ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Τεχνικά θέματα των Forums, Προβλήματα-Λύσεις
 Clickable Link Help
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 12:59:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πως μπορούμε να κάνουμε ένα λίνκ ,το οποίο είναι "σιδηρόδρομος",να του δώσουμε μια μικρότερη ονομασία,κλικάροντας να μας πηγαίνει σε αυτό...?

π.χ να συνδέσω το your link ,έτσι κλικαροντάς το να πηγαίνει http://knockmedown.tripod.com/help/4.html

ευχαριστώ εκ των πρωτέρον.

με απέραντο σεβασμό και αγάπη ο μάνος σας

WHISPERS OF THE DREAMS

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 13:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(url="http://knockmedown.tripod.com/help/4.html")your link(/url)

αντι για στρογγυλες παρενθεσεις () βαλε τετραγωνες []
θα δειχνει ετσι και θα λειτουργει:

your link

Edited by - wolfowitz on 23/07/2005 13:51:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 14:30:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου mano.
Οι οδηγίες που σου έγραψε ο wolfowitz είναι ο σωστός τρόπος.
Θα προσπαθήσω να βοηθήσω λίγο ακόμα:

[url="εδώ μπαίνει το url"]εδώ μπαίνει ο τίτλος ή μία εικόνα ανάμεσα σε [img][/img] [/url]

μπορείς να κάνεις copy την παραπάνω φόρμα και να αντικαταστήσεις τα πράσινα και τα καφέ γράμματα:

-με το url(πράσινα)
-και τον τίτλο ή την εικόνα (καφέ)

του clickable link αντίστοιχα.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 16:16:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Τέστ...

Τέστ

ευχαριστώ:)))))))))))))))))

με απέραντο σεβασμό και αγάπη ο μάνος σας

WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 23/07/2005 16:17:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 11:42:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να δοκιμάσω και γω...

τεστ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 22:52:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας κάνω κι εγώ....

τέστ

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thirdly nostril
Μέλος 2ης Βαθμίδας


177 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 22:10:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thirdly nostril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

http://img397.imageshack.us/img397/2230/klanothiela6px.png

αυτο γιατι δε βγαζει
αν το εχει ετοιμο καποιος ας το πει
να μη μπω στη διαδικασια ξανα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thirdly nostril
Μέλος 2ης Βαθμίδας


177 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 22:12:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thirdly nostril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.cosmopolitan.gr/cosmo/cosmomisc.showthread?fthid=241544Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thirdly nostril
Μέλος 2ης Βαθμίδας


177 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 22:14:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thirdly nostril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

αυτο βγαζει


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2005, 09:44:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε thirdly nostril έγραψες:
quote:

http://img397.imageshack.us/img397/2230/klanothiela6px.png

αυτο γιατι δε βγαζει
αν το εχει ετοιμο καποιος ας το πει
να μη μπω στη διαδικασια ξανα



Στον δικό μου browser (Mozilla Firefox) φαίνεται μία φωτογραφία [πάνω από το URL] η οποία περιλαμβάνει ένα κείμενο με τίτλο "HEELP!!to agori mou.....". Δεν έχω καταλάβει τι εννοείς!!!
Εσύ τι browser χρησιμοποιείς;;

Φιλικά
--Je^3--

Edited by - Jejeje on 03/09/2005 09:46:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thirdly nostril
Μέλος 2ης Βαθμίδας


177 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2005, 15:27:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thirdly nostril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Clickable Link δεν ειιναι το θεμα ?


Η φωτο που λες

quote:

http://img397.imageshack.us/img397/2230/klanothiela6px.png

με το site που εχω παρακατω

quote:
http://www.cosmopolitan.gr/cosmo/cosmomisc.showthread?fthid=241544

μου βγαζει κατι τετοια !!!

http://img397.imageshack.us/img397/2230/klanothiela6px.png" border=0>

τον ιδιο κωδικο (που τον εχω αποθηκευσει στο word ) τον κανω copy paste
όταν τον δοκιμαζω σε αλλα site βλεπω στην προεσκοπιση να δουλεύει κανονικα
ενώ εδώ κατι τετοιο δεν συμβαινει (ουτε φυσικα και στην προεσκοπιση)
από την άλλη όπως βλεπεις η άλλη φωτο που εχω παρακατω ΄παιζει΄κανονικα

ακομα και τις γραμματοσειρες εχω ελενξει μηπως δεν ταιριάζουνε ( κατι φυσικα
χαζο αφου όταν τις βαζουμε στο πεδιο προσαρμόζονται αυτοματα )


τωρα οσο αφορα τον browser - Mozilla καλυτερα αλλα μετα από καποιο φορματ που εκανα βαρεθηκα και το αφησα όπως ειχε
με τα -win- Λες να φταιει αυτό θα το αλλαξω με την πρωτη ευκαιρια να δουμε (εδώ που τα λεμε θα επρεπε ισως και τα ιδια τα χρ αλλα τα εχω συνηθίσει)

εχω τη γνωμη πως καλά θα ητανε να μη μενουνε αναπαντητα εδώ τεχνολογικα θεματα που αφορουνε το site γιατι καποιος που δε θα εχει ξανασυναντησει τετοια θεματα θα πει πως το εχουμε ριξει στην τρελη και μπορει να γινουν παρεξηγησεις

ευχαριστω

Edited by - thirdly nostril on 03/09/2005 15:32:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2005, 17:33:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε thirdly nostril,
σε ευχαριστώ για τη διευκρίνιση. Λοιπόν...
η εντολή που πρέπει να εισάγεις λαμβάνοντας υπόψη ότι η HTML είναι ανενεργή και μόνο ο κώδικας του forum ενεργός είναι η ακόλουθη:

(url="http://www.cosmopolitan.gr/cosmo/cosmomisc.showthread?fthid=241544")(img)http://img397.imageshack.us/img397/2230/klanothiela6px.png(/img)(/url)

Απλά στην παραπάνω εντολή αντικατέστησε τις παρενθέσεις () με αγκύλες [].

To αποτέλεσμα πρέπει να είναι:

Ελπίζω να βοήθησα.
Φιλικά
--Je^3--Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2005, 17:51:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε thirdly nostril,
Από ότι είδα (κατόπιν εορτής!!) χρησιμοποιείς τη σωστή εντολή αλλά (κατά λάθος) έχεις αφήσει ένα space μετά το img tag (όταν το ανοίγεις).
Έτσι πιστεύω ότι θα διορθωθεί το πρόβλημά σου.

--Je^3--Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Atva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
153 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2005, 18:07:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Atva  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ααα!!! ωραίο μου ακούγεται αυτό...για να δοκιμάσω κι εγώ να δω τι παίζει...
λοιπόν...λέω "test" και μπήκα;!

Dear child


"Κονξ Ομ Πανξ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Atva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
153 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2005, 18:20:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Atva  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμμμ...λοιπόν εν μέρει το πέτυχα αλλά κάτι έκανα λάθος στην πορεία και δεν βγαίνει ακριβώς έτσι όπως πρέπει…για πάμε πάλι!!!
Testinggg #2
με το 1, με το 2, με το 3...



"Κονξ Ομ Πανξ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thirdly nostril
Μέλος 2ης Βαθμίδας


177 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2005, 23:52:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thirdly nostril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ευχαριστω για την απαντηση

εδώ όμως υπαρχει ακομα ένα θεμα γιατι όπως λεω

quote:
τον ιδιο κωδικο (που τον εχω αποθηκευσει στο word ) τον κανω copy paste
όταν τον δοκιμαζω σε αλλα site βλεπω στην προεσκοπιση να δουλεύει κανονικα
ενώ εδώ κατι τετοιο δεν συμβαινει (ουτε φυσικα και στην προεσκοπιση)


αρα εδώ πως το εξηγουμε !!!


Αφηνω σε φωτο το αποσπασματακι που εχω αποθηκευμενο στο word



Μηπως φταιει που εχω τις μεγαλες γραμματοσειρες και όταν το επικολλω
Αφηνει από bug καποιο μικρο διαστηματακι ?


Φωτο όπως ακριβως το παιρνει μετα το paste




Από ότι βλεπω τωρα λεει αναλυση οθονης 800Χ600
Την οΘονη μου την εχω στα 1024Χ768
Επειδη θα αρχισω υποθεσεις που αμα παω να της ξανα
σκεφτώ θα αυτοκαραφλιαστω γιαυτο ηθελα ετοιμη απαντηση
αποτη στιγμη που το ηξερε καποιος η τοειχε αντιμετωπίσει


ελπιζω να μην το εκανες με τη βοηθεια του imageshack
αλλα με τον τροπο που λεω

τα σεβημου


Edited by - thirdly nostril on 03/09/2005 23:55:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 02:12:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε thirdly nostril
Tο πρόβλημα μάλλον οφείλεται στον text editor του forum (όταν θα βρω λίγο χρόνο θα το κοιτάξω λεπτομερώς). Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι σε κάθε σημείο στο οποίο η HTML εντολή αλλάζει γραμμή να πατάς DEL ή Backspace για να ευθυγραμμιστεί με την υπόλοιπη εντολή. Δηλαδή στη φωτογραφία που στέλνεις με τον τρόπο με τον οποίο εμφανίζεται η εντολή στον text editor μετά το paste, πήγαινε μετά το img tag [img] και πάτα ένα DEL. Το ίδιο και μετά το "shownthread?" στο τέλος της 1ης γραμμής.

Φιλικά
--Je^3--Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thirdly nostril
Μέλος 2ης Βαθμίδας


177 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 12:19:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thirdly nostril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε θα το σχολιασω …για να μη σε απασχολω ώστε να βρεις τον χρονο να το κοιταξεις
Ως τοτε τα λεμε και για αυτό- που αν το ελεγε καποιος άλλος θα ειχα πεσει κατω από τα γελια

Φιλικά
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 20:29:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε thirdly nostril,
Ο text editor του forum λειτουργεί βάσει του αριθμού των χαρακτήρων των εισαγόμενων λέξεων. Έτσι σε περίπτωση που ο αριθμός των χαρακτήρων μίας λέξης (ή συλλόγου χαρακτήρων) είναι μεγαλύτερος από το πλάτος του πλαισίου εισαγωγής κειμένου (το οποίο καθορίζεται από την επιλογή "Ανάλυση Οθόνης" με default τιμή 800x600), τότε δημιουργείται ένα scroll bar το οποίο επιτρέπει στον χρήστη να μετακινηθεί προς τα δεξιά για να διαβάσει/τροποποιήσει το εισαχθέν κείμενο. Στη δική σου περίπτωση και βάσει των φωτογραφιών που παραθέτεις δεν ισχύει αυτό, αφού βάσει της ανωτέρω λειτουργίας θα έπρεπε το κείμενο να εμφανίζεται σε μία γραμμή. Το λόγο δεν μπορώ να τον ερμηνεύσω αφού σε αντίστοιχο παράδειγμα που πραγματοποίησα (copy-paste από το Word) το αποτέλεσμα ήταν το εισαχθέν κείμενο να εμφανιστεί σε μία γραμμή.

Πάντως δεν μου απάντησες αν με τη λύση που σου πρότινα διορθώθηκε το πρόβλημά σου!

Σημειώνω ότι τα ανωτέρω έχουν δοκιμαστεί μόνο σε browser Mozilla Firefox.

Σε χαιρετώ
--Je^3--Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thirdly nostril
Μέλος 2ης Βαθμίδας


177 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 21:06:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thirdly nostril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τότε δημιουργείται ένα scroll bar το οποίο επιτρέπει στον χρήστη να μετακινηθεί προς τα δεξιά για να διαβάσει/τροποποιήσει το εισαχθέν κείμενο

οχι σε εμενα δεν επιτρεπει τιποτα τετοιο -αφου τα παιρνει μαζη του-

quote:
Στη δική σου περίπτωση και βάσει των φωτογραφιών που παραθέτεις δεν ισχύει αυτό, αφού βάσει της ανωτέρω λειτουργίας θα έπρεπε το κείμενο να εμφανίζεται σε μία γραμμή. Το λόγο δεν μπορώ να τον ερμηνεύσω αφού σε αντίστοιχο παράδειγμα που πραγματοποίησα (copy-paste από το Word) το αποτέλεσμα ήταν το εισαχθέν κείμενο να εμφανιστεί σε μία γραμμή.

δεν εχω παρατηρησει ποτε να τα βαζει σε μια γραμμη !!!
ουτε αυτα που δουλεύουν !!!

αν θελεις βαλε καποια αναλογη φωτο να τα δω και εγω σε μια γραμμη γιατι νομιζα πως(κανεις πλακα)

στον Mozilla δεν ειχα παρατηρησει ποτε καποιο προβλημα Firefox εκδωση θα κοιταξω να βρω αν και ετσι που μου τα λες θα βαλω συντομοτερα ότι εκδοση εχω παραπεταμενη για να δουμε…

quote:
Πάντως δεν μου απάντησες αν με τη λύση που σου πρότινα διορθώθηκε το πρόβλημά σου!

Σου απαντησα τωρα στο πρωτο [ quote ] αν και δεν ξερω προς τι αυτή η αλαζονια προβλημα μου ??? και το λες δευτερη φορα !!!
τι να σου πω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 22:48:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε thirdly nostril,
σου επισυνάπτω τη σχετική φωτογραφία (print screen)


Κάνε κλικ για μεγένθυση.

Στο τελευταίο σου μήνυμα γράφεις:

quote:

Σου απαντησα τωρα στο πρωτο [ quote ] αν και δεν ξερω προς τι αυτή η αλαζονια προβλημα μου ??? και το λες δευτερη φορα !!!
τι να σου πω…


Αλαζονεία; Φίλε μου προσπαθώ να σε βοηθήσω. Αν παρ' όλα αυτά η συμπεριφορά μου σου φάνηκε αλαζονική σου ζητώ συγνώμη.

--Je^3--Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thirdly nostril
Μέλος 2ης Βαθμίδας


177 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 23:27:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thirdly nostril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εχει πλακα αυτό γελασαμεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thirdly nostril
Μέλος 2ης Βαθμίδας


177 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2005, 12:23:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thirdly nostril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συντονιστης λεμε ετσι !!!

Σα να μπαινω μεσα στο μαγαζί σου και να σου λεω πχ εχει πρόβλημα ο τοίχος σου
και μετα να μου λες πως προσπαθεις να δωσεις λυση στο
πρόβλημά μου !!!

τι ασχολουμε τωρα εγω ξερω τις λυσεις αλι στους υπολοιπους που με την
προκλητικη αδιαφορία σας τους βγαζετε χαζους και μετά ενώ εχουνε πεσει σε λακουβες
στο σπίτι σας να τους λετε - εχω γάζες για το πρόβλημα σου

αυτά για τωρα σχετικα με το προβλημα σας

ελπιζω να βοηθησα @#!

--nostril^3--
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2005, 16:44:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε thirdly nostril
quote:

εχει πλακα αυτό γελασαμε


Πραγματικά με χαροποιεί που η απάντησή μου σας χάρισε στιγμές γέλιου και βασικά επιβεβαίωσε την ανωτερότητάς σας.... αφού εσείς γνωρίζετε τις λύσεις ενώ οι υπόλοιποι «βγαίνουν χαζοί» και «πέφτουν σε λακκούβες» από τους προκλητικά αδιάφορους (!!!) συντονιστές.

quote:

Συντονιστης λεμε ετσι !!!
Σα να μπαινω μεσα στο μαγαζί σου και να σου λεω πχ εχει πρόβλημα ο τοίχος σου
και μετα να μου λες πως προσπαθεις να δωσεις λυση στο
πρόβλημά μου !!!
τι ασχολουμε τωρα εγω ξερω τις λυσεις αλι στους υπολοιπους που με την
προκλητικη αδιαφορία σας τους βγαζετε χαζους και μετά ενώ εχουνε πεσει σε λακουβες
στο σπίτι σας να τους λετε - εχω γάζες για το πρόβλημα σου
αυτά για τωρα σχετικα με το προβλημα σας
ελπιζω να βοηθησα @#!


Επιχειρηματολογία τύπου ALTER ή STAR. Σε αυτό το στυλ παρα-λογικής δεν πρόκειται να μπω... δεν είναι δυνατό να μου καταλογίζεις προκλητική αδιαφορία, ενώ την ίδια στιγμή γράφεις ότι προσπαθώ να «βγάλω χαζούς» τα υπόλοιπα μέλη (εκτός από εσένα φυσικά). Φίλε, δεν είναι ανάγκη να μπερδεύεις αυτά που διαβάζεις με αυτά που θα ήθελες να διαβάσεις ή με αυτά που θα ήθελες να γράψεις.

Επί του θέματος τώρα, το οποίο πιστεύω ότι αξίζει συζήτησης. Έκανα δοκιμή και στον IE και ισχύει ότι ακριβώς έγραψες, δηλαδή δεν ανοίγει κάποιο scroll bar όπως στον Firefox. Δυστυχώς το λόγο δεν τον γνωρίζω αλλά θα προσπαθήσω να βρω μία άκρη. Πάντως κάνοντας copy-paste από το Word και ακολουθώντας τη λύση που σου πρότεινα το πρόβλημα λύθηκε, δηλαδή εμφανίζεται η φωτογραφία.

Σε χαιρετώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thirdly nostril
Μέλος 2ης Βαθμίδας


177 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 18:50:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thirdly nostril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(επειδή το γελιο
δεν κανει κακο ….)

φτιαξε επιτέλους
PHP Code στον ΙΕ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 08:02:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε thirdly nostril,
Η εφαρμογή διαχείρισης forum του Esoterica (Snitz) είναι γραμμένη σε ASP οπότε η σύνταξη κώδικα σε PHP δεν νομίζω ότι μπορεί να βοηθήσει στην επίλυση του προβλήματος, εκτός και αν έχεις να προτείνεις μία λύση. Ευχαρίστως να σε ακούσω. Η όποια αλλαγή θα πρέπει να γίνει στα ASP αρχεία και είναι ανεξάρτητη του χρησιμοποιούμενου από τον χρήστη browser, αφού από ότι φαίνεται το πρόβλημα έγκειται στους διαφορετικούς browsers που χρησιμοποιούμε (IE και Firefox).

Σε χαιρετώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thirdly nostril
Μέλος 2ης Βαθμίδας


177 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 10:06:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thirdly nostril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
--εγραψα από την αρχη πως δεν το έχω ετοιμο αυτο--
…δηλαδη θα επρεπε να μπω εγω στη διαδικασια τωρα !!?

Το μονο που θα επρεπε να γινει κατα τη γνωμη μου θα ηταν
να αναρτηθεί καποια ταμπελα


ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΚΤΕΛΟΥΝΤΑΙ ΕΡΓΑ


Edited by - thirdly nostril on 07/09/2005 11:30:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thirdly nostril
Μέλος 2ης Βαθμίδας


177 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2005, 18:09:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thirdly nostril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sto: myPhone gr


kai edw !!!

eytoyno !
στον Mozilla Firefox μπιανει ΜΟΝΟ
αμα το βαλουμε σε μια γραμμή ! ! !


συνεχεια εδώ
site με χρησιμες παραπομπες και προγράμματα αλλα και με πολύ γελιο

http://www.e-view.gr/
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy