ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 ΒΕΛΟΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΜΗΝΙΣΚΟΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Pupurun
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2005, 12:02:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pupurun  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΠΑΘΑ ΡΗΞΗ ΕΞΩ ΜΗΝΙΣΚΟΥ(ΟΠΙΣΘΙΟΥ ΚΕΡΑΤΟΣ)ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΑΡΘΡΟΣΚΟΠΙΚΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΑΦΑΙΡΕΣΗΣ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΙΟΥ, ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΡΟΒΩ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΚΑΙ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΗΣ. ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΜΟΥ, ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΑΛΛΑ ΕΝΑΣ ΜΙΚΡΟΣ ΓΕΝΙΚΟΣ ΠΟΝΟΣ ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΤΑΝ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΣΚΑΛΕΣ Η' ΤΡΕΧΩ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΤΟΝ ΒΕΛΟΝΙΣΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΙΚΡΟΠΟΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2005, 18:04:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου Pupurun

Εάν το κομμάτι που έχει σπάσει από τον μηνίσκο, κυκλοφορεί ως ελεύθερο σώμα στην άρθρωση μέσα, πολύ φοβάμαι πως η λύση του βελονισμού δεν θα βοηθήσει και πολύ. Ακόμα όμως κι αν το κομμάτι δεν έχει αποσπαστεί ακόμα από το κυρίως σώμα του μηνίσκου, πιθανότατα υπάρχει κίνδυνος για να συμβεί κάτι τέτοιο στο μέλλον, οπότε η αρθροσκόπηση - η οποία σημειωτέων είναι μία μέθοδος πολύ λίγο επίπονη - μπορεί να σε γλυτώσει από πολλούς μπελάδες.

Ο βελονισμός είναι μία μέθοδος, που δρα στους μεσημβρινούς - κανάλια - του ενεργειακού σώματός μας. Υπάρχουν βέβαια και τεχνικές βελονισμού, που εφαρμόζονται σε πιο "απτούς" στόχους, αλλά και πάλι, μία μη αναστρέψιμη μηχανική βλάβη της άρθρωσης, δεν μπορεί να ακυρωθεί με έναν βελονισμό.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy