ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 WHITE NOISE
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 19:35:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ
Η ΤΑΙΝΙΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ EVP (ELECTRONIC VOISE PHENOMENON)
ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΙ Ο MICHAEL KEATON .
ΤΟ TRAILER ΤΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ Η ΤΑΙΝΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΛΗ.
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 19:37:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ SITE ΤΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ
http://www.whitenoisemovie.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kostasp
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2005, 10:41:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostasp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πολυ καλο το trailer αμα ερθει θα το δω σιγουραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2005, 11:17:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AYTO ΠOY KANEI TO TRAILER ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΕ ΝΕΚΡΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΕΙΣ.
ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ EVP ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΨΥΧΟΛΟΓΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2005, 14:31:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν υπάρχει περίπτωση να τη χάσω!
Ξέρει κανείς πότε αναμένεται στην Ελλάδα?


"H Γνώση είναι δύναμη...1234 + γω ξέρω να μετρώ μόνο ως το 4"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Domina.Lilith
Μέλος 1ης Βαθμίδας


121 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2005, 14:44:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Domina.Lilith  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ την είδα ήδη την ταινία (σε πειρατικό dvd) και μου άφησε όμως κάποια κενά…. Κάτι της έλειπε…Δεν σας λέω παραπάνω πράγματα διότι θα το χαλάσω σε όσους δεν την έχουν δεί…

Οπότε αναμένω…


Νo time to run, no place to hide, when your life is just a lonely ride as the lord of fire and ice. And all your dreams behind your eyes turned out to be just...lies...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2005, 20:36:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mystic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδα και εγώ το trailer της ταινίας και ήταν πολύ καλό.
Αναμένω την ταινία με αγωνία.
Φίλε/η Domina Lilith μια ταινία του είδους αυτού πρέπει αν όχι να την δεις στο σινεμά τουλάχιστον σε dvd original γιατί τα πειρατικά χάνουν σε εικόνα και ήχο. Τι να καταλάβεις αν άκουγες χρατσ χρατσ από την κακή ποιότητα ήχου ενώ μιλούσε ο νεκρός???
Στο σινεμά θα είναι αποθέωση...


''Ο Θεός είναι ένας κύκλος που το κέντρο του είναι παντού και η περιφέρεια του πουθενά''
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Domina.Lilith
Μέλος 1ης Βαθμίδας


121 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2005, 10:07:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Domina.Lilith  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα dvd που έχω είναι ψηφιακά πάντα...(είναι αντιγραμμένα απο Αμερική συνήθως και είναι πάντα τέλεια η εικόνα...)

Νo time to run, no place to hide, when your life is just a lonely ride as the lord of fire and ice. And all your dreams behind your eyes turned out to be just...lies...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2005, 18:58:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ MYSTIC ΤΕΤΟΙΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΙΝΕΜΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2005, 12:54:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ξέρει κανείς πότε αναμένεται στην Ελλάδα?


1Η ΑΠΡΙΛΙΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
captain steven
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
130 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2005, 04:33:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kserei kaneis pws ta pige sto US BOX Office?

-------------------------
Καλομοίρα!..και τα μυαλά στα κάγκελα!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Domina.Lilith
Μέλος 1ης Βαθμίδας


121 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2005, 09:38:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Domina.Lilith  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν διαφωνώ πως τέτοιες ταινίες είναι για σινεμαδάκι...όμως αν χτίζεις σπίτι και φεύγουν άπειρα χρήματα...υπολογίζεις τα πάντα...

:-))))))))))

Νo time to run, no place to hide, when your life is just a lonely ride as the lord of fire and ice. And all your dreams behind your eyes turned out to be just...lies...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2005, 09:30:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΧΤΕΣ ΣΤΟ ΣΙΝΕΜΑ ΚΑΛΗ ΗΤΑΝΕ ΤΟ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ ΤΗΣ ΣΗΜΕΙΟ
ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2005, 17:36:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tην είδα την ταινία.
Αρκετά καλή με μπόλικο σασπένς...

Το ηθικό δίδαγμα: "Mην ασχολείστε με κανενός είδους σεάνς...ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ!!"

Το έχουμε βέβαια ξαναπεί αλλά να που ειπώθηκε και στην ταινία...
Τα πράγματα δεν είναι όπως φαίνονται...
Τα υποτιθέμενα καλά πνεύματα που μας βοηθούν με πληροφορίες και μας προειδοποιούν για μελλοντικούς κινδύνους είναι πολλές φορές ΚΑΚΑ πνεύματα που παίζουν πολύ καλά το ρόλο τους...


"H Γνώση είναι δύναμη...1234 + γω ξέρω να μετρώ μόνο ως το 4"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Domina.Lilith
Μέλος 1ης Βαθμίδας


121 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2005, 19:12:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Domina.Lilith  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή στο τέλος εσείς τι καταλάβατε????

Οκ ήταν 3 κακά πνεύματα που έκαναν τι??Διάλεγαν ποια ζωή θα πάρουν και ο πρωταγωνιστής κάποια στιγμή τους χάλασε τα σχέδια και θα έπρεπε να τιμωρηθεί???

Και όλοι αυτοί οι άνθρωποι για ποιο λόγο θα έπρεπε να υποφέρουν και να μην τους πάρουν δηλαδή καλά πνεύματα????

Νo time to run, no place to hide, when your life is just a lonely ride as the lord of fire and ice. And all your dreams behind your eyes turned out to be just...lies...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2005, 13:49:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΑ ΤΑ 3 ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΙΜΩΡΟΥΣΑΝ ΟΠΟΙΟΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΝΤΑΝΕ ΣΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΩΝ ΖΩΝΤΑΝΩΝ ΜΕ ΤΩΝ ΝΕΚΡΩΝ .
quote:
Το ηθικό δίδαγμα: "Mην ασχολείστε με κανενός είδους σεάνς...ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ!!"

ΝΟΜΙΖΩ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΝΟΗΜΑ
quote:
Και όλοι αυτοί οι άνθρωποι για ποιο λόγο θα έπρεπε να υποφέρουν και να μην τους πάρουν δηλαδή καλά πνεύματα????



ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΚΑΤΕΥΤΗΚΑΝ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mystic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2005, 18:01:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mystic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους.

Η ταινία όντως ήταν πολύ ενδιαφέρουσα. Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες για το μήνυμα που περνάει η ταινία αλλά περισσότερο θα σταθώ στο ενδιαφερον σενάριο.
Είναι γεγονός ότι πολλοί ασχολούνται με αυτό το ''χόμπυ'' στο εξωτερικό και πραγματικά πιστεύω πως είναι μια μέθοδος με την οποία μπορείς να μάθεις πολλά για την... άλλη πλευρά. Βέβαια στην ταινία δόθηκε μια άλλη εκδοχή, αυτή της πρόληψης μελλοντικών γεγονότων πράγμα που δεν πρέπει να συμβαδίζει με την πραγματικότητα, αλλά όπως και να έχει είναι πολύ ενδιαφέρον το αντικείμενο στο οπίο είναι βασισμένη η ταινία.



''Ο Θεός είναι ένας κύκλος που το κέντρο του είναι παντού και η περιφέρεια του πουθενά''
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 12:54:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ SITE ΤΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΣΕ DVD
TON ΙΟΥΛΙΟ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΟΥΝ ΔΕΙ ΣΤΟ ΣΙΝΕΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΟΥΝ
ΤΕΤΟΙΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΗΝ ΔΟΥΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2005, 18:35:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΕΛΙΚΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ ΜΟΛΙΣ ΕΧΤΕΣ ΣΕ DVD ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΘΡΙΛΕΡ ΤΟΥ
ΕΙΔΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΡΑΨΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ
ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΜΟΛΙΣ ΜΠΟΡΕΣΩ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΔΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ
ΘΥΜΗΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ .
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2005, 09:22:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα στην παρέα,

Την είδα σε DVD και ομολογώ ότι ήτανε πολύ spooky...
Ανατριχιστικό όντως, αλλά κάπου ο συσχετισμός των "τριών" με τον παρανοϊκό τύπο στο κτίριο, κάπου δεν μου κόλλησε καλά....
Όπως και το τέλος στο αμάξι, κάπως "αυθαίρετο" μου φάνηκε...

Πάντως κάπου δεν έβγαλα νόημα. Τι ρόλο βαράγανε οι "τρεις" ????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2005, 11:13:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ KERRY KING ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ ΕΓΩ ΑΠ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΥΤΑ ΤΑ 3
ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΙΜΩΡΟΥΣΑΝ ΟΣΟΥΣ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΝΤΑΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΖΩΝΤΑΝΩΝ ΜΕ ΝΕΚΡΩΝ.
ΒΕΒΑΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΣΤΟ ΣΙΝΕΜΑ ΔΕΝ ΤΗ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΘΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΔΩ ΣΕ DVD .
ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΑ EXTRAS TOY DVD ΑΦΟΥ ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΜΙΚΕ-DEALER
ΣΤΟ ΕΞΗΣ TOPIC http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7241
ΜΕΣΑ ΣΤΟ EXTRA ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΝΙ ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΑΥΤΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
aenaoss
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 12:28:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aenaoss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΥΤΑ ΤΑ 3 ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΙΜΩΡΟΥΣΑΝ ΟΣΟΥΣ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΝΤΑΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΖΩΝΤΑΝΩΝ ΜΕ ΝΕΚΡΩΝ.

Θα συμφωνήσωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 07:05:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι και η πιό λογική εξήγηση εξάλλου....
Βέβαια αυτό που ξενίζει είναι γιατί τα πνεύματα να χρειάζονται την συνεργασία κάποιου παρανοϊκού για την επίτευξη του έργου τους....
Μήπως κατάλαβα λάθος, ή ο τύπος στο κτίριο ήτανε "ξεκάρφωτος" ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 12:56:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
'Αλλο "κουλό" : Την γυναίκα του Keaton την σκότωσε ο τύπος στο κτίριο ? Κάνω λάθος ? Ο τύπος αυτός εκτελούσε κατ'εντολήν των "τριών"... Σωστά ? Αυτοί τιμωρούσαν όσουν "ανακατέβονταν" με τους νεκρούς. Η γυναίκα του Keaton τι σχέση είχε με όλα αυτά ???

Εκτός και αν κατάλαβα λάθος.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 10:59:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόλις εχθές είδα σε dvd την ταινία.
Γενικά μου άρεσε αρκετά (μου αρέσουν thrillers τέτοιου είδους) αλλά μου άφησε μερικές απορίες.
Μπήκα ο άμοιρος εδώ μήπως και μου απαντηθούν μερικές αλλά μου δημιουργήθηκαν περισσότερες...
Ας τις παραθέσω λοιπόν κι όποιος θέλει ας μου απαντήσει:

1) Τι ρόλο βάραγε ο τύπος στην προβλήτα?

2) Το φάντασμα της γυναίκας του ή κάποιο κακό πνεύμα μεταμορφωμένο σ' αυτήν?

3) Η γυναίκα του τελικά πώς πέθανε?
Εγώ νόμιζα πως σκοτώθηκε αλλά οι τελευταίες σκηνές που έδειχναν τον θάνατο της με μπέρδεψαν...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2006, 13:54:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πράγματι το έργο (αν και σε γενικές γραμμές, και μόνο, μου άρεσε) είχε κενά.

Θα πω την άποψή μου, αν και πρέπει να ομολογήσω πως παρακολούθησα το έργο σε μια «περίεργη» κατάσταση. Φανταστείτε ήμουν λεχώνα, ήταν χειμώνας, είχα να βγω από το σπίτι πολλέεεεεεες μέρες, το μωρό ξύπνησε 2-3 φορές ενδιάμεσα…. Μια τέτοια κατάσταση

Τέλοσπαντων, απ’ όσα κατάλαβα πιστεύω πως
- η γυναίκα του σκοτώθηκε από το τύπο
- ο τύπος αυτός είχε το «κακό» μέσα του (με την έννοια πως σκότωνε ανθρώπους), οπότε ήταν «χρήσιμο-κανάλι» από τους 3. Προσωπικά δεν κατάλαβα πως οι 3 τον έβαζαν να σκοτώνει. Εκείνους τους «ενδιέφεραν» όσοι ασχολούνταν με το EVP.
- το φάντασμα της γυναίκας του ήταν απλά αυτό (το φάντασμα της γυναίκας του)
- η γυναίκα του δεν είχε σχέση με αυτούς. Απλά την σκότωσε κάποιος και επειδή ήταν πολύ απρόσμενο εκείνη είχε «ανοιχτούς» λογαριασμούς με τον άντρα της και «πήγε» στον τύπο που ασχολείτο με το EVP. Εκεί έγινε το όλο «μπέρδεμά» της με αυτή την ιστορία.


* Ειρήνη *Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2010, 02:43:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ καλή ταινία τρόμου με διαφορετική υπόθεση από πολλές του συρμού. Πραγματεύεται επιτυχώς το ζήτημα επικοινωνίας με τους νεκρούς μέσω σύγχρονης τηλεπικοινωνιακής τεχνολογίας. Η επικοινωνία αυτή δίνεται με απόλυτα επιτυχημένο και τρομακτικό τρόπο κατά τη διάρκεια της ταινίας και αυτό είναι νομίζω το μεγάλο της ατού.

Εκεί που υστερεί είναι στις τελικές εξηγήσεις οι οποίες νομίζω ότι αποδείχτηκαν κάπως πρόχειρες, μη πειστικές και ελάχιστα ικανές να σηκώσουν το βάρος του εξαιρετικού υπόλοιπου μέρους. Οπως και να το κάνουμε όλοι αναμέναμε ένα καλύτερο, συμπαγέστερο φινάλε αλλά απ'ότι φαίνεται μείναμε με την επιθυμία.
Πάντως δεν διστάζω να τοποθετήσω το WHITE NOISE στις 20 καλύτερες ταινίες τρόμου της δεκαετίας. Η ακριβής θέση της στην εικοσάδα μένει να αποσαφηνιστεί μόνο από εμένα

Οσοι δεν το έχετε δει ακόμα σας προτείνω να το αναζητήσετε, ειδικά αν σας αρέσει η σχετική θεματολογία και το υπερφυσικό. Ο ελληνικός τίτλος είναι "ΛΕΥΚΟΣ ΘΟΡΥΒΟΣ" κι απ'ότι βλέπω έχει βγει και δεύτερο μέρος το οποίο όμως δεν έχω δει ακόμα.

http://www.imdb.com/title/tt0496436/

Lost in Necropolis

La ville de la mort


Edited by - Agnostic on 04/11/2010 02:46:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy