ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Silvia Brown H διαμεσος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
BlackCrow
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 21:21:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BlackCrow  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια και χαρα σε ολους
Ειμαι νεο μελος και αυτο ειναι το παρθενικο μου post οποτε συγχωρεστε με αν εχει υπαρξει ιδιο θεμα ξανα (ημουν διατεθημενη να ψαξω αλλα επεσα πανω στο θεμα της Livia και επειδη ειμαι και περιεργη το διαβασα ολο και καταλαβαινετε..).
Λοιπον εμενα η ερωτηση μου ειναι η εξης συμφωνειται με την θεωρια της S.Brown σχετικα με τα πνευματα και την ζωη?
Θελω να μου πειτε τι πιστευετε για τα πνευματα γενικα και αν καποιος εχει γνωρισει καποιο διαμεσο (ή ειναι) να μου πειτε εμπειριες

Thanx εκ των προτερων


Όπου δεν πέφτει φως είναι σκοτάδι
μα όπου δεν πέφτει σκοτάδι...
δεν είναι φως!

Librarian
Νέο Μέλος

Greece
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 21:44:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Librarian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχήν, αγαπητή Blackcrow, καλως ήρθες!
Δεν ξέρω την θεωρία που αναφέρεις πάντως έχω προσωπικά επικοινωνήσει με πνεύμα-ή μάλλον, έχουν επικοιωνήσει τα πνεύματα μαζί μου.Πιο συγκεκριμένα, η γιαγιά μου (νεκρή ούτε 40 μέρες τώρα) με προστατεύει ενώ παράλληλα προσπαθει να μου αναθέσει και μια αποστολή-τη φύλαξη της οικογένειάς μου.

Όπότε πιστεύω οτι τα πνεύματα ουσιαστικά είναι γύρω μας και έχουν συγκεκριμένα δικαιώματα επέμβασης-όπως θα δεις,αν θες, και στο θέμα μου (http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=6294)-.]

Καληνύχτα λοιπόν...
είμαι ανοιχτός σε συζητήσεις περί πνευμάτων πάντως...τα λέμε
Librarian

servatis a periculis,servatis a maleficum...denn die Todten reiten schell.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BlackCrow
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2005, 00:34:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BlackCrow  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
προφανως δεν ειστε ενημερωμενοι για την Silvia Brown. λοιπον ειναι μια πολυ γνωστη διαμεσος η οποια μαλιστα εχει γραψει πολλα βιβλια περι πνευματων. Διαμεσοι οπως λογικα ολοι γνωριζεται ειναι οι ανθρωποι που μπορουν να δουν την διασταση των πνευματων.

Η Μπραουν υποστηριζει πως καθε πνευμα πρiν ερθει στη γη σχεδιαζει το πως θελει να ζησει και τισ εμπειριες που θελει να αποκτησει (σε αυτο οφειλεται το προαισθημα,το υποσυνηδητο και το dezavu)επισης θετει σε ενα αλλο πνευνα να ειναι το πνευμα βοηθος (και οχι προστατης)μεχρι να ζησει την επιγεια ζωη του.Καθε πνευμα διαλεγει μονο του ποτε θα ενσαρκωθει και συνηθως σταματα οταν συμπηρωσει ολες τις εμπειριες που θελει να ζησει...

θελω τις αποψεις σας για τα πνευματα
ανθελετε περισσοτερες πληροφοριες για την Μπραουν ευχαριστως θα σας δωσω

περιμενω τις απαντησεις σας
φιλια

Όπου δεν πέφτει φως είναι σκοτάδι
μα όπου δεν πέφτει σκοτάδι...
δεν είναι φως!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Giatros
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2005, 00:49:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Giatros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

σχεδιαζει το πως θελει να ζησει και τισ εμπειριες που θελει να αποκτησει (σε αυτο οφειλεται το προαισθημα,το υποσυνηδητο και το dezavu)

Δυστυχώς αγαπητή μου φίλη οι γνώσεις και τα διαβάσματα μου δεν μου επιτρέπουν να σχολιάσω επί των όσων αναφέρεισ σε σύνολο, ωστόσο πρέπει να αναφέρω ότι πολλές και έκγυρες μελέτες έχουν δείξει ότι αφενώς το υποσυνείδητο δεν είναι παρά μια περιοχή μνήμης του εγκεφάλου που διαπλάθεται από το συνειδητό "εν αγνοία μας" [κι αυτό αν θελεις το σχολιάζω εκτενέστερα] και το deja - vu δεν είναι παρά ελαφρώς εντονότερες κρίσεις επιληψίας από τις μερικές που παθαίνουμε κάθε μέρα και δημιουργούν κάτι σαν κενό στη μνήμη μας. Το κενό αυτό ο εγκέφαλος απλά το αναγνωρίζει ως διάστημα μεταξύ δύο διαφορετικών γεγονότων [ενώ στην ουσία είναι το ίδιο γεγονός που σνεχίζεται] και το εμηνεύει ως επανάληψη του γεγονότος...

Έλπίζω να βοήθησα όσο μπορούσα... Καλή συνέχεια στη συζήτησή σαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2005, 12:22:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

προφανως δεν ειστε ενημερωμενοι για την Silvia Brown. λοιπον ειναι μια πολυ γνωστη διαμεσος η οποια μαλιστα εχει γραψει πολλα βιβλια περι πνευματων.

H Silvia Brown αποτελεί κλασσική περίπτωση τηλε-medium. Κανει τρελό σουξέ στις Η.Π., εμφανίζεται σε δεκάδες εκπομπές, και χρεώνει και τρελά λεφτά για τις συνεδρίες της.


To site της είναι εδώ,
http://www.sylvia.org/home/index.cfm
και για να καταλάβετε επίπεδο, παραθέτω τη διαφήμηση για ένα "παιδικό" βιβλίο που έχει εκδώσει με τίτλο "Animals on the Other Side".

Sylvia's new Collector's Edition children's book available now!

In "Animals on the Other Side", Sylvia and her son, Chris, share comforting insight about animals in the afterlife and answer popular questions including:

* Does my pet miss me?
* Did he know I loved him?
* Can she come back to visit me?
* Do snakes and bugs live on the Other Side, too?

Ετσι εκμεταλευόμαστε όχι μόνο τους νεκρους συγγενείς, αλλα και τα νεκρά κατοικίδια !!!

Νομίζω οτι ακόμα και αν πίστευα στα πνεύματα δεν θα την εμπιστευόμουνα ουτε για να βγάλει βόλτα το σκύλο μου.


Αγγελος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livelula
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2005, 05:32:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livelula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia sou blackcrow.distixos den boro na sou apantiso me akrivia s ayto pou rotas giati tha mou parei meres omos epeidi exo ipervolika arketes gnoseis pano sto thema,tha simfoniso me ton aggelo gia tin kiria brown..de tha po tipota allo .mono mia simvuli tha sou doso.ase tin kiria brown na kanei ti duleia tis kai kane k esi ti diki sou....giati oso tha asxoleisai toso tha eblekesai...signomi gia ti simvuli an tin vriskeis aystiri..apo prosopiki peira sto thema milao..min asxoleisai mazi tous gia na min asxolithoun mazi sou..polla filakiaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy