ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 mothman-pt pleasant
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2005, 17:56:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εδω κ καιρο με ταλαιπωρει η φιγουρα του mothman.δν ξερω αν θυμουνται καποιοι, αλλα οταν ακομη ημουν νεο μελος,περυσι το χειμωνα ειχα γραψει στο τοπικ "χθες βραδυ ονειρευθηκα" ενα ονειρο μου, το οποιο ακολουθει σε copy-paste.
quote:
ειμαι λεει σε ενα μεγαλο καστρο και περπατω μοναχη μου...
καποια στιγμη αρχιζω να αισθανομαι παραξενα...με διαπερνα ενα περιεργο ριγος...σαν να πεφτει αποτομα η θερμοκρασια απο το 25 στο 0
γυρναω πισω και βλεπω ενα τερας,σαν αυτο στο εξωφυλλο του ιλλουμινατι,μονο που το δικο μου φοραει μαυρογκριζα καπα,σκισμενη,σαραβαλιασμενη...σταζει αιμα...

τρομαζω πολυ...αρχιζω να τρεχω ολο και πιο γρηγορα...στο δρομο μου προσπερναω λακκουβες με πτωματα...αποκεφαλισμενους...σωματα που περπατανε μονα τους...βλεπω το αιμα του τερατος,στο πατωμα...

στο τελος,φτανω σε ενα δωματιο χωρις παραθυρα...με 1 μονο πορτα,απο την οποια μπαινω...κλειδαμπαρωνω τις πορτες,βαζω ολα τα πραγματα που υπαρχουν στο δωματιο μπρος στην πορτα...αλλα μετα δεν εχω απο που να βγω...


σε εκεινο το σταδιο,ξυπναω.με την ψυχη στο στομα,ειναι η αληθεια,λαχανιαμενη,αναμαλλιασμενη διψασμενη...ειναι παντα τοσο ζωντανο!!!!!!!


επειτα,ζωγραφισα το πλασμα κ ασυνασθητα μου βγηκε μαυρο κ μ κοκκινα ματια.το ζωγραφισα ειναι τροπος του λεγειν.μουντζουρωσα,ειναι η αληθεια.τεσπα,μετα απο κανα 2 μηνες αφηγηθηκα το ονειρο μου σε ενα εμπιστο προσωπο,δειχνωντας τη μουντζουρα μου.μου συμβουλεψε να δω τη ταινια "ο χρησμος της πεταλουδας",και να μην ξαναζωγραφισω βλακειες.τεσπα,εγω την ταινια την ειδα και δν ξαναασχοληθηκα με την "καλλιτεχνια".λογικο επομενο ομως ηταν να συνδεσω το πραγμα με το mothman.τεσπα,ο λογος π ανοιξα αυτο το θεμα ειναι μια συζητηση σχετικα με το τι ειναι τελικα μοθμαν κ τι συνεβη στο pt pleasant.

δυστυχως δν θα εχω συχνη επαφη με το ιντερνετ,(ο υπολογιστης που χρησιμοποιω τωρα δν ειναι δικος μου),πολυ πολυ να μπαινω την ωρα της πληροφορικης.μονο ευχομαι να με παρετε στα σοβαρα.

morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2005, 18:56:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι είναι ο mothman?

Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2005, 21:59:46  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΟΤΗΜΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΠΛΑΣΜΑ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΜΦΑΝΙΖΟΤΑΝ ΣΥΧΝΑ ΚΥΡΙΩΣ ΓΥΡΩ ΣΤΗ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ '60 (ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ), ΚΑΠΟΥ ΣΤΙΣ Η.Π.Α. ΕΜΟΙΑΖΕ ΣΑΝ ΠΕΛΩΡΙΑ "ΜΟΝΟΚΟΜΜΑΤΗ" ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΑ ΜΑΤΙΑ, ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΣΑΝΕ ΠΡΟΑΓΓΕΛΟ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΥ. ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΕΙ.
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΘΕΜΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ. ΚΑΝΤΕ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2005, 03:42:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
take a map

take idea

ΦΙΛΙΚΑ,
MULDER

GENESIS T.e.a.m
GENESIS Research

ΓΕΝΕΣΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2005, 08:53:27  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΘΕΜΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ. ΚΑΝΤΕ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2005, 16:27:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Silverwhisper,

Ενδιαφέρον θέμα, αν και δεν έχω καταλάβει που θες να καταλήξεις περιγράφοντας μας το ονειρό σου.

Mothman - Bighoot:

'Εχω διαβάσει και έχω ακούσει διάφορες εκδοχές γι' αυτό το θέμα - αν και προσωπικά πιστεύω πως είναι απλά ένας μύθος. Το μόνο που με απασχολεί είναι οι "μαρτυρίες" μερικών ανθρώπων που υπερασπίζουν πως όντως έχουν αντικρύσει αυτή τη "μορφή". Είναι η μόνη αντίθεση και προκαλεί ερωτηματικά.

Υπάρχουν μερικοί που υποστηρίζουν πως είναι ρομπότ, άλλοι πάλι που πιστέυουν πως είναι δάιμονας και κάπoιοι άλλοι που το συνδέουν με ούφο.

Θα επανέρθω..

-/

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2005, 22:45:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσπαθησε να μην βλεπεις θριλερ πριν κοιμηθεις.Σε πολλους συμβαινει να εχουν μετα εφιαλτες.

A SIMPLE EXPLANATION IS ALWAYS CLOSER TO THE TRUTHΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2005, 22:49:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και πάλι!

Σας έχω παραθέσει 3 εικόνες εκ των οποίων η μια είναι χάρτης δεδομένων εμφάνισης του πλάσματος αυτού!

Θα ήθελα να επισημάνω πως μόνο 1 'κρούσμα' εμφάνισης του πλάσματος αυτού είχαμ πριν μερικά χρόνια στην περιοχή της Πεντέλης!

Υ.Γ.Δείτε την ταινία ο Χρησμός της Πεταλούδας, είναι αρκετά καλή(παρ'όλο που δεν δείχνει πολλά από το πλάσμα)

Φιλικά,
Παναγιώτης

ΓΕΝΕΣΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2005, 13:35:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑ ΑΥΤΟ ΣΕ ΑΛΛΑ SITES. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΔΙΑΣΕΙ (ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ) ΜΕ ΠΟΛΥΝΕΚΡΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ.
ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΠΡΟΑΓΓΕΛΟΣ ΘΑΝΑΤΟΥ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ AYTA.

ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΘΕΑΘΕΙ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΟΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΣΥΝΕΒΗΣΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ.

ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ SITE ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ, ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ http://urbanlegends.c-lab.gr/html/modules/news/

ΦΙΛΙΚΑ 3ADA!

Edited by - 3ADA on 11/10/2005 13:45:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2005, 17:15:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εξακολουθώ να πιστεύω πως δεν υπάρχει ούτε υπήρξε ποτέ αυτό το πλάσμα.

Πρώτον δεν υπάρχουν αποδείξεις. Δεν υπάρχει κάποια φωτογραφία - κάτι τελοσπάντων!

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2005, 17:59:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΤΑΙΝΙΑ Ο ΧΡΗΣΜΟΣ ΤΗΣ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ ΕΧΕΙ ΒΑΣΙΣΤΕΙ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΓΕΓΟΝΟΣ
ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗ SILVER BRIDGE TH ΔEKAETIA TOY 60 ΟΠΟΥ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 100 ΑΤΟΜΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΑΝ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΙΧΑΝ ΔΕΙ.
ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΤΗΣ ΚΑΚΩΝ ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2005, 23:49:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η ΤΑΙΝΙΑ Ο ΧΡΗΣΜΟΣ ΤΗΣ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ ΕΧΕΙ ΒΑΣΙΣΤΕΙ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΓΕΓΟΝΟΣ
ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗ SILVER BRIDGE TH ΔEKAETIA TOY 60 ΟΠΟΥ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 100 ΑΤΟΜΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΑΝ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΙΧΑΝ ΔΕΙ.
ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΤΗΣ ΚΑΚΩΝ ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ.

Θα συμφωνήσω με τον OpenMind μάλιστα αναγράφεται και στην αρχή της ταινίας!

-Βασίζεται σε πραγματικά γεγονότα-

ΦΙΛΙΚΑ,
MULDER

Genesis Research

ΓΕΝΕΣΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 00:27:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάντης κακών?

Επειδή κάποιοι ισχυρίζονται πως έχουν δεί αυτό το "πλάσμα" πριν η κατά την διάρκεια της κατάρρευσης της Σιλβερπριτζ με τον αριθμό των θυμάτων να ανεβένει στους 77?

Αφού σκοπός του είναι/ήταν (δεν έχει σημασία) να μαντεύει τα "κακά".. γιατί δεν έδωσε ρεσιτάλ ΚΑΙ στην περίπτωση του τσουνάμι (σημείωσε - αλόγιστος αριθμός αθώων θυμάτων).

Η μήπως δεν έχει διαβατήριο/βίζα για περιοχές εχτός της Αμερικάνικης?

-/ άλλοτε προς άλλον

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 11:27:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
100 ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΑΠ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΝΤΗΣ ΚΑΚΩΝ ΕΤΣΙ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ.
quote:
Αφού σκοπός του είναι/ήταν (δεν έχει σημασία) να μαντεύει τα "κακά".. γιατί δεν έδωσε ρεσιτάλ ΚΑΙ στην περίπτωση του τσουνάμι (σημείωσε - αλόγιστος αριθμός αθώων θυμάτων).

Η μήπως δεν έχει διαβατήριο/βίζα για περιοχές εχτός της Αμερικάνικης?



ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΛΑΣΜΑ ΝΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΗΝ ΚΡΥΠΤΟΖΩΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΖΕΙ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ .
ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΔΙΑΔΕΔΟΜΕΝΟ ΚΑΘΩΣ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΝΤΟΡΟΣ ΕΝΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ SITE ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 17:11:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

100 ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΑΠ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΝΤΗΣ ΚΑΚΩΝ ΕΤΣΙ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ

'Εχω πει σε προηγούμενο ποστ πως και για μένα αυτή είναι η μόνη αντίθεση.

Εν πάση περιπτώσει, υπάρχουν δύο ενδεχόμενα:

1. μερικοί που πείθονται να δουν παράξενα πράγματα

2. και κάποιοι που προφανώς ψεύδονται

Εξάλλου οι οφθαλμικές μαρτυρίες χωρίς τις αποδείξεις δεν αρκούν πια. (στις μέρες μας)

Αν πραγματικά υπήρχαν τέτοια "πλάσματα" θα κατάφερναν να δραπετεύσουν απο τον "άνθρωπο"??

'Αλλη μια φανταστική κολλεκτίβα..

Φιλικά,
-/

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 18:11:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εν πάση περιπτώσει, υπάρχουν δύο ενδεχόμενα:

1. μερικοί που πείθονται να δουν παράξενα πράγματα

2. και κάποιοι που προφανώς ψεύδονται



ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΟΙ 100 ΕΙΔΑΝ ΜΙΑ ΟΦΘΑΛΜΑΠΑΤΗ? Η ΕΙΠΑΝ ΟΛΟΙ ΨΕΜΜΑΤΑ?
ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ .
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΙΣΩΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΖΩΟ ΑΠ ΤΗΝ ΚΡΥΠΤΟΖΩΟΛΟΓΙΑ.
quote:
Αν πραγματικά υπήρχαν τέτοια "πλάσματα" θα κατάφερναν να δραπετεύσουν απο τον "άνθρωπο"??

ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΟΡΦΕΣ ΖΩΗΣ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ? ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΩΚΕΑΝΟΥΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΟΡΦΕΣ ΖΩΗΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΑ ΒΑΘΗ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΑΡΚΕΙ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 21:12:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αλλο ο ωκεανος που δεν εχουμε παει ακομη και αλλο η γη, η στερια που την εχουμε εξερευνησει ολακερη.

δεν ειμαι αρνητικη στην σκεψη οτι μπορει καποιο πνευμα να εμφανιζεται πριν απο μεγαλες καταστροφες. ή οτι μπορει καποιοι ανθρωποι να εχουν προαισθηματα....
αυτο που με προβληματιζει ειναι ο τοπος που εθεαθη... οι αμερικανοι ειναι κομματι φαντασιοπληκτοι και βλεπουν διαφορα...


A mari usque ad mareΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 21:28:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΟΙ 100 ΕΙΔΑΝ ΜΙΑ ΟΦΘΑΛΜΑΠΑΤΗ? Η ΕΙΠΑΝ ΟΛΟΙ ΨΕΜΜΑΤΑ?
ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ .
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΙΣΩΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΖΩΟ ΑΠ ΤΗΝ ΚΡΥΠΤΟΖΩΟΛΟΓΙΑ.

100 άτομα - να λοιπόν ένας εύλογος - παραπλανητικός αριθμός "μαρτυριών". Αν 100 άτομα ισχυρίζονται πως έχουν δει (δήθεν) αυτο το πλάσμα, τότε λες τα 1000 να μην το πιστέψουν?

quote:
ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΟΡΦΕΣ ΖΩΗΣ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ? ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΩΚΕΑΝΟΥΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΟΡΦΕΣ ΖΩΗΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΑ ΒΑΘΗ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΑΡΚΕΙ.

Αντιθέτως - πως μπορεί κάποιος να ξέρει τις ποίκιλες μορφές που υπάρχουν στον πλανήτη μας!!! Και πέρνω για παράδειγμα το παράδειγμα σου για τους ωκεανούς - μιας και απο τέτοιες μορφές μόνο τους καρχαρίες και τις φάλαινες αναγνωρίζω - άντε και καμία σφιρίδα και κανά χταποδάκι κτλ.
Απο τα προαναφερόμενα ΟΜΩΣ δεν έχω δει κανένα απο αυτά να χει μορφή εντελώς ξενική για τα μάτια του ανθρώπου π.χ. όλα έχουν μάτια, κεφάλια και όλα τα σχετικά-άσχετα.
Το ότι ο λεγόμενος "Μοθμαν" είχε μεν φτερά αλλα δεν τα χρησιμοποιήσε ποτέ για να πετάξει - σαν ένα νόρμαλ τσίου (να τα φτερουγίσει δλδ) εμένα ξέρεις τι μου θυμίζει? ΕΣ-300!! ή και τον ακέφαλο μπάτμαν αν θές!

Επειδή δηλαδή η Αμερική δεν έχει πίσω της κανένα Όμηρο μα και κανένα Αίσχυλο - Παρθενώνα ετσετερα πρέπει δηλαδή εμείς να μασάμε και να "φοράμε" τέτοιου είδους κολλεκτίβες?

Ήμαρτον ..

Φιλικά

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 12:47:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟ
ΕΡΕΥΝΗΣΟΥΜΕ ΚΑΘΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ.
quote:
Επειδή δηλαδή η Αμερική δεν έχει πίσω της κανένα Όμηρο μα και κανένα Αίσχυλο - Παρθενώνα ετσετερα πρέπει δηλαδή εμείς να μασάμε και να "φοράμε" τέτοιου είδους κολλεκτίβες?



ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ
ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ? ΔΗΛΗΔΗ ΑΜΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΜΕ ΕΝΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΩ
ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΝ ΠΑΡΘΕΝΩΝΑ ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΟΤΙ
ΑΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ MOTHMAN?
ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΤΕΡΑΤΑ Η ΑΓΝΩΣΤΑ ΖΩΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ
ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΤΗΝ ΣΚΟΤΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΛΟΧ ΝΕΣ ΣΤΟ ΜΕΞΙΚΟ
ΤΑ CHUPACABRA ΣΤΟ ΘΙΒΕΤ ΤΟ YETI .
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΟΤΙ ΤΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΠ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΘΟΥΝ ΔΕΝ ΣΤΕΚΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΘΡΥΛΟΥΣ ? ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΣΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΞΩΤΙΚΑ,ΚΑΛΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΥΣ,
ΝΕΡΑΙΔΕΣ, ΓΟΡΓΟΝΕΣ , ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ
ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΜΟΣ ΑΥΤΟ ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΠΡΟΒΟΛΗ ΜΕ
ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ?
quote:
αλλο ο ωκεανος που δεν εχουμε παει ακομη και αλλο η γη, η στερια που την εχουμε εξερευνησει ολακερη.

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΕΙ 100% ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΑΣ ΠΑΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ Η ΤΟΝ ΑΜΑΖΟΝΙΟ .
ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΟΤΙ ΣΤΟΥΣ ΩΚΕΑΝΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΕΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mystic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 14:53:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mystic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστός ο Open Mind!


''Ο Θεός είναι ένας κύκλος που το κέντρο του είναι παντού και η περιφέρεια του πουθενά''
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 16:11:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ
ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ? ΔΗΛΗΔΗ ΑΜΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΜΕ ΕΝΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΩ
ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΝ ΠΑΡΘΕΝΩΝΑ ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΟΤΙ
ΑΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ MOTHMAN?

Ε..καλά! Για τον Μοθμαν δεν θα σου πεί - θα σου πεί όμως για τους δίδυμους πύργους άντε και για τον οσάμα.

quote:

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΟΤΙ ΤΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΠ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΘΟΥΝ ΔΕΝ ΣΤΕΚΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΘΡΥΛΟΥΣ ?

Στην πόλη που μένω τώρα - πριν αρκετό καιρό σε μια περιοχή πολλοί άνθρωποι ισχυρίζονταν πως στην περιοχή τους κάθε βράδυ εμφανιζόταν ένα ανθρωποπούλι. Ακούγονταν επίσης παράξενοι ήχοι κάτι σαν κραυγές.
Για να μην μίνει σαν θρύλος στην ιστορία η υπόθεση αυτή - τα αρμόδια μέσα αποφάσισαν να εξετάσουν το γεγονός.
Υπήρξαν αρκετές μαρτυρίες. Κάποιοι ισχυρίστηκαν πως αντίκρυσαν αυτό το παράξενης μορφής πουλί και κάποιοι άλλοι είπαν πως απλά άκουσαν μόνο τις παράξενες κραυγές. Μάλιστα ένα βράδυ ένα απο τα τοπικά τηλεοπτικά κανάλια επισκέφτηκε την περιοχή αυτή και κατέγραψε τους ήχους τους οποίους αναμετάδωσε την επομένη στην τηλεόραση.
Μετά απο λίγο καιρό ανακοινώθηκε πως όλα αυτά ήταν μια απάτη ενος αριθμού νεαρών ατόμων που με την βοήθεια ηχιτικών συσκευών κτλ δημιούργησαν όλο αυτό το παραμύθι.

Ο λόγος που έγραψα τα πιο πάνω είναι για να καταλάβουμε ότι όταν κάποιος θέλει να μας πίσει για κάτι - πέραν της λογικής - θα τα καταφέρει.
Δεν εξηγήτε αλλίως το γεγονός ότι μερικοί άνθρωποι είδαν τελικά αυτο το ανθρωποπούλι αφού στην τελική όλα ήταν μια κακόγουστη φάρσα.

Φιλικά


Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 17:20:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο λόγος που έγραψα τα πιο πάνω είναι για να καταλάβουμε ότι όταν κάποιος θέλει να μας πίσει για κάτι - πέραν της λογικής - θα τα καταφέρει.
Δεν εξηγήτε αλλίως το γεγονός ότι μερικοί άνθρωποι είδαν τελικά αυτο το ανθρωποπούλι αφού στην τελική όλα ήταν μια κακόγουστη φάρσα.



ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΠ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΙΧΕ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΤΗΣ
ΕΠΟΧΗΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΕΣ ΑΛΛΑ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΑΝ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΩΝ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΑΠΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΤΟ
ΕΙΔΑΝ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 17:41:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΩΝ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΑΠΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑΝ.

Γιατί οι αστυνομικοί τι είναι? δεν είναι κι αυτοί απλοί άνθρωποι? Μην τα ισοπεδώνουμε όλα για την άτιμη την στολή.
Καταλαβαίνω όμως ότι ο λόγος που το αναφέρεις είναι απλά για να τονίσεις ότι υπάρχουν και μαρτυρίες απο ανθρώπους που δεν ψεύδονται, τάξης και ηθική.

Όπως και να χει, το θέμα με ενδιαφέρει - και δεν είμαι ποτέ απόλυτος για κάτι.. απλά έχω τις απόψεις μου!

-/

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 18:04:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όπως και να χει, το θέμα με ενδιαφέρει - και δεν είμαι ποτέ απόλυτος για κάτι.. απλά έχω τις απόψεις μου!



Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΑΥΤΩΝ
ΠΟΥ ΑΠΟΡΡΙΠΤΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΡΕΥΝΗΣΟΥΝ.
ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΛΥΣΩ ΛΙΓΟ ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΚΑΤΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΑΦΟΡΜΗ
ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΡΙΨΟΥΝ
ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ MOTHMAN ΕΣΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΓΙΑΤΙ
ΥΠΑΡΧΟΥΝ 100 ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ
ΕΠΗΡΕΑΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΦΘΑΛΜΑΠΑΤΕΣ.
ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΜΟΝΟ 1 ΜΑΡΤΥΡΑΣ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΥΕΣ
ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ Ο ΜΑΝΑΔΙΚΟΣ ΜΑΡΤΥΡΑΣ.
ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ
ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΑ ΑΛΗΘΕΙΑ?

quote:
Όπως και να χει, το θέμα με ενδιαφέρει - και δεν είμαι ποτέ απόλυτος για κάτι.. απλά έχω τις απόψεις μου!



ΑΦΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Monkeysleepe_r
Νέο Μέλος

Finland
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 18:16:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Monkeysleepe_r  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορεί όμως και ένα ακόμη γεγονός να συμβαίνει... Μια υπόθεση κάνω...
Ίσως αφού συμβαίνει μόνο στην Αμερική να είναι κάποια οργάνωση (αντιαμερικανική ή και όχι), η οποία με την μορφή του Μοθμαν να μην κινούν υποψίες στις αρχές. Εννοώ πως καταφέρνουν τρομοκρατικά χτυπήματα (αφού παρουσιάζεται μόνο σε καταστροφές)και όλοι αφού μαρτυρούν την παρουσία του (μοθμαν), δεν τους περνάει από το μυαλό ότι είναι όλο το σκηνικό φτιαχτό για κάποιον άγνωστο απώτερο στόχο. Σκοπός όλου αυτού όμως θα μου πείτε ποίος είναι? Ίσως αφού πια όλο και περισσότεροι άνθρωποι ασχολούνται με αυτά τα θέματα να θέλουν να δημιουργήσουν έναν μύθο(αν η υπόθεση είναι πραγματική τότε τον μύθο τον έχουν πετύχει) όπου θα κάνει το γύρω του κόσμου ή απλά για προσωπικούς σκοπούς.
Απλά μια υπόθεση κάνω... ετσι όπως διάβαζα το θέμα μου πέρασε από το μυαλό όλη αυτή η ιστορία...Ίσως ποτέ δεν θα μάθουμε…

Čómplexíkos êimæi leó êgó... Mónkeyslëepé_rΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 18:49:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΑΥΤΩΝ
ΠΟΥ ΑΠΟΡΡΙΠΤΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΡΕΥΝΗΣΟΥΝ.
ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΛΥΣΩ ΛΙΓΟ ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΚΑΤΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΑΦΟΡΜΗ
ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΡΙΨΟΥΝ
ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ MOTHMAN ΕΣΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΓΙΑΤΙ
ΥΠΑΡΧΟΥΝ 100 ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ
ΕΠΗΡΕΑΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΦΘΑΛΜΑΠΑΤΕΣ.
ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΜΟΝΟ 1 ΜΑΡΤΥΡΑΣ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΥΕΣ
ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ Ο ΜΑΝΑΔΙΚΟΣ ΜΑΡΤΥΡΑΣ.
ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ
ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΑ ΑΛΗΘΕΙΑ?

Εκφέρω την γνώμη μου - και υπερασπίζόμαι τα πιστεύω μου. Το αν έχω ερευνήσει κάτι ή όχι είναι καθαρά δική μου υπόθεση. Το μόνο σίγουρο είναι πως ποτέ μου δεν λέω κάτι χάρην συζήτησης ή για να συμμετέχω σε κάτι. Άμα δεν έχω την παραμικρή ιδεά για κάποιο θέμα (που είναι και πολλά - πίστεψε με) προτιμώ να παρακολουθώ για να μαθαίνω παρά να μιλώ περι ανέμων και υδάτων παριστάνοντας τον ξερόλα.

Όταν όμως έχω να πω "κάτι" δεν μπορώ να τοποθετηθώ με ενα απλό "ναι" ή ένα "όχι".. Στο κάτω κάτω δεν απέρριψα κάτι του όποιου να έχουμε τεκμηριωμένες/χειρόπιαστες αποδείξεις.

Όσον αφορά τον "Μόθμαν" δεν είναι η πρώτη φορά, εννοώ μέσα απο αυτο το ποστ, που "ασχολούμε" μαζί του. Πράγματι είναι ένα θέμα που έχει αρκετό ενδιαφέρον μιας και κατατάσσεται μέσα σ'όλα τα παράξενα που έχουμε ακούσει.

Αν υπήρχε μια πραγματική φωτογραφία ή κάποια άλλη απόδειξη τότε θα είχα και διαφορετικές απόψεις επι του θέματος.

quote:

ΑΦΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ?

'Εχω μάθει να σέβομαι τις απόψεις των άλλων ευελπιστόντας ότι και οι άλλοι σέβονται τις δικές μου. Με γνώμονα αυτό με αφορά να μάθω τι πιστεύουν οι άλλοι για την "ύπαρξη" του Μοθμαν.

Μέχρι αποδείξεως του εναντίον διατηρώ τις επιφιλάξεις μου χωρίς αυτό να σημένει ότι εγώ είμαι ο σωστός.

Φιλικά

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 18:57:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το μόνο σίγουρο είναι πως ποτέ μου δεν λέω κάτι χάρην συζήτησης ή για να συμμετέχω σε κάτι. Άμα δεν έχω την παραμικρή ιδεά για κάποιο θέμα (που είναι και πολλά - πίστεψε με) προτιμώ να παρακολουθώ για να μαθαίνω παρά να μιλώ περι ανέμων και υδάτων παριστάνοντας τον ξερόλα.


ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΝΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ .
quote:

'Εχω μάθει να σέβομαι τις απόψεις των άλλων ευελπιστόντας ότι και οι άλλοι σέβονται τις δικές μου. Με γνώμονα αυτό με αφορά να μάθω τι πιστεύουν οι άλλοι για την "ύπαρξη" του Μοθμαν.

Μέχρι αποδείξεως του εναντίον διατηρώ τις επιφιλάξεις μου χωρίς αυτό να σημένει ότι εγώ είμαι ο σωστός



ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ
ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ.
ΤΙΣ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙΣ ΜΟΥ ΤΙΣ ΔΙΑΤΗΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο MOTHMAN ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΡΕΥΝΗΣΟΥΜΕ .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 19:59:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ συμφωνώ με τον didorium,
που κατά τη γνώμη μου το έθεσε σωστά το ζήτημα.
Δηλαδή μόνο στην Αμερική δημιουργούνται τέτοιες μαζικές παρακρούσεις
και μάλιστα γυρίζονται και ταινία !!
Κι εμείς,όπως πολύ σωστά ειπώθηκε,έχουμε καλικάτζαρους,νεράιδες,
δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να υπάρχει εκεί έξω,αλλά δεν τα κάνουμε
και θέμα (εκτός ίσως από τον Γιαννουλάκη...)-
θέλω να πω,σώνει και καλά να ψάξουμε να βρούμε τι είναι ο mothman?
Επειδή τον πιστεύουν οι Αμερικάνοι,να τον πιστέψουμε κι εμείς...
open mind,πρόσεξέ με,δε σου επιτίθεμαι,αλλά συμπληρώνω κάτι που προσπαθούν να πουν ο didorium και η astral-project.
Δε γουστάρω που μόλις γυριστεί μία Χ ταινία στην Αμερική,αμέσως όλοι
πέφτουν με τα μούτρα να το χάψουν.
Πιστεύω ότι είναι πολύ κακό γενικά για τη νοοτροπία μας.
(και φυσικά δεν αναφέρομαι σε σένα !)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 20:25:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δηλαδή μόνο στην Αμερική δημιουργούνται τέτοιες μαζικές παρακρούσεις
και μάλιστα γυρίζονται και ταινία !!
Κι εμείς,όπως πολύ σωστά ειπώθηκε,έχουμε καλικάτζαρους,νεράιδες,
δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να υπάρχει εκεί έξω,αλλά δεν τα κάνουμε
και θέμα (εκτός ίσως από τον Γιαννουλάκη...)-


ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΡΩΤΑ ΣΕ ΚΑΝΑ ΧΩΡΙΟ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΓΙ ΑΥΤΑ.
ΤΑΙΝΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ .
quote:
θέλω να πω,σώνει και καλά να ψάξουμε να βρούμε τι είναι ο mothman?


ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΨΑΞΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΕΔΩ ΔΕΝ
ΞΕΡΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΔΩ ? ΘΕΩΡΗΤΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ.
quote:
Δε γουστάρω που μόλις γυριστεί μία Χ ταινία στην Αμερική,αμέσως όλοι
πέφτουν με τα μούτρα να το χάψουν.
Πιστεύω ότι είναι πολύ κακό γενικά για τη νοοτροπία μας.


ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΤΗ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 60 Η ΤΑΙΝΙΑ ΓΥΡΙΣΤΗΚΕ ΠΡΙΝ
ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΝΤΟΡΟΣ ΤΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΣΤΗ ΓΕΦΥΡΑ ΑΠΛΑ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΖΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ ΤΟ ΜΑΘΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ.
quote:
Δηλαδή μόνο στην Αμερική δημιουργούνται τέτοιες μαζικές παρακρούσεις

ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΘΕΜΑ ΛΥΘΗΚΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΕΠΑΘΑΝ ΜΑΖΙΚΗ ΠΑΡΑΚΡΟΥΣΗ .
ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ
ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΡΡΙΠΤΟΥΜΕ.
ΠΑΝΤΑ Η ΜΕΣΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΣΩΣΤΗ ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΥΤΕ
ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΡΡΙΠΤΟΥΜΕ .
ΠΡΙΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΘΕΣΗ ΥΠΕΡ ΠΟΙΑΣ ΘΕΣΗΣ ΕΙΝΑΙ Η ΣΩΣΤΗ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΤΟ ΕΡΕΥΝΟΥΜΕ.
ΑΥΤΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΝΟΥΜΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΕΤΕΙ ΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟ ΕΠΙΠΕΔΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 21:58:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πράγματι δεν τήθεται κανένα θέμα παρεξήγησης ούτε και απο δικής μου πλευράς.

Ο καθένας απο μας υποστηρίζει τα γραφόμενα και τις απόψεις του πάντα με πολιτισμένο τρόπο χωρίς να χρειάζετε να επιδικτεί ούτε για τις γνώσεις του (οσες κι αν είναι) μα ούτε και για τις τεράστιες επιδόσεις του στο "λογοπαίγνιο".

Απλά κάποιες φορές ίσως χρειαστεί να γίνει ελάχιστα καυστικός ή και "επιθετικός" χωρίς αυτό να σημαίνει πως αμαυρώνει το παρών θέμα.

Αβροφροσύνη και σωστή μεταχείριση .. και είμαι σίγουρος πως η ροή της συγκεκριμένης συζήτησης θα είναι πάρα πολύ ευχάριστη με την συμβολή όλων μας.

Φιλικά πάντα

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy