ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 ΕΞΟΡΚΙΣΤΗΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2005, 13:08:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας.

ανοιγω αυτο το τοπικ με αφορμη ενα απο τα μεγαλυτερα θριλερ ολων των εποχων.βλεπω συχνα γυρω μου να ξεφτιλιζεται αυτη η ταινια και αυτο δεν μου αρεσει καθολου.οι περισσοτεροι κρινουν μια ταινια του 60 με δεδομενα του 2005.

κατα την γνωμη μου προκειτε οχι μονο για μια τρομακτικη ταινια αλλα και πολυ καλα σκηνοθετημενη που εγινε σταθμος στις ταινιες του ειδους.

θα ηθελα την γνωμη σας για αυτην τη ταινια.ολοι σιγουρα την εχουμε δει.εσεις πως την κρινετε?

οπου υπαρχει πολυ φως,υπαρχουν και πολλες σκιες

Oxygen_girl
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2005, 13:21:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oxygen_girl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kατά τη γνώμη μου, ήταν ένα πολύ καλό θρίλερ!
Πιο πολύ, όμως, τρόμαξα με το "The ring"...


-----------------------
"I have no master. I am CHAOS!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2005, 18:02:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΤΕ ΤΩΡΑ 35 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ
ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΕΚΕΤΑΙ ΕΠΑΞΙΑ ΣΑΝ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΘΡΙΛΕΡ.
ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΓΙΑ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2005, 14:23:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συμφνωνω οτι ηταν πολυ καλη.

αναρωτιεμαι γιατι καθε ταινια εξευτελιζεται με αυτον τον τροπο απο καποιος ανεγκεφαλους.
τωρα οσο για το the ring ,ηταν πολυ καλο και εμενα μου αρεσε.

αυτο που δεν μου αρεσει ειναι οτι ακουω ενα σωρο μυθους σχετικα με την πρωταγωνιστρια linda blair,λενε πηγε σε τρελοκομειο οταν ειδε την ταινια και κατι τετοια.η κοπελα εκανε πολλες ταινες μετα.
εχετε ακουστα αυτον το μυθο για το τρελοκομειο?

οπου υπαρχει πολυ φως,υπαρχουν και πολλες σκιεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oxygen_girl
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2005, 21:36:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oxygen_girl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπα...δεν έχω ακούσει γι'αυτό!
Απλή φήμη θα ήταν...
:)

-----------------------
"I have no master. I am CHAOS!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 10:09:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φημη ηταν σιγουρα,αν σκεφτουμε δηλαδη οτι η συγκεκριμενη πρωταγωνιστρια εκανε και αλλες ταινες μετεπιτα.
γενικα ποια ειναι η γνωμη σου για τις ταινες θριλερ.τι προτιμας?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oxygen_girl
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 12:30:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oxygen_girl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προτίμηση στα έργα...

Παρ'όλ'αυτά μου αρέσουν πάααααααααααααρα πολύ τα θρίλερ και τα τρόμου!
Για παράδειγμα, ένα από τα αγαπημένα μου έργα είναι το "Jeepers Creepers". Έχει δυο μέρη, αλλά το πρώτο είναι υπερβολικά τρομακτικό...Φρικιαστικό θα έλεγα! Αν σου αρέσει αυτό το είδος έργων να το δεις οπωσδήποτε!

Βέβαια δε θα έλεγα όχι στο "Ημερολόγιο της Μπρίτζετ Τζόουνς", στο "Ημερολόγιο μιας πριγκίπισσας" και στο "Titanic".

Καθώς καταλαβαίνεις βλέπω απ'όλα!!!!!!!!!!!

U???

Τι σου αρέσει να βλέπεις?

-----------------------
"I have no master. I am CHAOS!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 12:36:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κοιτα αν οντως ειχε κανει η λιντα τρελοκομειο πολυ θα ηθελα να ημουν ψυχιατρος!!!

αλλα το ρινγκ ειναι παλι ταινει του 200* αρα και παλι δεν μπορουμε να το συγκρινουμε.
μου αρεσε που ο dimy ηταν ελληναρας παντως!!!

το κακο ειναι οτι λογο της επιτυχιας της τοτε ταινιας καποιοι εξυπνοι κανανε ενα προχειρο και ηλιθιο prequel [exorcist - the beggining] που μονο επαξιο του τιτλου δεν ηταν! αηδιασα!

δεν ξερω γιατι αλλα λιγοι καταφερνουν να πιασουν το συναισθημα των θριλερ εκεινης της εποχης...

παντως μου αρεσε το ξαφνιαστικο τρομαγμα που ειχε!
"δεν ειναι το μπαμ που σε τρομαζει, αλλα η προσμονη του μπαμ"!
να δεις ποιος το ειχε πει αυτο;;;

και φυσικη ηταν και τα tubular bells του mike odfield!
[απο τα λιγα soundtrack που επιζουν ακομα!!! μεχρι και στα κινητα!]

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2005, 19:41:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προτίμηση στα έργα...

Παρ'όλ'αυτά μου αρέσουν πάααααααααααααρα πολύ τα θρίλερ και τα τρόμου!
Για παράδειγμα, ένα από τα αγαπημένα μου έργα είναι το "Jeepers Creepers". Έχει δυο μέρη, αλλά το πρώτο είναι υπερβολικά τρομακτικό...Φρικιαστικό θα έλεγα! Αν σου αρέσει αυτό το είδος έργων να το δεις οπωσδήποτε!

Βέβαια δε θα έλεγα όχι στο "Ημερολόγιο της Μπρίτζετ Τζόουνς", στο "Ημερολόγιο μιας πριγκίπισσας" και στο "Titanic".

Καθώς καταλαβαίνεις βλέπω απ'όλα!!!!!!!!!!!

U???


το jeepers creepers δεν το εχω δει αν και το εχω πολυ ακουστα.
βασικα μου αρεσουν ολων των ειδων οι ταινιες εκτος απο τα ρομαντικα του στυλ τιτανικου.αν και τι συγκεκριμενο ηταν σχετικα καλο.
δεν μου αρεσουν να πολυ στερεοτυπα love story.

απο θριλερ τα βλεπω ολα αν και μπορω να ξεχωρισω τα καλα{seven,η σιωπη των αμνων,εξορκιστης} απο αυτα που ειναι για την πλακα.

συγκεκριμενα το blair wich project το ειδα σε ενα βραδυ μαζι με την συνεχεια του.τρομαξα λιγακι αλλα μου αρεσε.

αν θες να δεις ενα απο τα μεγελυτερα splater ολων των εποχων δες το braindead.ειναι κορυφη!!!

θα δω το jeepers creepers και θα σου πω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2005, 00:00:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν νομιζω οτι το braindead ηταν θριλερ, αλλα κωμωδια! τουλαχιστον στο βιντεοκλαμπ, σε αυτο τον τομεα το βρηκε η υπαλληλος οταν της ειπα οτι δεν το εβρισκα στα θριλερ!! [θυμησου τη φαση με τη μαμα ζομπι!]
blair witch 1,2 κορ'φη!!!
jeepers 1 κορ'φη
jeepers 2 too much, δε με ενθουσιασε

επισεις καλο θριλερ ειναι κατα τη γνωμη μου το χαρισμα [the gift]
παιζει και το υπερμ**νο η katie holmes [ενας λογος για να παω τωρα να δω το batman begins]

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2005, 06:32:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Εξορκιστης μου αρεσε και μενα. Πανω απ'ολα το "Exorcist Theme" ειναι απεχτω! Αλλα και η σκηνοθεσια. Βεβαια ο Ελληνας παπας που ηταν καθολικος ηταν λιγο "παραξενο".

Το "The Ring" ομως ηταν αμαρτια. Ασε που σχεδων ολοι οι κριτικοι την ξεσκισανε την ταινια. Ειδικα η φαση που βγενει απο την TV, κατα την γνωμη μου ηταν πολυ γελια!


..Learn to listen and you will learn to learn...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oxygen_girl
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2005, 14:20:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oxygen_girl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

αν θες να δεις ενα απο τα μεγελυτερα splater ολων των εποχων δες το braindead.ειναι κορυφη!!![/i]


Οκ!
Τώρα που θα κλείσουμε το σχολείο θα το πάρω σε DVD και θα σου πω εντυπώσεις!!!!!

Βρε παιδιά, εάν ξέρετε για πείτε μου: το "Κρυφτό" είναι ωραίο έργο? Μου το προτείνετε?

-----------------------
"I have no master. I am CHAOS!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Twilightfairy
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2005, 17:46:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Twilightfairy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To κρυφτο το εχω δει...Λοιπον , αν δεν εχεις δει παρα πολλα θριλερ , ποως του λογου μου , τοτε δεστο θα σου αρεσει ...Γενικα ειναι απο τις ταινιες που αρεσουν πολυ σε αυτους που βλεπουν μια ταινια την εβδομαδα και αν ... Δηλαδη , οταν το ειδα , μετα μπορουσα να ανακαλεσω 3-4 ταινιες που ειχαν αυτο το τελος . Περιμενα κατι καλυτερο .Μετα απο καμια 1000 ταινιες , τι να περιμενεις ...Στους περισσοτερους θα αρεσει ...

Ad astra per AsperaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oxygen_girl
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2005, 19:54:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oxygen_girl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Thanks Twilightfairy!!!!
Αν και έχω δει πάααααααρα πολλά θρίλερ (believe me!) θα πάω να να το δω και αυτό!

Λοιπόν, ας φτιάξω μια λιστούλα με το τι έχω να δω -προς το παρόν...!

1)braindead
2)Το κρυφτό

Άλλες προτάσεις??? :)

-----------------------
"I have no master. I am CHAOS!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2005, 20:12:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το jeepers creepers το ειδα χθες.ηταν πολυ καλο.αν και δεν τρομαξα γιατι εχω δει πολλα θριλερ ηταν πολυ καλο.

τωρα να θες να δεις ενα πολυ καλο....δες τα "στιγματα"
αν και μαλλον θα το εχεις δει.

το κρυφτο δεν το εχω δει.αλλα θελω να δω το "κελι" με την jenifer lopez.
ειναι περισσοτερο ψυχολογικο.

αυτο που δεν πρεπει να δεις ειναι το "τερας" το 1 και το 2.

ειναι η μεγαλυτερη βλακεια που εχω δει ποτε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oxygen_girl
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2005, 20:45:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oxygen_girl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πότε πρόλαβες και το είδες καλέ????
Τέσπα. Να δεις και το δεύτερο μέρος. Δεν είναι τόσο καλό όσο το πρώτο, αλλά το τέλος μου άρεσε πάρα πολύ!


Η μεγαλύτερη βλακεία που έχω δει εγώ είναι η "Μύγα #2".

Είναι ΧΑΛΙΑ! Καταντάει κυριολεκτικά αηδία!
Ποιος βλάκας ήταν ο σκηνοθέτης?

-----------------------
"I have no master. I am CHAOS!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2005, 22:26:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η μεγαλύτερη βλακεία που έχω δει εγώ είναι η "Μύγα #2".

Είναι ΧΑΛΙΑ! Καταντάει κυριολεκτικά αηδία!
Ποιος βλάκας ήταν ο σκηνοθέτης?


The Fly II

Directed by
Chris Walas

..Learn to listen and you will learn to learn...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 10:16:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
την μυγα δεν την εχω δει.εχω ακουσει οτι τουλαχιστον το πρωτο μερος ειναι πολυ καλο.

εγω με τα θριλερ εχω μια πολυ ιδεταιρη σχεση,εχω δει ολες τις βλακειες b-movie και δεν εχω δει τα καλα.

μου εχει τυχει να δω την ξεχασω ποιες εχω δει με αποτελεσμα να εχω παρει την ιδια ταινια δυο φορες

εχω ακουστα και ενα αλλο θριλερ. "ο ναος" ,ειναι μαλλον παλιο και οταν το ζητησα μου ειπαν οτι δεν υπαρχει τετοια ταινια.

το εχετε ακουστα?

quote:
Πότε πρόλαβες και το είδες καλέ????
Τέσπα. Να δεις και το δεύτερο μέρος. Δεν είναι τόσο καλό όσο το πρώτο, αλλά το τέλος μου άρεσε πάρα πολύ!

θα παω να το νοικιασω σημερα,και θα μπω το βραδυ να σου πω εντυπωσεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 12:15:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
the exorcist theme = tubular bells !!!!

η δευτερη μυγα ηταν χοντρη αποτυχια αλλα και απο την πρωτη μονο το ριμεϊκ με τον γκολντμπλουμ αξιζε!

το braindead καλυτερα ασ'το εκτος αν θες να γελασεις, γιατι ειναι γελειο!
δεν ειναι καν σπλατερ, μιας και τα εφε ειναι προτογονα. οσο κετσαπ και να ριξεις δεν θα μοιαζει ποτε με αιμα!!!

στιγματα=καλο!

αλλα πιστευω πως το απολυτο θριλερ [απο ψυχολογικης και σκηνοθετικης αποψεως] ειναι "το αυτο" ["IT"] που ειναι η μεταφορα του βιβλιου του stephen king. βεβαια και παλι τα εφε δεν ειναι φοβερα αλλα το ολο κλιμα του εργου ειναι πολυ καλα μελετημενο.
οπως και η μεταφορα του langoliers παλι του κινγκ [αυτο θα το εχεις στανταρ δει]

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oxygen_girl
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 14:32:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oxygen_girl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

αλλα πιστευω πως το απολυτο θριλερ [απο ψυχολογικης και σκηνοθετικης αποψεως] ειναι "το αυτο" ["IT"] που ειναι η μεταφορα του βιβλιου του stephen king.



Έχω δει "Το αυτό"...Με έναν κλόουν δεν ήταν? Πολύ ωραίο!

Παρ'ολ'αυτά, δεν πιστεύω ότι ήταν το καλύτερο ψυχολογικό θρίλερ. Έτσι θα χαρακτήριζα "το φαινόμενο της πεταλούδας" με τον Ashton Kutcher (γιου χουυυυ!)...


quote:


θα παω να το νοικιασω σημερα,και θα μπω το βραδυ να σου πω εντυπωσεις.



Οκ!
Περιμένω!!!!!!


quote:

Directed by
Chris Walas



Η ερώτηση ήταν τυπική...
Thanks πάντως που έκανες τον κόπο και το βρήκες! :)))))))

Το πρώτο μέρος της μύγας δεν το έχω δει...Πήγα κατευθείαν στο δεύτερο! Τα σκηνικά ήταν κάπως χοντροκομμένα! Δε θα το χαρακτήριζα ως "τρομακτικό". Μάλλον ως "αηδιαστικό"!!!!!

-----------------------
"I have no master. I am CHAOS!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 22:48:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καταπληκτικο!!!! πολυ καλυτερο απο το πρωτο κατα την γνωμη μου.

ειδικα το τελος ηταν πολυ καλο.στο πρωτο το τελος ηταν καπως....χαλια.
αν κρινουμε δηαλδη οτι ηθελε τα ματια του.....αφου ειχε καφε βαρετα ματια σαν τα δικα μου ενα πραμα,αντι να παρει απο κανεναν αλλο που να ειχε κανενα γαλαζιο.....

και οσο για τον φιλτατο crucifire.....το braindead ειναι απο τα καλυτερα σπλατερ ολων των εποχων.

πρεπει να το δεις οπωσδηποτε Oxygen_girl αν και θα αηδιασεις,θα σου αρεσει.

λοιπον και τωρα που το ειδα,ξαναπαω να το γυρισω και να παρω το "κρυφτο" αυριο θα σας πω εντυπωσεις.
καληνυχτα

Ismail vilehand:proud to be a council memberΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oxygen_girl
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 17:37:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oxygen_girl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Don't worry!!!
Θα δω το "Βraindead", έτσι για να μου φύγει η περιέργεια! (το "αν και θα αηδιάσεις" με έπεισε!!!!! Χα χα χα χα!)

Την Πέμπτη ή την Παρασκευή θα πάω Πάτρα και έχω σκοπό να...αδειάσω το DVD club, όπως συνηθίζω να κάνω -with my cousin, of course!!!!!!

Moυ κάνει εντύπωση που σου άρεσε το 2ο μέρος πιο πολύ από το πρώτο, στο Jeepers Creepers! Έχεις παράξενα γούστα! Ελπίζω αυτό να ισχύει μόνο στον τομέα των DVDs...[γέλια]


Το "κρυφτό" έχει βγει σε DVD? Εδώ που μένω, τώρα το έφερε το cinema...Τέσπα. Χάσαμε επεισόδια! Για λέγε! Καλό ήταν????????????????

-----------------------
"I have no master. I am CHAOS!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 19:15:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σου oxygen girl.

θα δω το κρυφτο σημερα...ετσι το βραδυ θα σας πω.

το δευτερο μερος μου αρεσε πιο πολυ γιατι ηταν με περισσοτερα ατομα.
επισης εγω κρινω μια ταινια κυριως απο το τελος.

στο δευτερο ηταν πολυ καλο ενω στο πρωτο αθλιο...

τωρα για τα γουστα μου ειναι λιγο περιεργα

τωρα σοβαρα.
αν θες να μαθεις αν τα γουστα μου ειναι περιεργα μπες στο τοπικ"ομοφυλοφυλια,κουσουρι για την πυρα" στο φορουμ "η ψυχη"
διαβασε την σελιδα 5,6.

Ismail vilehand
Toorc icefist
Geleb Flamefinger
Bremm Sparkfist
Wyand Voidbringer
Maffer Dragonhand
"the high council of zakarumΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 22:24:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παιδια,πηγα σε τρια video club και δεν εχει κυκλοφορησει ακομα τοι "κρυφτο".
ειδα ομως τα "παθη του χριστου"
η αληθεια ειναι οτι ειναι ταινια μονο για πολυ γερα νευρα.....απαραδεκτη,ειναι η πιο βιαια ταινια που εχω δει.

δεν ειναι καθολου υπερβολη να σας πω οτι απο τα 90 λεπτα της ταινιας,τα 40 ειναι μονο βασσανιστηρια.επι 40 λεπτα βλεεπις να χτυπανε τον χριστο και μαλιστα να μας το δειχνει και πο κοντα με ζουμ.

ειναι πολυ ελεος.μην την δειτε ποτε δεν εχετε να κερδισετε τιποτα.

καληνυχτα

Ismail vilehand
Toorc icefist
Geleb Flamefinger
Bremm Sparkfist
Wyand Voidbringer
Maffer Dragonhand
"the high council of zakarumΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 10:59:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία!
Το θέμα μας είναι ο ΕΞΟΡΚΙΣΤΗΣ ή το ποιό είναι το καλύτερο θρίλλερ?

Ας αρχίσω με τον εξορκιστή τον οποίο θεωρώ κορυφαίο θρίλλερ όλων των εποχών για πολλούς και διάφορους λόγους... Δεν είναι ιδιαίτερα χολυγουντιανό, η πρωταγωνίστρια δεν είναι κορμάρα χαζογκόμενα, ο παπάς δεν είναι δίμετρος παίδαρος και το όλο κονσεπτ είναι πολύ φυσικό με εξαίρεση τον Ελληνα καθολικό παππά...
Οσοι αγαπούν τον ΕΚΟΡΚΙΣΤΗ δε θα πρέπει να χάσουν το ΟΜΕΝ(ΟΙΟΝΟΣ)και το Rosemary's baby που είναι της ίδιας εποχής και τα θεωρώ πολύ καλά γιατί δεν είναι "δήθεν"...

Τώρα από τα σημερινά θρίλλερ μόνο το ring με φόβησε χωρίς να το θεωρώ καλό μόνο και μόνο για αυτό το λόγο καθώς και το "ΑΥΤΟ" με τον κλόουν του κορυφαίου για το είδος STEPHEN KING. Oλα τα άλλα τα θεωρώ λίγο ως πολύ προβλέψιμα και υπερβολικά ως προς την βία και τα εφέ στις σκηνές.


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 15:17:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σου Αvallon

quote:
η πρωταγωνίστρια δεν είναι κορμάρα χαζογκόμενα, ο παπάς δεν είναι δίμετρος παίδαρος και το όλο κονσεπτ είναι πολύ φυσικό με εξαίρεση τον Ελληνα καθολικό παππά...

[i]συμφωνω.αν και η πρωταφγωνιστρια δυστυχως εγινε χαζογκομενα αργοτερα.
μετα απο τον εξορκιστη εκανε πολλες αλλες ταινιες του ηταν ολες αποτυχιες.
το rosemary's babe δεν το εχω δει αλλα το εχω ακουσει.
θα παω να κοιταξω στο βιντεο κλαμπ ισως αυριο.

το "αυτο" νομιζω οτι ειναι υπετιμημενο.δεν ηταν και τοσο καλη ταινια.η ιδεα ηταν πολυ καλη οπως και φανταζομαι το βιβλιο{δεν μπηκα ποτε στον κοπο να διαβασω βιβλιο 1000 σελιδων με γραμματα μεγεθους σαν αυτα των λεξικων} αλλα η ταινια στερουσε σε πολλα σημεια.

πριν 4 χρονια που ειχα δει την εκτη αισθηση ειχα τρομαξει πολυ.

Ismail vilehand
Toorc icefist
Geleb Flamefinger
Bremm Sparkfist
Wyand Voidbringer
Maffer Dragonhand
"the high council of zakarumΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2005, 12:36:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αλλα η ταινια στερουσε σε πολλα σημεια.

στερουσε η υστερουσε;! πλακα κανω,, αλλα που υστερουσε;;

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 18:23:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν μου αρεσε και τοσο.

νομιζω οτι στερουσε κυριως στο θεμα των πρωταγωνιστων.
δεν ηταν και τοσο καλες ερμηνειες.

και ο κλοουν ηταν καπως γελοιος.
δεν ξερω αν σε τελικη αναλυση προκαλουσε φοβο η γελιο

Ismail vilehand
Toorc icefist
Geleb Flamefinger
Bremm Sparkfist
Wyand Voidbringer
Maffer Dragonhand
"the high council of zakarumΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2005, 18:04:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
απο την αποψη του κλοουν, και εμενα η δαιμονισμενη γελιο μου προκαλουσε, ειδηκα οταν το εβλεπα με παρεα [εννοω τον εξορκιστη] αλλα οπως ειπες μιλαμε για... προ χριστου χρονια!

οσο για τους πρωταγωνιστες, οι μισοι και πλεον ηταν διασιμοι, το ιδιο και τα πιτσιρικια που τωρα ειναι σταρς με τη σειρα τους π.χ. σεθ γκριν [τον εχεις δει σαν γιο του δρ. evil στον ωστιν παουερς!] και στον σκουμπι ντου 2 [φοβερο θριλερ]....

και νομιζω οτι δημιουργουσε φοβερη ψυχεδελια, ειδικα λογω της μουσικης, και της ανεξηγητης κακοποιησης των ηρωων στα παιδικα τους χρονια.........

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oxygen_girl
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 15:42:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oxygen_girl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδιά!
Sorry που άργησα να απαντήσω, αλλά είχα πάει στην Πάτρα για μια εβδομάδα και γύρισα χτες, στις 1 τα χαράματα...

Deghar Adhark, το DVD-club δεν είχε το "braindead"....δυστυχώς...
Θα ψάξω να το βρω στην περιοχή που μένω. Αυτό έπρεπε να είχα κάνει από την αρχή!
Το "τέρας" πάλι, ήταν ΚΟΤΣΑΝΑ! Είχες δίκιο...

Α! Είδα το forum που μου είπες! Νο comments...

Κάτι άσχετο: τι σημαίνει το nickname σου?
Σε ρωτάω, γιατί διάβασα ένα άρθρο, το οποίο λέει τη φόρμουλα που χρησιμοποίησε ο δημιουργός του Star Wars, για να φτιάξει τα ονόματα των προσώπων και το nickname σου την επαληθεύει κάπως! [Αν έχω δίκιο!]
Έχει σχέση με αυτό?

-----------------------
"I have no master. I am CHAOS!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 20:10:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το κρυφτό είναι απαράδεκτη ταινία κατά την γνώμη μου. Απίστευτα προβλέψιμη κυρίως γιατί έτυχε να την δω μία μέρα μετά που είδα το Secret Window με τον Johnny Depp και είχαν περίπου την ίδια γενική ιδέα.
Το Αυτό το είδα μικρός και με τρόμαξε. Ωραίο ήταν. Τώρα βέβαια γελάμε.
Αν δεν είδατε ακόμα το Dawn of the dead, δείτε το. Καλό. Μου αρέσαν μέχρι και οι κομμένες σκηνές στα extras.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy