ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΜΕΝΤΑΓΙΟΝ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
OSIRIS_A_K
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 00:04:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OSIRIS_A_K  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια φίλη μου βρήκε το συγκεκριμένο μενταγιόν πριν 10 χρόνια σε ένα χωράφι. φαίνεται αρκετά παλιό το έχω πλύνει και καθαρίσει γιατί ανάμεσα στα σύμβολα υπήρχε βρομιά . Μήπως έχει δει κανείς κάτι παρόμοιο ή αν ξέρει κανείς την σημασία τον διαφόρων συμβολών που έχει πάνω?

[URL=http://img272.imageshack.us/my.php?image=untitled1copy6qe.jpg][/URL]

Edited by - OSIRIS_A_K on 28/09/2005 00:08:10

morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 01:48:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε Osiris_a_k
δεν ξέρω τίποτα απο συμβολολογία
οτι αναφαίρω απο τελειως συμπτωση με αυτά που έχω ακόυσει.
Καταρχήν στο κέντρο έχει τον αριθμό 5 που είναι οαριθμός που συμβολίζει οτον ανδρα και την γυναίκα γιατι βγαίνει αν προσθαίσουμε το 3 που είναι ο ανδρας με το δύο που είναι η γυναικά,
ξεκθινάει με το Α και τελειώνει στο Ω,αυτο κάτι μου κάνει περι του τύπου εγω ημι το Α και το Ω, επάνω στ κέντρο αυτο μουκάνει με ήλιος πηγη ζωής, κηνιτήρια δύναμη των πάντων ακριβώς δίπλα του έχει το σύμβολο του άνδρα, το σύμβολο του άνδρα δίπλα απο την δύναμη της ζωής
και απο την αριστερή μεριά εχει το 8 που θεωρήτο ιερός αριθμός, αλλα με μια μεγένθυση θα δείς οτι κάτω απο το 8 υπάρχει και το + που παραπέμπει στο σύμβολο της γυναίκας, μήπως θέλει να μας πει για κάποια ιερή γυναίκα?
δίπλα απο το Α έχει τον αριθμό 2 που συμβολίζει και πάλι την γυναίκα, δίπλα απο την αρχή είναι η γυναίκα, τωρα για τα αλλά συμβολα δεν ξέρω κάτι αλλα μου φαίνωνται πολύ γνωστά,
η ερμηνεία που έδωσα στα σύμβολα δεν σημαίνει οτι είναι και ησωστή τα είπα συμφωνα με αυτά πουξέρω και έχω διαβάσει,
αλλα κάτι περι Ναϊτών μου κάνει τωρα οκ μέχρι εδω γιατι θα συνεχισω να λέω και άλλες αερολογίες.

Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 03:07:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Osiris AK
εκτός από το Α το Ω και το 5 τα άλλα σύμβολα είναι γνωστά σύμβολα της αστολογίας και συμβολίζουν ζώδια.
Πχ το 2ο πάνω από το Α συμβολίζει το ζώδιο του Ταύρου, Κριος και λέων συμβολίζονται άνω απο το Ω.
Χωρίς να είμαι φυσικά βέβαιη για το μενταγιόν και τη σημασία του, νομίζω πως πρέπει να έχει σχέση με πλανήτες και αστρολογία.

Φιλικά ΤοξότηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 11:40:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ Osiris AK
εκτός από το Α το Ω και το 5 τα άλλα σύμβολα είναι γνωστά σύμβολα της αστολογίας και συμβολίζουν ζώδια.
Πχ το 2ο πάνω από το Α συμβολίζει το ζώδιο του Ταύρου, Κριος και λέων συμβολίζονται άνω απο το Ω.
Χωρίς να είμαι φυσικά βέβαιη για το μενταγιόν και τη σημασία του, νομίζω πως πρέπει να έχει σχέση με πλανήτες και αστρολογία.

Φιλικά Τοξότης


Συμφωνώ απόλυτα! Έχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο πριν μερικά χρόνια σε μία φίλη μου! Είναι ορισμένοι άνθρωποι τύπου αστρολόγοι που δουλεύουν μέσω αλληλογραφίας! Τους στέλνεις χρήματα κι εκείνοι σου στέλνουν μία αστρολογική ανάλυση κι ένα τυχερό φυλαχτό κάτι σαν αυτό που παραθέτεις, με τον τυχερό σου αριθμό, τους πλανήτες σου κλπ κλπ

Δυστυχώς δεν είναι τίποτα το σημαντικό… Δεν αξίζει να γίνει παραπάνω συζήτηση γι’ αυτό!


Όποιος στο φως ζεστάθηκε, είδε κι έζησε στο φως...
όποιος στο φως τυφλώθηκε, αξιώθηκε αιώνιο σκοτάδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 02:33:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Αγαπητέ Osiris AK
εκτός από το Α το Ω και το 5 τα άλλα σύμβολα είναι γνωστά σύμβολα της αστολογίας και συμβολίζουν ζώδια.
Πχ το 2ο πάνω από το Α συμβολίζει το ζώδιο του Ταύρου, Κριος και λέων συμβολίζονται άνω απο το Ω.
Χωρίς να είμαι φυσικά βέβαιη για το μενταγιόν και τη σημασία του, νομίζω πως πρέπει να έχει σχέση με πλανήτες και αστρολογία.

Φιλικά Τοξότης



Συμφωνώ απόλυτα! Έχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο πριν μερικά χρόνια σε μία φίλη μου! Είναι ορισμένοι άνθρωποι τύπου αστρολόγοι που δουλεύουν μέσω αλληλογραφίας! Τους στέλνεις χρήματα κι εκείνοι σου στέλνουν μία αστρολογική ανάλυση κι ένα τυχερό φυλαχτό κάτι σαν αυτό που παραθέτεις, με τον τυχερό σου αριθμό, τους πλανήτες σου κλπ κλπ

Δυστυχώς δεν είναι τίποτα το σημαντικό… Δεν αξίζει να γίνει παραπάνω συζήτηση γι’ αυτό!


Όποιος στο φως ζεστάθηκε, είδε κι έζησε στο φως...
όποιος στο φως τυφλώθηκε, αξιώθηκε αιώνιο σκοτάδι...


vote


ερωτηση:αναρρωτηθηκε αυτος-η που το βρηκε μηπως και κατεχει ενα ταλισμαν που καποιος καποτε εθαψε για λογους που δεν γνωριζει η/ο νυν κατοχος του;
επειδη αν εχει το 5 στο κεντρο μαλλον σημαινει πως ο αριθμος σχετιζεται και με την "ευχη" του δημιουργου-κατοχου του...
αν το δεις σαν συμπτωση παραυτα...ισως ενωσε την μοιρα του κατοχου μς την δικη του/της...

αριθμολογικα ας ερμηνευσει το 5, αν δεν υπαρχει ψογος προς αυτον-ην ας το κρατησει..αν οχι δεν βρισκω λογο να το κρατησει//εξαλλου δεν ειναι ολα τα ερμαια(αυτα που βρισκουμε τυχαια δηλαδη) για να τα παιρνουμε μαζι μας...



Αrwen Undomiel...the truth within

cprtght@tm@2005

Edited by - ΑΤΜΑ on 03/10/2005 02:41:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 21:20:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το πέντε είναι ο αριθμός που πάντα δραστηριοποιείται. Το πέντε είναι πολύ πολυπράγμων στο σημείο να ανακατεύεται σε θέματα άλλων και μπορεί να γίνει μια μικρή άμβλυνση σε μια κακή ημέρα. Άλλα χαρακτηριστικά είναι η καιροσκοπία, απεραντοσύνη, ερωτική δραστηριότητα και δογματικότητα.

Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 23:25:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ερωτηση:αναρρωτηθηκε αυτος-η που το βρηκε μηπως και κατεχει ενα ταλισμαν που καποιος καποτε εθαψε για λογους που δεν γνωριζει η/ο νυν κατοχος του;
επειδη αν εχει το 5 στο κεντρο μαλλον σημαινει πως ο αριθμος σχετιζεται και με την "ευχη" του δημιουργου-κατοχου του...
αν το δεις σαν συμπτωση παραυτα...ισως ενωσε την μοιρα του κατοχου μς την δικη του/της...

Έλα ντε! Που το πας αυτό....?!
Εύγε ΑΤΜΑ μου! Δεν το είχα σκευτεί!

Η απάντηση βρίσκεται μέσα σου…Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy