ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet
 ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΠΑΡΑΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΑΘΗΝΩN
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2002, 23:43:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.bouloukos.gr/pindex.htm

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2002, 01:23:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ουδέν σχόλιον...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arzuna
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
155 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2002, 13:05:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arzuna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα θα μου επιτρέψετε να το σχολιάσω λίγο...

Δηλαδή;; Ποιο το "μήνυμα" του μηνύματος;

"Η Θυσία της Γνώσης είναι πιο μεγάλη από κάθε υλική θυσία. Η Γνώση είναι αυτό που μέσα του, κάθε πράξη φτάνει στο ανώτατο σημείο της"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2002, 13:01:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILOI MOU KALHSPERA SAS.

ISWS NA MHN EXW KATALABEI KALA FILOI MOU.
EINAI DIAFIMISTIKOS XOROS EDW ??????????????????

NOMIZW PWS H FILH AMALIA TO LEEI KATHARA

quote:
Ουδέν σχόλιον...


TI ALLO NA POUME???????????

EYXARISTW.

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2002, 15:45:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα.

Νομίζω πως το συγκεκριμένο φόρουμ δημιουργήθηκε για να παρουσιάζουν τα μέλη του εσωτερικά κάποια site που έχουν σχέση με όλες τις συζητήσεις που γίνονται στα φόρουμ του site αυτού.
Επίσης νομίζω πως κάποια άτομα προσπαθούν να δείξουν το επίπεδο τους κάνοντας παρατηρήσει σε κάποιους άλλους που νομίζουν πως είναι κατώτεροι τους.
Και για να γίνω πιο κατανοητός, πως θα σας φαινόταν αν σχολίαζα το θέμα του φίλου cat (φτιάξτε το δικό σας bonsai) ή του Πλωτίνου (για τους φίλους της ζωγραφικής) η κάποια αλλά θέματα τελικά, με το τρόπο που σχολιάζετε εσείς?

Τέλος θα ήθελα να πω στον AVATARGR πως η ειρωνεία που φέρει το μήνυμα του, χαρακτηρίζει το επίπεδο του.
Αυτά δεν είναι λόγια δικά μου, αλλά λόγια κάποιων που είπαν την άποψη τους για όσους ειρωνεύονται, στο θέμα της Αμαλίας περί ειρωνείας και άλλων δαιμονίων.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2002, 08:35:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILOI MOU KALHMERA.

ME LYPH PRAGMATIKA EIDA FILE MOU NOTI29 THN APANDHSH SOY.
H MEXRI TORA POREIA MOU EDW STO ESWTERIKA DEN EDIXE OUTE EIRONIA
ALLA OUTE ENEGEFALES PARATIRISEIS SE ALLOUS ALLA KALA TEKMIRIOMENES.

POIA FILE MOU EITHELES NA EINAI H ANDIDRASI MOU OTAN PARATHETEIS
ENA SITE XORIS MERIKA LOGIA DIKA SOU POU NA EXOUME THN TOPOTHTISH SOU
SE ENA TETIO THEMA.
H TOPOTHRISI SOU POIA EINAI ????????????
O LOGOS POU TO EBALES AYTO TO SITE POIOS EINAI ???????

APLA PARATHETEIS ENA SITE KAI TIPOTA ALLO.

NOMIZW PWS KAI STOUS ALLOUS FILOUS POU EILTHAN AMALIA ARZUNA NOMIZW PWS EIDES TI APANDHSAN.

KAI MALISTA DEN EIRONEYTIKA FILE MOU SKLHRH KRITIKH SOU EKANA
KAI MATHE NA DEXESAI THN KRITIKH KAI MALISTA THN KALOPROAIRETH.

DEN NOMIZW PWS EXW KATI ALLO NA PW.

EYXARISTW


** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2002, 09:55:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

NOMIZW PWS KAI STOUS ALLOUS FILOUS POU EILTHAN AMALIA ARZUNA NOMIZW PWS EIDES TI APANDHSAN.

Και οι υπόλοιποι φίλε AVATARGR που μπήκαμε και είδαμε (και ΔΕΝ είδαμε τίποτα στην ουσία), δεν απαντήσαμε καν... Κι αυτό κάτι λέει φιλε notis_29...
Πιστεύω πως είναι άδικη η επίθεσή σου στον AVATARGR και καλό θα είναι να μην οξύνουμε τα πνεύματα έτσι "ελαφρά τη καρδία"... Δες πώς και γιατί παραθέτουν κάποια sites στα παρακάτω θέματα στην ίδια κατηγορία (Η οποία λέγεται "ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet" υπενθυμίζω), και τον λόγο που ο καθένας τα παραθέτει, και θα καταλάβεις ότι λογικό ήταν να μην καταλάβουμε γιατί μας το προτείνεις και τι θα ήθελες να συζητήσουμε πάνω σ' αυτό.

Πάντα φιλικά.

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2002, 13:41:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΟΣ ΣΑΣ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.

ΦΙΛΕ ΑΝΑΝΑΣΣΣ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ.
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΝΟΤΗ29 ΔΕΝ ΕΙΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ
ΠΑΡΑ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΒΑΛΕ ΑΥΤΟ ΤΟ SITE ΧΟΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΟΥ.

ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΩΣ ΔΕΝ ΕΙΤΑΝ ΣΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2003, 03:03:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
POLIS LOGOS GIA TO TIPOTA.........

Πάνα καλώ κρατερόν,νόμιον
κόσμοιο τό σύμπαν.......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2003, 17:15:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αντιγράφω απο την ιστιοσελίδα του κου Βουλούκου, για ΑΠΟΣΑΦΗΝΙΣΗ (!!!) και ερμηνεία του όρου ΠΑΡΑΨΥΧΟΛΟΓΙΑ
Τα ΕΝΤΟΝΑ και ΚΟΚΚΙΝΑ γράμματα δείχνουν την πορεία που θα πρέπει να τηρίσει ο επισκέπτης (!!!!)

quote:

Παραψυχολογία

Μια συνοπτική και σύντομη περίληψη της ορολογίας,
επιστημονικής και ιστορικής, της επιστήμης της Παραψυχολογίας.

Ο όρος Παραψυχολογία επινοήθηκε από τον Γερμανό φιλόσοφο και ψυχολόγο Μαξ Ντεσσόιρ (1867-1947) και σήμερα χρησιμοποιείται διεθνώς. Παράλληλα με τον όρο Παραψυχολογία χρησιμοποιούνται και οι όροι-έννοιες Ψυχοτρονική, Ψυχοενεργητική, Βιοπληροφορία, Βιοενδοσκοπία κ.ά.

Η Παραψυχολογία ασχολείται με την ψυχική έρευνα ή τα ψυχικά φαινόμενα, τόσο εργαστηριακά όσο και (in vivo) στη Φύση.. Τα ψυχικά αυτά φαινόμενα έχει οριστεί συλλογικά να συμβολίζονται από το 23ο γράμμα του ελληνικού αλφαβήτου "Ψ", που είναι το αρχικό της κλασσικής ελληνικής λέξης Ψυχή.

Στον συλλογικό ορισμό των ψυχικών φαινομένων "Ψ", περιλαμβάνονται 3 πλατιές κατηγορίες΄
Α΄. Η Υπέρ Αισθητή Αντίληψη [ ΥΑΑ ]
Β΄. Η Ψυχοκίνηση [ ΨΚ ]
Γ΄. Τα φαινόμενα Επιβίωσης ή Φαινόμενα Θ [από την ελληνική λέξη θάνατος]

Στις σύγχρονες επιστημονικές έρευνες, στη μεν Δύση χρησιμοποιείται ο όρος Παραψυχολογία, σημαίνοντας την προσέγγιση στα φαινόμενα "Ψ" , ενώ οι Ρώσοι χρησιμοποιούν τον όρο Ψυχοενεργητική και οι Τσέχοι τον όρο Ψυχοτρονική.

Όπως είναι κατανοητό, μέσα από τη γενική έρευνα την τριών μεγάλων κατηγοριών των Φαινομένων "Ψ", αναδύονται και προκύπτουν όλα τα μεγάλα θέματα που απασχόλησαν τους φιλοσόφους και θεολόγους όλων των εποχών, όπως Ύπαρξη, Ζωή, Θάνατος, Επιβίωση. . .

Σήμερα τα ψυχικά φαινόμενα είναι αντικείμενο έρευνας, κατά κύριο λόγο, της Φυσικής, Ψυχολογίας, Ηλεκτρολογίας και λοιπών επιστημών.

Παραψυχολογικές έρευνες διεξάγονται στα πανεπιστήμια αλλά και σε κέντρα επιστημονικών ερευνών, που χρηματοδοτούνται από το κράτος και από μεγάλες εταιρίες. Πρόκειται για ψυχολογικά, φυσιολογικά, βιοφυσικά και άλλα αντίστοιχα επιστημονικά εργαστήρια ή ιδρύματα.

Το 1969 η Αμερικανική Ένωση Προαγωγής της Επιστήμης, στην οποία ανήκουν διάφοροι επιστημονικοί σύλλογοι, δέχτηκε στους κόλπους της και την Αμερικανική Παραψυχολογική Ένωση.

Περισσότερες πληροφορίες σχετικές θα βρείτε
στις εγκυκλοπαίδειες και σε εξειδικευμένα έντυπα.



Μα αν ήθελα να ψάξω σε εγκυκλοπαίδειες, δεν θα ήμουν επισκέπτης στην ιστιοσελίδα σας....

Κέλσος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2003, 01:04:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας.
Καταρχήν θα ήθελα να συμφωνήσω με το φίλο ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
quote:
POLIS LOGOS GIA TO TIPOTA.........

Έκανα ένα λάθος και πρότεινα μια σελίδα, που κατα τη δική μου άποψη προσφέρει.
Πιστεύω πως αν ήταν πορνόσελίδα δε θα γινόταν τόσος ντόρος.
Την ίδια σελίδα την έχει προτείνει ένα αξιόλογο ανώτερο μέλος του forums (δε θα ήθελα να πω το όνομα του), όχι βέβαια για τον ίδιο λόγο που την πρότεινα εγώ.
Εγώ την πρότεινα μάλλον, για να τονίσω αυτό με τα κόκκινα γράμματα,Που επισημαίνει ο φίλος κελσος:

Περισσότερες πληροφορίες σχετικές θα βρείτε
στις εγκυκλοπαίδειες και σε εξειδικευμένα έντυπα.

Δεν ήθελα να δώσω απάντηση σε αυτό το θέμα ξανά αλλά μιας και το βρίσκετε ενδιαφέρων ας απαντήσω και στο φίλο ananasss

Έγραψε:

quote:
Και οι υπόλοιποι φίλε AVATARGR που μπήκαμε και είδαμε (και ΔΕΝ είδαμε τίποτα στην ουσία), δεν απαντήσαμε καν... Κι αυτό κάτι λέει φιλε notis_29...
Πιστεύω πως είναι άδικη η επίθεσή σου στον AVATARGR και καλό θα είναι να μην οξύνουμε τα πνεύματα

1) αμύνθηκα στην επίθεση του AVATARGR
2) υπάρχουν πολλές αξιόλογες σελίδες που δεν απαντάμε καν….και αυτό τι λέει φίλε ananasss;


Τέλος θα ήθελα να δανεισθώ μια πολύ όμορφη πρόταση στο παρακάτω θέμα του Πλωτίνου ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ......!!! (που πρόσφατα ο Arzuna το δημοσίευσε στο φόρουμ !! ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ - Downloads, Screensavers κ.ά. !!

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=464 

quote:
Να μάθουν ότι δυο άνθρωποι μπορεί αν βλέπουν το ίδιο πράγμα , και να το αντιλαμβάνονται διαφορετικά

Για κάποιον η ουσία μπορεί να είναι γλυκιά φίλε ananasss και για κάποιον άλλον ξινή

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2003, 19:12:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Νότη και λοιπόι φίλοι καλησπέρα.

Δεν θα έμπαινα στον "κόπο" να δώσω συνέχεια, αλλά διάβασα κάτι περί πορνό κλπ που με ξενίσαν λίγο!

Δε νομίζω ότι έχουμε προτείνει ιστιοσελίδες που έχουν θέμα πορνό. Εάν κάνω λάθος θα ήθελα να μου πείς πού είναι ή περί τίνος αναφερόταν το θέμα.

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2003, 20:00:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα φίλοι μου!

Μόλις ξαναμπήκα στο συγκεκριμένο θέμα (δεν είχα ματαμπεί από τότε που είχα γράψει το άμοιρο το "ουδέν σχόλιον").

Απ'ότι είδα δημιουργήθηκε μια μικρή - πολύ μικρή παρεξήγηση. Εγώ, με το ουδέν σχόλιον δεν εννοούσα τίποτε αγαπητέ φίλε AVATARGR, παρά μόνο το ότι με ξένισε το γεγονός των "αναδρομών μετά εισητηρίου" που διαφημίζονται στη σελίδα αυτή.

Ετσι λοιπόν, βλέποντας την παρεξήγηση που δημιουργήθηκε τολμώ να ανακράξω: Δεν μου κοβότανε καλύτερα το δάκτυλο;

Μία ακόμη σημείωση για τον Notis29.
Νομίζω πως αδίκησες λίγο τον AVATARGR "Τέλος θα ήθελα να πω στον AVATARGR πως η ειρωνεία που φέρει το μήνυμα του, χαρακτηρίζει το επίπεδο του"
μιας και από ότι έχω παρατηρήσει στα forums, ειδικά το συγκεκριμένο μέλος αποφεύγει συστηματικά να ειρωνευτεί άλλα μέλη, οπότε όντως το θέμα σίγουρα μάλλον (οπωσδήποτε και πολύ πιθανόν, χωρίς αμφιβολία χμ...νομίζω) είναι παρεξήγηση!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2003, 22:01:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ...

ΦΙΛΕ ΝΟΤΙ_29 ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΩΣ ΔΕΝ ΕΠΙΤΕΘΗΚΑ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ....

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΑΜΑΛΙΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2003, 22:52:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε κέλσο μάλλον δε κατάλαβες πως εννοούσα το «πορνοσελίδα».
quote:
Έκανα ένα λάθος και πρότεινα μια σελίδα, που κατα τη δική μου άποψη προσφέρει.
Πιστεύω πως αν ήταν πορνόσελίδα δε θα γινόταν τόσος ντόρος.


Εγώ ποτέ δεν έχω πει ότι έχει προτείνει κάποιος, πορνό ιστοσελίδες.
Μέσα στη παράθεση φαίνεται καθαρά αυτό που γράφω. Λέω:
« Πιστεύω πως αν ήταν πορνόσελίδα δε θα γινόταν τόσος ντόρος.»
και εννοώ πως η σελίδα που πρότεινα, αν ήταν πορνοσελίδα, δε θα γινόταν τόση φασαρία.


Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2003, 23:12:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
!Ε!ΜΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΜΕΡΙΚΑ ΓΛΥΚΑ ΛΟΓΑΚΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.....
ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Ο ΦΙΛΟΣ ΝΟΤΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΤΟΙΜΟΣ ΣΤΟ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΑΠΛΟΧΕΡΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ,ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ'ΚΑΝΕ ΑΦΘΟΡΜΗΤΑ..
ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ Η ΑΝΑΔΡΟΜΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ,ΑΛΛΑ +Ο ΑΝΑΔΡΟΜΟΣ ΕΡΜΗΣ ΦΕΡΟΥΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ,ΣΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΑΣ,ΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ ΣΤΙΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΜΑΣ,ΑΛΛΑ +ΕΚΠΛΗΞΕΙΣ!ΕΙΧΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΣΗΜΕΡΑ!...

ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ!
"ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΠΑΡΑΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΑΘΗΝΩN"
ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ Ο ΦΙΛΟΣ ΝΟΤΙΣ ΕΙΧΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΑΛΛΟ ,ΞΕΜΑΤΙΑΓΜΑΤΟΣ,ΣΤΗΝ ΣΕΡΒΙΑ(ΙΣΩΣ....)...

ΥΓ.ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΠΟΥ ΑΠΕΚΤΗΣΑΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΜΑΓΕΙΑΣ!....?
ΑΛΗΘΕΙΑ ,ΠΩΣ ΘΑΤΑΝ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΠΑΡΑΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ,ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ!?
ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΑΝ ΙΔΕΑ?

ΘΕΩΡΕΙΤΕ,ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ, ΠΩΣ ΓΝΩΣΕΙΣ +ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΝΤΑΛΛΑΣΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΧΡΗΜΑ?
.......
!ΚΑΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΩΡΑ!


ΕΥΧΕΣ,ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ,
ΑΤΜΑ


*ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΦΤΕΙ.....*

Edited by - ΑΤΜΑ on 04/01/2003 23:14:13

Edited by - ΑΤΜΑ on 04/01/2003 23:15:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2003, 23:27:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να δώσω και μια απάντηση στο φίλο AVATARGR
quote:
ISWS NA MHN EXW KATALABEI KALA FILOI MOU.
EINAI DIAFIMISTIKOS XOROS EDW ??????????????????

NOMIZW PWS H FILH AMALIA TO LEEI KATHARA


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Ουδέν σχόλιον...

--------------------------------------------------------------------------------


TI ALLO NA POUME???????????


Νόμιζα πως γνωρίζεις τη χώρος είναι αυτός φίλε AVATARGR.
Εφόσον όμως δηλώνεις ότι πρόκειται για ερώτηση το κείμενο σου, που έχω παραθέσει, τότε ενώπιον όλων σου ζητώ συγνώμη που δε σε κατάλαβα.


Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2003, 19:55:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΦΙΛΕ ΝΟΤΙΣ_29 ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ

quote:
POIA FILE MOU EITHELES NA EINAI H ANDIDRASI MOU OTAN PARATHETEIS
ENA SITE XORIS MERIKA LOGIA DIKA SOU POU NA EXOUME THN TOPOTHΕTISH SOU
SE ENA TETIO THEMA.

ΑΠΛΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΝΑ ΣΙΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ?
ΤΙ ΣΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ?

ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2003, 20:37:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διακρίνω μία αναίτια νευρικότητα σε όλα σχεδόν τα θέματα και αναρωτίεμαι γιατί. Μίας και στον συγκεκριμένο τομέα μάλλον εχω την μερίδα του λέοντος στις προτάσεις ιστοσελίδων , να διευκρινήσω ότι αυτό γίνεται μόνο απο καλή θέληση, και με την ελπίδα ότι θα ενδιαφέρει κάποιους..., και όχι για διαφημιστικούς ή άλλους λόγους.
Για όσους λοιπόν δεν γνωρίζουν, ο Βουλούκος κάνει αναδρομές με ύπνωση, και είναι της σχολής του Κέηση. Η πρόταση που ο κάθε ένας κάνει είναι υποκειμενική, όποιος δεν ενδιαφέρεται απλώς την προσπερνά....
Προσωπικά πάντως εάν δεν γνώριζα την ιστοσελίδα αλλά και τον Βουλούκο, θα με ενδιέφερε η πρόταση...


«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 09:44:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΠΛΩΤΙΝΟ ΣΥΜΦΟΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΑΝ ΚΑΤΙ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΜΙΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ.
ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΦΩΝΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΦΙΛΟ notis_29 ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΕΥΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ KAΠΟΙΑ ΣΧΟΛΙΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 13:17:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με έκπληξη είδα σήμερα που ξαναμπήκα (αφού χρειάστηκαν αρκετές μέρες μέχρι να... ανοικοδομήσω το pc μου που κάποιοι κακοπροαίρετοι προφανώς μου το γκρέμισαν...) να ...αναβιώνει το συγκεκριμένο θέμα!
Θα ήθελα απλά, προς αποφυγή παρεξηγήσεων, να αναφέρω ότι αυθόρμητα έγραψα ό,τι έγραψα, βλέποντας την επίθεση περί ειρωνίας στον AVATARGR...
Γι' αυτό κι έγραψα:
quote:

Πιστεύω πως είναι άδικη η επίθεσή σου στον AVATARGR και καλό θα είναι να μην οξύνουμε τα πνεύματα έτσι "ελαφρά τη καρδία"...


Μόνο αυτό ήθελα να πω, και συγγνώμη κι από μεριάς μου αν συνέβαλα τρόπον τινά στην... αρνητικότητα του συγκεκριμένου θέματος...

Υ.Γ. Θα ήθελα να πληροφορήσω τον Kelso σχετικά με σελίδες πορνό, ότι κάποιος επισκέπτης, σε ένα topic σχετικά με έρωτα και αγάπη (δεν θυμάμαι λεπτομέρειες) είχε προτείνει κάτι σχετικό (πολύ σκληρό μάλιστα)... Ευτυχώς κάποιοι του έκαναν τις ανάλογες παρατηρήσεις, απ' ό,τι θυμάμαι...

Επί τη ευκαιρία, ΚΑΛΗ και ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ σε όλους!!!

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 15:19:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
!ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ ΑΓΑΠΗΤΟ ΦΡΟΥΤΟ..?ΕΙΧΑ ΜΙΑΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΤΗ ΔΙΑΙΤΑ ΤΟΥ ΑΝΑΝΑ,ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΕΟΡΤΩΝ...
ΚΑΛΩΣΤΟΝ!

*ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΦΤΕΙ.....*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sonya
Νέο Μέλος

Greece
28 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2003, 22:04:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sonya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί συνοδοιπόροι,

Να ευχαριστήσω τον notis-29 για την διεύθυνση της ιστοσελίδας η οποία νομίζω ότι είναι αρκετά ενδιαφέρουσα.

Βρίσκω αρκετά ενδιαφέροντα τά άρθρα, ένα απόσπασμα των οποίων σας παραθέτω, γιατί ίσως να μην μπορέσατε να τα επισκεφθείτε

quote:

Η κάθε ψυχή έχει έρθει στη Γη για να κάνει κάτι, για να εκπληρώσει ένα συγκεκριμένο στόχο-σκοπό. Γι' αυτό και οι συμπαντικοί νόμοι δεν περιμένουν από εμάς απλώς να τους κατανοήσουμε, περιμένουν να τους βιώσουμε. Αν δεν βιωθούν, είναι άχυρα στο παχνί. Ό,τι διαβάζετε στη Βίβλο και σ' άλλα πνευματικά κείμενα, αν δεν αποκαλυφθούν στην ίδια την ψυχή σας δεν σας προσφέρουν τίποτα.

Το άμεσο πρόβλημα για όλους εσάς που αναζητάτε τη γνώση και επιθυμείτε να γίνετε συνειδητοί αναζητητές αντί τυπικοί πιστοί, είναι ότι πρέπει να πετύχετε το καθετί στον κόσμο της καθημερινής ζωής. Μετά από κάθε διεύρυνση συνειδητότητας και κάθε ανάπτυξη βαθύτερης επίγνωσης επιστρέφουμε, όπως έκανε και ο Ιησούς, στην καθημερινή ζωή και υποβάλουμε τη γνώση μας στη δοκιμασία, ανακαλύπτοντας την πραγματικότητα και την αλήθεια της και ανακαλύπτοντας επίσης πού βρίσκεται για μας το επόμενο σημείο επέκτασης μας και ποια νέα γνώση πρέπει να κατακτηθεί.

Όσο μεγαλύτερη πνευματική γνώση κατέχει κανείς, τόσο πιο σοβαρή είναι η τιμωρία που επιφέρει στον εαυτό του με την οποιαδήποτε παράβαση του ηθικού νόμου. Το να επιζητάτε να αποδείξετε πράγματα που εκτείνονται πέρα από την κατανόηση σας, είναι ανόητο. Η πνευματική ανάπτυξη είναι θέμα ωρίμανσης κι όποιος το γνωρίζει αυτό δεν βιάζεται καθόλου. Εκείνο, λοιπόν, που χρειάζεται για να φτάσετε στο τέρμα είναι η ειλικρίνεια και ο ουσιαστικός αγώνας. Έτσι το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να εξηγήσετε στον εαυτό σας πού βαδίζετε, πόσο σταθερό είναι το σχοινί σας και σε ποιο σκαλοπάτι βρίσκεστε.


Μέχρι να εκδηλωθεί το ανώτερο καλό, ο ανώτερος εαυτός σας, μέσα στο σπίτι και στο περιβάλλον στο οποίο βρίσκεστε, μην περιμένετε να εκδηλωθεί κάπου αλλού. Πρέπει να ζείτε σαν γιοι και κόρες του θεού στη θέση σας - εκεί όπου οι επιλογές σας έχουν τοποθετήσει τον εαυτό σας.

Ο τόπος που βρισκόσαστε είναι άγιος τόπος, η αφετηρία του ταξιδιού σας και όχι ο τόπος από τον οποίο πρέπει να δραπετεύσετε.
Πρέπει να κάνετε το καλό στο σημείο που βρίσκεστε, διαφορετικά καμιά αληθινή ευκαιρία δεν θα σας δοθεί.

Σ' αυτό το σημείο βρίσκεται και η δοκιμασία και η ευκαιρία και η υπηρεσία. Πολλοί από σας αισθάνονται ότι θα μπορούσαν να καταφέρουν πολύ σπουδαιότερα πράγματα σ' αυτή την πορεία αν είχαν άλλες ευκαιρίες: μεγαλύτερο ή μικρότερο σπίτι, διαφορετικό περιβάλλον, αν είχαν παντρευτεί άλλο άτομο, αν είχαν περισσότερα χρήματα, αν είχαν περισσότερη άνεση.

Έχετε, και πρέπει να το συνειδητοποιήσετε, εκείνες ακριβώς τις καταστάσεις και το περιβάλλον, όπου μπορείτε να μάθετε τα περισσότερα πράγματα, να βιώσετε τα καλύτερα μαθήματα και ν' ανοιχθείτε προς τις ανώτερες καταστάσεις.

Έχετε το σώμα και τις συνθήκες που σας ταιριάζουν για ν' αναπτύξετε το θείο κομμάτι σας.

Έχετε τους κατάλληλους ανθρώπους και την κατάλληλη εργασία για να μπορέσετε να βαδίσετε το επόμενο βήμα προς τον θεό.

...............

Υπάρχει λίγος χρόνος μπροστά σας, αν θέλετε να μεταμορφώσετε τον εαυτό σας. Αυτό, όμως, είναι κάτι που μόνον εσείς μπορείτε να κάνετε, δεν μπορεί να το κάνει κανένας άλλος για σας.


Γνωρίζοντας ότι επαναλαμβάνομαι, βρίσκω τρομερά ενδιαφέροντα τα ανωτέρω όσον αφορά την ουσία και τις έννοιες που πραγματεύεται.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy