ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 δείτε αύριο το βράδυ!!! (Το ESOTERICA σε μία ακόμη τηλεοπτική εκπομπή - 24/2/2005)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2005, 17:53:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αύριο και συγκεκριμένα στις 11:00 το βράδυ,
στην εκπομπή "ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ" που παρουσιάζει η κυρία Μαίρη Λιβανού, θα γίνει μία πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση "Περί Ψυχής".

Στην εκπομπή αυτή θα λάβουν μέρος,

Η εκπομπή αυτή φιλοξενείται στο κανάλι ΤΗΛΕΑΣΤΥ (ΥΜΗΤΤΟΣ: 32 UHF)


κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2005, 18:21:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
O εκπρόσωπος του ESOTERICA.gr Μιχάλης Βίνος

Δεν πιστεύω να τον πιάσουν οι ντροπές .. οπως στην τελευταία συνάντηση στο εσωτερικά...

Ανεβασμένος ο εκπρόσωπος .. με στύλ... φυσικά και θα το δούμε..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2005, 20:44:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μου λετε ο Μιχάλης Βίνος με ποιο κωδικο ονομα μπαινει στο φορουμ;Απο περιεργεια ρωταω.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2005, 17:19:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΜΕ ΤΙΣ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΕΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ (ΘΕΜΑΤΩΝ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΥ) ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΤΟΥ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥ ΤΟΥ ESOTERICA.gr Μ.ΒΙΝΟΥ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΩΣ Ο ΧΩΡΟΣ ΑΥΤΟΣ ΠΛΕΩΝ ΔΙΑΒΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ.

ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΘΙΕΡΩΘΕΙ ΩΣ ΕΝΑΣ ΣΟΒΑΡΟΣ ΤΟΠΟΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2005, 17:34:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οντως Avatar η η εσωτερική αναζήτηση, το παράξενο, και γενικά ο χώρος του μεταφυσικού οχι απλά διαβάζεται απο πολλούς αλλά απασχολεί και πολλούς.

Εγώ θα το παρακολουθήσω με προσοχή και εύχομαι στο Μιχάλη η παρουσία του μέσω του τηλεοπτικού φακού και είναι ευδόκιμη και ανθηρή. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2005, 18:03:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ειναι και στα δορυφορικα ελευθερα καναλια το ΤΗΛΕΑΣΤΥ. Hotbird 13°

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2005, 13:24:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα:)

το φρονημο θα ηταν να εγραφα μετα απο καποιες αλλες παρατηρησεις και γνωμες...

βιντεοσκοπησα την εκπομπη...την ειδα παραλληλα....

καταρχην να δωσω ενα μπραβο για την προσπαθεια στα παιδια....

δευτερον...εκεινο που παρατηρησα εντονα(αν μου επιτρεπεται και οσο κατι τετοιο)...διαπιστωσα μια α-προετοιμασια....

λογικο απο μιαν μερια...ομως ενας τηλεθεατης μιλησε για "μετα τα φυσικα"....και εδωσε τον ορισμο....της μεταφυσικης....

επισης προσωπικα ως μανος δεν πιστευω στην επαναλαμβανωμενη ενσαρκωση ,απο μια ψυχη.....

ομως τιποτα απο αυτα που γραφω δεν εχει τοσο σημασια,οσο το οτι γινεται η προσπαθεια...και ειμαι διπλα σας οσον αφορα αυτο το σκελος...

ειμαι διπλα σας ,σαν φιλος,σαν αδερφος,οποτε συγχωρεστε μου,το οτι ανεφερα καποιες λεπτομερειες...δεν ειναι για να θιξουν,ουτε για να δημιουργησω κατασταση...

ειναι η οπτικη του μανου,πανω στο τι παρακολουθησε και τι "πηρε",απο την συγκεκριμενη εκπομπη...

σας ευχαριστω για την κατανοηση και για την παρουσια σας

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πετρος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
256 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2005, 23:47:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πετρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλε κ.Βίνο,

Συγχαρητήρια για την σεμνή σου παρουσία .......και τα συγχαρητήριά
μου στην αγενή,άξεστη και αγροίκα κα Παρουσιάστρια.Αφού η κοπέλα δεν
"κατέχει" το θέμα τι ήθελε να ανακατευτεί????Μόνο για να "κράζει"
τον κόσμο????(Αυτή η παρατήρησή μου αποτελεί απλή μου απορία).
....Και πάλι συγχαρητήρια και εδώ είμαστε για όποια βοήθεια χρειάζεστε.Μπράβο Μιχάλη μου.Μπράβο!!!!


Φιλικότατα
Πέτρος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2005, 17:47:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας.
Συμφωνώ εν μέρει στο σχόλιό σου σχετικά με την παρουσιάστρια Πέτρο, αν και δεν βρίσκω το λόγο τελικά να κρίνουμε κάθε φορά τους παρουσιαστές, διότι το εάν κάνουν ή όχι σωστά τη δουλειά τους, είναι άλλου παππά ευαγγέλιο. Πάντως, Εσωτεριστές δεν δηλώνουν πως είναι, ούτε τους ζητείται συχνά να έχουν γνώση περί του θέματος που εξετάζουν στην εκπομπή τους. Το γενικό στυλ ενός παρουσιαστή, που αφορά την ευγένεια, το πόσο πετάγεται χωρίς να ξέρει και άλλα τέτοια, είναι συχνά δεδομένο. Τουλάχιστον η συγκεκριμένη, βοήθησε και στην καλλιέρεγεια ενός είδους "σασπένς"...

Ομολογώ πάντως, πως η συγκεκριμένη εκπομπή και πολύ ενδιαφέρουσα ήταν, και πολλά πράγματα που έπρεπε να ειπωθούν ειπώθηκαν και εν τέλει, είχε και αρκετή πλάκα: Οι φανατικοί Χριστιανοί (βλέπε "Πατρίς - Θρησκεία - Οικογένεια") που κατέκλυσαν τα τηλέφωνα, μου έδωσαν την εντύπωση, πως θα εμφανίζονταν στο στούντιο με σταυρούς και αναμένους πυρσούς, οδηγώντας τον Κ.Βίνο και την κ.Παπαδομιχελάκη κατευθείαν στην πυρά!!!
Το σκηνικό άλλαξε ωστόσο στο δεύτερο μέρος κυρίως, όπου υπήρξαν και κάποιες απόψεις από τηλεθεατές, πολύ ώριμες ομολογουμένως!

Περισσότερα σχετικά με το τι ειπώθηκε, ποια θέματα θίχτηκαν, και που κινήθηκαν οι απόψεις των 3 συνομιλητών, σε επόμενο μήνυμά μου (δεν θα επεκταθώ άλλο εδώ, λόγω στενότητας χρόνου)

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2005, 22:04:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Περισσότερα σχετικά με το τι ειπώθηκε, ποια θέματα θίχτηκαν, και που κινήθηκαν οι απόψεις των 3 συνομιλητών, σε επόμενο μήνυμά μου (δεν θα επεκταθώ άλλο εδώ, λόγω στενότητας χρόνου)

Πολύ ωραία.
Δυστυχώς δεν είδα από την αρχή την εκπομπή λόγω προβλημάτων μετάδοσης στην περιοχή μου.

Πολύ καλή προσπάθεια.

Προσωπικά, δεν αντιλήφθηκα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με την παρουσιάστρια.
Ήταν αρκούντως αμέτοχη και ουδέτερη ώστε να ξαποστέλνει ευγενικά τους ενοχλητικούς που τηλεφωνούσαν, απλά για να προκαλέσουν... (αναρωτιέμαι γιατί επιλέχθηκε το Τηλεάστυ για τέτοια συζήτηση)
Βέβαια, ήταν και αρκετά έξυπνη (ή ανίδεη) ώστε να μην κάνει δύσκολες ερωτήσεις...

Ο εκπρόσωπος του ορθόδοξου χριστιανικού δόγματος (αν τον κατάλαβα καλά) ήταν στα προβλεπόμενα πλαίσια.
Η κυρία Παπαδομιχελάκη αναμενόμενα έτοιμη και αντάξια της ιδεολογίας την οποία προφανώς πραγματώνει στην καθημερινή ζωή της.
O κ. Βίνος δίπλα στην κ. Παπαδομιχελάκη νομίζω ότι θα εκπαιδευτεί αρκούντως, αν και εφόσον αυτή η προσπάθεια ευελπιστεί να εξελιχθεί σε κάτι πιο σταθερό και ευρύτερο για το esoterica.gr...
Χρειάζεται επικοινωνιακή βοήθεια πάντως για τις τηλεοπτικές του εμφανίσεις.
Στην τηλεόραση όταν κάποιος π.χ. μιλά με σκυμμένο το κεφάλι δε δείχνει ταπεινότητα, αλλά έλλειψη ειλικρίνειας.

Εύχομαι ολόψυχα καλή συνέχεια!

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 27/02/2005 22:08:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2005, 23:55:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχεις βρε Ζαντοκ ένα τρόπο να τα λες…

Ο Μιχάλης που γνώρισα και μίλησα αρκετά μαζί του, είχε τα μάτια καρφωμένα στο Τραπέζι, μα ήταν συγκεντρωμένος και άκουγε προσεχτικά κάθε κουβέντα του συνομιλητή του.

Οι ερωτήσεις του, ήταν σοβαρες και δεν απάντησε ποτέ,(στις δικες μου) με κάποιο ποιηματάκι.

Ίσως αυτό που παρατήρησες να είναι αντί τηλεοπτικό, δεν λέω, μα να τον στέλνεις να μάθει στην κυρία παπαδομιχελακη, (με όλο το σέβας στη θεοσοφική της ιδιότητα), μου φαίνεται... τραβηγμενο.


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 27/02/2005 23:57:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 02:39:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε, άλλον γνώρισες...

Σοβαρά τώρα: ίσως να μην είναι οπτικός τύπος ο άνθρωπος... Δεν είναι κακό.

Πάντως να σου θυμίσω ότι μιλάμε για τηλεοπτική παρουσία κι όχι για μία βραδυά με π.χ. σουβλάκια, μπύρες και φιλική κουβεντούλα...

Νομίζω ότι δεν χρειάζεται ούτε να σου αναλύσω τη διαφορά, ούτε να υπεισέλθω σε λεπτομέρειες...

Στην τελική, δέξου απλά την άποψή μου ως τέτοια και μη δίνεις καμμία βάση αν δε σου κάνει.
Μία καλοπροαίρετη κριτική και αχρείαστη να 'ναι.

Υ -Γ. Εσύ υπαινίσσεσαι κάτι για την ποίηση ή ιδέα μου είναι;

Υ -Γ.2. Δεν έστειλα εγώ κάποιον, εκεί είναι.

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 11:12:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσωπικά θα με προβλημάτιζε Ζαντοκ, αν κάποιος φίλος μίλαγε μαζί μου σεμνά και αδογμάτιστα, και τον έβλεπα στα κανάλια, να είναι κάποιος άλλος.

Όταν συζητήσαμε σοβαρά, ήτανε ημέρα, και είχαμε σαν θέα, μια πανέμορφη θάλασσα.

Η άλλη βραδιά, πράγματι έγινε, μα όπως σωστά έγραψες, ήταν κουβεντούλα.

Το ποιηματάκι, είναι τα αποκρυσταλλωμένα δόγματα και οι πεποιθήσεις, που με τα χρόνια καταντούν αυτόματη συμπεριφορά.
Εκεί σίγουρα κερδίζουν οι εντυπώσεις, μα συνάμα χάνεται η ουσία, και ίσως κάτι σπουδαιότερο.

Δεν είδες την συρροή πιστών ακροατών?
Το δόγμα, είναι ο εαυτός μας, και αντιστέκεται με όλες του τις δυνάμεις….για να μην καταρρεύσει.

Τελος, δεν υπάρχει πρόβλημα με την καλοπροαίρετη κριτική, πιστεύω από κανένα. Αν είναι εκεί που λες, δεν το γνωρίζω, δεν μου το ανέφερε.

Έχω αρκετούς φίλους, με διαφορετικές πνευματικές ανησυχίες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 15:52:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Προσωπικά θα με προβλημάτιζε Ζαντοκ, αν κάποιος φίλος μίλαγε μαζί μου σεμνά και αδογμάτιστα, και τον έβλεπα στα κανάλια, να είναι κάποιος άλλος.

Βρε Πλάτωνα, πάλι εκτός θέματος είσαι.

Ξεκινήσαμε από μία τηλεοπτική εκπομπή, το γύρισες σε μία συνάντηση και τώρα μιλάς για φιλίες.

Άσε το συναίσθημα απ' όξω. Εδώ μιλάμε για άλλο πράγμα...

quote:

Όταν συζητήσαμε σοβαρά, ήτανε ημέρα, και είχαμε σαν θέα, μια πανέμορφη θάλασσα.

Η άλλη βραδιά, πράγματι έγινε, μα όπως σωστά έγραψες, ήταν κουβεντούλα.


Αυτά δε με ενδιαφέρουν. Και σίγουρα δεν ενδιαφέρουν στο παρόν θέμα.

quote:

Το ποιηματάκι, είναι τα αποκρυσταλλωμένα δόγματα και οι πεποιθήσεις, που με τα χρόνια καταντούν αυτόματη συμπεριφορά.

Να ένας πρωτότυπος ορισμός για την ποίηση...
Κρίμα που δε θα συμφωνήσω και εδώ.

quote:

Εκεί σίγουρα κερδίζουν οι εντυπώσεις, μα συνάμα χάνεται η ουσία, και ίσως κάτι σπουδαιότερο.

Πλάτωνα, σου έγραψα ότι δεν σκοπεύω να υπεισέλθω σε γαργαλιστικές λεπτομέρειες.
Άστο αυτό το θέμα, διότι η δουλειά μου είναι να δημιουργώ καλλιτεχνικά είδωλα και γνωρίζω αρκετά καλύτερα από εσένα τί σημαίνει ουσία και τί εντυπώσεις.

Αλήθεια, είδες την εκπομπή; Παίζει το Τηλεάστυ στην Ιταλία;

quote:

Δεν είδες την συρροή πιστών ακροατών?

"πιστών" "ακροατών"

quote:

Το δόγμα, είναι ο εαυτός μας, και αντιστέκεται με όλες του τις δυνάμεις….για να μην καταρρεύσει.

Μη μου κλείνεις το ματάκι, μη μου σου σουφρώνεις τη μυτίτσα, μη μου κουνάς τ' αφτιά...
Μέσα σε ξένο περιβολάκι τρύπες γιατί τρυπάς;

(παραδοσιακή ποίηση του τόπου μας)

quote:

Τελος, δεν υπάρχει πρόβλημα με την καλοπροαίρετη κριτική, πιστεύω από κανένα. Αν είναι εκεί που λες, δεν το γνωρίζω, δεν μου το ανέφερε.

Είναι λογικό να μην γνωρίζουμε τα πάντα κανείς για κανένα και δεν είναι αυτό το θέμα μας εδώ.
Για την εκπομπή μιλάμε έτσι; (βλέπω ότι συχνά χρειάζεται να στο θυμίζω αυτό)

quote:

Έχω αρκετούς φίλους, με διαφορετικές πνευματικές ανησυχίες.

Καλά κάνεις και αν το λες, έτσι θα είναι, αλλά τα προσωπικά του καθενός δε νομίζω ότι αφορούν στο Φόρουμ.
Για την εκπομπή μιλάμε.

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 17:45:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σε ολες/ολους:)

δεν ειμαστε εδω για να κρινουμε κανεναν......

η προσπαθεια μετραει....

ο καθενας μας ειναι αρμοδιος του εαυτου του στο τι θα πραξει,η τις αλλαγες που πρεπει να κανει...

πιστευω πως η η κυρία Μαίρη Λιβανού,ηταν αποτομη και ασχετως με το αν εκανε εξυπνες ερωτησεις,ηταν καυστικη...σε σημειο που διαπιστωσα πως εφερνε σε δυσκολη θεση τους παρευρισκομενους...ομως ειναι η δουλεια της...

οι παρατηρησεις μου αφορουν την προετοιμασια ,ετσι ωστε σε αναλογου ειδους εκπομπες,ολα να κυλησουν πιο ομαλα...για ολους....

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 18:09:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ manos, όταν κάποιος εκτίθεται, κρίνεται κι όταν συζητάμε, χρησιμοποιούμε την κρίση μας για να εκφέρουμε την όποια άποψη, όπως έκανες κι εσύ όταν διατύπωσες την άποψή σου για την παρουσιάστρια.
Αλλιώς δε συζητάμε.

Ας θυμίσουμε εδώ ότι κρίση δεν είναι μόνο η απόφαση ενός δικαστή ή κάποιου εντεταλμένου προσώπου για ορισμένη υπόθεση, αλλά γενικότερα η διανοητική εκείνη ενέργεια η οποία προσδιορίζει τις σχέσεις ανάμεσα στις έννοιες, συγκρίνει και ξεχωρίζει τις διαφορές, είναι η αξιολόγηση πράξεων ή καταστάσεων, κάθε διατύπωση έγκυρης και εμπεριστατωμένης γνώμης για κάτι.

Η ΚΡΙΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΕΠΙΚΡΙΣΗ.
ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ, ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΥΙΣΜΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΒΙΩΝΟΥΜΕ, ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΔΡΑΞΕΙ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ...

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 18:22:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους!
Είδα την εν λόγω εκπομπή και τη βρήκα καλή:
Η τηλεπαρουσιάστρια βέβαια μπορεί να μην ήταν και η πλέον
επαγγελματίας στο χώρο,
ο αντιπρόσωπος του χριστιανισμού μπορεί και να ήταν λίγο υπέρ του
δέοντος στενοκέφαλος, αλλά
η Παπαδομιχελάκη είχε μια εξαιρετική ηρεμία, διπλωματία και χάρη
και ο Βίνος ήταν ευγενικός, ειλικρινής, προσεκτικός,
με υπομονή και μέτρο, που πιστεύω είναι σαφέστατα επιλογή του
και κατά την προσωπική μου άποψη σωστή επιλογή.

Οι ερωτήσεις ήταν ενδιαφέρουσες, όπως και... οι απαντήσεις!
Πόσο πολύ διαφορετικές ήταν αυτές μεταξύ τους, που αποτυπώνουν
πιστά τη διαφορετικότητα στον τρόπο σκέψης και αντίληψης των
ανθρώπων. Κάθε φορά, που έπαιρνε τηλέφωνο η τηλεπαρουσιάστρια, δεν
μπορούσα να φανταστώ το τί θα ακολουθούσε...
Ωστόσο, ανάμεσα στα αρκετά τηλεφωνήματα σε εναλλαγή με τις θέσεις
των ομιλητών και τις παρεμβάσεις της τηλεπαρουσιάστριας, βγήκε κατά
τη γνώμη μου μια μετρημένη εκπομπή, που δε σε κούραζε, που κράταγε
το ενδιαφέρον του θεατή από την αρχή μέχρι το τέλος, που πρόσφερε
πληροφόρηση, που δεν περιείχε κιτρινισμό, που δεν πρόσβαλε, κλπ.

Λένε, το τέλειο είναι ο εχθρός του καλού.
Αυτή η εκπομπή ήταν κατά τη γνώμη μου μια καλή εκπομπή.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 18:48:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λένε, το τέλειο είναι ο εχθρός του καλού.

του γνωστου χωρισμενου απο το ολον..."καλου" που εχει ως πολο το "κακο";
επειδη το "τελειο" ειναι "στοχος" που αποκτειεται τουλαχιστον με την προσπαθεια...
μεσα απο την εξισσοροπηση των δυο πολων...

Δυστυχως δεν ειδα την εκπομπη επειδη ως δια..μαγειας ειχε χαλασει το καναλι---η ειρωνια; οτι διορθωθηκε αφοτου τελειωσε:(//ισως για μενα ηταν σημαντικοτερο ν'ακουσω τα εσω-ψυχα της φιλοξενουμενης μου ...που τυγνχανει αιγωκερος/ο αλλος "πολος" δηλαδη...---
Ηθελα πολυ ν' ακουσω την φωνη της Ασπασιας επειδη μελετω τα γραφομενα της .)

καλη συνεχεια ευχομαι...στο "εσωτερικοεργο".)


καθε προσπαθεια σε καλο (το αλλο μισο του κακου...)λοιπον:)

Αtma Lov_it

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 19:16:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Βρε Πλάτωνα, πάλι εκτός θέματος είσαι.
Ξεκινήσαμε από μία τηλεοπτική εκπομπή, το γύρισες σε μία συνάντηση και τώρα μιλάς για φιλίες.
Άσε το συναίσθημα απ' όξω. Εδώ μιλάμε για άλλο πράγμα...

Βρε Ζαντοκ, δεν είμαι και τόσο εκτός θέματος, μιας και γράφεις όπως λες καλοπροαίρετα φράσεις σαν την παρακάτω,

Στην τηλεόραση όταν κάποιος π.χ. μιλά με σκυμμένο το κεφάλι δε δείχνει ταπεινότητα, αλλά έλλειψη ειλικρίνειας.

Καλοπροαιρετα απαντησα, μιας και τον εγνωρισα, έτσι συμπεριφέρεται από φυσικού του! Αυτή είναι η προσωπική μου διαπίστωση, πως το σκυμμένο κεφάλι στην Τηλεόραση, δεν σημαίνει αναγκαστικά ανειλικρίνεια.

quote:
Να ένας πρωτότυπος ορισμός για την ποίηση...
Κρίμα που δε θα συμφωνήσω και εδώ.

Και ποτε συμφωνησες αληθεια?

Έγραψα ποιηματάκι, δεν θυμάσαι μικρούλια, μας έλεγαν

Πες ψυχή μου το ποιηματάκι!

quote:
Πλάτωνα, σου έγραψα ότι δεν σκοπεύω να υπεισέλθω σε γαργαλιστικές λεπτομέρειες.
Άστο αυτό το θέμα, διότι η δουλειά μου είναι να δημιουργώ καλλιτεχνικά είδωλα και γνωρίζω αρκετά καλύτερα από εσένα τί σημαίνει ουσία και τί εντυπώσεις.


ΖΑΝΤΟΚ, δεν ζήτησε κανείς να εισέλθετε σε γαργαλιστικές λεπτομέρειες. Φτάνει να διαβάζεται προσεχτικότερα τι σας γράφουν οι άλλοι, και μην τρέχετε να απαγγέλλεται ποιηματάκια…

quote:
1. Αλήθεια, είδες την εκπομπή; Παίζει το Τηλεάστυ στην Ιταλία;

Λίγο πάρα πάνω τα ματάκια σας, και ιδού…η αναφορά μας,

Είναι και στα δορυφορικά ελεύθερα κανάλια το ΤΗΛΕΑΣΤΥ. Hotbird 13°

quote:
2. Άστο αυτό το θέμα, διότι η δουλειά μου είναι να δημιουργώ καλλιτεχνικά είδωλα και γνωρίζω αρκετά καλύτερα από εσένα τί σημαίνει ουσία και τί εντυπώσεις.

Αυτό τώρα πως το γράφεις?

Ξέρεις πως δεν θα κοιμηθώ όλη Νύχτα άμα δεν μου πεις?

Άντε βρε Ζαντοκ, κάνε το καλό και πες και σε μας τους αδαείς τι είναι η Ουσία και τη η Εντύπωση!

quote:
3. Μη μου κλείνεις το ματάκι, μη μου σου σουφρώνεις τη μυτίτσα, μη μου κουνάς τ' αφτιά...
Μέσα σε ξένο περιβολάκι τρύπες γιατί τρυπάς;


Καλή μου, ως γνωστό σε καλογριές μόνο… λένε τέτοια ποιηματάκια!

quote:
4. Είναι λογικό να μην γνωρίζουμε τα πάντα κανείς για κανένα και δεν είναι αυτό το θέμα μας εδώ.
Για την εκπομπή μιλάμε έτσι; (βλέπω ότι συχνά χρειάζεται να στο θυμίζω αυτό)

Μαλωσε με και αλλο!

Να σας θυμίσω και εγώ τι γράψατε Ζαντοκ?

O κ. Βίνος δίπλα στην κ. Παπαδομιχελάκη νομίζω ότι θα εκπαιδευτεί αρκούντως, αν και εφόσον αυτή η προσπάθεια ευελπιστεί να εξελιχθεί σε κάτι πιο σταθερό και ευρύτερο για το esoterica.gr...

Ποιος είναι…. εκτός εκπομπής? Εγώ πριν το διαβάσω, δεν γνώριζα τίποτα επ αυτού!

quote:
5. Καλά κάνεις και αν το λες, έτσι θα είναι, αλλά τα προσωπικά του καθενός δε νομίζω ότι αφορούν στο Φόρουμ.
Για την εκπομπή μιλάμε.

Ακριβώς…. Ζαντοκ

Το ανέφερα, απλά για να σου δείξω πως το δεύτερο υστερόγραφο σας,

quote:
Υ -Γ.2. Δεν έστειλα εγώ κάποιον, εκεί είναι

δεν ενδιαφέρει και τόσο.

Σε Ουσια και εντυπωσεις ειπες πως δουλευεις?

Περιμενω!

Λιλιθακι

ΑΤΜΟΥΛΑ

Μανος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 19:46:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zadok,το θεμα δεν ειναι τι λες,πως το εξεφραζεις....αλλα και πως το λες....

λυπαμαι αλλα ειδα πολυ διαφορετικη την δικη σου "κριση" απεναντι στο ζητημα....

δεν θα συζητησω αλλο επ'αυτου....

μου αρεσει ο διαλογος...οχι ο επιθετικος διαλογος.....

και δεν θυμαμαι να αναφερθηκα με κεφαλαια γραμματα σε κατι που αναφερες.......γιατι προσωπικα αναφερθηκα γενικως....και οχι σε προσωπα....παρα μοναχα σε καταστασεις.....και εκει που χρειαστηκε να το κανω για ενα προσωπο ,το εκανα καλοπροαιρετα...και μονο...δεν εθιξα την προσωπικοτητα του....

αυτα...προς το παρον....οτι ειχα να πω το ειπα...τη καλησπερα μου

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 28/02/2005 19:58:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 20:03:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ηρθε η ωρα να δειξω.....


ειμαστε στο βαγονι που γραφει "esoterica"....

ας απολαυσουμε το ταξιδι.....

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 21:33:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Βρε Ζαντοκ, δεν είμαι και τόσο εκτός θέματος, μιας και γράφεις όπως λες καλοπροαίρετα φράσεις σαν την παρακάτω,

Στην τηλεόραση όταν κάποιος π.χ. μιλά με σκυμμένο το κεφάλι δε δείχνει ταπεινότητα, αλλά έλλειψη ειλικρίνειας.

Καλοπροαιρετα απαντησα, μιας και τον εγνωρισα, έτσι συμπεριφέρεται από φυσικού του! Αυτή είναι η προσωπική μου διαπίστωση, πως το σκυμμένο κεφάλι στην Τηλεόραση, δεν σημαίνει αναγκαστικά ανειλικρίνεια.


ΠΛΑΤΩΝΑΣάκο μου, όταν μιλάμε για τηλεόραση και μιλάς για φιλικές συνευρέσεις, είσαι εκτός θέματος.

Τα υπόλοιπα δεκτά ως άποψή σου, μάθε να σέβεσαι και των άλλων.

quote:

Και ποτε συμφωνησες αληθεια?

Έγραψα ποιηματάκι, δεν θυμάσαι μικρούλια, μας έλεγαν

Πες ψυχή μου το ποιηματάκι!


Το πότε συμφώνησα ή δε συμφώνησα και γιατί, ψάξτο εσύ που ενδιαφέρεσαι...

Όλα τα παιδάκια είχαν δικά τους ποιηματάκια και παρ' όλα αυτά έμαθαν να σέβονται τις εθνικές επετείους.
Πάμε για άλλες ηλικίες τώρα...


quote:
ΖΑΝΤΟΚ, δεν ζήτησε κανείς να εισέλθετε σε γαργαλιστικές λεπτομέρειες. Φτάνει να διαβάζεται προσεχτικότερα τι σας γράφουν οι άλλοι, και μην τρέχετε να απαγγέλλεται ποιηματάκια…

Όπως νομίζεις.

Να μιλάς κι εσύ για τρέξιμο βρε Πλάτωνα

quote:

Λίγο πάρα πάνω τα ματάκια σας, και ιδού…η αναφορά μας,

Είναι και στα δορυφορικά ελεύθερα κανάλια το ΤΗΛΕΑΣΤΥ. Hotbird 13°


Ηρέμησε, διότι στην ηλικία σου κυκλοφορούν και εμφράγματα...

quote:

Αυτό τώρα πως το γράφεις?

Ξέρεις πως δεν θα κοιμηθώ όλη Νύχτα άμα δεν μου πεις?

Άντε βρε Ζαντοκ, κάνε το καλό και πες και σε μας τους αδαείς τι είναι η Ουσία και τη η Εντύπωση!


Το γράφω πατώντας κάποια κουμπιά στο πληκτρολόγιό μου. Εσύ

quote:

Καλή μου, ως γνωστό σε καλογριές μόνο… λένε τέτοια ποιηματάκια!

Μην καθρεπτίζεσαι βρε Πλάτωνα συνέχεια. Ξεκόλλα και λιγάκι, άντε...


quote:

Μαλωσε με και αλλο!

Να σας θυμίσω και εγώ τι γράψατε Ζαντοκ?

O κ. Βίνος δίπλα στην κ. Παπαδομιχελάκη νομίζω ότι θα εκπαιδευτεί αρκούντως, αν και εφόσον αυτή η προσπάθεια ευελπιστεί να εξελιχθεί σε κάτι πιο σταθερό και ευρύτερο για το esoterica.gr...

Ποιος είναι…. εκτός εκπομπής? Εγώ πριν το διαβάσω, δεν γνώριζα τίποτα επ αυτού!

quote:
5. Καλά κάνεις και αν το λες, έτσι θα είναι, αλλά τα προσωπικά του καθενός δε νομίζω ότι αφορούν στο Φόρουμ.
Για την εκπομπή μιλάμε.

Ακριβώς…. Ζαντοκ

Το ανέφερα, απλά για να σου δείξω πως το δεύτερο υστερόγραφο σας,

quote:
Υ -Γ.2. Δεν έστειλα εγώ κάποιον, εκεί είναι

δεν ενδιαφέρει και τόσο.

Σε Ουσια και εντυπωσεις ειπες πως δουλευεις?


Earth is calling ... Hello!!! Is anybody in there

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 28/02/2005 21:41:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 21:38:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Zadok,το θεμα δεν ειναι τι λες,πως το εξεφραζεις....αλλα και πως το λες....

λυπαμαι αλλα ειδα πολυ διαφορετικη την δικη σου "κριση" απεναντι στο ζητημα....

δεν θα συζητησω αλλο επ'αυτου....

μου αρεσει ο διαλογος...οχι ο επιθετικος διαλογος.....

και δεν θυμαμαι να αναφερθηκα με κεφαλαια γραμματα σε κατι που αναφερες.......γιατι προσωπικα αναφερθηκα γενικως....και οχι σε προσωπα....παρα μοναχα σε καταστασεις.....και εκει που χρειαστηκε να το κανω για ενα προσωπο ,το εκανα καλοπροαιρετα...και μονο...δεν εθιξα την προσωπικοτητα του....

αυτα...προς το παρον....οτι ειχα να πω το ειπα...τη καλησπερα μου

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMS


Μάνο, για πολλοστή φορά θα γράψω ότι ο καθένας αντιλαμβάνεται ό,τι δύναται και όπως δύναται.

Προσωπικά, απέναντί σου δεν τρέφω καμμία επιθετικότητα. Εξάλλου δεν έχω λόγο για να τρέφω τέτοια αισθήματα. Το αντίθετο θα έλεγα...

Τώρα, αν σε ενοχλεί ο τρόπος που γράφω, ε, ο καθείς με τα ελαττώματά του.

Να 'σαι καλά!

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 22:58:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι να πω βρε Ζαντοκ, μας αποστόμωσαν οι απαντήσεις που έδωσες!


quote:
Λίγο πάρα πάνω τα ματάκια σας, και ιδού…η αναφορά μας,
Είναι και στα δορυφορικά ελεύθερα κανάλια το ΤΗΛΕΑΣΤΥ. Hotbird 13°

ΑΠΑΝΤΗΣΗ!

Ηρέμησε, διότι στην ηλικία σου κυκλοφορούν και εμφράγματα...

Για να δουμε, μηπως η απάντηση που δίνεις, επανέφερε την αβλεψία σου?

Να παραδεχτεις απλα πως δεν το ειδες?... Οχι?

Αφου εκει ειναι, γιατι δεν το κανεις?

Μήπως Ζαντοκ διακρίνεις τώρα, ποιος είναι.... και ποιος οχι...ο ειληκρινεις?

Εάν έχουμε τέτοια μυωπία, όσο αφορά τις βλέψεις μας, και αυτό είναι γεγονός, φαντάζομαι πως την εχουν και οι κρίσεις, που απλόχερα και με τοση εύκολια, σκορπάμε….σε άτομα και καταστάσεις.

Πλατωνας, και οχι ΠλατωναςΑΚΟΣ, σεβασμιωτατη!

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 28/02/2005 22:59:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 23:05:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι να πω βρε Ζαντοκ, μας αποστόμωσαν οι απαντήσεις που έδωσες!

Δε δείχνεις αποστομωμένος!

quote:

Για να δουμε, μηπως η απάντηση που δίνεις, επανέφερε την αβλεψία σου?

Να παραδεχτεις απλα πως δεν το ειδες?... Οχι?

Αφου εκει ειναι, γιατι δεν το κανεις?


Κάνεις δηλώσεις, ρωτάς... Ε, απάντησες εσύ που βλέπεις καλύτερα. Εγώ περιττεύω.

quote:

Μήπως Ζαντοκ διακρίνεις τώρα, ποιος είναι.... και ποιος οχι...ο ειληκρινεις?

Μου αρκεί που το διακρίνεις εσύ.

quote:

Εάν έχουμε τέτοια μυωπία, όσο αφορά τις βλέψεις μας, και αυτό είναι γεγονός, φαντάζομαι πως την εχουν και οι κρίσεις, που απλόχερα και με τοση εύκολια, σκορπάμε….σε άτομα και καταστάσεις.

Μήπως μπορείς να το γράψεις με μεγαλύτερη γραμματοσειρά, γιατί δεν βλέπω να διαβάσω;

quote:
Πλατωνας, και οχι ΠλατωναςΑΚΟΣ, σεβασμιωτατη!

ΠΛΑΤΩΝΑΣάκος ήσουν πάντα για μένα, τώρα άλλαξες;

Τέλος πάντων, σεβαστή η επιλογή σου, σεβασμιότατε!

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 23:16:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταξύ μας, να παραμείνει η *(κλάση) έτσι?

Σεβασμιότατη,

γιατί δεν γράφετε λίγα, για την Ουσία και τις εντυπώσεις?

Αν το κανετε, σας υπόσχομαι να γράψω και εγω κάτι... που θα σας αρέσει!

Τωρα που σας στριμωξα σε Τοπικ... θα σας φαω!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2005, 00:03:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zadok απλα παραξενευτηκα,που ενω μιλαω γενικα....και δεν αναφερθηκα στο προσωπο σου...ουτε συγκεκριμενα,μα και ουτε αοριστα....απαντησες...

τα αισθηματα ειναι αμοιβαια....:)

να ξερεις πως ειμαι μια σκια....δεν θα ηθελα να καλυψω τα ματια μου στο φως απο ενα γεματο φεγγαρι....

δεν θα κρινω...τον τροπο σου...οχι γιατι δεν θελω...αλλα γιατι ο τροπος σου εισαι εσυ.....και σεβομαι...οπως θα τον σεβομουν,οπως και να'χε....

ο κοσμος μας εχει πολλες σκιες με λευκα φτερα....

που δεν ανηκουν πουθενα...και ας ειναι οντοτητες θνητες....

παραθετω ενα παραδειγμα...εμπνευσης....απο την ιστορια...αυτων των σκιων......

η φωτο ειναι απο το παρακατω link....
http://www.thezreview.co.uk/posters/c/constantine5.htm

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2005, 00:59:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μεταξύ μας, να παραμείνει η *(κλάση) έτσι?

Σεβασμιότατη,

γιατί δεν γράφετε λίγα, για την Ουσία και τις εντυπώσεις?

Αν το κανετε, σας υπόσχομαι να γράψω και εγω κάτι... που θα σας αρέσει!

Τωρα που σας στριμωξα σε Τοπικ... θα σας φαω!


Σεβασμιότατε, εσείς γνωρίζετε πως "για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος"...

Έχετε υπομονή λοιπόν και δε θα λησμονήσω κι εγώ με τη σειρά μου την υπόσχεσή σας.

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2005, 01:30:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Zadok απλα παραξενευτηκα,που ενω μιλαω γενικα....και δεν αναφερθηκα στο προσωπο σου...ουτε συγκεκριμενα,μα και ουτε αοριστα....απαντησες...

Μάνο μας, καταλαβαίνω πως ο τρόπος απάντησής μου ήταν ενδεχομένως παρεξηγήσιμος.

Όμως, ειλικρινά, δεν ήταν απάντηση επί προσωπικού, αλλά διευκρινιστική καθαρά, μια και δια της τοποθετήσεώς σου (αφορμή ήταν) αντιλήφθηκα ότι η αρχική μου άποψη μπορούσε να προκαλέσει ποικίλα συναισθήματα, μη συμβατά με τις δικές μου προθέσεις.

quote:
τα αισθηματα ειναι αμοιβαια....:)

να ξερεις πως ειμαι μια σκια....δεν θα ηθελα να καλυψω τα ματια μου στο φως απο ενα γεματο φεγγαρι....

δεν θα κρινω...τον τροπο σου...οχι γιατι δεν θελω...αλλα γιατι ο τροπος σου εισαι εσυ.....και σεβομαι...οπως θα τον σεβομουν,οπως και να'χε....

ο κοσμος μας εχει πολλες σκιες με λευκα φτερα....

που δεν ανηκουν πουθενα...και ας ειναι οντοτητες θνητες....

παραθετω ενα παραδειγμα...εμπνευσης....απο την ιστορια...αυτων των σκιων......

η φωτο ειναι απο το παρακατω link....
http://www.thezreview.co.uk/posters/c/constantine5.htm

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMS


Κρίμα που δεν μπόρεσα να δω την εικόνα ούτε από το σύνδεσμο, αν και τα λόγια σου ήταν απόλυτα περιγραφικά και σ' ευχαριστώ.

Επέτρεψέ μου μία ανάλογη απόπειρα:
Ο αγαπητός ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ, όπως είδες, μας χάρησε κάποια εμπνευσμένα σκίτσα στο θέμα Μια ιδέα για διασκέδαση - μέρος δεύτερον.

Η μάχιμη ετοιμότητά μου ευελπιστεί πάντα σε έντιμους αθλητικούς αγώνες.

Να 'σαι πάντα καλά!

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
paragon
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2005, 05:32:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους paragon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όποιος έχει κάτι να πεί ,το λέει.
Καμμιά κυρία εκπαιδευμένη παρουσιάστρια δεν σκέφτηκε κάτι άλλο απο την εκπομπούλα της.
Ρε μή μασάτε μόδα.............
Πόσο εύκολα ξεβρακώνονται οι ιδεοίσκοι................
Τι Εσωτερισμός και μαλα^^&^&*&ες, .
Γνώμη υπάρχει;
Καθένας εσωτερίσκος το βάζει στα πόδια μπροστά στις ερωτήσεις του πάσα ένα δημοσιογραφίσκου;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy