ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΞ ΟΥΡΑΝΟΥ.....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 01:02:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τις παρακάτω φωτογραφίες τις τράβηξα 1η Μάιου 2005 στη Σάμο με διαφορά 3 ωρών περίπου τη μία από την άλλη…
Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας …

jaya@pathfinder.gr


sanomiK
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 01:24:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sanomiK  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι;καλα ειχες παρει απο πισω το συνεφο;καταλαβαινεις ποιο λεω,αυτο που ειναι πανω αριστερα και στις δυο φωτο,και εχουν ακριβωσ το ιδιο σχημα(μετα απο τρις ωρες)!!!
πιστευω, αυτο που ισως θα πουν οι περισσοτεροι,οτι εναι προβλημα του φακου...κ.ο.κ.το λεω αυτο γιατι,μου φαινεται οτι το κυκλακι που σχηματιζεται(πανω αριστερα) ειναι στο ιδιο σημειο,σχημα κτλ..

ΑΣΧΕΤΟ αλλα τι ηθελες να φωτογραφισεις;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 01:30:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι;καλα ειχες παρει απο πισω το συνεφο;καταλαβαινεις ποιο λεω,αυτο που ειναι πανω αριστερα και στις δυο φωτο,και εχουν ακριβωσ το ιδιο σχημα(μετα απο τρις ωρες)!!!
πιστευω, αυτο που ισως θα πουν οι περισσοτεροι,οτι εναι προβλημα του φακου...κ.ο.κ.το λεω αυτο γιατι,μου φαινεται οτι το κυκλακι που σχηματιζεται(πανω αριστερα) ειναι στο ιδιο σημειο,σχημα κτλ..

ΑΣΧΕΤΟ αλλα τι ηθελες να φωτογραφισεις;



Αυτό το σύννεφο που βλέπεις ήθελα να φωτογραφίσω.
Όταν βγήκα μετά από τρις ώρες ο ουρανός ενώ είχε καθαρίσει το σύννεφο είχε μετακινηθεί και το ξαναφωτογράφισα γιατί μου έκανε εντύπωση που δεν είχε αλλάξει το σχήμα του…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Θεομήστωρ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 02:15:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Θεομήστωρ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Θεομήστωρ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Θεομήστωρ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Θεομήστωρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΡΟΜΕΡΗ ΣΥΜΠΤΩΣΗ!
ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΕ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ.ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΟΧΙ;
ΠΑΝΤΩΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ''Ε'',Η ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ,ΘΑ ΛΕΓΟΝΤΑΝ ΠΟΛΛΑΑΑ......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 02:21:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΤΡΟΜΕΡΗ ΣΥΜΠΤΩΣΗ!
ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΕ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ.ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΟΧΙ;
ΠΑΝΤΩΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ''Ε'',Η ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ,ΘΑ ΛΕΓΟΝΤΑΝ ΠΟΛΛΑΑΑ......


Μόνο εγώ δηλαδή δεν το βλέπω σαν ένα απλό σύννεφο…; Το θέμα μου δεν είναι μόνο το ότι δεν είχε αλλάξει σχήμα… γι'αυτό άλλωστε τράβηξα και τη φωτογραφία!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Θεομήστωρ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 02:39:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Θεομήστωρ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Θεομήστωρ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Θεομήστωρ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Θεομήστωρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ,ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ...
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΕΞΗΓΗΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 06:13:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλα τα βαριά σύννεφα διαλύθηκαν και αυτό παρέμεινε στην θέση του αναλλοίωτο και με το ίδιο προσωποειδές σχήμα. Αυτή η σύμπτωση δέν έχει προηγούμενο!!
Και εγώ συμφωνώ με την Jaya, δέν πρέπει να είναι υδρατμοί, για τίποτε άλλο θα πρόκειται.

"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xifomaxos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 07:35:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xifomaxos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ούτε εγώ πιστεύω σε συμπτώσεις... Αν και δεν είμαι ειδικός μου φαίνεται αδύνατον ένα σύννεφο να παραμείνει στην ίδια θέση για 3 ώρες

ΕΝΑ ΣΠΑΘΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΗ ΘΗΚΗ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΧΩΡΙΣ ΤΙΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 10:58:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όλα τα βαριά σύννεφα διαλύθηκαν και αυτό παρέμεινε στην θέση του αναλλοίωτο και με το ίδιο προσωποειδές σχήμα. Αυτή η σύμπτωση δέν έχει προηγούμενο!!
Και εγώ συμφωνώ με την Jaya, δέν πρέπει να είναι υδρατμοί, για τίποτε άλλο θα πρόκειται.

"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝ


Ακριβώς! Με το ίδιο προσωποειδές σχήμα… επειδή ήταν Κυριακή του Πάσχα, ο καθένας εκείνη τη μέρα έλεγε το κοντό του και το μακρύ του… Όσοι από την παρέα έβλεπαν τα χαρακτηριστικά του είχαν όντως σοκαριστεί! Είναι γεγονός όμως ότι δε μπορούσαν όλοι να διακρίνουν… Δεν πιστεύω σε συμπτώσεις αλλά ούτε λογική απάντηση μπορώ να δώσω…Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 14:53:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ ναι, το σύννεφο κράτησε αυτό το σχήμα (του προσώπου) για 3 ώρες σχεδόν αναλλοίωτο, παρόλο που μετακινήθηκε στον ουρανό (ελαφρώς διαγώνια και προς τα κάτω).

Και λες ότι ήταν Κυριακή του Πάσχα πάνω από την Σάμο...
Περίεργο μου φαίνεται. Ισως το κλειδί να βρίσκεται στην σύνθεση του σύννεφου.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2005, 04:39:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ καλή η προσπάθεια αλλά δεν με πείθει Jaya...
Τα σημεία που έχω μέσα στον κύκλο μου μοιάζουν σαν "όχι τόσο προσεκτική επικόλληση/προσαρμογή των layers..."
Σε καθαρά ελληνικά, δίχως να αμφισβητώ την ομορφία και το αρχαιοελληνικό κάλλος του νέφους,.....σαν πολύ μοντάζ στο Photoshop έχει η δεύτερη φώτο.
Τα γαλαζωπά "νερά", και το σχήμα πάνω στο πεύκο, μοιάζουν σαν να ξέχασες να τα σβήσεις από το υπόλοιπο "σύννεφο" που έπρεπε να κοπεί για να πέσει πίσω από το δέντρο

Η γνώμη μου
Τοξότης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2005, 10:36:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πολύ καλή η προσπάθεια αλλά δεν με πείθει Jaya...
Τα σημεία που έχω μέσα στον κύκλο μου μοιάζουν σαν "όχι τόσο προσεκτική επικόλληση/προσαρμογή των layers..."
Σε καθαρά ελληνικά, δίχως να αμφισβητώ την ομορφία και το αρχαιοελληνικό κάλλος του νέφους,.....σαν πολύ μοντάζ στο Photoshop έχει η δεύτερη φώτο.
Τα γαλαζωπά "νερά", και το σχήμα πάνω στο πεύκο, μοιάζουν σαν να ξέχασες να τα σβήσεις από το υπόλοιπο "σύννεφο" που έπρεπε να κοπεί για να πέσει πίσω από το δέντρο

Η γνώμη μου
Τοξότης



Κρίμα ρε τοξότη να μην κάνουμε μαζί Πάσχα... Θα γούσταρες πολύ αν το έβλεπες live όλο αυτό το σκηνικό... Δε με νοιάζει αν το αμφισβιτείς. Μου είναι αρκετό το ότι το έζησα μαζί με καλούς φίλους...
όπως και να 'χει
πέστευε και μη, ερεύνα!
Φιλικά
ΝίκηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy