ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 ΝΕΑ ΣΕΛΗΝΗ 2005
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
NEASELHNH.2005
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2005, 09:43:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NEASELHNH.2005  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΕΠΙΚΟΙΩΝΙΑ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.
ΕΚΤΙΜΩ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΑΠΟ ΣΑΣ, ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ.
Ο ΚΡΟΝΟΣ ΣΕ ΟΡΘΗ Η ΕΥΘΕΙΑ ΠΟΡΕΙΑ,ΘΑ ΜΑΣ ΕΠΗΡΕΑΣΕΙ,ΘΕΛΟΥΜΕ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ, Η ΝΕΑ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΥΣ ΙΧΘΕΙΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΣΕΛΗΝΟΣ ΣΤΟ ΖΥΓΟ ΘΑ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΛΗΞΗΣ ΤΩΝ ΠΟΛΛΩΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΩΝ ΜΑΣ. ΑΣΤΡΟΛΟΓΟΣ ΕΙΜΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΑΛΛΩΝ, ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ...

ΝΕΑ ΣΕΛΗΝΗ
ΜΕ ΧΑΜΟΓΕΛΟ

NEASELHNH.2005
ΟΤΙ ΛΑΜΠΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΡΥΣΟΣ

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2005, 10:16:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς ήρθες αγαπητή Νέα Σελήνη στην παρέα μας, και σου εύχομαι δημιουργικές συζητήσεις.
Επέτρεψε μου μία επισήμανση το θέμα σου ίσως ταίριαζε καλύτερα στο θεματολογία
.-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-. .
Ίσως λοιπόν η καλή μας διαχειρίστρια το μεταφέρει.
Πέραν τούτου θα ήθελες να μας πεις λίγα λόγια γενικότερα για το συμβολίζει και τι προβλέπουν τα άστρα για την εποχή του υδροχόου, είναι κάτι που θα με ενδιέφερε. Δες το θέμα

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5363&whichpage=2&ARCHIVE=

quote:
Η ΝΕΑ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΥΣ ΙΧΘΕΙΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΣΕΛΗΝΟΣ ΣΤΟ ΖΥΓΟ

Πλωτίνος , - ψάρι με ωροσκόπο Ζυγό να ανυσηχώ…??


«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NEASELHNH.2005
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2005, 10:46:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NEASELHNH.2005  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KAΛΕ ΜΟΥ ΠΛΩΤΙΝΕ...
ΨΑΡΑΚΙ.
ΜΗΝ ΔΙΑΣΚΟΡΠΙΖΕΙΣ ΤΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΣΟΥ. ΘΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΗΓΕΤΙΚΕΣ ΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΟΜΑΔΑ, ΑΝΥΨΩΝΟΝΤΑΣ Η ΠΑΡΑΣΥΡΟΝΤΑΣ ΘΕΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.Η ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΔΙΑΥΓΕΙΑ ΣΕ ΒΟΗΘΑ ΝΑ ΕΛΕΥΘΕΡΩΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΓΧΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ. Ο ΑΙΣΘΗΣΙΑΣΜΟΣ ΑΥΞΗΜΕΝΟΣ. ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΜΟ. ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ.


NEASELHNH.2005
ΟΤΙ ΛΑΜΠΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΡΥΣΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2005, 11:09:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΘΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΗΓΕΤΙΚΕΣ ΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΟΜΑΔΑ, ΑΝΥΨΩΝΟΝΤΑΣ Η ΠΑΡΑΣΥΡΟΝΤΑΣ ΘΕΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ

Ευελπιστώ πως όχι αγαπητή νέα σελήνη, βλέπεις έχουμε γεμίσει με εξουσιολάγνες μαϊντανούς..
Προσωπικά προτιμώ να είμαι ένας απλός στρατιώτης…

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2005, 14:05:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Νέα Σελήνη,προφανώς αναφέρεσαι στην επιρροή του Ουρανού στους Ιχθείς.Όμως ο Ουρανός δεν "γεννάει" ηγέτες σε μία ομάδα,αυτό το κάνει ο Δίας,ενδεχομένως και ο Κρόνος.Ο Ουρανός "γεννάει" συλλογική προσπάθεια και ωθεί το άτομο να προσφέρει τα μέγιστα στην ομάδα που συμμετέχει.

Ο Ουρανός θα βρίσκεται στους Ιχθείς μέχρι το 2011.Πλωτίνε εκμεταλλεύσου την επόμενη 6ετία.

Η δημιουργικότερη περίοδος πολλών μεγάλων φιλοσόφων,ερευνητών,επιστημόνων,καλλιτεχνών κτλ. ήταν η 7ετία που ο Ουρανός διέτρεχε το ζώδιο τους.

Είναι πάντως αρκετά και τα αρνητικά που φέρνει αυτός ο πλανήτης όμως ένα από τα θετικότερά του είναι ότι προκαλεί διανοητικό οργασμό!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2005, 14:32:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα αυτό μεταφέρεται στη θεματική ενότητα:

.-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.


amalia: Αιγώκερος με ωροσκόπο Ζυγό-Σκορπιό και σελήνη στους Ιχθύς.
Εγώ, να ανησυχώ;;;


κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Attis
Μέλος 1ης Βαθμίδας


118 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2005, 15:02:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Attis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νέα Σελήνη ή Ναυσικά (ωραίο όνομα!, όπως είδα και στο προφίλ σου)καλώς όρισες!

Αλήθεια, τι θα γίνει μ' αυτόν τον Κρόνο στο ζώδιό μου, με έχει παραλύσει. Έχω διαβάσει ότι όταν ο Κρόνος βρίσκεται σε παρορμητικό ζώδιο, το εν λόγω ζώδιο δεν μπορεί να ξεκινήσει τίποτε καινούριο στη ζωή του, του διαλύει την παρορμητικότητά του, καθώς τα παρορμητικά είναι ζώδια νέων ξεκινημάτων... ή μήπως η ρίζα του "κακού" βρίσκεται πουθενά αλλού κι όχι στον Κρόνο τα 2 τελευταία χρόνια;

Είμαι Καρκίνος με ωροσκόπο Αιγόκερω και Σελήνη στον Ταύρο. Θα ζήσω, πως το βλέπεις;

υ.γ. Άντε να ξεκινήσουν και τα λιονταράκια να υποφέρουν από το καλοκαίρι, με τον Κρόνο από πάνω τους. Θα αρχίσει να υποφέρει όλος ο Απολλώνιος Ηλιακός Κόσμος Χα, χα, χα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NEASELHNH.2005
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2005, 15:43:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NEASELHNH.2005  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΩΤΙΝΟ ΒΛΕΠΩ ΝΕΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ -ΕΠΙΜΕΝΩ ΕΓΩ-, ΠΟΛΛΑ ΚΕΡΔΗ, ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙ ΕΝΤΟΝΗ ΑΓΑΠΗ.
ΓΙΑ ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ, ΝΕΑ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ ΑΡΗΣ 12ο. ΑΣ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΛΟΙΠΟΝ.
Ο ΠΛΩΤΙΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΣ ΠΑΝΤΩΣ....


NEASELHNH.2005
ΟΤΙ ΛΑΜΠΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΡΥΣΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NEASELHNH.2005
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2005, 15:47:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NEASELHNH.2005  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ, ΜΕΤΑ ΤΙΣ 16 ΙΟΥΛΙΟΥ ΟΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΣΤΑΜΑΤΑ Η ΑΝΑΔΡΟΜΗ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΚΡΟΝΟΥ.
ΤΑ ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΑ ΚΑΡΚΙΝΑΚΙΑ.
ΠΟΛΥ


NEASELHNH.2005
ΟΤΙ ΛΑΜΠΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΡΥΣΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2005, 15:55:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μέχρι τις 16/7 θα είναι ανάδρομος?????? Εγώ νόμιζα ότι στις 16/7 φεύγει από τον Καρκίνο και η ανάδρομη σταματάει γυρω στον απρίλιο.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2005, 21:13:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Gretel σωστά νομίζεις.Ιούλιο αλλάζει ζώδιο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dancing verum
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 03:40:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dancing verum  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νεα σεληνη,καλησπέρα κι από εμένα.Ερευνητής αστολογίας κι εγώ,με ιδιαίτερη αγάπη στον πλούτωνα...
Νέα σελήνη σημαίνει νέα αρχή,νέα ξεκινήματα,το κλειδάκι για εκκαθαριση παλαιών σκωνισμένων υποθέσεων...
Ευχομαι οτιδηποτε καλο φερνει μια νεα σελήνη να μας κάνει κι εμας πιο νεους,ανανεωμενους.
Αλήθεια,γιατί δε μας δινεις κι εσυ τα στοιχεια της γεννησης σου,ενδιαφέρον θα είχε να ασχολούμαστε σε αυτό το topic με το πως θα επηρέαζε τον καθένα από εμας καποια πλανητική κίνηση.Θα ανοιγε μια τετοια δραστηριότητα και δρόμους για επικοινωνία,γνωριμία,αυτοανάλυση,αυτοκριτική...

Πηγα στο δασος γιατι ήθελα να ζήσω ελευθερα.Ηθελα να ζήσω βαθεια τη ζωη,να ρουφηξω ολο της το μεδουλι.Να βαλω στην ακρη ολ'αυτα που δεν ηταν ζωη και να να μην ανακαλυψω,οταν θα εφθανε η στιγμή να πεθάνω,πως δεν εζησα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 04:33:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DANING VERUM Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΕΙΜΑΙ, ΛΑΤΡΕΥΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΛΟΥΤΩΝΑ,-ΑΚΡΙΒΟΛΟΓΩ- ΤΟΝ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΘΕΝΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΜΟΥ,
ΕΙΜΑΙ ΤΟΞΟΤΗΣ ΜΕ ΩΡΟΣΚΟΠΟ ΣΚΟΡΠΙΟ, ΑΡΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΤΟΝ ΤΟΞΟΤΗ ΕΡΜΗ ΚΑΙ ΚΡΟΝΟ ΣΤΟΝ ΑΙΓΟΚΕΡΩ,ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΣΤΟΝ ΣΚΟΡΠΙΟ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ, ΔΙΑ ΣΤΟΝ ΥΔΡΟΧΟΟ.


ΑΦΡΟΔΙΤΗ -Ε-
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
---
ΠΟΛΥ ΤΑ ΜΕΛΗ ΕΚΤΙΜΩ
ΜΑ ΑΠ΄ΟΛΟΥΣ ΥΠΕΡΑΝΩ
Η ΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΛΕΓΕΙ ΕΣΑΣ
ΜΑ Η ΚΑΡΔΙΑ; ΤΟΝ ΜΑΝΟ...
---Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dancing verum
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 04:54:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dancing verum  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
endiaferουσες θέσεις.Καλο ειναι να μπορουσαμε να δουμε και τους οικους σου...πολυ δυνατος κρόνος,πρεπει να περασες δυσκολα τα δύο αυτα τελευταια χρονια με τον κρονο στο ακριβώς απεναντι σου ζωδιο...

Πηγα στο δασος γιατι ήθελα να ζήσω ελευθερα.Ηθελα να ζήσω βαθεια τη ζωη,να ρουφηξω ολο της το μεδουλι.Να βαλω στην ακρη ολ'αυτα που δεν ηταν ζωη και να να μην ανακαλυψω,οταν θα εφθανε η στιγμή να πεθάνω,πως δεν εζησα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 05:36:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕΓΑΛΕΣ. ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΓΕΝΝΙΕΜΑΙ ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΤΑΧΤΕΣ ΜΟΥ.
ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΠΕΜΠΤΗ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΤΥΧΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΔΙΑ.
ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΤΕΛΕΙΑ, ΑΛΛΑ ΟΧΙ.
ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΣΩΣΤΩΝ ΕΠΙΛΟΓΩΝ.
Ο ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ
Ο ΤΟΞΟΤΗΣ ΑΝΕΜΕΛΙΑ
ΚΑΙ Ο ΣΚΟΡΠΙΟΣ. ΑΧ! Ο ΣΚΟΡΠΙΟΣ.!!!

ΑΦΡΟΔΙΤΗ -Ε-
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
---
ΠΟΛΥ ΤΑ ΜΕΛΗ ΕΚΤΙΜΩ
ΜΑ ΑΠ΄ΟΛΟΥΣ ΥΠΕΡΑΝΩ
Η ΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΛΕΓΕΙ ΕΣΑΣ
ΜΑ Η ΚΑΡΔΙΑ; ΤΟΝ ΜΑΝΟ...
---Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy