ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 EΛΛΗΝΟΛΑΤΡΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑΖΙΣΜΟΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
GANYMIDES
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 14:11:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GANYMIDES  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρατηρώντας τον Ελληνοκεντρικό "χώρο" ως προς τις Οργανώσεις του αλλά, κυρίως, ως προς τις περιοδικές του εκδόσεις, χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια επισημαίνει κανείς την απόλυτη διασύνδεσή του με έναν γραφικό Ναζισμό.
Ο ιδιότυπος αυτός Ναζισμός με τον οποίο διασυνδέονται οι εγχώριοι Ελληνολάτρες δεν έχει καμιά σχέση με ένα συγκεκριμένο πολιτικό μόρφωμα ή συζυγώς αντανακλώμενο Κίνημα, αλλά περισσότερο, με ένα αμάλγαμα ψυχολογικής φορτίσεως χωρίς ιδεολογική έδραση που παραπέμπει σε σύμπτωμα συλλογικής νευρώσεως.
Αρχής γενομένης από την περιλάλητη "ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ" έως ελληνοκεντρικές παραθρησκευτικές μικρο-ομάδες, ο εν θέματι χώρος καταυγάζει μιάν ...Ναζιστολατρεία, τελικώς, αντί να εκπέμπει Φως Ελληνικόν!
Είναι, άραγε, όλο αυτό το πλήθος "υποκινούμενο"; Ασφαλώς όχι διότι εξ' όσων φαίνεται κανείς δεν του αποδίδει την οιανδήποτε εκτίμηση και σημασία. Τότε, ποιά τα κίνητρά του και οι στόχοι του; Εδώ ακριβώς βρίσκεται το επικίνδυνο της περιπτώσεως: καταφανής ομαδική ψυχοπάθεια η οποία, εν απογνώσει, μπορεί να οδηγήσει και σε ομαδικά δράματα, όπως συχνά και σε παγκόσμια κλίμακα είναι παρατηρημένο!
Ο συγκεκριμένος αυτός χώρος εξάγει πραγματικό κοινωνικό κίνδυνο διότι διαμορφώνει νοσηρές συνειδήσεις οι οποίες διαλανθάνουσες της (απονευρωμένης, έτσι και αλλοιώς...) παρατηρητικότητος των Κοινωνιών
διασπείρουν την ψύχωσή τους! Χαρακτηριστικά παραδείγματα;
1.O Αντιδήμαρχος Αθηναίων Ι.Παπαθανασίου ο οποίος υπήρξε βασικός αρθρογράφος του περιοδικού της "ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ" υπό το ψευδώνυμο ΦΟΙΒΟΣ ΝΑΤΣΗΣ και ο οποίος συνέγραφε υπέρ του ...Αδόλφου Χίτλερ και των ομοίων του!!
2.Ο "συγγραφεύς" μπουρδολογιών και βασικός συνεργάτης του περιοδικού "ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ" Γιάννης Γιαννόπουλος ο οποίος υπήρξε υπαρχηγός της "ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ" από την οποία εξεδιώχθη λόγω της αποπείρας του να αναλάβει την "ηγεσία" της απομακρύνοντας τον τότε "αρχηγό".
3.Ο "συγγραφεύς" συνωμοσιολογικών φαιδροτήτων (επίσης!!) στο περιοδικό "ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ" Γιώργος Ηλιόπουλος ο οποίος υπήρξε από τα βασικά στελέχη της "ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ", άμεσος συνεργάτης του "αρχηγού" της Νίκου Μιχαλολιάκου και συγκατηγορούμενος του τελευταίου (1981)για υπόθεση τυφλής τρομοκρατίας με εκτεταμένη χρήση βομβών σε κινηματογράφους, έχοντας μάλιστα παραμείνει και στην Φυλακή!! Φαίνεται, τελικώς ότι το "ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ" αποτελεί φιλόξενη "φασιστότρυπα" υπό την συγκάλυψη ψευδεπιγράφων σκοπών και προθέσεων.
4.Στο περιοδικό "ΑΠΟΛΛΩΝΕΙΟΝ ΦΩΣ" διαπιστώνουμε την απόλυτη ταύτιση του εκδότη του Ιωάννη Χαραλαμπόπουλου με τον στυγνότερο Ναζισμό, με άρθρα υππέρ της Αρίας Φυλής, του Τρίτου Ράϊχ, της ρατσιστικής ψευδο-ολυμπιάδας του 1936, ενώ, ο ίδιος "εκδότης" υπήρξε και ο ...εκδότης του ευαγγελίου του Τρίτου Ράϊχ "Ο ΜΥΘΟΣ ΤΟΥ 20ού ΑΙΩΝΟΣ" του συνεργάτη του Α.Χίτλερ Α.ΡΟΖΕΜΠΕΡΓΚ το οποίο μετέφρασε ο εκ Θρεσσαλονίκης ναζιστής Θανάσης Γκέκας "αρχηγός" της ναζιστικής Οργανώσεως "ΑΡΜΑ" και άλλοτε "συναρχηγός" της "ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ" του τομέως Β. Ελλάδος!!

Ο κατάλογος θα μπορούσε να πάει πολύ μακρυά, αλλά δεν είναι αυτός ο στόχος του γράφοντος. Σκοπός του γράφοντος είναι η υποβολή ενός προβληματισμού εν όψει της επικινδυνότητος μιάς υπό ραγδαία διαμόρφωση καταστάσεως: Γιατί οι "καταναλωτές" αναγνώστες αυτών των αποπροσανατολιστικών εντύπων δεν μποϋκοτάρουν όλους αυτούς τους ελλαδεμπόρους οι οποίοι ξεπουλούν την σάπια πραμάτειά τους με ψευδή "ετικέτα"; Γιατί, ακόμη και μέσα από στήλη της παρούσης "Αγοράς" προφανέστατα καλοπροαίρετος πλην απληροφόρητος συνομιλητής μου συνέστησε να μελετώ το ..."ΑΠΟΛΛΩΝΕΙΟΝ ΦΩΣ" και να εμπιστεύομαι τον εκδότη του Ιωάννη Χαραλαμπόπουλο, ο οποίος ειρήσθω εν παρόδω, εξεδιώχθη από την Στοά Ροδοσταύρων Κυψέλης στην οποία ήταν βασικό στέλεχος (!!) όταν κ α τ ε χ ρ ά σ θ η το χρηματικό ποσόν το οποίον προωρίζετο για την εξόφληση λογαριασμών Δ.Ε.Κ.Ο. της Στοάς;;;!!!
Αγαπητοί συνομιλητές τι απαντάτε εφ΄όλων τούτων των νοσηρών και τραγελαφικών;;;
ALF
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
162 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 14:54:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ENΔΙΑΦΕΡΟΝ - ΠΟΛΙΤΙΚΑ - ΚΤΛΠΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 16:11:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΕΡΙ ΤΗΣ ΑΡΧΑΙΟΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΣΚΕΨΗΣ ΣΑΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΟΝ ΔΑΥΛΟ..
ΤΙ ΛΕΣ ?

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 17:07:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου GANYMIDES.
Καλύτερα είναι να συζητηθεί το συγκεκριμένο θέμα στην ενότητα
Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.

Μεταφέρεται λοιπόν εκεί, από την κατηγορία .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-. όπου άνοιξε.

Επίσης, συνιστώ λίγη προσοχή, σχετικά με την κριτική που ασκείται στο παρόν θέμα, και αφορά πρόσωπα αλλά και εκδόσεις.
Εφόσον ο παρόν χώρος είναι δημόσιος, καλό θα είναι να αποφεύγεται η άμεση και ονομαστική δημοσίευση συμπερασμάτων, υποθέσεων κ.λπ.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

χρυσος Κλωνος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Macao
130 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 18:07:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους χρυσος Κλωνος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομιζω οτι εχουμε μια ακομα γενικευση, με ολιγην απο συνομωσιολογια κι απο κινδυνολογια.
Δεν διαφερουν καθολου απο αυτα που λενε οι χριστιανοι για τους παλαιοθρησκους και τουμπαλιν, οι δεξιοι για τους κομουνιστες και οι κομουνιστες για ολους.
Εχουμε γεμισει φοβιες, αλλα το χειροτερο ειναι οτι σε τακτα χρονικα διαστηματα επανερχεται το αυγο του φιδιου.
Μολις κουνιεται κατι αντιεβραικο απο καπου θα ξεπεταχτει το αυγουλακι!!!

Υ.Γ.Για τις κατηγοριες που αναφερεις για τους διαφορους, υπαρχουν δικαστικες αποφασεις?
Αν ναι καλο θα ηταν να τις δουμε.
Ετσι κι αλλιως καθε χωρος (ιδεολογικος και μη) εχει τους κοινωνικα σκαρτους του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GANYMIDES
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 20:50:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GANYMIDES  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ beyond, περί "ΔΑΥΛΟΥ" ουδεμία αντίρρηση. Είναι αξιοπρεπέστατο έντυπο και λίαν περιεκτικό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GANYMIDES
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 21:02:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GANYMIDES  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή amalia,
δεν ασκώ κριτική αλλά αναφέρομαι σε πραγματικά και ήδη δημοσιευμένα περιστατικά χωρίς ποτέ να τα αντικρούσουν οι αναφερόμενοι. ’λλωστε είναι δημοσιευμένο ότι ο τότε Αντιδήμαρχος έπεισε τον Δήμαρχο Αβραμόπουλο να καθιερώσει ως "σημαία" του Δήμου τον Κέλτικο Σταυρό!
Αγαπητέ Χρυσέ Κλώνε (κατά το "ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ" μήπως...;) ευστόχως αναφέρεσαι σε ...φίδια τα οποία, αντί οπών φωλιάζουν σε ψευδεπίγραφα, λαθρόβια ως επί το πολύ και παραπλανητικά έντυπα και διευθύνσεις... Όση φαντασία κι αν διέθεσα δεν ενετόπισα να εξετόξευσα κάποια κατηγορία κατ΄ουδενός, συνεπώς τίνι τρόπω να προκύψει ..."καταδικαστική απόφαση" την οποία ευφαντάστως ζητάς; Το κείμενό μου και σαφές είναι και αναφέρεται επί συγκεκριμένης "ανόμου" και ανιστορήτου σχέσεως, ήτοι, του Ελληνισμού με τον Ναζισμό. Εάν έχεις διαφορετικήν άποψη ευχαρίστως να την ακούσω... Εάν όχι χρόνου φείδου και μακρυά από ...φίδια! Να είσαι καλά!

Edited by - GANYMIDES on 24/07/2005 21:07:02

Edited by - GANYMIDES on 24/07/2005 21:07:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2005, 01:36:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ ενδιαφέρον θέμα. Κατά σύμπτωση, μόλις διάβασα σε άρθρο εφημερίδας για τις σχέσεις Γ' Ράϊχ και Αποκρυφισμού, τη ρήση του Αντόρνο "ο αποκρυφισμός είναι η μεταφυσική των ανόητων". Θα ήταν ψέμα να πω πως αποδέχομαι πλήρως την άποψη αυτή. Σε κάποιες περιπτώσεις, όμως, θα εξηγούσε αρκετά πράγματα.
Ίσως να βοηθούσε αν ο "κατάλογος" μάκραινε λίγο. Νομίζω πως δεν υπάρχει αρκετή ενημέρωση για το ζήτημα.

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

χρυσος Κλωνος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Macao
130 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2005, 07:24:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους χρυσος Κλωνος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ Χρυσέ Κλώνε (κατά το "ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ" μήπως...;) ευστόχως αναφέρεσαι σε ...φίδια τα οποία, αντί οπών φωλιάζουν σε ψευδεπίγραφα, λαθρόβια ως επί το πολύ και παραπλανητικά έντυπα και διευθύνσεις... Όση φαντασία κι αν διέθεσα δεν ενετόπισα να εξετόξευσα κάποια κατηγορία κατ΄ουδενός, συνεπώς τίνι τρόπω να προκύψει ..."καταδικαστική απόφαση" την οποία ευφαντάστως ζητάς; Το κείμενό μου και σαφές είναι και αναφέρεται επί συγκεκριμένης "ανόμου" και ανιστορήτου σχέσεως, ήτοι, του Ελληνισμού με τον Ναζισμό. Εάν έχεις διαφορετικήν άποψη ευχαρίστως να την ακούσω... Εάν όχι χρόνου φείδου και μακρυά από ...φίδια! Να είσαι καλά!




Κατ' αρχην, για να επικοινωνησουμε να τακτοποιησουμε την ορολογια μας:
Αλφον) Χρυσος κλωνος: Απο το γνωστο πονημα του Frazer περι θρησκειας και μαγειας. (Στο συνιστω, ειναι πολυ χρησιμο)
Βητον) Το αυγο του φιδιου: Απο την γνωστη ταινια του Μπερκμαν για τις συνθηκες (κατα Μπερκμαν) γενεσης του ναζισμου στην Γερμανια.
Γαμον)Η σχεση Ελληνισμου και ναζισμου ειναι καθε αλλο απο ανιστοριτος.
Πολυ μεγαλο θεμα για να στο εξηγησω εφ απαξ κι ελπιζω να μπορεσουμε να το αναπτυξουμε.
Για αρχη μπορω να σου πω οτι,η ερμηνεια της ιστοριας γινεται σε πολλα επιπεδα. ( Προσοχη: η λεξη κλειδι ειναι η ερμηνεια ) Φυσικα αυτο περιλαμβανει και την συγχρονη ιστορια.
Δελτον) Προσπαθησε να μιλας και να κρινεις χωρις στερεοτυπα.
Η βασικη μου αντιρηση ειναι οτι γενικευεις τα οσα διαβαζεις σε μερικα εντυπα και επισειεις απειλες για την κοινωνια.
Τα γενικευεις δε, κατω απο ενα συγκεκριμενο πρισμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GANYMIDES
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2005, 13:18:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GANYMIDES  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Χρυσέ Κλώνε,
ευχαριστώ για το μήνυμά σου από το οποίο διαφαίνεται μία σαφέστατη pro-Nazism τοποθέτηση η οποία θεωρώ πως είναι αναφαίρετο δικαίωμά σου.
’λλωστε, με πλήρη ψυχραιμία και παρά την όποια αντίθετη δική μου τοποθέτηση, δεν μπορεί παρά να παραδεχθώ ότι κυριαρχεί ως συρμός και μάλιστα σε παγκόσμια κλίμακα...
Ειλικρινώς θα με ενδιέφερε να μου παραθέσεις το σκεπτικό σου, ασχέτως εκτάσεώς του όπως επικαλείσαι. Έχοντας καταλήξει περί του ασυμβιβάστου Ελληνισμού και Ναζισμού θα ήθελα να επαληθεύσω την τοποθέτησή μου ή να την αναθεωρήσω σε περίπτωση υπερισχύσεως αντιθέτων επιχειρημάτων.Και αυτό ακριβώς πιστεύω να σε πείθει ότι ούτε "γενικεύω" ούτε "απειλές κατά της κοινωνίας επισείω" ως με μέμφεσαι(υπεραμυνόμενος της ως άνω pro-Nazism τοποθετήσεώς σου). Απλές επισημάνσεις κάνω...
Πάντα στην διάθεσή σου!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
χρυσος Κλωνος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Macao
130 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2005, 14:02:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους χρυσος Κλωνος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

pro-Nazism




Αυτο δεν το καταλαβαινω.
Για δευτερη φορα: Προσπαθησε να αποφευγεις τα στερεοτυπα. Αν θελεις να κουβεντιαζουμεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GANYMIDES
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2005, 15:18:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GANYMIDES  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Χρυσέ κλώνε,
ας αρχίσω από τα ύστερα...
Χρησιμοποιείς για δεύτερη φορά τον όρο "στερεότυπα".
Μοιραία, η επιτυχής επικοινωνία βαδίζει επάνω σε στερεότυπες συντεταγμένες προκειμένου να γίνονται κατανοητά τα νοήματα. Επίτρεψέ μου να πω εγώ τώρα ότι δεν σε καταλαβαίνω. Πώς θα μπορούσαμε να συνεννοηθούμε εάν δεν ακολουθήσω τα στερεότυπα της νοηματικής σαφηνείας; Εκτός και εάν εννοείς "τα κοινώς παραδεδεγμένα ή παραδεχόμενα" ή κάτι ανάλογο. Παρακαλώ γράψε μου τι ακριβώς εννοείς!
Pro-Nazism (pro=υπέρ στα Λατινικά και είναι αποδεκτό σε διεθνή κλίμακα, σε όλες τις γλώσσες, με την ίδια σημασία) σημαίνει "φιλοναζισμό". Δηλαδή, θεωρώ ότι εκ του έρκους των οδόντων σου, καίτοι κατέβαλες φιλότιμη, τωόντι, προσπάθεια, διέφυγε μία σαφής φιλοναζιστική τοποθέτησή σου την οποία, παρά την διαφωνία μου, επιθυμώ να συζητήσουμε.
Να είσαι καλά!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
χρυσος Κλωνος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Macao
130 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2005, 16:38:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους χρυσος Κλωνος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στερεοτυπα= Κλισε.
Προσπαθησε επισης να μην κατηγοριοποιεις τοσο ευκολα τους συνομιλητες σου. Αλλου (σε αλλο θεμα) μου ειπανε οτι ειμαι βαλτος (απο τους σιωνιστες προφανως). Παρατηρω γενικως μια ταση να μπαινουν ευκολα ταμπελιτσες.
Κυριως απο αυτους που λειτουργουν με στερεοτυπα (κλισε)

Χαιρομαι που πριν μπουμε στην κυριως συζητηση ξεκαθαριζουμε το εδαφος.
Και για να κανω κι εγω μερικες γονιμες υποθεσεις, φανταζομαι οτι οι γνωσεις σου πανω στην ναζιστικη Γερμανια ερχονται μεσα απο ταινιες που περιγραφουν τους "κακους" αντε και κανενα αρθρο στο τριτο Ματι.
Η δε γνωση σου της ιστοριας ειναι απο τα σχολικα βιβλια.


Υ.Γ. Για το ερκος των οδοντων, περιεργως το πετυχες: Ειναι τεραστια και τριζουν πολυ ευκολα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GANYMIDES
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2005, 21:14:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GANYMIDES  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Χρυσέ Κλώνε,
τα μεγάλα δόντια που τρίζουν και, μάλιστα, εύκολα δείχνουν μιάν αταβιστική υπελικτικότητα η οποία ποσώς επηρεάσθηκε από την Εξέλιξη. Πρόσεξέ το λίγο, εκτός, εάν πρόκειται περί παθολογικού συμπτώματος (σημειούται συνήθως κατά την διάρκεια υπάρξεως δυσαρέστων ενυπνίων...) οπότε χρήζει συνδρομής.
Λοιπόν, εάν "στερεότυπα=κλισέ" (cliche) τότε χρησιμοποιείς χαρακτηρισμούς και δη υποκειμενικής σημασιολογίας, οπότε "chaq'un a son gut" κατά την προσφιλή Γαλλική σου γλώσσα!
Συμφωνώ μαζύ σου στην διαδεδομένη συνήθεια της "ταμπελοποιήσεως" πλήν, μακράν εμού. Η διάκριση "pro-Nazism" την οποία σου απέδωσα (και ασχέτως εάν δεν σου αρέσει ενισχύεται και από το πνεύμα του τελευταίου σημειώματός σου...) π ρ ο κ ύ π τ ε ι από το ίδιο το γραπτό σου. Επειδή δε, φαίνεσαι κυρίαρχος των -όποιων- τοποθετήσεών σου, πιστεύω ότι δεν προτίθεσαι να αρνηθείς την ιδεολογική σου πραγματικότητα όπως και εγώ δεν πρόκειται να σου αποκρύψω ότι είμαι Έλλην πολίτης, απόγονος Εβραίων θυμάτων του ναζιστικού Ολοκαυτώματος (με οκτώ συγγενείς-νεκρούς στο ’ουζβιτς και έναν στο Νταχάου) και όπως αντιλαμβάνεσαι την Ιστορία την κατέχω όχι από "σχολικά βιβλία", ούτε από "ταινίες" αλλά από την άμεση και απτή πραγματικότητα της οποίας φυσική συνέχεια είναι και τα σχολικά βιβλία και οι ταινίες και τα ΠΑΝΤΑ τα οποία συμφωνούν στην κακότητα και απανθρωπιά του ναζισμού.
Αντιλαμβάνεσαι λοιπόν, ότι αν σε απεκάλεσαν ...σιωνιστή είναι θετικό διότι μαρτυρά την εγκατάσταση Internet στο Αιγινήτειο!
Να είσαι πάντα καλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
χρυσος Κλωνος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Macao
130 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2005, 22:52:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους χρυσος Κλωνος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

είμαι Έλλην πολίτης, απόγονος Εβραίων



Επρεπε να το ειχα καταλαβει, μια και ονειρευεσαι παντου ναζιστες.
Η προκαταληψη σου ειναι πλεον δεδομενη κι ως εκ τουτου ειμαι υπχρεωμενος να διακοψω την κουβεντα μας.
Εκ κορακου κρα.
Σε οτι σου λεω κρα-κρα θα μου απαντας και καποια στιγμη θα διολησθησουμε στην προσωπικη αντιπαραθεση και δεν θα το ηθελα.
Χαρηκα που τα ειπαμε.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GANYMIDES
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2005, 23:29:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GANYMIDES  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Χρυσέ Κλώνε,
φοβούμαι ότι μία αποχώρηση κατ΄αυτόν τον τρόπο ("κρα") υποδηλώνει παντελή έλλειψη επιχειρημάτων και, προσωπικώς, δεν θα ήθελα να σχηματίσω παρομοίαν εντύπωση για σένα.
Μη αποκρύπτοντάς σου την καταγωγή μου αλλά και την οικογενειακή μου, δραματική ιστορία, κατ΄αρχήν σου δείχνω την καλύτερη των προθέσεων και, ενώ, ως Ισραηλιτικής καταγωγής (τύποις δε και Θρησκεύματος)μετέχων της Ελληνικής Παιδείας (εννοείς ό,τι αυτό σημαίνει) ουδόλως κινδυνεύω να υποπέσω σε ολισθήματα διαπροσωπικών αντιπαραθέσεων.
Δυστυχώς, εν προκειμένω συμπεριφέρεσαι ως Παλαιστίνιος μουτζαχεντίν έτοιμος να εμπρήσεις το Σύμπαν προκειμένου να αποφύγεις τον διάλογο ασχέτως εκατόμβης θυμάτων, όμως, είμαι βέβαιος ότι η Ελληνική ιδιοσυστασία σου δεν θα είναι τελικώς ικανοποιημένη έτσι!
Μπορείς να μου απευθύνεις όσα (μα όσα...) "κρα" θέλεις, όμως μην μου στερήσεις μιάν ευκαιρία να με κάνεις να αναθεωρήσω την πεπεισμένη αντιναζιστική τοποθέτησή μου, εάν βεβαίως διαθέτεις επιχείρημα.
Και εγώ σε ευχαριστώ που τα είπαμε και φαντάζομαι ότι δεν θα οπισθοπλατίσεις την "πρόκληση" ενός Ισραηλίτη συ, ο νουνεχής (και εκ των γραφομένων σου, πάντοτε) φιλοναζιστής.
Λίαν φιλικά!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Smokin_7
Μέλος 1ης Βαθμίδας


73 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 04:12:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Smokin_7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αρρώστια τον τελευταίο καιρό επιδεινώνεται.
Πολλοί Ελληνολάτρες, όλο και περισσότεροι βαδίζουν στα χνάρια των Ναζί. Ισχυρίζονται οτι αυτοί είναι ο ένας και μοναδικός λαός που ανακάλυψε τα πάντα ακόμα και τα διαστημόπλοια ενώ όλοι οι άλλοι είναι σκουπίδια. Προπαντώς οι Εβραίοι είναι υπεύθυνοι για οτικακό συμβένει στον κόσμο και πρέπει να εξαφανιστούν.
Εύγε!!
Προχωρήστε έτσι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
χρυσος Κλωνος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Macao
130 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 07:19:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους χρυσος Κλωνος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια τελευταια απαντηση:
Διαβαζοντας τα οσα εχεις γραψει εδω μεσα (δεν ειναι και πολλα για την ωρα) κατεληξα στο συμπερασμα οτι βασικος σου στοχος ειναι να τραβηξεις την προσοχη. Δεν θα ασχοληθω με το γιατι, περι αυτου υπαρχουν αρμοδιοτεροι εμου, εγω απλα να πω οτι αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου!!!
Πιθανως να μην εισαι καν εβραιος κι αυτη σου η δηλωση να εντασεται στον παραπανω στοχο.

Υ.Γ. Το μονο καλο που ειδα στα οσα εχεις γραψει ειναι το οτι εισαι ο μονος που γραφει "επιτρεψε μου" κι οχι "επετρεψε μου" οπως γραφουν ολοι.
Κατι ειναι κι αυτο!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GANYMIDES
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 17:02:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GANYMIDES  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Χρυσέ Κλώνε,
να πιστέψω ότι εισέτι δεν απεφάσισες να καταλήξεις, αφ΄ενός θεωρώντας με μεροληπτούντα ως "Εβραίο", αφ΄ετέρου θεωρώντας με ως μη "Εβραίο";!Επιτέλους, όταν αποφασίσεις θα είμαι παρών!
Είναι μάλλον άτοπο να στρεφόμεθα εναντίον κάποιου θεωρώντας τον "αυτό" μεταστρεφόμενοι κατόπιν στρεφόμενοι επίσης εναντίον του θεωρώντας τον "μη αυτό". Μάλλον έλλειψη ωρίμου σκέψεως δείχνει...
Και πάντως, δεν αρθρώνεις επιχειρηματολογούντα αντίλογο ενισχύοντα τις πασιφανείς (...) θέσεις σου περί των οποίων εγώ είμαι α μ ε τ α κ ί ν η τ ο ς !
Και κάτι ακόμη: είμαι δεδιδαγμένος την Ελληνική εις επίρρωση ότι εμείς οι "αλλόδοξοι" μετέχουμε της Ελληνικής Παιδείας πλέον ουσιαστικώς εκ "κάποιων" ...Ελληνολατρών υψούντων την δεξιά ανακράζοντες "Heil Hitler!". Aόκνως μοχθώ όχι μόνον ως επαγγελματίας για τα προς το ζην αλλά και ως έλλογον όν για τα προς το ευ ζην.
Σε ευχαριστώ για το ευμενές σχόλιό σου περί την προστακτική του ρήματος. Το μόνον που ελπίζω είναι να απεύχεσαι να προβώ και εγώ σε σχολιασμούς (και όχι μόνον περί των γραφομένων σου αλλά και...)!
Φιλικά!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GANYMIDES
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 17:09:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GANYMIDES  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Smokin 7,
Οι Ναζί σίγουρα -και ευτυχώς!!- δεν είναι "Λαός" ούτε και ποτέ η υπόλοιπη Κοινωνία θα τους επιτρέψει να γίνουν!
Εκείνο που δεν τεκμηριώνεις είναι την άποψή σου περί της συλλήβδην ευθύνης των ...Εβραίων για τα δεινά της Ανθρωπότητος, μια παραίσθηση η οποία άλλοτε ωδήγησε σε Γενοκτονία αλλά και σε ερείπωση στοιχειωδών αξιών!
Αυτήν ακριβώς την απάνθρωπη και ιταμή άποψη την ανεμάσησαν διεστραμμένες "προσωπικότητες" των οποίων τα αβυσσαλέα εγκλήματα εξακολουθεί να πληρώνει η Ανθρωπότητα.
Μην επαναλαμβάνεις το λάθος που επλήγωσε ανεπανόρθωτα την Ιστορία του Πλανήτη μας...
Φιλικά!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2005, 00:56:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι μαθαίνει κανείς...
Δηλαδή τα λεφτά που έδινα για να πάρω το ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ που πάνε ?
Αν υποψιαστώ ότι πάνε υπέρ πατρίδος και τιμής....Κάτι μου μύριζε άσχημα αλλά όχι και τόσο.
Και το ΝΑΖΙ ? Από το nazional ίσως ?
Ποια η ετυμολογία ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 23:50:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eλληνολατρεία και ναζισμός λοιπόν..
Ωραίο θέμα...

Καταρχάς, επειδή οι ταμπέλες πάνε και έρχονται θα ήθελα να μου πεις αγαπητέ GANYMIDES γιατί διάλεξες τον όρο "ναζισμός" αντί του όρου "εθνικοσοσιαλισμός", και αν διακρίνεις κάποια διαφορά ανάμεσα σε αυτά τα δύο.

Είναι γεγονός ότι στον λεγόμενο ελληνοκεντρικό χώρο κάποιοι είδαν ψωμί και άρχισαν να λένε το μακρύ τους και το κοντό τους. Πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου και μία φυλλάδα ονόματι ΓΑΜΜΑΔΙΟΝ(έχει διαφημιστεί και εδώ, στο τόπικ με τα βιβλία) όπου δίαβασα τα απίστευτα: φυλετική αριστερά! ινδοευρωπαϊκό παραλήρημα!! αδελφοσύνες με τα ’ρια, χθεσινά αγριογούρουνα!!! και ένα κείμενο με τίτλο "ο Αντιαστός" που ούτε λίγο ούτε πολύ μας λέει ότι ο σύγχρονος ναζί,αντιαστός πρέπει να είναι κατά των πάντων, να φτιάχνεται μόνο με αλκοόλ και να πουλάει πρέζα στους αστούς, γιατί είναι εχθροί του!!!! Και όλα αυτά πλαισιωμένα από σοβαροφανή άρθρα, για ξεκάρφωμα, που σε καμία περίπτωση δεν συνάδουν με την ελληνικό τρόπο σκέψης.

Παρόμοια αναγνώσματα έχουν κυκλοφορήσει κάμποσα.
Τόσα πολλά που σε σε κάνουν να αναρωτιέσαι, τα πιστεύουν αυτά που λένε οι απλώς παίζουν ένα συγκεκριμένο ρόλο και εξυπηρετούν κάποια συγκεκριμένα συμφέροντα.


quote:
Εκείνο που δεν τεκμηριώνεις είναι την άποψή σου περί της συλλήβδην ευθύνης των ...Εβραίων για τα δεινά της Ανθρωπότητος, μια παραίσθηση η οποία άλλοτε ωδήγησε σε Γενοκτονία αλλά και σε ερείπωση στοιχειωδών αξιών!

Και κάπου εδώ θα ήθελα να μου πεις για αυτήν την Γενοκτονία
Αλήθεια πόσοι ήταν οι νεκροί στο ""Ολοκαύτωμα""? Πες μου γιατί εγώ δεν γνωρίζω..
Τον Φορντ τον ξέρεις?

Διαπερνώντας της νύχτας το σκοτάδι,
έμενα σαστισμένος, φοβισμένος
και αμφιβάλλοντας, σε όνειρα δοσμένος,
που ποτέ άνθρωποι ονειρεύτηκαν...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GANYMIDES
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 00:27:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GANYMIDES  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ DAGON,
η διαφορά μεταξύ "ΝΑΖΙΣΜΟΣ" και "ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ" είναι η αρρωστημένη πρόθεση ανελληνίστων ...Ελλήνων (;) να ελληνοποιήσουν (ημιμαθώς και κατά το ήμισυ, εφ΄όσον στον όρο "ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ" περιέχεται το δεύτερο συνθετικό το οποίο είναι ξενόγλωσσο)την χιτλερική παραφροσύνη. Καμία άλλη διαφορά και εάν θεωρείς ότι υπάρχει την συζητάμε ευχαρίστως.
Το "ΓΑΜΜΑΔΙΟΝ" (=Σβάστικα, εάν σε κάποιους διαφεύγει...) πρόκειται περί σχιζοφρενικής λαθροφυλλάδας εκδιδόμενης από ιδιόρρυθμους νεαρούς ανεπαγγέλτους "σκινάδες" οι οποίοι εμφανίζουν έντονη κρυπτομοφυλοφιλία και, όπως σωστά επισημαίνεις, διακηρύσσουν "ΑΔΕΛΦΟ...ποιήσεις".Τα ονόματά τους είναι γνωστά (βλ.: ISRAELI FORUM) και επίσης είναι γνωστό ότι έφυγαν για λίαν περιέργους λόγους από την "ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ". Μην λησμονούμε ότι η ψυχασθένεια του ναζισμού έχει καθαρώς ανώμαλο σεξουαλικό υπόστρωμα (Ρεμ κλπ).
Μετά από αυτό δεν θα έπρεπε να με ρωτάς να σε ενημερώσω για την Γενοκτονία των Εβραίων από τους ναζί. Η Ανθρωπότητα είναι απολύτως ενήμερη και πιστεύω να εντάσσεσαι στους ...κόλπους της!
Ο Φόρντ υπήρξε ένας επίσης αρρωστημένος αντισημίτης του οποίου τις ανοησίες επλήρωσε η Ανθρωπότητα με 6.000.000 νεκρούς συνανθρώπους μας (για να απαντήσω και στο περί αριθμού ...ερώτημά σου).
Ερώτηση δική μου, τώρα:
Γιατί οι ντόπιοι "νάτσι" ντρέπονται να δηλώσουν αυτή την ιδιότητά τους και, ενώ εμφανίζουν το "δακτυλικό" τους αποτύπωμα, το παίζουν ..."πλαστοπροσωπία";
Φιλικά!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 01:09:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
με 6.000.000 νεκρούς συνανθρώπους μας (για να απαντήσω και στο περί αριθμού ...ερώτημά σου).

Τα θύματα του Β΄Παγκοσμίου ήταν 150.000.000. Οι Ρώσοι μόνο είχαν 20.000.000 νεκρούς. Όλοι αυτοί ήταν νεκροί συνάνθρωποί μας.

Το 1947, το World Almanak, που το εξέδιδε η Εβραϊκή Εγκυκλοπαίδεια των ΗΠΑ αναφέρει ότι το ποσοστό των Εβραίων το 1938 ήταν 15.868.259, Το 1948, η εβραϊκής ιδιοκτησίας New York Times αναφέρει τον επίσημο αριθμό των Εβραίων στον κόσμο: 18.000.000
18.000.000 συν 6.000.000 θύματα=24.000.000 θα ήταν οι Εβραίοι το 1948
έναντι 16.000.000 10 χρόνια πριν. Δηλαδή αύξηση 50% μέσα σε 9 χρόνια!
Τέτοια άυξηση δεν είναι δυνατή στον άνθρωπο ούτε και έχει συμβεί ποτέ.


Εθνικοσοσιαλισμός=national socialism
Ναζιζμός=ο εθνικοσοσιαλισμός εκφραζόμενος από τους Ναζί(Νάτσι), οπαδούς του κόμματος ΝΑSDP, to εθνικοσοσιαλιστικό κόμμα της Γερμανίας.

Το ένα είναι ιδεολογία, το άλλο είναι ταύτιση με τα πρόσωπα, εκφραστές της ιδεολογίας.

Υπάρχει και ο όρος "εθνοκοινωνισμός" στην Ελλάδα, έναντι του "εθνικοσοσιαλισμός", όρος που από όσο γνωρίζω χρησιμοποιείται από την ντόπια ακροδεξιά τουλάχιστον 35 χρόνια.

quote:
Γιατί οι ντόπιοι "νάτσι" ντρέπονται να δηλώσουν αυτή την ιδιότητά τους και, ενώ εμφανίζουν το "δακτυλικό" τους αποτύπωμα, το παίζουν ..."πλαστοπροσωπία";


Εάν ήμουν θα το έλεγα, σειρά μου να σου πω να απαντάς με επιχειρήματα και όχι με ταμπελοποιήσεις. Η προπαγάνδα τελικά δεν ήταν copyright του Γκαίμπελς!

Φιλικά

Διαπερνώντας της νύχτας το σκοτάδι,
έμενα σαστισμένος, φοβισμένος
και αμφιβάλλοντας, σε όνειρα δοσμένος,
που ποτέ άνθρωποι ονειρεύτηκαν...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 08:52:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
GANYMIDE καλημερα!

Ο ναζισμος ειναι παρων!Αλλα οχι εδω.Στην Ελλαδα πολυ μικρος ειναι ο αριθμος.Μα στην Αμερικη ας πουμε ο Ναζισμος επικρατει 100% και επιβαλλει με τον νεο Χιτλερ τον Μπους και τα τσιρακια του(αυτοι απλα φαινονται) σε ολοκληρο τον πλανητη εναν Φασισμο που ο ιδιος ο Χιτλερ θα ζηλευε.
Η Ελλας δεν εχει να φοβηθει ουτε τους 20 αναρχικους ουτε και τους 20 νεοναζιστες.Ειναι και οι δυο γραφικοι,με την διαφορα οτι οι πρωτοι γραφουν ομορφα συνθηματα και οι δευτεροι εχουν πανεμορφο συμβολο.

Οσο για τους εβραιους που πεθαναν στον 2ο παγκοσμιο ειναι ισως μια καραμελα που πρεπει να σταματησει.Ακομα και στο Ισραηλ εχουν παρει πρεφα οτι αυτο δεν πουλαει αλλο.

Θα τολμουσα να πω οτι οι Εβραιοι ειναι ο μονος λαος που πουλαει ακομα τους νεκρους του για να κερδιζει προνομιακη μεταχειρηση!Αφηστε τους νεκρους σας να ησυχασουν επιτελους.
Ολες οι χωρες εχασαν πολλους ανθρωπους.Η ανθρωποτητα γενικα εχασε.

Οι μονοι που κερδισαν ηταν κατι τυποι στην κεντρικη τραπεζα της Αμερικης που βοηθησαν υποτιθεται την ευρωπη να ανοικοδομηθει.
Μημπως γνωριζεις την εθνικοτητα τους;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μηδενιστής
Μέλος 2ης Βαθμίδας


277 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 09:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδενιστής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς εμείς εδώ στην Ελλάδα αγαπητή φίλη ryche ζούμε τον ύπνο του δικαίου. Προσπαθούμε να βρούμε τον Ναζισμό στον εαυτό μας και τους ομοεθνείς μας, και κατασκευάζουμε ιστορίες θέλοντας να παραστήσουμε τάχα σάν αθώα θύματα τους εγκληματίες και κατάδικους αλλοδαπούς που βρίσκονται στην χώρα μας. Και την κοπάνισαν απο την πατρίδα τους γιατί δέν τους βαστούσε πλέον ο τόπος απο τον βίο, την πολιτεία, τις παρανομίες, τις κλοπές, και τα εγκλήματα τους!!
Και δέν βλέπουμε τί γίνεται πέρα απο την μύτη μας τον παγκόσμιο ναζισμό και δικτατορία που μας έχουν προκλητικά επιβάλλει οι Εβραιοαμερικάνοι του κυρίου Μπούς. Αρκόμαστε σε κάποιες αντιαμερικάνικες κορώνες εντυπωσιασμού αλλά είμαστε προκληκτικά ανεχτικότατοι στους πολιτικούς και τις κυβερνήσεις μας που δίνουν γή και ύδωρ και προσκυνούν με υποκλίσεις μέχρι την γή τους Εβραιοαμερικάνους. Δέν είμαστε διατεθειμένοι να εγκαταλείψουμε την καλοζωία μας προκειμένου να υψώσουμε μιά δυνατή φωνή διαμαρτυρίας όπως αρμόζει στην συγκεκριμένη πανάθλια κατάσταση. Και με την ανοχή μας αυτή στην υπόδουλη πολιτική των κυβερνήσεων μας που εμείς οι ίδιοι με την ψήφο μας τις ανεβάζουμε σε θέσεις εξουσίας έχουμε το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης.

Edited by - Μηδενιστής on 31/07/2005 10:00:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 17:17:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πως γίνεται πάντως να είσαι και Εβραίος και ναζιστής,
ακόμη μου είναι δύσκολο να το καταλάβω.
Πύργος της Βαβέλ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 17:19:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
GANYMIDES,
πόσους ανθρώπους γνωρίζεις οι οποίοι
α)διαβάζουν ΑΠΟΛΛΩΝΕΙΟ ΦΩΣ ή ΓΑΜΜΑΔΙΟΝ ?
και
β)τα παίρνουν και στα σοβαρά αυτά που διαβάζουν ?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 17:45:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πως γίνεται πάντως να είσαι και Εβραίος και ναζιστής,
ακόμη μου είναι δύσκολο να το καταλάβω.

Για να επιβιώσεις μερικές φορές δημιουργείς και τον εχθρό σου

Διαπερνώντας της νύχτας το σκοτάδι,
έμενα σαστισμένος, φοβισμένος
και αμφιβάλλοντας, σε όνειρα δοσμένος,
που ποτέ άνθρωποι ονειρεύτηκαν...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 18:19:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό το καταλαβαίνω.
’λλο εννούσα,αλλά θα επεκταθώ περισσότερο κάποια άλλη στιγμή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 22:21:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
GANYMIDES,
πόσους ανθρώπους γνωρίζεις οι οποίοι
α)διαβάζουν ΑΠΟΛΛΩΝΕΙΟ ΦΩΣ ή ΓΑΜΜΑΔΙΟΝ ?
και
β)τα παίρνουν και στα σοβαρά αυτά που διαβάζουν ?

αγνοών, γιατί θεωρείς κακό το να διαβάζει κάποιος τα εν λόγω περιοδικά...?

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy