ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ανθρωποειδές (πιθανόν εξωγήινος) χαραγμένο σε πέτρα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Truth
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 21:17:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Truth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η πέτρα αυτή βρέθηκε στη Σαντορίνη το 1998 και έχει πάνω της απεικονίσεις από όντα και κάποιο σχήμα που μοιάζει με όχημα. Στην πρώτη φωτογραφία(petra) φαίνεται κάποιο oν που μοιάζει παρά πολύ με εξωγήινο. Στην δεύτερη φωτογραφία (petra xara) είναι το εν λόγω όχημα που ανέφερα παραπάνω .Ενώ στα πλάγια (στη φωτογραφία petra xara 3 )ένα μικρότερο ανθρωποειδές που μοιάζει να είναι πάνω σε ένα μικρότερο όχημα . [καθε φωτογραφία έχει μία αντοίστιχη που δειχνει το σχημα της (highlight) ]

petra + (highlight απο κάτω)

petra xara + highlight

petra xara3 + highlight

Thanks to ImageShack for Free Image Hosting

Εσείς τι λέτε?

Application Terminated Blue Screen Enabled,Thank you for purchasing our product.

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2005, 03:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εσείς τι λέτε?

Εγώ τι να πω;
Φαίνεται πως η φαντασία μου δεν φτάνει μέχρι εκεί...

Να σε ρωτήσω κάτι όμως.
Αυτή η παρουσίαση αφορά κάποια πέτρα που έχει βρεθεί από ιδιώτη(π.χ. κάποιον γνωστό σου) και ο οποίος αναγνώρισε στα χαράγματά της την πιθανότητα που μας αναφέρεις, ή είναι κάποια πέτρα που ερευνήθηκε από επιστήμονες και αποτελεί ένα από τα πολλά αινίγματα του παρελθόντος;

Δεν θέλω ασφαλώς να αμφισβητήσω την αξιοπιστία του ντοκουμένου αυτού, απλά πιστεύω πως η φύση χαράζει στις πέτρες (και αλλού) συχνά πολύ περίεργα σχήματα, χωρίς να σημαίνει αυτό πως κάποιοι παλιά προσπάθησαν να αποτυπώσουν (ελλείψει φωτογραφικής μηχανής) μία εξωγήϊνη επίσκεψη.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2005, 05:00:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας!

Φίλε Truth ,δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά πιστεύω πως η διάβρωση της επιφάνειας των πετρών έγινε απο φυσική αιτία. Ίσως απο το νερό. Στο ποτάμι του χωριού μου έχω δει παρόμοιες πέτρες.

Ακόμη κι αν δημιουργήθηκαν απο χέρι ανθρώπου τα σχήματα αυτά, θα μπορούσαν να απεικονίζουν οτιδήποτε.


I 'm Big in Japan!!


Edited by - Loco on 15/01/2005 05:13:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2005, 10:49:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΑΠΟ ΦΥΣΙΚΗ ΑΙΤΙΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΤΑ ΣΧΗΜΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Eliathor_Elf
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2005, 10:57:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eliathor_Elf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η δύναμη του νερού είναι ικανή να χαράξει πέτρες σε οποιοδήποτε τυχαίο σχήμα!!!

Εμένα πάντως μου έκανε εντύπωση η τελευταία πέτρα!!!
Η φαντασία μου μπορεί να τις κάνει να φαίνονται σε ότι θέλω εγώ!!!
π.χ.: Τα σύννεφα στον ουρανό πολλές φορές μοιάζουν με άνθρωπο ή κάποιο ζώο, εμείς όμως το κάνουμε να μοιάζει με κάτι τέτοιο με την φανατασία μας.

Φιλικά eliathor (Η δύναμη των ξωτικών είναι μεγάλη)

Οι άνθρωποι βλέπουν μόνο ότι θέλουν, έχουν κλειστά τα μάτια. Όταν θα τα ανοίξουν δε θέλω να βρίσκομαι εν ζωή για να δω τις συνέπειες.
Arthour J. ElorotΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2005, 12:55:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H εικόνα εμένα μου φαίνεται περισσότερο οτι οφείλεται σε παμπάλαιες καλλιτεχνικές παραστάσεις πάνω σε πέτρες!
Φαίνονται όντως διαμορφωμένα Ανθρώπινα σχήματα αλλά το να πείς οτι πρόκειται για διαστημικά οχήματα ή Εξωγήινους πρόκειται μάλλον για προχωρημένη φαντασία.
Εγώ δέν μπορώ να διακρίνω ειδικά σε αυτές τις πέτρες τέτοιο πράγμα, ίσως παριστάνει κάποιο αντικείμενο χρήσης της εποχής το υποφαινόμενο σάν όχημα.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΧΩΡΙΣ ΑΓΚΑΘΙΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΦΕΛΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Truth
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2005, 20:27:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Truth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τη πέτρα τη βρήκε η μητέρα μου κατα τη διαρκεια του ταξιδιου της


Application Terminated Blue Screen Enabled,Thank you for purchasing our product.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zinon
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
148 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2005, 20:45:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zinon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
truth
Αν εισαι ολυμπιακος παρτην και πεταξε την στους πανιωνιους
αν εισαι πανιωνιος παρτην και πεταξε την στους ολυμπιακους
ετσι θα τιμωρηθουν οι εξωγηινοι.....

το χιουμορ δεν απευθυνεται προσωπικα σε κανεναν και ειδικα στον truth

Φιλικα Ζηνων

zinonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2005, 04:00:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[
το χιουμορ δεν απευθυνεται προσωπικα σε κανεναν και ειδικα στον truth

........ΝΑΙ αλλα εγω θυμωσα με αυτο που ειπες μετα λεμε οχι βια στα γηπεδα ακου να τημωρηθουν οι εξωγηινοι εμεις τι ειμαστε .?..?.....

...?...........?

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SAUDi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2005, 04:10:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SAUDi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραιες πετρουλες.. οπως ειπαν και οι αλλοι δεν ειναι τιποτα παραπανω απο σημαδια των αιωνων.. εχω βρει κι εγω μια παρομοια που δειχνει μια μορφη ζωου η αν8ρωπου.. δε θυμαμαι ακριβως
θα την βγαλω φωτο συντομα και θα την περασω:)

-=Rabigh , D4 lost C1ty in Da D3sert o Ar4bia=-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2005, 16:52:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως η πρώτη πέτρα μοιάζει περισσότερο με κατσαρίδα που πίνει φραπέ.

Real stupidity beats artificial intelligence any time. -- Terry PratchettΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2005, 18:20:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι συγγενείς πέτρες με κείνες τις πέτρες που παρουσίαζε ο γνωστός και μη εξαιρετέος καθηγητής Παπα(τζή)ς στο Χάρδα.
Αυτές οι πέτρες είναι παντού.
Τις αφήνουν σε επιλεγμένα σημεία κάτι μυστήρια όντα με χθόνιους σκοπούς.
Είναι κομμάτι από ένα μυστηριώδες πετρο-πάζλ.
Αμα βρεθούν όλες θα λυθεί το μυστήριο.

Θα μας πάρουν με τις πέτρες σε λίγο.

Συμφωνώ με junk.
Μάλλιστα, είναι προφανές οτι κάποιος σκότωσε με την πέτρα την κατσαρίδα την ώρα που απολάμβανε τη φραπεδιά της κι έτσι έμεινε η στάμπα της.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2005, 00:25:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορείτε να ρίξετε μια ματιά και στο πολύ ενδιαφέρον θέμα:

Οι "Πέτρες της Ica"

που επίσης μιλάει για πέτρες,
πολλές - πολλές πέτρες (χιλιάδες) με σχέδια επάνω τους που πραγματικά δεν μοιάζουν απλώς, αλλά στην πραγματικότητα δεν έγιναν τυχαία.
Από ποιούς, πότε, γιατί;...
Αυτό ίσως κάποτε το βρούμε.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy