ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Οι Τρόποι Μας
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
prince_of_pentacles
Νέο Μέλος

Greece
48 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2005, 20:22:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prince_of_pentacles  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αγαπητές Φίλες και Φίλοι

Μετά από ένα διάστημα αποχής, ευτυχώς λίγων ημερών, επιστρέφω με αρκετή διάθεση για ουσία και δημιουργία, στους χώρους του Esoterica. Αποφορτισμένος και έχοντας επιτύγχει (υπό μίαν έννοια) μία κάπως καλύτερη ταξινόμηση των εργασιών στη ζωή μου, θα μπορούσα να πω ότι η 1η ημέρα αυτού του μήνα σημαίνει για μένα: μια Νέα Αρχή, με νέες ιδέες και προτάσεις...Καλό μήνα, λοιπόν, σε όλους.

Παρατηρώντας τα forums του site, καθόλη τη διάρκεια της διαμονής μου, και έχοντας, πλέον, αποκτήσει μια πιό σφαιρική άποψη, θα ήθελα να σχολιάσω (δημιουργικά πάντοτε) ένα ‘φαινόμενο’, το οποίο φαίνεται να ενισχύει τις δυσλειτουργίες στη ροή των συζητήσεων που αναπτύσουμε.

Οι ‘τρόποι καλής διαδυκτιακής συμπεριφοράς’ και οι ‘κανόνες’ οι οποίοι θα πρέπει να διέπουν τα μέλη των forums, έχουν ήδη προκαθοριστεί από τους δημιουργούς του site.

Οι διάφορες και διαφορετικές ‘φιλοσοφίες’, ‘ιδεολογίες’, ‘νοοτροπίες’, ‘θεωρίες’, ‘θρησκευτικές’ και ‘επιστημονικές’ ‘αντιλήψεις’, αφορούν τον κάθε ένα από εμάς προσωπικά και νομίζω πως είναι ομόφωνα δεκτό το να εκφράζονται ελεύθερα, εφόσον δεν αποσκοπούν στην προπαγάνδα, τον προσυλητισμό και τον αθέμιτο ανταγωνισμό.

Από την άλλη (και εκεί που θέλω να εστιάσω την προσοχή σας): Οι ‘τρόποι έκφρασης’ που συνειδητά ή ασυνείδητα έχουμε επιλέξει, υποδηλώνουν την ιδιαίτερη και πολύ διαφορετική (από των άλλων) προσωπικότητα που κατέχει ο/η κάθε ένας/μία από εμάς.

Κατά τη δική μου γνώμη, δεν μπορούμε να πούμε σε κάποιον ‘γιατί μιλάς έτσι’; ‘γιατί γράφεις έτσι’; ‘γιατί εκφράζεσαι έτσι’; (εκτός εάν πρόκειται για περιπτώσεις προσβολών και έλλειψης σεβασμού, των οποίων η λύση αφορά κυρίως τον Administrator και τους Συντονιστές ή παρατηρήσεις που σκοπεύουν σε διορθώσεις προς διευκόλυνση των αναγνωστών).

Μπορούμε, όμως, να επιλέξουμε εάν αυτός ο τρόπος μας αρέσει, μας καλύπτει, εκφράζει κι εμάς...ή όχι. Δεν έχουμε το δικαίωμα να επιβάλουμε τους δικούς μας τρόπους, αλλά μπορούμε να δείξουμε κατανόηση στους τρόπους των άλλων.

Με σκοπό, λοιπόν, τη μεταξύ μας κατανόηση, θα σας παραθέσω, εν μέρη, τους δικούς μου τρόπους, αναμένοντας να διαβάσω πέντε πράγματα που να αφορούν τους δικούς σας.

Μου έχει γίνει αρκετές φορές παρατήρηση διότι ‘αναπτύσω τις απόψεις μου δημιουργόντας κείμενα μακροσκελή ενώ, θα ήταν προτιμότερο να χρησιμοποιώ πιό απλό και μεστό λόγο’.

Όσον αφορά εμένα: θα προτιμήσω να συνεχίσω τόσο να δημιουργώ νέα topics κάνοντας μακροσκελείς εισαγωγές, όσο και να απαντώ χρησιμοποιόντας μία πληθώρα επιχειρημάτων (όσα θεωρώ αρκετά,
ώστε να γίνουν κατανοητά τα λόγια μου).

Φυσικά, έχοντας υπόψιν μου ότι εδώ μέσα δε γράφουμε βιβλία ή δοκίμια, θα φροντίζω πάντα να κρατάω κάποιο μέτρο.

Φυσικά, έχοντας υπόψιν μου ότι στις online συζητήσεις μας συμμετέχουν, από απλοί, καθημερινοί άνθρωποι που αναζητούν μια στιγμή απόδρασης από τη μοναξιά τους, μέχρι σκληροπυρηνικοί εσωτεριστές που απαιτούν απαντήσεις με βάθος.

Για μένα, θα μπορούσα να πω ότι ανήκω (με τον δικό μου τρόπο) στην κατηγορία των ανθρώπων που προτιμούν να μην διαβάζουν στο Διαδύκτιο, αλλά να εκτυπώνουν τα κείμενα που ανακαλύπτουν σε χαρτί, έτσι ώστε:

Α) να τα διαβάζουν ξεκούραστα, με ηρεμία, για να εξάγουν όσο το δυνατόν πιό ορθά συμπεράσματα επί των γεγραμμένων,

Β) να τα φέρουν σε ένα τραπέζι και να τα σχολιάσουν, μαζί με φίλες και φίλους, υπό τη συνοδεία καλού κρασιού και μουσικής,

Γ) να κρατήσουν ένα αρχείο, τόσο των θεμάτων που τους ενδιαφέρουν, όσο και των δικών τους γραπτών (έτσι για να ‘χουμε και κάτι να τρίψουμε στα μούτρα μας, εάν συνειδητοποιήσουμε ότι οι πράξεις μας στη ζωή παρεκκλίνουν τραγικά από τις παγιωμένες διαδυκτιακές απόψεις μας).

Φυσικά, είναι αδύνατο να καλύψω, τόσο αυτούς που μπαίνουν για να ρίξουν μια κλεφτή ματιά και να φύγουν, όσο και αυτούς που περιμένουν υπομονετικά οι συζητήσεις μας να πάρουν τη μορφή ‘ουσιαστικών διαλόγων’. Ίσως να καλύψω, εν μέρη, αυτούς που ανήκουν στην κατηγορία που ανέλυσα παραπάνω.

Όσον αφορά αυτά που παρατήρησα: Ναι μεν ζητάμε ‘μικρές, απλές και ουσιαστικές εισαγωγές’, αλλά δεν μπορούμε να αγνοούμε τα θέματα που από ‘σύντομους, απλοϊκούς και ανούσιους’ σχολιασμούς, κατέληξαν σε ‘χαοτικούς και ασύνδετους’ όγκους πληροφόρησης...άνω των 20 σελίδων...αδύνατον, πλέον, να τους παρακολουθήσεις...αδύνατον, πλέον, να τους εκτυπώσεις (το ομολογώ ότι σε θέμα που αφορά τα ΤΑΡΩ υπέπεσα στο ίδιο λάθος...των σύντομων, ατυχών και ασύνδετων σχολιασμών...άρα, θα προτιμήσω να γράφω αρκετά πράγματα ανά μεγάλα χρονικά διαστήματα, παρά να βιάζομαι να πετάξω μια λέξη και να αναγκαζόμαστε να τη σχολιάζουμε αιώνια).

Πρακτικά, πιστεύω πως μέσω αυτού του topic θα μπορούσαμε:

Α) Να παραθέσουμε και να σχολιάσουμε τους τρόπους του κάθε ενός από εμάς, χωρίς αυτού του είδους τα προσωπικά ζητήματα να επηρρεάζουν τη ροή και την τροπή των συζητήσεων (για πιό ειδικά θέματα, έχουν ανοιχτεί ειδικά topics και για πιό προσωπικά, υπάρχει η εντολή prive και το e-mail).

Β) Να πάρουμε μία ‘πρωτοβουλία’ βάζοντας ‘τάξη’ στο γραπτό μας λόγο (δημιουργικά)...χωρίς να απαιτούμε την ‘τάξη’ από τον Admin και τους Συντονιστές (παθητικά)...χωρίς να εναντιωνόμαστε ο ένας με τον άλλο για απλά ανθρώπινα ζητήματα (καταστροφικά).

Γ) Να κατανοήσουμε καλύτερα, τόσο ο ένας τους τρόπους του άλλου, όσο και οι διαχειριστές του site κάποιες ιδιαίτερες και προσωπικές μας ανάγκες.

Θέλοντας να πιστεύω ότι δεν δημιούργησα άλλο ένα ανούσιο, χαοτικό topic, σας αποστέλλω τους πιό ευγενικούς χαιρετισμούς και αναμένω να ακούσω τις γνώμες σας.

Μετά Τιμής
The Prince of Pentacles

‘Quaero non pono, nihil hic determino dictans. Coniicio, conor, confero, tento, rogo…Ερευνώ, δεν επιβεβαιώνω. Δεν προσδιορίζω εδώ τίποτε με τελική βεβαιότητα. Υποθέτω, προσπαθώ, συγκρίνω, επιχειρώ, ρωτώ...’

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2005, 21:59:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατανόηση και σεβασμός

Τί 'ν' τούτα

Τους χαιρετισμούς μου, αγαπητέ prince_of_pentacles!!

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2005, 23:02:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
έτσι για να ΅χουμε και κάτι να τρίψουμε στα μούτρα μας, εάν συνειδητοποιήσουμε ότι οι πράξεις μας στη ζωή παρεκκλίνουν τραγικά από τις παγιωμένες διαδυκτιακές απόψεις μας

Mε μια λέξη: AYTOKPITIKH

Tο δικό μου ερώτημα είναι κατά πόσο την αντέχουμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2005, 08:37:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κατανόηση και σεβασμός
Τί 'ν' τούτα


ΣΩΣΤΑ!

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in lineΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2005, 16:14:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ΑΥΤΟΚΥΡΙΑΡΧΙΑ
ΑΥΤΟΣΕΒΑΣΜΟΣ
ΑΥΤΑΡΕΣΚΕΙΑ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ



ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2005, 16:32:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΥΤΟΚΥΡΙΑΡΧΙΑ
ΑΥΤΟΣΕΒΑΣΜΟΣ
ΑΥΤΑΡΕΣΚΕΙΑ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ




Αυταρέσκεια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2005, 17:32:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ prince_of_pentacles ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΚΑΝΕΣ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΗΜΕΙΟΛΟΓΙΚΗ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ...

Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΕΝΟΣ ΧΡΗΣΤΗ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΔΙΑΔΙΧΤΥΑΚΟ ΤΟΠΟ (ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΣΧΕΤΙΚΟΥΣ ΤΟΠΟΥΣ) ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΤΟ ΠΟΙΟΝ ΤΟΥ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ.

ΕΠΙΣΕΙΣ ΜΕΡΙΚΟΙ (ΕΥΤΥΧΩΣ ΛΙΓΟΙ) ΕΙΝΑΙ (ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ) ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ....

ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΝΕΑΡΟΙ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ...
ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΟΡΜΗ ΤΟΥΣ
ΤΙΣ ΕΝΤΟΝΕΣ ΔΙΑΦΩΝΙΕΣ ΤΟΥΣ
ΟΛΑ ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ...

ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ..
ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΚΑΠΩΣ ΕΝΤΟΝΑ ΝΑ ΠΟΥΝ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.....

ΑΛΛΑ ΣΕ ΟΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΚΑΙ Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΤΗΝ ΠΕΜΤΟΥΣΙΑ ΕΝΟΣ ΚΑΛΟΥ ΔΙΑΛΟΓΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prince_of_pentacles
Νέο Μέλος

Greece
48 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2005, 18:08:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prince_of_pentacles  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αγαπητές Φίλες και Φίλοι

Αν ξαναδιαβάσετε αυτά τα οποία έγραψα, ανοίγοντας το εν λόγω topic, θα παρατηρήσετε ότι αναφερόμουν 'στους τρόπους με τους οποίους γράφουμε και μέσω των οποίων εκφραζόμαστε, εντος αυτού του χώρου'. Επίσης, στους απλούς, ανθρώπινους, καθημερινούς λόγους που μας 'αναγκάζουν' να εκφραζόμαστε με αυτούς τους τρόπους και αφορούν την πολύ ιδιαίτερη προσωπικότητα του κάθε ενός/μιάς από εμάς.

Δεν αναφέρθηκα ποτέ στο Ηθος, τη Φιλοσοφία ή το Επίπεδο που μπορεί να κατέχουμε. Πιστεύω ότι το Ηθος, οι Αρετές και τα Πιστεύω μας, δεν μπορούν να απαιτηθούν, ούτε να επιβληθούν, αλλά δύναται να βεβαιωθούν πρωτίστως μέσα στην ψυχή του κάθε ενός/μιάς από εμάς.

Απαιτήσεις που σχετίζονται με 'ανάρμοστες συμπεριφορές', αφορούν στην επίλυσή τους, κυρίως τους διαχειριστές του site.

Θα ήθελα, χωρίς να απαιτώ και χωρίς να εκφράζω κάποιου είδους παράπονο:

α) Να μην κάνουμε αυτό το χώρο 'Πεδίο Μάχης' που να αφορά τις συμπεριφορές, τις οποίες απαιτούμε, τόσο από εμάς, όσο και απ' τους άλλους...ούτε να θίξουμε συγκεκριμένα σημεία όπου θεωρήσαμε ότι κάποιος μας προσέβαλε.

β) Δε φημίζομαι για τη νοημοσύνη μου, γι' αυτό θα ήθελα να καταλάβω τί εννοείτε όταν λέτε...Σεβασμός, Αυτοκριτική κ.λ.π. Είναι έννοιες που αφορούν τους 'τρόπους με τους οποίους εκφράζεστε';(Δηλ. εκφράζομαι και γράφω με σεβασμό, αυτοκριτική και αυταρέσκεια;). Είναι πράγματα τα οποία σας αρέσει να βλέπετε στους άλλους; Είναι κάτι άλλο που κρύβεται ανάμεσα στις γραμμές που γράφουμε και δεν μπορώ να το διακρίνω;

Επειδή εστίασα την προσοχή μας στην 'μεταξύ μας κατανόηση' ξέρω ότι κάποιοι θα αναρωτιούνται: 'Μα όποιος είναι να καταλάβει, θα καταλάβει'.

Αυτό που θέλω να πώ είναι: 'το πόσο και εάν 'Θέλουμε' να γινόμαστε κατανοητοί και να κατανοούμε τους άλλους, όσον αφορά πολύ απλά, ανθρώπινα πράγματα'.

Σας ευχαριστώ
The Prince of Pentacles

Υ.Γ. Μερικές φορές πιανόμαστε από 'λέξεις' και 'εκφράσεις' που αφορούν απλά τον 'τρόπο' που μιλάει και γράφει ο καθένας μας, και καταλήγουμε να 'τσακωνόμαστε' γιατί νομίζουμε ότι πίσω από τις λέξεις αυτές κρύβονται 'ενάντιες' προς εμάς 'συμπεριφορές', 'ιδεολογίες', 'νοοτροπίες' κ.λ.π...Με λίγα λόγια γινόμαστε 'διαβολικοί' κατά Έκο.

‘Quaero non pono, nihil hic determino dictans. Coniicio, conor, confero, tento, rogo…Ερευνώ, δεν επιβεβαιώνω. Δεν προσδιορίζω εδώ τίποτε με τελική βεβαιότητα. Υποθέτω, προσπαθώ, συγκρίνω, επιχειρώ, ρωτώ...’

Edited by - prince_of_pentacles on 02/02/2005 18:16:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2005, 18:35:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλτατε prince_of_pentacles ,συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και να τονίσω ότι,επιδή ακριβώς δν υπάρχει η "οπτική" επαφή,(δηλ. όπως όταν συζητάμε από κοντά),μία λέξη μπορεί να δημιουργήσει τρομερή παρεξήγηση γιατί αλλιώς την εννούσε ο γράφων/ουσα και αλλιώς την εξέλαβε ο αναγιγνώσκων/ουσα,κάτι που δεν θα συνέβαινε αν τα λέγαμε από κοντά που εκεί συμμετέχουν και κινήσεις εκφράσεις κ.λ.π. του ομιλιτή και κατανοούμε τον "τρόπο" του.
Εκτός του ότι το γραφόμενο "μένει".

Κάθε λέξη απαιτει μεγάλη προσοχή στο γραπτό λόγο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2005, 19:05:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Κατανόηση και σεβασμός
Τί 'ν' τούτα


ΣΩΣΤΑ!

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in line



Ο καθείς στην κοσμάρα του!!!!!!!!!!

Δάσκαλε που δίδασκες "Don't judge...", άει στο καλό...

quote:
Μερικές φορές πιανόμαστε από 'λέξεις' και 'εκφράσεις' που αφορούν απλά τον 'τρόπο' που μιλάει και γράφει ο καθένας μας, και καταλήγουμε να 'τσακωνόμαστε' γιατί νομίζουμε ότι πίσω από τις λέξεις αυτές κρύβονται 'ενάντιες' προς εμάς 'συμπεριφορές', 'ιδεολογίες', 'νοοτροπίες' κ.λ.π...Με λίγα λόγια γινόμαστε 'διαβολικοί' κατά Έκο.


.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 02/02/2005 19:11:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prince_of_pentacles
Νέο Μέλος

Greece
48 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2005, 23:10:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prince_of_pentacles  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν και δεν έχω αρκετό χρόνο στη διάθεσή μου, ώστε να προσθέσω συμπληρωματικά κάποιες επιπλέον απόψεις μου, δεν μπορώ να μην πώ 5 λόγια, όπως τα αισθανομαι αυτή τη στιγμή.

Ευχαριστώ όλους και όλες εσάς που ξέρετε να δείχνετε κατανόηση. Δε θέλω να αναφερθώ προσωπικά, μιάς και πιστεύω ότι οι εκφράσεις συμπάθειας μεταξύ κάποιων από εμάς, μπορεί να κάνουν τους υπολοίπους να νιώσουν κάπως αδικημένοι (πιστεύω, πάντως, πως οι 'συμπάθειες' παρ'όλα αυτά γίνονται αισθητές).

Κατανοόντας ότι λόγω 'Ανάγκης', μερικές φορές, παρεκκλίνουμε από την 'Ορθή Οδό'(όπως την φαντάζεται ο καθένας μας), δε θά θελα να σταθώ εμπόδιο σε οποιαδήποτε προσπάθεια 'αποκατάστασης' ανθρώπων που μπορεί να μας προσέβαλαν.

Η κατανόηση δεν είναι η 'Γκρίζα Οδός του Συμβιβασμού', αλλά μία 'Σταθερή Θέση' που στοχεύει στην 'Ομόνοια'. Δε συμβιβάζομαι με απόψεις αρνητικές και όταν σε κάποια σημεία διαφωνώ δεν διστάζω να το δηλώσω, στηρίζοντας τη 'θέση' μου.

Με λίγη σύνεση και αγνή καρδιά, πιστεύω ότι σιγά, σιγά θα καταφέρουμε να ανακαλύψουμε τα κοινά σημεία που μας συνδέουν όλους μας...Διατηρώντας, φυσικά, την ιδιαιτερότητα και τη διαφορετικότητα του κάθε ενός από εμάς.

Μέσω των 'συμβιβασμών', αγνοόντας τα θέλω του 'αληθινού μας εαυτού', θα πνιγούμε μέσα στη 'θάλασσα του συλλογικού ασυνειδήτου'.

Κατά την ταπεινή μου γνώμη, πάντα, σεβόμενοι τις ιδιαιτερότητες και την προσωπικότητα, τόσο τη δική μας, όσο και των άλλων, θα μπορέσουμε να επιτύγχουμε μία 'Συλλογική (Συνθετική) Συνειδητότητα', καί μέσα μας, και μεταξύ μας.

Τα Φιλιά μου σε όλους
The Prince of Pentacles

‘Quaero non pono, nihil hic determino dictans. Coniicio, conor, confero, tento, rogo…Ερευνώ, δεν επιβεβαιώνω. Δεν προσδιορίζω εδώ τίποτε με τελική βεβαιότητα. Υποθέτω, προσπαθώ, συγκρίνω, επιχειρώ, ρωτώ...’Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2005, 23:34:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ΑΥΤΟΚΥΡΙΑΡΧΙΑ
ΑΥΤΟΣΕΒΑΣΜΟΣ
ΑΥΤOEΚΤΙΜΗΣΗ


ΛΑΘΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ GOTHIC

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2005, 00:03:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρακαλώ φίλτατε PHILOSOFOS-1

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2005, 00:24:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zadok
ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΑΓΝΟΕΙΣ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ ΔΥΟ ΛΕΞΕΙΣ.

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΛΙΝΚ ΠΟΥ ΠΑΡΕΘΕΣΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΧΕ ΣΑΝ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΣΥ ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ ΛΕΞΕΙΣ ΗΤΑΝ....

quote:
Ο καθείς στην κοσμάρα του!!!!!!!!!!

ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ.

quote:
Δάσκαλε που δίδασκες "Don't judge...", άει στο καλό...
ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ.
ΜΗΠΩΣ ΗΘΕΛΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ "ΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ"; ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟΔΙΑΒΑΣΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΝΟΜΙΣΑ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ "ΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ".ΑΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΘΕΜΑ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΙΑΣ.
ΠΟΥ ΝΑ ΕΒΑΖΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΟΛΙΟ,"Don't judge...", ΜΑ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ,
ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ.

ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ prince_of_pentacles ΠΟΥ ΕΦΕΡΑ ΤΟΥΣ ΑΣΧΗΜΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ.ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΕΝΟΧΛΗΣΩ.

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in lineΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2005, 00:43:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε/η pixeldream μην εξάπτεσαι διότι και σε εμένα ο τρόπος που αναφέρθηκες στη Zadok (quote+link και τίποτε άλλο) και εμένα μου φάνηκε πολύ ειρωνικός.

Γράφε την 'αποψή σου και μην αφίνεις υπονοούμενα όπως συνήθως κάνεις απλώς παραθέτιοντας εικόνες και άλλου τέτοιου είδους "γρίφους".

Είπαμε προσοχή να αποφεύγονται οι εντάσεις

quote:
Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΛΙΝΚ ΠΟΥ ΠΑΡΕΘΕΣΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΧΕ ΣΑΝ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΣΥ

"...ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΧΕ ΣΑΝ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ...."

Γιατί δεν το εκφράζεις αντί να το το ...αφήνεις να ...εννοείται;

Το πρόβλημα λοιπόν είναι ότι δεν μίλησες όπως λες.

Νομίζω πως η οργή σου είναι άτοπη.

Να με συγχωρείς κι εμένα και άκρη ψάχνουμε να βρούμε γι αυτό και τα λέμε αυτά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2005, 00:48:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Zadok
ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΑΓΝΟΕΙΣ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ ΔΥΟ ΛΕΞΕΙΣ.

Το τί θεωρείς εσύ επιτρεπτό και τί ανεπίτρεπτο μου είναι παγερά αδιάφορο.
Δεν σκοπεύω να σου ζητάω και την άδεια!!!!!!

Γράφε για ότι σε αφορά...


quote:

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΛΙΝΚ ΠΟΥ ΠΑΡΕΘΕΣΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΧΕ ΣΑΝ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΣΥ ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ ΛΕΞΕΙΣ ΗΤΑΝ....
quote:
Ο καθείς στην κοσμάρα του!!!!!!!!!!

ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ.

Δείχνω άπειρη κατανόηση έως τώρα για το γεγονός ότι κρίνεις κάτι το οποίο δε σε αφορά και δεν το εννόησες.

Έσπευσες να πετάξεις την ανοησία σου, ενώ δεν γνωρίζεις ούτε γιατί, ούτε το πώς γράφτηκε ότι γράφτηκε σε εκείνο το θέμα.

Από κει και πέρα, δεν αντιλαμβάνομαι ειλικρινά γιατί θα πρέπει να θεωρήσω το σχόλιό σου για σοβαρή κριτική προς το πρόσωπό μου, την οποία και θα πρέπει να λάβω υπ' όψιν μου!!!!!!

quote:
quote:
Δάσκαλε που δίδασκες "Don't judge...", άει στο καλό...
ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ.
ΜΗΠΩΣ ΗΘΕΛΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ "ΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ"; ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟΔΙΑΒΑΣΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΝΟΜΙΣΑ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ "ΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ".ΑΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΘΕΜΑ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΙΑΣ.
ΠΟΥ ΝΑ ΕΒΑΖΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΟΛΙΟ,"Don't judge...", ΜΑ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ,
ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ.


Αν εσένα ο νους σου προτρέχει σε ότι επιθυμείς, δε θα σε σταματήσω εγώ.

Καλό ταξείδι!

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 03/02/2005 00:56:51

Edited by - Zadok on 03/02/2005 00:59:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2005, 00:50:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ΞΑΝΑ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟΣΕΒΑΣΜΟΣ
ΑΥΤΟΚΥΡΙΑΡΧΙΑ
ΑΥΤΟΕΚΤΙΜΗΣΗ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ΘΑ ΤΟ ΛΕΩ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ
ΘΑ ΣΩΘΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΣΤΕ?

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2005, 00:55:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν έχεις δίκιο!

Μετατρέπουμε το θέμα σε μία ζωντανή παρεξήγηση(;), ώστε να δούμε στην πράξη τί γίνεται...

Μα κανείς δεν έχει ασχοληθεί με ψυχολογία και με live ψυχανάλυση;

Κανείς δεν πρόσεξε ότι το εν λόγω μέλος μέσα από αυτή την πρόκληση "καταδέχτηκε" να γράψει κείμενο [;]

Καιρός για αναθεωρήσεις λοιπόν...

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 03/02/2005 01:05:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfi
Νέο Μέλος

Luxembourg
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2005, 01:10:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ton anthrwpo den prepei na ton krinoume mono apo ton tropo pou milaei alla kai apo ton tropo pou swpainei.........asxeto

Apo ti stigmi pou summetexeis se diadiktuako forum graptws tha prepei na eisai etoimos kai gia tis duskolies

Na valoume taxi sto grapto logo? Gia poio logo? Opoios thelei mas diavazei, opoios thelei den tha mas diavasei....Ti simainei taxi sto grapto logo??? Kai malista dimiourgika???

Den tha dikasw egw tis lexeis....pou toso afthona reoun stin othoni tou pc mou....

ElfiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2005, 01:38:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα το κάνεις και πρέπει να το κάνεις όταν απευθύνονται σε εσένα.
Το ότι είμαστε σε ένα διαδικτυακόχώρο δε σημαίνει ότι λέμε και ότι μας γουστάρει στον άλλον.

quote:
Na valoume taxi sto grapto logo? Gia poio logo? Opoios thelei mas diavazei, opoios thelei den tha mas diavasei....Ti simainei taxi sto grapto logo??? Kai malista dimiourgika???

Den tha dikasw egw tis lexeis....pou toso afthona reoun stin othoni tou pc mou....


Ομολογώ δεν καταλαβαίνω αυτό που λες...για μένα είναι απαράδεκτο.
Δηλ. να αρχίσω να σε βρίζω τώρα και εσύ να μην πεις κουβέντα ή να κάνεις το ίδιο.

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2005, 01:56:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑΤΕ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΤΟ LINK ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗΣ "ΜΥΓΕΣ" ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΠΑΝΩ.

Η ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΣΟ ΚΑΚΟΣ ΕΙΜΑΙ ΗΤΑΝ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΠΡΩΤΗ ΠΟΝΗΡΟ ΜΕΛΟΣ ΖΑΝΤΟΚ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΦΙΕΡΩΣΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΕΚΕΙΝΟ.
ΤΟ ΜΕΛΟΣ ZANTOK ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΔΕΙΞΑ ΤΗΝ ΔΥΣΑΡΕΣΚΕΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΔΩΘΗΚΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΜΕΛΟΣ,ΔΥΣΑΡΕΣΚΕΙΑ ΠΟΥ ΕΚΦΡΑΣΤΗΚΕ ΜΕ ΕΝΑ ΑΠΛΟ EMOTICON.

ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΔΕΙΞΗ ΣΕΒΑΣΜΟΥ ΔΕΧΤΗΚΑ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΟΥΣΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΤΙ Η ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΗΤΙΚΗ.

ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΠΟΥ ΔΙΑΛΑΛΕΙ;

ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙ Ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΣΩΣΤΟ.

quote:
Κανείς δεν πρόσεξε ότι το εν λόγω μέλος μέσα από αυτή την πρόκληση "καταδέχτηκε" να γράψει κείμενο [;]

ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΦΡΑΖΟΜΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΣΟΥ ΤΑ ΛΟΓΙΑ,ΛΟΓΙΑ ΦΑΣΙΣΤΙΚΑ,ΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ..... ΜΕ ΑΗΔΙΑΖΕΙΣ.
ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΕΙΡΩΝΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΚΑΙ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΥΤΗ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΛΙΓΟ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΡΙΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΕΦΕΡΕΣ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΟΤΙ ΟΠΟΤΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΤΟ ΜΟΛΥΝΕΙΣ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΑΝ ΕΝΝΟΙΕΣ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΛΕΞΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΜΙΑΣ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΤΡΑΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΠΡΟΤΡΕΞΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΔΗΛΩΣΑ ΑΝΑΞΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ.

ΕΝΑ EMOTICON ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΕΒΑΣΜΟΥ
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΡΩΝΙΑ ΣΕ ΑΥΤΑ; ΘΕΩΡΗΣΑ ΟΤΙ ΥΠΗΡΞΕ ΜΙΑ ΕΛΕΙΨΗ ΣΕΒΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΔΗΛΩΣΑ ΣΤΑ ΙΣΑ.....Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΛΑΒΑ;

ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ......ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΖΑΝΤΟΚ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΣΧΟΛΙΑΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΔΥΣΦΟΡΙΑ (ΕΜΕΤΟ,ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΩ ΣΤΑ ΙΣΑ; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΟΡΘΟ;) ΤΟ ΝΑ ΣΥΖΗΤΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΑΛΑΛΕΙΣ ΘΑ ΣΕΒΑΣΤΕΙΣ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ.

ΣΑΝ ΑΝΑΞΙΟΣ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΕΚΦΡΑΖΕΙ Ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΑΠΟΧΩΡΩ

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in line

Edited by - pixeldream on 03/02/2005 02:05:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2005, 03:21:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑΤΕ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.

Για να δούμε λοιπόν...

quote:

ΤΟ LINK ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗΣ "ΜΥΓΕΣ" ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΠΑΝΩ.

Μήπως ο σκοπός του θέματος εδώ είναι να μαζέψουμε όλες τις μύγες του esoterica;

Ειλικρινά, υπάρχουν και άλλες... και αν θυμάμαι καλά καμμία δεν ήταν δική σου.

Αυτήν όμως, αποφάσισες να την οικειοποιηθείς. Γιατί άραγε; Και ποιός σου φταίει

quote:

Η ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΣΟ ΚΑΚΟΣ ΕΙΜΑΙ ΗΤΑΝ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΠΡΩΤΗ ΠΟΝΗΡΟ ΜΕΛΟΣ ΖΑΝΤΟΚ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΦΙΕΡΩΣΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΕΚΕΙΝΟ.

Ο χαρακτηρισμός "πονηρό μέλος" σου γυρίζει ανεπιστρεπτί, αφού επέλεξες να παραθέσεις τμηματικά και σκηνοθετικά το μήνυμά σου στο εκεί θέμα, τάχα μου για να δημιουργήσεις εντυπώσεις.

Εν συνεχεία, ήρθες εδώ να μου κάνεις κριτική και να βάλεις το σύνδεσμο με τη σελίδα που κατασκεύασες, μικρέ προβοκάτορα.

Μα ΔΕΝ μπορεί να είσαι τόσο ηλίθιο πλάσμα, ώστε να θεωρείς ότι ο οποιοσδήποτε δε θα αναζητήσει τη ρίζα του κακού στις προηγούμενες σελίδες του θέματος, κάτι που παραδόξως απέφυγες τόσο δεξιοτεχνικά να κάνεις εσύ, πριν προβείς στην άχαρη κριτική σου.

quote:

ΤΟ ΜΕΛΟΣ ZANTOK ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΔΕΙΞΑ ΤΗΝ ΔΥΣΑΡΕΣΚΕΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΔΩΘΗΚΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΜΕΛΟΣ,ΔΥΣΑΡΕΣΚΕΙΑ ΠΟΥ ΕΚΦΡΑΣΤΗΚΕ ΜΕ ΕΝΑ ΑΠΛΟ EMOTICON.

Και εσένα τί σε βάλαμε; Αυτόκλητο δικηγόρο;

Μην τολμάς να απλουστεύεις την προβοκατόρικη συμπεριφορά σου.

quote:

ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΔΕΙΞΗ ΣΕΒΑΣΜΟΥ ΔΕΧΤΗΚΑ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΟΥΣΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΤΙ Η ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΗΤΙΚΗ.

Τον κόσμο... Σωστά! Εσένα από πού κι ως πού;

Εξάλλου εικόνα έβαλες, εικόνα έλαβες. Είναι απλό.

quote:

ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΠΟΥ ΔΙΑΛΑΛΕΙ;

Διαλάλησα κάτι εδώ και δεν το είδα. Μία ερώτηση έκανα και μάλιστα σαφέστατη.

Τί 'ν' τούτο; Και ακολούθησε το ειρωνικό μηνυματάκι σου.

quote:

ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙ Ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΣΩΣΤΟ.

Ό,τι πεις... Αλλά αν είναι έτσι, γιατί δεν ασχολείσαι λίγο με τον εαυτό σου και σε παραμελείς τόσο; Δε σου φταίω εγώ. Όλα κι όλα.

quote:
quote:
Κανείς δεν πρόσεξε ότι το εν λόγω μέλος μέσα από αυτή την πρόκληση "καταδέχτηκε" να γράψει κείμενο [;]

ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΦΡΑΖΟΜΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΣΟΥ ΤΑ ΛΟΓΙΑ,ΛΟΓΙΑ ΦΑΣΙΣΤΙΚΑ,ΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ..... ΜΕ ΑΗΔΙΑΖΕΙΣ.


Και η παράσταση συνεχίζεται...

quote:
ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΕΙΡΩΝΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΚΑΙ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΥΤΗ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΛΙΓΟ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΡΙΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΕΦΕΡΕΣ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΟΤΙ ΟΠΟΤΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΤΟ ΜΟΛΥΝΕΙΣ.

Έχω απαντήσει σε αυτό, αλλά δεν περιμένω να καταλάβεις. Εν πάσει περιπτώσει, έχεις αρχίσει κάτι να μου θυμίζεις... Για συνέχισε...

quote:
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΑΝ ΕΝΝΟΙΕΣ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΛΕΞΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΜΙΑΣ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΤΡΑΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΠΡΟΤΡΕΞΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΔΗΛΩΣΑ ΑΝΑΞΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ.

Λοιπόν, όταν αρχίζεις να γράφεις λέξεις, είσαι πολύ ικανός. Για σκέψου το καλύτερα...

quote:
ΕΝΑ EMOTICON ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΕΒΑΣΜΟΥ
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΡΩΝΙΑ ΣΕ ΑΥΤΑ; ΘΕΩΡΗΣΑ ΟΤΙ ΥΠΗΡΞΕ ΜΙΑ ΕΛΕΙΨΗ ΣΕΒΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΔΗΛΩΣΑ ΣΤΑ ΙΣΑ.....

Έχεις παράξενη αίσθηση του ίσιου.

quote:
Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΛΑΒΑ;

ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ......


ΟΤΙ ΕΔΩΣΕΣ ΕΛΑΒΕΣ... ΓΙΑΤΙ ΕΙΡΩΝΙΑ ΚΑΙ ΚΡΙΤΙΚΗ ΕΙΧΕΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΕΠΡΑΤΤΕΣ!! Μήπως καταλαβαίνεις τώρα γιατί κάθομαι και γράφω απάντηση σε μία-μία πρότασή σου εδώ;

quote:

ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΖΑΝΤΟΚ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΣΧΟΛΙΑΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΔΥΣΦΟΡΙΑ (ΕΜΕΤΟ,ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΩ ΣΤΑ ΙΣΑ; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΟΡΘΟ;) ΤΟ ΝΑ ΣΥΖΗΤΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΑΛΑΛΕΙΣ ΘΑ ΣΕΒΑΣΤΕΙΣ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ.

Θα δείξει λοιπόν...

quote:
ΣΑΝ ΑΝΑΞΙΟΣ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΕΚΦΡΑΖΕΙ Ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΑΠΟΧΩΡΩ

Καλό κατευόδιο!

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 03/02/2005 03:27:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2005, 04:13:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω πως είναι σαφές σε όλους το ποιός σέβεται......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2005, 16:49:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΜΗΠΩΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΖΑΝΤΟΚ ΕΧΕΙΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΘΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ

GALADRIEL !! Η GALADRIEL ΔΕΝ ΣΥΝΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ!!

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙΣ ΤΗΝ GALADRIEL ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!

ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΠΡΑΒΟ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ?

ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ ΠΩΣ ΣΟΥ ΗΡΘΕ?

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΠΩΣ ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΗΛΥΘΙΑ ΤΕΛΙΚΑ

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2005, 18:21:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΜΗΠΩΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΖΑΝΤΟΚ ΕΧΕΙΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΘΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ

GALADRIEL !! Η GALADRIEL ΔΕΝ ΣΥΝΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ!!

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙΣ ΤΗΝ GALADRIEL ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!


Δε φαντάζομαι να περιμένεις να σχολιάσω αυτό το αντιαισθητικό συνονθύλευμα λέξεων χωρίς νόημα...
Σύνελθε όσο είναι καιρός!!! Έλεος! Μπορείς και καλύτερα...


quote:

ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΠΡΑΒΟ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ?


Ερώτηση ψυχοθεραπευτή:
Ποιός είναι ο ένας και ποιός ο άλλος; Γνωρίζεστε


quote:

ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ ΠΩΣ ΣΟΥ ΗΡΘΕ?

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΠΩΣ ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ?


Και θα περιμένεις ... και θα περιμένεις... όσο δε διαβάζεις τη Βίβλο.

quote:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΗΛΥΘΙΑ ΤΕΛΙΚΑ


Μάθε να το γράφεις τουλάχιστον.

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
prince_of_pentacles
Νέο Μέλος

Greece
48 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2005, 18:47:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prince_of_pentacles  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Λοιπόν, παιδιά, το ομολογώ ότι όταν αντίκρυσα τις απαντήσεις που ακολούθησαν το τελευταίο μου post, έψαλλα 500 paternosters και πήρα 20 κάμψεις μπας και ηρεμήσω...τίποτα...μετά διάβασα όλους τους ύμνους του Ορφέα...πάλι τίποτα...ούτε με ultrex...δεν πειράζει με λίγη σοδίτσα θα το χωνέψω.

1)Αν τσακωνόμαστε για ένα απλό θέμα, το οποίο αφορά Απλούς, Ανθρώπινους, Καθημερινούς Τρόπους, νομίζετε ότι θα μπορέσουμε να αναπτύξουμε σοβαρές συζητήσεις που να αφορούν την Πίστη, τους Θεούς, το Σύμπαν, τη Σοφία και οποιαδήποτε άλλη Ανώτερη έννοια;

2)Καθόμαστε και αναλλωνόμαστε σε διαλόγους...ΔΙΑ-λόγους που αφορούν την Ενότητα μεταξύ των Ελλήνων και τελικά καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι πάντοτε ήμασταν Πόλεις-Κράτη, με κύριο μέλημα να συντρίψει η μία την άλλή;

3)Δε θέλω να ξανακούσω συγνώμη από κανέναν σας...να 'στε σίγουροι ότι σας έχω 'συν-χωρέσει' πριν καν μου το ζητήσετε. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με κανέναν από εσάς και δεν καταλαβαίνω το Λόγο να δημιουργούμε προβλήματα από το πουθενά. Ηρεμία...θα τα βρούμε. Είναι δύσκολο μεν, αλλά αξίζει η προσπάθεια...και όσοι το αντέξουν.

4)Είναι εύκολο να φύγουμε αφήνοντας συντρίμια πίσω μας...το δύσκολο είναι να είμαστε Εδώ και να Μοχθούμε Μαζί, ο ένας Δίπλα στον άλλο...Κυρίες και Κύριοι 'Εσωτεριστές' δεν απαιτώ να μου αποδείξετε την 'Αδελφοσύνη' που σας χαρακτηρίζει, αλλά περιμένω να δω με Πράξεις ότι έχετε κάνει κάποιες 'έννοιες', Βίωμα...Όχι επειδή θεωρώ ότι είμαι καλύτερος ή ανώτερος από οποιονδήποτε εδώ μέσα, αλλά επειδή το κάθε ένα (μικρό ή μεγαλο) Πρόβλημα εντός αυτού του χώρου μας πληγώνει και μας χαρακτηρίζει Όλους μας...Ναι, είμαστε υπόλογοι ο ένας απέναντι στον άλλο.

5)Δε με πειράζει που το θέμα πήρε άλλη τροπή από αυτήν που είχα αρχικώς φανταστεί, αρκεί να βγεί μέσω διαλόγου κάτι θετικό. Είναι απόλυτα αποδεκτή μία μεταστοιχείωση στη ροή του θέματος, εφόσον υπάρχει ανάγκη να εκφραστούν άλλου είδους ανησυχίες από τους συγγραφομένους. Το Topic δεν είναι δικό μου, το Site δεν είναι δικό μου...είναι Δικά μας, και στον καθένα αυτό που του αναλογεί. Αυτή τη στιγμή είμαστε Γελοίοι Όλοι μας....και δε θέλω να ακούσω καμία έκφραση του στύλ 'Καλά τους τα λες ρε Prince'...σημασία δεν έχει τι λέμε, αλλά τι κάνουμε.

6)Με αρκετή διάθεση για χιούμορ και χωρίς να υπάρχει καν η υπόνοια της προσβολής ή της ειρωνίας, προτείνω:

Να μετονομαστεί ο τίτλος του θέματος ως εξής 'Τελικά Μιλάμε ή Κλάνουμε'

Αν δούμε την αστεία πλευρά κάποιων καταστάσεων, τελικά θα ξεκολλήσουμε και θα πάψουμε να συγκρουόμαστε. Στο κάτω, κάτω τί έχουμε να χωρίσουμε; Μες τη μιζέρια που ζούμε, μόνο ώφελος μπορεί να υπάρξει στις μεταξύ μας τριβές.

Με τους πιό ευγενικούς χαιρετισμούς...
The Prince of Pentacles

‘Quaero non pono, nihil hic determino dictans. Coniicio, conor, confero, tento, rogo…Ερευνώ, δεν επιβεβαιώνω. Δεν προσδιορίζω εδώ τίποτε με τελική βεβαιότητα. Υποθέτω, προσπαθώ, συγκρίνω, επιχειρώ, ρωτώ...’

Edited by - prince_of_pentacles on 03/02/2005 18:52:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2005, 00:22:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ΜΠΡΑΒΟ ΖΑΝΤΟΚ ΟΛΟ ΑΥΤΑ ΕΣΥ ΤΑ ΕΓΡΑΨΕΣ?


ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2005, 01:17:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρώην τάδε... (βλ. apollo12 κλπ.), νυν PHILOSOFOS-1 δε δικαιούσαι να με ερωτάς κάτι τέτοιο.
Είναι πραγματικά αστείο...

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 04/02/2005 01:21:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prince_of_pentacles
Νέο Μέλος

Greece
48 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2005, 01:40:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prince_of_pentacles  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητές Φίλες και Φίλοι

Και η εγχείρηση απέτυχε, και ο ασθενής απεβίωσε

Πιστεύω ότι δε χρειάζεται να μας βάλει λουκέτο ο Admin, ας βάλουμε μόνοι μας

Το θέμα φαίνεται να έχει χάσει ολοκληρωτικά την ουσία του

Θα τα πούμε online σε καμιά βδομάδα, γιατί έχουμε και δουλειές να κάνουμε...σε άλλο topic, με περισσότερη ουσία και πιό ευγενικές διαθέσεις

Σας Ευχαριστώ
The Prince of Pentacles


‘Quaero non pono, nihil hic determino dictans. Coniicio, conor, confero, tento, rogo…Ερευνώ, δεν επιβεβαιώνω. Δεν προσδιορίζω εδώ τίποτε με τελική βεβαιότητα. Υποθέτω, προσπαθώ, συγκρίνω, επιχειρώ, ρωτώ...’Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2005, 02:01:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΞΑΝΑΓΙΝOΜΑΙ APOLLO 12

AN ΣΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΤΟ ΚΕΦΙ

ΑΠΛΑ ΕΓΙΝΑ ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ ΤΩΡΑ EIMAI ΠΙΟ ΩΡΙΜΟΣ

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ΕΓΩ ΑΣΤΑΘΗΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΩ ΟΠΩΣ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΝΟΜΑ !!

ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΝΕΙΡΑ

ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡAΞΕΝΗ ZADOK!!

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2005, 03:40:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως φίλτατε PHILOSOFOS-1,διακρίνω μια ιδιαίτερη και βαθιά συμπάθεια για τη Zadok...

(Δεν ζηλεύω...αστειεύομαι)

Edited by - Gothic on 04/02/2005 03:41:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1542969
Maintained by Digital Alchemy