ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 2328 χρόνια μετά...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2005, 20:02:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr
323 xronia pro xristou + 2005

Zei O vasilias Alexandros???

ZEI KAI VASILEVEI!!!

San Simera pethane o Megas Alexandros

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2005, 22:29:26  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ixwr ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΣΝΑ ΠΕΙΣ ??????

ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..

ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 13:39:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr
tipota re pedia den ithela na po:)

apla nia ypenthimisi tis epetiou tou thanatou tou megalou stratigouΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

undeafeted
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2005, 10:52:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους undeafeted
με το συγκεκριμνο προσωπο δεν ξερω αλλα δεν τα παω και τοσο καλα.δεν λεω τρομερος στρατηγος,εξαιρετικος πολεμιστης πολυ ικανος ανθρωπος.αλλα ηταν εντελως ψυχακιας,του ηρθε ετσι να παρει σβαρνα τους ανθρωπους και να τους σκοτωνει.ακομα δεν εχω καταλαβει το κινητρο της εκστρατειας του.ηταν και ομοφυλοφυλος.

[img]http://www.wfu.edu/~matthetl/sunrise/angels/Mihaly.Zichy.lucifer.jpg[img]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2005, 13:08:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1
undeafeted:
"ηταν και ομοφυλοφυλος."

Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά αυτό αναφέρεται κάπου;;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2005, 13:26:04  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ixwr Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ

quote:
tipota re pedia den ithela na po:)

ΕΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΝΟΙΞΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ????

ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ?????

ΑΣ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΠΟΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΣ ΣΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΝΟΣ ΤΟΠΙΚ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2005, 18:39:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr
quote:
apla nia ypenthimisi tis epetiou tou thanatou tou megalou stratigou


afto ithela na thikso AVATARGR

den to aniksa gia plaka....!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2005, 20:18:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
undeafeted

με το συγκεκριμνο προσωπο δεν ξερω αλλα δεν τα παω και τοσο καλα.δεν λεω τρομερος στρατηγος,εξαιρετικος πολεμιστης πολυ ικανος ανθρωπος.αλλα ηταν εντελως ψυχακιας,του ηρθε ετσι να παρει σβαρνα τους ανθρωπους και να τους σκοτωνει.ακομα δεν εχω καταλαβει το κινητρο της εκστρατειας του.ηταν και ομοφυλοφυλος.


ΔΕΝ ΤΟΥ ΗΡΘΕ ΕΤΣΙ ΞΑΦΝΙΚΑ
ΤΟ ΕΡΓΟ ΑΥΤΟ ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΠΕΡΣΩΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΣΚΟΠΟΣ ΗΤΑΝ Η ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ ΤΩΝ ΙΟΝΙΚΩΝ ΠΟΛΕΩΝ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΥΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΤΩΝ ΠΕΡΣΩΝ
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΟΣΕΙΣ ΠΗΓΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΟΤΙ Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΤΑΝ ΟΜΟΦΥΛΟΦΥΛΟΣ

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του

Edited by - gigenis on 23/05/2005 20:19:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 13:15:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos
Σας παρακαλώ !

Οι προσωπικές σεξουαλικές προτιμήσεις του καθενός είναι προσωπικό στοιχείο.
Ποσο μάλλον όταν το εν λόγω πρόσωπο βλέπει τα ραπανάκια ανάποδα εδω και
2328 χρόνια.

Το να συζητάμε για το αν τον έπαιρνε η όχι ο Αλέξανδρος νομίζω μας υποτιμά.
Και εμάς, και τη συνεισφορά του (θετική ή αρνητική) στην παγκοσμια ιστορία.

Αγγελος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oxygen_girl
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 18:00:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oxygen_girl
Προσωπικά, συμφωνώ με τον "Angelos".

Θα ήθελα να προσθέσω πως οφείλουμε να ανυψώνουμε το λαό μας και όλους εκείνους που εξάπλωσαν και γνωστοποίησαν τον πολιτισμό μας, όπως για παράδειγμα ο Αλέξανδρος. Άρα, κατά τη γνώμη μου ήταν πολύ καλή ιδέα να θυμηθούμε πως πέρασαν τόσα χρόνια από το θάνατό του!

-----------------------
"I have no master. I am CHAOS!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2005, 03:07:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
To θέλα αυτό μεταφέρεται στην ενότητα:
Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
από την ενότητα .-= Η ΓΝΩΣΗ =-. που φιλοξενήθηκε αρχικά.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2005, 15:03:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

undeafeted:
"ηταν και ομοφυλοφυλος."

Εμένα πάλι αυτή η αντιμετώπιση μου θυμίζει εκείνον τον αρτηριοσκληρωτικό τπόπο, με τον οποίο αντιμετωπίζονται όσοι δεν συμμετέχουν στο "μεγάλο κόλπο" των "δικών μας παιδιών".

Τους λένε -και γουρλώνουν τα μάτια από το στόμφο-
"παγανιστές"
"σατανιστές"
και τώρα τελευταία πετάνε για επιχειρηματολογική υποθεμελίωση εκέινο το ανεκδήγητο "και είναι και γκέη"

Και μη χειρότερα να λέμε...

ο κακός ο Βρίλης



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2005, 15:44:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis

Εμένα πάλι αυτή η αντιμετώπιση μου θυμίζει εκείνον τον αρτηριοσκληρωτικό τπόπο, με τον οποίο αντιμετωπίζονται όσοι δεν συμμετέχουν στο "μεγάλο κόλπο" των "δικών μας παιδιών".

Τους λένε -και γουρλώνουν τα μάτια από το στόμφο-
"παγανιστές"
"σατανιστές"
και τώρα τελευταία πετάνε για επιχειρηματολογική υποθεμελίωση εκέινο το ανεκδήγητο "και είναι και γκέη"

Και μη χειρότερα να λέμε...

ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΒΡΙΛ ΑΝ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΤΟ 99,9% ΤΩΝ ΑΤΟΜΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΛΕΓΕΤΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΙ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 01:17:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
323 xronia pro xristou + 2005 . Zei O vasilias Alexandros???
ZEI KAI VASILEVEI!!!
Φίλε ixwr , πράγματι , αν όπως λέει και ο Ν.Καζαντζάκης στην < ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΓΚΡΕΚΟ > , ζούμε όσο μας θυμούνται μέσα από τα έργα μας , τότε ο Μέγας Αλέξανδρος ειναι αθάνατος , γιατί το όνομά του δεν πέρασε μόνο στην ιστορία , αλλά έγινε και μύθος .
Ακόμα και σήμερα οι Άραβες στά παραμύθια τους διηγούνται τα κατορθώματα του μεγάλου σουλτάνου Ισκέντερ ( Αλεξανδρος ) που νικούσε στις μάχες με την βοήθεια του σοφού βεζύρη του Ρας ελ Τατούλ ( Αριστοτέλης ) , ο οποίος κράταγε στα χέρια του δύο μαντήλια , ένα ασπρο και ένα μαύρο .
Όταν είχε σηκωμένο το άσπρο μαντήλι ήταν ημέρα και όταν σήκωνε το μαύρο νύχτα . Με αυτόν τον τρόπο μεγάλωνε την ημέρα όταν νικούσαν στην μάχη και νύχτωνε όταν έχαναν .
Όσο για το θέμα της ομοφυλοφιλίας που έθεσαν κάποιοι φίλοι , αυτό νομίζω ότι εξαντλήθηκε σε άλλο TOPIC .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 02:11:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
undeafeted
quote:
του ηρθε ετσι να παρει σβαρνα τους ανθρωπους και να τους σκοτωνει.ακομα δεν εχω καταλαβει το κινητρο της εκστρατειας του.

ΕΚΔΙΚΗΣΗ + ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο gigenis...ΓΙΑΥΤΟ ΔΕΝ ΚΙΝΗΘΗΚΕ ΔΥΤΙΚΑ...ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΞΙΟΛΟΓΟ.

quote:
ηταν και ομοφυλοφυλος.

ΚΙ ΑΝ ΗΤΑΝ;
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ;
ΚΟΥΣΟΥΡΙ;
ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕ ΚΟΥΣΟΥΡΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 02:22:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
pixeldream το ολο προβλημα δεν εχει να κανει με το τι εκανε στο κρεβατι του ο αλεξανδρος η ο καθε αλεξανδρος το προβλημα ειναι οτι λενε κατι χωρις στοιχεια
οπως ειπα και πριν το 99,9% απο τα ατομα που ειναι γραμενα στην ιστορια τους λενε ομοφυλοφιλους χωρις αποδειξεις

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 12:13:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco
quote:
με το συγκεκριμνο προσωπο δεν ξερω αλλα δεν τα παω και τοσο καλα.δεν λεω τρομερος στρατηγος,εξαιρετικος πολεμιστης πολυ ικανος ανθρωπος.αλλα ηταν εντελως ψυχακιας,του ηρθε ετσι να παρει σβαρνα τους ανθρωπους και να τους σκοτωνει.ακομα δεν εχω καταλαβει το κινητρο της εκστρατειας του.ηταν και ομοφυλοφυλος.

Βρεγμένη σανίδα που σου χρειάζεται σιχαμένε ανθέλληνα του κερατά! Μακάρι να είχες το 1/4 των αρετών του Αλεξάνδρου άθλιε. Αλλά τι λέω δεν φτές εσύ αλλά αυτοί που (δεν) σου μάθανε ιστορία.



"Today we say that Greeks fight like heroes, from now on we will say that heroes fight like Greeks"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
fokaias
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
170 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 15:29:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fokaias
quote:
Απεστάλη: 18/05/2005, 20:02:42 323 xronia pro xristou + 2005

Zei O vasilias Alexandros???

ZEI KAI VASILEVEI!!!

San Simera pethane o Megas Alexandros


Αν δεν κάνω λάθος, νομίζω ότι ο Μέγας Αλέξανδρος πέθανε την 10 Ιουνίου του 323 πΧ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 17:40:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
Βρεγμένη σανίδα που σου χρειάζεται σιχαμένε ανθέλληνα του κερατά! Μακάρι να είχες το 1/4 των αρετών του Αλεξάνδρου άθλιε. Αλλά τι λέω δεν φτές εσύ αλλά αυτοί που (δεν) σου μάθανε ιστορία.
Loco, αυτό κι αν είναι παράδειγμα διαλεκτικής!
Κρίμα.
Από εσένα τουλάχιστον περίμενα μία άλλη αντιμετώπιση...

το επίμαχον:

quote:
με το συγκεκριμνο προσωπο δεν ξερω αλλα δεν τα παω και τοσο καλα.δεν λεω τρομερος στρατηγος,εξαιρετικος πολεμιστης πολυ ικανος ανθρωπος.αλλα ηταν εντελως ψυχακιας,του ηρθε ετσι να παρει σβαρνα τους ανθρωπους και να τους σκοτωνει.ακομα δεν εχω καταλαβει το κινητρο της εκστρατειας του.ηταν και ομοφυλοφυλος.

Ψυχάκιας undeafeted;
Είναι τώρα αυτό μία εμπεριστατομένη άποψη;
Είναι καν άποψη;
Ομοφυλόφιλος;
Το λες με τόση σιγουριά!
Το έχεις ερευνήσει το θέμα;
Ή απλώς "πετάς" μία κουβέντα - βόμβα.
Γιατί;

Δεν περιμένω απάντηση.
Ούτως ή άλλως το θέμα παρήλθε της επικαιρότητάς του.
Οπότε απενεργοποιείται.

Εάν θέλετε να συνεχίσετε την συζήτηση αυτή - με ειρηνικό τρόπο θα συνιστούσα - μπορείτε να επισκεφτείτε τα:

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Αλέξανδρος και Ηφαιστίωνας!!!
ΑΛ.ΕΞ.ΑΝΔΡΟΣ Ω!ΜΕΓΑ.Σ
Περί ομοφυλοφιλίας στην Κλασσική Ελλάδα

(Υπάρχουν τόπικ για όλα τα γούστα )

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1103516
Maintained by Digital Alchemy