ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΔΙΑΚΛΑΔΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ "ΤΑΜΣ" ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ 05
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
anyone
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2005, 12:31:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους anyone
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΓΕΓΟΝΌΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ 21/9/2005(ΑΠΟΓΕΥΜΑ 15:00)

Η Διακλαδική άσκηση, "ΤΑΜΣ" ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ 05", με το τεράστιο οικονομικό κόστος εξελίσσεται σε όλη την Ελλάδα.
Ο Ταγματάρχης υπηρεσίας στην πύλη της Μεσογείων, έχει πάρει πολύ σοβαρά το ρόλο του.
-Αυτη την ώρα δεν μπουρείτε να μπείτε μέσα στου Επιτελείου" !
-Μα σας παρακαλω κ Ταγματάρχα έχουμε βάρδια στο ΕΘΚΕΠΙΧ και συμμετέχουμε στην άσκηση !
-"Δεν ξέρω τίπουτε εγώ ξέρω πως η άδεια σας δεν ισχύει για ουλόκληρο το 24ουρο..μόνο για τις εγράσιμες ώρες".
- Μα διαβάστε εδώ πίσω ...Λέει πως επιτρέπεται στον φέροντα να παραμένει 24 ώρες το 24ωρο εντός του Στρατοπέδου!

Παίρνει περισπουδαστο υφος και καλεί εναν Ανθστή του ΠΝ..
Διαβάζει αυτός..
Λέει εκείνος διαβάζοντας...".Κ. Ταγμτάρχα τα παιδιά έχουν δίκιο...έτσι γράφει η ταυτότητά τους..!"

Επειδή τώρα πρέπει να κάνει χρήση του βαθμού και του ρόλου του, αρχίζει ....

-"Νι αλλά διν έχουμε λίστα μ'τα ονόματα απ τις βάρδιες κι ....δεν μπορούν να μπούν."!
Στο μεταξύ αρχίζει συνωστισμός για την είσοδο στο Πεντάγωνο και από άλλον κόσμο...
ΕΠΥ, ΕΠΟΠ ...μόνιμους υπαξιωματικούς , πολιτικό προσωπικό..που έχουν την ίδια τύχη από τον "στόκο" Ταγχη.
Η πρωϊνη βάρδια περιμένει τη σκάτνζα της και ένας ηλίθιος έχει μπλοκάρει το σύστημα. (Δεν είναι πρώτη βέβαια φορά).
-Πάρτε τηλέφωνο το διοικητή μου κ Ταγματάρχα ή την μονάδα μου για να σας πουν.
Αρχίζει να το σκέφτεται....στρέφεται στον ΑΝΘΣΤΗ.
-Για ξαναδές μήπως έχουμε καμμια λίστα για όλους τούτους;!!!"

"Σκοτώνονται" να κοιτάξουν όσοι θα έκαναν
χθες το απόγευμα-βράδυ, υπηρεσία με τον "ταλαντούχο" Ταγχη.. αλλά δεν υπάρχει τελικά καμμια περίφημη λίστα.

Κάποιοι πολιτικοί υπάλληλοι του λένε να τους υπογράψει πως προσήλθαν και τους απαγόρευσε την είσοδο με σκοπό να φύγουν...

Αρχίζουν να τον ζώνουν τα φίδια αλλά ούτε τηλέφωνο παίρνει ούτε φυσικά σε κανέναν υπογράφει.

Ξεκινάμε να δίνουμε στον Λοχία ονόματα και ο Ταγχης, λέει...-Ορίστε περάστε..να δούμ τι θα γίν ... !

- Τι να γίνει κ Ταγματάρχα ...μας καθυστερέιτε από την δουλειά μας και θα έπρεπε να ξέρετε ότι όλη η Ελλάδα έχει την μεγαλύτερη άσκησή των ΕΔ της στην οποία όλοι μας συμμετέχουμε.

Δεν μιλάει..

Περνάμε αφού έχουμε καθυστερήσει ήδει 20+ λεπτά.

Οι επιτελάρχες επάνω,- στις αίθουσες- δίνουν τις ανούσιες, δαπανηρές διαταγές τους για κινήσεις των μονάδων σε όλη τη χώρα.
Η "ασφάλεια" του Στρατοπέδου όμως δεν έχει πάρει καν μυρουδιά τι γίνεται μετά απο 3 ημέρες εξέλιξης της.

Το συνολικό κόστος κίνησης μιας ΦΡΕΓΑΤΑΣ για πέντε (5) ημέρες, έχει πολυ μεγαλύτερο κόστος από το ..επίδομα θέρμανσης που δεν δόθηκε..αλλά ο Ταγματάρχης ...χτενίζεται...

---------
Ένας ΕΠΥ/ΕΜΘ

Edited by - anyone on 24/09/2005 13:04:58

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2005, 14:28:28  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ anyone ΔΕΝ ΔΥΝΑΜΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΑΝΟΙΞΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ....

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ?????

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΗΝ ΠΥΛΗ ?????

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΤΑ-ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΣΧΕΤΟΣ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΕΙΔΙΚΑ ΤΗΝ ΑΣΚΗΣΗ....

ΚΡΙΜΑ ΡΕ ΦΙΛΕ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2005, 16:26:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Είναι καλύτερο να περιοριστούμε στη θεματολογία του ESOTERICA και συγκεκριμένα της παρούσας κατηγορίας, η οποία λειτουργεί ως συμπληρωματική των άλλων θεματικών κατηγοριών, αλλά και ως ένας τρόπος επικοινωνίας κάποιων σχετικών με τα forums θεμάτων, που δεν μπορούν να γραφτούν σε συγκεκριμένες κατηγορίες.

Έτσι anyone - που παρεπιπτόντως σε καλωσορίζω στις συζητήσεις μας - το θέμα αυτό απενεργοποιείται.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1098633
Maintained by Digital Alchemy