ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Ο τρελός και ο θεότρελος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
evgenios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2005, 17:09:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους evgenios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνηθισμένος διάλογος μεταξύ δύο τρελών...

Ευγένιος:Κοίτα Σεμίνα, ένας τρελός!!!
Σεμίνα:Μα γιατί τον αποκαλείς τρελό;
Ευγένιος:Μα δεν τον βλέπεις που κοιτάζει μια μαύρη σελίδα εδώ και καμιά ώρα;
Σεμίνα:Τι σελίδα καλέ; Τρύπα είναι...! Και γιατί μαύρη; Αχρωματοψία έχεις; Ροζ είναι!!!
Ευγένιος:Μπα... τελικά για λαχανί μου μοιάζει...
Σεμίνα:Ποιο λαχανί; Τώρα απέκτησε στήλες με ονόματα και φράσεις...
Ευγένιος:Σαν να'χεις δίκιο... Κοίτα τι λέει εκεί: Ευγ... Ευγεν...
Σεμίνα:Ευγένιος καλέ!
Ευγένιος:Α! Το όνομά μου!
Σεμίνα:Καλά και το δικό μου όνομα που είναι;
Ευγένιος:Ουφ!Τι παραπονιάρα θεέ μου!
Σεμίνα:Τι;Εγώ παραπονιάρα.. λίγα τα λόγια σου για μένα.. Αν τολμάς, ξαναπες κάτι τέτοιο!
Ευγένιος:Αργότερα... Κοίτα τον, σηκώθηκε!
Σεμίνα:Που πάει ο τρελός? ..εδώ είναι παράδεισος..
Ευγένιος:Ε βέβαια! Κοίτα πόσοι υπολογιστές! Καλά, αυτή η σελίδα τι να είναι άραγε;
Σεμίνα:Ξέρω εγώ? Μεταφυσική μου είπαν...:)
Ευγένιος:Α! Εκεί που μπαίνουν όλοι οι τρελοί και ανακαλύπτουν τον εαυτό τους;
Σεμίνα:Ποιον εαυτό? Τον "μέσα" ή τον "έξω"?
Ευγένιος:Α! Μα εσύ είσαι τρελή μου φαίνεται! Τον έξω λογικά!!!
Σεμίνα:Ποιον έξω ντε? Τον μέσα ανακαλύπτουν εδώ...
Ευγένιος:Κι εγώ που νόμιζα ότι θα δίνουν και συμβουλές για τα μαλλιά μου...Ουφ...!Τζάμπα καθόμαστε εδώ...
Σεμίνα:Πωπω βρε θεότρελέ μου.. τι σε νοιάζει το έξω?? Το μέσα έχει σημασία.. στο τρελοκομείο που ήσουν δεν στα έμαθαν αυτά?
Ευγένιος:Όχι βέβαια! Μας μάθαν όμως να περιποιούμαστε τον εαυτό μας! Κοίτα τι όμορφα μαλλιά που έχω! Κοίτα κι αυτόν εκεί τι ωραία μαλλιά! Μέσα θα'ταν κι αυτός!
Σεμίνα:Αχα! Και ο κόσμος μας τρελοκομείο λοιπόν.. Και εγώ? Εγώ τι κάνω εδώ?
Ευγένιος:Που είσαι; Μισό, να βάλω τον φακό μου.. Κάπου εδώ θα έπεσε. Μα βοήθα λοιπόν! Τι τον κοιτάς αυτόν;
Σεμίνα:Αναρωτιέμαι.. γιατί ασχολείται... με το έξω τόσο πολύ... και όχι με το μέσα..
Ευγένιος:Τι να σου πω... Για να δούμε τι γράφει... Πω πω! "Ο τρελός και ο θεότρελος"... Λες να μας ακούει τόσην ώρα;;;
Σεμίνα:Ποιος? Ο τρελός... ή ο θεότρελος...?

Αφού όλοι τρελοί είμαστε σ'αυτόν τον κόσμο...!!!!


Φιλικά
τα δυο τρελά

Ο Ευγένιος...
και.....
το Σεμινάκι!!!

Υ.Γ. Τώρα ποιος είναι ο τρελός και ποιος ο θεότρελος, το αφήνουμε σε σας...!!!!!!!!!!

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2005, 21:14:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
eugene, επετρεψε μου να ειμαι ο πρωτος που θα σε συγχαρω [αληθεια να μιλαω στον ενικο, η ακουτε και οι δυο σας;;;] για αυτο το πολυ πρωτοτυπο τοπικ... οντως, και χωρις να θελω να παρεξηγησω κανεναν, ολοι οσοι μπαινουμε εδω, μας εχει κατσει ενα κολλημα με το "εξω" και σπανια βλεπεις ακομα και τα πληρη μελη να κανουν εσωτρεικη αναζητηση....

παντως ειναι και ψιλοεφιαλτης να προσπαθεις να γραψεις στο εσοτέρικα απο ιντερνετ καφε, με ολους αυτους τους τρελους-περιεργους να μαζευονται απο πανω σου να δουν τι γραφεις και μετα να λενε <<α,, καλα>> με μια απογοητευση, λες και επρεπε εγω να παιζω καποιο action game, αντι να γραφω!!!

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

evgenios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2005, 22:02:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους evgenios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
[αληθεια να μιλαω στον ενικο, η ακουτε και οι δυο σας;;;]

quote:
παντως ειναι και ψιλοεφιαλτης να προσπαθεις να γραψεις στο εσοτέρικα απο ιντερνετ καφε, με ολους αυτους τους τρελους-περιεργους να μαζευονται απο πανω σου να δουν τι γραφεις και μετα να λενε <<α,, καλα>> με μια απογοητευση, λες και επρεπε εγω να παιζω καποιο action game, αντι να γραφω!!!


εμένα μου λες! χαμός γίνεται! όλοι counter και lineage! και τώρα που γράφω οι δίπλα μου παίζουν!!!

quote:
οντως, και χωρις να θελω να παρεξηγησω κανεναν, ολοι οσοι μπαινουμε εδω, μας εχει κατσει ενα κολλημα με το "εξω" και σπανια βλεπεις ακομα και τα πληρη μελη να κανουν εσωτρεικη αναζητηση....

το θέμα είναι να μπορούμε να βρούμε την χρυσή τομή έτσι ώστε να είμαστε σωστοί και στα δύο... εγώ ίσως και να το ψάχνω ακόμα... όπως και πολλοί άλλοι...!!!

Φιλικά
Ευγένιος

Όλοι μας έχουμε μέσα μας ένα παιδί. Ας μην το σκοτώσουμε. Είναι το χειρότερο έγκλημα που μπορούμε να κάνουμε στον εαυτό μας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 11:48:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
όλοι counter και lineage! και τώρα που γράφω οι δίπλα μου παίζουν!!!

ωχ! οχι ρε φιλε, λες να ειμαστε στο ιδιο καφε;;; ειμαι στον τεσσερα [υπολογιστη παντα]...

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2005, 14:16:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πρόσφατα διάβασα ένα βιβλίο και με εντυπωσίασε το παρακάτω που διάβασα..

ΤΡΕΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΝΑ ΜΕΤΑΔΩΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΣΟΥ.ΣΑΝ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΞΕΝΗ ΧΩΡΑ:ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΓΥΡΩ ΣΟΥ,ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΑΝΙΚΑΝΗ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ,ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΠΟΥ ΜΙΛΙΕΤΑΙ ΕΚΕΙ.

Πάντως με εκπλήσσεται..ούτε ένας τρελός δεν κυκλοφορεί σε αυτό το φόρουμ??Κάπου κάπου χρειάζεται και λίγη τρέλα!!!
Φιλικά

μα οτι και αν αγγιξω οποια πορτα και αν χτυπησω τιποτα δε φτάνει στο δικο σου ουρανό κατι να γυαλιζει θελεις παντα και ας θυμιζει οτι πιο θαμπο μαζι και φωτεινοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2005, 23:55:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αμπου αγκου αμπα ντααααααααααα...

περναω για τρελος;!

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2005, 01:18:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ασ' τον τρελό στην τρέλα του
ασ'τονε στ' όνειρό του
τον κόσμο αυτό σιχάθηκε
κι έφτιαξε έναν δικό του...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2005, 11:29:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Περί τρέλλας; ΄Εγινε...

Κάποτε έλεγα λοιπόν
και σε παρόν και παρελθόν
πως κάθε τρέλλα πάει
κι ας μην το μαρτυράει
ψηλά εκεί εις τα βουνά
που ΄χουν σχισμές μα και κενά,
και δεν ξαναγυρνάει.
Μα έλα που ξυπνάει...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φως αναβλύζεις,και με στηρίζεις,μη με σαστίζεις
μεθώ στη θεική σου γαλήνη,το ίσως είναι μιά φυγή,μην μου ξεφεύγεις λοιπόν γιατί είναι άδικο.Αντίκρυσέ με.Το θέλω είναι μιά αρχή.Εσύ μιλάς γιά το παρόν,κι εγώ γιά αύριο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

evgenios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2005, 12:34:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους evgenios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ήταν μια φορά κι έναν καιρό ένας άνθρωπος, ας τον λέμε Α, που ήθελε να γίνει τρελός
(τώρα το γιατί δεν το ξέρω, νομίζω όμως πως ήταν από την αρχή λίγο λοξός και ήθελε να κάνει αναβάθμιση, πως κάνεις στο Lineage II, που βρίσκεις τον γκουρού και σε διδάσκει, κάτι τέτοιο τέλος πάντων).
Το αποφάσισε λοιπόν να πάει να μαθητέψει σε έναν άλλον που όλοι λέγαν πως ήταν τρέλος, ας τον λέμε Β, ο βασιλιάς των τρελών. Πήγε λοιπόν και τον βρήκε. Και ο Β κουφάθηκε τόσο μ'αυτά που άκουσε που τον ανακήρυξε επίσημα θεότρελο και του έδωσε την θέση του!
Κι έτσι από τότε ο Α γυρίζει θεότρελος κι ευτυχισμένος στον κόσμο...! Ο Β πάλι αφού το σκέφτηκε καλά, αποφάσισε να τον ακολουθήσει....
-
-
-
-
-
....από περιέργεια!!! Ποιος ξέρει τι θα άκουγε ακόμα από αυτόν!!!
Και ζήσαμε εμείς καλά κι όμορφα κι αυτοί τρελά, θεότρελα και ευτυχισμένα!!!!

Φιλικά
Ευγένιος

Όλοι μας έχουμε μέσα μας ένα παιδί. Ας μην το σκοτώσουμε. Είναι το χειρότερο έγκλημα που μπορούμε να κάνουμε στον εαυτό μας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.078125
Maintained by Digital Alchemy