ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΛΕΥΚΟΣ ΜΑΓΟΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
loukiaxx
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 18:18:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukiaxx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΙΟΣ ΕΖΗΣΕ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΘΑΥΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ...??? ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΧΕΡΕΙ ΘΑ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΨ

P.Th

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 22:33:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ/Η loukiaxx ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΕΣ ΜΑΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΕΙΡΕΣ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ???????

ΠΟΥ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 01:57:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΙΟΣ ΕΖΗΣΕ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΘΑΥΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ...???

Εγώ!

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 08:43:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΙΟΣ ΕΖΗΣΕ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΘΑΥΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ...???
--------------------------------------------------------------------------------


Εγώ!


Ώπα!
Αμαλία είσαι 2000 ετών και μας το έκρυβες?
Ή έχεις βρεί το ελιξήριο της νιότης ή είσαι τακτική πελάτισσα του Φουστάνου!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

loukiaxx
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 23:59:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukiaxx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΟΠΟΤΕ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΛΑΘΗ ΕΚΑΝΑ-ΚΑΝΩ-+ ΘΑ ΚΑΝΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΗΣΕΤΑΙ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΠΕΣΕ ΤΥΧΑΙΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΜΟΥ...ΑΠΟ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ 2 "ΣΟΒΑΡΩΝ" ΚΥΡΙΩΝ ΠΟΥ ΕΤΥΧΕ ΝΑ "ΚΡΥΦΑΚΟΥΣΩ"
- ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΕΖΗΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΘΑΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΞΕΣΗΚΩΣΕ ΤΟΥΣ ΛΑΟΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΡΩΜΑΙΚΗΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ.ΤΟΝ ΑΝΕΦΕΡΑΝ ΩΣ ΛΕΥΚΟ ΜΑΓΟ Η ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΩΣ ΛΕΥΚΟΣ ΣΟΦΟΣ...ΟΣΟ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΨΑΞΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΒΡΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ.
ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΗΛΠΙΖΑ ΜΗΠΩΣ ΤΥΓΧΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

Υ.Γ ΣΧΟΛΙΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ "ΕΓΩ" Κ.Τ.Λ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑΖΩ

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

P.ThΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2005, 03:12:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
loukiaxx
Μπορείς ένα πράγμα να το πάρεις με όποιον τρόπο προτιμάς.
Η επιλογή είναι δική σου.
Χρειάζεσαι το δικό σου χρόνο για να διαπιστώσεις εάν κάτι είναι καλοπροαίρετο ή μη.
Δεκτόν, οπότε δεν πειράζει που δεν σχολιάζεις

Όπως όμως, καλό θα είναι, πριν βιαστείς να συνδεθείς αρνητικά με κάτι, να δώσεις ένα περιθώριο στο κριτήριό σου, ώστε να μην λειτουργεί ως αυτόματη απάντηση, εκλαμβάνοντας εκ των προτέρων τις προθέσεις ως αρνητικές...


κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2005, 09:09:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ, πάντως, Λευκό Σοφό ή Λευκό Μάγο ξέρω μόνο τον Γκάνταλφ στον Άρχοντα των Δαχτυλιδιών! (Ναι… αυτόν που πριν ήταν γκρι!)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2005, 17:58:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λευκός μάγος...?
Εάν μιλάμε για Νεοπυθαγόριο φιλόσοφο και θεουργό Απολλώνιος ο Τυαννεύς.

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2005, 20:11:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΠΛΩΤΙΝΟ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ Ο ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ Ο ΤΥΑΝΕΥΣ ΗΛΘΕ ΣΤΟ ΜΙΑΛΟ ΜΟΥ.

ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΔΕΝ ΕΔΡΑΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

loukiaxx
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2005, 02:55:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukiaxx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΜΑΛΙΑ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΕΙΡΩΝΙΚΗ ΠΛΑΚΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ...ΤΕΣΠΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΩ ΝΑ ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΗΣ ΣΟΥ ΠΕΡΙ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ...ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ (ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΙΡΩΝΙΚΑ)...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. ΘΥΜΑΜΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΟΤΙ ΞΕΣΗΚΩΣΕ ΤΟΥΣ ΛΑΟΥΣ ΤΗΣ ΑΦΡΙΚΗ...ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΤΙΣ ΡΩΜΑΙΚΗΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ...ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΣΥΓΚΡΑΤΟΥΣΑ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ

P.ThΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2005, 14:43:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΜΑΛΙΑ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΕΙΡΩΝΙΚΗ ΠΛΑΚΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ...

Ειλικρινά και με καλή διάθεση loukiaxx θα σου πω, ότι δεν είναι ανάγκη να συνδέεσαι τόσο αρνητικά.

Κράτα τη δυσαρέσκειά σου για πράγματα, που βάλλονται πραγματικά εναντίον σου και τότε, μην την αφήσεις να βγει ως παράπονο, κατανόησέ την, μάθε από αυτήν και γίνε έτσι πιο δυνατός.
Όσον αφορά τη δική μου πλάκα, εάν σε στεναχώρησα τόσο πολύ, συγνώμη.

Σχετικά με το ερώτημα που έθεσες.
Ναι, ο Απολλώνιος ο Τυανέας έζησε τον 1ο μ.Χ αιώνα, έκανε πολλά ταξίδια, αλλά δεν ξέρω αν έκανε θαύματα στην Αφρική.
Μπορείς να διαβάσεις ένα άρθρο σχετικά με αυτόν στο theosophy.gr:
Απολλώνιος Τυανέας

Υποψιάζομαι όμως, πως δεν είναι αυτός για τον οποίο συζητούσανε οι κύριοι.
Μήπως αναφέρθηκαν στον Σίμων τον μάγο (ή μέγα μάγο, κατά πολλούς);
Ο Σίμων ο Μάγος ήταν ένας από τους πρώτους γνωστικούς και λέγεται πως γνώριζε την τέχνη της μαγείας - εξ'ού και η ονομασία. Άνηκε στην συριακή - αιγυπτιακή σχολή (υπήρχε και η περσική). Μαθητής του ήταν ο Μένανδρος.


Η χριστιανική εκκλησία πάντως, δεν τον έχει και σε πολύ μεγάλη εκτίμηση!

"Ανθρωπος δε τις Σίμων ονομαζόμενος προϋπήρχεν εν τη πόλει κάμνων μαγείας, και εκπλήττων τον λαόν της Σαμαρείας, λέγων εαυτόν ότι είναι μέγας τις..."(Πράξεις Αποστόλων ΠΡΑΞ η:9)

Χαρακτηριστικά, βρήκα το παρακάτω κείμενο από την apostoliki-diakonia.gr:

"Σύμφωνα με αυτή την παράδοση ο Πέτρος κατέληξε στην πολυάριθμη πρωτεύουσα της απέραντης Ρωμαϊκής Αυτοκρατορίας, την Ρώμη. Ίδρυσε την τοπική εκκλησία και έγινε ο πρώτος επίσκοπός της. Κήρυττε νυχθημερόν στη μεγάλη πόλη και κατόρθωσε να μεταστρέψει πλήθος κατοίκων στον Χριστιανισμό. Την ίδια εποχή βρισκόταν στη Ρώμη και ο διαβόητος Σίμων ο μάγος, γνωστός από τις Πράξεις των Αποστόλων (κεφ. 8:9). Εκεί με τις διάφορες μαγγανείες και τα μαγικά κόλπα προκαλούσε τον θαυμασμό του πλήθους και γι’ αυτό απέκτησε πολλούς οπαδούς. Όμως βρήκε μπροστά του τον αληθινό άνθρωπο του Θεού, τον Απόστολο Πέτρο, ο οποίος με σειρά θαυμάτων ξεσκέπασε τον απατεώνα μάγο, τον απέδειξε ως συνεργό των δαιμόνων και φανέρωσε την ανίκητη δύναμη του αληθινού Θεού."

Μπορείς να διαβάσεις κάποια πράγματα για τους γνωστικούς - και αναφορές στον Σίμων τον Μάγο - στο άρθρο της κεντρικής μας σελίδας:

Γνωστικισμός:Αρχαίος και Σύγχρονος
κάνε κλικ^^^

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2005, 15:05:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ, πάντως, Λευκό Σοφό ή Λευκό Μάγο ξέρω μόνο τον Γκάνταλφ στον Άρχοντα των Δαχτυλιδιών! (Ναι… αυτόν που πριν ήταν γκρι!)

Αυτός μου πήγε και μένα στο μυαλό! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2005, 15:29:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(Amalia κρυβε λογια για το ελιξιριο καλομ)

Στν αυτη χιουμοριστικη διαθεση θ'αφησω μια πληροφορια που ομοως δεν ειναι παρα αληθης

Ενας Λευκος Μαγος περαν των οσων λετε ειναι ενας τυπος συνηθως ασπροντυμενος και εδρασε περισσοτερο στις βιντεοκασετες της πτωσης του ελληνικου σινεμα κατα τη δεκαετια του ογδοντα//εχω πολλα χρονια να ακουσω κατι γι αυτον(ισως παλι να εμφανιζεται σε καποιο νυχτερινο μαγαζι...μονο που δεν ασχολουμαι με τετοια@_@)
--Λετε να εμφανιστει τωρα που τον μνημονευσα;...γκρρρ αυτη η δονητικη μου...)


καλημερουδια φολκς και καλη συνεχεια στα νεοφερμενα μας..(λουκια μην θυμωνεις καλομ' το χιουμορ το καλοπροαιρετο ειναι κατιτις σπανιο in nowdays/εισαι τυχερη που επεσες πανω σε τετοιο..κι εμενα μου εκανε εντυπωση η εμφανιση Λ.Μ. στη μαυρη ηπειρο! απο μονο του ειναι προφητικο το γεγονος...ασε που με παει αμεσως στους Ντονγκον..)



..
Αtma Reloaded
cprtght@tm@2005

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2005, 06:14:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα λευκότερα λευκά τα κάνει μόνο το Tide

Ρε παιδιά, όταν λέμε Αφρική τι εννοούμε? Ποιο μέρος της αφρικής έκανε επανάσταση?

ATMA, μαλλον λες τον Ξανθό Μάγο... φυλακόβιος ήταν αυτός. Ρεμαλοκατάσταση. Πρέπει να έκανε παρέα με αυτόν που έσπαγε πέτρες ... στο κεφάλι του! Αυτό θα πει πολιτισμός και ανώτερο πνευματικό επίπεδο. Αυτοί οι τύποι πάνε ασορτί με τον Λούπου, τον ποδοσφαιριστή του ΠΑΟ που... έκλεβε κασετόφωνα! Μεγάλη προσωπικότητα. Και σίγουρα όλοι αυτοί ψηφίζανε τον τρελό με το γαιδουράκι και τον σταυρό, που έσκαγε μύτη στην Ομόνοια!

Μετά, όταν μας λένε οι ξένοι "τσίρκο της Ευρώπης" στραβώνουμε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

loukiaxx
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2005, 13:21:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukiaxx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ.ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΙΡΩΝΙΚΟ.ΕΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΛΑΘΟΣ ΤΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΣΥΓΝΩΜΗ.ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΜΟΥ ΝΑ ΗΤΑΝ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ.

ΑΤΜΑ ΤΟ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ΤΟ ΖΗΤΑΩ... ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΚΛΙΜΑ... """"ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ"""" (ΨΑΡΙ,ΠΟΝΤΙΚΙ,Κ.Τ.Λ)

Υ.Γ ΕΙΜΑΙ ΜALE ("εισαι τυχερη που επεσες πανω σε τετοιο...")

P.ThΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 00:43:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία loukiaxx,
τώρα που λύθηκε η παρεξήγηση, να δούμε λίγο το θέμα που ξεκίνησες.

Όπως σου έγραψα πιο πάνω, πιστεύω πως η συζήτηση αναφερόταν στον Σίμωνα τον Μάγο. Αλλά, για πες μας, γιατί σου κίνησε το ενδιαφέρον το συγκεκριμένο πρόσωπο;
Οι κύριοι που συζητούσαν γι' αυτόν, είχαν θετική ή αρνητική στάση για το όλο θέμα; Υπάρχει μήπως κάποια θεωρία που σχετίζεται μ' αυτόν;

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

loukiaxx
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 02:00:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukiaxx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΑΥΤΟΙ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΝΤΥΜΕΝΟΙ ΥΠΟΘΕΤΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΟΡΦΩΣΗ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ Ο ΕΝΑΣ ΕΙΧΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ "ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΑ ΤΩΝ ΣΟΦΩΝ Κ.Τ.Λ." ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΚΑΔΜΟΣ ΝΟΜΙΖΩ...ΕΠΙΣΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΑΝΕ ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΟΙ ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ.

Η ΘΕΩΡΙΑ ΗΤΑΝ Η ΕΞΗΣ...

ΕΖΗΣΕ ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ,Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΕΜΗΣΕΙ (ΑΡΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ) ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΕΖΗΣΕ, ΕΚΑΝΕ ΘΑΥΜΑΤΑ , ΚΑΙ ΞΕΣΗΚΩΣΕ ΤΟΥΣ ΛΑΟΥΣ ΤΗΣ ΑΦΡΙΚΗΣ,...ΚΑΙ ΘΑ "ΕΚΛΕΒΕ" ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΟΞΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ...

ΕΠΙΣΗΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑΝ ΣΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΕΛΕΓΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Κ.Τ.Λ Κ.Τ.Λ (Π.Χ 25 ΔΕΚΕΜΒΡΗ ,ΔΙΟΝΥΣΟΣ , ΨΗΦΙΣΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ)

Υ.Γ ΑΥΤΑ ΑΚΟΥΣΑ...ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ/Α ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΛΩΣ ΑΛΛΙΩΣ...


P.ThΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 03:10:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από την στιγμή που η "μόρφωση" των κυρίων αυτών περιστρέφεται γύρω από τις εκδόσεις Κάδμος, τα πρωτόκολλα κλπ, μπορείς να εισαι βέβαιος ότι οι απόψεις τους είναι ανάξιες λόγου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
loukiaxx
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 11:19:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukiaxx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑ - ΔΥΟ ΕΠΕΙΧΗΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ...


P.ThΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy