ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet
 UFO Calling
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 01:01:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενας τυπος στην Αμερικη λεει οτι μπορει να φωναξει Α.Τ.Ι.Α.
Δεστε το κλιπακι απο αμερικανικο καναλι.


http://www.putfile.com/media.php?n=yahwehufo

Εσεις τι λετε;


..Learn to listen and you will learn to learn...

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 02:20:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α! Ναι, γίνεται χαμός με αυτό το θέμα στο internet!
Ο τύπος λέει ότι είναι προφήτης και ότι θα καλέσει τα ufo να εμφανιστούν πάνω από το Λας Βέγκας (πιό κατάλληλο μέρος δεν μπορούσε να βρει! ) ανάμεσα στην 1η Ιουνίου και στις 15 Ιουλίου.
Ενα μάλιστα, λέει, θα μείνει ακίνητο στον ουρανό για 2 μέρες. Εχει καλέσει τους δημοσιογράφους, φωτογράφους και τηλεοπτικά συνεργεία να τα τραβήξουν. Απ ότι διάβασα, ο προφήτης Υahweh (Γιαχβέ ε; ) υποτίθεται ότι βρήκε την αρχαία (χαμένη) γνώση πώς να καλεί τα ufo και τα διαστημόπλοια, και να τα κάνει να φέρονται σύμφωνα με τις "διαταγές" του. Υποτίθεται λοιπόν ότι βρίσκεται σε τηλεπαθητική επαφή με τους διαστημικούς φίλους του και ότι περιμένουν το πρόσταγμά του για να έρθουν.


Το βίντεο το κατεβάζω αλλά αργεί...


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 23:58:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παντος ειναι παραξενο.. Επιδη ειναι το ΑΒC. Δεν ειναι καναλι "οτι νανε".


..Learn to listen and you will learn to learn...

Edited by - Conqueror on 30/05/2005 00:01:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2005, 00:17:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το είδα τελικά. Ενδιαφέρον φαίνεται αλλά γιατί άραγε δεν κάλεσε το ufo να πετάξει πιό κοντά και να μην φαίνεται ως μία μικρή φωτεινή κουκίδα;
Αυτό τώρα ήταν μπροστά στο σπίτι του; (έχω πρόβλημα με τον ήχο και ακούω πολύ χαμηλά). Γνωρίζουμε σε ποιά περιοχή μένει; (μήπως είναι καμιά μυστήρια βάση της Αμερικάνικης Αεροπορίας κοντά που φτιάχνει τα πειραματικά της σκάφη;)

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2005, 00:39:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οχι. Το καναλι ειπε οτι αυτοι διαλεξαν την ωρα, το μερος και την μερα.

..Learn to listen and you will learn to learn...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΣ
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2005, 10:31:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΣ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΗΠΩΣ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΟΣΜΟΣΦΑΙΡΕΣ ΤΟΥ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ??????????ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΘΑΡΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2005, 17:45:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΟΝΤΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΣΦΑΙΡΑ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΝΗ Η ΛΗΨΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΖΟΥΜΑΡΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Η ΚΑΜΕΡΑ?
ΑΝ ΛΕΕΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΣ ΤΟΥΣ ΚΑΛΕΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ
ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΟΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2005, 21:37:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ κοινοί θνητοί έχουν έρθει σε άμεση επαφή με εξωγήινους και ένας ολόκληρος...προφήτης θα τη βγάλει καθαρή με μια φωτεινή κουκίδα?

Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά παιδιά...Αλληλούια! και τρίχες κατσαρές...Ακόμα και αν οι δημοσιογράφοι διάλεξαν το μέρος της εμφάνισης...όλο και κάποιος "συνεργάτης" θα μπορούσε να ακολουθεί με κάποιο περίεργο μηχάνημα...

Όσο για τη σοβαρότητα αυτών των δημοσιογράφων...εδώ γελάμε μέχρι θανάτου...Αυτοί μπορούν να σκοτώσουν τη μάνα τους για μια εκατοστιαία μονάδα ακροαματικότητας.Μη τους δίνετε τόση αξία βρε παιδιά.

Αυτό πάντως δεν έχει να κάνει τίποτα με την βεβαιότητα μου για την ύπαρξη αυτών των φαινομένων (ΑΤΙΑ),μιας και προσωπικά έχω γίνει μάρτυρας εμφάνισης ενός τέτοιου (εννοώ σκάφους, και όχι φωτεινής μπάλλας ή κουκίδας) στα τέλη της δεκαετίας του ΄70. Το τι ακριβώς είναι τώρα ολα αυτά, είναι μια άλλη κουβέντα.


Edited by - Mercury on 30/05/2005 21:41:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2005, 02:46:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διάβασα το θέμα αυτό καθαρά από περιέργεια...
Το clip δεν το είδα γιατί έχω PSTN σύνδεση και "κλάφτα Χαράλαμπε από download speed...
Στα ATIA δεν πιστεύω ...μέχρι να δω ένα μπροστά μου και να με κάνει να πιστεψω...

quote:
Αυτό πάντως δεν έχει να κάνει τίποτα με την βεβαιότητα μου για την ύπαρξη αυτών των φαινομένων (ΑΤΙΑ),μιας και προσωπικά έχω γίνει μάρτυρας εμφάνισης ενός τέτοιου (εννοώ σκάφους, και όχι φωτεινής μπάλλας ή κουκίδας) στα τέλη της δεκαετίας του ΄70. Το τι ακριβώς είναι τώρα ολα αυτά, είναι μια άλλη κουβέντα.

Φίλε (ή φίλη) mercury γράφεις σε κάποιο άλλο topic για την εμπειρία σου
ή εχεις σκοπό να το κάνεις στο μέλλον?

.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2005, 21:27:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε (ή φίλη) mercury γράφεις σε κάποιο άλλο topic για την εμπειρία σου
ή εχεις σκοπό να το κάνεις στο μέλλον?

Ναι και εμενα με ενδιαφερει πολυ αυτο που εγραψες mercury

..Learn to listen and you will learn to learn...

Edited by - Conqueror on 31/05/2005 21:28:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2005, 01:40:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι, φίλοι Conqueror και PY8AGORAS,δεν νομίζω να το έχω αναφέρει ποτέ εδώ. Άλλωστε όπως είπα αναφέρομαι σε κάτι που συνέβη πρίν 26-27 χρόνια.Δεν θυμάμαι καν το έτος,1978 ή '79 πρέπει να ήταν.

Θα σας πω με λίγες κουβέντες τις συνθήκες του περιστατικού από αυτά που θυμάμαι. Δυστυχώς,όπως είπα, δεν κράτησα την ημερομηνία του γεγονότος,μιας και εκείνη την εποχή, και λόγω μικρής ηλικίας ( ήμουν 9 ή 10 ετών όταν συνέβη ), δεν το είχα θεωρήσει και τόσο σπουδαίο.

Ήταν αργά βράδυ (10-11μμ?) και γυρίζαμε με τη μητέρα μου στο σπίτι μετά από επίσκεψη σε φιλικό της σπίτι.Εκείνη την εποχή μέναμε σε μια μονοκατοικία στην περιοχή του Γαλατσίου (κοντά στην πλατεία Κύπρου,για όσους ξέρουν την περιοχή).Πρέπει να ήταν καλοκαίρι.Θυμάμαι ότι η "ατμόσφαιρα" ήταν ζεστή και οτι ο ουρανός ήταν πεντακάθαρος.Δεν πρέπει να είχε φεγγάρι ωστόσο γιατί υπήρχε πολύ σκοτεινιά και αυτό παρά το ότι μέναμε πολύ κοντά στην φωταγωγημένη πλατεία. Αυτή η σκοτεινιά ήταν ίσως και η αιτία που είδαμε αυτό που είδαμε, μιας και σε αντίθετη περίπτωση πιθανόν να μήν είχαμε αντιληφθεί την λάμψη φωτός ακριβώς πάνω απο τα κεφάλια μας! Μια λάμψη φωτός ήταν αυτό που με έκανε λοιπόν να στρέψω το βλέμμα μου στον ουρανό την στιγμή ακριβώς που η μητέρα μου άνοιγε την αυλόπορτα του σπιτιού μας.

Τι ακριβώς είδα? Αυτό που είδα λοιπόν ήταν η βάση (κάτω μέρος) ενός κυκλικού μεταλλικού σκάφους το οποίο κινούταν μάλλον αργά (να πω 100χλμ/'ωρα?) και το οποίο κατευθυνόταν βόρεια προς τα Τουρκοβούνια.
Σε τι ύψος πέταγε? Όποιος ξέρει το ύψος των λόφων στα Τουρκοβούνια ας προσθέσει και 100 μέτρα και θα έχει κατά προσέγγιση το ύψος της πτήσης του σκάφους.Πέταγε πολύ χαμηλά πράγματι.

Ποιο ήταν το ακριβές σχήμα του ? Κολλήστε δύο κοινά πιάτα το ένα πάνω στο άλλο με το κάτω μέρος και των δύο απέξω. Κάπως έτσι.

Μέγεθος. Υπολογίζω ότι άν προσεδαφιζόταν θα μπορούσε να καλύψει το μέγεθος μιας μικρής πλατείας.

Τα πιο εντυπωσιακά στοιχεία όμως σε αυτό που είδα ήταν άλλα.

Το πρώτο ήταν ότι το συνολικό μήκος της περιφέρειας του (στο σημείο που εφάπτονται τα "πιάτα") αποτελούνταν εξολοκλήρου απο ένα μεγάλο αριθμό απο έντονα φωτισμένα πολύχρωμα παραθυράκια (ορθογώνιου σχήματος). Αυτά τα παραθυράκια μου έδιναν την εντύπωση ότι ήταν "σε κίνηση",δηλ είτε κάθε ένα απο αυτά άλλαζε χρωματισμό δίνοντας την εντύπωση της κίνησης, είτε το μεσαίο τμήμα του σκάφους ήταν περιστρεφόμενο(?),είτε όλος ο "δίσκος" περιστεφόταν γύρω απο τον άξονα του (η κίνηση του σκάφους καθαυτού πάντως ήταν σταθερή και σε ευθεία γραμμή)

Το άλλο στοιχείο που με εντυπωσίασε ήταν ότι παρά το μέγεθος του, αυτό το "πράγμα", δεν έκανε τον παραμικρό θόρυβο.Ούτε καν υποψία ήχου! Θέλω να πω ότι ακόμα και ένα χελιδόνι να πέταγε σε αυτό το ύψος,και υπο εκείνες τις συνθήκες (ερημιά και ησυχία) όλο και κάποιο ήχο θα δημιουργούσε τον οποίο πιθανόν να αντιλαμβανόμασταν.

Κάτι άλλο. Δεν υπήρχε η παραμικρή ένδειξη ότι "έκαιγε" κάποιο είδος καυσίμου. Δεν άφησε τίποτα απολύτως πίσω του.Κυριολεκτικά φάντασμα!

Τι άλλο? Το "θέαμα" κράτησε γύρω στα 5 δευτερόλεπτα.Τόσο υπολογίζω ότι χρειάστηκε για να διανύσει την απόσταση μέχρι και πίσω από τα Τουρκοβούνια όπου και εξαφανίστηκε απο το οπτικό μας πεδίο.(Εκείνη την εποχή το Γαλάτσι ήταν γεμάτο αλάνες και μονοκατοικίες)

Μείναμε εκεί,έκθαμβοι απο αυτό που είδαμε για αρκετή ώρα. Την άλλη μέρα διάβασα σε μια στήλη στην πρώτη σελίδα της εφημερίδας του πατέρα μου " Αναστατωμένοι αναγνώστες έσπασαν τα τηλέφωνα της εφημερίδας μας αναφέροντας την εμφάνιση αγνώστου ταυτότητας φωτεινών αντικειμένων...κλπ κλπ"

Υποθέτω ότι δεν είμασταν οι μόνοι εκείνο το βράδυ...χαχα

Αυτά απο μένα παιδιά...Δεν νομίζω ότι παρέλειψα κάτι σημαντικό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2005, 03:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστω πολυ που απαντησες. Πολυ ενδιαφερον η ιστορια σου. Μηπως, ετσι απο περιεργια, δοκιμασες ποτε να ζωγραφησεις αυτο που ειδες;

..Learn to listen and you will learn to learn...

Edited by - Conqueror on 01/06/2005 03:37:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2005, 21:57:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε
mercury σ'ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να το περιγράψεις εδώ...
Λες ότι:
quote:
Θα σας πω με λίγες κουβέντες τις συνθήκες του περιστατικού από αυτά που θυμάμαι. Δυστυχώς,όπως είπα, δεν κράτησα την ημερομηνία του γεγονότος,μιας και εκείνη την εποχή, και λόγω μικρής ηλικίας ( ήμουν 9 ή 10 ετών όταν συνέβη ), δεν το είχα θεωρήσει και τόσο σπουδαίο.

Αν τα πράγματα συνέβησαν όπως τα περιγράφεις, και μάλιστα τα είδαν και πολλοί άλλοι
quote:
Μείναμε εκεί,έκθαμβοι απο αυτό που είδαμε για αρκετή ώρα. Την άλλη μέρα διάβασα σε μια στήλη στην πρώτη σελίδα της εφημερίδας του πατέρα μου " Αναστατωμένοι αναγνώστες έσπασαν τα τηλέφωνα της εφημερίδας μας αναφέροντας την εμφάνιση αγνώστου ταυτότητας φωτεινών αντικειμένων...κλπ κλπ"
και γράφτηκαν και στις τότε εφημερίδες (αλήθεια ποιες εφημερίδες,και τι ακριβώς έγραψαν?) τότε δεν μιλάμε για κάτι αμελητέο!

Λογικά οι "Τριανταφυλλόπουλοι" της εποχής πρέπει να ασχολούνταν με αυτό το θέμα τουλάχιστον για κανα εξάμηνο!
Βέβαια δεν έχω γνώση του τι επικρατούσε στον τύπο ή στην τηλεόραση και στην κοινωνία τότε, γιατί εμένα το '79 με ...έφερνε ο πελαργός (λες να ήταν το ΑΤΙΑ που με έφερνε???Τώρα που το σκέφτομαι.... ).
Πάντως μου παραφαίνονται "στυλιζαρισμένα" όλα αυτά...Τι να πω...Δεν ξέρω αν μπορώ να πιστέψω την ιστορία σου ή όχι...
Πάντως καλά έκανες και αναφέρθηκες στο περιστατικό αυτό, το οποίο εσύ βίωσες

.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "

Edited by - PY8AGORAS on 01/06/2005 22:02:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 11:27:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΣΧΗΜΑ ΤΟΥ ΔΙΣΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ Mercury ΕΙΝΑΙ ΚΛΑΣΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΤΙΑ ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΠΑΡΟΜΟΙΑ
ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΘΕΜΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΡΩΤΑΕΙ
Ο ΦΙΛΟΣ PY8AGORAS ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΓΙΝΕ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ
ΕΠΟΧΗ ΥΠΗΡΧΕ ΜΟΝΟ Η ΚΡΑΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΤΙΑ ΜΕΧΡΙ
ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΔΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ LINK ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ TOPIC ΕΠΙΣΤΗΜΗ-ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΟΠΟΥ ΡΩΣΟΣ ΑΣΤΡΟΝΑΥΤΗΣ ΔΙΝΕΙ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ
ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΙΔΕ ΑΤΙΑ.
ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ? ΕΔΩ ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΘΕΩΡΟΥΣ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ
ΤΑ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΑ.
http://english.pravda.ru/science/19/94/378/13760_astronaut.html
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 20:13:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Conqueror όχι δεν το έχω ζωγραφίσει γιατί δεν χρειάστηκε.Έχω πολύ καθαρή την εικόνα στο μυαλό μου,και επιπλέον δεν είμαι καλός στη ζωγραφική.Έίναι πάντως η κλασσική περίπτωση ΑΤΙΑ με τη μόνη διαφορά ότι η θέαση ήταν από πολύ κοντινή απόσταση,πράγμα που μου επέτρεψε να δω λεπτομέρειες όπως τα πολύχρωμα "παραθυράκια".

Φίλε PY8AGORAS.Δεν είπα ότι γράφηκαν σε εφημερίδες.Είπα ότι υπήρχε μια στήλη στην εφημερίδα του πατέρα μου ("Απογευματινή" διάβαζε) και αυτή είδα.Την τηλεόραση δεν την "πηγαινα"απο μικρός,και έτσι δεν γνωρίζω αν έγινε "ντόρος" με το θέμα στην τότε ΕΡΤ και ΥΕΝΕΔ. Δεν νομίζω πάντως γιατί την εποχή εκείνη οι θεάσεις ΑΤΙΑ ήταν κάτι πολύ συνηθισμένο.Σχεδόν κάθε μήνα διάβαζα και κάτι σχετικό. Ο Openmind σαν πιο παλιός είναι πιο μέσα στην εποχή,και καταλαβαίνει τι λέω.

Φίλε μου,και εγώ αν ήμουν στην θέση σου το ίδιο θα πίστευα. Ίσως να είμαι και πιο σκεπτικιστής από σένα. Πολύ καλά κάνεις που δεν πιστεύεις ότι διαβάζεις και ότι ακούς. Από τη μεριά μου δεν μπορώ να κάνω,αλλά,και χωρίς διάθεση προσβολής,δεν με ενδιαφέρει να κάνω και κάτι για να με πιστεψεις. Αυτά είχα να πω,και τελείωσα με το θέμα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 10:29:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η εμπειρία του Mercury είναι από τις πλέον συνηθισμένες και εφ όσον το είδε από αρκετά κοντά, αποκλείουμε να ήταν πχ η αφροδίτη ή κάποιο άλλο φυσικό φαινόμενο. Εγώ τέτοιες εμπειρίες τις πιστεύω, πιστεύω ότι κυκλοφορούν UFO, αυτό που θα πρέπει να βρούμε είναι αν πρόκειται για γήινα ή εξωγήινα σκάφη (ή ποιά από αυτά είναι γήινα ή εξωγήινα).

Αλλά από αυτήν την τυχαία εμπειρία ενός ανθρώπου, μέχρι την περίπτωση κάποιου άλλου να μπορεί να καλεί τα ufo να εμφανιστούν όπου και όταν θέλει και μάλιστα δίνοντας στο φαινόμενο και θρησκευτικές προεκτάσεις, ε... υπάρχει μεγάλη απόσταση!


Γι αυτό λέω και γω ότι πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί σε τέτοιου είδους ισχυρισμούς. Πάντως μπήκαμε στον Ιούνιο κι αν γίνει κάτι θα το μάθουμε γρήγορα!


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

foxtrotdog
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2005, 02:19:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους foxtrotdog  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιά και συζητάμε για Α.Τ.Ι.Α. ας εξετάσουμε και την εκδοχή να είναι ανθρώπινα κατασκευάσματα...
Δείτε ένα μικρό κλιπάκι για ένα Ρωσσικό μαχητικό σύγχρονης κατασκευής.
Προσέξτε τουςελιγμούς που πραγματοποιεί.
Η διεύθυνση είναι
http://www.geocities.com/elglossa/index.html
Το βρήκα τυχαία περιπλανώμενος στα προγραμματα P2P.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 22:13:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικα τιποτα με τον μπαγασα... Μπουρδες

..Learn to listen and you will learn to learn...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2005, 00:52:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τελικα τιποτα με τον μπαγασα... Μπουρδες

Λες το UFO να "τον πήρε" νωρίτερα "και να τον σήκωσε" ???

Αλλά έτσι συνήθως συμβαίνει...
Στις 100 περιπτώσεις τέτοιων φαινομένων οι 99 είναι μπούρδες...
και η μία είναι αυτή που αξίζει να προσεχτεί και να μελετηθεί ως σοβαρή και αξιόπιστη...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2005, 01:42:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Τελικα τιποτα με τον μπαγασα... Μπουρδες

Λες το UFO να "τον πήρε" νωρίτερα "και να τον σήκωσε" ???

Αλλά έτσι συνήθως συμβαίνει...
Στις 100 περιπτώσεις τέτοιων φαινομένων οι 99 είναι μπούρδες...
και η μία είναι αυτή που αξίζει να προσεχτεί και να μελετηθεί ως σοβαρή και αξιόπιστη...


Ετσι...

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


136 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2005, 15:48:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαλλον εχουμε κλασσικη περιπτωση αερομοντελισμου.
(ναι ναι την ωρα που ο προφητης προσευχεται,καποιος πονηρος συνετερος,πεταει αετο!)

<<Την αδεξια απατη πολλοι εμισησαν,...τον επιδεξιο απατεωνα ελαχιστοι>>
Γιαυτο και κονομησε χοντρα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.25
Maintained by Digital Alchemy