ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 βασιλικός πολτός
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
mitsman
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2005, 12:52:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mitsman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε allzzaro
Πριν λίγο καιρό ανακάλυψα αυτό το forum και το έχω βρεί εξαιρετικά χρήσιμο.
Θα ήθελα αν μπορούσες να αφιερώσεις μερικές γραμμές για τον βασιλικό πολτό.Τα θετικά του αλλα και τις παρενέργειες που μπορεί να έχει η υπερκατανάλωση του.Ακόμα που θα μπορούσαμε να τον προμηθευτούμε.
Επιπρόσθετα θα ήθελα να μου πείς σε τι μπορεί να οφείλεται η ελάχιστη παρουσία τριχών στο σώμα μου.Δεν μπορώ να πώ οτι με ενοχλεί ιδιαίτερα αυτό όσο η απουσία τριχών στο πρόσωπο.¨Εχω μόνο λίγα γένια γύρω απο το στόμα.Είμαι 23 ετών.Παρόμιο πρόβλημα αντιμετωπίζει και ο χρήστηε fethry αλλα δεν έβγαλα χρήσιμα συμπεράσματα.


undeafeted
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2005, 11:49:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους undeafeted  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σου και καλως ηρθες στο esoterica καλυτερα θα ηταν να γραψεις την απορια σου στο τοπικ του allzzarο.

[img]http://www.wfu.edu/~matthetl/sunrise/angels/Mihaly.Zichy.lucifer.jpg[img]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

niklet
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2005, 14:44:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους niklet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ο βασιλικος πολτος προερχεται απο τη βασιλισσα μιας κυψελης.
παλιοτερα(αρχαιοτητα) το χρησημοποιοουσαν οι αθλητες ως αναβολικο οπως και πολλα αλλα βοτανα οπως ειναι η εφεδρα(εφερινη).
((θελει 1.5-2 ημερες να ενεργησει))
η υπερβολικη χρηση προκαλει σεξουαλικη ηδονη τοσο στους αντρες οσο και στις γυναικες αλλα και θανατο.
μπορεις να το προμυθευτεις απο τα φαρμακεια ή απο μαγαζια με βοτανα(να εισαι προσεκτικος).ειναι πανακριβος.
θα ηταν καλο να το βαζεις με λιγο μελι σε μια φετα ψωμι γιατι εχει πικρη γευση.αν το φας σκετο,θα πρεπει να βαλεις λιγο στην ακρη μιας οδοντογλυφιδας και να το τοποθετησεις κατω απο τη γλωσσα.
τωρα για τις τριχες,ισως ειναι ορμονικο.εχεις επιχειρησει να ξυρισεις το μουσι;αν οχι καντο ισως βοηθησει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2005, 14:56:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αλλα και θανατο


Θάνατο από τι ?


quote:
γιατι εχει πικρη γευση


Έχεις δοκιμάσει?


-----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pliroforisi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 12:29:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pliroforisi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για τον βασιλικό πολτό, αλλά και τα άλλα θεραπευτικά "προϊόντα" της μέλισσας, αξίζει να επισκευθείτε τις διευθύνσεις:

www.iama.gr/ethno/ethno_ar.html

www.apitherapy.gr

Αγγέλα Αλεξίου, Πάνος ΜπαλτάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.078125
Maintained by Digital Alchemy