας, στο πελαγος". Sorry, drml

Poor is a man, who´s pleasures depend on the permition of another...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drml
Μέλος 1ης Βαθμίδας


117 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2005, 10:23:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drml  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Ή αλλιώς ''η θάλασσα μέσα μου''.

Χμμμ, δεν σημαινει αυτο ακριβως. Σημαινει : "στα ανοιχτα της θαλασσας, στο πελαγος". Sorry, drml

Poor is a man, who´s pleasures depend on the permition of another...


Kαλή μου ksenitia, το ''Η θάλασσα μέσα μου'' είναι ο ελληνικός τίτλος που αποδίδεται για την ταινία...
Μην ζητάς συγγνώμη, συνήθως οι τίτλοι οι ξενογλωσσοι δεν αποδίδονται ποτέ κατά γράμμα!
Τουλάχιστον μάθαμε τι σημαίνει mar adentro (αν και απο την ταινία άλλο με ευαισθητοποίησε πιο πολύ και όχι ο τίτλος...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksenitia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Spain
328 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2005, 02:35:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksenitia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να που τελικα το κερδισε το οσκαρ καλυτερης ξενης ταινιας! Και με το δικιο του!

Poor is a man, who´s pleasures depend on the permition of another...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1171875
Maintained by Digital Alchemy