ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΑΠΟΥΛΑ ΧΑΛ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
oxrusa
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2005, 15:08:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους oxrusa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα να σας ρωτήσω τι ξέρετε για την τράπουλα Χαλ.
Που μπορώ να βρω μια τέτοια τράπουλα με τις ερμηνείες φυσικά.

Ακόμα θα ήθελα να μου συστήσετε κάποιον που να μπορεί να σου πει κάποια πράγματα για το μέλλον μου κύριος συμβουλευτικά .
Θα το ήθελα πάρα πολύ να γνωρίσω ένα τέτοιο που να μπορεί να σου πει με ακρίβεια το μέλλον σου. Ξέρω ότι κάποιοι θα διαφωνεί μαζί μου και θα λέτε ότι δεν γίνονται αυτά. Εγώ όμως πιστεύω ότι υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι με τρομερές διορατικές ικανότητες όπου θα ήθελα να τον γνωρίσω.

Ευχαριστώ πολύ,
περιμένω απάντηση

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 02:57:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα οχρύσα,
με όλο τον σεβασμό, αλλά τι θα κερδίσεις αν μάθεις για το μέλλον σου; Κι αν σου πει οτι θα παντρευτείς σε λίγο καιρό, κι αν σου πει οτι θα κάνεις 5 παιδιά, κι αν σου πει οτι θα βγάλεις πολλά λεφτά, κι αν σου πει οτι θα πεθάνεις στην τάδε ηλικία... Εσύ τι κερδίζεις; Εάν νιώθεις ανασφάλεια για το μέλλον σου, εάν ο τυπάς αυτός στα βγάλει όλα ανθηρά, τι θα αλλάξει μέσα σου, στην ζωή σου; Αν στα πει όμως όλα μοχθηρά τότε σίγουρα θα έχει αλλάξει κάτι μέσα σου, θα έχεις ακόμα μεγαλύτερη ανασφάλεια.

Εγώ θα έλεγα να το ξανάσκεφτείς

Ευχαριστώ πολύ

ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 17:24:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή oxrusa

Συμφωνώ απόλυτα με τον Μορφέα. Θα συμπληρώσω, όμως και το εξής :

Καμία τράπουλα και κανένας άνθρωπος με διορατικές ικανότητες δεν μπορεί να σου πει το μέλλον σου ! Γιατί το μέλλον σου το φτιάχνεις ΕΣΥ ! Είναι, βέβαια, "γραμμένα" κάποια πράγματα, όπως π.χ. τα άτομα που θα συναντήσεις στη ζωή σου, οι ευκαιρίες που θα σου παρουσιαστούν, αν έχεις έρθει να δουλέψεις ατομικά ή συλλογικά κ.λ.π. (αυτά μπορείς να τα δείς και μέσα από την Αστρολογία). Από εκεί και πέρα στο χέρι σου είναι αν θα καλλιεργήσεις αυτές τις γνωριμίες ή αν θα αρπάξεις τις ευκαιρίες.

Στο κάτω - κάτω αν τα ξέραμε και όλα δεν θα είχε νόημα η ζωή !

Και αν είχαμε έρθει με συγκεκριμένο πρόγραμμα, ποιος ο λόγος να είμαστε εδώ αφού το νόημα της ύπαρξής μας είναι η εξέλιξη ! Και η εξέλιξη αυτή επέρχεται μέσα από τις δικές μας πράξεις και επιλογές !

Υ.Γ. Αν θες να μάθεις για σένα, μπορείς να επισκευτείς την ιστοσελίδα μας www.greekastrology.gr, να μας στείλεις την ημερομηνία, τον τόπο και την ώρα γέννησής σου να σου πούμε κάποια πράγματα.

Φιλικά

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 22:39:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διόρθωση :

quote:
www.greekastrology.gr

Μπήκε κατά λάθος ένα κόμμα και το site δεν μπορούσε να ανοίξει.

Φιλικά

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lady Croft
Μέλος 1ης Βαθμίδας


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 13:14:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lady Croft  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γιατι ρε σεις κακο ειναι να θελει να μαθει το μελλον της?κ εγω θα το ηθελα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 15:18:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Lady Croft

quote:

γιατι ρε σεις κακο ειναι να θελει να μαθει το μελλον της?κ εγω θα το ηθελα!

Και ποιος δε θα ήθελε να ξέρει το μέλλον του ! Μόνο, που αυτό δεν γίνεται ! Γιατί το μέλλον μας το φτιάχνουμε εμείς ! Αυτά που είναι "γραμμένα" είναι ο σκοπός που έχουμε έρθει στη γη, τα πρόσωπα που θα συναντήσουμε και οι ευκαιρίες που θα μας παρουσιαστούν. Από εκεί και πέρα εμείς κινούμε τα νήματα στο θέατρο της ζωής μας !

Φιλικά

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Amazona
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
109 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 01:10:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Amazona  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΤΡΑΠΟΥΛΑ ΤΟΥ ΧΑΛ?
ΜΥΙΣΤΕ ΜΕ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΜΕΛΛΟΝΤΟΛΟΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΠΟΓΙΑΝΝΗΤΕΣ.

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΜΑΣ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΠΩΣ ΛΕΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΟΣΑ ΑΤΟΜΑ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΟΥΜΕ, ΟΣΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΠΛΑ ΑΥΤΑ,ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΦΤΟ ΜΑΣ, ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΥΞΟΥΜΕ ΣΕ ΠΡΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ!!

"ματαιΟΤΗΣ,ΜΑΤΑΙΟΤΗΤΩ,ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΑΤΑΙΟΤΗΣ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

taurus77
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 13:21:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους taurus77  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους και σε όλες,

για το θέμα που θέσατε, εγώ πιστεύω, πως υπάρχουν πράγματι τρόποι με τους οποίους μπορείς να προσεγγίσεις ή να αποκαλύψεις κάποια σημεία ή κάποια γεγονότα στο μέλλον ενός ανθρώπου.
Ένας από αυτούς τους τρόπους είναι και η χαρτομαντεία. (απλή, χαλ, ταρώ..)

Το θέμα είναι κατά πόσο αυτός που έχεις απέναντί σου είναι πραγματικά χαρισματικός στο να ερμηνεύει σύμβολα και παραστάσεις.
Κομπογιαννίτες υπάρχουν πάρα πολλοί, ακριβώς επειδή η ανασφάλεια της ανθρώπινης ύπαρξης και η ανάγκη επιβεβαίωσης επιλογών και αποφάσεων είναι δυστυχώς μεγάλη.

Και φυσικά καλό είναι να γνωρίζουμε ότι καμία μα καμία τράπουλα δεν μπορεί να αποκαλύψει πράγματα πέρα από το 8μηνο, max. έτος.

Και τέλος.. συν Αθηνά και χείρα κίνει..

Αυτά!!

Taurus77


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

taurus77
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 13:22:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους taurus77  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους και σε όλες,

για το θέμα που θέσατε, εγώ πιστεύω, πως υπάρχουν πράγματι τρόποι με τους οποίους μπορείς να προσεγγίσεις ή να αποκαλύψεις κάποια σημεία ή κάποια γεγονότα στο μέλλον ενός ανθρώπου.
Ένας από αυτούς τους τρόπους είναι και η χαρτομαντεία. (απλή, χαλ, ταρώ..)

Το θέμα είναι κατά πόσο αυτός που έχεις απέναντί σου είναι πραγματικά χαρισματικός στο να ερμηνεύει σύμβολα και παραστάσεις.
Κομπογιαννίτες υπάρχουν πάρα πολλοί, ακριβώς επειδή η ανασφάλεια της ανθρώπινης ύπαρξης και η ανάγκη επιβεβαίωσης επιλογών και αποφάσεων είναι δυστυχώς μεγάλη.

Και φυσικά καλό είναι να γνωρίζουμε ότι καμία μα καμία τράπουλα δεν μπορεί να αποκαλύψει πράγματα πέρα από το 8μηνο, max. έτος.

Και τέλος.. συν Αθηνά και χείρα κίνει.. γιατί η αλήθεια βρίσκεται πάντα κάπου στη μέση..

Αυτά!!

Taurus77


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 17:46:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Amazona

quote:
ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΜΑΣ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΠΩΣ ΛΕΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΟΣΑ ΑΤΟΜΑ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΟΥΜΕ, ΟΣΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΠΛΑ ΑΥΤΑ,ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΦΤΟ ΜΑΣ, ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΥΞΟΥΜΕ ΣΕ ΠΡΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ!!

Αν είναι τα πάντα γραμμένα, όπως λες, τότε τι δουλειά έχουμε εμείς εδώ ;

Φιλικά

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 02:16:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι είναι αυτή η τράπουλα, βρε παιδιά?
Είμαι άσχετος από αυτά... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SoSaT
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
106 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 21:27:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SoSaT  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβάστε το και τα συμπεράσματα δικά σας...

http://mystica.gr/Aquarius.htmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xmavidis
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2005, 10:04:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xmavidis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η παραεπιστήμη πουλάει πολύ φαίνεται...

Όπως έγραψα και σε ένα άλλο post πιστεύω ότι τα πράγματα αυτά που λένε για το μέλλον κάποιου ανθρώπου, ο άνθρωπος εγγλωβίζεται και επιδιώκει να τα κάνει πραγματικότητα.

Enjoy the webΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2005, 11:04:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου, ούτε εγώ πιστεύω σε αυτά απλά από περιέργεια ρώτησα τι είναι αυτή η περιβόητη τράπουλα...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aries0
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
290 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 09:39:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aries0  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σε ολους...

Δεν ξερω γιατι αλλα ενω ειχα απαντησει στον/ην oxrusa αν ενδιαφερεται να βρει μια Χαλ τραπουλα... η απαντηση δεν εμφανιστηκε...

Τελος παντων...αν ενδιαφερεσαι ακομη μου λες να σου πω....

Τωρα ...αν πιστευετε σε <μαντεια> της τραπουλας...!!! η οχι .... ειναι ενα θεμα που δεν ειναι τοσο απλο...!!!!

Δεν μπορεις νε λες ναι πιστευω η οτι δεν πιστευω...πρεπει να ξερεις...για να το αποδεχτεις η να το απορριψεις....!!!!

Η τραπουλα ειναι ενα μεσον που μπορει καποιος να " δει " καποια πραμματα...

Θα μπορουσε να μην ειναι τραπουλα...να ειναι μια κρυσταλλινη σφαιρα...να ειναι καφες... να ειναι κοκκαλακια που ριχνουν οι <μαγοι> καποιας φυλης .....

Αυτο λοιπον ειναι το -μεσον- που μπορει να συγκεντρωθει καποιο ατομο με ικανοτητες και να μπορεσει να πει καποια πραμματα...!!

Αν οι συμβολισμοι της τραπουλας βοηθανε...τοτε " πιστευουμε " στην τραπουλα.....

Μπορεις να κοιτας μια μπουκαλα νερο και μεσα ....να " βλεπεις " διαφορα....

Μερικοι η μαλλον πολλοι ..εχουν γινει " χαρτομαντεις " για να οικονομανε...οσα κοροιδα...προσελθετε....!!!αλλα μην τα κανουμε ολα ισα ...εξ αιτιας αυτων...

Αυτα ...

Sunrise zero


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lull7
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 12:11:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lull7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σας!
Αν και νέα εδώ, όποτε γράφω σ'αυτό το forum δεν μου απαντάει κανείς :(
δε πειράζει.... να καταθέσουμε τις εμπειρίες μας και τις σκέψεις μας, γι'αυτό είμαστε εδώ... έτσι δεν είναι?
Δε ξέρω αν θα ήθελα να μάθω το μέλλον μου πλέον μετά από αυτό που μου είχε συμβεί... πάνε χρόνια... είχα γνωρίσει έναν ο οποίος υποστήριζε ότι έλεγε τα χαρτιά και ότι έχει κληρονομικό χάρισμα.... εγώ μικρή και αφελής τον πίστεψα γιατί για κάποια πράγματα από το παρελθόν είχε πέσει μέσα.... ένα από αυτά που μου είπε ήταν ότι ένας πολύ καλός μου φίλος θα πεθάνει!!!! Άκουσον, άκουσον!!!
Μετά από τόσα χρόνια ο φίλος μου ζει και βασιλεύει βέβαια, αλλά μπορείτε να φανταστείτε πως είχα νιώσει τότε.....
Το να γνωρίζεις το μέλλον σου είναι δελεαστικό, αλλά τελικά ποιο είναι το κόστος?
Έχω μάθει στη ζωή μου ότι όλα είναι δούναι και λαβείν....

"Η ζωή είναι απλή, εμείς την κάνουμε περίπλοκη"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 12:46:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε πιστεύω πως γνωρίζει κανένας το μέλλον για να αποφανθεί για αυτό.
Μόνοι μας το διαμορφώνουμε αυτό.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 21:23:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΙΑ ΓΛΥΚΕΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!

ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙΑ... ΕΔΩ ΚΑΙ 8 ΜΗΝΕΣ ΡΙΧΝΩ ΤΗΝ DESTE (ΤΗΝ ΤΡΑΠΟΥΛΑ ΤΗΣ ΚΑΤΙΝΑΣ). ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΤΡΑΠΟΥΛΑ ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΗ ΡΩΤΑΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΣ... Ο,ΤΙ ΕΧΩ ΠΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ!!!!!!! ΕΙΤΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΕΙΤΕ ΟΧΙ... ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΑ ΕΡΜΗΝΕΥΣΩ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΜΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΕΙΚΟΤΗΤΑΣ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ, ΔΗΛΑΔΗ, ΤΑ ΛΕΩ ΟΠΩΣ ΜΕ ΒΟΛΕΥΟΥΝ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ...

ΦΙΛΕ/Η aries0 ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΑΠΟΥΛΑ ΧΑΛ... ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΩ?


ΦΙΛΙΚΑ.....


ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 00:28:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θα μπορουσε να μην ειναι τραπουλα...να ειναι μια κρυσταλλινη σφαιρα...να ειναι καφες... να ειναι κοκκαλακια που ριχνουν οι <μαγοι> καποιας φυλης .....

Αυτο λοιπον ειναι το -μεσον- που μπορει να συγκεντρωθει καποιο ατομο με ικανοτητες και να μπορεσει να πει καποια πραμματα...!!



..συμφωνω!
ομως τι σχεση εχει η χαρτομαντεια στο φορουμ της Αστρολογιας;;;;
--για να μην προτεινω παλι το κουμπι επανω δεξια(αναζητηση) οπου μπορειτε να βρειτε τουλαχιστον δυο θεματα για την απλη τραπουλα...
:(---

Αμαλιααααα...!!!!!

Ατμα
...καμμια θρησκεια ανωτερη της αληθειας



cprtght@tm@2005

Edited by - ΑΤΜΑ on 04/08/2005 00:31:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 17:13:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για να θελει ενας ανθρωπος να μαθει για το μελλον του, σημαινει οτι το παρελθον του ηταν... ας πουμε περιπετειωδες. ετσι προσπαθει να προλαβει συμφορες, λαχταρες κτλ.

πχ η προβλεψη μπορει να σε βοηθησει σε ενα θεμα υγειας. δεν ειναι μονο τα ερωτικα

οταν λοιπον σου βγαινει συνεχεια αρρωστια κτλ καλο ειναι να κανεις ενα τσεκ απ. μπορεις να το προλαβεις ετσι. (πλην ανιατων περιπτωσεων).

και ναι εχει σημασια να γνωριζεις κατι τετοιο ή να μαθεις οτι θα σε κοροιδεψουν στην δουλεια σου και να εχεις τα ματια σου δεκατεσσερα.

τωρα το να τα ριχνεις για να μαθεις εαν σε κερατωνει ο γκομενος ειναι ατοπο.

τα πρακτικα θεματα εχουν αξια. τα υπολοιπα φτιαχνονται.

Κι ολα αυτα που φοβαμαι ειναι ακομα εδω, σαν κερι που λιωνει η αγαπη καιει και λυτρωνει, ιερο και μεγα το χθες που κρυβει μια γυναικα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Isidora
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2005, 02:33:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isidora  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη oxrusa,

Γειά σου και από μένα,

Η hal, είναι μια πολύ εύχρηστη και εύκολη, θα μπορούσαμε να πούμε για
ένα αρχάριο..., τράπουλα.

Πραγματικά είναι σωστή εκλογή να ξεκινήσεις, από αυτή, δεδομένου και του ότι για μένα, είναι από τις πλέον αξιώπιστες τράπουλες, επάνω στις προβλέψεις...

Δεν ξέρω, αν επιτρέπεται να σου γράψω, στο fotum, που θα την βρεις, γιατί δεν είναι ευρέως διαδεδομένη..., για να μπορείς να τη βρεις οπουδήποτε.

Αυτό όμως που μπορώ να σου πω, αυτή τη στιγμή, είναι ότι μέσα στην τράπουλα, υπάρχει και ένας μικρός συνοπτικός οδηγός, στον οποίο θα βρεις τις έννοιες των συμβόλων περιληπτικά, αλλά στο ίδιο μαγαζί, θα βρεις και το βιβλίο, το οποίο περιέχει πολλές περισσότερες πληοφορίες...

Εκτός όμως από αυτά, έχω και εγώ στην συγκεκριμένη τράπουλα, πάνω από... πολλά χρόνια εμπειρίας..., πάρα πολλά...
Αν λοιπόν δυσκολευτείς σε κάτι, θα τα πούμε...

Περιμένω λοιπόν, την απάντησή σου...

Edited by - Isidora on 22/08/2005 02:38:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2005, 23:44:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητη Isidora,
θα ήθελα σε παρακαλώ να μου πεις κι εμένα που μπορώ να την βρω σε παρακαλώ
αν θες στειλε μου mail και πες μου
Ευχαριστώ

Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντοσ και οδηγός του μέλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 01:22:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ομως τι σχεση εχει η χαρτομαντεια στο φορουμ της Αστρολογιας;;;;

ATMA
έχεις δίκιο,
δυστυχώς όμως, οι θεματικές κατηγορίες των forums - όπως είναι διαμορφωμένες την παρούσα στιγμή - δεν παρέχουν την κατάλληλη εξειδίκευση για να μπορέσει να τοποθετηθεί επακριβώς το συγκεκριμένο θέμα.
Οι κατηγορίες αυτές θα αλλάξουν και θα εμπλουτιστούν σύντομα (μαζί και με τις υπόλοιπες αλλαγές στα forums) και η θεματική κατηγορία .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-. θα τροποποιηθεί έτσι, ώστε να περιλαμβάνει και τέτοια θέματα, όπως το παρόν.
Για τον λόγο αυτό, είναι καλύτερα το θέμα αυτό να παραμείνει ως έχει.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2005, 14:53:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
ομως τι σχεση εχει η χαρτομαντεια στο φορουμ της Αστρολογιας;;;;

ATMA
έχεις δίκιο,
δυστυχώς όμως, οι θεματικές κατηγορίες των forums - όπως είναι διαμορφωμένες την παρούσα στιγμή - δεν παρέχουν την κατάλληλη εξειδίκευση για να μπορέσει να τοποθετηθεί επακριβώς το συγκεκριμένο θέμα.
Οι κατηγορίες αυτές θα αλλάξουν και θα εμπλουτιστούν σύντομα (μαζί και με τις υπόλοιπες αλλαγές στα forums) και η θεματική κατηγορία .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-. θα τροποποιηθεί έτσι, ώστε να περιλαμβάνει και τέτοια θέματα, όπως το παρόν.
Για τον λόγο αυτό, είναι καλύτερα το θέμα αυτό να παραμείνει ως έχει.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!


ωραια ιδεα Αμαλια.)


Αrwen Undomiel...the truth within

cprtght@tm@2005

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy