ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 <Ο ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ>
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 13
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2003, 01:19:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ...ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ...
ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ...
ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ...

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2003, 11:37:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΘΕΛΑ ΝΑ ΒΛΕΠΑΜΕ ΤΟΝ "ΜΑΓΙΚΟ ΚΑΘΡΕΠΤΗ" ΟΧΙ ΣΑΝ ΜΕΣΟΝ
ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΝ ΜΑΣ ΜΟΝΟ H KAPOIO MEROS TOY EAYTOY MAS
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΜΙΑ ΠΥΛΗ.

ΝΑΙ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΣΑΝ ΠΥΛΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ??????
ΑΣ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ...

ΒΕΒΑΙΑ ΣΑΝ "ΜΑΓΙΚΟ ΚΑΘΡΕΥΤΗ" ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΣΟΝ
ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΤΡΟΠΤΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΙΔΩΛΟ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΕΡΟ.....
*** ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΤΜΑ***

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2003, 12:39:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2003, 23:17:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΠΟΥ ΠΩΣ ΟΙ ΑΜΠΟΡΙΤΖΙΝΑΛΣ ΤΗΣ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑΣ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΠΟΤΕ ΝΑ ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΚΑΘΡΕΦΤΗ.ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΕΣΜΕΥΣΟΥΝ ΤΟ ΝΟΥ ΤΟΥΣ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ.Ο ΒΑΘΥΤΕΡΟΣ ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑΥΤΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗ ΜΟΡΦΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΒΑΛΛΟΜΕΝΗ+ΘΝΗΤΗ.

ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ 'ΕΠΙΠΕΔΟΙ' ΟΙ 'ΛΕΙΟΙ' ,ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ Ο ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ.ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΥΜΕ.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΩΣ +ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΥΤΙΖΟΜΑΙ.ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΠΑΝΩ Σ'ΑΥΤΟ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΥΤΙΖΟΜΑΙ.ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΔΕΙΧΝΩ...ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ.ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΕΓΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ,ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΝΕΥΜΑ ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ +ΑΥΤΟΙ +ΕΠΕΙΤΑ ΝΑ ΤΟ ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ.ΝΑ ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΥΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ,ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΑΦΗΣΑ ΝΑ ΚΑΘΡΕΦΤΙΣΤΕΙ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ.

ΝΑΙ,ΑΒΑΤΑΡ...
ΠΥΛΗ ΕΙΝΑΙ...ΑΛΛΑ ΚΥΛΗΣΑ...


'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 10/01/2003 15:17:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2003, 23:22:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΤΟΥΣ ΣΙΝΤΟΙΣΤΙΚΟΥΣ ΝΑΟΥΣ,ΚΑΘΩΣ ΜΠΑΙΝΕΙ Ο ΠΙΣΤΟΣ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΟ ΙΕΡΟ ,ΔΕΝ ΣΥΝΑΝΤΑ ΕΙΚΟΝΕΣ ,ΑΛΛΑ ΕΝΑΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ...
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 'ΓΝΩΘΙ Σ'ΑΥΤΟΝ'...


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2003, 00:10:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.

ΘΑ ΕΙΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ
ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΘΑΝΕΙ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ ΜΕ ΑΣΠΡΟ ΠΑΝΙ ΓΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2003, 00:26:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΒΑΤΑΡ......ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ!
ΑΠ'ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙΣΤΟΝ ΟΙΚΕΙΟ ΤΗΣ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΣΑΡΑΝΤΑ ΜΕΡΕΣ.ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΣΥΝΗΘΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑΦΟΥΝ,ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ.ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΝΕΚΡΟΦΑΝΕΙΑΣ.
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΓΚΛΩΒΙΣΤΕΙ Η ΨΥΧΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ.

ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΖΩΝΤΑΝΟΥΣ,ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΦΕΝΓΚ ΣΟΥΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ Ο ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΥΠΝΟΥ,ΙΔΙΩΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ. ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΙ 'ΤΗΝ ΑΝΥΨΩΣΗ ' ΣΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΝΟΥ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ...
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ,ΑΤΜΑ

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2003, 22:47:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
'ΕΝΑΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΕΣ,ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΔΡΟΜΟ Ν'ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ,ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΕΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΧΡΟΝΟ.ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΑΧΕΤΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ +ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΑΠ'ΟΤΙ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ.ΟΝΤΑΣ ΑΝΕΚΤΙΚΟΣ ,ΔΕΝ ΚΡΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΟΥ ΣΩΣΤΟΥ,Η ΤΟΥ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΟΥ,ΑΛΛΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΕΡΗΣ ΣΤΑΣΗΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ.ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΩΣ ΟΙ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΤΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΟΥΝ +ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΔΕΝ ΕΚΠΛΗΣΣΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΕΚΕΙΝΟΙ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΣΤΑΣΗ.ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΤΟΝ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΕΙ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΑΜΕΙΛΙΚΤΟΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑΣ.'
(Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ-PAULO COHELO)
'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 10/01/2003 22:55:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2003, 22:54:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"ΕΝΑΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ ΚΑΘΕΤΑΙ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗ ΦΩΤΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΤΟΥ.
ΠΕΡΝΟΥΝ ΩΡΕΣ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΩΝΤΑΣ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ,ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΚΗΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΧΑΣΟΥΝ ΤΙΣ ΠΡΟΣΒΟΛΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΤΗΚΑΝ.ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΡΟΣΧΩΡΕΙ +ΕΝΑ ΝΕΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ.ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΟΙΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ,Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΠΡΟΤΕΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ +ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΑΝ ΔΑΣΚΑΛΟ.
Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ,ΟΜΩΣ ,ΔΕΝ ΤΟΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΤΗΣ ΜΑΧΗΣ.Ο ΞΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΟΣ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΘΕΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΑ ΤΟΥ.
ΕΝΑΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ ΔΕ ΡΙΧΝΕΤΑΙ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΜΑΧΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΣΥΜΜΑΧΟΥ ΤΟΥ."
(Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ-PAULO COHELO)

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2003, 22:55:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EVERLOVING....

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2003, 16:17:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.crystalinks.com/labyrinths.html
'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 13/01/2003 16:17:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 13:58:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[ Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ έμαθε πως είναι καλύτερα ν' ακολουθείς το φως.
Αυτός πρόδωσε, είπε ψέματα, παρέκκλινε από το δρόμο του, ερωτοτρόπησε με το σκότος.
Και όλα πήγαν όπως έπρεπε να πάνε, σαν να μην είχε συμβεί τίποτα.
Μετά, όμως, ξαφνικά, φτάνει μια άβυσσος.
Μπορείς να κάνεις χίλια βήματα ασφαλή, αλλά ένα μόνο βήμα μηορεί να οδηγήσει στο τέλος των πάντων .
Τ ότε ο πολεμιστής συγκρατεί τον εαυτο του πριν καταστραφει.
Παίρνοντας αυτή την απόφαση, ακούει τέσσερα σχόλια: «Πάντα δρούσες λανθασμένα.
Είσαι πολύ μεγάλος για ν' αλλάξεις. Εσύ δεν είσαι κα λός. Δεν το αξίζεις».
Τότε κοιτάζει τον ουρανό. Και μια φωνή του λέει: «Παιδί μου, όλοι κάνουν λάθη.
Εσύ είσαι συγχωρημένος, αλλά δεν μπορώ να σου επιβάλω τη συγχώρηση. Αποφάσισε».
Ο πραγματικός πολεμιστής του φωτός δέχεται τη συγχωρηση.]

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 14:00:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ πιστεύει.
Επειδή πιστεύει στα θαύματα, τα θαύματα αρχί-
ζουν να συμβαίνουν .Επειδή έχει τη βεβαιότητα πως η σκέψη του μπορεί v' αλλάξει τη ζωή, η ζωή του αρχίζει v' αλλάζει.
Επειδή είναι βέβαιος ότι θα συναντήσει την αγάπη, η αγάπη εμφανίζεται.
Από καιρό σε καιρό νιώθει απογοήτευση. Μερικες φορες ποναει.
Και τότε ακούει τα σχόλια: «πόσο αφελής είναι!»
Ο πολεμιστής όμως γνωρίζει πως αξίζει το τίμημα. Για κάθε ήττα, έχει δύο κατακτήσεις προς όφελός του.
'Ολοι όσοι πιστεύουν το γνωρίζουν ]

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 16:19:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαγικος ο καθρεφτης, μαγικη και η ΑΤΜΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 16:45:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2003, 20:42:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ επικεντρώνεται στα μικρά θαύματα της καθημερινής ζωης.
Αν ξέρει να βλέπει ό, τι είναι όμορφο, είναι επειδή έχει την ομορφιά μέσα του, επειδή ο κόσμος είναι ένας καθρέφτης που ξαναστέλνει σε κάθε άνθρωπο την αντανάκλαση του προσώπου του. Αν και γνωρίζει τα ελαττώματα και τα όριά του, ο πολεμιστής κάνει ό, τι είναι δυνατό για να διατηρήσει την καλή διάθεσή του στις κρίσιμες στιγμες.
Στο κάτω κάτω, ο κόσμος καταβάλλει κάθε προσπάθεια να τον βοηθήσει, όσο κι αν όλα όσα τον περιβάλλουν φαίνεται να επιβεβαιώνουν το αντίθετο.]

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 05/02/2003 23:06:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2003, 22:20:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ατμα να σου κάνω μια ερώτηση ? μπορείς να μου πεις πως λέγεται αυτό το βιβλίο από το οποίο αναφέρεις συνέχεια αποσπάσματα σχετικα με το πολεμιστή του φωτο΄ς κλπ ? πως λέγεται και τι εκδόσεων είναι? κυκλοφορεί πλέον?

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2003, 19:39:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

[ΟΤΑΝ ΜΑΘΑIΝΕI να χειρίζεται το σπαθί, ο
πολεμιστής του φωτός ανακαλύπτει πως ,
ο εξοπλισμός του πρέπει να ολοκληρωθεί,
πράγμα που συμπεριλαμβάνει και μια πανοπλια.
'Ετσι ξεκινά αναζητώντας την πανοπλία και
ακούει τις προτάσεις των διάφορων πωλητών .
«Χρησιμοποίησε το θώρακα της μοναξιάς»,
λεει ο ενας.
«Χρησιμοποίησε την ασπίδα του κυνισμού» ,
φωνάζει ένας άλλος.
«Ή καλύτερη πανοπλία είναι να μην αφήνεις
τίποτα να σε εμπλέκει», δηλώνει ένας τρίτος.
Ο πολεμιστής, όμως, δεν ακούει. Με ηρεμία,
πηγαινει στο ιερο μερος του και ντυνεται τον
ακατάλυτο μανδύα της πίστης.
Ή φύση προφυλάσσει απ' όλα τα χτυπήματα.
Η πίστη μεταβάλλει το δηλητήριο σε κρυστάλλινο νερο.]

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 03/02/2003 23:08:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2003, 23:13:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΟΙ ΠΑΝΤΕΣ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ.
ΑΥΤΟΣ Ο ΦΟΒΟΣ ΕΚΔΗΛΩΝΕΤΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΕ ΔΥΟ ΜΟΡΦΕΣ ¨¨ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑΣ'Η ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΥΠΟΤΑΓΗΣ.ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΟΣΩΠΑ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ.
ΓΙ'ΑΥΤΟ ,ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΜΠΝΕΕΙ ΦΟΒΟ,Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ ΘΥΜΑΤΑΙ ΠΩΣ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΕΣ.ΞΕΠΕΡΑΣΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΟΔΙΑ,ΕΖΗΣΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.
ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ,ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ.ΓΙΑΤΙ?ΕΠΕΙΔΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΦΟΒΟ ΣΑΝ ΚΙΝΗΤΗΡΙΑ ΔΥΝΑΜΗ +ΟΧΙ ΣΑΝ ΦΡΕΝΟ.
ΤΟΤΕ Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ.]


'manava seva, madhava seva'
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2003, 00:30:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΗΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ...ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΖΩΗ ΣΟΥ?...
http://www.geocities.com/krtliv/pastlife.html


'manava seva, madhava seva'
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geolyk
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 11:45:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους geolyk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gia xara se olous,
mou kinise to endiaferon to thema.. alla den mporo na katalabo kati..

giati na min katalabenoume oti o kathreptis mas tromazei i mas aresi giati mono me ayton mporoume na doume ton eayto mas alithina (tin eksoteriki emfanisi mas) kai na pistepsoume oti einai etsi giati to blepoume....ola ta alla erotimata gia piles kai allous kosmous pistevo oti den iparxoun aplos mas tromazei oti mporoume na doume tin alithia tis emfanisi mas se ayton....
oso anafora gia tis psixes epidi o kathreftis mporei kai antanakla to fos kai diafores energeies opos magnitika kimata ktl. giayto theorite oti einai epikindinos gia tis psixes...(to idio kai gia to ipnodomatio ...astriki proboli...)

an kapios kseri kati to opoio einai kai sigouro oti mpori na ginei opos to paradeigma me tous dio kathreptes pou eglobizeis to fos mesa se aytou as to pei

www.geoly.8m.net
www.spoilers.gr

www.geolyk.8m.netΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 14:24:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


"ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ
ΠΟΥ
ΑΕΝΑΑ
ΓΥΡΙΖΕΙ
ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ...
ΨΑΞΕ ΜΕ...
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ
ΖΩΓΡΑΦΙΖΩ ΜΕΣΑΣΟΥ ... AΛΗΘΕΙΕΣ."
ΑΤΜΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2003, 12:51:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

" Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα εάν τα πουλιά της δυστυχίας πετάνε πάνω απο το κεφάλι σου . Μπορείς όμως σίγουρα να τα εμποδίσεις να κάνουν την φωλιά τους στο κεφάλι σου".



"ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ
ΠΟΥ
ΑΕΝΑΑ
ΓΥΡΙΖΕΙ
ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ...
ΨΑΞΕ ΜΕ...
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ
ΖΩΓΡΑΦΙΖΩ ΜΕΣΑΣΟΥ ... AΛΗΘΕΙΕΣ."
ΑΤΜΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2003, 12:53:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ
ΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΩ ΝΑ ΠΙΕΙΣ
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΝΕΥΣΗ
ΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΩ ΓΙΑ ΑΓΑΠΗ
ΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΩ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΩ ΓΙΑ ΦΩΣ
ΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΩ ΝΑ ΒΟΙΩΣΕΙΣ
ΟΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΟΥ
ΑΝ ΨΑΞΕΙΣ ΘΑ ΤΑ ΒΡΕΙΣ



"ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ
ΠΟΥ
ΑΕΝΑΑ
ΓΥΡΙΖΕΙ
ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ...
ΨΑΞΕ ΜΕ...
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ
ΖΩΓΡΑΦΙΖΩ ΜΕΣΑΣΟΥ ... AΛΗΘΕΙΕΣ."
ΑΤΜΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2003, 12:55:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θαύμα!
...Νά 'σαι καλά ΑΤΜΑ...

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sofia7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
152 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2003, 14:43:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofia7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζητώ εκ των προτέρων συγνώμη απο την ΑΤΜΑ, αν διαβάζοντας τα γραφόμενα μου ήρθε η επιθυμία να συμπληρώσω κάτι στα γραφόμενα του ΠΛΑΤΩΝΑ. Δεν απαντώ απλά συμπληρώνω

quote:
Σε μια πρόσφατη έκθεση στην Βενετία της Ιταλίας με ΘΕΜΑ, ΑΛΧΗΜΕΙΑ, ΕΡΜΗΣ ο ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΣ, σε ένα σημείο είχε μια ΠΟΡΤΑ, και μια επιγραφή από έξω.

ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΑΝ ΦΟΒΑΣΑΙ!


Κάπου αλλού εχω δεί 2 επιγραφές

ΓΝΩΘΙ Σ'ΑΥΤΟΝ και ΜΗ ΠΡΟΧΩΡΗΣΗΣ ΑΝ ΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΥΠΕΙΣΕΛΘΗ ΤΡΟΜΟΣ

και όταν κάποια στιγμή αργότερα βρίσκεις μπροστά σου έναν καθρέφτη, ακούς ότι Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΟΥ ΕΧΘΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sofia7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
152 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2003, 14:58:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofia7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όσο για τον καθρέφτη ως Πύλη θα συμφωνήσω ότι καταπολεμώντας την αμάθεια, την πλάνη, τις προκαταλήψεις και τα πάθη μας γνωρίζοντας τον εαυτόν περνάμε μέσα απο την πύλη του εγώ στην ανελικτική πορεία της ψυχής προς το ΦΩΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 12:52:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ sofia7 ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ

quote:
ΜΗ ΠΡΟΧΩΡΗΣΗΣ ΑΝ ΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΥΠΕΙΣΕΛΘΗ ΤΡΟΜΟΣ

ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΕΙΣΟΔΟ (ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ) ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΥ ΧΕ-ΦΟΥ (ΧΕΩΠΑ).

ΑΛΛΑ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΘΡΕΦΤΕΣ.
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΥΛΗ.
ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΕΥΣΤΟΧΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΜΕΣΟ ΤΡΟΠΟ Η ΚΑΛΗ ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sofia7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
152 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 13:34:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofia7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μπορώ να ξέρω αν η επιγραφή που ανέφερα βρίσκεται σε κάποια πυραμίδα, μιά και δεν έχω πάει εκεί ακόμα, τουλάχιστον σε αυτήν την ζωή. Το σίγουρο είναι οτι βρίσκεται μαζί με την επιγραφή του ΓΝΩΘΙ ΣΑΥΤΟΝ (είσοδος στους Δελφούς) σε κάποια άλλη είσοδο, που πιθανόν να εχει αντιγραφεί απο εκεί.
Οσο για την πύλη του καθρέφτη νομίζω ότι συμφώνησα και έδωσα την δική μου άποψη

quote:
Όσο για τον καθρέφτη ως Πύλη θα συμφωνήσω ότι καταπολεμώντας την αμάθεια, την πλάνη, τις προκαταλήψεις και τα πάθη μας γνωρίζοντας τον εαυτόν περνάμε μέσα απο την πύλη του εγώ στην ανελικτική πορεία της ψυχής προς το ΦΩΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2003, 12:40:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
<<ΑΓΑΠΑΤΕ ΑΛΛΗΛΛΟΥΣ>>


'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 22/02/2003 12:42:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 13 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy