ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Μια τρομακτική εμπειρία! (Δαιμονισμός)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Oculatis Abis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2002, 19:45:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oculatis Abis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πριν μερικά χρόνια, όταν ήμουν φοιτητής , συνήθιζα να πηγαίνω κάθε Σαββατοκύριακο στο σπίτι μου. Χρησιμοποιούσα τις υπεραστικές συγκοινωνίες και συγκεκριμένα το λεωφορείο του ΚΤΕΛ.
Κάποια Παρασκευή βράδυ φτάνω στο σταθμό του ΚΤΕΛ και βγάζω το εισητήριό μου. Κάθομαι σε κάποιο κάθισμα περιμένοντας να αναχωρήσει το λεωφορείο. Μέχρι τότε δεν είχα μιλήσει σε κανέναν, καθώς δε συνάντησα κανέναν γνωστό. Εκεί που περίμενα να φύγω κάποια κυρία πήγε στο γκισέ και έβγαλε ένα εισητήριο για κάποιο κοντινό χωριό. Ρώτησε με φυσιολογικό τρόπο πόσο κάνει το εισητήριο κι έδωσε το αντίτιμο.
Σε λίγα λεπτά επιβιβαστήκαμε όλοι στο λεωφορείο και καθίσαμε στις θέσεις μας. Εγώ καθόμουν στην αριστερή λωρίδα, στο δεξί κάθισμα. Η κυρία που προανέφερα κάθισε ακριβώς πίσω μου στο αριστερό κάθισμα (ήμασταν κάπως "διαγώνια").
Το λεωφορείο ξεκίνησε και μετά από λίγο η άγνωστη κυρία άρχισε να μονολογεί αν και φαινόταν απόλυτα φυσιολογική. Κάποια στιγμή σταμάτισε να μιλά, όμως εγώ για κάποιον άγνωστο λόγο σκέφτηκα από μέσα μου πως δεν ήταν αυτή που μιλούσε, αλλά κάποιο πνεύμα που υπήρχε μέσα της. Συνέχισα το συλλογισμό μου και τελικά βρέθηκα να μιλάω στο πνεύμα αυτό (νοητά) και να του λέω: "Νομίζεις πως είσαι πιο ισχυρός από εμένα; Νομίζεις ότι μπορείς να κάνεις και σε μένα τα ίδια πράγματα; Δε θα τα καταφέρεις, είμαι πιο δυνατός από 'σένα."
Όλα αυτά τα έλεγα από μέσα μου στο "πνεύμα" της κυρίας. Ξαφνικά μετά από λίγη ώρα και καθώς είχα στραμμένο το κεφάλι μου προς τα αριστερά (στο παράθυρο), βλέπω με την άκρη του ματιού μου την κυρία να σηκώνει το δεξί της χέρι και να προσπαθεί να με χτυπήσει στο κεφάλι και την ίδια στιγμή μου λέει: "Με νευριάζεις καταραμένε!" . Επειδή ήδη κοιτούσα προς τη μεριά της αντιλήφθηκα αμέσως την κίνησή της και απέφυγα το χτύπημα. Όσοι ήταν γύρω μας κοιτούσαν την κυρία με έκπληξη κι εγώ για να ηρεμήσουνε όλοι είπα: "Αφήστε την, δεν είναι καλά στα μυαλά της".
Για λίγη ώρα δεν συνέβη τίποτα καθώς η άγνωστη κυρία φάνηκε να είχε ηρεμήσει. Όμως εγώ συνέχισα να λέω από μέσα μου τα ίδια λόγια που έλεγα και πριν. Το ταξίδι ήταν σύντομο και έφτανα στην πόλη μου σε 15'. Εκείνη τη στιγμή έγινε το άλλο τρομερό: Η άγνωστη κυρία γυρνάει προς το μέρος μου και μου λέει: Θοδωρή, θύμωσες Θοδωρή; και ταυτόχρονα προσπάθησε να μου χαϊδέψει το κεφάλι Εκεί πραγματικά τα "έπαιξα". Πως ήταν δυνατό να γνωρίζει αυτή η κυρία το όνομά μου; Εγώ δεν είχα μιλήσει μέχρι τότε με κανέναν γνωστό που να ξέρει το όνομά μου ώστε να το ακούσει κι εκείνη, ούτε είχα δείξει σε κάποιον έστω τη φοιτητική μου ταυτότητα για να δει το όνομά μου γραμμένο! Κι όχι μόνον αυτό, αλλά φάνηκε να αντιλαμβάνεται την κρυφή συνομιλία μου με το "πνεύμα" και να προσπαθεί να με χτυπήσει!
Τι λέτε για όλα αυτά; Πάντως εγώ τα είδα όλα... Κατεβαίνοντας παγωμένος από το λεωφορείο είδα την κυρία να κάθεται ατάραχη, συνεχίζοντας προς τον προορισμό της...

Sub rosa

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2002, 00:21:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ,ΕΙΜΑΙ Η ΑΤΜΑ,
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ,ΑΝ ΕΙΣΑΙ 'ΑΛΑΦΡΟΙΣΚΙΩΤΟΣ' ΒΛΕΠΕΙΣ+ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΚΑΝ.
ΤΟ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΠΑΡΑΛΟΓΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ,ΙΣΩΣ ΤΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ...
ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΚΟΥΩ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ,ΕΙΤΕ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ,ΕΙΤΕ Σ'ΑΛΛΟΥΣ+ΕΓΩ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ, ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ.ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΣΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ.
ΣΑΝ ΜΑΧΗ-ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΛΕΜΑΩ ΝΑ ΜΗ ΔΩΣΩ ΚΑΜΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ,ΑΛΛΑ ,ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΝΕ ΔΕΝ Μ'ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΞΕΦΥΓΩ .ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΩ ΟΛΑ...
ΚΑΠΟΤΕ ,ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ- ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ -ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙ,ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ-ΞΕΡΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ,ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΟΤΑΝ ΦΤΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΖΕΙΣ ΜΕ ΠΑΡΕΑ!
ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΙΑ Η ΣΧΕΣΗ ΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΓΙΚΗ ΤΕΧΝΗ?
ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΤΙ ΩΦΕΛΙΜΙΣΤΙΚΟ Μ'ΑΥΤΗΝ?(ΑΝ ΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΩΡΑ ΣΕΙΡΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ...)
ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ ΣΥΜΒΑΝ?
ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ?
ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΚΑΤΙ?


ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ....
ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΕ ΓΝΩΡΙΖΕ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ!

ΟΛΑ Τ'ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ????

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΠΑΡΑΔΟΞΗ ΕΚΔΟΧΗ.ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΩ.
ΑΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ,ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ,ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΟ ΛΟΓΟ,ΕΠΕΜΕΙΝΕ,ΜΕΧΡΙ ΝΑ 'ΣΚΑΣΕΙ'....
ΕΥΧΕΣ,ΑΤΜΑ

Edited by - ΑΤΜΑ on 15/12/2002 00:28:45

Edited by - ΑΤΜΑ on 15/12/2002 00:30:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Amanda
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2002, 01:38:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Amanda  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου ΑΤΜΑ,
θα ήθελα να μου εξηγήσεις τι σημαίνει "αλαφροϊσκιωτος".Το παρατήρησα και σε άλλες συζητήσεις και μου έκανε εντύπωση γιατί εγώ προσωπικά ξέρω μόνο οτι το λέμε για κάποιον που φοβάται πάρα πολύ με το παραμικρό.Απ' ότι κατάλαβα έχει και κάποια άλλη σημασία -διόρθωσε με αν κάνω λάθος-και θα ήθελα να τη μάθω μιας και είμαι καινούρια σχετικά σε αυτού του είδους τα θέματα.Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Φιλικά

P.S.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2002, 01:47:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ,ΕΠΑΝΗΛΘΑ ΕΝΣΤΙΚΤΩΔΩΣ.....
ΦΙΛΗ ΑΜΑΝΤΑ,ΑΛΑΦΡΟΙΣΚΙΩΤΟΣ ,ΟΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΩ +ΘΕΩΡΩ ΤΗΝ ΛΕΞΗ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΛΕΠΤΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ,ΒΛΕΠΕΙ ΜΗ-ΥΛΙΚΑ ...
ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΦΟΒΑΣΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ Ν'ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΑΝ ΣΟΥ ΦΑΝΕΡΩΘΕΙ-ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΚΟ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΕΛΕΓΧΕΙΣ ΣΥΝΕΧΩΣ ΑΛΛΟΚΟΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ,ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΟΙ ΑΠΛΟΙ ΥΛΙΣΤΕΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ...
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΑ ΚΑΠΩΣ....
ΦΩΣΣΣΣΣΣΣ ,ΑΤΜΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2002, 13:49:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΦΙΛΕ Oculatis Abis ΜΕ ΑΦΥΣΕ ΑΝΑΥΔΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ.
ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΔΕΙΓΜΑ ΨΥΧΙΚΗΣ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑΣ.

ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΛΥΣΟΥΜΕ ΕΑΝ Η ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΦΙΛΕ Oculatis Abis ΕΙΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ Η ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΝΕΥΜΑ ΠΟΥ ΕΙΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΑ????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2002, 01:54:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ,ΕΙΜΑΙ Η ΑΤΜΑ ,

AVATAR ,ΕΔΩΣΕΣ ΜΙΑΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΣΥΜΒΑΝ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ
ΦΩΣΣΣΣΣΣΣ,ΑΤΜΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2002, 13:16:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.

ΦΙΛΕ Oculatis Abis ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΕΓΚΑΤΕΛΙΠΣΕΣ ΤΟ ΤΟΣΟ ΩΡΑΙΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ.

ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΟΠΩΣ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kouman
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2002, 23:41:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kouman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας και απο μενα.
οντος ειναι ενα πολυ παραξενο περιστατικο και εμεινα αναυδος.δεν εχω καποια εξηγηση να δοσω ωστοσο θελω να δωσω μια απαντηση στο τι ειναι ο αλαφροισκιοτος στην amanda και στην ΑΤΜΑ.
αλαφροισκιοτος ειναι αφτος ο οποιος βλεπει η εσθανεται κοντα του ξωτικα, φαντασματα και οποιαδηποτε αλλα τετοιας προελευσεως πνευματα καλης η κακης προελευσεως.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oculatis Abis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2002, 00:31:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oculatis Abis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ είμαι φίλοι μου, απλά έλειπα για ένα ολιγοήμερο business trip. Φανταστείτε πως μέσα σε 4 ημέρες το mailbox μου είχε περίπου 380 νέα μηνύματα!

Λοιπόν, πιστεύω πως η όποια συνομιλία που είχα με το πνεύμα γινόταν ερήμην της κυρίας, γιατί μου φάνηκε πως πολύ απλά παρουσίαζε έναν ασταθή χαρακτήρα, μια κλασσική περίπτωση διαταραγμένης προσωπικότητας με πολύ μικρές ψυχικές αντοχές. Κάπου είχα διαβάσει πως τα αδύναμα και άρρωστα ψυχικώς άτομα γίνονται εύκολα θύματα κακοπροαίρετων πνευμάτων που χρησιμοποιούν τα ανθρώπινα σώματα ως ξενιστές. Αυτό το λέω γιατί μέσα σε διάστημα μόλις μιας ώρας η κυρία εμφάνισε δύο διαφορετικούς χαρακτήρες που δε συνδέονται μεταξύ τους. Είναι κάτι σαν την περίπτωση της ταινίας "ο εξορκιστής", αλλά σε πιο soft έκδοση.

Δεν μπορώ να είμαι βέβαιος, αλλά ίσως η συγκεκριμένη κυρία να είχε κάποτε κάποιες εκτεταμένες επαφές και ενασχολήσεις με τον πνευματισμό, περπατώντας σε λάθος μονοπάτια, κάτι για το οποίο είχαμε γράψει όλοι πολλά σε άλλο topic.

Το γεγονός, ακόμη και μετά τα 10 περίπου χρόνια που έχουν περάσει, παραμένει ανεξήγητο, αλλά δεν μου έχει ξανασυμβεί κατι παρόμοιο από τότε. Ήταν η πρώτη και έως τώρα μοναδική μου εμπειρία από τον χώρο του παράξενου. Πάντως θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με αυτά που προανέφερα περί κατάληψης ενός ψυχικά αδύναμου ανθρώπου από ένα πνεύμα.

Sub rosaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2002, 10:23:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω αν είναι σχετικό αυτό που θα πω,
άλλά χθές βράδυ παρακολούθησα συγκλονισμένος την εκπομπή του Πάνου Σόμπολου "Αυτόπτης Μάρτυρας" στο MEGA κι έμεινα άναυδος με το αποτρόπαιο έγκλημα ενός ιερωμένου εξορκιστή στην Ξάνθη...
Βγήκε, λοιπόν, ένας στον αέρα και μίλησε για Σατανιστές (τους οποίος μάλιστα έμπλεξε και με τους Μασόνους και το Δωδεκάθεο, δεν ξέρω πώς τα σύνδεσε αυτά) και υποστήριξε πως τον κάψανε ζωντανό, αφού πρώτα του κόψανε τα χέρια και το λαιμό, του χαράξανε μάλιστα στο σβέρκο και κάποιον κώδικα - αν κατάλαβα καλά - επειδή, λέει, ήταν από τους τελευταίους εξορκιστές στην Ελλάδα που είχαν το "θείο χάρισμα" να απελευθερώνουν τους "δαιμονισμένους" από τον Σατανά...
Ο Χριστός κι η Παναγία!!!
Υπάρχουν δηλαδή "άνθρωποι" που είναι ευτυχείς όταν κάποιος είναι "δαιμονισμένος" και μάλιστα προκαλούν τέτοιου είδους "δαιμονισμούς"; Ε, αυτοί δεν είναι απλά ψυχικά αδύναμοι αλλά διανοητικά και πνευματικά και καθ'όλα αδύναμα πλάσματα...

Σχετικά δε με την περίπτωσή σου Θοδωρή, επιδίωξες να ξανασυνατήσεις την συγκεκριμένη κυρία ποτέ; Ίσως αυτό βοηθούσε λίγο την κατάσταση και σου έλυνε κάποιες απορίες...

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oculatis Abis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2002, 16:51:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oculatis Abis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου δεν την ξαναείδα την κυρία από τότε, αλλά η αλήθεια είναι πως ακόμα κι αν την συναντούσα δε θα την αναγνώριζα. Θα έλεγα πως αυτή η εμπειρία ήταν μια γεμάτη γεύση από τον κόσμο του παραφυσικού και του αγνώστου!

Sub rosaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy