ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Μυστήριο με λεξάριθμο-Σύμπτωση?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Διηνέκης
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 23:26:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διηνέκης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τον τελευταίο καιρό διαβάζω με μεγάλο ενδιαφέρον ότι έχει να κάνει με Λεξάριθμο σε αυτό το Forum. Πριν λίγο καιρό έτυχε να πάω στο σπίτι ενός φίλου μου, ο οποίος μου έδειξε ότι μπορώ να δω τον λεξάριθμο όποιων λέξεων θέλω (καλά τα λέω;),μέσω ενός προγράμματος σχεδιασμένο για αυτή την δουλειά. Γεμάτος περιέργεια, το δοκίμασα. Προς μεγάλη μου έκπληξη, ο αριθμός που εμφανίστηκε στην οθόνη του Η/Υ, όταν εισήγαγα το όνομα μου, ήταν 1453 (που ως γνωστόν θυμίζει τον χρόνο που αλώθηκε η Πόλη από τους Τούρκους). "Σύμπτωση", σκέφτηκα ευθύς. Μετά από λίγες ώρες παρ' όλα αυτά, θυμήθηκα κάτι που με άφησε άναυδο. Θυμήθηκα πως είχα γεννηθεί την 29η Μαΐου. Την μέρα, δηλαδή, όπου πριν 500 χρόνια περίπου αλώθηκε η Κωνσταντινούπολη.
Εγώ πιστεύω πως δεν σημαίνει κάτι ιδιαίτερο αυτό. Άλλα είμαι πεπεισμένος πως επίτηδες γεννήθηκα εκείνη την μέρα για να μου δωθεί αυτό ακριβώς το όνομα (το οποίο δεν μπορώ να αποκαλύψω για προσωπικούς λόγους) με αυτόν τον λεξάριθμο.
Ή μήπως είναι τυχαίο και τίποτα παραπάνω από μία απλή σύμπτωση; Θα ήθελα να ακούσω τις γνώμες σας πάνω σε αυτό...

Ω ξειν αγγέλειν Λακεδαιμονίοις ότι τήδε κείμεθα τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι...

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 23:48:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σύμπτωση... Πάντως Βασιλέας Ιωάννης δεν λέγεσαι!!!

Δεν έχει σημασία τι θέλουμε, ούτε τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διηνέκης
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 23:55:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διηνέκης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προς Θεού! Ούτε ο Εκλεκτός, ούτε ο Βασιλιάς Ιωάννης είμαι, ούτε ο Πίκατσου. Απλά θεωρώ πως έγινε επίτηδες να γεννηθώ εκείνη την μέρα, αν με καταλαβαίνετε τι εννοώ...

Ω ξειν αγγέλειν Λακεδαιμονίοις ότι τήδε κείμεθα τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 00:06:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην με παρεξηγείς φίλε μου. Αστειεύτηκα πρίν παίρνοντας αφορμή απο το άλλο θέμα (προφητείες αγίων) που διάβασες και εκει ίσως μερικά άτομα έχουν προχωρίσει ίσως λίγο παραπάνω στα γραφόμενά τους.

Αν ψάξεις λίγο παραπάνω θα βρείς πολλές ακόμη συμπτώσεις.

Δεν έχει σημασία τι θέλουμε, ούτε τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1367188
Maintained by Digital Alchemy