ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Υπάρχουν πνεύματα???????
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΚΥΚΛΟΣ
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2005, 19:16:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΥΚΛΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχουν πνεύματα? Και αν ναι πως μπορεί να καλέσεις ένα. Είναι πολύ σημαντικό για εμένα να ξέρω.
stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2005, 20:38:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αρχικά, καλώς ήρθες.
Τώρα φυσικά θα αρχίσουμε να σου λέμε πόσο επικίνδυνο είναι κάτι τέτοιο και πως αν έκανες τον κόπο να κάνεις μία αναζήτηση, θα έβρισκες ένα σωρό θέματα με την ίδια ερώτηση. Μάλλον δίκιο θα έχουμε... Αυτά για να ξέρεις τι να περιμένεις. Δεν νομίζω πάντως ότι θα πάρεις απάντηση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alexilexos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
163 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2005, 20:40:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexilexos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι. Δέχομαι πως υπάρχουν οινο - πνεύματα.

'Η έκφραση "γυμνή αλήθεια" έχει εφευρεθεί για να μπορεί ο καθένας να την ντύνει όπως τον συμφέρει'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 15:54:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΝΕΥΜΑ.... ΠΝΕΥΜΑΑΑΑΑΑΑ είσαι εδώ????


* Ειρήνη *

~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexilexos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
163 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 18:55:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexilexos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με φώναξε κανείς ?

'Η έκφραση "γυμνή αλήθεια" έχει εφευρεθεί για να μπορεί ο καθένας να την ντύνει όπως τον συμφέρει'

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2005, 09:53:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΑ αλλα ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΨΥΧΟΠΑΘΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΥΣ.
Αυτοί ξέρουν καλύτερα και έχουν περισσότερες επαφές μαζί τους.
Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΦΟΒΗΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alexilexos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
163 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2005, 10:08:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexilexos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΨΥΧΟΠΑΘΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΥΣ.

Ποιά είναι η διαφορά τους ???

'Η έκφραση "γυμνή αλήθεια" έχει εφευρεθεί για να μπορεί ο καθένας να την ντύνει όπως τον συμφέρει'

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mystic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2005, 10:24:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mystic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΑ αλλα ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΨΥΧΟΠΑΘΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΥΣ.
Αυτοί ξέρουν καλύτερα και έχουν περισσότερες επαφές μαζί τους.
Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΦΟΒΗΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

Δεν νομίζω να είμαι ψυχοπαθής ή δαιμονισμένη επειδή πιστεύω ότι υπάρχουν πνεύματα όσο για τα πάρε δώσε μαζί τους είναι ένα θέμα που θέλει ανάλυση γιατί εγκυμονεί πολλούς κινδύνους.
Υπάρχουν σχετικά topics πολύ κατατοπιστικά.
Το καλύτερο είναι να τα αφήσουμε στην ησυχία τους εφόσον (και εάν) και αυτά μας αφήνουν στην δικιά μας.



''Ο Θεός είναι ένας κύκλος που το κέντρο του είναι παντού και η περιφέρεια του πουθενά''
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
HELLSPAWN
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2005, 10:56:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους HELLSPAWN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΞΕΡΟΚΕΦΑΛΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ Μ......? ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙΣ ΠΝΕΥΜΑΤΑ. ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΕΡΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΛΕΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΟΛΟΙ ΕΧΕΤΕ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΑΝΩ Σ ΑΥΤΟ. ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΝΑ ΥΠΟΔΕΙΞΕΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΠΙΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΚΟ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΕΙ ΓΝΩΣΕΙΣ. Η ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ E-MAIL ΣΤΟ forgotten_past_1969@yahoo.gr ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΩΣ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΑΣΤΕ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mystic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2005, 11:26:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mystic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΞΕΡΟΚΕΦΑΛΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ Μ......? ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙΣ ΠΝΕΥΜΑΤΑ. ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΕΡΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΛΕΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΟΛΟΙ ΕΧΕΤΕ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΑΝΩ Σ ΑΥΤΟ. ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΝΑ ΥΠΟΔΕΙΞΕΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΠΙΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΚΟ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΕΙ ΓΝΩΣΕΙΣ. Η ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ E-MAIL ΣΤΟ forgotten_past_1969@yahoo.gr ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΩΣ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΑΣΤΕ...

Η έννοια της ξεροκεφαλιάς είναι υποκειμενική για τον καθένα. Ίσως εγώ να υποδυκνύω εσένα ξεροκέφαλο που θες να βγάλεις τα μάτια σου με τα ίδια σου τα χέρια και εσύ εμένα ξεροκέφαλη που δεν βάζω τα δικά μου χέρια να σου βγάλω τα μάτια.
Εγώ τουλάχιστον για εμπειρία δεν μίλησα.
Αν θες υποδείξεις για να καλέσεις πνεύμα χωρίς όπως λες να έχεις γνώσεις τότε σίγουρα σε λάθος forum το ζητάς. Δεν νομίζω κάποιος από εδώ σε βοηθήσει να κάνεις μια τέτοια χαζομάρα για να διασκεδάσεις ίσως.
Φιλικά και συνεργατικά


''Ο Θεός είναι ένας κύκλος που το κέντρο του είναι παντού και η περιφέρεια του πουθενά''
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2005, 12:01:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΨΥΧΟΠΑΘΕΙΣ ΚΑΙ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΑ. ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΕΝΕ ΑΔΙΚΙΟΛΟΓΗΤΑ ΟΤΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΤΟΤΕ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2005, 13:21:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δείτε το "The Others" όσοι δεν το έχετε δει...
Super Ταινία!


Όποιος στο φως ζεστάθηκε, είδε κι έζησε στο φως...
όποιος στο φως τυφλώθηκε, αξιώθηκε αιώνιο σκοτάδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2005, 17:19:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Υπάρχουν πνεύματα? Και αν ναι πως μπορεί να καλέσεις ένα. Είναι πολύ σημαντικό για εμένα να ξέρω.


θα σου απαντησω στα ισα φιλε μου: ναι και οχι!


ναι, υπαρχουν πνευματα στη Φυση.

οχι ομως οπως τα φανταζεσαι.

γιατι θελεις να καλεσεις καποιο?


για να το γνωρισεις ή για να το ελεγξεις?


αν θελεις να το γνωρισεις, βγες στην Φυση και αφεσου.

αν θελεις να το ελεγξεις, ελεγξε πρωτα τον σκοπο σου και τα ενεργειακα σου αποθεματα...


νασαι καλα


.

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2005, 19:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
HELLSPAWN εάν υποθέσουμε ότι κάποιος έχει την πείρα στις επικλήσεις γιατί να θέλει να πει πως γίνετε, ούτε ξέρει πως ο κάθε ένας θα χρησιμοποιήσει κάτι, επίσης θα ξέρεις ή πρέπει να ξέρεις ότι θα πρέπει να εξηγήσει και τον τρόπο που θα τα διώξεις και ποιός σου είπε ότι αυτό είναι κάτι εύκολο.

Εάν δηλαδή εγώ σου γράψω ακριβώς τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσεις για να κάνεις μιά επέμβαση ανοικτής καρδιάς(δεν είμαι γιατρός παράδειγμα είναι) εσύ θα πιάσεις δουλειά στο Ωνάσειο και θα κάνεις εγχειρήσεις?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2005, 21:04:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε/η ΚΥΚΛΟΣ

Το ψευδώνυμό σου, πάντως, δείχνει ότι δεν έχεις "τετράγωνη" λογική ! Θα σου δώσω μία φιλική συμβουλή. Άσε τα πνεύματα εκεί που κάθονται ! Αυτά που έρχονται, όταν τα καλείς, βρίσκονται σε χαμηλό επίπεδο. Τα άλλα, τα "προχωρημένα" δεν νομίζω να πολυασχολούνται με εμάς εδώ. Άσε, δε, που μετά δεν μπορείς και να τα ξεφορτωθείς ! Πες μας, όμως, γιατί είναι πολύ σημαντικό να ξέρεις ;

Φιλικά karma

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΥΚΛΟΣ
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2005, 04:24:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΥΚΛΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρώτον σε ευχαριστώ για την σοβαρή απάντηση και για τον χρόνο. Πίστεψε με έχω αρκετά ενεργειακά αποθέματα και το μόνο που θέλω από τα «ψεύτικα» πνεύματα που λέτε είναι να το ελέγξω για να σας αποδείξω πραγματικά το πόσο ισχύει αυτό. Οποίος «θαρραλέος» ας απάντηση…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΥΚΛΟΣ
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2005, 04:28:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΥΚΛΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγγνώμη παιδιά εννοούσα απαντήσει. Τυπογραφικό λάθος. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mystic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2005, 13:57:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mystic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πίστεψε με έχω αρκετά ενεργειακά αποθέματα και το μόνο που θέλω από τα «ψεύτικα» πνεύματα που λέτε είναι να το ελέγξω για να σας αποδείξω πραγματικά το πόσο ισχύει αυτό. Οποίος «θαρραλέος» ας απάντηση…



...
Εγώ θα σου πω.. Be prepared......
Και θα σου προτείνω...



''Ο Θεός είναι ένας κύκλος που το κέντρο του είναι παντού και η περιφέρεια του πουθενά''
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2005, 13:49:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε ΚΥΚΛΟ αυτό που έγραψες μου θυμίζει την χήρα Μήτση στους Δέκα μικρούς Μήτσους που όταν ήθελε μιά επιβεβαίωση σε αυτά που λέει φώναζε "παράααλογοοοο?" "δεν μου απαντάει κανείς άρα λογικό".

Δηλαδή εσύ είσαι σίγουρος ότι εάν δεν καταφέρεις να καλέσεις "πνεύμα" όλα είναι ψέματα και με αυτό τον τρόπο θα έχεις απόδειξη ότι δεν υπάρχει τίποτα.

Δεν χρειάζεται να προσπαθήσεις, για να δεις/νοιώσεις κάτι πρέπει να έχεις και ανοικτούς δέκτες εάν είσαι εκ των προτέρων σίγουρος για το αποτέλεσμα δεν θα μάθεις κάτι.

Και ως τελευταίο λέω, ευτυχώς υπάρχει μιά ανώτερη δύναμη που προστατεύει όλους εμάς τους αδαείς από τον Αόρατο κόσμο, όλους εμάς που μόνο προς χάρην διασκέδασης προσπαθούμε να φτάσουμε αυτά που δεν καταλαβαίνουμε και που κατ΄επέκταση δεν μπορούμε να "ελέγξουμε".
Έλεγχος, άσχημη λέξη δεν έβρισκα άλλη για να καταλάβεις τι εννοώ, η σωστή λέξη είναι σεβασμός.

Ακολούθησε την συμβουλή του jbg, πήγαινε στην φύση, παντού υπάρχουν πνεύματα, δεν χρειάζονται κάποιο ειδικό κάλεσμα εκεί είναι και σε περιμένουν και εάν καταφέρεις να ελέγξεις ένα, έλα να μας πεις και εμάς πως το έκανες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2005, 13:58:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε ΚΥΚΛΟ αυτό που έγραψες μου θυμίζει την χήρα Μήτση στους Δέκα μικρούς Μήτσους που όταν ήθελε μιά επιβεβαίωση σε αυτά που λέει φώναζε "παράααλογοοοο?" "δεν μου απαντάει κανείς άρα λογικό".

Αγαπημένη ατάκα!!


* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

artemis.
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2005, 02:57:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους artemis.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα παιδια..
γραφτηκα αποψε. με ενδιαφερουν ολα αυτα που συζητατε και λιγο θα ελεγα οτι με απασχολουν. θα τολμησω να σας πω γιατι..
τον σεπτεμβριο λοιπον που περασε, ειχα ενα πολυ ασχημο τροχαιο και σκοτωθηκε ο φιλος μου. ειχαμε σοβαρη σχεση και, μου λειπει πολυ. προσπαθω να το κανω να τον δω στον υπνο μου, αλλα ολο χαζα βλεπω. θελησα πολλες φορες να μαθω πως γινεται να καλεσω το πνευμα του, ομως ολοι με πηραν απ'τα μουτρα οταν το ειπα. βρισκομαι λιγο σε απογνωση. θελω καπως να επικοινωνησω μαζι του. τρελλο? μπορει.. αλλα περναω δυσκολα.. πιστευω στα πνευματα. καπου ειναι ολες αυτες οι ψυχες. δεν μπορει.. εγω νιωθω οτι ειναι ο αγγελος μου..

θα χαρω να μου πειτε κατι.. φιλια πολλα..

an den koitas ekei pou thes na pas, na pas ekei pou koitas...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cybele
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2005, 04:34:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cybele  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδια..εγω πιστευω οτι υπαρχουν πνευματα αλλα αυτα που ερχονται στις επικλησεις κτλ ειναι κακα πνευματα,σε καμια περιπτωση δε θα φωναξεις το πνευμα της γιαγιας σου πχ και θα ερθει.. κατι θα ερθει αλλα δε θα ειναι καλο. Τα καλα πνευματα δεν ερχονται ετσι για την πλακα, ουτε απλα επειδη το φωναξε καποιος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KDP1980
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2005, 23:12:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KDP1980  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ,ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΑ. ΤΟ ΝΑ ΕΠΙΔΙΩΞΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΛΕΣΕΙΣ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΜΑΛΛΟΝ ΑΡΧΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ. ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ Η ΕΠΙΚΛΗΣΗ ΠΝΕΥΜΑΤΩΝ ΕΧΕΙ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ, ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ.
ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΕΝΟΣ ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΕΠΙΔΙΩΞΕΙ, ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ. Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΗ ΜΕ ΕΠΗΡΡΕΑΣΕ ΠΟΛΥ ΑΡΝΗΤΙΚΑ, ΚΟΝΤΕΥΕ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΡΙΨΕΙ, ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΕ ΑΥΤΑ

ΚΔΠ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2010, 23:38:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πνεύματα υπάρχουν...και μάλιστα υπάρχουν πολλά που δεν γνωρίζουμε...μερικοί λένε ότι είμαστε τα μόνα όντα που ζούνε στον γαλαξια(!)...είναι λίγο εγωιστικό αυτό!Εγώ από μικρός είχα καλή σχέση με πνεύματα ,φαντάσματα και πάντα με προστάτευαν...κάποιες φορές μάλιστα όταν δεν ήξερα κάτι έλεγα την απάντηση χωρίς να την σκεφτώ.Συγκεκριμένα είχαμε αγώνα μπάλας(φυσικά νικήσαμε) θυμάμαι πριν αρκετό καιρό και ένας φίλος μου,μου κάνει μια ερώτηση λυκείου...τι ήταν η παναγία και τι έγινε...του απαντάω σωστά σε ένα θέμα που δεν έχω ασχοληθεί ποτέ και δεν κάθησα να ψάξω...υπάρχουν μερικές φορές οι σκεπτικιστές και κάθε φορά συγκρουόμαστε για να καταλήξουμε σε μια λογική απάντηση...αλλά το τι συμβαίνει στο καθένα μας δεν μπορεί να το ξέρει παρά μόνο ο ίδιος και ο θεός!Όποις έχει παρόμιες ικανότητες και όσοι ξέρουν να πιστεύουν την αλήθεια σίγουρα θα με καταλάβουν..ευχαριστώ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

focus12
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2010, 22:53:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους focus12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ας γράψω λοιπόν και εγώ την γνώμη μου, πιστεύω πώς υπάρχουν και ναι έχω προσπαθήσει να καλέσω με φίλους και με την γνωστή σε όλους μέθοδο, ευτυχώς δεν ήρθε κανένα.
το θέμα όμως είναι γιατί να καλέσεις ένα πνεύμα;;; και τι γνώσεις πρέπει να έχεις για να καλέσεις ένα πνεύμα;;;
εγώ προσωπικά θα έλεγα όπως προείπε κάποιοσ φίλος να αφήσουμε τα πνεύματα στην υσηχία τους όπως και αυτά συνήθως κάνουν και μεμάς.

http://www.flickr.com/photos/emmanouil1202/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2010, 23:02:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα πνεύματα δεν πρέπει να τα <<ξυπνάς>>...λοιπόν τα φαντάσματα εμείς δεν μπορούμε να τα καταλάβουμε και ας είναι απο πάνω μας,τα πνεύματα μπορούμε μόνο με την την αίσθηση της ακοής και κάποιες φορές της όρασης...όποιος προσπαθήσει να καλέσει πνεύμα με πίνακα Ουίγια(με το ποτηράκι όπως λέτε στο φόρουμ)πρέπει να είναι και κάποιος ειδικός μαζί σας γιατί μπορεί να σας κάνει κακό το πνεύμα και ο ειδικός θα μπορέσει να το διώξει...οπότε υπάρχουν πολλοί κίνδυνοι περί της επίκλησης...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 12:04:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
και τι γνώσεις πρέπει να έχεις για να καλέσεις ένα πνεύμα;
Η απάντηση είναι εύκολη: Τόσες γνώσεις ώστε να μην σε ενδιαφέρει να το κάνεις.

quote:
εγώ προσωπικά θα έλεγα όπως προείπε κάποιοσ φίλος να αφήσουμε τα πνεύματα στην υσηχία τους όπως και αυτά συνήθως κάνουν και μεμάς.
Και πολύ σωστά λες.


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 14/09/2010 12:05:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy