ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Στίγματα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Lestat
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2002, 02:24:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lestat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι συμβαίνει με αυτό το θέμα; Με αυτό το θρησκευτικό θέμα που ούτε και οι επιστήμονες δεν μπορούν να απαντήσουν;; Τα Θεία Στίγματα είναι όντως ένα φαινόμενο που πολλούς απο εμάς μας απασχόλησε μετά την προβολή της ομώνυμης ταινίας. Έτσι και εγώ θέλησα να ασχοληθώ για αυτό το θέμα...τα "θεία σημάδια" που εμφανίζουν διάφοροι ανθρώποι στις μέρες μας. Όποιος ξέρει κάτι παραπάνω για το θέμα τον παρακαλώ πολύ να επικοινωνήσει μαζί μου στην διεύθυνση notis881976@yahoo.gr Με τιμή... Lestat.

Isaakidis Nicolas

Edited by - Lestat on 20/12/2002 00:25:23

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2002, 17:57:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δες την ταινία stigmata. Συγκεκριμένα στο dvd της ταινίας υπάρχει και ξεχωριστό ντοκυμαντέρ σχετικά με αυτά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 20:00:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το προφίλ των <<Στιγματικών>>

Μία βέλγικη έρευνα κατέγραψε τις υποθέσεις περισσότερων από 300 στιγματικών εκ των οποίων
-280 ήταν γυναίκες
-40 ήταν άνδρες
-62 ανακηρύχθησαν άγιοι και άνηκαν σε μοναχικά τάγματα Βενεδικτίνων, Φραγκισκανών, Αυγουστίνων, Δομινικανών, Καπουτσίνων, Τρινιταριανών.
-Το 1/3 εξ αυτών ήταν Ιταλοί
-Οι περισσότεροι στιγματικοί διέθεταν κοσμική ζωή, την οποία κάποια στιγμή διαδέχθηκε ο ασκητικός βίος.
-Βίωναν καταστάσεις έκστασης και υστερίας, είχαν παραισθήσεις, διαβολικές παρενοχλήσεις ή πειρασμούς και <<δοκιμάζονταν>> με ποικίλους τρόπους από τις σκοτεινές δυνάμεις, αλλά και από τον ίδιο το Θεό που ήθελε να δοκιμάσει την πίστη τους.
-Οι στιγματικοί θεωρούνταν άνθρωποι ευλογημένοι και οι περισσότεροι από αυτούς ήταν προικισμένοι με χαρίσματα όπως διορατικότητα, αφθαρσία, προφητικές ικανότητες, καθώς και δύναμη επιβίωσης χωρίς φαγητό και ύπνο.

Η επιστημονική άποψη έχει αποδώσει τα Στίγματα όχι σε θρησκευτικά αίτια, αλλά σε μία παθολογική κατάσταση η οποία εκδηλώνεται με ανεξήγητα μελανά σημάδια, οιδήματα, αλλά και αιμορραγίες, πάνω σε ένα ανέγγιχτο φαινομενικά δέρμα. Η συγκεκριμένη παθολογική κατάσταση αναφέρεται ως αυτοερυθροκυτική ευαισθητοποίηση και αφορά σε αντίδραση του οργανισμού απέναντι στο ίδιο του το αίμα.

Διευθύνσεις:
http://www.crystalinks.com/stigmata.html
http://www.dwc.org/questions/Faith/stigmata.htm
http://www.forteantimes.com/articles/163_stigmatics.shtml

Πηγή: ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ Ελεύθερου Τύπου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΩΡΙΔΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 23:19:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΩΡΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα να σας αναφέρω τα δικά μου "στίγματα". Και δεν γνωρίζω αν είμαι μέσα στο θέμα.
Σίγουρα δεν είναι όπως τα "γνωστά" στίγματα εν τούτοις είναι στίγματα και με βασανίζουν από μικρό παιδί. Κι εξηγούμαι: Αρκετές φορές τυπώνονται στα χέρια μου κίτρινες κηλίδες, το χρώμα τους είναι όπως αυτό της νικοτίνης αλλά πιο ζωηρό πιο φωτεινό χρώμα.
Την πρώτη φορα που τα πρόσεξα ήταν όταν ήμουν 8 περίπου ετών. Η παλάμη μου ήταν σχεδόν γεμάτη από τέτοιες κηλίδες. Η μαμά αφού ενημερώθηκε έγινε έξω φρενών. "Καπνίζεις" μου είπε! Εγώ επέμενα πως όχι και εκείνη έμοιαζε σαν αλλοπαρμένη. Τελικά με ρώτησε πότε τα πρωτοπρόσεξα, αν ήμουν μέσα στο σπίτι ή έξω από το σπίτι. Της απάντησα πως ήμουν έξω από το σπίτι, έξω στην αυλή. τότε σταυροκοπήθηκε και αναστέναξε ικανοποιητικά. Μου εξήγησε πως αυτά τα σημάδια σου προαναγγέλλουν το θάνατο ενός ανθρώπου, κι εξαρτάται αν τα πρωτοπαρατηρείς εντός ή εκτός του σπιτιού τότε ανάλογα και ο θάνατος θα αφορά συγγενικό ή γνωστό πρόσωπο.
Έκτοτε "προειδοποιούμαι" για θανάτους! Όταν πέθανε ο μπαμπάς και οι δυο παλάμες μου ήταν γεμάτες από αυτές τις κηλίδες. Και ήταν τόσο φρεσκες! Αν τις έβλεπα λίγα μόνο δευτερόλεπτα πιο πριν πιστεύω πως θα έβλεπα κι απο που ήρθαν!
Είναι συμπτώσεις; Έχει δίκιο η μαμά; Ένα γνωρίζω πως κάθε φορά που πρόκειται να πεθάνει κάποιος θα το γνωρίζω.

Γνωρίζει κάποιος από εσάς κάτι σχετικό επί αυτού;

ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

m.k.
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 00:13:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους m.k.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδα πρόσφατα την ταινία "τα στίγματα" και μου έκανε τρομερή εντύπωση αλλα περισσότερο εντυπωσιάστηκα με κάτι που υπώθηκε...
Κάποια στιγμή, όταν η πρωταγωνίστρια είπε ότι δεν ήταν στιγματική γιατί στο εικόνισμα Του Κυρίου τα καρφιά ήταν στις παλάμες, ο παπάς της απάντησε ότι ανακάλυψαν αργότερα πως η παλάμη δεν μπορούσε να κρατήσει το βάρος του και λογικά Τον κάρφωσαν στους καρπούς Του. Δηλαδή εμείς, τόσα χρόνια που βλέπουμε και προσκεινούμε το εικόνισμά Του, προσκεινάμε σε κάτι λανθασμένο; Πώς μπορεί να έπεσαν τόσο έξω οι αγιογράφοι από τότε; Και στις ταινίες;
Επίσης, σε κάποια ιστοσελίδα, διαβάζοντας ένα άρθρο περί αυτού του θέματος, άλλοι ανέφεραν στίγματα στις παλάμες και άλλοι στους καρπούς... Εμείς τι πρέπει να πιστέψουμε; Τελικά υπάρχουν στιγματικοί ή όχι; Και τέλος πώς γίνεται να υπάρχουν τόσες πολλές αντιφάσεις;
Ακόμα και στα x-files, σε ένα αντίστοιχο θέμα που είχαν σε κάποιο επεισόδιο, τα τραύματα ήταν στις παλάμες...
Κάθομαι και το ψάχνω και δεν μπορώ να βγάλω άκρη, ειλικρινά. Πιστεύω στα θαύματα και δεν αποκλείω την περίπτωση του να υπάρχουν στιγματικοί. ’λλωστε, ας μην ξεχνάμε ότι η Δύναμή Του είναι μεγάλη και μπορείνα κάνει αισθητή την Παρουσία Του με πολλούς τρόπους.
ΕυχαριστώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 10:02:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Έκτοτε "προειδοποιούμαι" για θανάτους! Όταν πέθανε ο μπαμπάς και οι δυο παλάμες μου ήταν γεμάτες από αυτές τις κηλίδες. Και ήταν τόσο φρεσκες!

Οι κηλιδες αυτες εμφανιζονται αποτομα?

quote:
Αν τις έβλεπα λίγα μόνο δευτερόλεπτα πιο πριν πιστεύω πως θα έβλεπα κι απο που ήρθαν!


Τι ακριβως εννοεις εδω?

Edited by - scully on 10/12/2003 10:04:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 10:25:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια ειχε πριν λιγες βδομαδες και ενα ντοκυμανταιρ που ελεγε για διαφορα σημαδια απο τον θεο (signs from god).
Στο συγκεκριμενο εδειξε και περιπτωσεις με στιγματα και μαλιστα σε μια απο αυτες επικοινωνησε και ο χριστος και εστειλε μηνυματα προς την ανθρωποτητα ενω η γυναικα που ηταν με στιγματα και επαιρνε τα μηνυματα απο τον χριστο ηταν υπο επιστημονικη παρακολουθηση!
Καμια εξηγηση δεν μπορεσε να δοθει απο τους επιστημονες πως μπορουσε η γυναικα αυτη να ειναι σε μια κατασταση το μυαλο της πολυ βαθεια και ομως να επικοινωνει κανονικοτατα με ολους και τον χριστο.

Επισης ειδα και τα στιγματα προσφατα και θελω να ρωτησω κατι που με εδιαφερει.

Τι ενοουσαν οταν ειπαν για τον χαμενο παπυρο που μαλον ειναι τα λογια του χριστου(ΔΕΝ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ):

H ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΥΡΩ ΜΑΣ. ΣΗΚΩΣΤΕ ΜΙΑ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ,ΣΠΑΣΤΕ ΕΝΑ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ.
ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΘΑΝΑΤΟ.

Τι σημαινει παιδια? Γιατι το κρυβουν και το αρνουνται?


H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...

Edited by - Κωστας on 10/12/2003 10:27:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 10:40:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
H ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΥΡΩ ΜΑΣ. ΣΗΚΩΣΤΕ ΜΙΑ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ,ΣΠΑΣΤΕ ΕΝΑ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ.
ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΘΑΝΑΤΟ.

Τι σημαινει παιδια? Γιατι το κρυβουν και το αρνουνται?


Ποιοι το αρνουνται? Τι εννοεις το κρυβουν? Ειναι ενα κειμενο που υπαρχει ακομα και στα θρησκευτικα του Δημοτικου!

Το παραπανω κειμενο για 'μενα σημαινει οτι για να "βρουμε" το Χριστο και να τον γνωρισουμε σε ολο του το μεγαλειο, δεν χρειαζεται κοπος.
Δεν ειναι αναγκη πχ να τρεχουμε στην Τηνο, στα Ιεροσολυμα, να κανουμε εξαντλητικες νηστειες και να περπατησουμε με τα γονατα χιλιομετρα αποστασεων.
Ο χριστος (η ουρανια βασιλεια), βρισκεται παντου. Στο εικονοστασι στη σκοτεινη γωνια, στην εικονα πανω απο το κρεββατι, στο σταυρο που φοραας στο λαιμο σου, στην εκκλησια της γειτονιας σου...
Βρισκεται ΠΑΝΤΟΥ, μαζι σου καθε στιγμη.

Θανατος ειναι προφανως ο θανατος της ψυχης!
Οποιος πιστεψει σ'Αυτον θα ζησει διπλα Του, στο ουρανιο βασιλειο για Παντα.

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΩΡΙΔΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 00:32:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΩΡΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ασε Scully, άσε... από χθές με κάτι αγωνίες
για κάτι νέα που με ανησύχησαν, φοβάμαι να κοιτάξω τα χέρια μου!

Ναι Scully, οι κηλίδες εμφανίζονται απότομα ή τουλάχιστον εγώ τις αντιλαμβάνομαι απότομα.
Δεν είναι δηλαδή μια βαθμιαία διεργασία που την παρατηρείς.

(Αν τις έβλεπα λίγα μόνο δευτερόλεπτα πιο πριν πιστεύω πως θα έβλεπα κι απο που ήρθαν!)
Τι εννοώ με αυτό;

Εννοώ πως τα σημάδια ήταν ολόφρεσκα, ας πούμε αν στάξει μια κηλίδα αίμα σε ένα κομμάτι υφάσματος
και το παρατηρήσεις μέσα σε ένα ή δύο λεπτά είναι φρέσκο έτσι;
Αν όμως το παρατηρήσεις σε μια μέρα θα είναι
όσο μπαγιάτικο που δεν θα γνωρίζεις αμέσως αν είναι αίμα ή όχι.

Αυτό όμως δεν σημαίνει πως μπορώ να αφαιρέσω τις κηλίδες με όποιο τρόπο. Απλά φεύγουν από μόνες τους.

Η τελευταία φορά που είχα τις κηλίδες ήταν
πριν 4 εβδομάδες περίπου που πέθανε ο πρώτος μου εξάδελφος...

ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
80 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 02:43:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σε ολους!!!!!
Φιλη Δωριδα χωρις να αμφισβητισω τα οσα λες γιατι τα στιγματα οντως υπαρχουν και οντως οι επιστημονες δεν μπορουν να τα εξηγησουν,αλλα για αυτες τις κυλιδες,εχεις κανει εξετασεις αιματος για να δεις μηπως εχεις καποια αλεργια γιατι και ενας φιλος μου εβγαζε ιδιες κηλιδες στα χερια και τελικα ηταν απο μια αλεργια!!

Με ολο τον σεβασμο,φιλικα και χωρις να θελω να δημιουργησω παρεξηγηση,Θοδωρης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΩΡΙΔΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 05:15:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΩΡΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προμηθέα,

Έκανες μια σωστή παρατήρηση. Ποτέ μα ποτέ δεν θα περνούσε από το νου μου κάτι τέτοιο. Όλοι οι παλιοί, του δικού μας κύκλου βέβαια, αναγνωρίζουν σε αυτά τα σημάδια προάγγελμα θανάτου και ποτέ κανείς δεν σκέφτηκε κάτι διαφορετικό.

Και γιατί θα έπρεπε, όμως, η αλλεργία μου να συμπίμπτει με το θάνατο κάποιου;

Όσο περίεργο κι αν μου φαίνεται θα την κάνω την εξέταση, κι ας γνωρίζω ότι δεν πάσχω από κάποια αλλεργία.


ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 08:05:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΕΡΙ ΤΩΝ ΣΤΙΓΜΑΤΩΝ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΡΑΓΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΣΕ ΑΛΛΟΘΡΗΣΚΟΥΣ ΛΑΟΥΣ ?
ΒΟΥΔΙΣΤΕΣ,ΙΝΔΟΥΙΣΤΕΣ Κ.Λ.Π

ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΕΠΙΔΡΑΣΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΥΛΗ ? ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΠΙΣΤΙΑ ,ΠΑΙΔΕΙΑ,ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ?

ΠΡΟ ΧΡΙΣΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ?

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΞΕΤΑΣΘΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ..

ΔΩΡΙΔΑ>>> ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ ? Η ΕΧΟΥΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ?

ΑΝ ΝΑΙ,ΤΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ (ΑΣ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΑΠΕΙ Η ΕΚΦΡΑΣΗ),ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΗΤΑΝ "ΠΡΟΦΗΤΙΚΑ" ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥΣ ?

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 19:28:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εκτος απο της παλαμες ομως στιγματα εμφανιζονται και στα πλευρα
(απο την λογχη που τρυπησε τον χριστο)
και στο μετωπο πολλα μικρα (απο το αγκαθινο στεφανι)

επισης η εικονα του χριστου με τα γενεια δεν ηταν απο παντα ετσι

στις πρωτες χριστιανικες εικονες τον απεικονιζαν ξυρισμενο

και απο καποιο περιοδο και μετα καθιερωθηκαν τα γενεια (sorry δεν θυμαμαι ποτε)

το φαινομενο αυτο εχει αρκετες επιστημονικες απαντησεις

οσο για τους ιταλους αγιους αν κανετε μια μικρη ερευνα θα δειτε οτι οι καθολικοι αγιοι ειναι στην πλειοψηφια τους ιταλοι συμπτωση?


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iasonas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
231 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 01:25:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iasonas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν δεν κάνω λάθος τα στίγματα είναι 5 στον αριθμό και εμφανίζονται στις παλάμες, στα πόδια, από τα καρφιά, στο κεφάλι από το αγκάθινο στεφάνι, στα πλευρά από την ξιφολόγχη και στην πλάτη από το μαστίγιο με το οποίο μαστίγωσαν τον Χριστό πριν τον σταυρώσουν.
Επίσης έχω ακούσει ότι τα στίγματα εμφανίζονται σε ανθρώπους που έχουν βαθιά πίστη και θεωρούνται κάτι το τιμητικό, ότι δηλαδή είναι αυτά απόδειξη της αληθινής τους πίστης. Δεν ξέρω κάτι τέτοιο κατά πόσο ισχύει.

"Εν οίδα ότι ουδέν οίδα"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΩΡΙΔΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 03:02:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΩΡΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Συγχαρητήρια Beyond, για τις σκέψεις σου. Είσαι πραγματικός ερευνητής.

Κυρίως αυτό με τους "αλλόθρησκους" μου άρεσε. Να περιμένουμε απαντήσεις απο όσους γνωρίζουν.


quote:
ΑΝ ΝΑΙ,ΤΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ (ΑΣ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΑΠΕΙ Η ΕΚΦΡΑΣΗ),ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΗΤΑΝ "ΠΡΟΦΗΤΙΚΑ" ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥΣ ?

Εδώ όμως σε πρόλαβα. Έχω και γω τις δυσπιστίες μου πριν πεισθώ.

Η αλήθεια είναι πως την στατιστική μου την άρχισα πριν λίγα χρόνια.
Δεν ξέρω αν μπορούμε να την ονομάσουμε ολοκληρωμένη ή ενδεικτική στατιστική.
Όταν ήμουν μικρή δεν έδινα και πολλή σημασία.

Η στατιστική μου, λοιπόν, μου λέει πως ποτέ μα ποτέ
δεν έχω κηλίδες αν δεν ακολουθήσει ένας θάνατος.
Κηλίδες πρώτα, θάνατος μετά, το αργότερα σε έξη ημέρες.
Στατιστικά οι τρείς μέρες είναι που υπερέχουν.

ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
80 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 03:57:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οντως φιλη Δωριδα εχεις απολυτο δικιο το οτι πεθαινει καποιος οποτε βγαινουν αυτα τα σημαδια ειναι κατι το οποιο εγω τουλαχιστων δεν μπορω να σου εξηγησω,αλλα θα ηθελα να σε ρωτησω οταν λες οτι πεθαινει καποιος εννοεις απο το στενο σου περιβαλλον,ανθρωπους που γνωριζεις ή γενικοτερα;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΩΡΙΔΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 06:47:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΩΡΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα σημάδια αυτά βγαίνουν μόνο όταν είναι να πεθάνει δικός μας άνθρωπος. Συγγενής, φίλος ή πολύ γνωστός. Ποτέ άλλοτε.

Αν όπως λέει η μαμά τα δω μέσα στο σπίτι θα είναι δικό μας άτομο αν τα δω έξω από το σπίτι θα είναι απλώς γνωστός ή γείτονας.

Και τώρα που γράφω μου ήρθε η σκέψη να κάνω στατιστική αν ότι λέει η μαμά είναι αλήθεια, εννοώ το μέσα/συγγενής ή έξω/γνωστός.


ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andrian
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
63 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2003, 11:38:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andrian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΩΣΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΒΡΕΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΕΡΥΘΡΑ ΘΑΛΑΣΣΑ Κ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΒΑΤΙΚΑΝΟ..
ΕΧΕΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΕΙ ΩΣ ΕΙΔΩΛΟΛΑΤΡΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΘΟΛΙΚΟΥΣ Κ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ.. ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΑ ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΛΕΕΙ ΜΕΣΑ,ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑΙ Η ΙΔΑΝΙΚΗ.. ΕΚΚΛΗΣΙΑ, ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΟΙ ΙΕΡΕΙΣ Κ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΡΘΕΙ ΣΕ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ..Κ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΣΤΟ ΒΑΤΙΚΑΝΟ ΜΗ Κ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΑΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ ΓΙ’ΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ Κ ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΣΕΠΕΣ ΑΔΕΙΑΣΟΥΝ.. Κ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΙΔΙΑ ΑΣ ΜΗ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΟ ΣΗΜΕΡΟΝ ΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ.. ΑΥΤΟ ΔΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΤΑ ΘΕΙΑ.. ΜΗ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ.. ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΟΜΩΣ ΤΟΥΣ ΚΛΗΡΙΚΟΥΣ!


ΤΕΤΡΑΚΤΥΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andrian
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
63 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2003, 11:39:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andrian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΩΣΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΒΡΕΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΕΡΥΘΡΑ ΘΑΛΑΣΣΑ Κ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΒΑΤΙΚΑΝΟ..
ΕΧΕΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΕΙ ΩΣ ΕΙΔΩΛΟΛΑΤΡΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΘΟΛΙΚΟΥΣ Κ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ.. ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΑ ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΛΕΕΙ ΜΕΣΑ,ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑΙ Η ΙΔΑΝΙΚΗ.. ΕΚΚΛΗΣΙΑ, ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΟΙ ΙΕΡΕΙΣ Κ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΡΘΕΙ ΣΕ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ..Κ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΣΤΟ ΒΑΤΙΚΑΝΟ ΜΗ Κ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΑΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ ΓΙ’ΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ Κ ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΣΕΠΕΣ ΑΔΕΙΑΣΟΥΝ.. Κ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΙΔΙΑ ΑΣ ΜΗ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΟ ΣΗΜΕΡΟΝ ΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ.. ΑΥΤΟ ΔΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΤΑ ΘΕΙΑ.. ΜΗ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ.. ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΟΜΩΣ ΤΟΥΣ ΚΛΗΡΙΚΟΥΣ!


ΤΕΤΡΑΚΤΥΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skorpina
Μέλος 2ης Βαθμίδας


236 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2003, 19:09:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skorpina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το κειμενο που αναφερετε ειναι ενα απο τα αποκρυφα ευαγγελια τα οποια δεν θεωρουνται ιδιατερα αξιοπιστα.Νομιζω ομως οτι κυκλοφορουν ελευθερα στα βιβλιοπωλεια.

Εγω ομως εχω μια αλλη απορια.Περα απο της κηλιδες που αναφερθηκαν απο την Δωριδα,εχει παρουσιασει καποιος Χριστιανος Ορθοδοξος στιγματα?

Οσο κι αν εψαξα ολες οι αναφορες ειχαν να κανουν με καθολικους.
Αυτο μου φαινεται λιγο υποπτο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2003, 01:19:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Skorpina καλη η ερωτηση σου



Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sasa
Νέο Μέλος

United Kingdom
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2003, 21:06:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sasa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Kalhspera se olous,
Einai h prwth fora pou grafw kai egw
Den exw tis gnwseis pou exoun polloi apo sas edw sto forum, alla ayto pou 3erw einai pws kanenas Or8odo3os den exei parousiasei stigmata, opws rwthse h Skorpina. Alla nomizw pws kai sthn periptwsh pou kapoios parousiasei stigmata den 8a anagnwristei tpt apo thn Or8odo3h ekklhsia. Ta stigmata einai kati pou mono h Ka8olikh ekklhsia anagnwrizei.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2004, 01:03:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
SASA ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ.ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΥΣ ΚΑΘΟΛΙΚΟΥΣ;

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 21:40:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
SASA ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ.ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΥΣ ΚΑΘΟΛΙΚΟΥΣ;
ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ;

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 23:43:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
SASA ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ.ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΥΣ ΚΑΘΟΛΙΚΟΥΣ;
ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ;

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.



οι ορθοδοξοι εχουν αλλα θαυματα!
κλαινε οι εικονες και βγαζουν αιμα...
ο καθενας πρεπει να εχει κατι!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 14:25:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Γεια σας.
Συμφωνα με ορισμενους ερευνητες τα στιγματα εμφανιζονται κατοπιν μιας βαθιας θρησκευτικης εμπειριας,οπου το ατομο βιωνει το Θειο Παθος τοσο
εντονα που το ιδιο το σωμα γινεται πεδιο εκδηλωσης των παθων του Ιησου.
Ωστοσο τα σημαδια που παρουσιαζονται σε στιγματικους δεν αντιστοιχουν με τα πραγματικα τραυματα του Ιησου.

Ορισμενοι επιστημονες που ασχοληθηκαν
με το φαινομενο μιλανε για ψυχοσωματικο συμπτωμα το οποιο εκδηλωνεται
σε ατομα επιρρεπη σε υστερια.Ωστοσο κατα την γνωμη μου δεν ειναι
η επαρκης η εξηγηση διοτι στιγματα εχουν εμφανιστει και σε ανθρωπους
που βρισκονταν σε κωμα.

Εγω πιστευω πως και αυτο το φαινομενο σχετιζεται με το πολυπλοκο
και ανεξερευνητο ανθρωπινο εγκεφαλο.Το ερωτημα ειναι γιατι παρουσιαζεται σε ορισμενους ανθρωπους (και δεν ειναι μονο Χριστιανοι αλλα και Ινδουιστες και Βουδιστες) τα παραξενα και ανεξηγητα
φαινομενα οπως στιγματα,ικανοτητα ενορασης κ.λ.π;Μηπως οι ανθρωποι αυτοι εχουν αναπτυγμενες περισσοτερο τις ικανοτητες αυτες απο τους
αλλους ή μηπως δεν εχουν ολοι οι ανθρωποι αυτο που ονομαζουμε "ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ";Μηπως ολοι οι ανθρωποι μπορουν τελικα να τελειοποιηθουν αναπτυσοντας τις εμφυτες ικανοτητες τους,μηπως ειχε δικιο ο Βουδας οταν ελεγε οτι ολοι μπορουμε να γινουμε Βουδες;

quote:
διαβολικές παρενοχλήσεις ή πειρασμούς και <<δοκιμάζονταν>> με ποικίλους τρόπους από τις σκοτεινές δυνάμεις, αλλά και από τον ίδιο το Θεό που ήθελε να δοκιμάσει την πίστη τους.
-Οι στιγματικοί θεωρούνταν άνθρωποι ευλογημένοι και οι περισσότεροι από αυτούς ήταν προικισμένοι με χαρίσματα όπως διορατικότητα, αφθαρσία, προφητικές ικανότητες, καθώς και δύναμη επιβίωσης χωρίς φαγητό και ύπνο.


Εδω πρεπει να πω οτι ορισμενα απο αυτες τις ικανοτητες οπως το να
επιβιωνουν χωρις φαγητο και υπνο παρουσιαστηκαν οχι μονο σε χριστιανους αλλα και σε μη Χριστιανους(σε καποιους στην Ινδια και Κινα που το απεδωσαν σε διαφορες Θεοτητες).Για αυτο καλο θα ειναι να μην βιαζεται η Ορθοδοξη και Καθολικη Εκκλησια να μιλαει
για χαρισματα που δοθηκαν απο καποιο Θεο.Διοτι σε αλλο Θεο
πιστευουν ορισμενοι Ινδοι.

Οσο για τους δαιμονες,τους διαφορους πειρασμους με τους οποιους υποτιθεται οτι δοκιμαζει καποιος Θεος τους ανθρωπους και τους διαφορους
μπαμπουλες δεν θα κατσω να ασχοληθω,ο Μεσαιωνας εχει περασει θελω να πιστευω.

quote:
ΠΕΡΙ ΤΩΝ ΣΤΙΓΜΑΤΩΝ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΡΑΓΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΣΕ ΑΛΛΟΘΡΗΣΚΟΥΣ ΛΑΟΥΣ ?
ΒΟΥΔΙΣΤΕΣ,ΙΝΔΟΥΙΣΤΕΣ Κ.Λ.Π

Ναι υπαρχουν αρκετα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2004, 10:20:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εδω πρεπει να πω οτι ορισμενα απο αυτες τις ικανοτητες οπως το να
επιβιωνουν χωρις φαγητο και υπνο παρουσιαστηκαν οχι μονο σε χριστιανους αλλα και σε μη Χριστιανους

Η βιβλος σε καποια σημεια της μιλαει και για ανθρωπους που εζησαν 800-900 χρονια!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νεφέλη
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2004, 12:54:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νεφέλη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Στίγματα:
http://www.geocities.com/artofwise/Stigmata.html


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2004, 11:15:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραια σελιδα Νεφελη!
Αληθεια, το "γραφει η Νεφελη" ειναι τυχαιο?

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2004, 14:38:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΩΡΑΙΑ ΣΕΛΙΔΑ.ΔΙΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νεφέλη
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2004, 20:36:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νεφέλη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ευχαριστώ παιδιά

Scully, δεν πρόκειται για συνονυμία


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy