ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Περίεργες και συχνές συμπτώσεις με νούμερα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
neggy
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2005, 16:58:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους neggy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχήν καλωσόρισα μιας και είμαι καινούργιος.

Κατά δεύτερον στο ψητό:

Πριν με πείτε φαντασμένο και υπερβολικό, θέλω να σας πω ότι το φαινόμενο που μου συμβαίνει είναι τόσο συχνό ώστε στην πράξη αποκλείεται να είναι σύμπτωση. Μερικά παραδείγματα:

- 9 στις 10 φορές που θα κοιτάξω ψηφιακό ρολόι, βλέπω περίεργους συνδυασμούς αριθμών. 11:21, 11:11, 12:34, 4:44, 15:15, 00:00, 15:51. Δε συμβαίνει πάντα, όμως συμβαίνει *σχεδόν* πάντα. Σε τέτοιο βαθμό που μπορεί πχ να ξυπνήσω τη νύχτα και να κοιτάξω το ρολόι και να είναι 3:33 ή 5:55.

- Στον υπολογιστή μου! Μπορεί να κάνω πχ. εντολή uptime εντελώς τυχαία επειδή έτσι μου ήρθε και να δω ότι το σύστημα είναι up 17 μέρες, 17 ώρες, 17 λεπτά και 17 δευτερόλεπτα (Αυτό συνέβη χθες και σας δίνω το λόγο μου, έπαθα πλάκα).

- Με εντελώς απίστευτους τρόπους: Το σπίτι που νοίκιασα πριν ένα χρόνο έτυχε να έχει αριθμό 222. Η ip μου στο Internet είναι στατική και εντελώς τυχαία είναι της μορφής ab.bc.cb.ba δηλ. συμμετρική (αυτό μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος admin που βλέπει αυτό το μήνυμα).

Αυτό το πράγμα είναι πολύ έντονο από τον περασμένο Φεβρουάριο. Όποιος έχει ιδέα τι μπορεί να είναι αυτό, να μου πει γιατί έχω ψιλοφρικάρει.

Emerson
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2005, 17:08:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτο συμβαινει και σε μενα παρα πολλες φορες αλλα δεν νομιζω οτι κρυβεται κατι το περιεργο σε ολη την ιστορια. Απλα νομιζω οτι κατα την διαρκεια της μερας κοιταμε το ρολοι μας παρα πολλες φορες και οταν τυχαινει και η ωρα δειχνει τα ιδια νουμερα τοτε απλα μας τραβαει την προσοχη. Για παραδειγμα αν βλεπεις καθε μια ωρα το ρολοι σου και λεει διαφορα νουμερα ασχετα μεταξυ τους δεν θα δωσεις σημασια απλα θα καταγραψεις την ωρα, οταν ομως η ωρα ειναι πχ 14:14 , 21:21, 10:10, κτλ τοτε αυτοματα βλεπεις την ομοιοτητα και σου μενει αποτυπωμενο αυτο που ειδες.
Emerson

ΝΒΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

neggy
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2005, 17:19:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους neggy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Emerson, το σκέφτηκα κι αυτό αλλά δεν ισχύει. Έκατσα και υπολόγισα μέχρι και τις πιθανότητες να πετύχεις 3 ίδια ψηφία στο ρολόι και είναι πολύ μικρές. Μικρότερη από 1% για ρολόι που δείχνει ώρα 12ωρης μορφής και μικρότερη από 0,5% για ρολόι που δείχνει ώρα 24 ωρης μορφής. Επίσης θυμάμαι όλες τις φορές που κοιτάζω το ρολόι και επιμένω ότι συμβαίνει 9 στις 10.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2005, 03:26:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
HERE WE GO AGAIN..
Η χαρά της απορίας.. ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ 2222.. ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΙΑ?ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!!! WHO KNOWS??

never say never **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2005, 18:03:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενδιαφέρον το θέμα και έχει πολύ περισσότερες και περίεργες προεκτάσεις απο όσες νομίζετε. Έχω ένα πολύ καλό φίλο ο οποίος έχει ασχοληθεί πάρα πολύ με το θέμα και θα τον παρακαλέσω αν έχει διάθεση να σας γράψει εδω μερικά πράγματα. Πάντως σαν αρχή θα σας πω να παρατηρήσετε ξεκινώντας ίσως απο ανθρώπους του στενού σας περιβάλλοντος και μετά να το παρατηρήσετε και σε άλλους ανθρώπους που τυχόν γνωρίζετε. Άνθρωποι οι οποίοι έχουν πολύ καλή σχέση με το χρήμα συνήθως έχουν στην ημερομηνία γέννησής τους με κάποιον τρόπο τον αριθμό 20. Είτε βγαίνει αν μετατρέψετε σε αριθμούς το όνομά τους.
Άνθρωποι με πολύ δύσκολη ζωή συνήθως έχουν τον αριθμό 22.
Κάντε μια αρχική έρευνα σε σχέση με αυτό και μετά το ξανασυζητάμε αν παρατηρήσετε κάτι ενδιαφέρον...
Επίσης σε σχέση με τους αριθμούς σας προτείνω να δείτε οπωσδήποτε την ταινία "Π". Δύσκολη ταινία αλλά απίστευτα σημαντική...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...

Edited by - Απέριττος on 03/07/2005 18:05:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BRAINSTORM
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 17:40:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BRAINSTORM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα από την δράμα...

Από τις αρχές του φετινού Αυγούστου μέχρι και χθες μου συμβαίνει ένα απλό γεγονός αλλά ομολογουμένως και παράξενο θα έλεγε κανείς..

Την πρώτη μέρα που συνέβη είχα σχολάσει από την δουλεία το βράδυ και κοίταξα να δω την ώρα από ένα ψηφιακό ρολόι σε ένα φαρμακείο.. Η ώρα έδειχνε 22:22... Την επόμενη μέρα κοίταξα το βράδυ την ώρα από το κινητό μου και και διαπίστωσα ότι ήταν 22:22..Αυτό συνέβαινε για περίπου 2 εβδομάδες κάθε μέρα.. Όποτε κοιτούσα την ώρα το βράδυ έβλεπα τον αριθμό 22:22... Μέχρι και εχθές το γεγονός συμβαίνει σχεδόν μέρα παρά μέρα....


Δεν μπορώ να πω ότι τρόμαξα αλλά πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι τυχαίο το γεγονός η αν είναι κάποιο παιχνίδι επανάληψης του μυαλού η κάτι περισσότερο. Μία φίλη μου που έιχε μελετήσει στο παρελθόν αριθμολογία μου είπε ότι κάτι μπορεί να σημαίνει αλλά δεν μπορούσε να καταλάβει ούτε κι αυτή...

Απλά θα ήθελα πολύ αν κάποιος γνωρίζει κάτι να το παραθέσει ρε παιδιά...

Ευχαριστώ...

Φιλικά Νώντας

ΧΤΙΖΩ ΤΟ ΠΑΖΛ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
285 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 17:48:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
neqqv σοβαρα μιλας?εχω το ιδιο "προβλημα" και εγω!
Συγκεκριμενα βλεπω
1:11
2:22
3:33
4:44
5:55
11:11
12:12
Σε σχεδον καθημερινη φαση.Φαινεται αστειο αλλα δεν ειναι.

Edited by - ΝΙΚΟΣGR on 14/10/2005 17:50:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 20:39:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το οτι συμβαινει κατι παραξενο σε εσας δε σημαινει οτι ειναι ενα περιεργο φαινομενο.
Αυτο που συνεβαινε επι 2 ολοκληρες χρονιες, ηταν τις καθημερινες.Ειχα μια δουλεια τις 20:00 , και ξυπναγα σχεδον ΚΑΘΕ φορα τις 19:43(συμβολικος αριθμος,κατι με Β' Παγκοσμιο παιζει).Ομως παρολα αυτα, ενταξυ, τυχη ηταν ή ακομη καλυτερα τροπος ζωης(εσωτερικο μου ρολοι ειχε συγχρονιστει με το κανονικο ρολοι μου).
Επισης ενα αλλο περιεργο ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ φαινομενο ηταν οταν διαβαζα ενα βιβλιο και ακουγα ραδιοφωνο μαζι.Εκει που διαβαζα μια συγκεκριμενη λεξη απο μεσα μου, την ελεγε και το ραδιοφωνο εκεινο ακριβως το δευτερολεπτο.

"Δεν είμαι ήρωας.Οι ήρωες είναι ήδη όλοι νεκροί.Εγώ είμαι απλά ένας επιζώντας..."
General Patton(1945)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy