ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Shadow people
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ardeth
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 17:37:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ardeth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα και πάλι από εμένα.

Είμαι ο Νικόλας, και έχω κάνει άλλο ένα thread εδώ, αλλά συνεχίζω να έχω απορίες.

Τις προάλλες, έτυχε να διαβάσω κάτι κείμενα περι Ανθρώπους των Σκιών (Shadow People), κάτι που μου φάνηε κάλλιστα ενδιαφέρον. Λένε πως αυτό που βλέπουμε με την άκρη του ματιού μας όταν π.χ. δουλεύουμε στον υπολογιστή το βράδυ, και νομίζουμε ότι κάτι κουνήθηκε, αλλά όταν γυρίζουμε το κεφάλι μας, δεν βλέπουμε τίποτα, και σκεφτόμαστε 'Μπα... από την κούραση θα είναι...' κλπ κλπ, είναι οι Shadow People. Μπορεί να μου πεί κανείς αν έχει παρόμοιες εμπειρίες ή αν ξέρει κάτι παραπάνω στο θέμα? Είναι φαντάσματα? Είναι απλώς η φαντασία μας? Τι είναι οι επιτέλους οι Shadow People?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας, και ελπίζω να δώ απαντήσεις σας σύντομα,


-Νικόλας

Think much
say less
write nothing.

ΝΙΚΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
285 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 17:44:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΩ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΑΛΛΑ ΛΕΩ"Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ".ΤΩΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΙΑ,ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΚΑΠΕΛΟ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 20:01:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε.
Ενδιαφέρον το θέμα που άνοιξες. Εγω αυτό που έχω να σου πω ότι πράγματι το φαινόμενο αυτό συμβαίνει σε πολλούς ανθρώπους όπως έχει συμβεί και με μένα. Ισχύουν και οι δύο περιπτώσεις. Μπορεί να είναι και απο κούραση αλλά μπορεί να τύχει να δεις και κάτι που δεν το βλέπεις με την κανονική όραση.
Αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι στον χώρο που ζούμε δεν είμαστε μόνοι. Είμαστε εγκωβισμένοι μέσα σε ένα τρισδιάστατο κόσμο, αλλά η πραγματικότητά μας δεν είναι η μόνη. Αυτό που αντιλαμβανόμαστε είναι ένα μόνο μέρος του συνόλου. Για να στο δώσω πιο απλά. Αν εμείς ήμασταν ένα κομμάτι χαρτί που έχει δύο διαστάσεις μήκος και πλάτος σε καμιά περίπτωση δεν θα μπορούσαμε να αντιληφθούμε ένα άλλο πλάσμα που θα είχε ύψος. Θα ήταν ξένο προς τον δικό μας κόσμο και την λογική μας.
Λένε λοιπόν και πιστεύω ότι έτσι είναι πως για κάποιο λόγο που δεν έχει εξηγηθεί επακριβώς, τυχαίνει πολλές φορές να πιάνουμε κάποια ψήγματα μιάς παράλληλης προς εμάς πραγματικότητας, με την περιφερική μας και όχι με την κύρια όραση.
Είναι κάτι αντίστοιχο με τις μαγικές εικόνες που τις βλέπεις καθαρά μόνο όταν εστιαστείς πίσω απο αυτές.
Αυτό που πιάνουμε για λίγο είναι το ίδιο πραγματικό με τον δικό μας κόσμο μόνο που δεν γίνεται περαιτέρω αντιληπτό παρα μόνο ίσως μετά απο κατάλληλη εκπαίδευση.
Το σίγουρο φίλε μου είναι ότι έχουμε πολλά να μάθουμε ακόμα.
Έχε το μυαλό σου ανοικτό και μάθε να κοιτάς με τα μάτια της ψυχής...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

link3427
Νέο Μέλος

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 12:21:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους link3427  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου συμβαίνει αρκετές φορές και όχι μόνο βράδυ, ακόμα και όταν είναι και άλλοι μαζί μου αλλά αν είναι ή όχι φαντάσματα ή τέλος πάντων κάτι παρόμοιο δεν ξέρω.Σίγουρα το παιχνίδι των διαστάσεων θα κρύβει ένα μέρος της λύσης αλλά πώς κάποιος θα μπορούσε να συμβολίσει τεσσερις διαστάσεις? Καλά με τις τρείς, τρείς απλοί ορθοκανονικοί άξονες, αλλά με τέσσερις? Δεν αμφισβητώ βέβαια την ύπαρξη άλλων διαστάσεων πέραν των γνωστών (υψος_πλάτος_βάθος).

Μήπως είναι κάτι άλλο κάτι που το μυαλό μας δημιουργεί (για άγνωστους λόγους)?

Ή μήπως έχει βρεθεί σε κάποιο πειραματικό εργαστήριο κάποιος τρόπος παρακολούθησης ατόμων?
Πολλά ερωτήματα δημιουργούνται αλλά καμιά απάντηση δεν μπορεί να είναι ακριβής.

Καλό θα ήταν πάντως να παραθέσεις το άρθρο αν μπορείς.

Edited by - link3427 on 16/03/2005 12:22:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ασημένιο Βέλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
51 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 12:45:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ασημένιο Βέλος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα, αυτό που έχω να πω είναι ότι πράγματι η περιφεριακή όραση <πιάνει> αντικείμενα που δεν φαίνονται αλλιώς πχ σε ένα δωμάτιο την νύχτα κλείστε όλα τα φώτα (αν έχει φεγγάρι η φως από έξω είναι καλύτερα) και κοιτάξτε κάπου πριν συνηθείσουν όμως τα μάτια το σκωτάδι, θα δείτε ότι με την περιφεριακή όραση μπορείτε να δείτε κάποια σημεία του δωματίου. Ίσως κάπως έτσι να είναι και με οντότητες άλλων επιπέδωνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 13:40:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το να είναι απλά και μόνο σκιές το αποκλείσατε; Δηλαδή, κάθεστε σε ένα δωμάτιο χωρίς παράθυρο, με κλειστή την πόρτα και πιάνετε με την άκρη του ματιού κινήσεις; Εντάξει και σε μένα έχει συμβεί πάρα πολλές φορές, αλλά είναι σκιές που δημιουργούνται από τα φώτα περαστικών αυτ/των και μου δίνουν την εντύπωση της κίνησης. Το να πάει το μυαλό μου σε shadow people, δεν θα ήταν ούτε καν το τελευταίο πράγμα. Δεν θέλω να είμαι κυνικός, αλλά πραγματικά απορώ πως σας περνάει από το μυαλό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 14:23:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΥΡΙΩΣ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΖΩ Η ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΝΙΩΣΕΙ ΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ Ασημένιο Βέλος.

ΦΙΛΕ stemix ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ.

ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΟΥΡΙΝΕΣ ΚΛΕΙΣΤΕΣ.

ΟΠΟΤΕ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ.

ΣΩΣΤΕΣ ΚΑΙ ΕΥΛΟΓΕΣ ΟΜΩΣ ΟΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 15:01:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
κλείστε όλα τα φώτα και κοιτάξτε κάπου πριν συνηθείσουν όμως τα μάτια το σκωτάδι, θα δείτε ότι με την περιφεριακή όραση μπορείτε να δείτε κάποια σημεία του δωματίου.

ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΒΕΛΟΣ, ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΥΡΑ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΜΦΑΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΧΑΝΕΤΑΙ ΤΟ ΦΩΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ, ΒΛΕΠΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΜΑ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΩΡΟ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΦΛΑΣ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ Η΄ ΓΕΝΙΚΑ ΜΕ ΞΑΦΝΙΚΕΣ ΑΛΑΓΕΣ ΤΟΤΥ ΦΩΤΙΣΜΟΥ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ασημένιο Βέλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
51 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 20:27:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ασημένιο Βέλος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε 3ADA, δεν νομίζω να είναι αυτό η αύρα, αν και αποτελεί άσκηση για να δεις την αύρα. Είναι απλά το φως(φωτόνια) του φεγγαριού ή κάποιας άλλης πηγής που επανεκπέμπεται ή ανακλάται από τα αντικείμενα και καταλήγουν στα μάτια μας. Επίσεις το μάτι είναι ικανό να διακρίνει και πολύ μικρό αριθμό φωτονίων. Πχ σε απόλυτο σκωτάδι μπορεί κάποιος να διακρίνει ένα σπίρτο που βρήσκεται αρκετά μακρια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 08:43:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TO ΕΙΠΕΣ ΠΟΛΥ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ! ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ, ΕΓΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΧΩ ΠΑΝΤΩΣ.. ΑΣΧΕΤΑ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ SHADOW PEOPLE. ΕΧΕΤΕ ΜΗΠΩΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΠΟΥ ΠΙΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΜΑΤΙΟΥ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ? ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΙΧΟ. ΠΧ ΟΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΠΑΤΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΕΣΥ ΘΑ ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΗΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΔΙΑΠΕΡΝΑ ΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΧΩΛ ΑΣ ΠΟΥΜΕ. ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΑΠΕΡΙΤΤΟΣ.

Ο ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΔΙΞΕΙ, ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 10:03:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ 3ADA ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΙΣΗΓΗΣΗ ΤΟΥ Ο ΦΙΛΟΣ ardeth.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 12:36:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΘΕΣΑ ΣΩΣΤΑ. Η΄ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 23:30:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Yπάρχουν και shadow animal?

ValGraphΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ασημένιο Βέλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
51 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 15:49:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ασημένιο Βέλος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη αν το περιέπλεξα, απλά με την περιφεριακή όραση φαίνεται να βλέπουμε περισσότερα. Δεν νομίζω πως ήταν η αύρα γιατί πάρε ένα παράδειγμα με το <σχέδιο> που αποικονίζει τον Χριστό, δηλαδή το κοιτάς για ένα λεπτό και μετά αν κλείσεις τα μάτια ή κοιτάξεις αλλού συνεχίζεις να βλέπεις το πρόσωπο του, αυτά έχουν να κάνουν με τον εγκέφαλο όμως...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ασημένιο Βέλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
51 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 15:50:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ασημένιο Βέλος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη αν το περιέπλεξα, απλά με την περιφεριακή όραση φαίνεται να βλέπουμε περισσότερα. Δεν νομίζω πως ήταν η αύρα γιατί πάρε ένα παράδειγμα με το <σχέδιο> που αποικονίζει τον Χριστό, δηλαδή το κοιτάς για ένα λεπτό και μετά αν κλείσεις τα μάτια ή κοιτάξεις αλλού συνεχίζεις να βλέπεις το πρόσωπο του, αυτά έχουν να κάνουν με τον εγκέφαλο όμως...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ασημένιο Βέλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
51 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 15:53:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ασημένιο Βέλος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη αν το περιέπλεξα, απλά με την περιφεριακή όραση φαίνεται να βλέπουμε περισσότερα. Δεν νομίζω πως ήταν η αύρα γιατί πάρε ένα παράδειγμα με το <σχέδιο> που αποικονίζει τον Χριστό, δηλαδή το κοιτάς για ένα λεπτό και μετά αν κλείσεις τα μάτια ή κοιτάξεις αλλού συνεχίζεις να βλέπεις το πρόσωπο του, αυτά έχουν να κάνουν με τον εγκέφαλο όμως...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 17:26:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν ξερω κατα ποσο κολλαει με το θεμα,αλλα μια φορα το καταμεσημερο,δεν ειχε και πολυ ηλιο καθομασταν με μια φιλη μου και συζηταγαμε σε μια στροφη.σε μια φαση,προσεχω κατι,ενα κοριτσακι ντυμενο στα κοκκινα.γυρναω να το δω και εξαφανιστηκε.σημειωτεον,ο δρομος ηταν ερημος.η φιλη μου δεν προσεξε τιποτα.

Δεν χρειαζεται να ξυπνας το πρωι αν δε σκοπευεις να αλλαξεις τον κοσμο...
Δεν ειναι τοσο το τι θα κανεις εσυ μεσα σε λιγα χρονια,μα αν ο χρονος δεν μπορει να κανει τιποτα σε σενα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FreeFall11
Νέο Μέλος

Cyprus
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 17:36:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FreeFall11  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι στον χώρο που ζούμε δεν είμαστε μόνοι. Είμαστε εγκωβισμένοι μέσα σε ένα τρισδιάστατο κόσμο, αλλά η πραγματικότητά μας δεν είναι η μόνη.

Πολύ σωστή αυτή η παράθεση και έρχομαι να την ενυσχίσω.
Υπάρχουν σύγρονες θεωρίες (σύμφωνα με το περιοδικό Focus)που υποστηρίζουν ότι το σύμπαν μας αποτελεόται από 11 συνολικά διαστάσεις.

Η μιά από αυτές (σύμφωνα με το περιοδικό Strange) είναι η διάσταση των ονείρων μας.

Σε ένα παλιό τεύχος του περιοδικού Ανεξήγητο έγινε αναφορά στους ανθρώπους σκιές. Αυτοί μπορεί να είναι:
1. Ξωτικά και Νεράιδες
2. Εξωγήινοι
3. Πνεύματα και ψυχές νεκρών ανθρώπων που δεν βρήκαν τον προορισμό τους και περιπλανούνται ανάμεσά μας
4. Σκοτεινές Οντότητες
.......

Φιλικά,
Μιχάλης Μπενάκης

Take a look to the sky just before you die! It's the last time you will!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Thounthoun
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 22:08:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Thounthoun  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΑ MODULAR FORMS ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΑΠΑΡΑΣΤΗΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΤΕΤΑΡΤΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΥΨΟΣ,ΠΛΑΤΟΣ ΚΑΙ ΒΑΘΟΣ.

An expert at anything was once a beginnerΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 00:30:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα μπορούσε να είναι μια ΜΗ εστιασμένη εικόνα της άυρας μας
ενώ αυτή κινείται;

Μήπως είναι τα πρώτα δείγματα της γεφύρωσης που κάνει η όρασή μας
την ώρα που είμαστε συνήθως "κουρασμένοι" και το έκτο ενεργειακό
κέντρο μας ανοίγει ώστε έτσι να βλέπουμε τα πρώτα στάδια της
ενέργειας που μας περιβάλει;

(έτσι σαν ερωτηματική σκέψη)...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 10:25:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αυτο με την αυρα, το παρατηρησα τον νοεμβριο που ειμουν αρρωστη. (συγκεκριμμενα ειχα μπει στο νοσοκομειο για καποια επεμβαση).

την δευτερη τριτη μερα καιενω φορουσα τους φακους μου και οχι τα γυαλια μου για να πεις οτι ηταν διαθλαση φωτος ή κατι αλλο, αρχισα να βλεπω εντονα την αυρα των ατομων γυρω μου.

στην αρχη λεω, το φως θα ειναι. μετα ανακαλυψα οτι ειχε διαφορετικα χρωματα σε καθα ανθρωπο. στην αρχη σοκαριστικα, δεν ειναι δυνατον να μου συμβαινει, ειπα και μετα αρχισα να τις παρατηρω.

της μαμας μου ηταν γαλαζια. ασπρη και γαλαζια.

μιας αλλης κυριας ηταν πορτοκαλοκοκκινη.

υπαρχει καποιο θρεντ εδω σχετικα με τα χρωματα της αυρας και τι σημαινουν????

οσο για αυτο που λετε, θεωρω οτι ειναι καποιο ειδος σκιας.

πολλες φορες πιανει το ματι μου κινησεις σαν αυτες των εντομων (κατσαριδες κτλ) που αποκλειεται να υπαρχουν στο σπιτι μου, διοτι και καθαρο το διατηρουμε και χειμωνας ηταν αλλα και γατο που τα ξεπατωνει διαθετουμε.

νομιζω οτι ειναι κολπα του μυαλου ή της ορασης και οχι καποια αλλη διασταση.

θα με ενοχλουσε εαν με παρακολουθουσαν απο καπου "αλλου"

ειδικα στις προσωπικες στιγμες μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DERTAROTH
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 16:32:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DERTAROTH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ SHADOW PEOPLE ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΑΣ ΠΕΡΙΒΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΑΚΡΙΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΜΑΣ ΒΡΙΣΚΑΙΤΕ ΣΟΒΑΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙΜΕΝΟΣ ΜΕ ΚΑΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΣΤΑΔΕΙΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΗΘΟΦΑΝΕΣ ΠΝΕΥΜΑΤΑ Η ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΥΡΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΕΞΑΣΚΗΣΟΥΜΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΟΥΜΕ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

7Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2005, 09:49:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΤΑ ΔΙΑΚΡΙΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΜΑΣ ΒΡΙΣΚΑΙΤΕ ΣΟΒΑΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙΜΕΝΟΣ ΜΕ ΚΑΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΣΤΑΔΕΙΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΥ

ΣΕ ΑΥΤΟ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ DERTAROTH. ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΤΙΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΔΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΜΑΤΙΟΥ ΜΟΥ ΚΙΝΗΣΗ Η΄ΑΠΛΑ Shadow People ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΟΡΕΣ Η΄ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ Η΄ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ Η ΖΩΓΡΑΦΙΖΑ.. ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΣΤΙΑΖΑ ΑΛΛΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΥ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ασημένιο Βέλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
51 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2005, 12:57:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ασημένιο Βέλος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για τα χρώματα της αύρας μορείς να βρεις στην http://www.indianreikimasters.com/colors_aura.htmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
yet
Νέο Μέλος

Germany
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2005, 04:52:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους yet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοι μου φιλοι γεια σας... θα σας πω και εγω την εμπειρια μου στο θεμα.. Τους τελευταιους Μηνες συμβαινει το ιδιο φαινομενο και σε εμενα!! Ενω ειμαι καθισμενος στο κρεβατι μου τα Βραδια και δουλευω στον Φορητο Υπολογιστη μου, ξαφνικα βλεπω με την ακρη του ματιου μου οτι στην αριστερη μερια του οπτικου μου Πεδιου ,κατω στην Μοκεττα κατι σαν εντομο , κατι μαυρο κινηται!! Αυτο μου συνεβηκε πολλες φορες και μονο στην αριστερη πλευρα.. Με προβληματισε και εμενα αλλα το Χειροτερο ειναι οτι εκεινη την στιγμη νιωθω οτι δεν ειμαι μονος μου και οτι καποιος η κατι με παρακολουθει!! Εγω δεν εχω γατο στο σπιτι μου, αλλα ουτε κατσαριδες...Κατι αλλο λοιπον συμβαινει.. Ειμαι και εγω της γνωμης οτι οι γνωσεις μας για τετοια Θεματα ειναι προς το παρον μηδαμινες.. Φτανει κανεις να κανει την Ερωτηση στον εαυτο του, γιατι ειμαστε εδω, γιατι ζουμε, απο που προερχομαστε;;; Εγω λοιπον οταν κανω τετοιες σκεψεις και εχω αυτοσυνγκεντρωθει αρκετα,και ενω νομιζω οτι ειμαι κοντα στην λυση/ σπαντηση των πιο πανω ερωτηματων, τοτε αρχιζει η καρδια μου να τρεχει σαν Τρελη!! Σαν να μου απαγορευει καποιος να βρω την Λυση και απαντηση στα ερωτηματα μου!! Πιστευω λοιπον οτι τα ερωτηματα σας/μας , θα μεινουν προς το παρων τουλαχιστον αναπαντητα.. Παντως και εγω πιστευω οτι μονο μετα Θανατο θα ξερουμε πολλα περισσοτερα.. Και ετσι με τις νεες μας γνωσεις θα μπορουμε να καταλαβουμε πολλα περισσοτερα.. Ισως δεν θα χρειαζομαστε καν να σκεφτομαστε η να μιλουμε μεταξυ μας.. Γιατι ολα αυτα που σημερα μας εινα αποριες και ερωτηματικα , θα μας φαινονται τοτε απολυτως...ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ !!! Αυτη εινα η Γνωμη μου.. ελπιζω να μην σας κουρασα.. Δεκτη καθε Κριτικη και αντιθετη γνωμη.. Φιλικα.. Χρηστος.. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DERTAROTH
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2005, 18:14:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DERTAROTH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ειμαι και εγω της γνωμης οτι οι γνωσεις μας για τετοια Θεματα ειναι προς το παρον μηδαμινες.. Φτανει κανεις να κανει την Ερωτηση στον εαυτο του, γιατι ειμαστε εδω, γιατι ζουμε, απο που προερχομαστε;;; Εγω λοιπον οταν κανω τετοιες σκεψεις και εχω αυτοσυνγκεντρωθει αρκετα,και ενω νομιζω οτι ειμαι κοντα στην λυση/ σπαντηση των πιο πανω ερωτηματων, τοτε αρχιζει η καρδια μου να τρεχει σαν Τρελη!! Σαν να μου απαγορευει καποιος να βρω την Λυση και απαντηση στα ερωτηματα μου!! Πιστευω λοιπον οτι τα ερωτηματα σας/μας , θα μεινουν προς το παρων τουλαχιστον αναπαντητα.. Παντως και εγω πιστευω οτι μονο μετα Θανατο θα ξερουμε πολλα περισσοτερα.. Και ετσι με τις νεες μας γνωσεις θα μπορουμε να καταλαβουμε πολλα περισσοτερα.. Ισως δεν θα χρειαζομαστε καν να σκεφτομαστε η να μιλουμε μεταξυ μας.. Γιατι ολα αυτα που σημερα μας εινα αποριες και ερωτηματικα , θα μας φαινονται τοτε απολυτως...ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ !!! Αυτη εινα η Γνωμη μου.. ελπιζω να μην σας κουρασα.. Δεκτη καθε Κριτικη και αντιθετη γνωμη.. Φιλικα.. Χρηστος..

ΑΓΑΠΗΤΕ ΧΡΗΣΤΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΑΝ ΥΛΙΚΗ ΟΝΤΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΥΚΟΛΑ ΜΑΣ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ Η ΥΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΟΣ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΣΠΑΝΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΜΑΣ ΕΠΕΛΕΞΑΝ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΣΑ Η ΨΥΧΗ ΤΑ ΞΕΡΕΙ ΟΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΔΕΧΤΟΥΜΕ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΝΙΟΘΩ ΛΥΠΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΥΠΟΤΑΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΥΛΗ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΝΟΙΑΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ,ΤΟ ΦΕΙΜ ΣΤΟΡΥ, Η ΜΟΔΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ Η ΥΛΙΚΕΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΕΙΣ.
ΦΙΛΙΚΑ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΕΙΣ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ

7Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

girionis
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2005, 18:51:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους girionis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολυ σωστα αγαπητοί συνομιλητές τα παραπάνω επιχειρήματα/εμπειρίες , αλλά πειδή ο εγκέφαλος έχει τέσσερις "λειτουργίες" (συνειδητό,ασυνείδητο,υποσυνείδητο και υπερσυνειδητό).Μήπως την ώρα που είναι κουρασμένος(συνειδητό) και ειναι σε κατάσταση υπολειτουργίας ξεπηδα το ασυνείδητο και λαμβάνουμε αυτό το ερέθισμα στην όραση;;

Δεν έχει αξία η ζωή όταν δεν έχει δυσκολίεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DERTAROTH
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2005, 23:44:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DERTAROTH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μήπως την ώρα που είναι κουρασμένος(συνειδητό) και ειναι σε κατάσταση υπολειτουργίας ξεπηδα το ασυνείδητο και λαμβάνουμε αυτό το ερέθισμα στην όραση;;

ΣΩΣΤΗ ΘΕΩΡΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΑΓΑΠΗΤΕ girionis

ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΕΙΣ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ

7Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ardeth
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2005, 03:22:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ardeth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτο μου συνεβηκε πολλες φορες και μονο στην αριστερη πλευρα..

Τώρα που το σκέφτομαι, μόνο από την αριστερή πλευρά μου έχω παρατηρήσει τέτοιου είδους φαινόμενα... Περίεργο πράγμα...

Όπως και να'χει, έχω λάβει υπόψη μου ολονών σας τις απαντήσεις, και προσπαθώ να καταλάβω τι πραγματικά είναι αυτές οι σκιές.

- Νικόλας

Υ.Γ. Συγγνώμη για την καθυστέρηση, αλλά έπεσαν πολλά διαγωνίσματα τελευταία, και δεν είχα χρόνο ούτε για internet, ούτε για υπολογιστή γενικότερα... :(

Think much
say less
write nothing.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy