ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟ ΘΕΜΑ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
NICKF45000
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2005, 21:09:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NICKF45000
ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΓΧΩΣΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟς ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΛΗΘΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΟΥΝ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ.ΕΓΩ ΟΜΩς ΔΕΩ ΕΧΩ ΚΛΗΘΕΙ ΕΝΩ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΘΟς Η ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΣΤΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ?
ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2005, 22:38:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss
Μην ανησυχείς και ο στρατός δεν ξεχνάει κανέναν... Κάποια στιγμή - πιθανόν σε 2 μήνες - θα ρθει και η σειρά σου φαντάζομαι... Πάντως σε περίπτωση λάθους:
- ο στρατός καλεί (πάντως τόοοτε έτσι καλούσε) μέσω αστυνομίας. Αν δεν σε πήρε κανείς τηλ. από την Αστυνομική Διεύθυνση του Δήμου που είσαι εγγεγραμμένος, δεν έχεις να πας πουθενά τη Δευτέρα. Αν ισχυριστεί κανείς ότι σε κάλεσε και δεν πήγες, θα πρέπει να δείξει την υπογραφή σου στο φάκελο παράδοσης της "Πρόσκλησής" σου (κάτι που σαφώς δεν υπάρχει από τη στιγμή που δεν έφτασε στα χέρια σου ποτέ).
- Δεν χάνεις τίποτα να πάρεις εσύ ένα τηλέφωνο στο στρατολογικό γραφείο της περιοχής σου και να ρωτήσεις ο ίδιος, να σου φύγει και το άγχος... Οι υπηρετούντες στα Στρατολογικά Γραφεία είναι πάντα πρόθυμοι με ευγένια και κατανόηση να εξυπηρετήσουν κάθε νέο που έχει απορίες σχετικά με τη στράτευσή του(...)!

Πάντως, παίζει ρόλο όχι μόνο η χρονολογία γέννησης, αλλά και ο μήνας που γεννήθηκες, πιθανόν να μην είσαι γι' αυτή της Σειρά που παρουσιάζεται τη Δευτέρα, αλλά για την επόμενη...

Αυτά τα ολίγα από μένα εντελώς εμπερικά και χωρίς να τα θεωρείς απολύτως αξιόπιστα.


ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2005, 23:56:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo


Φίλε μου για νάσαι σίγουρος 100% να πας με την ταυτότητα σου στο στρατολογικό γραφείο του τόπου γέννησεως σου όπου είναι και το μητρώο σου κι αν όχι πήγαινε στον τόπο διαμονής σου και ζήτα να μάθεις σίγουρα γιατί αλλιώς θα έχεις 3μηνο πρόσθετο!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2005, 00:06:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
quote:
Μην ανησυχείς και ο στρατός δεν ξεχνάει κανέναν... Κάποια στιγμή - πιθανόν σε 2 μήνες -

quote:
- Δεν χάνεις τίποτα να πάρεις εσύ ένα τηλέφωνο στο στρατολογικό γραφείο της περιοχής σου και να ρωτήσεις ο ίδιος, να σου φύγει και το άγχος...

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ,ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΑΙ,ΜΠΟΡΕΙ ΣΕ 2,4 ΙΣΩΣ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ.ΑΛΛΟΙ ΒΙΑΖΟΝΤΑΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΚΙ ΕΣΥ ΒΙΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ;

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in lineΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2005, 03:21:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
NICKF45000 εύχομαι οι απαντήσεις που έλαβες από τα πολύ ευγενικά μέλη των forums να σε διαφώτισαν κάπως σχετικά με τις αμφιβολίες σου!

Το θέμα αυτό θα απενεργοποιηθεί τώρα, μιας και το αντικείμενό του δεν αφορά το θεματικό πλαίσιο του ESOTERICA.

Θα συμφωνήσω πάντως με την άποψη εκείνη που σου συνιστά να απευθυνθείς σε κάποιο αρμόδιο όργανο για να λάβεις υπέυθυνη απάντηση σε αυτό που ρωτάς, αν και η άποψη του ananasss(σχετικά με την υπογραφή) μου φαίνεται κι εμένα λογικότατη!

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy