ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ESOTERISMOS
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2005, 16:41:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ESOTERISMOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,
ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΔΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΗΣ:

ΕΒΛΕΠΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΜΕ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ. Η Τ.V. ΕΔΕΙΧΝΕ ΕΝΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΟΣ ΝΑ ΠΕΤΑΕΙ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ "ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΤΑΣ!!"ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΠΩΣ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΤΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΗ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΕ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ!!ΕΚΕΙΝΗ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΝΝΟΟΥΣΕ ΠΤΗΣΗ ΜΕ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΑΛΛΑ ΠΤΗΣΗ ΜΕ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΦΤΕΡΑ, ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΗΔΗΞΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΠΕΤΑΕΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ...ΕΓΩ ΤΗΣ ΦΩΝΑΖΑ ΑΛΛΑ ΜΑΤΑΙΑ...
ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΑ ΗΜΟΥΝ ΚΑΤΑΤΡΟΜΑΓΜΕΝΗ!!

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΤΕ ΟΤΙ
1:ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΠΕΘΑΝΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΕΑ ΗΛΙΚΙΑ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΠΑΣΧΕ ΑΠΟ ΚΑΤΙ, ΜΟΛΙΣ 70 ΚΑΙ
2:ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ ΕΩΣ ΤΟΤΕ ΜΕ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ!!!ΤΑΞΙΔΕΨΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ , ΜΑΝΤΕΨΤΕ, ΜΕ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟ ΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!!!

ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΕΝΑ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΔΙΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
ΑΥΤΟ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΚΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΤΟ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ ΟΠΩΣ ΕΣΕΙΣ...

ΚΟΡΙΝΑΚΙ

Nortrin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2005, 16:59:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nortrin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη esoterismos, η γιαγιά σου πέθανε την επόμενη μέρα, ή το βράδυ κατά τη διάρκεια του οποίου είδες το όνειρο?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ESOTERISMOS
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2005, 10:43:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ESOTERISMOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΩ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΕΛΕΙΠΑ ΕΚΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ...

Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΠΕΘΑΝΕ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΜΕΤΑ ΑΦΟΤΟΥ ΕΙΧΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ...ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ, ΠΕΘΑΝΕ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 2 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΑΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ...

ΚΟΡΙΝΑΚΙΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

poltergeist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 18:07:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poltergeist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμ, αυτο ειναι οντως περιεργο...Καπου εχω διαβασει οτι πολλες φορες περνουμε προειδοποιησεις για κατι ετσι ωστε να ειμαστε προετοιμασμενοι για αυτο που θα συμβει.Ησουν πολυ δεμενη-ος με τη γιαγια σου(ιδιαιτερη συμπαθεια)?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lizzard_king
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 06:34:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lizzard_king  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tι άλλαξε στη ζωή σου αυτό το όνειρο αγαπητή?Θα ήθελα να μας πεις γι'αυτό και για ό,τι άλλο βοήθησε στη συγκεκριμένη αλλαγή...

I'm the lizard king,I can do anything!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rockas
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2005, 02:11:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rockas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΩΝ DOORS ΠΟΥ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΛΥΣΗ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
poltergeist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2005, 17:10:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poltergeist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γνησιος rockas εεε???Ποιο τραγουδι?Εγω θα προτεινα to stairway to heaven.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2005, 17:38:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή φίλη,
καταλαβαίνω τους φόβους που νοιώθεις απο το γεγονός αυτό, αλλά και απο άλλα που ενδεχομένως να σου συμβαίνουν. Καταλαβαίνω επίσης πόσο δύσκολο είναι όταν δεν έχεις το κατάλληλο περιβάλλον για να συζητήσεις τέτοια θέματα και είτε σε παίρνουν για φαντασιόπληκτη είτε για αλαφροίσκιωτη και στην χειρότερη περίπτωση μπορεί να πιστεύουν ότι χρειάζεσαι ψυχίατρο.
Μην μιλάς με ανθρώπους που δεν καταλαβαίνουν, ψάξε ανθρώπους που να μπορούν να σου μιλήσουν και όσο για τον φόβο, έχω να σου πω ότι αυτός προέρχεται απο την άγνοια. Όταν θα μάθεις και θα προχωρήσεις τότε θα φύγει ο φόβος και θα έρθουν άλλα πράγματα.
Αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι σίγουρα η γνώση σε ένα βαθμό φέρνει πόνο και δάκρυ, σίγουρα σε απομονώνει γιατί δεν μπορείς πια να επικοινωνήσεις με τους ανθρώπους που συναναστρεφόσουν πριν, όμως μετά όλα παίρνουν το δρόμο τους...
Να είσαι καλά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

huopoios
Νέο Μέλος

Greece
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 03:43:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους huopoios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λοιπον αγαπητη ESOTERISMOS κατι παρομοιο εχει συμβει με την αδερφη μου μονο που δεν ηταν μονο μια φορα αλλα παντα για δυσαρεστα γεγονοτα και μαλιστα τα ονειρα της δεν ειχαν αληγοριες αλλα ακριβως επαληθευσιμα γεγονοτα,διαλογους και εικονες...
ειμαστα σπιτι μας φοιτητες στη Αθηνα εγω και οι δυο αδερφες μου...
πριν εξι μηνες απο τοτε η θεια μου που παντα εμενε μαζι μας στο χωριο ειχε κανει μια εγχειρηση (69 ζωδιακα) αλλα οι γιατροι ειχαν πει οτι ολα ηταν ενταξει και ησυχασαμε....
πριν κατι μερες απο τοτε ειχαμε παρει τηλαφωνο δεν βρισκαμε κανεναν και μαθαμε οτι ηταν στο νοσοκομειο.μας παραμυθιασαν πως εκανε απλα μια εξεταση ρουτινας και το χαψαμε....
εκεινο το βραδυ η αδερφη μου ειδε το ονειρο...

το πρωι ξυπνησε ταραγμενη και μας διηγηθηκε πως ειδε οτι μας πηραν τηλεφωνο και μας ειπαν να παμε στο χωριο να δουμε την θεια....η γραμμη σαν να κοπηκε κι οταν επανηλθε ...η θεια πεθανε...μετα μας ειδε σε ενα σταυροδρομι να καθομαστε καιαυτοκινητα να περνανε....

μετα ειδε το σπιτι μας ενα μαυρο καπακι απο φερετρο διπλα στη πορτα
και μετα ειδε την θεια μου νυφη....

συγνωμη....

προσπαθω,μου ειναι δυσκολο...

αφου τελειωσε το ονειρο της μετα απο λιγο χτυπησε το τηλεφωνο.
παγωσαμε.
το σηκωσε η αλλη αδερφη μου.ηταν ο πατερας μου μας ειπε πως ταχα οι εξετασεις εδειξαν πως υπαρχει προβλημα και να παμε να την δουμε και να της συμπαρασταθουμε αλλα να παμε αμεσως (σε παριοδο εξεταστικης μας ζηταγε να τα παρατησουμε και να παμε)
μαζευαμε τα πραγματα μας σε μια βαλιτσα εχωντας και οι τρεις στο μυαλο μας το χειροτερο χωρις ομως να το λεμε...μεχρι που ειδαμε οτι ειχαμε βαλει και οι τρεις στην βαλιτσα μαυρα ρουχα....

οι αδερφες μου δακρυσαν,εγω κρατηθηκα και τους ειπα οτι δεν ξερουμε τιποτα ακομα οσο παραξενη και να ταν η συμπεριφορα του πατερα μας...
εχουμε εδω στην αθηνα μια ξαδερφη μας η οποια το ειχε μαθει και μας πηρε τηλεφωνο να μας το πει "με τροπο" αλλα δεν ηξερε οτι μας ειχαν πει να παμε κατω...


ειμαστε στο ταξι για τα κτελ και χτυπαει το τηλεφωνο.το σηκωσε η αδερφη μου μουδιασμενη.
-ελα ... τι κανετε
-τι να κανουμε ... μου,πηγαινουμε στο χωριο..
-α,το μαθατε οτι η θεια πεθανε?
-....

δεν χρειαστηκε να μας μεταφερει το τηλεφωνημα μου η αδερφη μου,απ τους λυγμους της καταλαβαμε.λυγμους που ενωθηκαν με τους λυγμους και της αλλης μου αδερφης...
φτασαμε στα κτελ.το επομενω λεωφορειο θα αργουσε,οποτε επιλεξαμε να παρου καποιο αλλου που θα μας αφηνε δυο ωρες μακρυα απο το χωριο και απο εκει να ερθουν να μας παρουν...

μετα απο τις πιο βασανιστικα αργες και βουβες ωρες της ζωης μου το λεωφορειο σταματησε και μας αφησε σε ενα σταυροδρομι οπου καθισαμε αμιλητοι και κοιταγαμε τα αυτοκινητα να περνουν για καποια λεπτα μεχρι να ερθουν να μας παρουν...

φτασαμε...


...καταβηκαμε απο το αυτοκινητο....κοσμος μαζεμενος,φασαρια,φορτισμενο κλιμα....
μολις μας ειδαν σταματησαν τα παντα εκτος απο το κλαμα της γιαγιας μου απο μεσα...
περπατησαμε σαν μαγνητισμενοι προσ την πορτα και το ειδαμε ακριβως εκει...το καπακι απο το φερετρο...
μειναμε αποσβωλομενοι να το κοιταμε χωρις να κουνιουμαστε καθολου.
...βγηκαν οι γονεις μας εξω και αφου στηριχτηκαμε βουβα πανω τους μας οδηγησαν μεσα...κι εκει...
ναι ,εκει συμφωνα με την συνηθεια για τους ανυμφεφτους νεκρους η θεια μου κοιτωνταν ντυμενη νυφη με ενα ζευγαρι στεφανα στα μαλλια κι απο πανω της η γιαγια μου να κλεει...
...


ειμαι μονη μου,κρυωνω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 13:46:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
huopoios, όντως το όνειρο σου είναι πολύ περίεργο...
Εγώ δεν έχω κάποιο ανάλογο περιστατικό με όνειρα που να βγαίνουν αληθινά και δεν ξέρω καν αν τα όνειρα βγαίνουν.
Τώρα τι να πώ, η δική σου ιστορία είναι παράξενη.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Centarius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 15:39:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Centarius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σίγουρα η εμπειρία και μόνο απο την περιγραφή σου πρέπει να ήταν συγκλονιστική.....
Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το θέμα αλλά είχα δεί σε μια εκπομπή του Χαρδαβέλα αντίστοιχα συμβάντα και πραγματικά έμεινα άφωνος.....απο ότι κατάλαβα και σύμφωνα με τα λεγόμενα των καλεσμένων την ώρα του ύπνου ο άνθρωπος βρίσκεται σε μια λεπτή γραμμή ανάμεσα στην ζωή και τον θάνατο (και εκεί οφείλεται όταν κάποιος δεί κάτι που αργότερα πραγματοποιήται) και αυτό του παρέχει ορισμένες φορές να βλέπει τί πρόκειται να συμβει κυρίως όμως ότι αφορά την ζωή και τον θάνατο.....είτε πρόκειται για μια γέννηση, ανάρωση απο κάποια αρρώστεια είτε για κάποια ατύχημα ή δυστήχημα είτε για κατάληξη απο κάποια αρρώστεια......

ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΔΙΟΣ
ΙΕΡΟΥ ΦΩΤΟΣ
ΕΞ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑΣ ΚΙΝΗΣΑΣΕΣ
ΔΥΟ ΤΕ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΓΑΛΑΞΙΑΣ
ΑΠΟΙΚHΣΑΣΕΣ
ΖΗΝ ΔΙΑΔΩΣΑΣΕΣ
ΕΙΣ ΓΑΙΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΣΕΣ
ΔΙΑ ΤΑΞΕΩΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΙΝ
ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΘΑΡΣΙΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

huopoios
Νέο Μέλος

Greece
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2005, 00:01:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους huopoios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κατ αρχην να ξαναπω πως το ονειρο το ειδε η αδερφη μου κι οχι εγω κι επισης εχει σει κι αλλα δυσαρεστα(λιγοτερο δυσαρεστα...)περιστατικα που απαληθευτηκαν,χωρις αυτο να σημαινει οτι εχει καποιο χαρισμα η οτι συμβαινει με καθε ονειρο της να επαληθευεται να σας πω κι ενα αστειο....
μια μερα ειδε στον υπνο της οτι την ειχε γνωρισει και την ειχε ερωτευτει ο αγαπημενος της καλιτεχνης και οταν μας το αφηγηθηκε τελειωσε με την φραση "τωρα παω να στολιστω γιατι με τα ονειρα μου ......ποτε δεν ξερεις!!!"
αλα τελικα τζιφος

ειμαι μονη μου,κρυωνω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2005, 01:42:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
huopoios, την άλλη φορά μπορεί να είναι πιο τυχερή!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stratis79
Μέλος 2ης Βαθμίδας


430 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2005, 01:51:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stratis79  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν κόβουμε τον ύπνο καλύτερα! Θύμαμαι το 1987 με τα χιόνια αν θυμάστε τότε,είδα στον ύπνο μου τη μαμά μου με πατερίτσες, το πρωί της το είπα. Λοιπόν τρώει μια τούμπα στον πάγο, βρέθηκε μια χριστιανή και τη σήκωσε, τρώει γλίστρα στις σκάλες του γραφείου της και μετά πάνε να τραβήξουν ένα συρτάρι γεμάτο φακέλους και φεύγει το συρτάρι και σκάει μπροστά στα δάκτυλα των ποδιών τους. Τέλικα τη γλύτωσε.

Καλοκαίρι του 1992 βρισκόμουν σε διακοπές και βλέπω στον ύπνο μου να μου λέει ένας γιατρός ότι πρέπει να βγάλω ένα οργανό μου. Ξυπνάω έντρομος. 4 χρόνια μετά το έβγαλα άρον άρον.

Μπορώ να πω κι άλλα προτιμώ να μείνω στα βασικότερα. Μικρότερος πίστευα τα όνειρα αλλά όχι πλέον.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

huopoios
Νέο Μέλος

Greece
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2005, 00:35:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους huopoios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΑς ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ΖΩΗ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ Α.ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΟΝΕΙΡΟ ΗΤΑΝΕ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΤΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΖΟΥΣΕ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΖΩΗ ... ΣΕ ΣΥΝΕΧΕΙΕΣ!!!

ειμαι μονη μου,κρυωνω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2005, 02:05:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτο μου θυμιζει τη μερα που πεθανε ο παππους...
Listen to my story...<-----πολυ Tidus θυμιζει αυτο :D

Ηταν μια φαινομενικα ησυχη μερα.Για την ακριβεια φαινοταν.Ξαφνικα πεταγεται η μανα μου απο το κρεβατι τρομαγμενη και σουπερ συγχυσμενη και παει νευρικα..να πλυνει τα πιατα.Εδω το κουφο και το παραλογο χτυπανε 2 φορες μιας και ποια η ξαφνικη αναγκη να πλυνει τα πιατα ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΤΙΣ 5 ΤΑ ΧΑΡΑΜΑΤΑ???
Οταν μου διγιηοταν την ιστορια,μου ειπε οτι ουτε καν που την ενδιεφερε η λαντζα τετοια ωρα απλα ασυνειδητα πηγε,οπως ασυνηδητα θα μπορουσε να ειχε βαλει πλυντηριο.Εμεινε στην κουζινα περιπου 3-4 λεπτα.Υστερα πηγαινει στο τηλεφωνο και παιρνει στο πατρικο της(ΤΙΣ 5 ΤΟ ΠΡΩΙ) στην επαρχια ωπου εμενε ο ενας της αδερφος μαζι με τον πατερα της.Το τηλεφωνο το σηκωσε η νοσοκομα-βοηθος που φροντιζε τον παππου μου και απαντησε με αγχωμενη φωνη πως ο και οι 2 φυγανε απο το σπιτι και πηγανε στο νοσοκομειο επειγοντως μιας και τον παππου μου τον επιασε τρομερος βηχας.Με την λεξη ''νοσοκομειο'',η αγωνια ειχε φτασει πια σε κρισιμα επιπεδα.Περασαν περιπου λιγη ωρα και τηλεφωνησαν τα αδερφια της μανας μου και την πληροφορησαν για το κακο νεο....
Μετα απο λιγες μερες διαπιστωθηκε πως την ωρα που πεταχτηκε η μητερα μου απο το κρεβατι αγχωμενη,συμφωνα με την αναφορα του νοσοκομειου,εκεινη την ωρα ακριβως αποχωρουσε ο ανθρωπος απο την ζωη.

Και αλλη μια πιο μικρη ιστοριουλα.Αυτη αφορα το θανατο της γιαγιας μου.Η γιαγια μου ηταν σπιτι της στην επαρχια και η μητερα μου σπιτι μας στην αθηνα.Την ωρα που πεθαινε η γιαγια μου,η μανα μου ακουσε μια δυνατη φωνη στα αυτια της να λεει το ονομα της.Μαντεψτε ποιανης φωνης ηταν αυτη...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy