ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΜΟΡΑ - μία ανεπιθύμητη επίσκεψη
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 25
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Find me
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
69 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2013, 17:15:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και από μένα. Σχετικά με τη Μόρα : μένω επαρχία και θέλω να πω πως στα μέρη μου της έχουν δώσει την ονομασία Μαρουσα. Συγκεκριμένα πίστευαν πως αν την ώρα του φαινομένου μιλούσες σου έπαιρνε τη φωνή κι ο μόνος τρόπος να το αντιμετωπισεις ήταν να σχηματησεις στο μυαλό σου ένα σταυρό και να πεις.το πιστευω. Επίσης βοηθάει λένε να έχεις κρεμασμένη πάνω από το κρεβάτι σου μια διαβασμένη εικόνα της παναγίας. Εμένα δεν μου έχει τύχει προσωπικά απλώς ήθελα να αναφέρω αυτά που μου έλεγαν.

..First learn and then try..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2013, 10:36:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι γίνεται όταν ξυπνήσεις και δεις από πάνω την μόρα; δεις την εικόνα της και πεις ότι είναι από άλλο πλανήτη, το λες στον πνευματικό σου και σου λέει πάει πέρασε δεν σου δώσει μία εξήγηση δηλαδή, απλά πιστεύεις και συνεχίζεις να κάνεις την προσευχή σου και εφόσον έχεις κάνει αγιασμό και ευχέλαιο και όλα τα συναφή, πως αντιμετωπίζουμε το μετά, τις φωνές και όλα τα συναφή;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Find me
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
69 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2013, 11:56:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το μετά δεν το ξέρω. Υπήρχαν ιστορίες όπου οι άνθρωποι όντως έχαναν τη μίλια τους από το σοκ. Όλοι την έχουν περιγράψει σαν μια ηλικιωμένη και σκελετομενη μορφή με σκοτεινό πρόσωπο και μεγάλα χέρια με μακριά δάχτυλα και σουφλερα νύχια. Ένα ξερω όμως: και εγώ αν έβλεπα μια τέτοια μορφή θα παθαινα σοκ από τον φόβο μου. Όσο για τους ιερείς και εγώ έχω ρωτήσει και όντως δεν αναφέρονται σε πολλά. Μόνο ότι πέρασε λένε και για προσευχές. Ίσως,λέω εγώ τώρα,δεν θέλουν να αναλύσουν πολύ τοθθέμα για να μην τρομοκρατήσουν περισσότερο τα άτομα που πέρασαν όλο αυτό. Μήπως όντως υπάρχει κάτι πιο βαθύ που δεν Θελουν να μαθευτεί;

..First learn and then try..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2013, 12:21:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν είναι ανθρώπινη η μορφή της δεν μπόρεσα να προσδιορίσω αν είναι θαλάσσια, πόντος με παίδευε για χρόνια πριν εμφανιστεί κοιμόμουνα και είχα περίεργες ορμές και αισθανόμουν σαν κάποιος να πατούσε στο στήθος και στα γεννητικά όργανα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2013, 13:50:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαρια μου η Μορα απο προσωπικη εμπειρια κατα την γνωμη μου δεν μπορει να σ κανει κακο.Το μονο που κερδιζει ειναι να τρεφεται με την ενεργεια μας για υτο το λογο δεν μπορουμε να κανουμε τπτ.Μου ερχοταν απο μικρο παιδι μεχρι πριν δυο χρονια.Ειναι κατα τη γνωμη μου εξαιτιας κακιας ψυχολογιας,απο διαφορα συμβαντα και τσι ειμαστε αδυναμη,ετσι βρισκει την ευκαιρια να ρθει.Δεν πρεπει να φοβασαι εκεινη τη στιγμη,πες προσευχη σταυρους οτι θες,εγω προσωπικα δεν πιστευω οτι χρησιμευουν καπου.Εσυ την διωχνεις με τη.δικια σ δυναμη.Τωρα αν εχει μακρυα δαχρυλα κ τετοια δεν το χω ξανα κουσει.Εγω την ειδα μπροστα μ στο καθρεφτη την θυμαμαι σαν χθες.καραφλη κατασπρη,ενα νεκρο πλασμα με αδειο ψυχρο βλεμα.Μια γυναικα ειναι γεματι μισος.

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2013, 13:52:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι γίνεται όταν ξυπνήσεις και δεις από πάνω την μόρα; δεις την εικόνα της και πεις ότι είναι από άλλο πλανήτη, το λες στον πνευματικό σου και σου λέει πάει πέρασε δεν σου δώσει μία εξήγηση δηλαδή, απλά πιστεύεις και συνεχίζεις να κάνεις την προσευχή σου και εφόσον έχεις κάνει αγιασμό και ευχέλαιο και όλα τα συναφή, πως αντιμετωπίζουμε το μετά, τις φωνές και όλα τα συναφή;



Αν την δεις εχω διαβασει οτι θα σαι κυνηγαει μια ζωη κ θα βαζει εμποδια σε καθε ανοδο σ.Το πιστευω αυτο.

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Find me
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
69 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2013, 13:59:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απλά ανέφερα πως μου την περιέγραφαν. Ίσως αυτά τα άτομα να νόμιζαν πως την ειδαν έτσι. Νομίζω πως όταν κάτι μας τρομάζει πολύ εμείς οι ίδιοι του δίνουμε μορφή. Αν εμένα με τρομάζουν οι δαίμονες θα την δω έτσι. Ίσως όμως η Μόρα να ξέρει τι είναι αυτό που φοβόμαστε και να περνει αυτή τη μορφή που μας τρομοκρατεί περισσότερο από κάτι άλλο. Τα έγραψα πολύ μπερδεμενα;

..First learn and then try..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2013, 14:08:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ήταν κάτι μι ανθρώπινο με ουρά φιδιού, χρώμα πράσινο ανοιχτό σαν τα φυτά με χέρια μεγάλα σαν πλοκάμια, δηλαδή ήταν κάτι σαν φυτού και θαλάσσιου ον, πολύ περίεργο, συν ότι αιωρούνταν και είχε διασπάσει την ύλη γιατί πέρασε μέσα από τον τοίχο μετά και πήγε στο διπλανό διαμέρισμα όπου ήταν δωμάτιο παιδιών και το ένα άρχισε να κλαίει σύμπτωση; έβλεπα στον ύπνο μου ότι φορούσα τακούνια και ότι έσπασε και ακούστηκε το τακ, σαν κάποιος να χτύπησε τα δάχτυλα του και ξύπνησα, κοιμάμαι πάντα με ένα φωτάκι ήταν τέσσερις το πρωί, μετά από αυτό άκουγα και φωνές ασυνάρτητες, έχει καιρό να με ενοχλήσει και φορούσα και σταυρό και είχα και την εικόνα της Παναγίας μυρωμένη πάνω από το κρεβάτι μου, απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε εμένα και γιατί πιστεύεις ότι δεν παύει να ενοχλεί και στην μετέπειτα ζωή αν την δεις;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2013, 14:28:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Απλά ανέφερα πως μου την περιέγραφαν. Ίσως αυτά τα άτομα να νόμιζαν πως την ειδαν έτσι. Νομίζω πως όταν κάτι μας τρομάζει πολύ εμείς οι ίδιοι του δίνουμε μορφή. Αν εμένα με τρομάζουν οι δαίμονες θα την δω έτσι. Ίσως όμως η Μόρα να ξέρει τι είναι αυτό που φοβόμαστε και να περνει αυτή τη μορφή που μας τρομοκρατεί περισσότερο από κάτι άλλο. Τα έγραψα πολύ μπερδεμενα;

..First learn and then try..


Εχεις δικιο σαυτο που λες αν κ το μονο που φοβαμαι ειναι η αραχνες

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2013, 14:37:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ήταν κάτι μι ανθρώπινο με ουρά φιδιού, χρώμα πράσινο ανοιχτό σαν τα φυτά με χέρια μεγάλα σαν πλοκάμια, δηλαδή ήταν κάτι σαν φυτού και θαλάσσιου ον, πολύ περίεργο, συν ότι αιωρούνταν και είχε διασπάσει την ύλη γιατί πέρασε μέσα από τον τοίχο μετά και πήγε στο διπλανό διαμέρισμα όπου ήταν δωμάτιο παιδιών και το ένα άρχισε να κλαίει σύμπτωση; έβλεπα στον ύπνο μου ότι φορούσα τακούνια και ότι έσπασε και ακούστηκε το τακ, σαν κάποιος να χτύπησε τα δάχτυλα του και ξύπνησα, κοιμάμαι πάντα με ένα φωτάκι ήταν τέσσερις το πρωί, μετά από αυτό άκουγα και φωνές ασυνάρτητες, έχει καιρό να με ενοχλήσει και φορούσα και σταυρό και είχα και την εικόνα της Παναγίας μυρωμένη πάνω από το κρεβάτι μου, απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε εμένα και γιατί πιστεύεις ότι δεν παύει να ενοχλεί και στην μετέπειτα ζωή αν την δεις;



Ετσι ειχα διαβασει.Και πραγματικα μετα απο καθε καλο κατι παει στραβα επι το που.

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2013, 14:48:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαρια αυτο που περιεργαψες το ειδες στο ξυπνιο σ η στο υπνο σ;

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Find me
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
69 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2013, 15:05:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέρω πως αν εμφανιστεί και προσπαθήσεις να ξεχάσεις το περιστατικο και να το αφήσεις πίσω σου τότε θα ξανάρθει για να σου υπενθυμισει την παρουσια της. Και πως αν κάποιος έχει ακούσει για αυτήν και αρνητε πισματικα να πιστέψει ότι υπάρχει τότε του εμφανίζεται για να τον τιμωρήσει γιατί το να μην πιστεύει σε αυτήν την προσβαλει. Το ναμην πιστεύει κάποιος σ'αυτην είναι σαν να την μειώνει (κατά κάποιον τροπο). Αλλά άλλο το να πιστεύεις και άλλο το να φοβάσαι! Τρεφεται από τον φόβο. Αυτά!

..First learn and then try..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Find me
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
69 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2013, 15:12:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άσχετο αλλά αυτό που είπες ότι την είδες στον καθρέφτη μου θύμισε τις ιστοριες της " Ματωμενης Μαριας"

..First learn and then try..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2013, 16:15:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χαχα μονο σε κοκταιλ την εχω φτιαξει κ ειχα επαφη.εχω γραψει το περιστατικο στη σελιδα 22 η 21 διαβασε την κ θα καταλαβεις πως κ γιατι την ειδα στο καθρεφτη


χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2013, 16:52:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
την είδα από πάνω μου μόλις ξύπνησα, τη σκέφτομαι από τότε κάθε μέρα δεν έχω βγάλει από το μυαλό μου και ούτε πρόκειται.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Find me
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
69 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2013, 17:11:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ήταν γυμνή.. Να ήταν και κούκλα καλά θα περιουσίες! Χιχιχι.. πέρα από την πλάκα όντως πολύ ανατριχιαστικό. Πόσο μάλλον για ένα μικρό παιδί! Εμένα η πεθερά μου δεν το πίστευε. Την είχε δει και η δική της πεθερά αλλά δεν ήθελε να το πιστέψει. Ωσπου ένα βράδυ ξύπνησε για να πάει τουαλέτα και εκεί που πήγε να σηκώσει το κεφάλι της από το μαξιλάρι έρχεται σαν αέρας και την πετάει πάλι στο μαξιλάρι. Εκλεισε για δευτερόλεπτα τα μάτια της και μόλις τα άνοιξε είδε μια μαύρη σκιά πάνω στο στήθος της και προσπαθούσε να την πνιξει. Αυτήν προσπαθούσε να φωνάξει τον πεθερό μου αλλά δεν της ευγενε φωνή. Μετά άρχισε να την σπρώχνει μέχριπου φώναξε πήγαινε εκεί από όπου ήρθες και η σκιά εφυγε. Περιτο να σας πω πως τώρα ότι και να της περί δαιμόνων και τέτοια τα πιστεύει.

..First learn and then try..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2013, 17:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τα παιδιά συνήθως βλέπουν αλλά δεν δίνουν σημασία, εγώ ήμουν είκοσί οκτώ χρονών όταν το είδα ξέρεις δεν έχουν αυτό του να ντυθούν Εύας και Αδάμ με το φύλο συκής, απλά δεν ξέρω αν έχουνε φύλο; αν ήταν αρσενικό ή θηλυκό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Find me
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
69 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2013, 18:24:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εννοείς αν είναι "Η Μόρα" η "Το φαινόμενο Μόρα"; Στην πρώτη περιπτωση είναι γένους θηλυκού. Στην δεύτερη περίπτωση όμως μπορει να πάρει οποιαδήποτε μορφή. Από τον πιο κοντινό μας άνθρωπο μέχρι τον χειρότερο εφιάλτη μας. Όπως προαναφέρθηκε καποιο μέλος είπε πως είδε ότι κυνηγούσε μια γάτα.

..First learn and then try..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2013, 18:35:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω αλλά μάλλον έχουν μία επαφή με τις γάτες, οι γάτες τις βλέπουν και μάλλον τις φοβούνται, δηλαδή φοβάται και η μόρα, γιατί είδα ένα όνειρο από την άλλη πλευρά όπου μου έλεγε πάρε μία γάτα, συν όταν την είδα από εκεί που δεν είχα γάτες γέμισε γάτες ο τόπος τι να πω δεν τις παρατηρούσα; πάντα μου άρεσαν όμως οι γάτες και τις έβλεπα και είχα παλιότερα γάτες.

Edited by - maria3 on 20/03/2013 18:36:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2013, 21:01:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ουτε οι επιστημονες δεν εχουν βρει τι ακριβως ειναι η μορα και ο βραχνας γιατι ειναι κ αυτος μες το παιχνιδι.Ειναι 50 50..Μαρια μην το φωβασαι ..αοσο το φοβασαι τοσο χειροτερα ειναι. Αααα κ μην κοιμασαι ποτε ανασκελα αλλα μπρουμητα η πλαγιος ετσι δεν σε πιανει..Μου το λεγε η μαμα.

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2013, 21:04:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ήταν γυμνή.. Να ήταν και κούκλα καλά θα περιουσίες! Χιχιχι.. πέρα από την πλάκα όντως πολύ ανατριχιαστικό. Πόσο μάλλον για ένα μικρό παιδί! Εμένα η πεθερά μου δεν το πίστευε. Την είχε δει και η δική της πεθερά αλλά δεν ήθελε να το πιστέψει. Ωσπου ένα βράδυ ξύπνησε για να πάει τουαλέτα και εκεί που πήγε να σηκώσει το κεφάλι της από το μαξιλάρι έρχεται σαν αέρας και την πετάει πάλι στο μαξιλάρι. Εκλεισε για δευτερόλεπτα τα μάτια της και μόλις τα άνοιξε είδε μια μαύρη σκιά πάνω στο στήθος της και προσπαθούσε να την πνιξει. Αυτήν προσπαθούσε να φωνάξει τον πεθερό μου αλλά δεν της ευγενε φωνή. Μετά άρχισε να την σπρώχνει μέχριπου φώναξε πήγαινε εκεί από όπου ήρθες και η σκιά εφυγε. Περιτο να σας πω πως τώρα ότι και να της περί δαιμόνων και τέτοια τα πιστεύει.

..First learn and then try..


Απο τους ωμους κ πανω την ειδα..παλι καλα..

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Find me
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
69 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2013, 14:35:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πες μου δύο λόγια για τον βραχνά! Για την Μόρα ήξερα απο ιστορίες που μου έλεγαν αλλά για το βραχνά δεν ξέρω τίποτα!

..First learn and then try..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2013, 16:10:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν το χω ψαξει.Το μονο που γνοριζω ειναι οτι ειναι το ιδιο πραγμα.αλλοι το.λενε μορα κ αλλοι βραχνα

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Chrisa26
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2013, 19:58:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ego den tin eho dei tin mora alla tin eho aisthanthei. 2 fores sinebi ayto otan imoun idi ksipnia kai imoun sto krebati. klassika paralisi eniotha san kapoios na prospathouse na me skotosei tin proti fora kanonika. Den porousa oute anapnoi na paro oute na fonakso oute tpt. itan mesimeri kai itan i mana mou sto domatio. Episis itan san o hronos na ehei pagosei giro mou. ekana me tin glossa mou to simeio tou stayrou kai amesos eksafanistike. Tin deyteri fora itan allios. apla ena plakoma alla ohi san kapoios na thelei na me skotosei. Sas leo tin proti fora ayto to prama ithele na me dolofonisei!!!!!!!!!!!!! Eiha alles dio metafisikes empeiries. Prin simvoun ayta ta plakomata imoun se katastasi metaksi ipnou kai ksipniou. eniosa i mesi mou na kanei keno me to krebati diladi kapoios prospathouse na me sikosei pros ta pano giati eida mia skoteini kapnia meta na eksafanizete, alla mia dinami taytoxrona na prospathei na me prostatepsei. Telos, prosfata prin ta xristougena imoun sto spiti enos filou filoxenoumeni kai se kapoia fasi ksipnisa mes ti nihta. Eno iprhe to apolito skotadi kai oute periptosi na mpei apo kapia xaramada fos opote den ipirhe kai periptosi na iparhoun pehnidia fotos, eida mia aspri amorfi maza mes to skotadi na pernei morfi pano ap to krebati mou. kai pire ti morfipos ntinonte sta karnabalia fantasmata me sentoni kai dio trypes gia matia etsi. alla den ekane tpt apla itan sto tabani. tin fotiza me fako mpas kai figei alla otan trabousa to fako ayto itan pali ekei. anapsa ta fota tipota. otan ta ksanasvisa pali ekei. doste mia idea ti ginete akribos giati den gnorizo an eimai apo ta atoma pou 'blepoun'. kai an eimai pos mporo na to kontrolaro?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2013, 05:00:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Chrisa26 καλωσόρισες στο Esoterica και καλή συνέχεια να έχεις.

Να σου επισημάνω πως στις συζητήσεις του forum πρέπει να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με greeklish ώστε να είναι ευανάγνωστα τα μηνύματά σου.

Ευχαριστώ.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
panaos
Νέο Μέλος

Cyprus
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2013, 16:21:44  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος panaos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalispera .. EIMAI APO KYPRO KAI TIXENEI NA EIMAI FANTAROS. XTHES TA XIMEROMATA KATA TES 5:15 TO PROI OTAN TELIOSA TO NOUMERO PIGA GIA YPNO OTAN 3APLOSA EIXA EPIKINONIA PISTEVW ITAN LIGW PRIN APOKIMITHW KAI SE MIA FASI AKOUSA KATI KAMPANES NA XTIPANE LIPIMENA KAI AFTES XTIPOUSA OLLO KAI PIO DINATA , SE MIA STIMI ENIOSA KATI APO PANO MOY KAI PIGA NA KITAXW ME TO KEFALI MOY KAI DEN MPOROUSA ITAN KATI SAN PARALIMA OUTE TA XERIA MOU MPOROUSA OUTE TA PODIA M ALLA KATALAVENA POS ASKOUSA POLI DINAMI. AFTO KRATISE PERIPOU GIA 4-5 DEFTEROLEPTA KAI META IPA PANAGIA MOU KAI EFYLE OLO TO VAROS APO PANW MOU KAI EXW AKOUSI KAI ENA THORIVO OTAN EFIGE TO VAROS APO PANW M SAN KAPIOS NA XTIPOUSE TO STROMA 3 FORES
ETIXE KAPIOU NA AKOUGI KAMPANES NA XTIPANE ??


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2013, 13:56:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για ποιον χτυπά η καμπάνα;

Άκου, αυτό που λες είναι πιθανή επίθεση από δαίμονα. Μου θύμησες ένα όνειρο που έβλεπα πολύ μικρός και με τρείς χτύπους μιας καμπάνας, έχανα τη μιλιά μου...

Είσαι σίγουρος πως ήταν καμπάνες; Μήπως ήταν κουδούνια; Το θέμα στο οποίο πρέπει να συγκεντρωθείς δεν είναι ο ήχος αλλά η επίθεση. Ένας χτύπος μπορεί να σημαίνει οτιδήποτε. Με τι έχεις ταυτίσει τον ήχο που άκουσες; Ποιος είναι ο προσωπικός του συμβολισμός για σενα;

Our seasons are reversed... My spring... Your fall...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2013, 13:58:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγώ άκουγα π.χ σάλπιγγες όταν είχα επίθεση από την μόρα ή από τον δαίμονα έτσι το είχα συνδυάσει, κάθε βράδυ στις τέσσερις για πόσο καιρό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2013, 15:04:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://magicbook.forumotion.com/t76-topic Για παν ενδεχόμενο δοκιμάστε το

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2013, 15:11:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

http://magicbook.forumotion.com/t76-topic Για παν ενδεχόμενο δοκιμάστε το



Ή καθώς το ξέρει το κόλπο τα'χει ήδη μετρημένα και την πάτησες (μπορεί και η απάντηση στο πόσα είναι: "πολλά" να είναι έγκυρη!)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 25 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1484375
Maintained by Digital Alchemy