ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Αλφα-Βητα-Γαμα-Δελτα-Εψιλον-Ζητα-Ητα-Θητα-Ιωτα-Καπ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2002, 15:56:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλφα-Βητα-Γαμα-Δελτα-Εψιλον-Ζητα-Ητα-Θητα-Ιωτα-Καππα-Λαμβδα-Μι-Νι-Ξι-Ομικρον-Πι-Ρο-Σιγμα-Ταυ-Υψιλον-Φι-Χι-Ψι-Ωμεγα

.......................................................................................

"Αλ φα ,βη τα Γα!Αμα δε Ελ,τα εψ ιλων.
Στη ιγμα(ινα)ζη τα,η τα,θη τα ιωτα κατα παλλαν Δα.
(Ινα)μη νυξ η,ο μικρον(εστι)πυρος δε ιγμα ταφη εψ ιλων,φυ(οι)ψυχη,ο μεγα(εστι)!"


Αλ=ο νοητος ηλιος φαος=το φως
Βη=προστ. του ρ. βαινω(βαδιζω/ερχομαι) τα=δοτ. του αρθρου δωτικου τη,εις την Γα=Γη(δωρικος τ.)
Αμα=συγχρονως(επιρρ.)
Ελ=ο ορατος ηλιος ,ο Ερχομενος
Εψ=ρ.εψομαι,εψ-ημενος-ψημενος/ιλων=ιλυς(ουσιαστ)=λασπη,πηλος (Στ) Στη=προστ.ρημ.ιστημι/ιγμα=κατασταλαγμα,αποσταγμα
Ζη=προστ.ρημ. ζω η=προστ.ρημ. ειμι,ειμαι . θη=προστ.ρημ. θετω . το ιωτα,τα εγω.Παλλαν=ρημα παλλιο(=δονουμαι,περιστρεφομαι)επιθετο παλλας=παλλουσα,περιστρεφομενη( παραβαλ娨Παλλας Αθηνα) . Δα=αλλος τυπος της Γα,Γης(παραβαλε¨Δαμητηρ>Δημητηρ.Δημητρα=Μητερα Γη)
νυξ=(ουσ) νυχτα . Ο=(αναφ)το οποιο,που φυ(οι)=ευκτικη ρημ.φυω(φυτρωνω,αναπτυσομαι)


Αλ,εσυ που εισαι το Φως,ελα στη Γη!Κι εσυ Ελ ριξε τις ακτινες σου στην ιλυ( λασπη_πηλος) που ψηνεται(που βρισκεται σε κατασταση αναβρασμου).
Ας γινει ενα κατασταγμα (μια ξηρα) για να μπορεσουν τα Εγω να ζησουν ,να υπαρξουν και να σταθουν πανω στην παλλομενη Γη.
Ας μην επικρατησει η νυχτα που ειναι το μικρον, και κινδυνευει να ταφει(να σβησει,να χαθει) το κατασταλαγμα του πυρος μεσα στην αναβραζουσα ιλυ,και ας αναπτυχθει η ψυχη που ειναι το μεγιστο,το σημαντικοτερο ολων!

(τι βρισκει κανεις οταν δεν το ψαχνει! αυτο φιλοι μου το βρηκα σ'ενα παλιο σημειωματαριο,το'χα καταγραψει για να το μελετησω+ξεχαστηκε.το βρηκα +το μοιραζομαι μαζι σας.δεν θυμαμαι ποιος σοφος ανθρωπος το'χε μεταφρασει-αν καποιος θυμαται ας μου πει-)


Oculatis Abis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2002, 15:04:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oculatis Abis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό το πολύ αξιόλογο και ενδιαφέρον κείμενο πρωτοδημοσιεύθηκε στο περιοδικό "Τρίτο Μάτι" και τότε είχε προκαλέσειπολλές συζητήσεις.

Sub rosaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2002, 15:30:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΛΕΥΚΟΦΡΥΔΗ,"ΣΤΑΓΥΡΟΝ Ε" ,ΑΛΛΑ
ΤΟ ΕΠΕΞΗΓΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΤΡΟΠΟ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2002, 14:19:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ,ΕΙΜΑΙ Η ΑΤΜΑ,
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ,ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΤΕΥΧΟΣ +ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ...

Edited by - ΑΤΜΑ on 10/12/2002 14:20:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2002, 01:20:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ,ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΜΙΑ ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΣΕΛΙΔΑ
http://www.fora.gr/gr/act/666/er/2001/0306.html
ΜΟΛΙΣ ΤΗ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2002, 01:26:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΣΚΙΑΧΤΗΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2002, 02:03:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

!ΔΥΟ ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ¨¨

http://www.geocities.com/dgdagr/limenergatis3.html
http://www.soi.city.ac.uk/~livantes/ARTHRA/Arithmologia2.html

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2003, 11:02:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ......ΑΠΟ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΟΙΩΘΩ ΠΩΣ ΕΚΠΟΡΕΥΤΗΚΑΝ ΠΟΛΛΑ......
ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΗ ΣΤΗ ΜΑΓΕΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ...http://www.frondistirio.gr/magia.htm

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΘΟΥΜΕ +ΝΑ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ....
ΕΔΩ ΠΑΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΠΑΛΜΟΣ...

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2003, 14:30:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
atma tha ithela na miliso gia tin proti selida pou edoses http://www.fora.gr/gr/act/666/er/2001/0306.html kai tha ithela na po oti to 666 einai to proto sistima apokriptografisis auto egine me tous latinikous arithmous kai tous ellinikous kai simenei hitler.Alloste o hitler einai to thirio tis apokalipsis dioti autos kinigouse to genos tou theou dil tous ebraious(perimeno apopseis)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2003, 18:29:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ ...
ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΑΥΤΗΝ ΔΕΝ ΤΗ ΘΕΩΡΗΣΑ +ΤΟΣΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΞΕΡΕΙΣ!
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ,ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ,ΥΠΑΡΧΕΙ +ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΦΟΡΟΥΜ.
Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy