ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Βασικά εγώ ήθελα (Περί αριθμών)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
darkStar
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2002, 18:40:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους darkStar
vasika ego ithela na sas rotiso gia tin simasia tou ari8mou 111 . Einai enas arithmos pou sinanto sixna stin zoi mou.. akoma gia to 28 ...thanks

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 08:41:13  Εμφάνιση Προφίλ
____________________

Πάνα καλώ κρατερόν,νόμιον
κόσμοιο τό σύμπαν.......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2003, 19:34:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy
file darkstar o arithmos 111 h 11:1 sto deixnoun oi pneumatikoi sou subouloi gia na sou poun oti to sumban fotografise tin skepsi sou opos mia lamba anabosbinei an ekanes thetikes skepseis tha sou bgoun etsi opos thes dhl an sou aresoun afeise tis etsi, an oxi zita apo tous pneumatikous sou simboulous na sou poun pos tha tis allaxeis
Filika


Sinexize na anazitas

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Amanda30
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2003, 17:57:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Amanda30
Αγαπητέ Μιλτιάδη,πολλές φορές έχω δει όνειρα με την Κνωσσό,αλλά δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι είμαι επηρεασμένη απ'τα βιβλία ή απ'το γεγονός ότι λατρεύω το χώρο αυτόν.
Συνήθως ονειρεύομαι ότι είμαι στο παλάτι και ότι είμαι ευγενικής καταγωγής αλλά δεν ξέρω τί ακριβώς και βλέπω το παλάτι όπως το παρουσιάζουν τα βιβλία. Βλέπω τα μαγαζιά που υπάρχουν γύρω απ'τον ιερό χώρο και ότι μένω σ΄ένα απ'τα βασιλικά διαμερίσματα. Εχω αγοράσει μάλιστα και ένα δαχτυλίδι με το σύμβολο της Κνωσσού,τα κέρατα του ταύρου και έχω επηρεαστεί τόσο που έχω αρχίσει και γράφω κι ένα μυθιστόρημα σχετικά με το μέρος.Δε θέλω να νομίζεις ότι είμαι κανένα ψώνιο ή ότι είμαι περίεργη αλλά αυτή η αγάπη μου για την Κνωσσό υπάρχει μέσα μου από τότε που ήμουν μικρό κορίτσι.
Αν ξέρεις κάποιον τρόπο να μάθω γιατί συμβαίνει αυτό,χωρίς να βάλω σε κίνδυνο τη σωματική ή πνευματική μου ακεραιότητα,ευχαρίστως να δεχτώ τη βοήθειά σου.

Φιλικά
Amanda 30

Amanda30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2003, 23:19:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78
Καλησπέρα παιδιά!!
Να πω κάτι που μου ήρθε μόλις τώρα...
Για τους λάτρεις των ψηφιακών συστημάτων και του δυαδικού συστήματος αρίθμισης,ο αριθμός 111 στο δυαδικό σύστημα είναι ο αριθμός 7 του δεκαδικού....
Λέτε να σημαίνει κάτι αυτό? Ας το συζητήσουμε φίλοι μου...
Ο Σκοτεινός Άγγελος!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2003, 17:16:16  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ darkStar ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΤΩΝ ΑΡΙΘΜΩΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ.
1+1+1 = 3
2+8 = 10=1+0=1

ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΡΙΘΜΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΝΤΑΣ ???????
ΓΙΑ ΔΩΣΕ ΜΑΣ ΕΝΑ ΔΕΙΓΜΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arzuna
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
155 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2003, 18:17:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arzuna
Προσωπικά ως "Λάτρης των ψηφιακών συστημάτων" (αλλά και του Εσωτερισμού πρωταρχικά - τον οποίο θεωρώ ως ένα είδος ενοποιητικής θεωρίας του Σύμπαντος, ανάμεσα στ'άλλα) πιστεύω πως η σχέση αυτή που ανακάλυψε η φίλη Darkangel_78, ή για να το πούμε ορθότερα, ξαναέφερε στο φως (!!) αντιπροσωπεύει μία εκπληκτική ιδέα (και πραγματικά μπράβο σου Σκοτεινέ Άγγελε )!!

Τώρα απομένει να δούμε εάν μία τέτοια αντιστοίχηση μεταξύ του Δυαδικού συστήματος και της Αριθμοσοφίας και η ανεύρεση σχέσεων μπορεί να γίνει αντικείμενο μελέτης... Οι "αριθμολόγοι" παρακαλώ να σκεφτούν το θέμα και να μας δώσουν την γνώμη τους, εάν είναι εφικτό!

Σκοτεινέ Άγγελε, με την σκέψη σου "χτύπησες διαμάντι"!

"Η Θυσία της Γνώσης είναι πιο μεγάλη από κάθε υλική θυσία. Η Γνώση είναι αυτό που μέσα του, κάθε πράξη φτάνει στο ανώτατο σημείο της"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2003, 18:34:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy
ΑΓΑΠΗΤΗ Amanda30 ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΜΕ Ε-ΜΑΙL ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΧΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΑ ΤΩΡΑ.ΤΩΡΑ ΑΣ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΣΟΥΝΑ ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΚΝΩΣΟ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ ΣΟΥ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΝΗΜΑ ΤΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ ΣΟΥ.ΟΙ ΕΙΚΟΝΕΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΕΣ.ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΡΙΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΒΟΗΘΟΥΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΕΝΑ ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟ Η ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΕ ΤΟΥΣ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΕΙΣ.ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΤΟ ΜΥΘΙΣΤΟΡΗΜΑ ΣΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΔΩΣΕΙΣ?
ΦΙΛΙΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2003, 02:38:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Τώρα, αυτό το Θέμα Συζήτησης είναι ένα ή "δύο σε ένα";

Πιθανώς κάποιοι από τους φίλτατους συζητητές να μπερδεύτηκαν και να ήθελαν να γράψουν σε άλλη Συζήτηση...
Εάν είναι έτσι παρακαλώ την Amanda30, που έθεσε το 2ο ερώτημα, να με ειδοποιήσει μέσω e-mail. Μπορεί άνετα βέβαια να ξεκινήσει ένα καινούργιο θέμα με το ερώτημά της.

Εκτός αυτού το Μέλος darkStar που έθεσε αρχικά το ζήτημα δεν έχει καν απαντήσει για πάνω από έναν ολόκληρο μήνα στις ευγενείς προσπάθειες των υπολοίπων...

Μετά από τα παραπάνω, το θέμα κλειδώνεται και οι περαιτέρω αποστολές μηνυμάτων δεν είναι πλέον εφικτές. Εάν το Μέλος darkStar επιθυμεί να συμμετάσχει, παρακαλώ όπως με ειδοποιήσει με e-mail.

Παρόλα αυτά τέθηκε μία πολύ καλή ιδέα απο την Darkangel_78, όπως πολύ σωστά διαπιστώνει και ο Arzuna, και καλό θα είναι όσοι ενδιαφέρονται να την έχουν υπόψη τους!!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1103516
Maintained by Digital Alchemy