ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Μία υπόμνηση για τους "ηλεκτρονικούς" κλεψιτυπίες.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Πετρος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
256 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2005, 22:51:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πετρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αγαπητοί φίλοι,

Δεν γνωρίζω αν επέλεξα σωστά το συγκεκριμένο forum για να κάνω
μία υπόμνηση προς τους διάφορους κλεψιτυπίες,οι οποίοι καρπού-
νται τους κόπους των μελών του esoterica κλέπτοντας δημοσιευμέ-
να θέματα.Μετά λύπης μου παρατήρησα ότι το συγκεκριμένο "σπορ"
έχει αυξηθεί επικίνδυνα.Συνεπώς απευθυνόμενος στους διάφορους
επίδοξους κλεψιτυπίες, ενημερώνω συγχρόνως και όσα μέλη του forum
δεν γνωρίζουν την ακόλουθη νομική διάταξη:



........................................................... Η νομοθεσία περί πνευματικής ιδιοκτησίας εφαρμόζεται για τις ηλεκτρονικές εκδόσεις με τον ίδιο τρόπο που εφαρμόζεται για τις έντυπες.

Χρησιμοποιώντας την υπηρεσία ηλεκτρονικών περιοδικών πρέπει να γνωρίζετε ότι:
Αποδέχεστε τις διατάξεις της ισχύουσας νομοθεσίας περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων (Ν. 2121/93, Ν. 3049/2002 άρθρο 14 και Ν. 3057/2002 άρθρο 81) και ότι απαγορεύεται η συστηματική αποθήκευση ή εκτύπωση όλου του περιεχομένου των τευχών των περιοδικών. Δηλώνετε υπεύθυνα ότι τα τεκμήρια θα χρησιμοποιηθούν αποκλειστικά για προσωπική σας μελέτη ή έρευνα........

Φιλικότατα
Πέτρος



Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2005, 01:38:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Πετρο,

ευχαριστώ/ούμε καταρχήν για την ενημέρωση.

Όμως θα πρέπει να σου πω ότι δεν μας βοηθάς καθόλου να κατανοήσουμε την κατάσταση αυτή που θέλεις προφανώς να καταγγείλεις με το μήνυμά σου, ούτε φυσικά να διαμορφώσουμε μία ίδια άποψη για το/τα περιστατικό/ά που σε οδήγησε/αν σε αυτό...

Σε κάθε περίπτωση θα θεωρούσα πολύ καλή κίνηση εάν ενημέρωνες τους Υπεύθυνους του ESOTERICA πριν(ή έστω παράλληλα) τη δημοσίευσή σου, καθώς, όπως ήδη πιθανώς θα γνωρίζεις, τα ζητήματα που αφορούν οποιοδήποτε υλικό φιλοξενείται στους χώρους του ESOTERICA μας αφορούν άμεσα και πιστεύω πως μάλλον μπορούμε στις περισσότερες των συναφών περιπτώσεων να δώσουμε μία, τουλάχιστον έμπειρη, γνώμη... (τόσα χρόνια γαρ στον χώρο αυτόν και τόσες δεκάδες, ίσως εκατοντάδες παρόμοιες καταστάσεις, μας έχουν εξοικιώσει με τον χειρισμό τους)

Θα ήθελα πάντως να κάνω κάποιες επισημάνσεις:

- Το ESOTERICA δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να χαρακτηριστεί, και να αντιμετωπιστεί, ως "ηλεκτρονικό περιοδικό"(παρότι αρκετά μέσα το έχουν τιτλοφορήσει έτσι)! Οπωσδήποτε αυτό περιορίζει εξαιρετικά την "φύση" του...

- Τα ζητήματα που αφορούν την χρήση δημοσιευμένου υλικού σε οποιοδήποτε τμήμα του, αλλά κυρίως στους χώρους των Συζητήσεων, δεν έχουν καθοριστεί ακόμη με ακρίβεια(παρότι έχουν αναφερθεί κατά καιρούς σε Συζητήσεις κάποια σχετικά στοιχεία), όμως αυτό πρόκειται να γίνει μετά την Έναρξη λειτουργίας της Νέας Δομής των Forums ή(και αυτό θα προτιμηθεί εάν είναι εφικτό) ταυτόχρονα με αυτήν.
Το υλικό(κείμενο, εικόνες, σχέδια κ.ο.κ.) που κατατίθεται από Συνεργάτες, Φίλους, Επισκέπτες, Μέλη κ.ο.κ. κατά πάσα πιθανότητα θα συνοδεύεταια από μία "Ειδική Άδεια Χρήσης" η οποία αρχικά και βασικά θα το χαρακτηρίζει ως Ύλη "Δημόσιας Κτήσης"("Public Domain").
Αυτή είναι μία βασική μας αρχή και ελπίζω να γίνεται κατανοητό ότι σε έναν τέτοιο χώρο, που κάποια από τα Κύρια Χαρακτηριστικά του είναι η Προσφορά, η Συνεργασία και η Αλληλοβοήθεια, δεν θα μπορούσε να είναι διαφορετικά.
Για εμένα προσωπικά(και νομίζω και για το σύνολο - ή την πλειονότητα - των Συνεργατών του Τόπου) έννοιες όπως "Πνευματική Ιδιοκτησία" δεν έχουν καμία Εσωτερική Υπόσταση και θα πρέπει να είναι κατακριτέος ο τρόπος και οι περισσότεροι από τους πρακτικούς στόχους της ύπαρξής τους(αυτοί που αφορούν τη διασφάλιση του οποιουδήποτε "κέρδους" που είναι και οι πιο εκφραζόμενοι εξάλλου).

Πέρα από αυτόν τον κεντρικό άξονα όμως, η περαιτέρω χρήση του οποιουδήποτε υλικού δημοσιεύεται στο ESOTERICA θα πρέπει να διασφαλίζει την Σαφή Κατάδειξη του ή των Πηγών του(Βιβλιογραφικών, Διαδικτυακών ή άλλων) καθώς και την ταυτότητα του ή των Ανθρώπων που κόπιασαν(όπως πολύ σωστά λες Πετρο) για την Συγγραφή, Συλλογή ή Οργάνωσή του.
Αυτό και επιδιώκουμε(ούτως ή άλλως) σε κάθε τέτοια περίπτωση που υποπίπτει στην αντίληψή μας.

Επεκτείνοντας, η "Άδεια" αυτή θα πρέπει να διασφαλίζει επίσης την Δίκαιη χρήση της οποιασδήποτε Ύλης, τόσον όσον αφορά τον όγκο/μέγεθός της, όσο και την "Ύστερη Πορεία" της. Δηλαδή, για να δώσω ένα παράδειγμα, η "Άδεια"(παρόμοιες της οποίας ήδη υπάρχουν εδώ και πολλά χρόνια στον χώρο του Internet, στον ακαδημαϊκό χώρο κ.λπ.) δεν θα επιτρέπει την χρήση υλικού που συνοδεύονταν αρχικά από αυτήν εάν δεν συνεχίζει αυτή η Συνοδεία, έτσι ώστε κανείς εκδότης, υπεύθυνος "ηλεκτρονικής" ύλης κ.ο.κ. δεν θα επιτρέπεται να το χρησιμοποιεί εάν δεν το συνοδεύει επίσης από την ίδια "Άδεια", αν όχι δεδηλωμένα, που σίγουρα δεν είναι εφικτό σε όλες τις περιπτώσεις, τουλάχιστον έμπρακτα!
Οπωσδήποτε επίσης δεν θα επιτρέπεται η τροποποίηση υλικού(προσθήκη, απόδοση κ.ο.κ.) εάν δεν υποδεικνύεται αυτό με σαφήνεια(και με παραπομπή στο αρχικό υλικό για σύγκριση) και με τρόπο που αλλοιώνει την πρόθεση του/των "Συγγραφέα/ων" για το συγκεκριμένο υλικό.

- Γίνεται μάλλον προφανές με τα παραπάνω, και σίγουρα δεν είναι η πρώτη φορά, ότι βαδίζουμε(ή καλύτερα επιθυμούμε να το κάνουμε με τον καλύτερο τρόπο) πάνω στην γενικότερη πορεία της "Ανοικτής Γνώσης"(Open Knowledge) αλλά και της Πραγματικής Γνώσης, που δεν επιτρέπει στην Πληροφορία να καταλήξει(όπως το γενικότερο Ρεύμα της Εποχής το ωθεί) σε αγοραίο και άνευ Πραγματικής Αξίας "Προϊόν".
Ο Κίνδυνος για ολοκληρωτικό Ευτελισμό της Πληροφορίας είναι πέρα για πέρα υφιστάμενος και εμφανής και Θεωρούμε ότι κάτι πρέπει να κάνουμε κι εμείς, η Κοινότητα του ESOTERICA και γενικότερα των Ελλήνων Αναζητητών, γι'αυτό... ελπίζουμε οπωσδήποτε στην βοήθεια και στη Συνεργασία σας.

- Ποιο συγκεκριμένα προβλήματα που σχετίζονται με τα παραπάνω, και καθαρά εξατομικευμένα(που θα έχουν βέβαια κατανοητή και αποδεκτή γενικά λογική και αιτιολόγηση), θα αντιμετωπιστούν άπαξ και υπάρξουν.

Τελειώνω ζητώντας από όσους φίλους/ες ενδιαφέρονται για αυτό, το σημαντικό πιστεύω, ζήτημα και θα ήθελαν να προσφέρουν την εμπεριστατωμένη άποψη και βοήθειά τους να το πράξουν αρχικά στο παρόν Θέμα για την ώρα.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2005, 02:04:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
επιτελους!
"πως προστατευονται οι "ιδεες" των μελων του φορουμ που χρησιμοποιουνται ασυστολα απο τα μηνιαια εντυπα;Ο"
τραβηγμενο;
καθολου.
ο λογος απλος:η εμπνευση δεν τελειωνει(το γνωριζω/δημιουργος ειμαι)
Αν ομως εχεις καθε μηνα να δωσεις "υλικο"(με ανταλλαγμα "ευρω" σιγουρα εμεις εδω...ειμαστε η πιο ευκολη λεια...//+ θυμηθηκα παλι το "ετος ...Αινσταιν"....)

--αγαπητε Αντμιν,μετα λυπης μου το εχω διαπιστωσει πολλακις ...+ για να γινω σαφεστερη: με δικες μου "προτυπες ιδεες":(//ειναι γνωστο οτι ο δημιουργος αναγνωριζει ακομη και "μασκαρεμενα" τα παιδια του...)


φως εν σκοτει!

Αtma Lov_it


Edited by - ΑΤΜΑ on 22/02/2005 02:08:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πετρος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
256 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2005, 14:23:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πετρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι,

Ευχαριστώ κατ'αρχήν τόσο τον ADMIN όσο και την ΑΤΜΑ γαι τις θέσεις
τους και τις απόψεις τους.Μάλιστα δε με αυτό που ενημερώνει ο ADMIN
πιστεύω ότι θα υπάρξει,έστω και μελλοντική κάλυψη, στις προσπάθειες
των διαφόρων φίλων του esoterica.
Οπωσδήποτε δημοσιεύοντας το θέμα για την προστασία της πνευματικής
ιδιοκτησίας των φίλων του forum,δεν ήθελα να "κομίσω γλαύκας εν Αθήναις".Αλλά ήθελα πλαγίως να ταράξω,έστω λίγο, τα κακώς κείμενα,
διότι εκτός διαπιστωμένης κλεψιτυπίας σε περιοδικό,(είχε γίνει σχε-
τική αναφορά),παρατήρησα ότι ακόμα και κάποιες "δημοσιογραφάρες" δεν
διστάζουν να χρησιμοποιήσουν και ολόκληρες φρασεολογίες από τα διάφο-
ρα δημοσιεύματά μας.Ακόμα και η εμφάνιση των ιδεών για διάφορα θέματα
εκπομπών "βρωμούν,μάλλον,από μακρυά" για κλεψίτυπες.Τέλος πάντων αυ-
τή είναι η υφιστάμενη κατάσταση,καλώς ή κακώς.Ας προσπαθήσουμε τουλά-
χιστον να καλύφθούμε όσο το δυνατόν.
Σε σχετική μου ενημέρωση από νομομαθή,έμαθα ότι συναρτήσει της ημερο-
μηνίας δημοσίευσης,κάποιου θέματος,του ψευδωνύμου και του profil του
δημοσιεύσαντος,επέρχεται άμεσα ιδιότητα πνευματικής ιδιοκτησίας.
Ας σημειωθεί ότι ακόμη και παρεμφερή sites υποκλέπτουν τμήματα δημοσι-
ευμάτων μας,με την μέθοδο copy-paste,προκειμένου και ιδιαιτέρως,να
διαπομπεύσουν και χλευάσουν τους δημοσιεύσαντες το ανάλογο θέμα.Το
πιστεύετε ή όχι??...Και αυτό απαγορεύεται ρητώς.

Φιλικότατα
Πέτρος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2005, 15:14:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ήθελα να απαντήσω και από κόλημα του browser έχασα όλο το κείμενο.

Αποτέλεσμα ήταν να εμφανιστεί μόνο η παραπομπή του κειμένου του φίλου Πέτρος.

Το διέγραψα και αφήνω αυτή τη διευκρίνηση προς αποφυγή κάθε παρεξηγήσεως...


Edited by - Vril on 22/02/2005 15:17:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2005, 21:49:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε Πετρο κι εγω σ'ευχαριστω για την κινηση που εκανες/επειδη προσπαθησα στο παρελθον να καταστησω φανερον το οφθαλμοφανες...αλλα συνηθως θεωρουνταν,απ'οσους το ακουσαν: "της φαντασιας μου":(
Ειναι τοσο συνηθες το φαινομενο της "κλεψιτυπιας" τοσο σε ιδεες οσο και ολακερους φυσικους χαρακτηρες! αν καποιος θελει να ειναι κατι>>καποιος που θαυμαζει 'η φθονει μπορει ανετα κοπιαροντας τον να τον παραστησει!..κοροιδευοντας μοναχα οσους δεν βλεπουν πιο μακρυα απο τις γραμματοσειρες..../αυτα τα ατομα ντολυ πονταρουν σε ανελπιστα μαλλον γεγονοτα ..που Ανηκουν στο πισω μερος του εγκεφαλου//θα μπορουσα ανετα να τα χαρακτηρισω ενεργειακα βαμπιρ(αλλα ειμαστε στο αποψεις προτασεις...κι οχι στο παραξενο οπου και "ανηκουν")

Ευτυχως η εκλειψη της αφροδιτης που εγινε το περασμενο καλοκαιρι εκανε της εναρξης της "αποκαλυψης" των απανταχου "ντολυ" .
Κι αυτο γιατι ο,τι καποιοι θεωρησαν ως συνομωσιολογικα σεναρια--- και καλον ειναι να πιστευουν οι πολλοι (αμνοι) πως οντως ειναι---οι λιγοι εμεις(ναι ΕΜΕΙΣ) ΔΥΝΑΜΕΘΑ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΝΟΥΜΕ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΣΑ ΠΕΠΛΑ ΠΛΑΝΗς ΚΑΙ ΑΝ ΤΑ ΝΤΥΣΟΥΝ.//

Καποτε(και αυτο θα ειναι καθεστως) εμεις οι "λιγοι" που δεν μας "θολωνουν τα ματακια"...θα 'μαστε το συνολο :η πλειοψηφια/θα ειναι οντως η υδροχοικη εποχη που μαχομαστε υπερ αυτης/κι οχι η μεσαιωνικη σκοταδιστικη αντιληψη πως η γνωση ειναι για ολους ακομη και σε λαδοκολα για να τυλιξεις το αρνι του πασχα..ακομη κι αν δεν σου αρεσε ποτε ο νταβιντσι τωρα εισαι γνωστης και της αποκωδικοποιησεως του!//χωρις να εχεις κανει πριν τη δικη σου εντος!

"Η γνωση ειναι σε κελυφος".
Οποιος την κυοφορει ,οποιος τη γεννα,οποιος της δινει πνοη γνωριζει επακριβως κατα ποιο τροπο του ανηκει.
Μα ειναι αλλα που με λυπουν πιο πολυ κι οχι το κοπιαρισμα των λογων μου...

COPYPASTEMEΗΟΝΕΥ!
Ι'M ΤΗΕ ΜΤRX OF ALL THE AGES:P


Αtma Lov_it

Edited by - ΑΤΜΑ on 22/02/2005 22:02:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2005, 21:51:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα:)

καταρχην να ευχαριστησω τον πετρο ,για την εμπνευση που ειχε οσον αφορα το "σκαλισμα" του συγκεκριμενου θεματος.

να ευχαριστησω με την σειρα μου τον admin και την ατμα(ατμα ,με αγγιξε οπως παρουσιασες το ζητημα)

ειναι σχετικα προσφατα τα ζητηματα κλοπης και στο θεμα των "indigo boy's" ,μα και στο θεμα του τασου....

η δικη μου παρατηρηση ειναι πως στην περιηγηση μου που κανω ,στον χωρο του internet,παρακολουθω αρκετα...εως πολλα sites και forums,να εχουν κατω ακριβως στην μεση της κεντρικης τους σελιδας(η αριστερα στο frame) την κατοχυρωση των δικαιωματων τους ,προστασια δικη τους μα και των υπολοιπων ,που ειναι μερος τους....οτι οτιδηποτε "φυγει" εσκεμμενα η μη θα επιφερει τις αναλογες κυρωσεις....πολλα απο αυτα(sites η forums) ειναι νεα στον χωρο..

με χαρα μου ακουσα απο τον admin,πως θα συμβει κατι τετοιο...

ερωτηση προς admin ,θα μπορουσαμε να βοηθησουμε ως μελη σε συνεργασια με το forum απο πριν...?εννοω να καναμε κατι οσον αφορα στο να ειχαν διασφαλιστει οι ποροι για ολες τις απαραιτητες ενεργειες που θα βοηθουσαν το forum,να αποκτησει δικλειδες ασφαλειας...?

http://esoterica.gr/forums/policy.asp
παραθετω για διευκολυνση τους κανονες.

Σε σχετική μου ενημέρωση από νομομαθή,έμαθα ότι συναρτήσει της ημερο-
μηνίας δημοσίευσης,κάποιου θέματος,του ψευδωνύμου και του profil του
δημοσιεύσαντος,επέρχεται άμεσα ιδιότητα πνευματικής ιδιοκτησίας.

πετρο οντως ισχυει,κατοπιν σχετικης συζητησης που ειχα και με την δικηγορο μου,μα και την συμβολαιογραφο μου...

πιστευω οπως και εσυ,πως το esoterica,θα λαβει τα απαραιτητα και θα διασφαλισει ,ηδη το εχει κανει ,αν δεν κανω λαθος ,στο θεμα των "indigo boy's",την προστασια μας....

καλο ειναι οταν πεφτει στην αντιληψη μας κατι,το οποιοδηποτε,να το αναφερουμε,ετσι ωστε ολοι και ολες μαζι να το συζηταμε και να το αντιμετωπιζουμε....

ειμαστε ενα...τοσον καιρο,ας το κανουμε πραξη ,ετσι ωστε να δειχνουμε την συμπαγη μας θεση στον χωρο....και οχι μοναχα....

δεν εχω να πω κατι αλλο,σας ευχαριστω ολες και ολους ,που ειστε πλαι στον μανο

καλη συνεχεια

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 22/02/2005 22:03:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2005, 13:44:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΕΤΡΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΓΓΙΞΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ..
ΟΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ ΠΟΛΛΟΙ...

ΟΙ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ "ΑΡΠΑΖΟΝΤΑΙ" ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ...

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΛΕΨΙΤΥΠΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ....

ΑΠΛΑ ΕΠΑΦΙΕΜΕΘΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΧΡΗΣΤΗ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΑΝ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΚΟΠΥ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ..... (ΤΟ ΕΛΠΙΖΩ)

ΤΟ ESOTERICA.gr ΕΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ......

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ (ΑΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΡΚΕΤΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΤΟ ΤΗΡΟΥΝ ΑΥΤΟ) ΚΑΘΕ ΑΝΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟ ΘΕΜΑ, ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ....(ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ, ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ, ΒΙΒΛΙΑ)
ΩΣΤΕ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ...

ΠΑΝΤΩΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΠΑΡΚΗ ΕΛΕΓΧΟ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ ΔΕΝ ΔΥΝΑΜΕΘΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΥΓ. ΚΑΛΟ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΑΝ ΥΠΟΠΕΣΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΘΕΜΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΟΝ Admin.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 03:39:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η ΠΡΟΔΟΣΙΑ

το "μυστηριο" του κρεμασμενου

ΠΙΟ ΣΑΦΗς ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ...//Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΝ ΚΑΙ ΠΛΟΥΣΙΑ...
ΜΕΡΙΚΟΥς ΤΟΥς ΑΦΗΝΕΙ ΚΑΙ ΦΑΙΝΟΜΕΝΙΚΑ"ΑΔΙΑΦΟΡΟΥς"...ΚΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΕΚΤΕΘΙΜΕΝΟΥς.
..


Αtma Lov_it

Edited by - ΑΤΜΑ on 03/03/2005 04:15:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 10:06:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ορισμένα topics, από καιρού εις καιρόν πέφτουν στην αφάνεια των πίσω σελίδων. Το συγκεκριμένο έχει πολλά να πει και γι' αυτό είπα να το φέρω μπροστά. Είναι βλέπετε κι αυτή η διεστραμένη (με εισαγωγικά ή άνευ) ευαισθησία στο δικαίωμα της πνευματικής ιδιοκτησίας. Μέσα από τις απαντήσεις που ήδη έχουν δοθεί, νομίζω μπορούν να εξαχθούν πολλά συμπεράσματα. Enjoy

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 23:37:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ Oannes ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΗΛΘΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ...

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΛΕΨΙΤΥΠΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΚΑΘΑΡΑ ΠΟΙΟΣ Η' ΠΟΙΟΙ Η' ΠΟΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ?????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy