ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Αγια Σοφια μια ανατριχιαστικη φωτογραφια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
someone
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2005, 04:25:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους someone  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξερω κατα ποσο πιθανο ειναι να ειναι αληθεια. ΟΙ περισοτεροι θα με κραξετε το ξερω. Εμενα ομως μου κανει κατι αυτη η φωτο,, εστω και αν υπαρχει περιπτωση να ειναι fake. Την τραβηξε μια κοπελα απο την δουλεια ενος φιλο μου(τρεχα γυρευε) στην αγια σοφια οταν ειχε παει.Ολο το φιλμ βγηκε τελιο εκτος απο την φωτο αυτην εδω..σε καποιο σκοτεινο σημειο της εκλησιας βγηκε αυτο το πραμα! Tην εβγαλα μετα με το κινητο του και μου την εστειλε και σας την δειχνω.


I think the prime reason for existence, for living in this world, is discovery.
James Dean

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2005, 10:27:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Την τραβηξε μια κοπελα απο την δουλεια ενος φιλο μου(τρεχα γυρευε)

Τό 'πες ...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2005, 10:45:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?
ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΟ ΠΡΟΣΩΠΟ, ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΟΦΘΑΛΜΑΠΑΤΗ ΤΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
WindWalker
Μέλος 2ης Βαθμίδας


200 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2005, 11:34:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WindWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η εικόνα δεν είναι καθόλου καθαρή. Πρώτα απ'όλα, το τμήμα που βλέπουμε είναι στο φυσιολογικό του μέγεθος ή προέκυψε από μεγέθυνση;

Ρώτα την αν μπορείς αν είναι τοιχογραφία που δεν σκέπασαν οι Τούρκοι, άγαλμα ή ξέρω γω τί. Δεν μπορεί, παραείναι φρίκη!

Καλά, αν υπήρχε τέτοια πράγμα μέσα στην Αγία Σοφία δεν θα το είχαν δει 1400 χρόνια ως τώρα; Πολύ περίεργο μου φαίνεται. Μήπως είναι κανονική η εικόνα και κάηκε απ'το φως κατά τέτοιον τρόπο ωστε να προκύψει αυτό το "πρόσωπο"; Μάλλον καμμένο μου φαίνεται σε ορισμένα σημεία (μύτη-μάγουλο).

Χώρια που μου κάνει κάτι απο Vampire the Masquerade. :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

undeafeted
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2005, 18:00:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους undeafeted  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αυτο μοιαζει με uruk-hai απο τον αρχοντα των δαχτυλιδιων.η αγια σοφια ειναι στην τουρκια απο τους τουρκους ολα να τα περιμενεις

dark banishingΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2005, 19:25:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πήγα πρόσφατα στην Κωνσταντινούπολη, και φυσικά επισκέφθηκα και την Αγια Σοφιά. Το μόνο περίεργο που συμβαίνει εκεί είναι το δέος που καταβάλει τον κάθε επισκέπτη βλέποντας από κοντά το μέγεθος και τις διαστάσεις αυτού του εκπληκτικού τεχνικού έργου και μνημείου.

Απέναντι στις κάθε είδους "φωτογραφίες" είμαι πάρα μα πάρα πολύ δύσπιστος, γνωρίζοντας ίσως λίγο καλύτερα από το μέσο πολίτη τις ποικίλες τεχνικές που υπάρχουν πλέον σήμερα ώστε να γίνει μοντάζ ή και εξ ολοκλήρου δημιουργία διαφόρων προσώπων ή αντικειμένων σε αυτές μέσα από διάφορα "φίλτρα" και "ψηφιακά εφέ", οπότε πραγματικά μια οποιαδήποτε φωτογραφία ή και βιντεοσκόπηση ακόμα, ως το μόνο αποδεικτικό στοιχείο δε μου λέει απολύτως τίποτε.

Γι'αυτό κρίνω ότι στο παρόν θέμα δεν έχουμε να πούμε και πολλά πράγματα από άποψη σοβαρής ερμηνείας ή ανάλυσης...

.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2005, 10:05:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΟΠΤΙΚΗ ΓΩΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΤΡΟΜΑΧΤΙΚΗ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2005, 14:13:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ someone ΑΥΤΗ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ...

ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΥΤΟ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

someone
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2005, 19:31:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους someone  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑVATARGR ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ. ΟΠΩΣ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΗ ΜΕ ΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ ΤΟΥ ΦΙΛΜ. ΘΑ ΠΡΟΣΠΑ8ΗΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΚΑΝΑΡΩ ΟΛΟΚΛΗΡΗ..ΑΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΙΜΑΧΟ ΚΟΜΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΚΟ ΣΤΟ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟΜΕΝΗ ΕΙΚΟΝΑ

I think the prime reason for existence, for living in this world, is discovery.
James DeanΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2005, 00:09:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και μια μεγέθυνση για εντονότερη ανατριχίλα


Εχέμβροτος: Περίφημος αυλωδός εξ Αρκαδίας, ζήσας μεταξύ - Ζ’ και - ΣΤ’ αιώνων Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2005, 13:33:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου θυμίζει τύπο από ανατριχιαστική τελετή skull&bones

Ανατριχιαστική αντανάκλαση του φωτός όντως


“...To be or not to be. That is the question.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2005, 19:46:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανατριχιάσατε ?

Ε, αυτό ήταν και όλο...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2005, 20:05:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πες τα ρε φίλε... Κάποιος, κάπου, κάποτε, έβγαλε μια φωτογραφία που δεν ξέρει τι ακριβώς δείχνει και την τράβηξε με το κινητό, άρα δεν μπορεί να τη βρει ξανά και...

Ο άνθρωπος whisky (για τους φίλους Δημήτρης Καραγιάννης)


Edited by - dim.kar on 17/05/2005 20:09:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2005, 20:18:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανατρίχιασα ξανά

Ρε τι φωτογραφία είν τούτη

Εχέμβροτος: Περίφημος αυλωδός εξ Αρκαδίας, ζήσας μεταξύ - Ζ’ και - ΣΤ’ αιώνων Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2005, 20:30:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα την βγάλω και εγώ φωτογραφία από την οθόνη του υπολογιστή να την ανεβάσω σε άλλο forum
Ελάτε, να κάνουμε ανακύκλωση!!!
Στο τέλος η φωτογραφία θα μοιάζει κάπως έτσι....
|
|
|
|
|
|
V

Εχέμβροτος: Περίφημος αυλωδός εξ Αρκαδίας, ζήσας μεταξύ - Ζ’ και - ΣΤ’ αιώνων Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aspirin
Μέλος 1ης Βαθμίδας


119 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2005, 21:22:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aspirin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το πάν είναι να είναι αυθεντική αυτή η φώτο. Δεν έχει νόημα να συζητάμε για κάτι που μπορεί να είναι μούφα, έτσι? Μετά θα μας βοηθούσε αν μας κατατόπιζες σε πιό σημείο της Α.Σοφιάς τραβήχτηκε. Πάντως ΑΝ είναι αληθινή, είναι όντως τρομαζτική.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2005, 14:57:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πάντως ΑΝ είναι αληθινή, είναι όντως τρομαζτική.

Βαράτε βιολιτζήδες...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy