ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Μπορείτε να νιώσετε αληθινή φιλία για το άλλο φύλο;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Laryp
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2005, 22:34:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Laryp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα δεν μπόρεσα να συντονίσω κάπως το θέμα λόγω αρρώστιας και όλοι πάνω κάτω λέτε τα ίδια...
Ίσως να φταίω λίγο και εγώ που δεν ανέλυσα λίγο περισσότερο το θέμα...
Η των ονομάτων επίσκεψις αρχή σοφίας έλεγα οι αρχαίοι ημών πρόγονοι
Έτσι λοιπόν θα προσπαθήσω να δώσω κάποιους ψευτο-ορισμούς σε πολύ αδρές γραμμές......
Έχουμε τις λέξεις φιλία, αληθινή φιλία και έρωτας...
Λοιπόν έρωτας σημαίνει επικοινωνία δηλαδή ερωτεύομαι πάει να πει περνώ καλά με κάποιον...
Φιλία σημαίνει πολλά πράγματα...
Θα μπορούσε να πει κανείς ότι σημαίνει ότι σημαίνει και η αγάπη αν αφαιρέσουμε τη σεξουαλική πράξη που κι αν συμβεί δεν αναιρείται, αλλά μετά χρειάζεται επαναπροσδιορισμός τςς σχέσης...
Αληθινή φιλία σημαίνει αγνότητα απλώς αληθινά αισθήματα και τίποτε περισσότερο.Στην περίπτωσή μας όμως τη χρειαζόμαστε για να σας ρωτήσω αν πλησιάζετε το άλλο φύλο για να κάνετε δεσμό ή να αναπτύξετε φιλία;
Κι αν έχετε δεσμό θεωρείτε τον εαυτό σας ικανό και ώριμο να δομιμάσει να αναπτύξει φιλία με το το αντίθετο φύλο και αν ναι ο σύντροφός σας τι λέει γι' αυτό;

Για να ορίσουμε την αγάπη σας έφτιαξα ένα ωραίο ωραιολόγημα(πως το είπα ε;)
Όταν αγαπάς....Σ-υμπορεύσου
Κ-ατανόησε
Α-νέξου
Σ-υγχώρεσε
Ε-μπιστέψου
Από ότι θυμάμαι κάποια μέλη έχουν συνειδητοποιήσει πως έρωτας σημαίνει επικοινωνία και αλίμονο αν έλειπε από τη φιλική σχέση ο ερωτισμός.
Ο μεγαλύτερος έρωτας είναι μια βαθιά, αγνή και αληθινή φιλία.
Ερωτική σχέση χωρίς φιλία έχει σύντομη ημερομηνία λήξης.
Τώρα σας παρακαλώ επανατοποθετηθείτε για να συνεχίσει να εξελίσσεται η κουβέντα...

Φωνές, αλαλαγμοί, χαρές
ενθουσιασμοί, ζητωκραυγές!
Και ποιος τολμάει να τους πει
πως νίκησαν οι δύσμοιροι
τρέχοντας στον ανεμπόδιστο δρόμο της κατηφόρας...
Χρ. ΚατσιγιάννηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2005, 01:06:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλη Laryp κατα την γνωμη μου οι απαντησεις που εχουν δωθει απαντουν στην αρχικη ερωτηση.Εχεις προσθεσει και δυο ακομα.Εγω νομιζω οτι η φιλια εμφανιζεται αιφνιδιως, δηλαδη αναγνωριζεις στους χωρους που κινησαι κοποιο ατομο με το οποιο εχεις περισσοτερα κοινα και χαιρεσαι να το βλεπεις.Ετσι μπορει να αρχισει μια φιλια,δεν πλησιαζεις καποιον που δεν ξερεις για να δημιουργησεις φιλικη σχεση.
Αντιθετα αυτο ειναι χαρακτηριστικο της αναζητησης ερωτικης σχεσης.
Πλησιαζεις καποιο ατομο η δεχεσαι να σε πλησιασει με κριτηρια συνηθως επιφανειακα για να δεις αν σου κανει.
Τωρα στην πρωτη ερωτηση εχω απαντησει πιο πριν ,σχετικα με την δευτερη ,μου φαινεται δυσκολο να εχεις ενα δεσμο και να δεχθει ανενοχλητα μια φιλια με καποιον ετεροφυλο.Αλλο να γνωριζονται ολοι μαζι και αλλο να εμφανιστει ενας η μια φιλη απο το πουθενα. Το πιο πιθανο ειναι να εισβαλλει ο παραγων ζηλια.
ΦιλικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2005, 18:54:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Laryp
"Όταν αγαπάς....Σ-υμπορεύσου
Κ-ατανόησε
Α-νέξου
Σ-υγχώρεσε
Ε-μπιστέψου"

Δηλαδή, αν ΑΓΑΠΑΣ Σ.Κ.Α.Σ.Ε.

Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2005, 19:54:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
΄Οταν αγαπάς, θαύμασε, άσε τις χαρές και τα όνειρα του άλλου να ευδοκιμήσουν, είτε είναι φίλος είτε λάμπει ως ένας έρωτας μεγάλος...Ψάξε αν οι στόχοι είναι κοινοί κι άσε τις προσπάθειες να ανθίσουνε ταυτόσημες. ΑΠΛΑ...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stratis79
Μέλος 2ης Βαθμίδας


430 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 15:36:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stratis79  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατά τη δική μου άποψη αληθινή φιλία μονάχα μεταξύ των ανδρών μπορεί να υπάρξει και συγχωρήστε με εάν το βρίσκετε κάπως. Μιλάω μόνο από προσωπική πείρα. Ανάμεσα σε άτομα των 2 φύλων είναι πολύ δύσκολο, θα πρέπει να είναι εξαιρετικές οι συνθήκες για κάτι τέτοιο όπου και πάλι ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος. Τη μόνη ίσως περίπτωση που θα ήταν πιθανό κάτι τέτοιο είναι δύο άνθρωποι που γνωρίζονται από μικρά παιδιά, μεγάλωσαν μαζί και αισθάνονται αδερφική αγάπη μεταξύ τους.

Να είστε όλοι καλάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lilith N.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 11:00:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lilith N.  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Lilith N.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ. ΜΙΛΑΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΡΩΣΟΠΙΚΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ. ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΜΩΣ, ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΡΩΤΕΥΟΜΑΣΤΕ ΤΟΝ ΚΑΛΙΤΕΡΟ ΜΑΣ ΦΙΛΟ? ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΠΟΤΕ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 14:30:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΣΠΑΝΙΟΤΕΡΕΣ.
ΚΑΘΙΕΡΩΜΕΝΑ ΟΙ ΔΥΝΑΤΕΣ ΦΙΛΙΕΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΙΔΙΟΥ ΦΥΛΟΥ ΑΛΛΑ ΟΙ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΟΝΤΑΙ ΟΤΑΝ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΨΟΥΝ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 18:14:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πιστεύω πως υπάρχει αληθινή φιλία μεταξύ ενός άνδρα και μιάς γυναίκας. Αλλά είναι δύσκολο.
Παρ' όλα αυτά, έχω 2 φίλες τις οποίες δεν έχω δεί ποτέ ερωτικά κι ούτε εκείνες εμένα...
Όσο για τισ φιλίες μεταξύ του ίδιου φύλου, μόνο με ένα καλό μου φίλο έχουμε μαλώσει και χαθήκαμε. Με τους άλλους 2 είμαι αρκετά δεμένος.
Για γυναίκες φίλες που έχω δεί, η προσωπική μου πείρα μου έχει δείξει οτι ανταγωνίζεται η μια την άλλη. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 09:28:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΠΙΟ ΑΛΗΘΙΝΗ.
ΤΗΝ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΥΝΕΒΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ "ΧΑΜΕΝΟΙ ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ" Η΄ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ.

ΕΧΩ ΒΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΠΙΟ ΑΛΗΘΙΝΗ ΦΙΛΙΑ ΜΕ ΑΤΟΜΟ ΤΟΥ ΑΝΤΙΘΕΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΕΝΝΟΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΙΛΟ. ΟΧΙ ΕΡΩΤΑ, ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΘΟ, ΜΟΝΟ ΕΝΝΟΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΗ ΤΟΥ. Ο ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΜΟΝΕΥΕΙ ΣΤΙΣ ΕΤΕΡΟΦΙΛΕΣ ΦΙΛΙΕΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΤΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ Η ΥΠΕΡΠΡΟΣΤΑΣΙΑ.

ΠΧ ΜΑΘΑΙΝΑ ΓΙΑ ΚΟΠΕΛΙΤΣΕΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΑΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΑΛΛΑ Η ΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΧΥΠΟΠΤΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥΣ, ΚΑΡΑΔΟΚΟΥΣΑ ΜΗΝ ΥΠΟΠΕΣΟΥΝ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΒΛΑΨΕΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΤΡΩΓΕ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΦΙΔΙ!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΗ ΑΛΛΑ ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ ΚΑΤΑΣΚΟΠΙΚΗ, ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΕΘΕΡΑ!

ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΦΑΙΡΟΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ. ΕΝΙΩΘΑ "ΜΠΙΜΠΕΛΟ" ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΣΥΜΒΟΥΝ!

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ, ΧΩΡΙΣ ΦΟΒΟ ΞΕΡΟΝΤΑΣ ΠΩΣ Η ΑΠΟΚΡΙΣΗ ΘΑ ΑΦΟΡΟΥΣΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΟΦΕΛΗ ΚΑΝΕΝΟΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 10:00:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εγώ νιώθω αρκετά δεμένος με τις γυναίκες φίλες μου και δεν παίζει κάτι το ερωτικό...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 21:44:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To ζήτημα που τέθηκε από το Laryp είναι μεν σημαντικό, πλην όμως έχει σχετικά εύκολη απάντηση, κατά τη γνώμη μου πάντα. Και μολονότι έχω καλυφθεί από πολλούς προλαλήσαντες, εντούτοις θεωρώ ότι εγώ θα τα "σερβίρω" λίγο πιο "κωδικοποιημένα"

Φιλία με το άλλο φύλο (εννοούμε φιλία-ΦΙΛΊΑ) κατά κανόνα ΔΕΝ γίνεται.

Γίνεται: γνωριμία, καλή διαπροσωπική σχέση, νταλαβέρι, φλερτ, συνεργασία, οτιδήποτε άλλο, αλλά φιλία σε όλο το μήκος και πλάτος δεν γίνεται...

εκτός και αν:
α)Ο "άνδρας" είναι gay ή gay-ίζον άτομο
β)Ο "άνδρας" είναι ευνούχος (εκ γενετής ή επικτητα)
γ)Ο "ανδρας" (ή και αμφότεροι -δηλ. περίπτωση: "κύλισε ο τέντζερης και βρήκε το καπάκι") έχει -έχουν περιορισμένη έως μηδαμινή libido (του τύπου μια φορά στο τρίμηνο και πολύ του είναι...)
δ)Αν ισχύει ταυτόχρονα το ότι ο άνδρας θεωρεί "σαβούρα" την εν λόγω γυναίκα-φίλη και ο ίδιος εαυτόν εξ ορισμού και εκ πεποιθήσεως ως "Όχι-σαβουρογάμη" (με τελείως υποκειμενικούς όρους βέβαια για τα γούστα του καθενός)
ε)είναι κάτω των 5 ή άνω των 85 ετών αμφότεροι
στ)...(προσθέστε μερικά ακόμη που ξεχνάω την παρούσα χρονική στιγμή)

Γενικά σε κάθε άλλη περίπτωση θεωρώ τον υφέρποντα ερωτισμό και τη libido τόσο κρίσιμους παράγοντες που αργά η γρήγορα η όποια "φιλία" θα γίνει απλώς το προκάλυμμα για ένα "φιλικό πηδηματάκι"...

Επίσης είναι γεγονός ότι τα ηνία τα έχει η γυναίκα, η οποία και θέτει τις αποστάσεις.Αν σου "πει" STOP -απαγορεύεται σε μπλοκάρει, αν σου δώσει πράσινο φως, αέρα και την πήραμε την Πόλη...

S-o S-i-m-p-l-e



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 21:56:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και για να μην υπάρξει καμια παρεξήγηση σπεύδω να προλάβω και να εξηγήσω τη δ) "εξαίρεση" παραπάνω...

Όταν λέω τα σχετικά με "σαβούρες" κλπ, χρησιμοποιώ απλώς όρους "της πιάτσας" και της αργκό, αδόκιμους κατ'εμέ, πλην όμως ευρέως αναγνωρίσιμους στο (ανδρικό) κοινό.

Το "σαβούρα" αναφέρεται ΜΟΝΟ στην εξωτερική εμφάνιση (πρόσωπο, καμπύλες, ύψος, κιλά, κλπ) και ορίζεται από τον κάθε άντρα διαφορετικά. Είναι τα προσωπικά του κριτήρια ΕΞΩΤΕΡΙΚΗΣ ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ που έχουν και άμεση σχέση με το αντίκρισμα στη libido (αυτό που λένε έξω "σου κάνει ή δεν σου κάνει κλικ")

Εάν λοιπόν μια γυναίκα άριστη σε όλα (μόρφωση, καριέρα, επίπεδο,κλπ) δεν σου κάνει κλικ (για τους δικούς σου υποκειμενικούς λόγους) τότε ναι μπορείς εσύ να την κάνεις φίλη (δεν ξέρεις όμως με βάση τα δικά της κριτήρια αν της κάνεις ή όχι κλικ, οπότε μόνο από κει μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα -άρα πρέπει αμφότεροι να μην "κλικαριζόσαστε" ώστε να μπορέσει να αναπτυχθεί φιλία.

Σε διαφορετικές από αυτήν περιπτώσεις απλώς θα παρακαλάει ή ο ένας ή ο άλλος ή ενδεχομένως και οι δυο πότε να δοθεί η κατάλληλη ευκαιρία να γίνει το "μοιραίο".

Αυτά τα ολίγα για σήμερα...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 22:00:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα.
Η ΦΙΛΙΑ μεταξύ ενός άνδρα και μίας γυναίκας, είναι σαν να ψάχνεις ομοιότητες στις μηλόπιτες με τα τηλεγραφόξυλα:δεν κολλάει, είναι η χημεία τέτοια, η ανθρώπινη φύση.
Πιστεύω ότι πάντα θα υποβόσκει κάτι ή αλλιώς θα παίζει μια από τις περιπτώσεις που ανέφερε ο Πυθαγόρας.
Φιλία-ΦΙΛΙΑ πάντως, όπως μεταξύ δύο ανδρών ή δύο γυναικών, δεν θα είναι.



for a fistful of
dollars.............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 22:31:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορείτε να νοιώσετε ερωτικά για όλους του άλλου φύλου;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 22:39:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι.
Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι μπορεί να υπάρξει και φιλία, απλά επειδή δεν μας έλκουν.
Και αν υπάρξει δεν πιστεύω ότι θα έχει τις γερές βάσεις που έχει μία φιλία μεταξύ ομοφύλων.
Βέβαια υπάρχουν και οι εξαιρέσεις, αλλά πόσες είναι αυτές?


for a fistful of
dollars.............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 22:58:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ALOS
Μπορείτε να νοιώσετε ερωτικά για όλους του άλλου φύλου;

quote:

DAGON
Όχι.
Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι μπορεί να υπάρξει και φιλία, απλά επειδή δεν μας έλκουν.

Όχι ΑΠΛΑ επειδή δεν μας έλκουν. Αυτή όμως είναι η βάση
της φιλίας μεταξύ δύο αντίθετων φύλων που δεν αποτρέπεται
απο το ερωτικό στοιχείο που είναι και το κυριότερο
ανατρεπτικό...

ε;

Edited by - ALOS on 04/08/2005 23:01:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 23:06:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!ΛΟΙΠΟΝ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ... ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΕΙΜΑΙ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΦΙΛΙΕΣ ΜΕ ΑΝΔΡΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟ 2 ΚΟΛΛΗΤΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ... ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΦΙΛΟΙ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΧΑΘΗΚΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ... ΜΕ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΙΜΑΣΤΕ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΤΟΙΟ... ΑΚΟΜΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ! ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΑΝΩ Ο ΦΙΛΟΣ PY8AGORAS... TI ΤΡΕΧΕΙ ΤΕΛΙΚΑ? ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ... ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΛΛΟΥ...

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ (ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ) => ΝΑΙ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΙΛΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ!!!!ΚΑΙ ΟΜΩΣ...

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΡΩΤΙΚΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΩΡΕΙΣ ΦΙΛΟ ΑΛΛΑ ΥΠΟΨΗΦΙΟ ΕΡΩΤΙΚΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ...

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ...

ΦΙΛΙΚΑ...

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 23:33:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η φιλία μεταξύ ανθρώπων διαφορετικού φύλου μπορεί να σταθεί.
Είναι ίσως διαφορετική από την φιλία μεταξύ ατόμων του ίδιου φύλου.
Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί πρέπει πάντα να υποβόσκει-όπως είπατε- το ερωτικό στοιχείο.
Το συναρπαστικό στις φιλίες μεταξύ άνδρα-γυναίκα είναι το ότι μαθαίνουμε καλύτερα το άλλο φύλο.
Και θα μιλήσω με παραδείγματα.
Ας υποθέσουμε πως αντιμετωπίζουμε ένα πρόβλημα με την σχέση μας(ερωτική).
Πχ έλλειψη κατανόησης.
Θα το πούμε(οι γυναίκες)σε μια φίλη μας.
Η απάντηση συνήθως είναι:-Άντρες!! Ίδιοι!!
Ένας άντρας φίλος θα εξηγούσε ίσως αυτήν την έλλειψη κατανόησης που εμείς νιώθουμε,από την άλλη πλευρά.
-Οι άντρες είναι περισσότερο λογικοί.
-Οι γυναίκες συναισθηματικές.
Είναι αυτό που συχνά λέω:
<his needs>
<her needs>
Και αυτές τις ανάγκες τις κατανοούμε καλύτερα από κάποιον φίλο ετερόφυλο.
Κλείνοντας πιστεύω ακράδαντα στην αληθινή φιλία με άτομα του άλλου φύλου.Σημασία άλλωστε δεν έχει το φύλο,αλλά ο άνθρωπος.Τα στοιχεία που έχει και τον επιλέξαμε.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2005, 08:40:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάλι με τις 2 καλές φίλες που έχω γιατί δεν ερωτικά καθόλου για αυτές...?
Δε μου αρέσουν καθόλου ως γυναίκες και δεν είναι αυτό που ζητάω από μια κοπέλα για να έκανα σχέση μαζί τους.
Σαν φίλες μου όμως τις θέλω στη ζωή μου.
Για άλλες φίλες μου υποβόσκει ένας ερωτισμός, το δέχομαι.
Αλλά όχι για όλες μου τις φίλες.
Μην είμαστε απόλυτοι, βρε παιδιά...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2005, 18:11:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν δείτε, όλοι κάνετε πως διαφωνείτε με εμένα εκ πρώτης όψεως, αλλά κατά βάθος συμφωνείτε ή απλώς τα λέτε με άλλον τρόπο:

Ο αγαπητός Dying_Incubus:

quote:
Εγώ πάλι με τις 2 καλές φίλες που έχω γιατί δεν ερωτικά καθόλου για αυτές...?
Δε μου αρέσουν καθόλου ως γυναίκες και δεν είναι αυτό που ζητάω από μια κοπέλα για να έκανα σχέση μαζί τους.
Σαν φίλες μου όμως τις θέλω στη ζωή μου.
Για άλλες φίλες μου υποβόσκει ένας ερωτισμός, το δέχομαι.
Αλλά όχι για όλες μου τις φίλες.
Μην είμαστε απόλυτοι, βρε παιδιά...

Κανείς δεν είναι απόλυτος αγαπητέ φίλε, αλλά έχεις ήδη δώσει την απάντηση μόνος σου γράφοντας ότι "Δε μου αρέσουν καθόλου ως γυναίκες και δεν είναι αυτό που ζητάω από μια κοπέλα για να έκανα σχέση μαζί τους", άρα δεν υπήρχε το "κλικ" ή το δυνητικό "κλικ" που έλεγα πιο πάνω...

Η φίλη Κρυσταλέννια έγραψε:

quote:
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΡΩΤΙΚΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΩΡΕΙΣ ΦΙΛΟ ΑΛΛΑ ΥΠΟΨΗΦΙΟ ΕΡΩΤΙΚΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ...
οπότε απλώς άλλαξε ο Μανωλιός κι έβαλε τα ρούχα αλλιώς, ήτοι λέμε το ίδιο πράγμα με διαφορετικά λόγια,

και τέλος για τη φίλη Ελευθερία που γράφει:

quote:
Ας υποθέσουμε πως αντιμετωπίζουμε ένα πρόβλημα με την σχέση μας(ερωτική).
Πχ έλλειψη κατανόησης.
Θα το πούμε(οι γυναίκες)σε μια φίλη μας.
Η απάντηση συνήθως είναι:-Άντρες!! Ίδιοι!!
Ένας άντρας φίλος θα εξηγούσε ίσως αυτήν την έλλειψη κατανόησης που εμείς νιώθουμε,από την άλλη πλευρά.
-Οι άντρες είναι περισσότερο λογικοί.
-Οι γυναίκες συναισθηματικές.
Είναι αυτό που συχνά λέω:
<his needs>
<her needs>
Και αυτές τις ανάγκες τις κατανοούμε καλύτερα από κάποιον φίλο ετερόφυλο.

πρόκειται για το περίφημο θέμα της "παρηγοριάς",
δηλαδή το σενάριο "έχω γκόμενο, με τον οποίο αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα, οπότε καταφεύγω στο 'φίλο', μπας και βρω μιαν άκρη, αλλά πάλι κατά 99% (και εάν δεν πρόκειται για τις εξαιρέσεις που μνημόνευσα) από την πολλή 'παρηγοριά','ανάλυση' και κατανόηση των προβλημάτων του ζευγαριού για πότε αλλάζουν οι ρόλοι και ο 'φίλος' γίνεται απλώς ο νέος γκόμενος ενώ ο άρτι κηρυχθείς 'πρώην' θα ψάχνει έναν άλλον φίλο (ή φίλη) να πει τον πόνο του...

Το έχω δει σε 2-3 φιλικά μου ζευγάρια που στο τέλος μπλέξανε τα μπούτια τους και ποιος νουνός ποιος κουμπάρος, και γι'αυτό αν φτάσω στο σημείο κάποια γκόμενα μου να χρειαστεί να πάει σε 'φίλο' για να πει τα προβλήματα που αντιμετωπίζει με μένα και να βρει κατανόηση, καλύτερα να πάει πακέτο σπίτι της μια ώρα αρχύτερα...



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Demon_LordGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 05:33:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Demon_LordGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγώ πιστεύω οτι δεν θα μπορούσα ποτέ να νιώσω φιλία στο άλλο φύλο, επειδή οι γυναίκες απο την φύση τους είναι πιο ζηλιάρες,δεν κρατάνε μυστηκά(δηλαδή πιο κουτσομπόλες).δεν θα μπορούσα ποτέ να εμπιστευτό μυστηκά σε κοπέλα.σίγουρα θα ζητούσα γνώμες απο γυναίκες όμως τίποτα παραπάνω!αφού οι γυναίκες δεν μπορούν να τα πάνε καλά με το ίδιο τους φύλο πώς να πάνε καλά με το το αρσενικό?σε όλες τις γυναικίες παρέες υπάρχουν πάντα αντιπαλότητες,ζήλιες,καυγάδες,θάψιμο!οι γυναίκες είναι μόνο για σχέση.εξάλου ο θεός μας δημιούργησε έτσι ώστε να καταλύγουμε ζευγάρια και όχι φιλαράκια!!!πολλές κοπέλες μου έχουν πςί οτι περνάνε καλύτερα με αντρικές παρέες επειδή οι γυναικίες παρέες το μόνο που ξέρουν να κάνουν είναι να κουτσομπολεύουν.ενώ οι αντρικές παρέες κάνουν περισσότερες πλάκες και αφλυνουν το κουτσομπολιό στην άκρη.όχι οτι δεν κουτσομπολεύουμε εμείς οι άντρες,όχι οτι δεν θάβουμε τους φίλους μας,απλά σε μας αυτά γίνονται σε πολύ μικρότερο βαθμό!!συγνώμη κορίτσια αλλά είναι η πικρή αλήθεια!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Demon_LordGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 05:43:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Demon_LordGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και γαμώ τα ορθογραφηκά μου λάθη!sorry φίλοι μου αλλά την απάντηση την
έδωσα πολύ βιαστηκά και δεν πρόσεξα καθόλου τα ορθογραφηκά μου λάθη!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 12:10:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
πρόκειται για το περίφημο θέμα της "παρηγοριάς",


Όχι φίλε μου.
Δεν είναι καθόλου σενάριο παρηγοριάς αυτό στο οποίο αναφέρθηκα.
Είναι εμπειρία αν θες.
Προσωπική.
Νιώθω την ανάγκη να έχω φίλους.
Και άντρες και γυναίκες.
Τους επιλέγω με κάποια κριτήρια και σίγουρα κερδίζουν τη φιλία μου μετά από καιρό.
Αληθινή φιλία.
Το έγραψα ξεκάθαρα παραπάνω.
Λίγοι άντρες μπορούν να καταλάβουν(στον τρόπο σκέψης)τις γυναίκες,και το αντίθετο.
Από μια γυναίκα φίλη όμως,και με την προυπόθεση πως είναι ώριμη,μπορεί να δεις ένα άλλο σκεπτικό πολυπλοκότερο από αυτό που ως τώρα πίστευες.
Τελειώνοντας θέλω να ξεκαθαρίσω πως δεν απέρριψα το ενδεχόμενο της ερωτικής έλξης.
Αλλά ούτε και μπορώ απόλυτα να πω πως δεν στέκει φιλία ετερόφυλη.
Και ότι πάντα θα υπάρχει από κάτω ερωτική χροιά.
Η αληθινή φιλία δεν έχει να κάνει με φύλο αλλά με άνθρωπο,άτομο,ξεχωριστό ως προσωπικότητα.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 22:53:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΧΙ, ΚΑΛΕ ΜΟΥ PY8AGORA... ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΡΑΣΗ ΔΕΝ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ... ΤΟ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΟΝ ΘΕΛΕΙΣ ΓΙΑ ΕΡΩΤΙΚΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΤΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΗ... Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΚΑΙ Η ΧΗΜΕΙΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΡΟΛΟ? Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ... ΔΕ ΘΑ ΧΑΛΑΓΑ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΩΡΑ, ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ... ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ... ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΤΗ Ελευθερία ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ... ΟΤΙ ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΠΤΙΚΗ ΓΩΝΙΑ...

ΦΙΛΙΚΑ...

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 02:12:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εγώ πιστεύω οτι δεν θα μπορούσα ποτέ να νιώσω φιλία στο άλλο φύλο, επειδή οι γυναίκες απο την φύση τους είναι πιο ζηλιάρες,δεν κρατάνε μυστηκά(δηλαδή πιο κουτσομπόλες).

Εσύ πάλι καλέ μου έκανες ένα τσουβάλιασμα πρώτης τάξεως!!
Ποια είναι αλήθεια η γυναικεία φύση?
Η ζήλια και τα κουτσομπολιά?
Η ζήλια είναι στοιχείο του χαρακτήρα και ισχύει και για τα δύο φύλα.
Άλλοι άνθρωποι ζηλεύουν περισσότερο άλλοι λιγότερο.
Από πότε έγινε κι αυτό αποκλειστικό γυναικείο προνόμιο?
Τώρα για τα κουτσομπολια που και αυτά τα τοποθετείς στη <φύση>
Ε, εδώ έκανες το τρομερό και φοβερό τσουβάλιασμα.
Αγαπητέ μου να σου θυμίσω πως ζούμε στον 21ο αιώνα,με γυναίκες που έχουν διαπρεύσει σε όλους τους τομείς.
Γυναίκες επιστήμονες που αφιέρωσαν τη ζωή τους στην επιστήμη τους.
Πού κολλάει εδώ το κουτσομπολιό?
Ή μήπως νομίζεις πως έχουν χρόνο να σπαταλήσουν γι'αυτό?
Το επίπεδό τους ακόμη, θαρρείς πως είναι τέτοιο που ξαφνικά εκεί που θα μελετούν πλανήτες και τροχιές επί παραδείγματι, θα πουν:-βρε λες η Κατίνα να έχει ωροσκόπο Παρθένο??
Έλεος!
Ας μην είμαστε απόλυτοι.Δέχομαι πως υπάρχουν γυναίκες κουτσομπόλες.
Ίσως σε μεγαλύτερο ποσοστό από τους άντρες.
Αλλά προς θεού,αυτό δεν είναι στη φύση μας,και δεν ισχύει για όλες μας.
Ας μην το γενικεύουμε.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 09:26:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά, δεν πρέπει να τα γενικεύουμε όλα...
Πάντως, οτι γενικά οι γυναίκες είναι λίγο πονηρές είναι πιστεύω γνωστό.
Φυσικά, υπάρχουν κι οι εξαιρέσεις, έ?

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 16:16:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΦΙΛΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΔΥΟ ΦΥΛΩΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.

ΠΑΝΤΑ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΤΟΤΙΜΗΣΗ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟ ΣΕΞ.

ΕΣΤΩ ΚΙ ΑΝ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΞΩΤΕΡΗΚΕΥΕΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΦΥΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΕΙ ΑΠΟ ΦΙΛΟ.

ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Ή ΥΠΟΚΡΙΣΙΕΣ Ή ΕΧΟΥΜΕ ΓΟΥΣΤΑ ΟΜΟΦΥΛΟΦΥΛΗΚΑ ΟΠΟΤΕ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΟΠΟΙΟΣ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΦΙΛΟ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΦΥΛΟ, ΝΑ ΤΟΝ ΠΟΤΙΣΕΙ ΛΙΓΟ ΚΡΑΣΑΚΙ Ή ΚΑΝΕΝΑ ΟΥΪΣΚΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΑΞΟΥΝΕ ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.
ΖΕΣΤΗ ΚΑΝΕΙ ΡΙΞΤΕ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΒΟΥΤΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ Ή ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ....

ΕΚΤΟΣ ΚΙΑΝ Ο ΣΙΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ GAY.

ΥΓ. ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΝΕΩΤΕΡΟΥΣ: ΝΑ ΠΙΝΕΤΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΡΑΣΑΚΙ ΠΑΙΔΙΑ, Ο ΟΙΝΟΣ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΕΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΕΣΑΣ.
ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΟΥΝ ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΝΕ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ..
ΟΤΑΝ ΣΑΣ ΜΑΜΟΓΕΛΟΥΝ, ΧΑΜΟΓΕΛΟΥΝ ΑΛΗΘΗΝΑ..
ΟΤΑΝ ΣΑΣ ΤΗΝ ΛΕΝΕ , ΣΑΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΥΒΟΥΝ..

ΥΓ2. ΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ ΥΜΩΝ ΠΡΟΓΟΝΟΙ ΕΠΙΝΑΝ ΤΟ ΚΡΑΣΑΚΙ ΜΕ ΝΕΡΟ, ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΤΕΧΝΙΚΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΕΦΙ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΛΙΩΜΑ, ΕΦΑΡΜΟΣΤΕ ΤΟ..


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 16:27:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Xμ...

δηλαδή υπάρχουν άτομα που πιστεύουν πως μπορούν να νιώσουν φιλία για το ίδιο φύλο και μας απασχολεί αν αυτό μπορεί να συμβεί με άτομα του αντίθετου φύλου?

γιατί, για να δανειστώ την έκφραση του αγαπητού vril "άλλο τι φαίνεται και άλλο τι είναι"

για σκεφτείτε το λίγο αυτό...


Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 16:38:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και εγώ νοιώθω αληθινή φιλία γιά άτομο αντίθετου φύλου, γιατί παρ΄οτι είναι πανέμορφη, έχει ένα φοβερό μυαλό, που με εντυπωσίασε πολύ πρίν την δώ life μπροστά μου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 16:45:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΑΒΗΞΕ ΠΙΣΤΟΛΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΟΥ
ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΟΡΜΗΣΕ ΚΑΤΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΜΕ ΚΥΝΔΙΝΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ.
ΝΑΙ! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΙΑ.

ΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΣΩΣΕΙ,
ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΠΟ ΦΙΛΙΑ.
ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΕΡΩΤΑ!

ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΜΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΩΣΜΕΝΑ ΕΤΣΙ
ΑΓΑΠΩ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ "ΛΑΤΡΕΥΩ" ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ..


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy