ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 αστρολογικές αναλύσεις
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
medoysa
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 00:55:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medoysa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ήλιος Ταύρος 20.03 Asc-Ωροσκόπος Τοξότης 17.37
Σελήνη Παρθένος 7.10 II-2ος Αιγόκερως 28.34
Ερμής Ταύρος 9.11 III-3ος Ιχθείς 16.33
Αφροδίτη Ταύρος 28.11 IV-4ος Κριός 21.34
Άρης Ιχθείς 1.54 V-5os Ταύρος 14.58
Δίας Υδροχόος 11.30 VI-6ος Δίδυμοι 2.31
Κρόνος Δίδυμοι 19.37 VII-7ος Δίδυμοι 17.37
Ουρανός Ζυγός 19.49 R VIII-8ος Καρκίνος 28.34
Ποσειδών Τοξότης 6.30 R IX-9ος Παρθένος 16.33
Πλούτων Ζυγός 1.57 R MC-Μεσουράνημα Ζυγός 21.34
Λίλιθ Τοξότης 19.13 XI-11ος Σκορπιός 14.58
Asc node Αιγόκερως 8.54 XII-12ος Τοξότης 2.31
ΜΕΔΟΥΣΑ

ΦΚ

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 06:37:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνα με τις πλανητικες θεσεις, ο ωροσκοπος σου ειναι στις 10,41 του Αιγοκερω. Ετσι εχουμε:
Ηλιο στον 4ο οικο
Σεληνη στον 8
Ερμη στον 4
Αφροδιτη στον 5
Αρη στον 2
Δια στον 1
Κρονο στον 6
Ουρανο στον 9Rx
Ποσειδωνα στον 11Rx
Πλουτωνα στον 9Rx


aaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medoysa
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 11:31:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medoysa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΟΛΥΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.
ΜΕΔΟΥΣΑ

ΦΚΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lady Croft
Μέλος 1ης Βαθμίδας


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 12:56:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lady Croft  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ουτε εγω!πως τα βρισκετε ολα αυτα?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medoysa
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 21:02:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medoysa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΑΚΡΗ

ΦΚΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2005, 13:24:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεδουσα,
ελπιζω να σε καλυψα.

aaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 15:19:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το θέμα αυτό μετονομάζεται σε:
"αστρολογικές αναλύσεις"
από
"ΣΟΣ"
που ήταν η αρχική του ονομασία


κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iisius
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2005, 04:40:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iisius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εχω γεννηθει 08 Μαρτιου 1980, Σαββατο, στις 02:30 το βραδυ, Αθηνα

καποια αναλυσουλα αν δε σας κανει κοπο?

και καποια επεξηγηση, γιατι ειμαι ζωον σε αυτα

tomorrow is not what it used to beΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sentna
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 03:01:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sentna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας!ξερεται και εγω θα ηθελα μια αναλυσουλα γιατι δεν ξερω ωροσκοπο αλλου βρισκω καρκινο και αλλου δυδυμους.....οποτε εχω μπερδευτει με αυτα...
εχω γεννηθει στις 4-4-1979 ωρα 10.50 το πρωι στη γερμανια..
ξερω οτι εχω αρη,ερμη,αφροδιτη στους ιχθεις και σεληνη στον καρκινο...αλλους πλανητες δεν ξερω που...
αν λοιπον σας ηταν ευκολο....λιγη βοηθεια θα την εκτιμουσα δεοντος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dancing verum
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 00:01:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dancing verum  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
agapite/i sentna.θα μπορουσα να σε βοηθήσω αν μου εγραφες πως ονομαζεται ο τοπος γεννησής σου.

Πηγα στο δασος γιατι ήθελα να ζήσω ελευθερα.Ηθελα να ζήσω βαθεια τη ζωη,να ρουφηξω ολο της το μεδουλι.Να βαλω στην ακρη ολ'αυτα που δεν ηταν ζωη και να να μην ανακαλυψω,οταν θα εφθανε η στιγμή να πεθάνω,πως δεν εζησα...

Edited by - dancing verum on 20/08/2005 00:02:27

Edited by - dancing verum on 20/08/2005 00:16:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dancing verum
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 00:15:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dancing verum  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν iisius,

εχεις -ωροσκοπο τοξοτη.
-σελήνη στο σκορπιό και στον 9ο οικο,συνοδος με ουρανό.
-ερμη στα ψαράκια,αναδρομο μεν αλλα σε συνοδο με τον ηλιο σου και στον 3ο οικο
-αφροδίτη στον Ταυρο ,σε θέση και μάλιστα στον 5ο οίκο,συνοδο με χειρωνα,επίσης στον ταύρο
-αρη στην παρθένο,αναδρομο στον 9ο οικο
-δια στην παρθενο,αναδρομο στον 9ο οικο,συνοδος με Αρη
-κρονο αναδρομο στην παρθένο στον 9ο οίκο
-ουρανο στο σκορπιό όπως σου’πα και στο 12ο οικο
-ποσειδώνα στον τοξοτη και στον 1ο οικο
-πλουτωνα στο ζυγο αναδρομο στον 10ο οικο.
Κράτα αυτά τα στοιχεία!

Πηγα στο δασος γιατι ήθελα να ζήσω ελευθερα.Ηθελα να ζήσω βαθεια τη ζωη,να ρουφηξω ολο της το μεδουλι.Να βαλω στην ακρη ολ'αυτα που δεν ηταν ζωη και να να μην ανακαλυψω,οταν θα εφθανε η στιγμή να πεθάνω,πως δεν εζησα...

Edited by - dancing verum on 20/08/2005 00:16:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sentna
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 21:17:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sentna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΑΑΑΑΑΑΑ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...DORTMUND,GERMANYΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dancing verum
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2005, 06:00:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dancing verum  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sentna,sorry poy to argisa...loipon molis to eida.O oroskopos soy einai karkinos.Teleia kai payla 16,51 moires toy karkinoy.

Πηγα στο δασος γιατι ήθελα να ζήσω ελευθερα.Ηθελα να ζήσω βαθεια τη ζωη,να ρουφηξω ολο της το μεδουλι.Να βαλω στην ακρη ολ'αυτα που δεν ηταν ζωη και να να μην ανακαλυψω,οταν θα εφθανε η στιγμή να πεθάνω,πως δεν εζησα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sentna
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 03:16:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sentna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DANCING VERUM!!!
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 19:46:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχει κάτι που να σας κάνει εντύπωση στον παρακάτω αστρολογικό χάρτη;(απευθύνομαι στους γνώστες της τέχνης)
Χρειάζομαι τη βοήθειά σας... αν κάποιος δικός σας άνθρωπος είχε τις συγκεκριμένες πλανητικές θέσεις τι θα του λέγατε?
Ευχαριστώ προκαταβολικά...


Όποιος στο φως ζεστάθηκε, είδε κι έζησε στο φως...
όποιος στο φως τυφλώθηκε, αξιώθηκε αιώνιο σκοτάδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 00:19:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Υπάρχει κάτι που να σας κάνει εντύπωση στον παρακάτω αστρολογικό χάρτη;(απευθύνομαι στους γνώστες της τέχνης)
Χρειάζομαι τη βοήθειά σας... αν κάποιος δικός σας άνθρωπος είχε τις συγκεκριμένες πλανητικές θέσεις τι θα του λέγατε

Μπορείς να μου στείλεις την ημερομηνία, την ώρα και τον τόπο γέννησής σου (αν είναι ο δικός σου χάρτης ή του ατόμου που αντιπροσωπεύει) για να κάνω τη μελέτη στο δικό μου αστρολογικό πρόγραμμα ;

Υ.Γ. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να επισκεφτείς την ιστοσελίδα μας www.greekastrology.gr και το forum μας http://astro.forumup.com/

Φιλικά

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 11:05:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
19-3-1982 05:30 Σάμος

Φιλικά Πάντα


Όποιος στο φως ζεστάθηκε, είδε κι έζησε στο φως...
όποιος στο φως τυφλώθηκε, αξιώθηκε αιώνιο σκοτάδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 11:42:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο χαρτης που εστειλες ειναι για γεννηση στις 17.30 (5.30 απογευμα).
Φιλικα!!!

aaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 12:16:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχεις Δίκιο και σ'ευχαριστώ που το πρόλαβες!!!!!
Αυτό είναι το σωστό!!!

17:30

Όποιος στο φως ζεστάθηκε, είδε κι έζησε στο φως...
όποιος στο φως τυφλώθηκε, αξιώθηκε αιώνιο σκοτάδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 17:46:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Jaya

Από τη μελέτη του ωροσκοπίου (που παραθέτεις παραπάνω) προκύπτει ότι το άτομο αυτό έχει προοπτικές να ανέβει ψηλά και να καταξιωθεί στο χώρο του ! Δείχνει να είναι ευαίσθητο, συναισθηματικό και να αγαπάει την οικογένεια, την αρμονία και την ομορφιά αλλά και πρακτικό, φιλόδοξο και δημοφιλές. Διαθέτει, επίσης και ένα ενδιαφέρον καρμικό παρελθόν. Ίσως έχει αφήσει το στίγμα του στη γη μέσα από την έρευνα, τη συγγραφή, τις ανακαλύψεις, τη θεραπεία κ.λ.π.

Υ.Γ. Υπάρχει κάτι άλλο συγκεκριμένο που θα ήθελες να δω ;

Φιλικά

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 18:43:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι σωστα!...
Η μοντερνα ψυχολογια τα βλεπει ολα και τα θεωρει ολα τελεια.
Αν θες να χρυσωσεις το χαπι....
Δεν αναφερομαι σε σενα Java.
Φιλικα!!!

aaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 22:16:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γλυκιά μου karma σ’ ευχαριστώ πολύ που κάθισες και ασχολήθηκες!

Μία τέτοιου είδους ανάλυση ήθελα πάνω κάτω! Πάντως να προσθέσω ότι το συγκεκριμένο άτομο δυστυχώς πάσχει και από καταθλίψεις… Δεν ξέρω αν φαίνετε και κάτι τέτοιο από τις πλανητικές του θέσεις, καθόλου απίθανο!


Τι ακριβώς εννοείς angi μου…? Περιττό να σου πω ότι παραλίγο να σου στείλω Ε-mail σήμερα το πρωί γιατί με άγγιξε ένα άλλο θέμα που είχες ανοίξει… πιθανών φαντάζεσαι ποιο εννοώ! Σου αφιερώνω την ηλεκτρονική μου υπογραφή…!!!!!

ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑ

Όποιος στο φως ζεστάθηκε, είδε κι έζησε στο φως...
όποιος στο φως τυφλώθηκε, αξιώθηκε αιώνιο σκοτάδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 00:50:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γλυκιά μου karma σ’ ευχαριστώ πολύ που κάθισες και ασχολήθηκες!

Μία τέτοιου είδους ανάλυση ήθελα πάνω κάτω! Πάντως να προσθέσω ότι το συγκεκριμένο άτομο δυστυχώς πάσχει και από καταθλίψεις… Δεν ξέρω αν φαίνετε και κάτι τέτοιο από τις πλανητικές του θέσεις, καθόλου απίθανο!

Και εγώ σ' ευχαριστώ που είσαι τόσο ευγενική !

Στο χάρτη φαίνεται ότι αυτό το άτομο μπορεί να πάσχει από καταθλίψεις. Αυτό, όμως, δεν είναι υποχρεωτικό. Εξαρτάται από το πόσο «ψαγμένο» είναι ένα άτομο και κατά πόσο είναι πρόθυμο να πάρει τα «μαθήματά» του… Έχω μελετήσει ανάλογους χάρτες και έχω διαπιστώσει ότι τα άτομα αντιδρούν διαφορετικά, ανάλογα την περίπτωση. Το πρόβλημα στο άτομο αυτό ξεκίνησε από την οικογένειά του ; Έχει μπορέσει μέχρι τώρα να εκπληρώσει τα όνειρά του ή αντιμετώπισε φραγμούς ; Έχει κολλήσει στο παρελθόν ή έχει εξαρτήσεις ; Για να σε βοηθήσω περισσότερο θα πρέπει να μου γράψεις κάποιες λεπτομέρειες (το πιο σημαντικό, πάντως, για μένα είναι ότι για να μπορέσει να ανοίξει ελεύθερα τα φτερά του θα πρέπει πρώτα να ξεπεράσει κάποιες αρνητικές εμπειρίες από προηγούμενες ζωές του ή από τα παιδικά του χρόνια ).

Φιλικά

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

~Fallen Angel~
Νέο Μέλος

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 13:42:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ~Fallen Angel~  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα μου πει κ εμενα καποιος τον ωροσκοπο μου?αν θελει.... Γεννηθηκα 5-11-'88 2:50 στην αθηνα...

Set me free....your heavens a lie....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 20:12:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα μου πει κ εμενα καποιος τον ωροσκοπο μου?αν θελει.... Γεννηθηκα 5-11-'88 2:50 στην αθηνα...

Set me free....your heavens a lie....


Έχεις ωροσκόπο παρθένο!
Σελήνη επίσης στην Παρθένο,
Άρη στον Κριό
και Αφροδίτη στο Ζυγό

Όποιος στο φως ζεστάθηκε, είδε κι έζησε στο φως...
όποιος στο φως τυφλώθηκε, αξιώθηκε αιώνιο σκοτάδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 20:35:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εξαρτάται από το πόσο «ψαγμένο» είναι ένα άτομο και κατά πόσο είναι πρόθυμο να πάρει τα «μαθήματά» του…

Είναι αρκετά ψαγμένο και έχει μία ωριμότητα και μία εσωτερική γνώση που δεν συναντά εύκολα κάποιος σε συνομήλικούς του… ίσως είναι αυτό με το κάρμα που ανέφερες.

quote:
Το πρόβλημα στο άτομο αυτό ξεκίνησε από την οικογένειά του ;

Νομίζω πως ναι! Δεν είχε καθόλου ευχάριστα παιδικά και κυρίως εφηβικά χρόνια! Αναγκάστηκε να πάρει τη ζωή του στα χέρια του από πολύ μικρός και οι σχέσεις του με τους γονείς του είναι ανύπαρκτες. Κυρίως με τον πατέρα του που έχει να τον δει 5 χρόνια! (Όχι να του μιλήσει, απλώς να τον δει)

quote:
Έχει μπορέσει μέχρι τώρα να εκπληρώσει τα όνειρά του ή αντιμετώπισε φραγμούς ;

Τα τελευταία δύο χρόνια τα επαγγελματικά του και η ζωή του είχαν ανοδική πορεία! Έχει ήδη πραγματοποιήσει το μεγαλύτερο ποσοστό των παιδικών του ονείρων κι αυτό είναι το περίεργο… δεν δικαιολογείτε η κάθοδος της ψυχικής του υγείας, ειδικά στη συγκεκριμένη φάση της ζωής του! Θέλω να τον βοηθήσω αλλά δεν ξέρω πως! Του έχω πει να επισκεφτούμε κάποιον ειδικό (ψυχολόγο) αλλά ούτε που ν’ ακούσει!


quote:
Έχει κολλήσει στο παρελθόν ή έχει εξαρτήσεις ;

Έχει εξαρτήσεις αλλά δεν έχει κολλήσει στο παρελθόν! Έτσι δείχνει τουλάχιστο! Ίσως είναι υποσυνείδητο και δεν το καταλαβαίνει ούτε ο ίδιος!

(Συγνώμη αν έχω ξεφύγει λίγο από το θέμα)

Φιλικά Πάντα...

Όποιος στο φως ζεστάθηκε, είδε κι έζησε στο φως...
όποιος στο φως τυφλώθηκε, αξιώθηκε αιώνιο σκοτάδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 23:20:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Java από ότι βλέπω έχεις κάποιες γνώσεις αστρολογίας και αυτό πιστεύω διευκολύνει τη συνεννόηση μας.

Στο χάρτη του φίλου σου υπάρχουν πράγματι τρείς πολύ σημαντικές προσβολές οι οποίες έχουν άμεση σχέση με την ψυχική υγεία αλλα και με την κατάσταση του νευρικού συστήματος.

Στις αναφέρω ονομαστικά και πιστεύω ότι είσαι ικανός να τις εντοπίσεις και μόνος σου.

1- Η Σελήνη η οποία είναι σε σύζευξη με το νότιο δεσμό βρίσκεται σε μια ασφυκτικά καταπιεστική ζωδιακή θέση,στον Αιγόκερο, και επιπλέον δέχεται μια ισχυρά δυσαρμονική και ακριβέστατη γωνία απο το χορηγό της Κρόνο, γωνία η οποία ισχυροποιείται και απο την ενεργοποίηση του μεσοδιαστήματος Αρη/Πλούτωνα.

2- Ο Ηλιος στους Ιχθείς προσβάλλεται απο το χορηγό του, τον Ποσειδώνα μέσω τετραγώνου ακριβείας.

3- Ο Ερμής στους Ιχθείς, επίσης όχι στην καλύτερη ζωδιακή του θέση ,στον 6ο τομέα της υγείας τετραγωνίζεται από τον Ουρανό ο οποίος βρίσκεται στον 3ο τομέα,τομέας ο οποίος έχει άμεση σχέση με την κατάσταση του νευρικού συστήματος. Το πολύ ικανοποιητικό εδώ είναι ότι ο Δίας στον Σκορπιό-σαν απο μηχανής Θεός και προστάτης- σχηματίζει ένα φανταστικό τρίγωνο με τον Ερμή δίνοντας μια πολύ καλή διέξοδο σε μια κατάσταση που σε άλλη περίπτωση θα ήταν αδιέξοδη.

Πιστευω ότι έχεις τουλάχιστον ένα καλό βιβλιο με αναλύσεις όψεων και αν ανατρέξεις εκεί μελετώντας την σημασία των πιο πάνω όψεων,θα διαβάσεις περίπου τα όσα ο ίδιος ανέφερες στο προηγούμενο μήνυμα σου.

Για την τωρινή κατάσταση τωρα αυτο που μπορώ να σου πω είναι ότι είμαι συγκρατημένα αισιόδοξος. Η αισιοδοξία μου πηγάζει από το ότι παρά το γεγονός του ότι ο φίλος σου δέχεται εδώ και 3 τουλαχιστον χρόνια την ασφυκτική πίεση που προκαλεί η ενεργοποίηση του τετραγώνου Σελήνης-Κρόνου αντέχει, και πραγματοποιεί και στόχους, γεγονός που δείχνει ότι πρόκειται πραγματικά για σκληρό καρύδι. Αν με αυτή τη διαμόρφωση το μόνο που παρουσίασε είναι κάποιες περιοδικές καταθλίψεις μπορούμε να μιλάμε για ένα πολύ καλό σημάδι.

[Την ενεργοποίηση μπορείς να τη διαπιστώσεις αν καταστρώσεις το προοδευτικό του ωροσκόπιο και ρίξεις μια ματιά στις προχωρημένες θέσεις του Ηλιου και του Ερμή στην 20η-22α Κριού σε ευθεία αντίθεση με τον προχωρημένο και γενέθλιοΚρόνο.]

Εδώ βοήθησε και πάλι ο Δίας ο οποίος δέχεται το τρίγωνο του προχωρημένου Μεσουρανήματος στις 7-9 μοιρες του Καρκίνου.

Παρόλα αυτά η προχωρημένη Σελήνη στην 5η του Τοξότη και σε σύνοδο με τον Ουρανό,ενεργοποιεί αυτη τη στιγμή που μιλάμε το μεσοδιάστημα Σελήνης/Κρόνου όντας παραλληλα σε πορεία σχηματισμού τετραγώνου με τον Ερμή στον 6ο. Μιλάμε λοιπον για ένα κρίσιμο διάστημα,έχεις δει πολύ καλά,το καλύτερο για το φίλο σου είναι να ζητήσει τη βοήθεια ενός επαγγελματία ψυχολογου. Η επιστροφή του Δία από διέλευση στη γενέθλια θέση του εγγυάται το καλό αποτέλεσμα μιας τέτοιας προοπτικής. Σε διάστημα 6 μηνών από τώρα θα μπορούμε να μιλάμε για σταδιακή μεν σταθερή δε εξασθένηση της δυσαρμονίας.

Εύχομαι καλή τύχη.

Edited by - Mercury on 20/09/2005 23:31:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 23:26:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σου παραθέτω το γενέθλιο (εσωτερικός κύκλος) και προοδευτικό (secondary progressions) χάρτη του φίλου σου για να μπορέσεις εσύ και οι φίλοι της αστρολογίας να παρακολουθήσετε καλύτερα αυτά που είπα.Δεν πρόσθεσα το χάρτη των διελευσεων για να μην το κάνω ίδιαίτερα περίπλοκο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 16:54:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Mercury, σε γενικές γραμμές ήταν καλή η ανάλυση σου. Νομίζω, όμως,ότι πρέπει να δώσουμε ιδιαίτερη έμφαση στην ισχυρότατη όψη τετραγώνου που σχημάτισε μόλις πριν ένα χρόνο ο Προοδευμένος Ηλιος του φίλου μας με τη γενέθλια Σελήνη του - και σχεδόν ταυτόχρονα την αντίθεση του Προοδευμένου Ηλιου του με το γενέθλιο Κρόνο του. Αυτό το "Ταυ" τετράγωνο που εμπλέκει τα Φώτα ήταν τόσο ισχυρό που σίγουρα συγκλόνισε ένα νέο άνθρωπο (και αναμφίβολα η επήρεια του δεν έχει περάσει ακόμη, αλλά μάλλον βρίσκεται σε ύφεση).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 21:12:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να΄σαι καλά που συμφωνείς αγαπητέ Αστροψυχή...Θα συμφωνήσω μαζί σου ως προς τη σημασία της ενεργοποίησης του γενέθλιου τετραγώνου Σελήνης/Κρόνου από τον Ήλιο,αν και δεν αποδίδω δευτερεύουσα σημασία στη συμμετοχή του προχωρημένου Ερμή στην παραπάνω διαμόρφωση.

Λόγω της θέσης της προοδευτικής Σελήνης σε ακριβέσταστη σύνοδο με τον γεν. και προχ. Ουρανό, και λόγω του ότι αυτή η θέση συμπίπτει με το μεσοδιάστημα του κρίσιμου τετραγώνου Σελήνης/Κρόνου δεν μπορώ να συμφωνήσω στο ότι είμαστε σε περίοδο ύφεσης.Εδώ θα πρέπει να συνυπολογίσουμε και τη διέλευση του Ουρανού από τον γενέθλιο Ερμή η οποία δεν μπορεί να έχει θετικό χαρακτήρα, λόγω της αρνητικής γενέθλιας σχέσης μεταξύ των δύο πλανητών (τετράγωνο).Πάντως ιδιαίτερα ιχυρή έξαρση είχαμε και κατά το τέλος του χειμώνα με αρχές άνοιξης αυτης της χρονιάς, μιας και απο ότι θυμάμαι ο διελ.Κρόνος είχε παραμείνει στάσιμος σε ιδιαιτερα κρίσιμη μοιρα (20η-21η Καρκίνου) για διάστημα 3-4 μηνών.

Πιστεύω ότι η είσοδος της Σελήνης στον δευτερο δεκανό του Τοξότη, σε συνδυασμό με την είσοδο του διελ. Ουρανού στον δεύτερο δεκανό των Ιχθύων (αυτά συμβαίνουν σε 6 μήνες περίπου) θα σηματοδοτήσει και το τέλος της ταλαιπωρίας. Το πολύ θετικό πάντως είναι ότι το τρίγωνο του πρ.Μεσουρανήματος προς το γεν.Δία στο 2ο θα είναι σε πλήρη ισχύ για τα επόμενα 2 χρόνια τουλάχιστον. Και όπως είπα αν το συγκεκριμένο άτομο είναι τόσο δημιουργικό κάτω από τόσο σκληρές "πιέσεις" τότε μπορεί να περιμένει πολύ περισσότερα όταν ελευθερωθεί απο αυτές...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 21:39:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επίσης, μία πολύ σημαντική όψη που θα δεχθεί σύντομα το άτομο αυτό, είναι η σύνοδος του διελαύνοντα Δία με το γενέθλιο Πλούτωνά του (βαθύτερος ψυχισμός, αναγέννηση). Η όψη αυτή θα το βοηθήσει να ανακάμψει ψυχικά, ίσως με τη βοήθεια ενός ειδικού ή με κάποιου είδους ευεργεσία, συμπαράσταση κ.λ.π.

Φιλικά


karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy