ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 Eπαγγελματικος προσανατολισμος ενος διδυμου!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
DjLouiS
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2005, 04:36:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ποια επαγγελματα πετυχαινουν συνη8ως τα ατομα που ανηκουν στο ζωδιο του διδυμου?
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2005, 15:59:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου και πάλι, Λεωνίδα!

Σε άλλο θέμα που είχες ανοίξει παλιότερα, είχαμε γράψει κάποια ενδεικτικά στοιχεία:

Μια μικρη χαρη!.

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Περσεφόνη
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2005, 20:03:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Περσεφόνη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχά!! Φίλτατε DjLouiS έχουμε γενέθλια την ίδια μέρα! Μόνο που εγώ γεννήθηκα στην Αθήνα μεν,αλλά 3 χρόνια αργότερα. Αυτά που γράφηκαν ισχύουν και για μένα????

Kisses!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2005, 20:12:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου, Περσεφόνη και καλώς ήλθες στο esoterica!

Σχετικά με το ερώτημά σου, θα έλεγα ότι εξαρτάται από το τί ώρα γεννήθηκες.

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Περσεφόνη
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2005, 20:38:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Περσεφόνη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ...Μισό λεπτό...Μάνααααααααα!!!τι ώρα γεννήθηκα??? δε θυμάσαι???
έλα ρε μάνα,θυμίσου....Οκ!

Λοιπόν,στις 5 το πρωι. Καλά είναι???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2005, 21:34:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για μένα όλα καλά είναι. Για σένα δεν ξέρω...

Τέλος πάντων, απ' ότι βλέπω σε γενικές γραμμές ισχύουν και για σένα:

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Περσεφόνη
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2005, 22:52:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Περσεφόνη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχα!!! 'Ολα αυτά...Και μιας και δεν σκαμπάζω απολύτως τίποτα από όλα αυτά, μπορείς, αν έχεις την ευγενή καλοσύνη να ρίξεις και μια επεξήγηση? Έτσι για να ξέρουμε και τι μας γίνεται!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Περσεφόνη
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2005, 22:52:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Περσεφόνη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχα!!! 'Ολα αυτά...Και μιας και δεν σκαμπάζω απολύτως τίποτα από όλα αυτά, μπορείς, αν έχεις την ευγενή καλοσύνη να ρίξεις και μια επεξήγηση? Έτσι για να ξέρουμε και τι μας γίνεται!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2005, 23:37:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίτα... Θα σου γράψω τις βασικές σου θέσεις και θα επισκεφθείς τούτο το θέμα: Προσωπικότητα: Ταυτόχρονη Επιρροή και θα διαβάσεις ότι σε αφορά.

Ήλιος: Δίδυμοι
Ωροσκόπος: Ταύρος
Σελήνη: Καρκίνος
Ερμής: Ταύρος
Άρης: Δίδυμοι
Αφροδίτη: Κριός
Δίας: Υδροχόος
Κρόνος: Σκορπιός
Ποσειδών: Αιγόκερως
Ουρανός: Τοξότης
Πλούτων: Σκορπιός

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 01:17:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zadok, ευχαριστώ για τη διαφήμιση.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 02:45:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Zadok, ευχαριστώ για τη διαφήμιση.

Την αξίζεις δικαιωματικά, αγαπητέ Στέφανε! Υποχρέωσίς μου και ευχαρίστησίς μου...

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 28/02/2005 02:48:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Attis
Μέλος 1ης Βαθμίδας


118 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 21:45:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Attis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ τους φίλους Δίδυμους, ένα από τα αγαπημένα μου και συμπαθή ζώδια. Και το εννοώ! Ελπιζω με τις παρακάτω φωτογραφίες να μην γίνει κανένας πανικός, γιατί κάποιος έστειλε μία γατούλα με δερμάτινα σε ένα άλλο φόρουμ και έγινε ψιλο-χαμός! Σας στέλνω τρία άγρια μωρά-Δίδυμους, τα οποία έχουν στοιχειώσει τα όνειρά μου, και πολλών άλλων αντρών φαντάζομαι!!!

Περσεφόνη με το ωραίο όνομα και λοιποί, αφού θέλετε να μάθετε για την επαγγελματική "αποκατάσταση" των Διδύμων, just look below! Ένας Δίδυμος μπορεί να πετύχει πολλά και να ανέβει πολύ ψηλά, εάν το θέλει!


1) Ruslana Lyzhicko, αμαζόνα-τραγουδίστρια
Γεννήθηκε στις: 24 Μαϊου
Καταγωγή: Λβιβ, Δυτ. Ουκρανία

2) Angelina Jolie, αμαζόνα-ηθοποιός (και φυσικά αναφέρομαι στη Lara Croft!)
Γεννηθηκε στις: 4 Ιουνίου
Καταγωγή: Λος Άντζελες, ΗΠΑ

3) Yelena Isinbayeva, αμαζόνα-αθλήτρια
[κοπέλα μου, δεν βαρέθηκες να σπας τα παγκόσμια ρεκόρ στο επί κοντώ?!!!]
Γεννήθηκε στις: 3 Ιουνίου
Καταγωγή: Βόλγκογκραντ, Ρωσία

Και οι τρεις βρίσκονται στην κορυφή/ Και οι τρεις μού έχουν γίνει έμμονη ιδέα τώρα τελευταία/ Και οι τρεις (κοίτα να δεις σύμπτωση!) είναι Δίδυμοι στο ζώδιο!!!

Κι εγώ στους Ουρανούς, Δίδυμοι είμαι!!!


ΆττιςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Attis
Μέλος 1ης Βαθμίδας


118 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 22:09:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Attis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ώπα, μία διόρθωση!!!

quote:
Και οι τρεις μού έχουν γίνει έμμονη ιδέα τώρα τελευταία/

Η Αντζελίνα μάλλον όχι τώρα τελευταία/ πολλά χρόνια θα έλεγα. Από το 1997-98.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 22:34:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα τον Ερμή!!!!

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DjLouiS
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2005, 15:25:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην αφηνουμε ομως και τους αστερες ανδρες που και αυτοι ανηκουν στο αγαπητο σε ολους μασ ζωδιο διδυμοι.

1.
Ian McKellen




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DjLouiS
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2005, 16:53:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν 3ερω που παω για να διορ8ωσω το 8εμα μου τελοςπαντων
1)Ian McKellen ο γνωστος σε ολους μας Gandalf :)
http://www.imdb.com/name/nm0005212/http://www.imdb.com/name/nm0005212/http://www.imdb.com/name/nm0005212/

2)Christopher Lee o γνωστος σε ολους μας Δρακουλας
http://www.imdb.com/name/nm0000489/

3)Colin Farrel o μεγαλος αντιπαλος του Brad pit και γνωστος σε ολους μας Αλεξανδρος
http://www.imdb.com/name/nm0268199/

4)Robert Powell O πιο ωρεος Ιησους Χρηστος που ειδαμε και κλαψαμε ολοι απο την υπερπαραγωγη Jesus of nazareth
http://www.imdb.com/name/nm0694293/

5)Clint Eastwood Eνα μοναδικο ταλεντο που ειχε το γνωστο χαρισμα των διδυμων να ασχολουντε με πολλα πραγματα ταυτοχρονα ,παραγωγος σκηνο8ετης και δημοφιλης η8οποιος
http://www.imdb.com/name/nm0000142/

6)Μιles Davis O 8ρυλικος τρομπετιστας και συν8ετης της jazz που ακομη και σε αυτη την ηλικια ειναι τοσο δημιοθργικος|!
http://www.imdb.com/name/nm0002537/

7)Mike Myers O δημιουργος της τριλογιας SHREK που εκανε ρεκορ πωλησης εισητιριων στην αμερικη!
http://www.imdb.com/name/nm0000196/

8)Klaus Meine O δημιουργος συν8ετης και τραγουδιστης της 8ρυλικης μπαντας scorpions
http://www.imdb.com/name/nm0576883/

9) Ernesto 'Che' Guevara (no comment) Γνωριζουμε πολυ καλα οτι η λεξη επανασταση ειναι συνδιασμενη με το ονομα του...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 13:39:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

9) Ernesto 'Che' Guevara (no comment) Γνωριζουμε πολυ καλα οτι η λεξη επανασταση ειναι συνδιασμενη με το ονομα του...




Μάλλον τον ηθοποιό που τον υποδήθηκε εννοείς, γιατι ο πραγματικός Guevara ουδεμία σχέση είχε με το... συμπαθές ζώδιο των Διδύμων.

Ταύρος ήταν,όπως Ταύρος ήταν και ο πνευματικός του πατέρας, Κάρολος Μαρξ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DjLouiS
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 18:01:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν σου απανταω με 100% σιγουρια αλλα στους περισσοτερους δυκτιακους χωρους τον εχουνε για διδυμο http://www.answers.com/topic/che-guevara
αλλα καπου διαβασα οτι οι συγγενεις του ειπαν οτι ειχε γινει λα8ος για την ημερομηνια γεννησης του και οτι ηταν γεννημενος στις 14 μαιου οπου και δικαιολογημενα ανηκει στο ζωδιο του ταυρου.
8α παρακαλουσα οποιος γνωριζει κατι να απαντησει στο στο 8εμα ζωδιου του μεγαλου επαναστατη.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 23:49:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι 100% σίγουρο ότι ήταν Ταύρος. Οι σελίδες που είδες απλά δεν ήταν σωστά ενημερωμένες (κάτι πολύ συνηθισμένο στο internet).

Στην ακόλουθη σελίδα μπορείς να διαβάσεις για πιό λόγο δηλώθηκε η εσφαλμένη ημερομηνία. Δεν ήταν ακριβώς "λάθος" όπως θα δεις.

http://www.answers.com/topic/che-guevara#Wikipedia

Στην πραγματικότητα γνωρίζουμε ακόμα και την ώρα γέννησης του Che (3 και 5 λεπτά το πρωί).Ήλιος στον Ταύρο,ωροσκόπος στον Κριό,(αν παρατηρήσεις τη φυσιογνωμία του θα δεις το συνδυασμό των δύο αυτών ζωδίων),και Σελήνη στους Ιχθείς (εδώ είναι το στοιχείο της αυταπάρνησης και της "θυσίας" του εαυτού για χάρη ένός παγκόσμιου ιδανικού).

Η επιρροή που καθόρισε την επαναστατική του ταυτότητα όμως ήταν η τρομακτικά ισχυρή θέση της συνόδου Άρη/Ουρανού στην Ανατολή του ωροσκοπίου του. Αντάρτες,επαναστάτες,αναρχικοί, αντικαθεστωτικοί,και κάθε είδους "ταραχοποιοί" είναι κάτω από την κυριαρχία του πλανήτη Ουρανού. Όταν συμμετέχει και ο Άρης τότε το μείγμα γίνετε πραγματικά "εκρηκτικό".

Το πλήρες ωροσκόπιο του είναι το ακόλουθο

http://www.khaldea.com/charts/cheguevara.shtmlΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Attis
Μέλος 1ης Βαθμίδας


118 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2005, 20:37:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Attis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα πάντως να προσθέσω για τους Δίδυμους, όσον αφορά τον επαγγελματικό τους προσανατολισμό, ότι είναι, όπως όλοι ξέρουμε, το ζώδιο της επικοινωνίας, και γι' αυτό τα επαγγέλματα που τους ταιριάζουν είναι αυτά που σχετίζονται με το επικοινωνιακό στοιχείο. Γι' αυτό δεν είναι τυχαίο ότι, πολύ συχνά, μπορεί κάποιος να βρει Δίδυμους να εργάζονται ως δημοσιογράφοι, δημοσιοσχετίστες, ρήτορες, υπάλληλοι σε εταιρεία τηλεφωνικής επικοινωνίας, telemarketing κ.ο.κ. Επίσης έχω παρατηρήσει σε όλους σχεδόν τους Δίδυμους συγγενείς, φίλους ή συναδέλφους και γνωστούς, ότι έχουν αλλάξει ο καθένας τους από 20 επαγγέλματα τουλάχιστον/ είναι, θα έλεγα, πολυπράγμωνες και τους αρέσει να ασχολούνται με πολλά πράγματα τυατόχρονα ή καθόλη τη διάρκεια της ζωής τους. Ή ίσως επειδή βαριούνται να μένουν στα ίδια πράγματα συνέχεια (λόγω της μεταβλητής φύσης του Ζωδίου τους) και δεν εμβαθύνουν ποτέ σε αυτό που κάνουν/ καταπιάνονται συνεχώς με καινούρια πράγματα αφήνοντας στην επιφάνεια την προηγούμενη ενασχόλησή τους.

Επίσης, μιλάνε πολύ και ακατάπαυστα/ και είναι λογικό/ είναι το ζώδιο της επικοινωνίας/ ειδικά οι γυναίκες, αλλά και οι άντρες/ οι εταιρείες τηλεφωνίας βασίζουν τα κέρδη τους και τα ονειρά τους στις τηλεφωνικές συνδιαλέξεις των Διδύμων/ επίσης, τις τηλεφωνικές εταιρείες Δίδυμοι πρέπει να τις "έχτισαν", μεταφορικά και κυριολεκτικά/ τέλος, ο λογαριασμός του ΟΤΕ ενός Διδύμου έρχεται πάντα σε δύο φακέλους, επειδή ο ένας μόνος του δεν χωράει όλους τους αναλυτικούς λογαριασμούς

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DjLouiS
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 15:32:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ξεχασαμε και τη kylie menogue

Αλλα αυτο με τους λογαριασμους οτε ισχυει και παρα ισχυει .....

αυτα ακους μερικες φορες και με κανουν να πιστευω ολο και περισσοτερο στην αστρολογιαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 02:09:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σε ποια επαγγελματα πετυχαινουν συνη8ως τα ατομα που ανηκουν στο ζωδιο του διδυμου?
ΠΑΝΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ. ΠΡΟΣΕΓΓΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΥΝΔΥΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ.
ΟΙ ΑΠΟΛΕΥΣΕΙΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΚΙ Η ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΚΙΝΟΥΝ ΓΛΥΚΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟΥΣ.
ΠΕΤΥΧΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΡΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ.ΜΑΧΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΣΩΣΤΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΝ ΑΨΟΓΗ ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ.ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΑΠΟΔΕΧΟΝΤΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΠΟΤΕ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
---
ΠΟΛΥ ΤΑ ΜΕΛΗ ΕΚΤΙΜΩ
ΜΑ ΑΠ΄ΟΛΟΥΣ ΥΠΕΡΑΝΩ
Η ΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΕΣΑΣ
ΜΑ Η ΚΑΡΔΙΑ; ΤΟΝ ΜΑΝΟ...
---Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dancing verum
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 03:40:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dancing verum  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΝΙΚΑ ΟΙ ΔΙΔΥΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΖΩΔΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ,ΝΑ ΑΚΟΥΝΕ ΤΗ ΦΩΝΗ ΤΟΥΣ,ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ,ΔΙΑΛΟΓΟ,ΟΜΩς ΧΩΡΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΟ ΥΠΟΒΑΘΡΟ,ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΚΙΟΛΛΑΣ.
Ο ΕΡΜΗς ΠΡΟΤΙΜΑΕΙ ΕΚΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ ΤΟΥ,ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΣ ΔΙΔΥΜΟΥΣ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΟΥΣ,ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥΣ,ΕΞΥΠΝΟΥΣ,ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥΣ...ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΚΡΙΤΙΚΗ.
ΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΥΠΟΥ...ΓΚΟΣΙΠ,ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΑΠΟ ΕΝΤΟΝΟ ΔΙΔΥΜΙΣΙΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ.
ΓΕΝΙΚΑ ΤΟΥ ΔΙΔΥΜΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΙΑ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ,ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΜΗ ΤΟΥ ΩΡΟΣΚΟΠΙΟΥ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΠΙΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ

Πηγα στο δασος γιατι ήθελα να ζήσω ελευθερα.Ηθελα να ζήσω βαθεια τη ζωη,να ρουφηξω ολο της το μεδουλι.Να βαλω στην ακρη ολ'αυτα που δεν ηταν ζωη και να να μην ανακαλυψω,οταν θα εφθανε η στιγμή να πεθάνω,πως δεν εζησα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νεφέλη
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 14:39:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νεφέλη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Attis, νομίζω ότι σκιαγράφησες πολύ καλά τους Διδύμους

Να προσθέσω ότι στους Διδύμους ταιριάζει επίσης πολύ το επάγγελμα του κοινωνικού λειτουργού ή κάτι ανάλογο, για τους λόγους που ήδη αναφέρθηκαν σ΄ αυτό το thread.

_______________
...Not all those who wonder are lost... (lotr)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DjLouiS
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2005, 11:06:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλλος ενας συμπα8εστατος διδυμος ΠΕΡΙΚΛΗς ο νικητης του famestory!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2005, 14:57:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ ΤΗ ΣΕΛΗΝΗ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ ΔΙΔΥΜΟΥΣ.


ΑΦΡΟΔΙΤΗ -Ε-
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
---
ΠΟΛΥ ΤΑ ΜΕΛΗ ΕΚΤΙΜΩ
ΜΑ ΑΠ΄ΟΛΟΥΣ ΥΠΕΡΑΝΩ
Η ΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΛΕΓΕΙ ΕΣΑΣ
ΜΑ Η ΚΑΡΔΙΑ; ΤΟΝ ΜΑΝΟ...
---Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ανήσυχη7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2005, 22:51:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ανήσυχη7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ χαίρομαι που έχουμε και αρκετά Διδυμάκια στην παρέα! Όπως ίσως καταλάβατε ως Διδυμάκι (13/6) θα συμφωνήσω με όσα ελέχθησαν για τις επικοιωνιακές και αναλυτικές ικανότητες του ζωδίου. Ωστόσο, θέλω να επισημάνω ότι όποιο επάγγελμα να διαλέξει ένας Δίδυμος θα πρέπει να του αρέσει και να έχει συνεχώς προκλήσεις, γιατί όλοι γνωρίζουμε, πόσο εύκολα βαριόμαστε. Επίσης, όταν, εκ των πραγμάτων, δεν υπάρχουν προκλήσεις στο επάγγελμα, νομίζω ότι προσπαθούμε από μόνοι μας να τις δημιουργήσουμε, κάνοντας πολύ καλά τη δουλειά μας. Μια αδυναμία που (δεν ξέρω αν ισχύει κι σε εσάς)είναι ότι πολλές φορές σκεφτόμαστε τόσο γρήγορα, με αποτέλεσμα και οι ίδιοι, να μην λέμε ακριβώς αυτό που θέλουμε, διότι, ταυτόχρονα, αναλύουμε 500 πράγματα. Επίσης, να πω ότι οι Δίδυμοι γίνονται καλοί διπλωμάτες π.χ.Αβραμόπουλος (αν και δεν ξέρω αν είναι επιτυχές το παράδειγμα είναι δίδυμος κι αυτός) και πολιτικοί(Τζον Κένεντι). Επίσης, είναι πολλοί καλοί στις νέες τεχνολογίες, αλλά και καλοί συγγραφείς (Federico Garthia Lorka, Μαρκήσιος ντε Σαντ (, Ian Fleming, Ann Frank).

ανήσυχη7Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DjLouiS
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2005, 05:57:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματικα αν παραδειγματιστω απο τον εαυτο μου ως κα8αρος διδυμος συνεχεια σκευτωμαι 100 πραγματα και δεν μπορω να συγκεντρω8ω σε 1 και μονο ,γιαυτο και δυσκολα στη ζωη μου 8α εχω στα8ερη πορεια.
Συμφωνω απολυτα βαριεμαι ευκολα και λατρευω την εντονη ζωη με προκλησεις και ανταγωνισμους η μονοτονια μου σκοτωνει τα κυτταρα!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2005, 20:03:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΩΤΟ ΖΩΔΙΟ ΤΟΥ ΑΕΡΑ, ΜΕΤΑΒΛΗΤΟ ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟ, ΜΕ ΚΥΡΙΑΡΧΟ ΠΛΑΝΗΤΗ ΤΟΝ ΕΡΜΗ.
ΟΙ ΔΙΔΥΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΙΚΙΣΜΕΝΟΙ ΜΕ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ. ΕΠΙΝΟΗΤΙΚΟΤΑΤΟΙ ΚΑΙ ΑΝΕΤΟΙ. ΑΠΛΟΙ ΚΑΛΟΙ ΔΕΝ ΕΝΕΡΓΟΥΝ ΜΕ ΚΑΚΙΑ.ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΚΑΛΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ.
ΕΧΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΟΜΩΣ ΣΥΧΝΑ ΓΙΑ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ.
ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΝΑΙΟΔΩΡΟΙ ΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΕΥΟΥΝ.
ΑΠΟ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΗΣ ΣΧΕΤΙΚΗΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗΣ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΤΟΥ ΑΕΡΑ ΕΝΩ ΤΟ ΖΩΔΙΟ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΝΕΥΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΒΡΟΓΧΟΥΣ.
ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥΣ.
ΤΟ ΕΞΗΣ.
ΕΓΩ ΞΕΡΩ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ -Ε-
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
---
ΠΟΛΥ ΤΑ ΜΕΛΗ ΕΚΤΙΜΩ
ΜΑ ΑΠ΄ΟΛΟΥΣ ΥΠΕΡΑΝΩ
Η ΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΛΕΓΕΙ ΕΣΑΣ
ΜΑ Η ΚΑΡΔΙΑ; ΤΟΝ ΜΑΝΟ...
---Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 18:12:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακόμη ένας δίδυμος στο φόρουμ. 29 Μαϊου 1977 στην Ξάνθη ώρα 9:45 πρωϊνή. Θα ήταν γαϊδουριά μεγάλη αν ζητούσα κι εγώ πληροφορίες???
Με εκτίμηση Ξωτικούλα

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy