ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Περιοδικά - Βιβλία
 ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ, απο δικό μας παιδί!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2005, 01:49:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


.


με χαρα μου πληροφορηθηκα οτι ο "δικος μας" πανειος, ο Θανασης Ξανθοπουλος, εγραψε νεο βιβλιο που εκδοθηκε και κυκλοφορει απο τις εκδοσεις Εσοπτρον.


ο τιτλος αυτου, "Αδηλος Ελλας".

μολις το διαβασω, το κουβεντιαζουμε.

καλη επιτυχια αδελφε Θαναση!

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.gr

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2005, 02:37:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή επιτυχία στο βιβλίο σου Πάνειε.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2005, 21:57:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
JBG και amalia σας ευχαριστω

εχω φτιαξει και μια σελιδα σχετικα με τα περιεχομενα του βιβλιου στο

http://users.ntua.gr/paneios/book.htm

ΘΑΝΑΣΗΣ
ΠΑΝΕΙΟΣ

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2005, 23:42:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ευχηθώ κι εγώ με τη σειρά μου στον Πάνειο καλή επιτυχία και να δεί την προσπάθεια του να ευδοκιμεί!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2005, 19:08:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Να ευχηθώ κι εγώ με τη σειρά μου στον Πάνειο καλή επιτυχία και να δεί την προσπάθεια του να ευδοκιμεί!

In anticipation of my resurrection...


Σε ευχαριστω πολυ
ΘΑΝΑΣΗΣ
ΠΑΝΕΙΟΣ

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2005, 20:10:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Να ευχηθώ κι εγώ με τη σειρά μου στον Πάνειο καλή επιτυχία και να δεί την προσπάθεια του να ευδοκιμεί!


Καλό Δρόμο, Θανάση!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 10:09:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Να ευχηθώ κι εγώ με τη σειρά μου στον Πάνειο καλή επιτυχία και να δεί την προσπάθεια του να ευδοκιμεί!


Καλό Δρόμο, Θανάση!

Σε ευχαριστω

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 15:01:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


.


μια ερωτηση εχω να κανω: προκειται το εσωτερικα να κανει βιβλιοπαρουσιαση στο βιβλιο του Πανειου στην ιστοσελιδα του?

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 17:17:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μια ερωτηση εχω να κανω: προκειται το εσωτερικα να κανει βιβλιοπαρουσιαση στο βιβλιο του Πανειου στην ιστοσελιδα του?

Βεβαιότατα.
Εάν κάτι τέτοιο αποτελεί και επιθυμία του συγγραφέα - Πάνειου - θα ήταν ευχαρίστησή μας να το παρουσιάσουμε μέσα από την κεντρική μας σελίδα.

Μπορεί να επικοινωνήσει στη διεύθυνσή μου: devahan@yahoo.gr

Συνήθως η διαδικασία αυτή κινείται από τους ίδιους τους συγγραφείς ή τους εκδοτικούς οίκους, οπότε περιμένουμε να επικοινωνήσει μαζί μας ο Πάνειος.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 23:16:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
μια ερωτηση εχω να κανω: προκειται το εσωτερικα να κανει βιβλιοπαρουσιαση στο βιβλιο του Πανειου στην ιστοσελιδα του?

Βεβαιότατα.
Εάν κάτι τέτοιο αποτελεί και επιθυμία του συγγραφέα - Πάνειου - θα ήταν ευχαρίστησή μας να το παρουσιάσουμε μέσα από την κεντρική μας σελίδα.

Μπορεί να επικοινωνήσει στη διεύθυνσή μου: devahan@yahoo.gr

Συνήθως η διαδικασία αυτή κινείται από τους ίδιους τους συγγραφείς ή τους εκδοτικούς οίκους, οπότε περιμένουμε να επικοινωνήσει μαζί μας ο Πάνειος.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!


Καλησπερα..
Θα επικοινωνησω Αμαλια ...


ΥΓ JBG δεν σε βρηκα σπιτι ... θα τα πουμε ομως ελπιζω συντομα απο κοντα..

ΘΑΝΑΣΗΣ
ΠΑΝΕΙΟΣ

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 03:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Βεβαιότατα.
Εάν κάτι τέτοιο αποτελεί και επιθυμία του συγγραφέα - Πάνειου - θα ήταν ευχαρίστησή μας να το παρουσιάσουμε μέσα από την κεντρική μας σελίδα.

Μπορεί να επικοινωνήσει στη διεύθυνσή μου: devahan@yahoo.gr

Συνήθως η διαδικασία αυτή κινείται από τους ίδιους τους συγγραφείς ή τους εκδοτικούς οίκους, οπότε περιμένουμε να επικοινωνήσει μαζί μας ο Πάνειος.

amalia



.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2005, 19:22:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Θανάση, εύχομαι και εγώ με την σειρά μου να πάει καλά το βιβλίο σου. Γνωρίζω πως όταν κάνεις μια εργασία δεν αποσκοπείς ποτέ στο κέρδος, το κάνεις γιατί σε ευχαριστεί. Αυτό είναι και το κλειδί για ένα καλό βιβλίο. Η αγάπη για το αντικείμενο έρευνας του συγγραφέα και όχι η αναζήτηση χρηματικής απολαβής. Συνεπώς είναι βέβαιο πως το βιβλίο σου θα ξεχωρίσει. Με την πρώτη ευκαιρία θα το πάρω να το μελετήσω. Άντε και με τον δεύτερο τόμο σύντομα.

---------------------------------------

Λάθη δεν κάνει όποιος δεν κάνει τίποτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2005, 02:31:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε Θανάση, εύχομαι και εγώ με την σειρά μου να πάει καλά το βιβλίο σου. Γνωρίζω πως όταν κάνεις μια εργασία δεν αποσκοπείς ποτέ στο κέρδος, το κάνεις γιατί σε ευχαριστεί. Αυτό είναι και το κλειδί για ένα καλό βιβλίο. Η αγάπη για το αντικείμενο έρευνας του συγγραφέα και όχι η αναζήτηση χρηματικής απολαβής. Συνεπώς είναι βέβαιο πως το βιβλίο σου θα ξεχωρίσει. Με την πρώτη ευκαιρία θα το πάρω να το μελετήσω. Άντε και με τον δεύτερο τόμο σύντομα.

---------------------------------------

Λάθη δεν κάνει όποιος δεν κάνει τίποτα.



Σε ευχαριστω Γιαννη
ΘΑΝΑΣΗΣ
ΠΑΝΕΙΟΣ


Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 22:37:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αισθάνθηκα πολύ μεγάλη χαρά, όταν αντίκρισα στο ράφι ενός βιβλιοπωλείου να δεσπόζει το βιβλίο του Θανάση Ξανθόπουλου «Άδηλη Ελλάδα». Το «ξεκοκάλισα» μέσα σε δυο ώρες.
Δίχως ουδεμία επιφύλαξη, μπορώ μετά βεβαιότητος να πώ, ότι μέσα σε όλη αυτή τη «χωματερή» των βιβλίων από ορισμένους «βετεράνους» της έρευνας, το βιβλίο του Πάνειου δεν έχει την ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ σχέση. Εδώ δεν υπάρχουν ούτε «σκοτεινά» υπονοούμενα, ούτε υποθέσεις επί υποθέσεων, ούτε συνομωσιολογικά σενάρια, ούτε έρπουσες σκιές. Τα όσα γράφονται στο βιβλίο του Πάνειου, εκφράζουν απόλυτη ειλικρίνεια και αν μη τι άλλο, την αγνή ψυχή ενός ανθρώπου που λατρεύει πραγματικά αυτό που κάνει. Ειδικά αυτό το τελευταίο το λέω μιας και έχω γνωρίσει από κοντά τον Θανάση και ξέρω την αντίληψη του για την Ελληνική Φύση και τα Μυστήριά της. Είναι άνθρωπος της Μέσης Οδού, ούτε πλέει σε πελάγη φαντασίας, ούτε είναι ο ψυχρός ορθολογιστής. Από έναν άνθρωπο λοιπόν που ΟΡΘΩΣ βαδίζει την Μέση Οδό για να προσεγγίσει τα Θεία Μυστήρια της Φύσης, δεν μπορεί παρά να είναι ένας πνευματικά υγιής άνθρωπος και σίγουρα η ανταμοιβή του ως προς τον τρόπο που πλησιάζει τους ιερούς τόπους, θα είναι μεγάλη. Και όπως φαίνεται στις τελευταίες σελίδες του βιβλίου, ανταμείφθηκε και με το παραπάνω! Είμαι σίγουρος όμως ότι τον περιμένουν κι’άλλες εκπλήξεις. Όπως είμαι σίγουρος ότι αυτά που περιγράφει στην «Άδηλη Ελλάδα», είναι μόνο το 10% (και πολύ βάζω) από αυτά που έχει στην ουσία να πει.
Να’σαι καλά ορέ Θανάση, προσωπικά σε ευχαριστώ γιατί το βιβλίο σου αυτό «είπε πολλά» μέσα μου. Δεν ήταν απλά ένα νοητικό ταξίδι στην Ελλάδα, αλλά πολλά παραπάνω. Τα θερμά μου συγχαρητήρια φίλε και με το καλό να δούμε και το δεύτερο μέρος!


Υ.Γ: Κάτι που έχω παρατηρήσει, είναι ότι όποτε κάνουν την εμφάνιση τους στο χώρο βιβλία γραμμένα από πραγματικά αξιόλογους ανθρώπους και όχι από φαντασιόπληκτους, αυτά κατά κάποιο τρόπο, συνήθως «θάβονται», «αποσιωπούνται». Κάποιοι «παλαιοί» του χώρου, τους πολεμούν κιόλας. Αντίθετα, βλέπουμε ένα κάρο διαφημίσεις και ανακοινώσεις για βιβλία κάποιων «καταξιωμένων» ερευνητών, περί κουφιοκοίλης γής, στοιχειωμένων τόπων, κ.ο.κ. Γιατί άραγε;

ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 00:04:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγχαρητήρια αγαπητέ πανειέ και καλές πωλήσεις. Όταν το οδοιπορικό περιπέτειας και αναζήτησης γίνεται με μεράκι και διάθεση προσφοράς δίχως εσκεμμένη παραπληροφόρηση προς χάριν πωλήσεων, το αποτέλεσμα είναι πάντα καλό…
Καλή συνέχεια, και εύχομαι και σύντομα να ακολουθήσει και άλλο βιβλίο!!.

http://groups.yahoo.com/group/FILO_SOFIA/

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 00:05:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αισθάνθηκα πολύ μεγάλη χαρά, όταν αντίκρισα στο ράφι ενός βιβλιοπωλείου να δεσπόζει το βιβλίο του Θανάση Ξανθόπουλου «Άδηλη Ελλάδα». Το «ξεκοκάλισα» μέσα σε δυο ώρες.
Δίχως ουδεμία επιφύλαξη, μπορώ μετά βεβαιότητος να πώ, ότι μέσα σε όλη αυτή τη «χωματερή» των βιβλίων από ορισμένους «βετεράνους» της έρευνας, το βιβλίο του Πάνειου δεν έχει την ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ σχέση. Εδώ δεν υπάρχουν ούτε «σκοτεινά» υπονοούμενα, ούτε υποθέσεις επί υποθέσεων, ούτε συνομωσιολογικά σενάρια, ούτε έρπουσες σκιές. Τα όσα γράφονται στο βιβλίο του Πάνειου, εκφράζουν απόλυτη ειλικρίνεια και αν μη τι άλλο, την αγνή ψυχή ενός ανθρώπου που λατρεύει πραγματικά αυτό που κάνει. Ειδικά αυτό το τελευταίο το λέω μιας και έχω γνωρίσει από κοντά τον Θανάση και ξέρω την αντίληψη του για την Ελληνική Φύση και τα Μυστήριά της. Είναι άνθρωπος της Μέσης Οδού, ούτε πλέει σε πελάγη φαντασίας, ούτε είναι ο ψυχρός ορθολογιστής. Από έναν άνθρωπο λοιπόν που ΟΡΘΩΣ βαδίζει την Μέση Οδό για να προσεγγίσει τα Θεία Μυστήρια της Φύσης, δεν μπορεί παρά να είναι ένας πνευματικά υγιής άνθρωπος και σίγουρα η ανταμοιβή του ως προς τον τρόπο που πλησιάζει τους ιερούς τόπους, θα είναι μεγάλη. Και όπως φαίνεται στις τελευταίες σελίδες του βιβλίου, ανταμείφθηκε και με το παραπάνω! Είμαι σίγουρος όμως ότι τον περιμένουν κι’άλλες εκπλήξεις. Όπως είμαι σίγουρος ότι αυτά που περιγράφει στην «Άδηλη Ελλάδα», είναι μόνο το 10% (και πολύ βάζω) από αυτά που έχει στην ουσία να πει.
Να’σαι καλά ορέ Θανάση, προσωπικά σε ευχαριστώ γιατί το βιβλίο σου αυτό «είπε πολλά» μέσα μου. Δεν ήταν απλά ένα νοητικό ταξίδι στην Ελλάδα, αλλά πολλά παραπάνω. Τα θερμά μου συγχαρητήρια φίλε και με το καλό να δούμε και το δεύτερο μέρος!


Υ.Γ: Κάτι που έχω παρατηρήσει, είναι ότι όποτε κάνουν την εμφάνιση τους στο χώρο βιβλία γραμμένα από πραγματικά αξιόλογους ανθρώπους και όχι από φαντασιόπληκτους, αυτά κατά κάποιο τρόπο, συνήθως «θάβονται», «αποσιωπούνται». Κάποιοι «παλαιοί» του χώρου, τους πολεμούν κιόλας. Αντίθετα, βλέπουμε ένα κάρο διαφημίσεις και ανακοινώσεις για βιβλία κάποιων «καταξιωμένων» ερευνητών, περί κουφιοκοίλης γής, στοιχειωμένων τόπων, κ.ο.κ. Γιατί άραγε;

ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ


Νταβελη (Τασο) σε ευχαριστω πολυ για ολα αυτα που εγραψες...
Ευχομαι και σε σενα ΥΓΕΙΑ και ΕΥΤΥΧΙΑ και καλη ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε οτι εχεις βαλει για στοχο σου.
ΘΑΝΑΣΗΣ

ΥΓ περιττο να πω οτι το ποιημα προς τον ΠΑΝΑ ειναι ...... αριστουργημα.

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 00:07:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Συγχαρητήρια αγαπητέ πανειέ και καλές πωλήσεις. Όταν το οδοιπορικό περιπέτειας και αναζήτησης γίνεται με μεράκι και διάθεση προσφοράς δίχως εσκεμμένη παραπληροφόρηση προς χάριν πωλήσεων, το αποτέλεσμα είναι πάντα καλό…
Καλή συνέχεια, και εύχομαι και σύντομα να ακολουθήσει και άλλο βιβλίο!!.

http://groups.yahoo.com/group/FILO_SOFIA/

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»



Σε ευχαριστω πολυ ΠΛΩΤΙΝΕ
ΘΑΝΑΣΗΣ

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2005, 00:12:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ευχαριστώ πολύ Θανάση, να’σαι καλά!
Ελπίζω κάποια στιγμή να ξαναδιασταυρωθούν τα μονοπάτια μας.
Μέχρι τότε καλή δύναμη και καλή συνέχεια σε ότι κάνεις.


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 17:17:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΜΕΤΑ.


Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΦΛΥΑΡΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΑΣ.

ΕΥΡΙΠΙΔΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 17:53:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάνειε καλή σου επιτυχία.
΄Αμεση.
Με δύναμη θάρρος και πολλές επιτυχίες και σε άλλους τομείς και στον δύσκολο-πανέμορφο όμως χώρο του βιβλίου.
Γρήγορα και το επόμενο.
Θα το αγοράσω φυσικά.

Με εκτίμηση.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 21:49:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σε ευχαριστώ πολύ Θανάση, να’σαι καλά!
Ελπίζω κάποια στιγμή να ξαναδιασταυρωθούν τα μονοπάτια μας.
Μέχρι τότε καλή δύναμη και καλή συνέχεια σε ότι κάνεις.


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ



Θα ξαναδιασταυρωθουν Τασο αλλωστε οταν περπαταμε, ακομα και σε διαφορετικα μερη, νοερα διασταυρωνομαστε....
Θανασης


Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 22:11:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΜΕΤΑ.

quote:
Πάνειε καλή σου επιτυχία.
΄Αμεση.
Με δύναμη θάρρος και πολλές επιτυχίες και σε άλλους τομείς και στον δύσκολο-πανέμορφο όμως χώρο του βιβλίου.

Katia και Αφροδιτη σας ευχαριστω και ευχομαι και σε εσας καθε επιτυχια στους στοχους σας
Θανασης
Πανειος

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 00:55:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία γράφεις Πάνειε...

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 22:50:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ωραία γράφεις Πάνειε...

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!


.....

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stavros_Η
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 17:04:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros_Η  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχοντας πάρα πολύ καιρό να γράψω στο forum, δράττομαι της ευκαιρίας που μου δόθηκε διαβάζοντας το βιβλίο του συνοδοιπόρου "Πάνειου" να εκφράσω και εγώ μέσα από αυτό το βήμα ένα μεγάλο ευχαριστώ για τις γνώσεις που μου προσέφερε.

Ευχαριστούμε που μοιράστηκες μαζί μας τον κόπο σου ...

Σταύρος

Drive....Smart !
www.smartmania.gr
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 01:22:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Έχοντας πάρα πολύ καιρό να γράψω στο forum, δράττομαι της ευκαιρίας που μου δόθηκε διαβάζοντας το βιβλίο του συνοδοιπόρου "Πάνειου" να εκφράσω και εγώ μέσα από αυτό το βήμα ένα μεγάλο ευχαριστώ για τις γνώσεις που μου προσέφερε.

Ευχαριστούμε που μοιράστηκες μαζί μας τον κόπο σου ...

Σταύρος


Drive....Smart !
www.smartmania.gr

Σταυρο αν καταφερα εστω και νοερα μια και δεν σε γνωριζω να ειμαι ¨συνοδοιπορος¨ στις περιηγησεις σου αυτο ειναι πολυ ευχαριστο για μενα



Να σαι καλα
Θανασης

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 17:19:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα
Θα ηθελα να ευχαριστήσω και δημόσια την Αμαλία και τον Μιχάλη για την πολύ ευγενική τους χειρονομία να παρουσιάσουν το βιβλίο μου μέσα απο την κεντρική σελίδα του ESOTERICA ....
Μα τιμά ιδιαίτερα αυτή η πράξη τους ...
Ευχαριστώ
Θανάσης
Ξανθόπουλος

¨Πάνειος¨

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2005, 21:23:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι,
απέφυγα όλον αυτόν τον καιρό να γράψω κάτι για το βιβλίο του Θανάση όχι γιατί δεν είχα άποψη, αλλά επειδή μας συνδέουν δεσμοί αίματος, δεν ήθελα να θεωρηθεί ότι μεροληπτώ υπέρ του. Τώρα πια και αφού έχει κυκλοφορήσει το βιβλίο και έχει διαβαστεί απο αρκετούς θα ήθελα να πω δυο λόγια. Δεν έχει νόημα να εκφράσω και δημόσια την γνώμη μου στον Θανάση άλλωστε την ξέρει και γνωρίζει ότι νοιώθω υπερήφανος για αυτόν γιατί κόπιασε πολύ για αυτό το βιβλίο.
Αυτό που θέλω να γράψω και θέλω να γίνει κατανοητό απο κάποιους κακόβουλους γιατί υπάρχουν και τέτοιοι, είναι ότι το βιβλίο του Θανάση είναι ένα έντιμο βιβλίο, δεν προσπαθεί να κοροϊδέψει ούτε να ξεγελάσει κανέναν και ότι είναι γράμμένο μέσα, είναι πέρα για πέρα αληθινό και αποτελεί προσωπικό βίωμα του συγγραφέα. Οι φωτογραφίες είναι δικό του έργο και άλλωστε όποιος το αμφισβητήσει πρέπει να ξέρει ότι υπάρχει ένα τεράστιο προσωπικό αρχείο του Θανάση και αυτό που είδατε δεν είναι παρά ψίχουλα.
Αγαπητέ μου αδελφέ περιμένω με μεγάλη αγωνία το επόμενο έργο σου που δεν ξέρω αν έχεις κιόλας ξεκινήσει, μια και πολύ καλώς κρατάς τις κινήσεις σου μυστικές και αθόρυβες!
Σου εύχομαι καλή συνέχεια...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 00:53:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θα ηθελα να ευχαριστήσω και δημόσια την Αμαλία και τον Μιχάλη για την πολύ ευγενική τους χειρονομία να παρουσιάσουν το βιβλίο μου μέσα απο την κεντρική σελίδα του ESOTERICA ....

Ευχαριστώ κι εγώ Πάνειε για τα καλά σου λόγια,
μα πιστεύω πως θα έπρεπε να απευθυνθείς σε όλη την ομάδα συνεργατών του ESOTERICA.
Προσωπικά η δική μου συμβολή, αφορούσε την μεταξύ μας επικοινωνία

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2006, 00:25:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


φιλε Θαναση, στην αφιερωση του βιβλιου, μου ευχηθηκες διαβαζοντας το να ταξιδεψω για λιγο στην αδηλη Ελλαδα...

ε λοιπον το πετυχες!

με ταξιδεψες με τον τροπο σου και μαλιστα τοσο καλα, που το πηρα αποφαση να γραφτω σε πρωτη ευκαιρια σε σπηλαιολογικο συλλογο για εκπαιδευση.


και ευχομαι αν τυχει και ξαναπας στην νεραϊδοσπηλια της Βαριανης να τυχει και να παμε παρεα...

καλη επιτυχια ξανα!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2006, 11:01:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε ολους και χρόνια πολλά
Καλημέρα Γιάννη και σε ευχαριστώ και για τις ευχές που μου εστειλες με SMS.
Θα το ηθελα να παμε και εγω στην ΝΕΡΑΙΔΟΣΠΗΛΙΑ γιατί μου αρέσει η ευαισθησία που δείχνεις για την ΜΗΤΕΡΑ ΦΥΣΗ και η ο τρόπος που προσεγγίζεις τους τόπους, τα σπήλαια και γενικότερα η ολη φιλοσοφία σου σαν ανθρωπος....
Να πάς να κάνεις τα σεμινάρια που θα σε ωφελήσουν τα μέγιστα, αλλα να συνεχίσεις και να παραμείνεις και μετά απο αυτά, εξω απο το αθλητικό κομμάτι της σπηλαιολογίας, που νομίζω οτι δεν σε ενδιαφέρει και τόσο και να συνεχίσεις με ευαισθησία και σεβασμό, το πανέμορφο μαγικό ταξίδι στον ευλογημένο αυτό τόπο μας, την ΕΛΛΑΔΑ με τα ΙΕΡΑ ΒΟΥΝΑ της... και οχι μόνο, που τόσα εχουν να μας πουν και να μας διδάξουν....
ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ λοιπόν στην Αδηλη Ελλαδα και ελπίζω να κανούμε μέρος απο αυτό και μαζί....
Θανάσης
Πάνειος

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1230469
Maintained by Digital Alchemy