ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΡΙΞΙΜΟ ΧΑΡΤΙΩΝ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ZZZ
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2005, 13:35:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ZZZ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ... ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ ΤΑ FORUMS ΤΟΥ ESOTERICA ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ.. ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΔΙΕΛΥΣΑ ΜΙΑ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ Η ΑΙΤΙΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ "ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ " ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΕΩΡΗΣΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΩ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΑΝ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΟΙ ΦΙΛΟΙ!! Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΙΣΧΥΡΙΣΤΗΚΕ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕ ΚΑΝΕΙΣ. ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΧΘΕΣ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΙΑΣ ΜΑΘΗΤΡΙΑΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑ ΜΟΥ ΡΙΞΕΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ(ΑΠΛΗ ΤΡΑΠΟΥΛΑ),ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ.ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΧΑΡΙΣΜΑ ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΑΝ ΝΑ ΤΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΦΩΤΙΣΗ!ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΗΤΑΝ ΣΩΣΤΟ. ΙΣΧΥΡΙΣΤΗΚΕ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΩ ΤΗ ΣΧΕΣΗ.ΕΒΓΑΛΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΛΑΘΟΣ.. ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΗΡΙΧΤΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ?? ΠΟΣΟ ΒΑΣΙΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΗΣ.. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ....
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2005, 14:01:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω ότι μπορείς να στηριχτείς μόνο στον άνθρωπο που ήσουν και στα αισθήματά σου. Ίσως και στην λογική σου. Σε τίποτα άλλο.


* Ειρήνη *

~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2005, 14:45:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
oti sou lei to enstikto sou!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ZZZ
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2005, 14:49:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ZZZ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝ ΣΤΗΡΙΧΤΩ ΣΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΓΥΡΝΑΩ ΠΙΣΩ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2005, 15:14:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΖΗΣΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΧΑΝΕΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΧΡΟΝΟ!

Φιλικά


* Ειρήνη *

~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Isidora
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 06:09:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isidora  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας... φίλοι μου,

Από μια πρόχειρη ματιά που έρριξα στο συγκεκριμένο θέμα, αν δεν κάνω λάθος..., κατάλαβα, πως ο φίλος "ZZZ", βρέθηκε μπροστά σε ένα δίλημμα, γιατί για πρώτη φορά, άκουγε κάποιον, που δεν γνώριζε τίποτα για την προσωπική του ζωή και την έκβαση κάποιων γεγονότων..., να του μιλάει για όλα αυτά διαβάζοντας τις κάρτες της τράπουλας!!!!
Και μάλιστα, αυτά που είπε, δεν ήταν καθόλου άσχετα...
Αντίθετα, είναι πολύ λογικά, από μία σοβαρή άποψη, την οποία μάλιστα του είχε επισημάνει και κάποιος στενός του φίλος, που ξέρει την υπόθεση από κοντά...

Όλα αυτά λοιπόν, ρωτάς φίλε ΖΖΖ, τι μπορεί να σημαίνουν και τι γνώμη έχουμε γύρω από το θέμα αυτό...??? έτσι...????

Η δική μου λοιπόν γνώμη, μπορεί να φανεί σε πολλούς, λίγο περίεργη..., αλλά ότι θα σου πω, είναι για μένα απολύτως αποδεδειγμένο, έστω και αν κάποιοι διαφωνούν... και κάποιοι δεν την πιστέψουν...
Εδώ θα πρέπει να διευκρινίσω, πως δεν θα προσπαθήσω να πείσω κανέναν και σε καμμία περίπτωση δεν απαντώ, με τη λογική να μπω, σ΄ αυτή τη διαδικασία, γιατί δεν πιστεύω πως έχει κάποιο νόημα.

Οι κάρτες και οι διάφοροι άλλες μέθοδοι των προβλέψεων, δεν έχουν κάποια ιδιαίτερη σημμασία. Θα μπορούσε να μην ήταν η κλασική τράπουλα, να ήταν κάποια τράπουλα καρτών "tarot", ή κελτικές ρούνες, ή i τzigk, ή ένα κρύσταλο, ή, ή..., δεν είναι αυτό το σημείο που θέλω να σταθώ.
Το ανέφερα απλώς για να καταλήξω στο ότι όλα αυτά τα... εργαλεία, δεν είναι τίποτα παραπάνω από ένα μέσον συγκέντρωσης, ένα δηλαδή αντικείμενο στη θέα του οποίου το medium, το άτομο δηλαδή που έχει αυτό το χάρισμα της διαίσθησης, να περάσει από το συνειδητό στο ασυνείδητο...
Εδώ θα πρέπει, να γίνει άλλη μια ουσιαστικότατη διευκρίνηση, προκειμένου να μην παρερμηνευτεί η λέξη "medium", διότι δεν θα ήθελα με τον όρο αυτό, να σας παραπέμψω, σε όσους τον χρησιμοποιούν καταχρηστικώς και τον καπηλεύονται..., χωρίς να έχουν καμία απολύτως σχέση με την αληθινή έννοιά του και κατ΄ επέκταση και με το χάρισμα...
Νομίζω δε, πως ο λόγος για τον οποίο κάποια τέτοια θέματα έχουν από τον πολύ κόσμο παρεξειγηθεί, είναι ακριβώς το ότι, τα υιοθέτησαν και κάποιοι ανάξιοι και τα εκμεταλλεύτηκαν και αρκετοί απατεώνες...

Από κει όμως και πέρα, δεν θα ήταν καθόλου φρόνιμο, να βάλουμε τα πάντα στο ίδιο καζάνι... και να θεωρήσουμε πως δεν υπάρχουν και κάποια άτομα χαρισματικά, δηλαδή κάποια άτομα, που διαθέτουν αυτό το ταλέντο.
Άλλωστε μην ξεχνάμε πως διαίσθηση και ένστικτο έχουμε όλοι ανεξαιρέτως, απλώς δεν είναι σε όλους ανεπτυγμένα στον ίδιο βαθμό...
Ακόμα ένα άλλο σημαντικό στοιχείο είναι και η εξάσκηση και το πόσο ασχολείται κανείς με το κάθε τι. Μην ξεχνάμε πως όσο περισσότερο αφήνουμε στο περιθώριο της ζωής μας κάτι, τόσο περισσότερο εξασθενεί. Ένα δε χαρακτηριστικό παράδειγμα, που το βλέπουμε μπροστά μας καθημερινά και μας αποδεικνύει αυτό το θέμα, στην πιο απλούστερη όμως μορφή του, είναι το ασύγκριτα αναπτυγμένο ένστικτο των ζώων, σε σχέση με το δικό μας, το οποίο λόγω της εξάσκησης της λογικής μας, έχουμε παραμελήσει και σταδιακά κοντεύουμε να το χάσουμε πολλές φορές τελείως.

Κάπως έτσι πιστεύω πως συμβαίνει και με την διαίσθηση, την οποία όμως κάποιοι πολλοί λίγοι άνθρωποι, έχουν εξασκήσει να ενεργοποιούν, μέσα από κάποια διαδικασία..., η οποία μπορεί να είναι το άπλωμα κάποιων καρτών με έναν συγκεκριμένο τρόπο ή δεν ξέρω και γω τι άλλο, αρκεί όμως πάντα να το πιστεύουν...

Δεν θα προσαθήσω, βέβαια, να πείσω αυτή τη στιγμή εσένα ή τον οποιοδήποτε,για την άποψή μου αυτή, με το να παραθέσω και άλλα χίλια δυο παραδείγματα, γιατί το συγκεκριμένο θέμα, δεν γίνεται να αποδειχθεί αυτή τη στιγμή με κάποιο αξιόπιστο τρόπο.
Ούτε και να διαφωνήσω με κανέναν, αν έχει αντίθετη γνώμη.
Και θα ήθελα ακόμα να σου πω, πως δεν περιμένω και εσύ, που αυτή τη στιγμή ζήτησες τις γνώμες μας, να μπορέσεις τόσο εύκολα και αβασάνιστα να καταλήξεις...

Σου εύχομαι μόνο, μιας και απ΄ ότι κατάλαβα το θέμα αυτό προέκειψε από κάποιο γεγονός που σε ενδιαφέρει ιδιαίτερα, να βρεις γρήγορα την δική σου αλήθεια...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 11:15:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου ZZZ.
Πολλές φορές όταν γκρεμίζονται τα όνειρά μας, αυτά που θεωρούμε δεδομένα και η ζωή μας όπως την σχεδιάσαμε και βολευτήκαμε με αυτή, δεν μπορούμε να δεχτούμε εύκολα την αλλαγή.
Η ανακάλυψή σου, σε έφερε στην πιο πάνω κατάσταση, οπότε θα μπορούσα να θεωρήσω πως η ερμηνεια των χαρτιών, είναι ένα από τα μέσα που βρέθηκε μπροστά σου για να σου δώσει την αναγκαία δικαιολογία, για να μη δεχτείς τελικά την αλλαγή.
Από την άλλη μεριά όμως, σου φανέρωσε και κάτι άλλο σημαντικό.
Πως τα πράγματα μπορεί τελικά να μην είναι όπως τα νομίζεις, μπορεί να θέλουν επανεξέταση.
Εγώ θα σε συμβούλευα, να μην "δέσεις κόμπο" τη συγκεκριμένη "μαντική αποκάλυψη", αλλά να προσπαθήσεις να επανεξετάσεις το όλο γεγονός όσο πιο ψύχραιμα γίνεται. Χωρίς εγωϊσμούς και παγιωμένες θέσεις, αποφεύγοντας όμως να λάβεις το συγκεκριμένο γεγονός ως μια "σανίδα σωτηρίας" για να αναιρέσεις την απόφασή σου.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ZZZ
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 12:55:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ZZZ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ..ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΧΩ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΑΔΙΕΞΟΔΟ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΑΤΕ ΠΟΛΥ.. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΩΗΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ ΚΑΘΕ ΠΟΡΤΑ.. ΝΙΩΘΩ ΤΥΨΕΙΣ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΛΕΓΕ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΝΑ ΕΧΩ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΘΕΙ ΤΟΣΟ ΑΔΙΑΛΛΑΚΤΑ. Η ΚΥΡΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΡΙΞΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΤΟΣΟ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ.. ΓΚΡΕΜΙΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΚΑΙ ΒΡΕΘΗΚΕ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΥΠΟΚΡΙΤΗΣ ΟΠΩΣ ΠΙΣΤΕΨΑ. ΟΜΩΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΣΕΙ ΟΤΙ ΕΛΕΓΕ ΑΛΗΘΕΙΑ.ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕ ΤΗΝ ΕΝΟΧΗ ΤΟΥ Ή ΤΗΝ ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΙΣΧΥΡΙΣΤΗΚΕ:"ΔΕΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΕΙ". ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΜΟΝΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΡΙΞΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 13:48:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι σημασία έχει εάν η κυρία που σου έριξε τα χαρτιά φαινόταν σίγουρη, σημασία έχει η δική σου σιγουριά.
Μπορεί όντως να είναι μία παρεξήγηση αλλά νομίζω ούτε και αυτό έχει τώρα σημασία.

Εάν θέλεις να ξεκαθαρίσεις την κατάσταση ίσως θα ήταν καλό να αφήσεις τον φίλο σου να ηρεμήσει λίγο και μετά να τον πάρεις τηλέφωνο.
Νομίζω ότι αν θέλει και αυτός να λυθεί η παρεξήγηση θα σε ακούσει.

Από την δήλωσή του εγώ θα είχα 2 επιλογές να σκεφτώ
-δεν ήθελε συνέχεια της όποιας σχέσης και αυτή ήταν μιά ευκαιρία
-ο χαρακτήρας του, που είναι δύσκολο να αλλάξει τώρα, τον αναγκάζει να θεωρήσει την στάση σου προσβλητική προς το άτομό του οπότε δεν άντεξε να προσπαθήσει

Στην πρώτη περίπτωση δεν έχεις πρόβλημα, ευτυχώς γλύτωσες.
Στην δεύτερη περίπτωση ακόμα και να συνεχίσετε μαζί θα υπάρχει πάντα αυτό το αγκάθι στην σχέση.

Ένα είναι σίγουρο τα όνειρα ξαναχτίζονται και οι εμπειρίες μας δυναμώνουν και μας ωριμάζουν για τον όποιο δρόμο ακολουθήσουμε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 14:55:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
"ΔΕΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΕΙ".

Χμ, για να δούμε.
Θα ασχοληθεί τελικά;
Εάν αλλάξει πάντως γρήγορα γνώμη - βέβαια εσύ τον ξέρεις καλύτερα - μην τον αφήσεις να σου πάρει τον αέρα. Συχνά, ρίχνουμε στους άλλους το δικό μας φταίξιμο για να απενοχοποιηθούμε οι ίδιοι.
Εάν πραγματικά υπάρχει κάτι αληθινό μεταξύ σας, θα πρέπει να δεχτεί το γεγονός, πως ως άνθρωπος αντιμετωπίζεις αμφιβολίες. Αλλωστε η εμπιστοσύνη δεν υπογράφεται εφάπαξ, αλλά κερδίζεται και διατηρείται με πράξεις κατά τη διάρκεια μιας σχέσης.

Πάντως, μη νιώθεις ενοχές που δεν τον πίστεψες. Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες. Μπορεί όντως να σου έχει πει ψέματα - δε θεωρώ τη μάντισα αξιόπιστη πηγή για το αντίθετο. Μπορεί πάλι, να βρήκε ευκαιρία να σε κάνει να νιώσεις εσύ υπεύθυνη για το χωρισμό σας.
Ακόμα και το γεγονός ότι έχεις αμφιβολίες, μπορεί να μην οφείλεται στον δικό σου "παλιοχαρακτήρα". Μπορεί η σχέση να είναι - ή να έγινε - τέτοια, που να χώρεσε μέσα της αμφιβολίες.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ZZZ
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 15:52:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ZZZ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΞΗΣ: ΠΗΓΑ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΠΡΩΪΝΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΜΕ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ.. ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΒΗΣΩ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΕΛΠΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ(ΕΝΑ ΑΣΧΕΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΖΗΤΟΥΣΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ) ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΛΕΓΕ: ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙ!ΣΕ ΑΓΑΠΩ ΠΟΛΥ! -- ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΗΤΑΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΧΩΡΗΜΕΝΗ ΩΣ ΑΥΣΤΡΑΛΟ. ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ. ΙΣΧΥΡΙΣΤΗΚΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΗ ΦΙΛΗ ΤΟΥ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Isidora
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 19:19:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isidora  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου και πάλι ΖΖΖ,

Τώρα βέβαια το θέμα μπαίνει σε άλλη βάση...

Ανεξάρτητα με το θέμα της πρόβλεψης... μέσω της τράπουλας κλπ, αν θέλεις τη γνώμη μου για το συγκεκριμένο γεγονός, που σας οδήγησε στο χωρισμό, με έναν άνθρωπο που όπως λες, πως είχες μια σχέση μακροχρόνια μάλιστα, δεν νομίζω πως η αντιμετώπισή σου ήταν και τόσο ώριμη...

Σίγουρα όμως, για να μιλήσουμε με σοβαρότητα, θα πρέπει να μας πεις, αν θέλεις βέβαια, και κάποια παράπάνω πράγματα, γι΄ αυτή τη σχέση.
Και θα σου πω τι εννοώ.
Κατ΄ αρχήν πόσο καιρό είσαστε μαζί, το πόσο κοντά είσασταν επί καθημερινής βάσεως, άν αυτός ο άνθρωπος, σου έχει δώσει ποτέ μέχρι σήμερα, κάποιο άλλο δικαίωμα τέτοιου είδους... και χίλια δυο πράγματα, που θα μπορούσαν να μας δώσουν μια ολοκληρωμένη εικόνα για την σχέση σας, αλλά και για την ιστορία αυτή του ενδεχόμενου χωρισμού σας.
Αν δεν έχουμε σχηματίσει μια πλήρη εικόνα της κατάστασης, ότι και να σου πούμε θα είναι πρόχειρο και μάλλον θεωρητικό...
Και δεν νομίζω, πως θα σε βοηθήσει και τόσο..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 22:17:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτά τα "μωρό μου" και τα "σ' αγαπώ" πολύ περίεργα μου κάνουν βρε ZZZ...
Και το "αυστραλός" λίγο μου βρωμάει...

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Isidora
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 23:03:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isidora  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτά τα "μωρό μου" και τα "σ' αγαπώ" πολύ περίεργα μου κάνουν βρε ZZZ...
Και το "αυστραλός" λίγο μου βρωμάει...

Δεν λέω αmalia πως έχεις άδικο, σωστό κι΄ αυτό που λες...

Από την άλλη όμως μεριά, είναι δυνατόν να έχει κάποιος μια παράλληλη σχέση και ο ένας είναι στην Ελλάδα και ο άλλος στην Αυστραλία...???
Τι σχέση μπορεί να είναι και αυτή...???
Και πόσο σοβαρότητα να έχει μια τέτοια πρόταση για παιδί, μέσω του μηνύματος από το κινητό...???
Και αυτό πάλι τραβηγμένο μου φαίνεται.
Εδώ οι σχέσεις είναι δύσκολο να στηθούν και είσαι δίπλα.

Πάντως εμένα μέχρι εδώ δεν μου είναι αρκετά αυτά που μας έχει πει η φίλη μας η ΖΖΖ, προκειμένου να μπορώ να απάντήσω και να είμαι πεπεισμένη γι΄ αυτό που λέω, όσο μπορεί, βέβαια, ένας τρίτος να έχει άποψη σε μια σχέση....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Isidora
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 23:06:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isidora  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
---------------------------------------------------------------[quote]
Αυτά τα "μωρό μου" και τα "σ' αγαπώ" πολύ περίεργα μου κάνουν βρε ZZZ...
Και το "αυστραλός" λίγο μου βρωμάει...

----------------------------------------------------------------


Δεν λέω αmalia πως έχεις άδικο, σωστό κι΄ αυτό που λες...

Από την άλλη όμως μεριά, είναι δυνατόν να έχει κάποιος μια παράλληλη σχέση και ο ένας είναι στΔεην Ελλάδα και ο άλλος στην Αυστραλία...???
Τι σχέση μπορεί να είναι και αυτή...???
Και πόσο σοβαρότητα να έχει μια τέτοια πρόταση για παιδί, μέσω του μηνύματος από το κινητό...???
Και αυτό πάλι τραβηγμένο μου φαίνεται.
Εδώ οι σχέσεις είναι δύσκολο να στηθούν και είσαι δίπλα.

Πάντως εμένα μέχρι εδώ δεν μου είναι αρκετά αυτά που μας έχει πει η φίλη μας η ΖΖΖ, προκειμένου να μπορώ να απάντήσω και να είμαι πεπεισμένη γι΄ αυτό που λέω, όσο μπορεί, βέβαια, ένας τρίτος να έχει άποψη σε μια σχέση....

Edited by - Isidora on 19/05/2005 23:09:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2005, 00:47:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, ναι. Η υπόθεση Αυστραλία όντως δε στέκει.
Αλλά, εγώ δεν κόλλησα εκεί.
Αλλά στο "αυστραλός".
Γιατί "αυστραλός" και όχι "αυστραλή" αφού επρόκειτο για γυναίκα φίλη του;
Ποιός ο λόγος να μην την καταχωρήσει διαφορετικά;
Μήπως για να φανεί, σε περίπτωση που χτυπάει κινητό, πως τον καλεί κάποιος φίλος του (αυστραλός) κι όχι κάποια φίλη;

Επίσης, κάνω και μια άλλη σκέψη.
Το ότι το νούμερο του κινητού είναι από Αυστραλία, δεν μας λέει αναγκαστικά πως η κοπέλα δεν βρίσκεται στην Ελλάδα. Μπορεί να είναι αυστραλέζικης καταγωγής και να έχει διατηρήσει εδώ - για όσο καιρό θα μείνει - το αυστραλέζικο κινητό της.

Άλλωστε, πως θα τη βρουν οι αυστραλέζοι φίλοι της, να της ευχηθούν "να σου ζήσει" στα γεννητούρια;


κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Isidora
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2005, 03:34:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isidora  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ με όλα όσα σκέφτεσαι, είναι αλήθεια ότι η ιστορία είναι αρκετά περίεργη, για να είναι αληθινή, έτσι τουλάχιστον όπως την έχουμε ακούσει μέχρι τώρα...

Και δεν θέλω να πω, πως η φίλη μας η ΖΖΖ μας έχει πει κάτι που δεν ισχύει, εννοώ πως ο φίλος της σίγουρα δεν της έχει πει τα γεγονότα εντελώς ξεκάθαρα...
Γιατί και η φίλη από την Αυστραλία, ακόμα και να το πάρουμε χωρίς καμία καχυποψία..., εμένα μου κάνει λίγο χλωμό...
Τι φιλία μπορεί να είναι αυτή...???
Αν, πάλι, η κοπέλα βρίσκεται εδώ, το θέμα παίρνει άλλες προεκτάσεις... και τα πράγματα δυσκολεύουν περισσότερο.

Για να μην όμως αποκαρδιώνω και την φίλη μας την ΖΖΖ με τα σχόλια αυτά, θα πω και το εξής, που για μένα είναι όπως και να έχουν τα πράγματα αναμφισβήτητο...

Εάν μια σχέση αξίζει, εννοώ αν υπάρχουν αληθινά συναισθήματα και από τις δύο μεριές, τότε, ακόμα και αν έχουν γίνει και λάθη και παραξηγήσεις και, και, και, χίλια δυο. Ακόμα και αν έχει συμβεί και να απατηθείς ή να απατήσεις..., να ξέρεις πως δεν υπάρχει περίπτωση να τελειώσει έτσι..., κάποια στιγμή θα τα βρείτε..., ήτε το επιδιώξει ο ένας, ήτε ο άλλος...
Βλέπεις ο χωρισμός, είναι μια κατάσταση, της οποίας τα αποτελέσματα και οι επιπτώσεις, όσο περνάει ο καιρός, τόσο γίνονται και πιο δύσκολα...
Με την προϋπόθεση βέβαια της αγάπης!!!

Γι΄ αυτό μην θεωρείς τίποτα δεδομένο. Είναι ακόμα πολύ νωρίς για να μιλάμε για οριστικό χωρισμό...

Δεν συμφωνείς amalia και σύ??????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2005, 07:58:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ Isidora, πως εάν η σχέση είναι βαθιά και αληθινή, δεν μπορεί να τελειώσει έτσι "άδοξα".

Θα πρόσθετα όμως, πως έχουν υπάρξει και σχέσεις προβληματικές, που κι αυτές αντιστέκονται σθεναρά σε μία μόνιμη λήξη.
Οπότε, δεν μπορώ να λάβω το παραπάνω ως κριτήριο.
Πιστεύω πάντως, πως ο κάθένας και η καθεμία, βαθιά μέσα τους ξέρουν την αλήθεια.
Ας οπλιστεί με θάρρος η ZZZ για να μπορέσει να τη δει.
Να αντιμετωπίσει και την περίπτωση ότι η ίδια μπορεί να έσφαλλε,
αλλά και την περίπτωση πως ο καλός της μπορεί να μην ήταν τόσο καλός.
Όταν θα φτάσει να μπορεί να δεχθεί και τις δύο εκδοχές, χωρίς να γκρεμιστεί "το σύμπαν" μέσα της, υποψιάζομαι πως θα καταλάβει μόνη της.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Isidora
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2005, 11:31:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isidora  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν έχω καμία αντίρριση.
Συμφωνώ και μάλιστα, απολύτως.

Όσο δε για αυτό που περιγράφεις εδώ, δηλαδή αρρωστημένη κατάσταση, αλλά χωρίς τέλος, αυτή είναι η χειρότερη περίπτωση που μπορεί να σου τύχει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

blackjudge
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2005, 11:48:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους blackjudge  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα σε ολη την παρεα,και ειδικα στην ΖΖΖ.
ολα θα τα δεις πιο απλα αν συνηδητοποιησεις γρηγορα οτι καθε σπιτι εχει το 'κερατο του'. ποναει λιγο, αλλα δυστυχως οι πειρασμοι ειναι πολλοι για ολους μας....
αποφασιζεις λοιπον 2 πραγματα 1) αυτο που εχεις ειναι τοσο ωραιο και δροσερο,σαν το νερο της πηγης, που δυστυχως ομως θα σταματανε να πινουν πολλοι.... 2) 'μαπα' το φαγητο που τρωμε αλλα τουλαχιστον το τρωμε μονοι μας....
διαλεγεις και πινεις η τρως.
καλη τυχη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2005, 16:05:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ.
Η [ΧΑΡΤΟΡΙΧΤΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ;],ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙ.
ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΠΡΟΒΛΕΨΕΩΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΦΡΑΓΚΑ.
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΗ, ΚΑΠΟΙΟΙ ΙΣΩΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.
ΠΡΟΣΟΧΗ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ -Ε-
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
***
ΖΗΛΩΤΟΝ ΜΕΝ Ο ΠΛΟΥΤΟΣ ΤΙΜΙΟΝ ΜΕΝΤΟΙ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΣΤΟΝ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ.
***
Μ.Β.σε ευχαριστώ,όντως τα εμπόδια είναι χάρτινα. Σοφότατο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2005, 18:20:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ολα θα τα δεις πιο απλα αν συνηδητοποιησεις γρηγορα οτι καθε σπιτι εχει το 'κερατο του'. ποναει λιγο, αλλα δυστυχως οι πειρασμοι ειναι πολλοι για ολους μας....

blackjudge δεν συμφωνώ καθόλου μαζί σου.
Μπορεί να ισχύει αυτό σε πολλές περιπτώσεις, αλλά δεν είναι και κανόνας.
Το σίγουρο πάντως είναι, πως δεν οφελεί σε τίποτε, να πέρνουμε ως αφετηρία αυτήν την παραδοχή.
Ούτε καν "παρηγοριά στον άρρωστο, μέχρι να βγει η ψυχή του" δεν είναι.

Είναι καλό να ξέρουμε, πως μέσα σε μια κοινωνία που πολλά πράγματα έχουν χάσει το νόημά τους, υπάρχουν άνθρωποι και καταστάσεις, που κατορθώνουν να διατηρήσουν την αξία τους.
Για μένα, έστω κι αν ήξερα μόνο μία περίπτωση τέτοια, θα αρκούσε για να μου προμηθεύσει το κατάλληλο παράδειγμα, αλλά και να με τροφοδοτήσει με θάρρος, ώστε να τολμώ να ζητώ από τη ζωή μου: Το καλύτερο.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Isidora
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2005, 03:34:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isidora  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας παιδιά και από μένα,

Θα συμφωνήσω ακόμα μια φορά με την amalia, και θα διαφωνήσω μαζί σου
blackjudge.

Κανείς δε λέει πως οι πειρασμοί στη ζωή μας είναι λίγοι. Αντίθετα είναι πάρα πολλοί. Και μάλιστα είναι πολλοί και για τους δύο...
Δεν θα είχε όμως, πιστεύω, καμία αξία να σου είναι κάποιος πιστός, επειδή δεν του δόθηκε η ευκαιρία να απιστήσει, ή επειδή δεν υπάρχει κανένας πειρασμός γύρω του...
Μα σε αυτή την περίπτωση δεν θα ήταν πιστός επειδή το ήθελε, θα ήταν πιστός κατ΄ ανάγκη.
Ο σκοπός είναι ο σύντροφος να είναι πιστός στο σύντροφό του, γιατί δεν τον ενδιαφέρει να έχει δίπλα του κανέναν άλλον.
Να μην υπάρχει, μεταξύ τους, κενό ώστε να μπορεί να μπει ο οποιοσδήποτε τρίτος, διαφορετικά τι νόημα έχει???

Άλλωστε η ζωή μας ολόκληρη, ξέρουμε καλά πως είναι έτσι, που για κάθε τι που κερδίζεις κάτι χάνεις... και για κάθε τι που χάνεις κάτι κερδίζεις... Γιατί διαφορετικά, κερδίζεις περισσότερα εις βάρος κάποιου άλλου, που χάνει περισσότερα...
Σε αυτή όμως την περίπτωση, η σχέση δεν είναι ισότιμη, άρα δεν μπορεί να είναι σωστή.

Αν πάλι είναι ισότιμη, αλλά και οι δύο υποκύπτουν σε κάθε πειρασμό..., θα ήθελα να μου πεις, κατά τη γνώμη σου, τη σχέση θα είναι αυτή...?????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ZZZ
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2005, 09:06:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ZZZ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ... ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΑΛΛΑ ΕΚΤΙΜΩ ΠΟΛΥ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ.. ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 4 ΧΡΟΝΙΑ.. ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑΜΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΧΩΡΙΣΜΑΤΑ.. ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΜΕΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΕΨΑΧΝΕ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ.. ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ , Η ΚΟΠΕΛΑ ΟΝΤΩΣ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕ, ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΕΙ(ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ) ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΚΟΨΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΛΥΠΟΤΑΝ. ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΩΣ ΠΙΟ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΑΝΩΡΙΜΗ ΕΚΑΝΑ ΣΚΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΦΟΥ ΨΑΧΤΗΚΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΙΣΩΓΥΡΙΣΜΑΤΑ ,ΑΡΑΙΑ ΒΕΒΑΙΑ, ΤΟΝ ΧΩΡΙΣΑ.ΓΥΡΙΣΕ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΓΙΑ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΜΕ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙ.ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕ ,ΑΛΛΕΣ ΟΧΙ.ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΙΚΟΣ ΤΟΤΕ ΣΤΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΙ.ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΨΕΙ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΙ.ΕΤΣΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΤΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΧΩΡΙΣΕ.ΠΑΛΙ ΕΙΧΕ ΠΙΣΩΓΥΡΙΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΚΑΝΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ , ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΕΛΟΣ(ΜΠΟΡΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ-Η ΟΠΟΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΚΙΑ..)ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ.ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΓΩΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΧΕΣΗ(ΕΤΣΙ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΓΩ). ΠΕΡΙΣΥ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΙΧΑΜΕ ΤΣΑΚΩΘΕΙ ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΤΣΑΚΩΘΗΚΑΜΕ,ΗΘΕΛΕ ΕΚΕΙΝΟΣ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΙΣΧΥΡΙΖΟΤΑΝ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΧΕΣΗ.ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΟΛΗΜΕΡΙΣ! ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΟΥΣΑ ΚΑΝ.. ΓΝΩΡΙΣΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΞΑΦΝΙΚΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΒΓΑΙΝΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ..ΤΟ ΕΜΑΘΕ Ο ΛΕΓΑΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΠΛΗΣΙΑΣΕ ΚΑΙ ΤΑ ΞΑΝΑΒΡΗΚΑΜΕ .. ΓΙΑ ΚΑΝΑ 2-3 ΜΗΝΕΣ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΛΗΣΙΑΣΑΝ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ,ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΟΡΙΟΘΕΤΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΙΧΑΜΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ , ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Ή ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΕΙ!ΕΦΤΙΑΧΝΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΔΙΑΛΕΓΑΜΕ ΜΑΖΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΜΑΣ.ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ,ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΡΩΤΑΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ:ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ? ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ?ΕΛΕΓΕ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΕΝΙΩΘΑ ΟΜΩΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕ ,ΔΕΝ ΜΕ ΕΚΤΙΜΟΥΣΕ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟΣ ΠΟΛΥ, ΙΣΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟΣ.ΓΥΡΩ ΣΤΟ 1,75 ΑΔΥΝΑΤΟΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΙΔΑΙΤΕΡΟ.ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΥΡΙΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙ.ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ Ο ΠΙΟ ΩΡΑΙΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΑ.ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ(ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ!).ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΠΡΟΣΕΞΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΦΛΕΡΤ..ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΑΙΞΑ ΚΑΠΟΙΑ..ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΜΕΙΟΝΕΚΤΙΚΑ.. ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ, ΔΥΟ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΚΑΛΕΣ.ΠΑΝΤΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΟΥ,ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΩΣ ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ,ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΗΜΟΥΝ ΑΡΚΕΤΗ.ΔΕΝ ΜΕ ΑΝΕΒΑΖΕ.ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΤΥΧΑΙΝΕ ΘΑ ΕΤΡΕΧΕ,ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ,ΕΓΩ ΝΕΥΡΙΑΖΑ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ.ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΑΛΟΥΣΕ ΚΑΒΓΑΔΕΣ.ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΜΙΛΟΥΣΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΜΟΥ ΑΥΤΟΥΣ, ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΑΥΤΙ ΤΟΥ ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟΥ ΕΒΓΑΙΝΑΝ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΣΤΡΑΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΤΑΧΩΡΙΣΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΟ ΠΟΙΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ,ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΒΑΡΙΟΤΑΝ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΤΟ ΕΒΑΛΕ ΣΤΗ ΘΕΣΗ "ΑΥΣΤΡΑΛΟΣ"ΟΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΝΟΣ ΦΙΛΟ ΤΟΥ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ(ΟΝΤΩΣ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΑΥΤΡΑΛΙΑ)ΕΜΕΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΒΡΩΜΑΝΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΔΙΚΑ ΗΜΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΗ!!!αλλά το ενδεχόμενο αυτή να έμενε Ελλάδα σωστό μεν αλλά δεν μου έδινε δικαιώματα...Πιστεύω ότι κάθε άνθρωπος τα βλέπει διαφορετικά.. ήδη εδώ κάποιοι ανέφεραν ότι βιάστηκα και ότι δεν φαίνεται σοβαρό.. καποιοι το καταλαβαίνουν σαν πλάκα κάποιοι όχι .. μήπως είμαι υπερβολική? εγώ αν δεν βρισκόταν η μητέρα της μαθήτριας μου, η οποία τονίζω δεν παίρνει χρήματα,δεν θα επανεξέταζα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
not_keen
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2005, 20:47:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους not_keen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙ!ΣΕ ΑΓΑΠΩ ΠΟΛΥ! --

ερωτηση: αν σου ελεγε εσενα να κανετε παιδι, θα του απαντουσες μεσω μηνυματος? νομιζω, ειναι ενα θεμα πολυ ευαισθητο και σημαντικο για καθε ανθρωπο για να κατσει να προτεινει ή να απαντησει σε κατι τετοιο μεσω sms! εμενα, εδω κατι μου βρωμαει..

και τι εννοω?

quote:
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟΣ ΠΟΛΥ, ΙΣΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟΣ.ΓΥΡΩ ΣΤΟ 1,75 ΑΔΥΝΑΤΟΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΙΔΑΙΤΕΡΟ.ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΥΡΙΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙ

η αλλη που ειναι απο Αυστραλια, γιατι να διατηρησει σχεση με καποιον απο Ελλαδα με αυτα τα χαρακτηριστηκα? εχεις συναντησει Αυστραλους? οι περισσοτεροι ειναι πραγματικα σαν να τους επλασε κατι θεϊκο!

περα ομως απο τις πεζοτητες... στο τελευταιο μηνυμα σου διεκρινα οτι απο την αρχη ειχατε προβληματα.. η αδυναμια να ξεκολλησει απο την πρωην του για παραδειγμα.. αυτο ειναι Ο,ΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ κουκλα μου! δε ξεκολλανε ποτε! παντα καταληγουν σε αυτες που πανε με τα νερα τους και συνηθως ειναι αυτες που σε εμας τις κατηγορουν..

λες σε καποια φαση οτι ηταν πολυ κακια.. δεν το ξερεις απο πρωτο χερι, μονο ο,τι σου ελεγε αυτος. μπορει η κοπελα να ηταν μια χαρα. και το οτι τον ενοχλουσε, να ειχε να κανει με το γεγονος οτι ηταν πληγωμενη, κατι που ολοι μας μπορει να νιωθαμε και να καναμε.

quote:
ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΠΡΟΣΕΞΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΦΛΕΡΤ

quote:
ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ

quote:
ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΩΣ ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ,ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΗΜΟΥΝ ΑΡΚΕΤΗ.ΔΕΝ ΜΕ ΑΝΕΒΑΖΕ.

μηπως του πεφτεις πολλη?

quote:
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΣΤΡΑΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΤΑΧΩΡΙΣΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΟ ΠΟΙΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ,ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΒΑΡΙΟΤΑΝ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΤΟ ΕΒΑΛΕ ΣΤΗ ΘΕΣΗ "ΑΥΣΤΡΑΛΟΣ"ΟΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΝΟΣ ΦΙΛΟ ΤΟΥ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ(ΟΝΤΩΣ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΑΥΤΡΑΛΙΑ)

...μια φορα κι εναν καιρο, ζουσε ενας βασιλιας στο δασος της ξακουστης Ζουαζηλανδης!...

quote:
ΓΝΩΡΙΣΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΞΑΦΝΙΚΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΒΓΑΙΝΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ..ΤΟ ΕΜΑΘΕ Ο ΛΕΓΑΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΠΛΗΣΙΑΣΕ ΚΑΙ ΤΑ ΞΑΝΑΒΡΗΚΑΜΕ ..

quote:
ΓΙΑ ΚΑΝΑ 2-3 ΜΗΝΕΣ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΛΗΣΙΑΣΑΝ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ,ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΟΡΙΟΘΕΤΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.

ο τυπακος θελει το σκυλο χορτατο και τη πιττα ολοκληρη.
μπορει να ηταν ισως νωρις, να μεινετε μαζι, ή να το πατε σοβαρα κτλ, αλλα ειχε εστω την υποχρεωση να κατσει και να σου μιλησει ηρεμα και ξεκαθαρα, ωστε να αποφυγει ολα αυτα τα προβληματα. ετσι, δεν θα τον επρηζες και θα ηταν πιο ενταξει με τον εαυτο του... αν και μαλλον αυτο δεν ηταν ο στοχος του απο ο,τι φανηκε..

συμπερασματικα: φαινεσαι ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΤΟΜΟ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΑ. δε σου αξιζει ενα λαμογιο που σε εχει μια στο κρυο μια στη ζεστη, παιρνοντας αφορμη απο την αδυναμια που του εχεις. μαθε να καταλαβαινεις, ανεξαρτητα απο την ιδιοτητα, ποια ατομα σου χρειαζονται στη ζωη σου και ποια οχι! ενας αντρας που σου κανει τον καλο εκει που τον βολευει, αλλα απορριπτει και αναβαλλει τις δικες σου αναγκες, ειλικρινα, ΔΕΝ ΤΟΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ!

YOU CAN DO BETTER THAN THAT! TRUST ME!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Isidora
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2005, 03:22:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isidora  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη ΖΖΖ γειά σου,

Χαίρομαι πολύ που, διαβάζω πως, οι απόψεις μας σε βοηθούν έστω και ελάχιστα, να μπορέσεις να αντιμετωπίσεις αυτό το πρόβλημα σου...

Καταλαβαίνουμε βέβαια, πως ότι και να λέμε, όλοι εμείς και όσο και να θέλουμε να αιστανθούμε τη κατάσταση, δεν είναι εφικτό...

Με δεδομένο αυτό, αλλά και με την καλύτερη διάθεση, θα προσπαθήσω, όσο γίνεται, να προσεγγίσω το θέμα, από τη σκοπιά ενός αντικειμενικού κριτή και το βλέμα ενός φίλου...
Θα ήθελα να σου ζητήσω από πριν, συγνώμη, αν σε στεναχωρήσω κάπου, θέλω όμως να ξέρεις πως δεν θα το ήθελα...

Απ΄ ότι καταλαβαίνω εγώ, από την περιγραφή που μας έκανες, τον περισσότερο καιρό υπήρχαν προβλήματα.
Παρ΄ όλα όμως τα προβλήματα που υπήρχαν, δεν σου είχε δώσει δικαιώματα σε θέμα απιστίας.
Αυτό όμως εδώ χρειάζεται και μια ακόμα διευκρίνηση.
Πόσο μπορούσες εσύ, να ξέρεις τι γινόταν τις ώρες που ήσουν απασχολημένη με τόσα πράγματα..., εννοώ δυό δουλειές κλπ, σε συνδυασμό και με το ότι δεν μένατε μαζί, αλλά και απ΄ ότι κατάλαβα, δεν ήθελε και να μείνετε μαζί ακόμα.
Και εδώ μπαίνει και η άλλη απορία. Γιατί να μην θέλει να μείνει με την κοπέλα που έχει 4 χρόνια σχέση και που με δεδομένο το πρόγραμμά σου, δεν θα ήταν και πολύς ο χρόνος που μπορούσε να σε βλέπει.
Το να μην θέλει να σου αλλάξει το πρόγραμμα και να σέβεται και να δέχεται τις επιλογές σου, σίγουρα δεν είναι κακό, αλλά το να μένετε μαζί, θα έπρεπε να το θέλει περισσότερο κι΄ από σένα, γιατί έτσι θα μπορούσε να σε έχει κοντά του, τις λίγες ελεύθερες ώρες σου.

Μήπως όμως, δεν σου είχε δώσει κανένα τέτοιο δικαίωμα, γιατί είχε αρκετό χρόνο, να μπορεί να κάνει ότι θέλει, χωρίς να το αντιλαμβάνεσαι... και γι΄ αυτό και δεν του άρεσε η ιδέα της συγκατοίκησης...
Άλλωστε, για κείνον, η συγκατοίκηση, δεν ήταν κάτι τόσο πρωτόγνωρο, αφού όπως μας είπες, είχε ξαναζήσει με την προηγούμενη σχέση του.
Αυτό λέει, πως δεν είναι, γενικά, κατά της συγκατοίκησης...

Αυτοί είναι κάποιοι προβληματισμοί, που σε εμένα ήρθαν τη στιγμή που διάβαζα τα όσα μας έγραψες, αλλά αυτό δεν λέει και τίποτα συγκεκριμένο, εάν εσύ, που ζούσες την κατάσταση από κοντά, δεν τα θεωρείς άξια λόγου, ή τα θεωρείς δικαιολογημένα, μπορεί να είναι και ασύμαντης αξίας...
Απλά σκέψου τα, τώρα, που ακόμα, έχεις το χρόνο, για να μπορέσεις να πάρεις αποφάσεις, που να είναι όσο πιο σωστές γίνεται, σύμφωνα πάντα με την δική σου αλήθεια και μόνο...
Εννοώ τον τρόπο που βλέπεις εσύ τα πράγματα.
Το πως θέλεις, να είναι η σχέση σου μ΄ αυτόν τον άνθρωπο, για να είσαι καλά και με κείνον, αλλά και με τον εαυτό σου κυριώς και πάνω από όλα.

Κάτι άλλο που θα ήθελα να σε ρωτήσω είναι, το πόσο καιρό έχετε χωρίσει.
Γιατί το πόσο έχει αντέξει στο χωρισμό, έχει για μένα και αυτό μεγάλη σημασία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2005, 12:53:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή ZZZ μην συνεχίζεις την επανεξέταση, εάν τα είχες γράψει όλα αυτά από την αρχή είναι σίγουρο ότι κανένας δεν θα είχε αμφιβολίες κατά πόσο έχεις δίκιο στην στάση σου.

Δεν μπορείς να τα βάλεις με τις αδυναμίες των ανθρώπων ούτε μπορείς να κάνεις την ψυχαναλύτρια στο φίλο σου, έχεις να ζήσεις την δική σου ζωή.
Από την περιγραφή σου καταλαβαίνω ότι είναι μία περίεργη σχέση που στηρίζεται στις όποιες ανασφάλειες και των δύο.
Ο φίλος σου με αυτό τον τρόπο νοιώθει ότι "αξίζει", ικανοποιείται με το ενδιαφέρον σου, τον ανεβάζεις, θέλει να λάβει το ενδιαφέρον όσο περισσότερων ανθρώπων μπορεί, για δικούς του λόγους που δεν έχουν σύνδεση άμεση με την σχέση σας.
Εσύ από την άλλη πλευρά(μην το πάρεις ως κριτική σε παρακαλώ, εάν κάνω λάθος συγγνώμη), σου είναι πιό εύκολο να έχεις έναν τέτοιο σύντροφο που δεν θα αναγκάζεσαι να τον κυνηγάς από πίσω μήπως δεν είναι πιστός.
Δεν νομίζω ότι το κάνεις γιατί δεν έχεις να δώσεις περισσότερα αλλά είναι πιό βολικό για όλους μας να ψάχνουμε ή να δημιουργούμε την ευτυχία σε πλαίσια που είναι μικρότερα των δυνατοτήτων μας από τον φόβο της πιθανότητας να μην ανταπεξέλθουμε ή να μας απορρίψουν κάποιοι που θεωρούμε αξιόλογοι.

Σε παρακαλώ μην βιαστείς να εκνευριστείς, δεν προσπαθώ να σε μειώσω, αλλά είναι κλασική περίπτωση που συμβαίνει σε ατέλειωτους ανθρώπους καθημερινά. Όταν θα είσαι ήρεμη σκέψου λίγο ότι σου έγραψα, ανέλυσε όσο μπορείς συναισθήματα και συμπεριφορές σου και θα δεις ότι ίσως δεν είμαι πολύ εκτός.

Εάν δεν μπορείς να το κάνεις και θελήσεις βοήθεια εδώ είμαστε όλοι, εγώ θα σε βοηθήσω όσο μπορώ.
Εάν έχεις αμφιβολίες για όσα σου γράφω και εάν θέλεις φυσικά ανέφερε συγκεκριμένα περιστατικά, ίσως κάποιοι από μας σου δώσουν μία άλλη οπτική που θα σε βοηθήσει να απεμπλακείς από αυτή την ψυχοφθόρα κατάσταση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2005, 14:19:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
"ΔΕΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΕΙ"

Διαβάζοντας το ιστορικό που μας έγραψες ZZZ, δεν μπορώ να μην επανεξετάσω την παραπάνω φράση.
Πολύ βαρύγδουπη δήλωση μου φαίνεται και αναρρωτιέμαι εάν έχει το δικαίωμα να την εκφράσει, τη στιγμή μάλιστα που όπως διάβασα, σε ταλαιπωρούσε αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα με πολλά "περίπου" που δεν στοιχειοθετούν και την πιο ακέραια περίπτωση θέασης μιας σχέσης.
Πως ξαφνικά ζητάει - μάλλον έχει την απαίτηση - να θεωρήσεις το λόγο του συμβόλαιο, όταν εκείνος για το μισό τουλάχιστον χρονικό διάστημα της σχέσης σας, δεν ήξερε τι να πρωτοδιαλέξει: εσένα ή την πρώην;
Μα και τώρα, ξέρει;
Μήπως ψάχνει να δει τι τον βολεύει καλύτερα;
Και γνωρίζοντας πως δεν είναι και το "κελεπούρι", ανακάλυψε πως "ότι δηλώσεις είσαι", οπότε βγαίνεις εσύ...και κερατάς και δαρμένος!!!
Με συγχωρείς για την ωμότητα των παραπάνω.

Εμένα πάντως, όλη η ιστορία με τον Αυστραλό και την καταχώρηση του τηλεφώνου κ.λπ, δε με πείθει καθόλου. Γνωστά φθηνά κολπάκια.
Μήπως ξεχάσαμε τι είναι Άντρας με Α κεφαλαίο;


κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

agathiroblot
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2005, 02:30:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους agathiroblot  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή μου ΖΖΖ, πίστεψέ με έκανες την καλύτερη εκλογή χωρίζοντας από έναν άνδρα που , όπως είπες εσύ η ίδια, αν αποφάσιζες με την λογική σου δεν θα γύριζες κοντά του. Κάτι πιό πολύ έχει καταγράψει ο εγκέφαλός σου που σου διαφεύγει επειδή το συναίσθημα ή η συνήθεια σου προκαλεί πόνο. Επειδή όλα όσα ονειρεύτηκες τίνουν να χαθούν νοιώθεις άδεια . Όχι καλή μου πρέπει να ξέρεις πως υπάρχουν πολλές πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια και είναι κρίμα να περιμένεις κάτω από μιά ξεραμένη και στείρα να σου ρίξει κάποιο , την ώρα που ένα βήμα πιό κάτω υπάρχουν πολλές και ανθηρές. Σου εύχομαι το κα΄λύτερο σε μια πιό υγιή σχέση.

a. roblΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Isidora
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 00:21:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isidora  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη ΖΖΖ,

Φοβάμαι πως σε έχουμε απαγοητεύσει όλοι, άλλος λιγότερο και άλλος περισσότερο, με το να γινόμαστε όλο και πιο αυστηροί με αυτή τη σχέση...
δεν ξέρω αν καταφέρνουμε να σε βοηθήσουμε...
το σίγουρο όμως είναι πως το προσπαθούμε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ZZZ
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2005, 16:49:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ZZZ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας!!! καταρχήν μην μου ζητάτε συγνώμη όταν η κριτική σας γίνεται σκληρή... προτιμώ την ωμή αλήθεια από ωραίες λεξούλες που θα με ικανοποιήσουν για λίγο.. νιώθω πολύ όμορφα διαβάζοντας τις απόψεις σας και διακρίνω ένα ανιδιοτελές και ωραίο ενδιαφέρον που με έχει συγκινίσει.. τα νέα μου..το παλεύω.. προσπάθησα να έρθω σε επικοινωνία με τον λεγάμενο και δεν θέλει ούτε να με ακούσει.. "δεν σε αγαπάω πια ,δεν σε θέλω,με έχεις κουράσει.." βγήκε και από πάνω..η ψυχολογία μου στον πάτο όπως καταλαβαίνεται.. έχουμε χωρίσει από μέσα Απριλίου και δεν έκανε καμιά ουσιαστική προσπάθεια για να είμαστε μαζί.. περνάει πολλά και με τη δουλειά του.. ααα.. μίλησα με την μαμά του.. και θα πάει να μείνει μαζί του στο καινούργιο του σπίτι(αυτό για το οποίο έίχα αγοράσει μέχρι και κουρτίνες επειδή αυτός ήθελε και που με ρώταγε που με βόλευε ο νεροχύτης της κουζίνας.αριστερά ή δεξιά?)αυτό και καλά προσωρινά μέχρι να ανακαινιστεί το δικό της σπίτι που θα είναι στο ακριβώς δίπλα διαμέρισμα.. τα ίδια έιχε κάνει και πέρυσι:δεν σε θέλω μην με παίρνεις ..και μόλις γνώρισα το άλλο παιδί γύρισε..μήπως τώρα έχει μπει στη μέση ο εγωισμός μου? τα έχω πάρει που ενώ ξέρω ότι έχω χίλια δίκια βγαίνει και από πάνω και βγάζει εμένα λάθος.. πόσο θα ήθελα να ένιωθα την ικανοποίηση να ξαναγυρνόυσε και να τον στόλιζα όπως του αρμόζει.. τώρα με έχει δεδομένη και εγώ το άφησα να συμβεί.. αλλά είναι υγιές να προκαλούσα στον άλλον συνέχεια αμφιβολίες για να μην με έχει δεδομένη? μου λείπει ,θεωρώ ότι δεν θα νιώσω για κανέναν την αγάπη και στοργικότητα που ένιωσα για εκείνον.πάντα ήμουν πολύ δύσκολη στο να μου αρέσει κάποιος λίγο παραπάνω.. γιατί έγινε αυτό ..?δεν του έδωσα ποτέ δικαιώματα ήμουν πάντα δίπλα του.είχα βέβαια τα νεύρα μου αλλά μόνο όταν εκείνος δεν τηρούσε αυτά που έλεγε.. δεν ήταν αναίσθητος όμως .. με έχει βοηθήσει σε πολλά..και τώρα αν μου συνέβαινε κάτι πιστεύω θα ήταν ο πρώτος που θα έτρεχε..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy