ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 U.F.O. Στους διδυμους πυργους
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Έσεται Ήμαρ
Νέο Μέλος

Greece
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 01:56:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Έσεται Ήμαρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ηθελα να αναφερθω στον ιπταμενο δισκο(στους διδυμους πυργους) που δειχνει και ξαναδειχνει ο Λιακοπουλος στην εκπομπη του.Δειχνει και αλλα φυσικα αλλα αυτο μου εκανε την μεγαλυτερη εντυπωση.Ειναι το πιο καθαρο του βιντεο το οποιο δυσκολα μπορει καποιος να αμφισβητησει.
Underground
Μέλος 2ης Βαθμίδας


192 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 02:21:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τον κινγκ κονγκ ακομα να τον φωτογραφισουν εκει πανω?

ΛΥΣΣΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Smokin_7
Μέλος 1ης Βαθμίδας


73 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 11:08:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Smokin_7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και σάν τι θέλει ναμας παραστήσει που το δείχνει ο αντε να μήν πώ τι εν λόγω κύριος? οτι πήγαν εξογήινοι και γκρέμισαν τους δίδυμους πύργους δέ πάμε καλά μου φαίνεται.

Edited by - Smokin_7 on 08/10/2005 11:09:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 12:22:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους!

Μα, αν δεν κάνω λάθος, ο ίδιος ο Λιακόπουλος λέει ότι η "πρωταγωνίστρια" του βίντεο παραδέχτηκε εκ των υστέρων ότι επρόκειτο για φάρσα! Φυσικά ο "συμπαθής" τηλε-πωλητής βιβλίων προχωρά ακόμη παραπέρα και βάζει το ερώτημα αν η γυναίκα αυτή "πιέστηκε" από τα "γνωστά-άγνωστα" κέντρα να πει αυτά που είπε!

Πάντως θα ήθελα να κάνω και μια παρατήρηση : Αμφιβάλλω αν στη σημερινή εποχή και με τα τεχνολογικά μέσα που υπάρχουν μπορούμε να λάβουμε σοβαρά υπόψη ως τεκμήρια, φωτογραφίες ή βίντεο από το πουθενά! Όταν εγώ στο σπίτι μου με ένα Photoshop μπορώ να βάλω τον εαυτό μου να περπατά στον Άρη, φανταστείτε τι μπορεί να κάνει κάποιος με πιο high-tech εξοπλισμό!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Έσεται Ήμαρ
Νέο Μέλος

Greece
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 12:40:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Έσεται Ήμαρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και σάν τι θέλει ναμας παραστήσει που το δείχνει ο αντε να μήν πώ τι εν λόγω κύριος? οτι πήγαν εξογήινοι και γκρέμισαν τους δίδυμους πύργους δέ πάμε καλά μου φαίνεται.

Edited by - Smokin_7 on 08/10/2005 11:09:39


Φυσικα και οχι.Απλως ετυχε να βρισκετε εκει.Αλλωστε αυτο πρεπει να εγινε τουλαχιστον πριν απο 10-15 χρονια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Έσεται Ήμαρ
Νέο Μέλος

Greece
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 12:44:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Έσεται Ήμαρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλημέρα σε όλους!

Μα, αν δεν κάνω λάθος, ο ίδιος ο Λιακόπουλος λέει ότι η "πρωταγωνίστρια" του βίντεο παραδέχτηκε εκ των υστέρων ότι επρόκειτο για φάρσα! Φυσικά ο "συμπαθής" τηλε-πωλητής βιβλίων προχωρά ακόμη παραπέρα και βάζει το ερώτημα αν η γυναίκα αυτή "πιέστηκε" από τα "γνωστά-άγνωστα" κέντρα να πει αυτά που είπε!

Πάντως θα ήθελα να κάνω και μια παρατήρηση : Αμφιβάλλω αν στη σημερινή εποχή και με τα τεχνολογικά μέσα που υπάρχουν μπορούμε να λάβουμε σοβαρά υπόψη ως τεκμήρια, φωτογραφίες ή βίντεο από το πουθενά! Όταν εγώ στο σπίτι μου με ένα Photoshop μπορώ να βάλω τον εαυτό μου να περπατά στον Άρη, φανταστείτε τι μπορεί να κάνει κάποιος με πιο high-tech εξοπλισμό!



Εδω μιλαμε για 10-15 χρονια πριν ετσι;Και δεν προκειται για φωτογραφια αλλα για βιντεο.Φυσικα δεν λεω οτι δεν ειναι σε καμια περιπτωση στημενο αλλα τεινω προς την πλευρα του αληθινου.

Edited by - Έσεται Ήμαρ on 08/10/2005 12:46:14

Edited by - Έσεται Ήμαρ on 08/10/2005 12:47:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 12:52:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Έσεται Ήμαρ λες :

quote:
Εδω μιλαμε για 10-15 χρονια πριν ετσι;Και δεν προκειται για φωτογραφια αλλα για βιντεο.Φυσικα δεν λεω οτι δεν ειναι σε καμια περιπτωση στημενο αλλα τεινω προς την πλευρα του αληθινου.

Τα περί ηλικίας του συγκεκριμένου βίντεο από που προκύπτουν; Οι δίδυμοι πύργοι θα μπορούσαν να "στηθούν" με την κατάλληλη τεχνική ακόμη και σήμερα, 4 χρόνια μετά την κατάρρευσή τους! Γενικά, πως συμπεραίνεις ότι είναι αληθινό το βίντεο, όταν υπάρχει και η υποτιθέμενη δήλωση της "πρωταγωνίστριας" ότι ήταν φάρσα;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Έσεται Ήμαρ
Νέο Μέλος

Greece
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 13:06:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Έσεται Ήμαρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ Έσεται Ήμαρ λες :

quote:
Εδω μιλαμε για 10-15 χρονια πριν ετσι;Και δεν προκειται για φωτογραφια αλλα για βιντεο.Φυσικα δεν λεω οτι δεν ειναι σε καμια περιπτωση στημενο αλλα τεινω προς την πλευρα του αληθινου.

Τα περί ηλικίας του συγκεκριμένου βίντεο από που προκύπτουν; Οι δίδυμοι πύργοι θα μπορούσαν να "στηθούν" με την κατάλληλη τεχνική ακόμη και σήμερα, 4 χρόνια μετά την κατάρρευσή τους! Γενικά, πως συμπεραίνεις ότι είναι αληθινό το βίντεο, όταν υπάρχει και η υποτιθέμενη δήλωση της "πρωταγωνίστριας" ότι ήταν φάρσα;



Φαινεται απο τον τροπο ντυσιματος των ανθρωπων αλλα και απο την εικονα οπου δεν εχει την σημερινη ποιοτητα.

Και οσο για το οτι η πρωταγωνιστρια λεει πως ειναι φαρσα νομιζω οτι το ερωτημα το απαντησες απο μονος σου παραπανω.Αν παρακολουθεις τις εκπομπες του Λιακοπουλου δειχνει και ενα βιντεο με εναν αστροναυτη που σε συνεντευξη του λεει οτι ουδεποτε ειδε κατι περιεργο στα ταξιδια του στο διαστημα ολα αυτα τα χρονια.Αλλα υστερα βαζει μια συνομιλια του με την ΝΑΣΑ οπου κατι τετοιο δεν ισχυει.Ειδε αλλα υποκινουμενος απο καποιους το διεψευσε.Το ιδιο και με την ρεπορτερ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 13:23:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΚ τότε, φίλε μου...Δεκτά όλα αυτά που λες. Είναι βέβαια μια πιθανότητα!

Θα μου επιτρέψεις φυσικά να κρατήσω για τον εαυτό μου το ρόλο του...άπιστου Θωμά! Οι καιροί είναι, βλέπεις, περίεργοι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 14:04:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παντως αυτα που λεει ο liako.gr ,σε παρασυρουν σε μια χιουμοριστικη ατμοσφαιρα.Εχει γελιο ο ατιμος.
Σαν τελικο συμπερασμα εχουμε οτι οι εξωγηινοι αποφασισαν να επιτεθουν στην γη και ειπαν επιτεθουν την ιδια μερα που ο Λαντεν θα εριχνε τους πυργους.Αρα αυτοι τα κανανε ολα.Με την βοηθεια των Ρωσων βεβαια που εξοπλισαν τους εξωγηινους συμμαχους τους με 'κοσμοσφαιρες'.

Δεν παμε καλα μου φαινεται...


"Δεν είμαι ήρωας.Οι ήρωες είναι ήδη όλοι νεκροί.Εγώ είμαι απλά ένας επιζώντας..."
General Patton(1945)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 18:37:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την ημερα που γκρεμιστηκαν οι πυργοι ενα δισεκατομμυριο ανθρωποι βλεπανε την επιθεση live απο την τηλεοραση απο δεκαδες διαφορετικες ληψεις απο διαφορετικες γωνιες.Και χιλιαδες αυτοπτες μαρτυρες που ηταν στο Μανχαταν.Κανεις δεν μιλησε για ουφο τοτε.Και μετα απο πολλους μηνες ερχεται ο κυριος Λιακο να μας πει οτι ενα ουφο ηταν παρον στο περιστατικο?Ποιον να πιστεψω,το ενα δις ατομα που παρατηρουσαν το γεγονος ή τον κυριο Λιακο?

A SIMPLE EXPLANATION IS ALWAYS CLOSER TO THE TRUTH

Edited by - Mantis Religiosus on 08/10/2005 18:40:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 20:33:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το συγκεκριμένο video του δίσκου των δίδυμων πύργων είναι μια απάτη, ένα διαφημιστικό τρίκ με ειδικά εφέ και αυτό είναι πλεον γνωστό...το έχουν παραδεχτεί άλλωστε και οι συντελεστές του video...
Eπίσης αν προσέξατε στο βιντεάκι λίγο πριν εξορμήσει μπροστά στην κάμερα το UFO η κάμερα φένεται να κεντράρει και να τραβιέται προς τα πίσω -(αντί να ζουμάρει πάνω στο παράξενο αντικείμενο όπως θα περίμενε κανείς)- έτοιμη να υποδεχτεί το πέρασμα του δίσκου από μπροστά της.
Αυτή λογικά δεν είναι μια φυσιολογική συμπεριφορά κάποιου που θα κρατούσε την κάμερα μπροστά σ' ένα τέτοιο εξωπραγματικό φαινόμενο και είναι απλά μια κακο-σκηνοθετημένη απάτη... αλλά υπάρχουν ακόμα άτομα που το πιστεύουν .. τι να πει κανείς...

"The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them … into the impossible." -- A.Clarke’s Second Law
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 21:15:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To video αυτό παίχτηκε πρώτη φορά σε ενα απο τα κανάλια της εταιρίας fox το 1999 κατα την διάρκεια των απογευματινών ειδήσεων. Θα το ανεβάσω σε κάποιον server και θα σας δώσω την διεύθυνση σε επόμενό μου post.

Δεν έχει σημασία τι θέλουμε, ούτε τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 21:23:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θα χρειαστεί να ανεβάσω το βίντεο γιατί το βρήκα.

http://www.ufocasebook.com/wtcvideo.mov

Χρειάζεται quicktime codec για να παίξει.

Επίσης... http://www.ufocasebook.com/wtcufo.ram με real media codec.

Περισσότερα στην σελίδα... http://ufocasebook.com/wtcvideo.html

Το κανάλι ήταν το sci-fi.

Δεν έχει σημασία τι θέλουμε, ούτε τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 21:27:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα περισσότερα αν όχι όλα βίντεο που παίζει ο Λιακο στην εκπομπή του κυκλοφορούν στο ιντερνετ πολύ καιρό πριν τα εμφανίσει. Με λίγο ψάξιμο στο google βρίσκεις πολλά.

Δεν έχει σημασία τι θέλουμε, ούτε τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Έσεται Ήμαρ
Νέο Μέλος

Greece
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2005, 03:50:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Έσεται Ήμαρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΟΚ τότε, φίλε μου...Δεκτά όλα αυτά που λες. Είναι βέβαια μια πιθανότητα!

Θα μου επιτρέψεις φυσικά να κρατήσω για τον εαυτό μου το ρόλο του...άπιστου Θωμά! Οι καιροί είναι, βλέπεις, περίεργοι...



Και εγω οπως αναφερα δεν ειμαι σιγουρος για την αυθεντικοτητα του συγκεκριμενου βιντεο και καθε αποψη ειναι δεχτη και σεβαστη εφοσον και αυτη(η αποψη)σεβεται τον συνομιλητη.Οπως εσυ παραδειγμα και χαιρομαι για την ορθοτητα των λογων σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Έσεται Ήμαρ
Νέο Μέλος

Greece
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2005, 04:04:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Έσεται Ήμαρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Την ημερα που γκρεμιστηκαν οι πυργοι ενα δισεκατομμυριο ανθρωποι βλεπανε την επιθεση live απο την τηλεοραση απο δεκαδες διαφορετικες ληψεις απο διαφορετικες γωνιες.Και χιλιαδες αυτοπτες μαρτυρες που ηταν στο Μανχαταν.Κανεις δεν μιλησε για ουφο τοτε.Και μετα απο πολλους μηνες ερχεται ο κυριος Λιακο να μας πει οτι ενα ουφο ηταν παρον στο περιστατικο?Ποιον να πιστεψω,το ενα δις ατομα που παρατηρουσαν το γεγονος ή τον κυριο Λιακο?

A SIMPLE EXPLANATION IS ALWAYS CLOSER TO THE TRUTH

Edited by - Mantis Religiosus on 08/10/2005 18:40:03


Φιλε μου τι δεν μπορεις να καταλαβεις;Η εμφανιση του ιπταμενου δισκου στους διδυμους πυργους εγινε(αν οντως εγινε)αρκετο καιρο πριν το χτυπημα τους και δεν εχει καμια σχεση με την 11η Σεπτεμβριου.Απλως ετυχε να τραβηξουν βιντεο του στο συγκεκριμενο σημειο οπως εχουμε και αλλα βιντεο UFO σε αλλα σημεια του πλανητη.Και ο Λιακοπουλος δεν συνδεσε ουδεποτε την εμφανιση του UFO στο σημειο αυτο με το χτυπημα της 11ης Σεπτεμβριου.Ουτε καν αφησε να εννοηθει κατι τετοιο.Δεν παρακολουθεις Λιακοπουλο,δικαιωμα σου φυσικα,αλλα δεν εχεις το δικαιωμα να του φορτωνεις ψευδεις κατηγοριες.Απο που εβγαλες το συμπερασμα οτι ο Λιακοπουλος ειπε οτι το συγκεκριμενο UFO βρισκοταν παρων στην επιθεση των διδυμων πυργων;Θα σε παρακαλουσα να μην λες οτι σου κατεβει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2005, 13:13:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με συγχωρεις αλλα δεν εχει σημασια αν ηταν πριν ή μετα το χτυπημα.Οπως και να το κανουμε οι διδυμοι πυργοι βρισκονταν στην καρδια του Μανχαταν και οποτεδηποτε εμφανιζοταν ενα ουφο κοντα τους θα γινοταν αντιληπτο απο εκατονταδες αυτοπτες μαρτυρες.Ενα βιντεο απο ενα ατομο δεν σημαινει τιποτα.Μπορει να δειχνει ενα εντομο κοντα στον φακο,ενα πουλι,τυχαιο σφαλμα της καμερας,ακομα και απατη.Αν ενα γεγονος δεν επιβαιβεωνεται απο πολλους πριν δημοσιευτει κινδυνευει να χαρακτηριστει γελοιοτητα.Ειλικρινα φοβαμαι που υπαρχουν ατομα που τα πιστευουν αυτα και μετα πιανουν τιμονι για να οδηγησουν.

A SIMPLE EXPLANATION IS ALWAYS CLOSER TO THE TRUTH

Edited by - Mantis Religiosus on 09/10/2005 13:20:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Έσεται Ήμαρ
Νέο Μέλος

Greece
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2005, 14:16:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Έσεται Ήμαρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Με συγχωρεις αλλα δεν εχει σημασια αν ηταν πριν ή μετα το χτυπημα.Οπως και να το κανουμε οι διδυμοι πυργοι βρισκονταν στην καρδια του Μανχαταν και οποτεδηποτε εμφανιζοταν ενα ουφο κοντα τους θα γινοταν αντιληπτο απο εκατονταδες αυτοπτες μαρτυρες.Ενα βιντεο απο ενα ατομο δεν σημαινει τιποτα.Μπορει να δειχνει ενα εντομο κοντα στον φακο,ενα πουλι,τυχαιο σφαλμα της καμερας,ακομα και απατη.Αν ενα γεγονος δεν επιβαιβεωνεται απο πολλους πριν δημοσιευτει κινδυνευει να χαρακτηριστει γελοιοτητα.Ειλικρινα φοβαμαι που υπαρχουν ατομα που τα πιστευουν αυτα και μετα πιανουν τιμονι για να οδηγησουν.

A SIMPLE EXPLANATION IS ALWAYS CLOSER TO THE TRUTH

Edited by - Mantis Religiosus on 09/10/2005 13:20:25


Επειδη δεν φαινεσαι σοβαρο ατομο δεν θα ασχοληθω και πολυ μαζι σου.Αλλα αυτο που λες τωρα και αλλο αυτο που ελεγες πριν.Εσυ νομιζες οτι το βιντεο αυτο τραβηχτηκε λιγο πριν το χτυπημα και οτι ο Λιακοπουλος μας ελεγε πως ο συγκεκριμενος δισκος ευθηνεται για την καταρευση των πυργων.Και τωρα που καταλαβες την γκαφα σου μας τα αλλαξες.

Τελος προσωπικα εγω τονισα πως δεν ειμαι βεβαιος αν το βιντεο ειναι γνησιο.Συζητηση κανουμε αλλωστε και δεν ειναι αναγκη να βγαινουμε ολοι μας και να αμφισβητουμε τα παντα η να λεμε πως ολα ειναι γνησια.Και δεν ειναι επιχειρημα το <<οποιος πιστευει σε αυτα τον λυπαμαι>>κ.α.Να συζητησουμε προσπαθουμε οχι να προσβαλουμε ο ενας τον αλλο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SuP3RIKIS
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2005, 20:22:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SuP3RIKIS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Syggnwmi gia ta greeklish prpei na kanw format sto pc exei boulwsei...auto pou de xerete einai to gegonos oti mporei na tin ekane guristi i kuria, oti k kala to video itan telika <<ftiaxto>>, alla pws ginetai oi eidikoi pou to anelusan na to briskoun original?oute ixnos high tech texnologias oute tpt....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2005, 21:03:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εσεται Ημαρ εισαι ο τελευταιος που θα μιλησει για σοβαροτητα.


A SIMPLE EXPLANATION IS ALWAYS CLOSER TO THE TRUTHΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2005, 21:23:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
alla pws ginetai oi eidikoi pou to anelusan na to briskoun original?

Ποιοι ειδικοι το ανέλυσαν και πως βρήκαν ότι ήταν original και χωρίς ειδικά εφέ μπορείς να πείς;;;

"The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them … into the impossible." -- A.Clarke’s Second Law
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2005, 01:30:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tι original ρε παιδιά? ο καπνός! που αφήνει το "ούφο" βρωμάει particles από cinema4d ή από Lightwave... Έχει και λίγο motion capture της κάμερας στο ελικόπτερο και να το αποτέλεσμα...
Tο πρόγραμμα (δεν θυμάμαι το όνομα) που σε βίντεο από κάμερα χεριού "γράφει" την κίνηση του περιβάλλοντος και την εξωμοιώνει σε 3d, οπότε με φόντο το video και 3d κινούμενα object στο πρόγραμμα τα κάνει σαν αληθινά, κοστίζει... 50 δολάρια...
TεςΠα...

ValGraphΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2005, 01:32:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε sceptic το βίντεο το ανέλυσαν Ιάπωνες τεχνικοί από κάποιο ινστιτούτο αλλά μην με πιστέψεις μέχρι να σου βρώ το λινκ.

Αναφέρω απλά ότι αποφάσισαν ότι είναι ψεύτικο όχι γιατί διέκριναν κάποια ανωμαλία - λάθος - οτιδήποτε στην ίδια την εικόνα αλλά γιατί σύμφωνα με υπολογισμούς που έκαναν είδαν ότι αυτό το αντικείμενο έκανε απότομη στροφή μπροστά στο ελικόπτερο με ταχύτητα γύρω στα 6 mach.

Ισχυρίστηκαν ότι κάτι τέτοιο είναι πρακτικά αδύνατο και έκλεισαν εκεί το θέμα. Το βιντεο πάντως μπορείτε να το κατεβάσετε από την προηγούμενη αναφορά μου στο θέμα.

Δεν έχει σημασία τι θέλουμε, ούτε τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2005, 17:48:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ σωστά για την στροφή!
Άλλωστε μια τέτοια στροφή θα δημιουργούσε τόσες πολλές επιταχύνσεις -G's που θα σκότωνε ακαριαία οποιοδήποτε πλήρωμα που θα βρίσκονταν μέσα στο σκάφος...ασε και για την δομική αντοχή των υλικών του σκάφους σε τέτοιες εξωφρενικές επιταχύνσεις, απλά αποκλείεται να τις άντεχε σκάφος και πλήρωμα!

"The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them … into the impossible." -- A.Clarke’s Second Law
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2005, 22:35:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο την αλλη υπάρχουν αυτοί που θα υποστηρίξουν ότι σε περιπτώσεις μηχανών και προώθησης γενικά με αντιβαρύτητα η επιτάχυνση δεν ασκείται μόνο στο σκάφος αλλα και στα σώματα των παρεβρισκόμενων μέσα στο σκάφος οπότε δεν γίνονται αντιληπτές οι δυνάμεις αυτές...

Τι να πει κανεις!

Δεν έχει σημασία τι θέλουμε, ούτε τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!

Edited by - orfeas7 on 11/10/2005 22:37:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Έσεται Ήμαρ
Νέο Μέλος

Greece
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 01:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Έσεται Ήμαρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για καθε ερωτηση υπαρχει και η απαντηση.Δεν ειναι δικαιολογια να αποριπτεις την υπαρξη ενος ιπταμενου δισκου μονο και μονο επειδη πιστευεις πως δεν ειναι ικανος να πιασει τα 6mach;Αλλωστε ποιο νοημα θα ειχε η κατασκευη του αν δεν μπορουσε να ξεπερασει τις σημερινες εφικτες απο ανθρωπο ταχυτητες;Αυτος ειναι ο σκοπος της προηγμενης τεχνολογιας.Να ξεπερναει τα ορια που καθε φορα ο ανθρωπος βαζει.Πανε εκατο χρονια πισω και πες πως ο ανθρωπος ειναι ικανος να ταξιδευσει στο διαστημα.Θα γελαει και το παρδαλο κατσικι.Σημερα ομως κοντευει να το αποικησει.

Edited by - Έσεται Ήμαρ on 12/10/2005 01:32:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 01:55:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ φίλε μου. Σίγουρα υπάρχει η τεχνολογία για να πίασει κάτι ιπτάμενο τα 6 ή και τα 16 mach(Άσχετα αν και με τα 16 μπορεί να ξεφύγει από την βαρύτητα της γής).

Το ζήτημα είναι πόσο εύκολα μπορείς να καλύψεις κάτι που δεν θές να μαθευτει προς τα έξω.

Για παράδειγμα αν πεί κάποιος ότι είδε ένα ufo αμέσως η κοινή γνώμη θα τον περάσει για τρελό. Άσχετα αν έχει βίντεο από αυτό που είδε στην κατοχή του. Θα το βγάλουν ψεύτικο. Στο ιντερνετ έχω βρεί δεκάδες σελίδες που αναφέρουν ότι το βίντεο είναι πλαστό με σχεδόν τεκμηριωμένες απαντήσεις και άλλα τόσα που υποστηρίζουν ότι το βίντεο είναι αλληθινό.

Τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά.
Μόνο ο χρόνος θα δείξει την αλήθεια. Αν έλεγες το 1967 σε κάποιον ότι υπάρχει αεροπλάνο που πετάει στα 15 - 20 χιλιομετρα υψος με ταχύτητα 3 mach θα γελούσε. Τέλη του '80 μάθαμε για το SR-71 Blackbird. Κατασκευάστηκε το 1967. (Συγχωρέστεμε αν έπεσα καμιά χρονιά έξω).

Τι θέλω να πώ;

Ότι ίσως να υπάρχει τεχνολογία που ακόμη είναι νωρίς για τον πολυ κόσμο να γνωρίζει ότι υπάρχει. Μόνο ο χρόνος θα δείξει.

Δεν έχει σημασία τι θέλουμε, ούτε τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Έσεται Ήμαρ
Νέο Μέλος

Greece
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 02:08:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Έσεται Ήμαρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακριβως οπως το ειπες.Μονο ο χρονος θα δειξει.Για το Μπλακμπερντ πανε 7-8 χρονια που ακουσα για τις εξωπραγματικες για την εποχη ταχυτητες που επιανε.Αφου αν δεν κανω λαθος κατα την πτηση του επιμηκυνοταν κατα 10-20 εκατοστα.Και οσο για τους ιπταμενους δισκους(που πιθανον υπαρχουν)και ειναι ανθρωπινες κατασκευες εχω ακουσει πως οχι μονο ειναι αντιβαρυτικοι αλλα και οτι κινουνται στο κενο με αποτελεσμα να μην "νοιωθουν" την αντισταση του αερα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 02:22:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχει γίνει μία μελέτη σε θεωρητικό επίπεδο για νέα συστήματα πρωόθησης και τα χαρακτηριστικά τους. Έχει δημοσιευτεί μάλιστα μέχρι και στο scholar από το google.

Κάπου αναφέρουν ότι η προώθηση σκάφους με ηλεκτρομαγνητικά και βαρυτικά πεδία μπορεί να εφαρμοστεί με μία δυναμή η οποία δεν εφαρμόζεται μόνο στο σκάφος αλλά και σε όλα τα πράγματα που βρίσκονται μέσα στο σκάφος έτσι δεν υπάρχει αδράνεια που σε άλλες περιπτώσεις θα ήταν θανάσιμη για τους επιβαίνοντες. (αν κατάλαβα καλά γιατί η σελίδα ήταν στα Αγγλικά και είχε πολλούς τεχνικούς όρους που δεν τους καταλαβαίνω)

Δεν έχει σημασία τι θέλουμε, ούτε τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cthulhu
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 16:27:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cthulhu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τωρα συγγνωμη κιολας αλλα δεν εχω γνωσεις πανω σε video animation
ομως καποιος που εχει, οπως φαινετε καποιοι ειναι experts στο θεμα
εδω μεσα, πως μπορει να γινει ενα τετοιο video?
Εμενα μου μοιαζει πραγματικο το video, γιατι ακομα κ το hollywood
δε θα το εκανε καλητερο. Πως μπορεσαν κ καναν ενα computer generated
UFO για μενα ειναι αγνωστο. Πιο ευκολα πιστευω οτι αυτο το UFO ειναι
πραγματικο παρα οτι ενας ερασιτεχνης εφτιαξε κατι τετοιο, εκτος αν
ο πατερας της τυπισας ειναι ο George Lukas.

Αυτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy