ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΜΟΡΑ - μία ανεπιθύμητη επίσκεψη
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 25
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Kassandra_Lion
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2005, 21:27:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kassandra_Lion  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

ΜΗΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΘΡΕΦΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΜΑΣ, ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΕ ΤΙΣ ΛΕΥΚΕΣ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ, ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΑΣ ΑΦΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ? ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ !


Μετά απο περίπου 10 χρόνια εμπειρίας με τη μόρα θα ήθελα να σου απαντήσω πως και εγώ το πιστεύω πως κατα κάποιο τρόπο τρέφεται με τον φόβο και όχι μόνο. Τρέφεται με ότι αρνητικό συναίσθημα βγάζεις προς αυτό είτε λέγετε φόβος, είτε μίσος, είτε θυμός. Το καλύτερο για εμένα είναι να νοιώθεις το απολύτος τίποτα για την παρουσία του, αν μπορείς να το καταφέρεις αυτό, γιατί υπάρχουν και άλλες συναισθηματικές παγίδες όπως να νοιώσεις οίκτο (όσο περίεργο και να ακούγεται) ή να νοιώσεις περηφάνεια που ασχολήθηκε μαζί σου. Σε πολλά μυνήματα διάβασα πως κάποιοι έχουν ένα συγκεκριμένο όνομα για το συγκεκριμένο πλάσμα. Κατα την γνώμη μου όμως δεν είναι ένα και γι αυτό το λόγο δεν μπορεί να ονομαστεί με ένα όνομα. Πιστεύω πως όλα ανοίκουν στο όνομα του κακού αλλά το κάθε ένα έχει διαφορετική βαθμίδα. Οι σκιές π.χ. πιστεύω ότι είναι απο τις κατώτερες μορφές. Όσο όμως περισσότερο το φοβάσαι τόσο πιο δυνατό το κάνεις απεναντί σου. Απ την στιγμή όμως που πιστεύεις σ΄αυτό πρέπει να πιστέψεις και στο αντίθετο, ότι υπάρχει δηλαδή και το καλό που σε προστατεύει. Απο μόνο του δεν έχει την δύναμη να σου κάνει κακό αν εσύ δεν το επιτρέψεις. Έχω ακούσει ότι κάποιοι πέθαναν απο αυτό, όχι όμως επειδή αυτό είχε την δύναμη να τους σκοτώσει αλλα επειδή ήταν τόσος ο φόβος τους που πέθαναν απο καρδιακή προσβολή. Τώρα πως το ανακάλυπταν αυτό μεταθανάτιο μη με ρωτήσεις σου λέω απλά τι έχω ακούσει. Αν κατάλαβα καλά το παιδί το έχασες όσο ήσουν έγκυος. Έχεις σκεφτεί όμως ότι πιθανόν να μην είχε αυτό την δύναμη να το προκαλέσει (πρέπει να ξέρεις ότι γυναίκες σε εγκυμοσύνη είναι πολύ πιο ευαίσθητες στα θέματα αυτά και πολλές φορές έχουν τέτοιες εμπειρίες παρόλο που πριν την εγκυμοσύνη δεν είχαν καμοία)αλλά να ήταν ο φόβος σου αυτό που επιρέασε την εγκυμοσύνη σου. Εδώ μια τρομάρα παίρνεις και κινδυνεύεις όχι επι δύο μήνες συνεχόμενο φόβο.
Την επόμενη φορά που θα σε επισκεφτεί να σκεφτείς ότι είσαι πιο δυνατή απο αυτό και να το πιστέψεις, να ξέρεις επίσης πως εσύ του δείνεις δύναμη και οποιαδήποτε στιγμή μπορείς και να του την πάρεις και ότι δεν είμαστε μόνοι υπάρχουν και οι δυνάμεις που σε προστατεύουν. Δοκίμασε όταν έρθει να πεις το Πάτερ Υμών τουλάχιστον στην περιπτωσή μου μόλις το έλεγα αποχωρούσε. Και αν μη τι άλλο μετά απο 10 χρόνια συχνόν επισκέψεων εκτός του ότι μου διακόπτει τον ύπνο άλλο κακό δεν μου έχει κάνει οπότε προσπάθησε να ελέγξεις τον φόβο σου. Αν μη τι άλλο σκέψου όλους αυτούς που γράφουν γι αυτό το θέμα, είναι όλοι ζωντανοί και εκτός του ταραγμένου ύπνου και του φόβου δεν έχουν αναφέρει άλλη συνέπια. Οπότε και εσύ με την σειρά σου δεν έχεις κάτι παραπάνω να φοβάσαι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kassandra_Lion
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2005, 21:40:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kassandra_Lion  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ! ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ! ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΩ ΤΟ ΠΑΤΕΡ ΥΜΩΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ? ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΜΙΛΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ, ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΚΟΒΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΝΟΗΣΗ , Η ΣΚΕΨΗ, ΟΠΩΣ ΘΕΣ ΠΕΣ ΤΟ , ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ, ΕΣΤΩ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ.

ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΛΙΓΟ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΟΜΩΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ? ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ? ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΤΑΧΤΕΣ ΜΟΥ(ΣΑΝ ΤΟΝ ΦΟΙΝΙΚΑ) ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΩ! ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΝΑΙΜΑΚΤΑ, ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΟΜΩΣ ΠΑΛΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ, ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ? ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ? ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ! ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΗΔΗ ΔΥΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ, ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΩ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟ! b] ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΑΛΛΟΝ , ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΟΝ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

serenite
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2005, 00:20:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serenite  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καμοιά φορά εμείς οι ίδιοι υλοποιούμαι τους φόβους μας κι αυτό είναι πιο τρομακτικό. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι αυτό το πλάσμα μπορεί να συμβάλει στο να χάσεις αυτόν που έχεις δίπλα σου, συνδέετε και με τον δεύτερο θάνατο?
Αφού σταματάει το μυαλό σου εκείνη την στιγμή θα σου προτείνω κάτι άλλο. Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά αλλά αυτοί που το έχουν κάνει λένε ότι ποιάνει. Φτοιάξε γύρω απο το κρεβάτι σου έναν νοητικά προστατευτικό κύκλο. Αν σε βοηθάει περισσότερο μπορείς να κυκλώσεις το κρεβάτι σου με αγιασμό. Είτε το κάνεις με αγιασμό είτε απλά νοητικά φαντάσου ότι δημιουργείς μια αόρατη προστατευτική διάφανη μπάλα γύρω απο το κρεβάτι σου. Καλύτερα να το κάνεις αφού ξαπλώσεις κλείνωντας και τον εαυτό σου μέσα σ' αυτή. Φαντάσου στην συνέχεια ότι τίποτα κακό δεν μπορεί να την προσπεράσει, ότι μέσα εκεί είσαι απόλυτα προστατευμένη απο οτιδίποτε, μπορείς μέσα εκεί να διοχετεύσεις θετική ενέργεια βάση του τι πιστεύεις. Δεν γνωρίζω προσωπικά την αποτελεσματικοτητά του σίγουρα όμως δεν χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις. Εύχομαι να πετύχει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
serenite
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2005, 00:32:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serenite  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέχασα κάτι σημαντικό. Το άτομο που μου είχε αναφέρει για τον προστατευτικό κύκλο, και που σε εκείνον προσωπικά λειτουργούσε, μου είχε πει πως ένα βράδυ είδε στον ύπνο του τον πεθαμένο του πατέρα. Ο δεύτερος στεκόταν έξω απο τον κύκλο και τον παρακαλούσε να πάει κοντά του. Εκείνος ξεγελάστικε γιατί φυσικά στην πραγματικότητα δεν επρόκειτο για τον πατέρα του και βγήκε απο τον κύκλο, την συνέχεια την ξέρεις. Απλά το αναφέρω σε περίπτωση που ο κύκλος σου λειτουργήσει και συ θελήσεις να βγείς για να δεις τον χ αγαπημένο άνθρωπο που θα στέκεται έξω απο αυτόν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ming-lee
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2005, 05:57:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ming-lee  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι, αν θέλετε βάλτε το όνομα "Μελίκ Ταούς/ Melik Taus" σε ένα ψαχτήρι και θα βρείτε πολλές λεπτομέρειες, αλλά το σημαντικό δεν είναι τόσο να μάθετε κάποια εγκυκλοπαιδικού χαρακτήρα στοιχεία, αλλά να κάνετε αυτό το τόσο απλό πράγμα που σας λέω. Όποιος θέλει, το δοκιμάζει και βλέπει μόνος του τί γίνεται.

I have some things to settle before I go legit.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2005, 14:38:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ming lee καλό θα ήταν να ανέφερες η ίδια κάποια πράγματα. Το ψαχτήρι το γνωρίζουμε όλοι, ήδη αναφέρθηκαν μερικές πληροφορίες, περισσότερο όμως θα χρησίμευαν στους ανθρώπους που διαβάζουν οι προσωπικές σου εμπειρίες και γνώσεις.
Η προτροπή του να επικαλεστεί κάποιος οτιδήποτε χωρίς να γνωρίζει τι ακριβώς είναι, με βρίσκει αντίθετη. Το να κάνουμε κάτι για να δούμε τι αποτέλεσμα θα έχουμε, γενικά μιλώντας, δεν είναι ασφαλές.

serenite να εξηγήσω λίγο για τον προστατευτικό κύκλο που αναφέρεις.
Για να μπορέσει κάποιος να σχηματίσει οτιδήποτε νοητικά χρειάζονται γνώσεις και εκπαίδευση του νου. Πολλές φορές νομίζουμε ότι το κάνουμε αλλά δεν έχει σχηματιστεί τίποτα.
Άλλο είναι ο προστατευτικός κύκλος άλλο η διάφανη μπάλα.
Το άτομο που σου είπε για τον προστατευτικό κύκλο δεν σου ανέφερε ότι εκτός του οραματισμού χρησιμοποίησε και επικλήσεις. Χωρίς να ακολουθήσεις μιά συγκεκριμένη διαδικασία δεν γίνεται να μην μπορεί να μπει κάτι στον κύκλο αυτό. Και πάντα συζητάμε για την περίπτωση που όσα σου είπε είναι αληθή.

kassandra lion πρώτα απ΄όλα μην φοβάσαι, βγάλε από το μυαλό σου ότι κάτι θα σου κάνει κακό. Δεν υπάρχει τίποτα που μπορεί να σε πειράξει εάν δεν του το επιτρέψεις. Η συμβουλή που σου έδωσε η serenite για το Πάτερ Ημών είναι πολύ καλή. Εάν δεν μπορείς να αρθρώσεις την προσευχή, μην προσπαθήσεις περισσότερο, πες ότι σου έρθει και ανέφερε το όνομα που πιστεύεις ότι μπορεί να σε προστατεύσει Θεός, Χριστός, Ιησούς, Παναγία, Αρχάγγελος, δεν έχει καμία σημασία τι θα πεις. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην ηρεμήσεις αμέσως.
Εάν θέλεις κάνε μιά προσευχή μόλις πέσεις για ύπνο και σταμάτα μετά να το σκέφτεσαι.

Επίσης και ο αγιασμός είναι πολύ καλός, δεν χρειάζεται να κάνεις κύκλο με αυτόν απλώς ράντισε τον χώρο σου ή εάν θέλεις χρησιμοποίησε λιβάνι.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2005, 16:28:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Kassandra_lion έχοντας διαβάσει την εμπειρία σου θα ήθελα να σου πώ 2-3 πράγματα με κάθε φιλική και συμβουλευτική διάθεση.
Μας ανέφερες οτι είχες μια πολύ άσχημη εμπειρία με την εγκυμοσύνη σου και το απέδωσες στη Μόρα και τις νυχτερινές βίαιες επισκέψεις που σου έκανε.
Θα ήθελα να σου πώ να προσπαθήσεις να παραμείνεις ψύχραιμη και να συνειδητοποιήσεις οτι η Μόρα (αν υπάρχει ή οποιοδήποτε τέτοιο πλάσμα) δε μπορεί να σε βλάψει παρά μόνο αν εσύ το επιτρέψεις.
Οπότε θα έπρεπε να έχτιζες τις άμυνες σου κι αυτό θέλει μια προσωπική εσωτερική διεργασία, όπως είπε εν ολίγοις κι η φίλτατη pyramid.
Οπότε δεν υπάρχει λόγος να φοβάσαι για τον άνθρωπο που έχεις δίπλα σου γιατί αν εσύ είσαι δυνατή αυτό το πλάσμα είναι εντελώς ανίσχυρο απέναντι σου.
Λένε πως η Μόρα τρέφεται από τον φόβο μας.
Δεν ξέρω αν υπάρχει η Μόρα ή όχι πάντως πιστεύω πως αν όντως υφίσταται είναι πολύ πιθανό να τρέφεται από τον φόβο μας.
Για να ηρεμήσεις λοιπόν, καλό θα ήταν να φροντίσεις για τις άμυνες σου όπως εσύ νομίζεις καλύτερα.
Αν ο κύκλος από αγιασμό γύρω από το κρεβάτι σου, το λιβάνι κι η προσευχή (πράγματα δηλαδή που ειπώθηκαν) νομίσεις οτι θα σε προστατέψουν τότε πραγματοποίησε τα και πίστεψε οτι όντως θα σε προστατεύσουν.

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sidons_Youth
Νέο Μέλος

Australia
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2006, 00:17:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sidons_Youth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας!Θα ήθελα και εγώ να μοιραστώ μαζί σας τις εμπειρίες μου με την μόρα.(η ότι άλλο ήταν αυτό)Πραγματικά φοβάμαι πολύ το σκοτάδι!Είναι κάποιες φορές που επίτηδες θα κοιτάξω σε ένα σημείο που δεν έχει καθόλου φώς και σε μερικά δευτερόλεπτα το σταματάω γιατί αρχίζω και νιώθω το σώμα μου να τρέμει παρά τη΄θέληση μου.(Χέστης με λιγα λόγια!!)Το 1998 λοιπόν, είχαμε πάρει από μία εφημερίδα μία προσφορά, που ήταν ένα πακκέτο με τέσσερις βιντεοκασσέτες, με ιστορίες φαντασμάτων.Καθήσαμε που λέτε και τις είδαμε όλες σε μία μέρα!Όταν φτάσαμε στην τελευταία ήταν ήδη βράδυ και έτυχε να είναι και η ποιο τρομαχτική.(αφού σου έδειχνε κάποιες φωτό και σου λέγανε <αυτή η φιγούρα παρουσιάστηκε ως 'Ο διάβολος')Όπως και να χει μετά από λίγο ξεχαστήκαμε.Το ίδιο βράδυ και για τα επόμενα 4 βράδια συνέβαινε το εξής.Συνήθως έπεφτα τελευταίος για ύπνο.Εκέι όπως ήμουν, ξαφνικά άρχισα να ακούω πολύ έντονα κάτι σαν ηχοκύμματα τηλεόρασης(αφού σκέφτηκα πως η τηλεόραση θα εκραγεί)τα οποία η συχνότητά τους μεγάλωνε όλο και ποιο πολύ.Σε μια φάση αυτή η συχνότητα ένιωθα πως άρχιζε να με πλησιάζει, όσπου ξαφνικά αισθάνομαι τον ήχο να κάνει κάτι σαν έκρηξη δίπλα στο αυτί μου, και πλέον είμαι τελείως κουφός!Ταυτόχρονα δεν μπορώ να μιλήσω, ούτε να κουνηθώ!Το μόνο που ένιωθα ήταν αυτή τη συχνότητα να με έχει καταβάλει λες και κάθεται επάνω μου και να μην με αφήνει ούτε να αναπνεύσω κάλά καλά!!Το μόνο που μπορούσα να κάνω ήταν να αρχήσω να λέω από μέσα μου(μιας και δεν έβγαζα ούτε λαλιά)το Πάτερ Ημών.Αυτό επαναλύφθηκε για επιπλέων 4 βράδυα και κάθε φορά ήταν και ποιο έντονο!(προφανώς επηδή φοβόμουν ακόμα ποιο πολύ μετά από την πρώτη φορά)Αποφάσισα και το πα στη μάνα μου και τελικά στμάτησαν οι επισκέψεις !Μετά από μερικά χρόνια (θα ταν γύρο στο 2003) είχα ένα από τα ποιο παράξενα όνειρα της ζωής μου!Το όνειρο ήταν με εμένα να κάθομαι στο κρεβάτι μου, όσπου σε κάποια στιγμή ένιωσα πάλι το συναίσθημα που είχα νιώσει το 98'!Η διαφορά ήταν πως μέσα στο όνειρο ήταν πολύ διαφορετικό αφού ταυτόχρονα ένιωθα να εξαυλώνομαι!Αφού τελίωσε, είπα στον εαυτό μου,(όλα αυτά στο όνειρο)πως προφανώς εγώ το προκαλώ αυτό το συνάισθημα και θα το αποδείξω τώρα, κάνοντάς με να το περάσω πάλι(δηλαδή να αισθανθώ πάλι τη συχνότητα αυτή)!Έτσι και τα κατάφερα, θυμάμαι πως μετά από ένα σημείο ήξερα πως κοιμόμουν αλλά δεν με ένοιζε γιατί στον ύπνο μου αυτή η εμπειρία ήταν πολύ διαφορετική από όταν είμουν ξύπνιος!Ένιωθα μία γλυκειά ανδρεναλίνη και το γεγοννός οτί εξαυλώμουν ταυτόχρονα το έκανε ακόμια πιο δυνατό!Όλα καλά μέχρι μέχρι το σημείο που σηκώθηκα από το κρεβάτι και κοίταξα στα αριστερά μου στο τοίχο.Ξάφνου δίπλα από την τηλεόραση που είχα εκεί είδα μία πολύ άσχημη φιγούρα η οποία ήταν κοντή και πολή άσχημη,(Θα μπορούσα να την περιγράψω σαν καλικάντζαρο μόνο ακόμα ποιο άσχημο)Στάθηκα απέναντι του για μερικά δευτερόλεπτα και το κοίταξα!Εκείνο είχε στραμένο το βλέμα του προς το πάτωμα.Τότε γύρισε το κεφάλι του και με κοίταξε!Την ίδια στιγμή το συναίσθημα της συχνότητας επανήλθε μόνο που ήταν πάλι αρνητική όπως τα βράδια του 98'.Ταυτόχρονα όπως άρχισα πάλι να παραλύω και να εξαυλώνωμαι πετάχτηκα προς τα πίσω(και επέσα στην ντουλάπα) σαν κάτι να με είχε πετάξει με δύναμη.Έπεσα κάτω και σήκωσα το κεφάλι μου.Κοίταξα τον επισκέπτη και με κοίταξε και αυτός.Μετά εξαφανίστηκε!Το παράξενο είναι πως μετά από αυτό και ας ήμουν ακόμα μέσα στο όνειρο, μία φράση είχα στο μυαλό μου.''Δεν το προκαλείς εσύ!!''Αφού ξύπνησα βρήκα τον εαυτό μου σχεδόν πεσμένο απτο κρεβάτι και τη μία πόρτα της ντουλάπας μισάνοιχτη.Η αλήθεια είναι όμως πως αισθανόμουν πολύ καλά σαν να κοιμόμουν μια βδομάδα και γεμάτος ενέργεια.Από τότε προσπαθώ να καταλάβω τι ήταν αυτό που αισθάνθηκα εκείνα τα βράδια και ποιος ήταν αυτός που είδα στον ύπνο μου.Δεν ξέρω αν ήταν μόρα ή αν ήταν κάτι το οποίο το προκάλεσα εγώ, η ακόμα αν ήταν η μόρα με μορφή τέτοια ώστε να με κάνει να φοβηθώ..Αυτό που ξέρω είναι πως η πρώτη μου εμπειρία το 98 και το μετέπειτα όνειρο έχουν άμεση σχέση μέσα μου.Κάτι ακόμα που θα ήθελα να πώ είναι πως όλα αυτά είναι στην ουσία συχνότητες από ένα κόσμο που πολύ απλά δεν μπορούμε να δούμε γιατί δεν είμαστε συντονισμένοι.Να έχετε τα μάτια σας και την καρδιά σας ανοιχτά γιατί δεν ξέρουμε τίποτα από το τι πραγματικά ζει παράλληλα με εμάς.Ας μη δίνουμε λοιπόν ονόματα σε τέτοια περιστατικά γιατί αυτό πιστεύω μας απομακρίνει αντί να μας φέρνει κοντά, όπως δυστηχως έχουμε απομακρυνθεί και από το Θεό (που επίσης έχουμε δώσει όνομα...λες και ξέρουν αυτοί που μας τα μάθανε ποιος/ποια/ποιο στα αλήθεια είναι..........Ένα πράγμα είναι σίγουρο!!! ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΖΥΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!! Ευχαριστώ που με ακούσατε!!

Ballance_TNTΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

serenite
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2006, 01:21:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serenite  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Sidons,
σχετικά με την εμπειρία σου θα ήθελα να σου πω πως συνήθως απο την στιγμή που θα σε επισκευτεί μια φορά θα υπάρξει και επόμενη. Η μορφή που είδες ήταν η πραγματική μορφή του και όχι κάποια που πήρε για να σε τρομάξει. Όταν αλλάζουν μορφές παίρνουν μορφές αγαπημένων σου προσώπων ή πλασμάτων που έχεις αδυναμία. Εμένα π.χ. συνήθιζε να παίρνει μορφή γάτας καθότι τους έχω αδυναμία. Κι αυτό γιατί όποτε το έβλεπα έλεγα το Πάτερ Υμών και εξαφανιζόταν, με τις άλλες μορφές όμως με ξεγέλαγε και με έκανε να το πλησιάζω. Στην πραγματική του μορφή ήταν όπως το παρομοίασες, κοντό, άσχημο και σαν καλικάτζαρος. Εκείνο που θα σε συμβούλευα θα ήταν να μην προκαλέσεις ξανά να σου συμβεί εθελημένα. Αυτό το κοντό πλάσμα δεν έχει και τόση δύναμη, υπάρχουν άλλα όμως πολύ πιο υσχιρά, πολύ πιο άσχημα και πολύ πιο μεγάλα. Όταν πάψουν τα μικρά να έχουν δύναμη απενάντί σου ή να το πω διαφορετικά να σε τρομάζουν, ακολουθούν ισχυρότερα. Και πιστεψέ με δεν θες να τα γνωρίσεις και δεν υπάρχει λόγος να μπλεχτείς σε ιστορία τρόμου. Γι αυτό καλύτερα μην στέλνεις προσκλητήριο γιατί ποτέ δεν θα είσαι σίγουρος αν θα πρόκειτε για τον ίδιο επισκέπτη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sidons_Youth
Νέο Μέλος

Australia
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2006, 02:20:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sidons_Youth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
serenite σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!Η αλήθεια είναι πως η πίστη μου στο Θεό (η οποία είναι με τον τρόπο που καταλαβαίνω εγώ γι αυτό και νιώθω ποιο κοντά του/της/του)είναι πλέον μέσα μου και γι αυτό δεν νομίζω πως μπορώ να τραβήξω πλέον τέτοιου είδους αρνητικές ενέργειες!Το μόνο που μπορεί να γίνει είναι λόγο της περιέργειας που έχω για το άγνωστο γιατί με γοητεύει απίστευτα η κάθε μικρή απόδειξη που μπορεί να υπάρξει πάνω στα παράλληλα σύμπαντα που μας περιβάλουν!Τις προάλλες διάβαζα στο βιβλίο ΜΥΣΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ, ένα κεφάλαιο για το Άγιο Όρος και πραγματικά ήταν άλλη μία απόδειξη για την πίστη μας!Όχι μέσα από εκκλησίες και Χριστόδουλους, αλλά διαβάζοντας απλά λόγια από πατέρες εκεί πού έστω και απτό βιβλίο τα λόγια τους είναι πάντα τα σωστά!Όυτε πολύ λίγα ούτε πολλά λόγια!Ισορροποία!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
serenite
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2006, 12:30:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serenite  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ Sidons,
γράφεις πως η πίστη σου είναι βαθιά και γι αυτό το λόγο δεν νομίζεις ότι θα προκαλέσεις αρνητική ενέργεια. Θα σου δώσω άλλη μια πληροφορία οι άνθρωποι με βαθειά πίστη τα εκνευρίζουν περισσότερο. Ίσως να το έχεις ακούσει, ίσως πάλι και όχι, αλλά μια και αναφέρεις το Άγιο Όρος θα στο πω. Άνθρωποι που έφτασαν σε μεγάλη πνευματική εξύψωση πολλές φορές ξυλοκοπήθηκαν απο αυτού του είδους τα πλάσματα. Ο λόγος ήταν ότι δεν μπορούσαν να τους τρομάξουν ούτε να τους παραπλανήσουν να ξεστρατίσουν, οπότε το μόνο που απόμενε είναι ο ξυλοδαρμός. Μπορεί να σου ακούγεται τραβηγμένο, αν ποτέ όμως επισκεφτείς το Άγιο Όρος ή κάποιον πατέρα ρώτα και θα δεις πως δεν θα σου αρνηθεί ότι αυτό συμβαίνει. Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι σε όποιον επιτίθονται είναι απαράιτητα καλός και άγιος. Και πρόσεξε αν σου συμβεί ξανά να μην νοιώσεις περηφάνεια που ασχολείτε μαζί σου. Πολλές φορές πέφτουν κάποιοι σ' αυτή την παγίδα. Σκέφτονται ότι για να ασχολείτε μαζί μου σημαίνει ότι είμαι πολύ καλός, πιστός κ.λ.π. και εκεί χάνουν το παιχνίδι. Αυτό έχει κερδίσει και συ έχεις πέσει σε πνευματική παγίδα και φυσικά δεν το παίρνεις και χαμπάρι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
roberto24
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2006, 20:07:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους roberto24  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
διαβασα το θεμα σας με πολυ προσοχη αν και μου ειναι ενα πολυ γνωστο ''κλασσικο''θα ελεγα αστρικο φαινομενο, στους γνωστες των νομων και των μηχανισμων που διεπουν το αστρικο πεδιο.(ασχολουμε με πρακτικη αστρικη προβολη και οι εμπειριες που εχω με εχουν κανει να βγαλω τα παρακατω συμπερασματα για τη φυση του φαινομενου (τα οποια σαφως μπορουν να αμφισβητηθουν η να σχολιαστουν μεσα στα ορια της ευγ
ενειας βεβαια). λοιπον:
1)καθε σκεψη αισθημα η συναισθημα στο αστρικο πεδιο(λιγο αδοκιμος ορος αλλα τον χρησιμοποιω για λογους κατανοησης) δημιουργει μορφες οι οποιες βρισκονται σε μια κατασταση κβαντικη θα ελεγα.ουτε αντικειμενικες ουτε υποκειμενικες η και τα δυο ταυτοχρονα.(αρχη της απροσδιοριστιας και θεωρημα εβερετ και γουιλερ)
2) οι μορφες αυτες (παλι αδοκιμος ορος το.. ''μορφες'' αλλα τι να κανω προσπαθω να περιγραψω φαινομενα ενος αλλου πεδιου υπαρξης με μονο μεσο τον γραπτο λογο!)εχουν ενα μαγνητικο δεσμο με τον δημιουργο τους και προσελκυουν ποσοτητα ιδιας αστρικης υλης(με παρομοιους κραδασμους) οπως περιπου δημιουργουνται κοινα συνολα στο φυσικο πεδιο.(παρεες ανθρωπων,αγελες,κοπαδια σμηνη εντομων κτλ..)
3)αυτα τα ενεργειακα πεδια (μορφογεννετικα) εχουν καποια αποτελεσματα πανω στους δημιουργους τους τα οποια γινονται αντιληπτα αναλογα με την αιτια που τα δημιουργησε ως στοιχειακα, μωρα,φαντασματα,αγγελοι,''ο διαβολος'' ,ξωτικα καλικαντζαροι,μπαμπουλας φανταστικος φιλος κτλ κτλ....
Ειναι τοσες πολλες οι κατηγοριες τους που δεν εχει νοημα να τις αναφερω.
σε μια μου αστρικη ''εξοδο'' μου ηρθε στο μυαλο ο pinhead απο το hellraiser!! το οποιο ειχα δει το ιδιο βραδυ.μεσα απο το σκοταδι αρχιζε να εμφανιζεται η μορφη του .τοτε με μια απλη νοητικη εντολη τον εξαφανισα και συνεχισα αυτο που επρεπε να κανω.
Καταλαβαινετε οτι σε τετοια πεδια υπαρξης η εννοια ''πραγματικο''και ''μη πραγματικο''δεν εχουν νοημα.υπαρχει ενα ποσοστο αντικειμενικοτητας στην υπαρξη τους και ενα ποσοστο υποκειμενικοτητας.την αναλογια την οριζει ΣΥΝΗΘΩΣ ο παρατηρητης.δηλαδη, ΕΜΕΙΣ!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
serenite
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2006, 20:56:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serenite  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Roberto,
διάβασα την απαντησή σου με προσοχή αλλά δυσκολευτικά αρκετά να καταλάβω τι θέλεις να πεις. Πιθανόν γιατί δεν έχω το ίδιο βίωμα με σένα για να μπορέσω να το καταλάβω επακριβώς. Αν δεν κάνω λάθος, εκείνο που έποιασα σαν γενικό νόημα πάνω κάτω, είναι ότι βρισκόμαστε σε μια κατάσταση κάτω απο την οποία μπορούμε να δημιουργούμαι σκεπτομορφές βάση του τι σκεφτόμαστε, τι φοβόμαστε κ.λ.π.
Σ αυτο δυστυχώς δεν μπορώ να συμφωνήσω (αν πάντα το έχω καταλάβει σωστά και δεν εννοείς κάτι άλλο) κι ο λόγος είναι γιατί αυτά που έχω δει εγώ, ποτέ δεν τα πίστευα και δεν παραδεχόμουν την υπαρξή τους, ποτέ δεν ασχολήθηκα με αρνητικές δυναμεις ή με κάτι που να προδιάθετε αρνητικότητα. Αντιθέτως αυτά που πίστευα δεν τα είδα ποτέ κάτω απο την συγκεκριμένη κατάσταση. Μάλιστα όταν μου μίλησαν πρώτη φορά για το θέμα αυτό, νόμιζα πως το συγκεκριμένο άτομο ήταν φαντασιόπληκτο. Το περίεργο είναι πως το έπαθα πρώτη φορά όταν κοιμήθηκα με ένα άτομο που το βίωνε συχνά. Απο εκείνη την νύχτα εγώ το βίωνα συχνά και εκείνον δεν τον ξαναενόχλησε ποτέ πια. Και δεν ήμουν επιρεασμένη γιατί δεν γνώριζα γι αυτά που βίωνε παρά το έμαθα πολύ αργότερα όταν του περιέγραψα τα δικά μου. Είναι δυνατόν σκεπτομορφές άλλων να ενοχλούν εσένα; Δεν ξέρω, αλλά είναι πολύ αληθινά για να είναι σκεπτομορφές, κι αν ακόμα είναι πως ταιριάζουν οι περιγραφες των πλασμάτων αυτών και τις περιγράφουνε πάνω κάτω ίδιες είτε πρόκειτε για ξωτικά, είτε για αρνητικά πλάσματα είτε για οτιδίποτε; Λογικά ο καθένας θα έπρεπε να το φανταζόταν διαφορετικά. Εσύ έχεις δει κάτι παρόμοιο στα αστρικά σου ταξίδια;, έχεις νοιώσει ότι δημιουργείς τέτοιου ήδους μορφές με την θελησή σου; κι αν ναι τις είδες αφού τις φαντάστηκες ή όταν τις είδες σκέφτηκες ότι πρέπει να τις φαντάστηκες;
Αν δεν έχω καταλάβει σωστά αυτό που ήθελες να πεις συγνώμη προκαταβολικά για την άγνοια μου περι του θέματος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
prompter
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2006, 13:32:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prompter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
γεια σε ολουσ. η δικη μου ιστορια ειναι αρκετα περιεργη και δεν ξερο ποσ να την εξιγισω αφου ποτε δεν ειχα αλλεσ τετοιεσ εμπειριεσ ***. ξαφνικα ακουσα *** το ονομα μορα. δεν εδοσα σημασια αλλα μετα ειδα πολλα παιδια που φοβοντουσαν και ειπα να μαθω τι γινεται και τι ειναι αυτη ι μορα. αφου μου εξιγισε ενα παιδι(να ναι καλα)αρχισα να ψιλοφοβαμαι και δεν το κρυβω. τα βραδια δεν κοιμομουν απο τον φοβο μου.αλλα τιποτα δεν με επισκευτοταν μεχρι που στισ 11 νοεμβριου(προσφατα),εγινε κατι.. παντα οταν ξυπναω στισ 3 ι ωρα φοβαμαι(αν εχει δει κανεισ τον εξορκισμο τισ εμιλι ροουζ θα με καταλαβαινει)ετσι λοιπον ξυπνισα τρομαγμενοσ αλλα ολα οκ και ξανακοιμιθικα. μετα ξαφνικα ενιοσα οτι δεν μπορο να κουνιθο και ακουγα εναν πολι περιεργο ηχο. δεν μποροθσα να μιλισο και φοβομουν να δω αν υπαρχει κατι στο δοματιο(νομιζα ποσ ειχε ερθει ι σαμαρα απο το the ring..ολοσ τυχεωσ εγινε μια εκρηξη απο κατο απο τιν πολυκατοικια και σικοθικε ι γιτοναι στο ποδι εκτοσ απο μενα. το προι σικοθικα κανονικα και ι μανα μου αρχισε να με λεει ανεσθιτο επειδι δεν ακουσα τιν εκρηξη και επιδι δεν ξιπνισα. δεν ξερο αν ιταν ι μορα ι απλα ι ιδεα μου αλλα τρομαξα παρα πολι. ευχαριστο που με ακουσατε bye.

:)


_______________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΛΟΓΩ ΑΝΑΦΟΡΑΣ
ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ
_______________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2006, 07:40:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ prompter, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις του Esoterica!

Όπως πιθανότατα θα είδες έγινε μια επέμβαση στο μήνυμα σου και κάποια μέρη από αυτό αντικαταστάθηκαν με αστερίσκους.
Θα σου σταλεί ενημερωτικό e-mail σχετικά με τους λόγους της επέμβασης αυτής στον ηλεκτρονικό λογαριασμό που έχεις δηλώσει στο προφίλ σου.

Καλή σου συνέχεια!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Neyden
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 00:34:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Neyden  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια χαρα σε ολους..
Παρακολόυθω το topic εδω και μερικες ημερες.Θα ηθελα να πω και εγω κατι που μου συνεβει τον Ιουλιο του 2004 και τον Φεβρουαριο του 2005.
Το 2004 μολις ειχα χωρισει απο μια σχεση και ειχα παει διακοπες στην Ικαρια για μερικες μερες.Την πρωτη νυχτα που κοιμηθηκα στο ξενοδοχειο
ειδα ενα περιεργο ονειρο που εξελιχθηκε σε μια δραματικη πραγματικοτητα.Κοιμομουν στο κρεβατι και εβλεπα στον υπνο μου το πρωην αγορι μου, να κοιματε διπλα μου, οταν ξαφνικα μεταμορφωθηκε σε καποιον ασχημο αντρα ο οποιος μου επιασε το ποδι μου λεγοντας μου τωρα θα δεις ποιος ειμαι πραγματικα..εγω απο την ασχημια του ονειρου τρομαξα και ανοιξα τα ματια μου και εκεινη τη στιγμη ειδα να αιωρειτε πανω απο το κρεβατι μου μια πεθαμενη γυναικα,με μια πρασινη εντονη αυρα γυρω της (ηταν μωβ με μαυροκιτρινο το χρωμα σε ολο της το σωμα) η σταση της ηταν ακριβως οπως ενως κρεμασμενου ανθρωπου - τεντωμενα ποδια προς τα κατω - κεφαλι γυρτο προς τα κατω κ τα μαλλια της αχτενιστα βρωμικα κ μες το προσωπο της. Ενω ειχα ανοιχτα τα ματια μου δεν μπορουσα να κουνιθω καθολου.Φοβηθηκα πολυ αλλα δεν μπορουσα να κανω τιποτα, δεν σκεφτηκα να πω ουτε προσευχη ουτε τιποτα, απλα την κοιτουσα και εκεινη απλά στεκονταν απο πανω μου για 2 λεπτα αν δεν κανω λαθος, και μετα με μια αποτομη κινηση σηκωσε το κεφαλι της και ειδα το προσωπο της - το οποιο δεν ειχε ματια (ειχε 2 βαθουλωματα μαυρα) και ηταν γδαρμενη στο προσωπο και επισεις το φορεμα της αν και ασπρο ηταν σχησμενο και βρωμικο.Μου ειπε: "Ειμαι η Μορα" τιποτα αλλο.Δεν ξερω πως αλλα σαν να μου τραβιξε ολη την ενεργεια - λυποθυμησα προφανως - και με πηρε ο υπνος μεχρι το πρωι. Οταν ξυπνησα το ειπα στην αδελφη μου, ειπα και πως μου ειπε οτι την λενε Μορα (πιο πριν δεν ειχα ιδεα για αυτα τα πραγματα ουτε που την ειχα ακουστα ποτε) και μου εξηγησε η αδελφη μου ποια ειναι και τι θελει απο τους ανθρωπους που εμφανιζετε μπροστα τους. Την αλλη μερα τα ειχα ξεχασει ολα μεχρι που μετα απο μερικους μηνες Φεβ. 2005 εμφανιστηκε για 2ρη φορα μπροστα μου και εδω αρχιζουν τα παρατραγουδα.. πριν εμφανιστει μοιριζε το δωματιο μου σαν βοθρος, και εβλεπα σκιες να περνανε (νομιζα οτι τα ματια μου κανουν πουλακια απο την κουραση) δεν εδωσα σημασια.Το ιδιο βραδι εμφανιστηκε παλι και μου μιλησε κανονικα αυτη την φορα.Μου ειπε πως δεν επρεπε να μιλαω για εκεινη σε κανεναν και πως αν το εκανα ξανα αυτο - τοτε η 3τη φορα που θα εμφανιζονταν δεν θα ηταν για καλο. Αυτο μονο. Και εννοειτε πω δεν μπορουσα να κουνισω ουτε το τελευταιο μου δακτυλακι οταν την ειδα. Απλα εκλισα τα ματια μου και ενιωθα σαν κατι να προσπαθουσε να τραβιξει την ψυχη μου απο το σωμα μου και σαν κατι να προσπαθη να μπει μεσα μου αλλα απο τα ποδια προς τα πανω.Εκανε και θορυβο ενα βρυχιτο ε κ εκει τα παιξα..αρχισα να λεεω Το Πατερ Ημων και δεν το θυμομουν κι ολας καλα :/ Τι να πω τα τελευταια 2 χρονια δεν εχω δει ασπρη μερα.. δεν την κατηγορω απλα βλεπω στο σπιτι μου σκιες ακουω κατι σαν ενα μπαλακι να χτυπαει στο δαπεδο ακου το ονομα μου, και το χειροτερο ειναι πως εχουν ερθει 2 αντικειμενα πανω μου 2 φορες. Ενα μόλυβι και ενας σταυρος χρυσος που εγραφε "ΑΝΝΑ 50" απο το πουθενα σαν απο αλλη διασταση. Ισως υπαρχει συνδεση μεταξυ του σταυρου και της πεθαμενης γυναικας που εχω δει 2 φορες. Δεν ξερω πως να το ψαξω και δεν μπορω να βγαλο ακρη απο ενα ονομα και εναν αδιευκρινηστο αριθμο απο εναν σταυρο που μου ηρθε απο το πουθενα στο κεφαλι μεσα στο ιδιο μου το σπιτι. Δεν θελω να τρομαξω κανεναν ελπιζω να μην σας κουρασα πολυ.. Ευχαριστω.

Psycho killer!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2006, 09:58:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια χαρά σε όλους.
Διαβάζω το topic εδώ και ώρα,και είπα να παραθέσω και την δικιά μου εμπειρία.
Σε ηλικία περίπου 13-14 χρονών έτυχε.Ένα βράδυ,καθώς κοιμόμουν,ξύπνησα από μια αίσθηση δύσπνοιας.Προσπάθησα να ανασηκωθώ ώστε να ανασάνω καλύτερα,αλλά ήταν μάταιο.Δεν μπορούσα να κουνήσω κανένα μέλος του κορμιού μου και η δύσπνοια γινόταν χειρότερη,σε επίπεδα ασφυκτικά πλέον.Ένιωθα σαν να έχει κάτσει κάτι πάνω στο στήθος μου και με εμπόδιζε να αναπνεύσω.Άνοιξα τα μάτια μου και τι να δω;ένα μαύρο πράγμα,μια μαύρη σκιά,δεν μπόρεσα να διακρίνω φιγούρα,ίσως κάτι σαν μεγάλο πουλί,ήταν από πάνω μου.Εξακολουθούσα να προσπαθώ να κουνηθώ για να το διώξω αλλά τίποτα.Δεν ξέρω πως έγινε και έφυγε,αλλά μπορώ να πω ότι έφυγε λίγο πριν σκάσω στην κυριολεξία.Εννοείται ότι κοψοχολιάστηκα κι έκανα καιρό να ξανακοιμηθώ άφοβα.Γενικά είμαι "αλαφροίσκιωτη" και βλέπω διάφορα κατά καιρούς.Αλλά τέτοιο πράγμα,και σε τόσο προσωπική επαφή,δεν μου έχει ξανατύχει.Ίσως και να ήταν sleep paralysis,ίσως και όχι.Άτομα που το είπα,υποστηρίζουν ότι ίσως να είναι και άγχος,ποιος ξέρει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Drsuza
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2007, 15:03:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Drsuza  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από μαρτυρίες που έχω ακούσει από κΟντινά μου πρόσωπα που τους έχει συμβεί πρόκειται για μια γυναικία μορφή ντυμένη στα μαύρα. Εμφανίζεται στον ύπνο σου, εσύ όμως βρίσκεσαι σε μία κατάσταση που νομίζεις ότι είσαι ξύπνιος. Τη στιγμή εκείνη παγώνεις, δεν μπορείς ούτε να κουνηθείς αλλά ούτε και να μιλήσεις.Μάλλον το φαινόμαινο διαρκεί λίγα δευτερόλεπτα. Επιστημονικά, νομίζω ότι λέγεται υπναγωγική παραίσθηση. Δηλαδή, η μορφή αυτή είναι δημιούργημα του υποσυνείδητου. Τώρα γιατί βλέπουν όλοι την ίδια μορφή? Ε, προφανώς ο Jung, δεν ελιχε και πολύ άδικο όταν μιλήσε για το συλλογικό ασυνείδητο και τα αρχέτυπα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
seryl
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2007, 12:46:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seryl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλοι του esoterica,θα ηθελα κ εγω με τη σειρα μου να σας ρωτησω οσον αφορα την υπνοπαραλυση.Δεν εχω διαβασει σχετικα βιβλια ακομα και θα ηθελα καποια πληροφοριση.Λοιπον,αν κατα την ωρα που κοιμαται καποιος και ονειρευεται πολυ εντονα,ξαφνικα ενω το γνωριζει οτι ονειρευεται,προσπαθει να ξυπνησει, ομως το σωμα του δεν τον υπακουει. παρολο που προσπαθει παρα πολυ, δεν καταφερνει ουτε τα ματια του να ανοιξει εκεινη τη στιγμη και αυτο κραταει αρκετα δευτερολεπτα.μπορει ενα τετοιο "φαινομενο"να θεωρηθει υπνοπαραλυση?και αν ναι τι το προκαλει?
ευχαριστω
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Burned
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2007, 21:51:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Burned  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα και παλι!!
εχω να παραθεσω το παρακατω γεγονος και οποιος μπορει ας βοηθησει!!

Η κοπελα μου ηταν μονη στο σπιτι και ειχε ξαπλωσει στο κρεβατι.
Η ωρα ηταν καπου 3 με 4 τα ξημερωματα οταν ενιωσε οτι κατι/καποιος ηταν διπλα της αλλα εκεινη δεν μπορουσε να κουνηθει ουτε να μηλισει και ενιωθε σαν να πεφτει απο εναν γκρεμο.Αυτο της εχει ξανασυμβει στο παρελθον αλλα δεν την ειχε προβληματισει!

Αυτο που εγινε εκεινο το βραδυ ομως ηταν λιγο πιο παραξενο γιατι καποια στιγμη ακουσε μια αγνωστη σε εκεινη φωνη να της λεει "Γ*** την Παναγια σου.........Μαρια!" (Μαρια λενε την κοπελα μου).Εκεινη την στιγμη ειπε απο μεσα της "Αντε Γ******",αυτο της βγηκε ενστικτοδος,χωρις να το σκεφτει και χωρις να θελει να βρισει!!

Ηταν μορα η καμια σχεση?
πρεπει να κανει κατι για καλο και για κακο?

Αν μπορει καποιος να βοηθησει θα το εκτιμουσαμε!!
Ευχαριστω που με ακουσατε!!

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, λειτουργούν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά. ;)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2007, 11:48:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Burned, η όλη εμπειρία της κοπέλας σου θα μπορούσε να είναι ένας πολύ έντονος εφιάλτης που το βίωμα του ήταν τόσο "δυνατό" για εκείνη, ώστε να νόμιζε ότι της συνέβη καθώς ήταν ξύπνια.
Θα μπορούσε επίσης να ήταν Μόρα, αν και νομίζω πως οι περισσότερες αναφορές ανθρώπων στη Μόρα περιέχουν και την θέαση μιας γυναικείας φιγούρας επάνω στο στήθος του ανθρώπου και μιας αίσθησης "πλακώματος" στο σημείο εκείνο.
Θα μπορούσε πάλι να είναι μια περίπτωση προκαταρκτικού στάδιου μιας ακούσιας αστρικής προβολής και σ' αυτό να οφείλεται η ακινησία του σώματος της.

Προσωπικά πιστεύω ότι δεν είναι εύκολο να δοθεί μια σαφής και σίγουρη απάντηση για το συγκεκριμένο συμβάν.
Θα μπορούσε να ισχύει κάποιες από τις 3 πιθανότητες που ανέφερα παραπάνω, μπορεί κι όχι.
Νομίζω πάντως πως η καλύτερη προστασία είναι η απαλλαγή από τον φόβο της κοπέλας σου ότι μπορεί να την ξανασυμβεί.
Μπορεί εκείνο το βράδυ να είχε φοβηθεί για κάτι, να είχε ακούσει κάτι που την είχε επηρρεάσει βαθιά κλπ.
Εάν απαλλαγεί από τον πιθανό φόβο της επανάληψης μιας τέτοιας εμπειρίας και προτού κοιμηθεί σκέφτεται κάτι το οποίο την κάνει να νιώθει ασφάλεια κι ηρεμία, πιστεύω πως θα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Burned
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2007, 03:10:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Burned  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dying Incubus ευχαριστω για τις συμβουλες σου και ενημερωσα και την κοπελα μου!
ελπιζω να μην ξαναγινει συντομα και να ηρεμησει λιγο!!

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, λειτουργούν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά. ;)

Edited by - Burned on 31/07/2007 03:11:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

paok23
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2007, 17:47:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους paok23  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΤΕ ΛΕΓΕΤΑΙ ΜΟΡΑ ΕΙΤΕ ΛΕΓΕΤΑΙ ΣΚΙΑ ΕΙΤΕ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΕΙΤΕ ΥΠΝΙΚΗ ΠΑΡΑΛΥΣΗ ΤΟ ΧΩ ΠΑΘΕΙ 4 ΦΟΡΕΣ! ΚΑΙ ΤΙΣ 4 ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΤΑ ΕΞΗΣ: ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΠΑΝΤΑ ΗΜΟΥΝ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ. ΠΑΝΤΑ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΑΝΑΣΚΕΛΑ. ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ ΣΤΟ ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ ΥΠΝΟΥ ΚΑΙ ΞΥΠΝΙΟΥ, ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΑΛΥΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΩ. ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΛΑΜΕ ΤΡΩΣ ΤΡΕΛΗ ΦΡΙΚΗ. ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΘΑΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΑΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΤΥΧΕΙ. ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΦΟΒΟ ΟΧΙ ΑΣΤΕΙΑ! ΚΡΑΤΑΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΛΙΓΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ. ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΣΚΙΑ Η ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ Η ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΟΠΩΣ ΔΙΑΒΑΣΑ. ΝΙΩΘΕΙΣ ΜΙΑ ΠΙΕΣΗ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΗ ΑΚΙΝΗΣΙΑ. ΧΘΕΣ ΕΧΑ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΕ ΚΑΤΙ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΧΟΘ=ΥΝ ΠΑΘΕΙ ΑΥΤΟ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ. ΣΤΑΝΤΑΡ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ilaeira84
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2007, 20:53:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ilaeira84  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΝΕΣ ΜΑΣ.ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ, ΒΑΣΙΚΑ ΣΑΝ ΜΟΥΓΚΡΗΤΟ ΗΤΑΝ..ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΒΛΕΠΕΙ ΕΦΙΑΛΤΗ Κ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΗΝ ΞΥΠΝΗΣΩ(ΕΓΩ ΕΒΛΕΠΑ ΤΗΛ. ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ).ΤΗΝ ΞΥΠΝΗΣΑ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΔΕ ΤΟ ΕΞΗΣ...ΜΙΑ ΓΡΙΑ ΜΕ ΜΑΥΡΑ ΚΑΘΟΤΑΝ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΗΣ Κ ΤΗΝ ΕΠΝΙΓΕ Κ ΤΗΣ ΕΛΕΓΕ "ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ?" 2,3 ΦΟΡΕΣ..!Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΕΙ Κ ΦΩΝΑΖΕ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΑΣ.ΑΥΤΑ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ Κ ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΑ ΕΓΩ Κ ΤΗΣ ΦΩΝΑΞΑ ΞΥΠΝΗΣΕ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ Η ΜΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΟΝΕΙΡΟ, ΠΑΝΤΩΣ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Κ ΕΤΣΙ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΠΗΡΕΑΣΤΕΙ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OLIMPIOS
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2007, 07:58:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OLIMPIOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΕΡΕΤΩ ΑΠΑΝΤΕΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΦΤΟ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑ ΑΛΗΘΙΝΗ.ΕΙΜΑΙ 26 ΧΡΟΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΩ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΑΝ ΜΟΥ ΤΙΣ ΕΛΕΓΑΝ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΔΕ 8Α ΤΙΣ ΠΙΣΤΕΥΑ ΑΠΛΩΣ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΠΡΩΣΟΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΟΤΑΝ ΕΙΜΟΥΝ 6 ΜΕ 7 ΧΡΩΝΩΝ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΣΤΑΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΘΕΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΟΥΖΗΝΑ.ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΚΑΘΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΔΙΕΚΡΥΝΑ ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΗΣ ΚΟΥΖΗΝΑΣ ΕΝΑ ΠΡΩΣΟΠΟ ΜΗ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΚΑΝΑ ΤΕΡΑΣ,ΔΙΕΚΡΥΝΑ ΕΝΑ ΠΡΩΣΟΠΟ ΣΑΝ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ ΤΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΑΦΤΕΣ ΚΣΕΡΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΦΑΤΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΥΠΗΜΕΝΗ,ΕΓΩ ΔΙΕΚΡΥΝΑ ΑΦΤΗ ΜΕ ΤΗ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΕΝΑ ΣΤΡΟΓΓΥΛΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΕ 2 ΣΤΡΟΓΓΥΛΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΑΝ ΜΕΓΑΛΗ ΜΠΑΝΑΝΑ.ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΜΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΗΣ ΚΟΥΖΗΝΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΑΣΠΡΑ ΟΧΙ ΦΩΤΕΙΝΑ ΑΠΛΑ ΑΣΠΡΑ(ζητω συγνωμη αν η παρομοιωση με μασκες θεατρου δεν εφσταθει αλλα ετσι μου εχει μεινει εμενα).Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΜΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OLIMPIOS
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2007, 08:36:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OLIMPIOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΔΟΣΕΙΣ.Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΟΛΟ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΜΙΚΡΟΣ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΟΙΤΑΚΣΩ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΦΤΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΣΜΑ ΑΠΟ ΡΟΥΧΑ ΠΕΤΑΜΕΝΑ Η ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 10 ΛΕΠΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΒΓΑΖΑ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΛΛΑΚΣΑ ΠΛΕΥΡΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΑΝΤΟΥ ΣΕ ΜΙΚΡΑ ΜΙΚΡΑ ΠΡΟΣΩΠΑΚΙΑ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΗΝΗΣΗ ΝΑ ΚΣΑΝΑΚΟΙΤΑΚΣΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟ ΕΒΛΕΠΑ ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ ΑΚΕΡΕΟ ΚΟΥΚΟΥΛΟΘΗΚΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ ΠΑΛΙ ΤΟ ΕΒΛΕΠΑ ΣΕ ΜΙΚΡΑ ΜΙΚΡΑ ΠΡΟΣΩΠΑΚΙΑ ΕΕΕ ΟΣΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΕΚΣΑ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΑ ΝΑ ΦΩΝΑΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΜΕ ΠΗΡΕ ΑΓΓΑΛΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΗΓΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΚΩΤΩΣΕΙ ΤΟ ΜΠΑΜΠΟΥΛΑ.ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΑ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΑΝΤΟΥ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΕΣΚΙΠΣΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΩΜΟ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΓΕΙΝΕ. Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΚΣΥΠΝΗΣΕΙ ΜΕ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΜΟΥ 3ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΦΤΗ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΚΑ8ΟΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ (αφτος κσανακοιμηθηκε)ΑΡΧΗΣΑ ΝΑ ΓΕΛΑΩ ΔΥΝΑΤΑ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΓΑΡΓΑΛΟΥΣΕ ΤΟ ΚΟΡΜΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΓΕΛΑΓΕ ΚΑΙ ΑΦΤΗ ΚΑΙ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΓΙΑΤΙ ΓΕΛΑΩ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΓΑΡΓΑΛΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΑ ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΕΛΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΓΑΡΓΑΛΑΕΙ.ΣΗΖΗΤΗΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ 8ΕΜΑ ΑΦΤΟ ΔΕΝ ΚΣΑΝΑΓΕΙΝΕ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΘΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑΝ ΠΑΙΔΙ ΟΝΕΙΡΟ 8Α ΒΛΕΠΕ. ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ 1000% ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΓΙΑ ΟΝΕΙΡΟ.8Α ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ Η ΜΟΡΑ? ΦΤΑΝΩ ΚΑΙ ΕΚΕΙ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ 8ΥΜΑΜΕ ΗΤΑΝ ΠΡΟΤΟΧΡΟΝΙΑ ΤΟΤΕ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΛΕΙΠΕ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΟΥΛΕΥΕ ΒΡΑΔΥ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ. ΚΑΘΩΣ ΜΕ ΕΠΕΡΝΕ Ο ΥΠΝΟΣ ΔΙΑΚΡΥΝΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΗΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ ΜΙΑ ΜΑΥΡΗ ΣΚΙΑ ΝΑ ΕΡΧΕΤΕ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΑΣΤΡΑΠΙΑΙΑ ΚΟΚΑΛΩΣΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑ8ΟΥΣΑ ΝΑ ΦΩΝΑΚΣΩ ΤΙΠΟΤΑ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ 10 ΠΟΝΤΟΥΣ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΓΙΚΣΩ ΠΛΗΡΗΣ ΑΚΙΝΗΣΙΑ ΤΟ ΤΡΟΜΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΝΑΣΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑ ΝΑ ΣΕ ΓΑΡΓΑΛΑΝΕ ΕΝΤΟΝΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΝΑΣΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΕΙΣ.ΚΣΑΦΝΙΚΑ ΑΦΤΟ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΕΦΥΓΕ ΚΣΑΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΣΑΝ ΑΝΕΜΟΣ.ΜΠΕΡΔΕΦΤΗΚΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΚΣΙΓΙΣΩ ΤΙ ΕΙΧΑ ΠΑ8ΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΠΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΠΕΡΑΣΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑΝ. ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΡΑΔΥ ΕΙΧΑ ΚΣΕΧΑΣΤΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΝΤΟΥΚΟΥ ΕΠΕΣΑ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΣΚΕΨΗ ΟΤΙ 8Α ΜΟΥ ΚΣΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΚΣΑΝΑΕΓΕΙΝΕ ΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΗΤΑΝ ΑΝ ΓΕΙΝΟΤΑΝ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ Η ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΚΣΗΠΝΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΕΦΕΥΓΕ ΑΦΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΕΝΙΩΘΕΣ ΣΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΑΣΤΡΑΠΙΕΟ REASTART Ο ΧΩΡΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΒΡΙΣΚΕΣΕ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OLIMPIOS
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2007, 09:12:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OLIMPIOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ :) ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΔΕΦΤΕΡΗ ΒΡΑΔΥΑ ΜΕ ΑΦΤΟ ΑΡΧΗΣΕ ΝΑ ΜΕ ΚΥΡΙΕΥΕΙ ΦΟΒΟΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΜΗΛΗΣΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΕΝΕΙ.ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΡΑΔΥ ΠΕΡΕΙΜΕΝΑ ΝΑ ΚΣΑΝΑΡΘΕΙ ΠΡΙΝ ΚΟΙΜΗ8Ω ΑΝΟΙΚΣΑ ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ ΚΑΙ ΕΠΕΣΑ ΓΙΑ ΥΠΝΟ.ΟΜΩΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΖΟΡΙΖΑ ΤΟΝ ΕΑΦΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ.ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΕΝΟ ΤΟ ΠΕΡΕΙΜΕΝΑ ΝΑ ΕΡ8ΕΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΡΧΟΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΗΡ8Ε ΑΠΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΣΥΓΓΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ ΕΚΕΙ ΤΟ ΣΥΝΕΣΘΗΜΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑ ΑΛΗΘΙΝΟ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΜΑΥΡΟ ΠΡΑΜΑ ΣΑΝ ΣΥΝΕΦΟ ΑΠΛΩΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΖΑ ΤΟΥ ΕΚΣΙΧΑΝ ΔΥΟ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΕΦΑΛΙ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΚΟΚΚΙΝΟ.ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΛΕΩ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΜΑΜΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΡΧΕΤΕ ΕΝΑ ΜΑΥΡΟ ΠΡΑΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΓΑΡΓΑΛΑΕΙ ΚΑΙ ΠΑΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ 8 ΧΡΟΝΩΝ ΠΑΙΔΑΚΙ ΗΜΟΥΝ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΝΑΛΥΣΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΠΑ8ΕΝΑ.Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΕΝΤΕΛΩΣ ΗΛΗΘΙΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΦΑΙΝΕΤΕ ΟΤΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΑΠΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΟ ΑΓΝΟ ΝΟΥ.ΑΓΓΕΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΕ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ.ΑΠΕΛΠΗΣΤΗΚΑ ΑΚΥΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΠΣΑ.ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΕ ΚΑΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΦΤΟ ΑΛΛΑ ΕΓς ΔΕ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΕΛΕΓΑ ΑΓΓΕΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΔΕ 8Α ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΟ ΜΕΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΑΦΟΥ ΠΛΕΟΝ ΕΙΧΑ ΓΕΙΝΕΙ ΑΝΕΣΘΗΤΟΣ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΔΙΑΔΡΟΜΟ.ΚΣΑΦΝΙΚΑ ΑΝΟΙΓΕΙ Η ΠΟΡΤΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΑΦΤΟ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΠΡΩΙΝΟ ΦΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΛΑΗΔΙΣΜΑ ΤΟΝ ΠΟΥΛΙΩΝ ΑΚΟΥΓΟΤΑΝ ΣΤΑ ΑΦΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΠΕΝΕΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ (ΣΥΝΗ8ΩΣ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΚΑ8ΟΝΤΟΥΣΤΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΚΑ8ΑΡΙΖΑΝ ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΔΟΘΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΕΥΑΝ) ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΑΓΟΥΡΟΚΣΙΠΝΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΖΗΤΑΩ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΝΕΡΟ ΕΚΕΙΝΗ ΓΥΡΝΑΕΙ ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΚΑΙ ΟΡΜΑΕΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΝΩΣΤΗ.ΜΕΤΑ ΤΟ REASTART ΣΙΚΩΝΟΜΕ ΚΟΙΤΑΩ ΓΥΡΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΝΥΧΤΑ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΚΑΙ ΓΩ ΑΠΛΩΣ ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΓΚΕΛΟ ΕΝΤΕΛΗ ΝΕΡΟ ΔΕΝ ΗΠΕΙΑ ΚΑΙ ΑΦΤΗ ΗΤΑΝ Η ΤΕΛΕΦΤΕΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ. ΑΠΛΩΣ ΕΚΕΙΝΗ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΣΤΕ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΦΥΣΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΟΧΙ. ΔΕ ΚΑΤΕΛΗΚΣΑ ΣΕ ΨΥΧΕΙΑΤΡΕΙΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΟΑΣ ΤΑΣ ΦΡΕΝΑΣ :) META ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΕ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΘΕΝΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΛΕΓΑΝΕ ΜΟΡΑ.ΕΦΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΙΑΒΑΣΑΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣΑ ΚΟΥΡΑΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΦΛΥΑΡΙΑ ΜΟΥ. Υ.Γ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΑΝΑΦΟΡΑ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΠΡΩΣΟΠΟΥ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΕΚΣΙΓΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙ ΤΗΣ ΜΟΡΑΣ ΕΜΑΘΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΙ ΠΕΖΕΙ ΕΝΩ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΩΤΙΜΑΤΙΚΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2007, 15:40:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγγνώμη αν μου διέφυγε, αλλά έχω την εντύπωση ότι η παρακάτω ανάλυση δεν έχει παρατεθεί ως τώρα στην τρέχουσα συζήτηση:

http://www.sciencenews.org/articles/20050709/bob9.asp

Είναι ένα άρθρο που έχει κάποιες απαντήσεις. Υπάρχουν και αναφορές στο τέλος.

Επίσης είναι ενδιαφέρουσες οι αναλογίες ανάμεσα στην ελληνκή ονομασία "μόρα" και την αγγλοσαξωνική "mare/merran".Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hawkx
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2007, 01:53:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hawkx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα και απο μενα παιδια.ειμαι νεο μελος και θελω να καταθεσω τις εμπειριες μου με αυτο που λεμε Σκια.απο αρκετα μικρος ειχα δεχτει τετοιες επισκεψεις, οπως και οι περισσοτεροι απο εμας,με συμπωματα να μην μπορω να αντιδρασω μυικα και να παρω ευκολα ανασα.ολα τελειωναν με υπερβολικη προσπαθωντας να φωναξω την μαμα μου ή τον πατερα μου.αφου περασαν τα χρονια και ειχα φτασει στα 18 ειχα γυρισει κουρασμενος απο την δουλεια το βραδυ,σκεφτηκα πριν πεσω να κοιμηθω ,να προσπαθησω να χαλαρωσω (ανασκελα) λιγο μηπως και ξεκουραστω καλυτερα.ειχα χαλαρωσει αρκετα και για αρκετη ωρα αλλα ημουν ξυπνιος.ξαφνικα ακουω ενα βουητο απο το δεξι αυτι πολυ εντονα να βγαινει απο το αριστερο κ πριν καν προλαβω να κουνηθω νιωθω μια απιστευτη πιεση στο στηθος μου,απολυτη παραλυση και φυσικα δεν μπορουσα να παρω ανασα.ισα που ειχα ανοιξει τα ματια μου και διεκρινα μια μαυριλα απο πανω μου πιο μαυρη απο το σκοταδι του δωματιου.κρατησε αυτη η σκηνη γυρω στο λεπτο υποθετω.απο τοτε αρκετες φορες,πιθανον απο τον φοβο και την σκεψη μου ισως,εχει ξανασυμβει αυτο.διαβαζοντας μανιωδως για αυτο το φαινομενο εμαθα να μην το φοβαμαι ιδιαιτερα και να προσπαθησω να νικησω τον φοβο μου.αυτο που ξερω σιγουρα πλεον οταν χαλαρωνω ειναι οτι οταν ακουω το βουητο καταλαβαινω οτι ηρθε.ισως αυτο το βουητο σημαινει οτι μπηκαμε σε μια αλλη συχνοτητα ακουστικη που απλα μας προειδοποει οτι η Σκια ηρθε.αα μην ξεχασω.φευγει σιγουρα λεγοντας το Ιησους Χριστος νικα...αυτα ειχα να πω για τις δικια μου εμπειρια στην Σκια.ευχαριστω και συγγνωμη που μακρυγορησαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hawkx
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2007, 02:12:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hawkx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
επισης κατι που θελω να προσθεσω για τις γυναικειες μορφες που ειπωθηκαν πιο παλια στο θεμα.αυτες οι μορφες που υπαρχουν αντρικες και γυναικειες δεν πρεπει να συνδεονται με την Σκια.λεγεται οτι αυτα ειναι ερωτικα δαιμονια που ονομαζονται "incubus" το αρσενικο και "succubi"το θυληκο.αυτα τα δαιμονια παρενοχλουν σεξουαλικα γυναικες και αντρες αντιστοιχα.απλα συγχεονται με την Μορα γιατι ερχονται την ωρα που καποιος κοιμαται(η ειναι ξυπνιος, πολλοι δεν θυμουνται)και νιωθουν ενα βαρος στο στηθος τους.το θεμα με αυτες τις μορφες ειναι οτι διακρινονται κανονικα και οχι οπως η Σκια που αυτο που βλεπεις (αν δεις)ειναι ενα μαυρο συννεφο η μια μαυρη αυρα απο πανω σου η πανω απο αλλον.προσωπικα αυτο που εχω ακουσει απο μια φιλη,ειναι οτι ενα βραδυ ενω κοιμοτανε ενιωσε μια παρουσια μεσα στο δωματιο και ξυπνησε.μου ειπε οτι ειδε το αγορι της στην πορτα και χωρις να της πει κατι αλλο της ζητησε να κανουν ερωτα.και εκαναν.το θεμα ειναι οτι το αγορι της και γνωστος μου ελειπε ταξιδι στην Αμερικη εκεινες τις μερες.τωρα η οντως ηταν κατι τετοιο η μου το επαιξε τρελη για να μην δειξει οτι απατησε το παιδι :) .θελω πολυ να ακουσω εμπειριες απο εσας για να μοιραστουμε την γνωση για ολα αυτα


φιλικα
ΒασιληςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 25 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy