ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Τεχνικά θέματα των Forums, Προβλήματα-Λύσεις
 Οριστική λύση στο πρόβλημα των "Greeklish"...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2005, 17:41:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

Όσοι από εσας έχουν πρόβλημα να γράψουν με Ελληνικούς χαρακτήρες, γιατί βρίσκονται σε υπολογιστές χωρίς Ελληνικό πληκτρολόγιο (πχ. σε σχολές, ξενα γραφεία, Ιντερνετ καφέ, κλπ, κλπ) ίσως να βρουν το ακόλουθο πρόγραμμα χρήσιμο.

Το πρόγραμμα προμηθέυει αυτόματα Ελληνικό πληκτρολόγιο, ακόμα κι αν δεν είναι εγκατεστημένο στον τοπικό υπολογιστή! Είναι εύκολα προσπελάσιμο από ιστιοσελίδα με ευκολο URL, δεν πρόκειται να το ξεχάσετε εύκολα .

Επίσης το πρόγραμμα δουλεύει και με τα Browser της οικογένειας Mozilla, και με Internet Explorer (παλιά δούλευε μόνο με IE). Μερικοί πιο σπάνιοι Browser δεν υποστηρίζονται ακόμα, αλλα το 99.9% των χρήστων δεν θα αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα!

Το μόνο που έχετε να κάνετε, είναι να πάτε στην ιστιοσελιδα, να γράψετε το κειμενό σας, και να το κάνετε copy-paste στην εφαρμογή που θέλετε (e-mail, forum, επεξεργαστή κειμένου, ή οτιδήποτε άλλο).

Θα βρείτε το πρόγραμα πληκτρολόγησης στο

http://greeklish.net/edit

ή απο την αρχική του σελίδα http://greeklish.net, επιλέγοντας το "Editors-Standard".

Νομίζω οτι αυτό το πρόγραμμα θα δώσει, στον καθένα που δεν θέλει να υποβάλει τους αναγνώστες του στο μαρτύριο των Greeklish, αυτη την δυνατότητα οριστικά.

k

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2005, 20:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ καλή δουλειά φίλε kynike!!
Keep it up!

PS. Αν θέλεις τσέκαρε το email σου. Σε ρωτάω σχετικά με το integration της εφαρμογής σου με διάφορες εφαρμογές forum.

--Je^3--Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2005, 01:40:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιούπι!
Ευχαριστούμε πολύ Κυνικέ

Επιτέλους τώρα, θα ξέρω που να παραπέμπω τις δύσκολες περιπτώσεις

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cottus
Μέλος 1ης Βαθμίδας


128 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2005, 20:05:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cottus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PLS AS MOU TO EKSHGHSEI KAPOIOS GIATI DEN.........
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2005, 18:23:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Cottus, σου περιγράφω τα βήματα:
1) Πήγαινε στο site http://greeklish.net/edit
2) Στον editor που θα εμφανιστεί γράψε το κείμενο που θέλεις. Θα παρατηρήσεις ότι το κείμενο εμφανίζεται με ελληνικούς χαρακτήρες
3) Όταν ολοκληρώσεις το κείμενό σου, επέλεξέ το και κάνε copy
4) Στον editor του Esoterica κάνε paste
Έτσι το κείμενο θα εμφανιστεί με ελληνικούς χαρακτήρες.
Φιλικά
--Je^3--Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
732 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2006, 04:34:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για πολυτονικό κειμενογράφο τίποτα;;;;


ΠΙΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙ ΒΟΥΝΑ ΝΑ ΕΧΩ
ΑΓΑΠΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.078125
Maintained by Digital Alchemy