ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μουσείο" Απολιθωμένων Θεμάτων/Συζητήσεων...
 ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ
 Forum Locked  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 14:00:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7165&whichpage=37
Avallon
Απεστάλη: 09/09/2006, 10:02:43
________________________________________

Medtech:

quote:
Με την σειρα μου να διαμαρτυρηθω γιατι κανενας αντιπαλος δεν μου προσφερε ποτε αξιολογο αντιλογο.

Και μετά:
quote:

Και ποιος σου ειπε οτι δεν εχω βρει ΑΞΙΟΥΣ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ?

ΒΡΙΛ,ΑΖΑΧ_ΧΑΖΑ,JONNIE_BE_GOOD,Ευστρατιος,Satyros,Agnostic,Ostria,
ΗλιαςP,gigenis και πολλοι αλλοι ειναι παναξιοι συνομιλητες.


quote:
Πρωτον εισαι ψευτρα γιατι σε κανενα απο τα κειμενα μου δεν ισχυριστηκα οτι ειναι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ μεταδοτικες
και μετά από λίγες σελίδες:
quote:
ΕΙΝΑΙ AVALLON ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΔΟΤΙΚΕΣ.

Tι να έχει να μας πει η επιστήμη για τις διχασμένες προσωπικότητες άραγε?

Αvallon προς medteck:

quote:
Είναι κρίμα λοιπόν να προσπαθείς να δείξεις κάτι που δεν είσαι όταν αυτό που ήδη είσαι θα πρέπει να σε κάνει περήφανη...
Aκρως αγενέστατο το μήνυμά μου που !!! Εξ’ου και η μήνις της medteck…

"...Η μαυρίλα της ψυχής μας δεν ασπρίζει με τα γράμματα ούτε με τις τέχνες...Καμμία σχέση δεν έχει η επιστήμη με την Ηθική..."

Τάδε έφη ο Θεοδόσης Τάσιος καθηγητής του Εθν.Μετσ.Πολυτεχνείου στο ΒΗΜΑ της 3/9/2006 (πόσο ταιριάζει αυτό σε μερικούς...)



"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 20:20:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3522&whichpage=48&ARCHIVE=


AZAX_ΧΑΖΑ Απεστάλη: 18/09/2006, 14:34:46
----------------------------------------

Καλημέρα,

Αποφάσισα να σας γράψω γιατί πραγματικά περνάω πολύ όμορφα εδώ πέρα και νιώθω οτι πρέπει να μοιραστώ αυτήν την εμπειρία μαζί σας....

Όπως γνωρίζετε οι κ.κ. Συντονιστές μου απενεργοποίησαν τον λογαριασμό μου και με έστειλαν για 2 εβδομάδες διακοπές... Την Παρασκευή λοιπόν που μας πέρασε πέρασα από τα γραφεία του Εσωτέρικα και αφού παρέδωσα το όπλο μου και το σήμα μου, μου δώσανε τα πολυπόθητα αεροπορικά εισιτήρια...

Έφυγα κατευθείαν για το Βενιζέλος όπου και με περίμενε το αεροπλάνο μου .... λίγο παράξενο σχήμα είχε ...αλλά ήμουν σίγουρος πως είναι αληθινό και θα με ταξιδέψει στον προορισμό μου...

Διάβασα με αγωνία τα εισιτήρια και έλεγαν...ΜΠΑΧΑΜΕΣ..... Ουαααοοοοο....Το ταξίδι πήρε γύρω στις 10 ώρες και κατά την διάρκεια είδαμε διάφορα ΑΤΙΑ να περιφέρονται έξω από το παράθυρό μου....

Οι αεροσυνοδοί ήταν ψύχραιμοι και αποφάσισα να κοιμηθώ....

Προσγειωθήκαμε και κατευθείαν με πήγαν στο κότερό μου όπου και θα περνούσα την πρώτη μου μέρα....

Την πέρασα στο κατάστρωμα με πολύ ψάρεμα....

Και όταν ο ήλιος άρχισε να δύει τότε αράξαμε και απολαύσαμε....

Το βράδυ η σελήνη έμοιαζε σαν άλλος κόσμος.... σαν να κατοικείται ... σαν να υπάρχει άλλος πολιτισμός εκεί πάνω...σαν να είναι κούφια..... αλλά μού είπαν οτι παίζει ο Ολυμπιακός και οι φίλαθλοι έχουν ξεχυθεί στους σεληνοδρόμους και γιαυτό έχει αυτό το κόκκινο χρώμα..... ΤΩΡΑ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ είπα στον εαυτό μου

Την επόμενη μέρα την πέρασα γνωρίζοντας τους ντόπιους...
Εντύπωση μου έκανε το γεγονός πώς υπάρχουν πολλοί Δρακόνιοι ....

και επίσης φανατικοί οπαδοί του PaNo....

Τα περισσότερα παιδιά εδώ πέρα γεννιούνται με κατάμαυρα μάτια....

(με πολύ κόπο την πείραξα με το φότοσοπ ώστε να φαίνεται το μαύρο στα μάτια)

Εν συνεχεία πήγα ένα τουρ των περιχώρων και έβλεπα συνέχεια άγνωστες σπηλιές οι οποίες μου έλεγαν πως επικοινωνούσαν με την κούφια γή.....

Την ημέρα αυτή δεν θα την ξεχάσω ποτέ.... δεν θα την ξεχάσω γιατί παρατήρησα μια αυξημένη κίνηση αεροπλάνων πάνω από το κεφάλι μου και αμολούσαν από πίσω τους ένα άσπρο πράγμα....λες και μας ψέκαζαν.....

Την επομένη η θερμοκρασία είχε πέσει κατά 45 βαθμούς Κελσίου (από τους ψεκασμούς) και αποφάσισα να παίξω λίγο έξω από το ξενοδοχείο μου.....

Αύριο φεύγω και πάω στη Πάπα Νέα Γουινέα... και θα σας γράψω και από εκεί ....

ΤΕΛΙΚΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ......

…..

azax

----------------------------------------------------

AZAX_XAΖΑ Απεστάλη: 19/09/2006, 09:23:38
----------------------------------------

quote:

whiz λέει...

Δεν εχω scanner και χρειαζομαι χρονο να βρω τις αποδεικσεις και να τις εκθεσω οκ ως εδω?


.....με εκτιμηση Άντα


whiz.... αυτή τη στιγμή είμαι στο αεροδρόμιο στις Μπαχάμες και έχω πτήση για Αργεντινή και εν συνεχεία στη Νεά Γουινέα...
Στα Duty Free εδώ έχουν φθηνούς scanners...λέγε να σου πάρω κανέναν ή όχι ???

@ DimKar...
Πώς θα έρθεις και εσύ ;;; Απλό είναι .....
Βάλε μιά υπογραφή που είναι προσβλητική ΜΟΝΟ για την Αμαλία και είσαι εδώ με την επόμενη πτήση.... πές μου όμως να περιμένω η θα τα πούμε από Αργεντινή ... Η ανταπόκριση εκεί είναι 7 ώρες.....!!!

Azax

---------------------------------------------------

AZAX_XAΖΑ Απεστάλη: 19/09/2006, 10:44:16
----------------------------------------

quote:

Αγαπητε φιλε ΑΖΑΧ,

Σε ευχαριστω πολυ για την προσκληση!
Αλλα δυστυχως δεν μπορω να σε ακολουθησω,αν κρατας επανω σου χρηματα παρε μου ενα scanneraki και στην επιστροφη το παραλαμβανω απο το αεροδρομιο μιας κι εκει δουλευω.

Ε!Οπως καταλαβαινεις αν θελω να παω καπου δεν εχω προβλημα με το εισιτηριο οποτε...δεν αξιζει να μπω στον κοπο να προσβαλω καποιων για να ταξιδεψω.

Σε ευχαριστω πολυ παντως καλη συνεχεια και φωτηση στις νεες σου διαδρομες.

Με εκτιμηση Άντα


xmmm....η πρόσκληση ήταν για τον DιmKar που σε προηγούμενο πόστ θέλει να έρθει μαζί μου....
Για δίαβασε καλύτερα .....

Ελπίζω να με βοηθήσεις στο τελωνείο να το περάσω το σκάννερ....

Αζαξ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 02:55:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
βριλάκος - Απεστάλη: 22/11/2006, 00:48:34


Οι άντρες κρατάνε το λόγο τους.

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8554

quote:
Το φόρουμ esoterica δεν με ενδιαφέρει σαν θεματολογία και αποχωρώ. Δεν θα ξανασυμετάσχω και άμα δείτε το νίκ βριλ ή κάποιον που παριστάνει ότι είμαι εγώ, να ξέρετε ότι είναι λουμπινιά.

ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΩ ότι ο γνωστός -------- με το οικοιοποιημένο όνομα "ντέβα παρίνιτο" (που το έκλεψε από γνωστό τραγουδιστή) παριστάνει με διάφορες ευκαιρίες τον Βρίλ. Τα συμπεράσματα δικά σας.

Εγώ αποχορώ με το νίκ Βρίλ και δε θα με ξαναδείτε σε αυτό το φόρουμ

Καλή συνέχεια, σε αυτό που κάνετε, οτιδήποτε και άν θεωρείτε ότι είναι αυτό....



***
http://vrilakos.blogspot.com/

Edited by - βριλάκος on 22/11/2006 00:59:05
______________________________________________________________________

Βρίλ - Απεστάλη: 22/11/2006, 01:26:29


quote:

Οι άντρες κρατάνε το λόγο τους.

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8554

quote:
Το φόρουμ esoterica δεν με ενδιαφέρει σαν θεματολογία και αποχωρώ. Δεν θα ξανασυμετάσχω και άμα δείτε το νίκ βριλ ή κάποιον που παριστάνει ότι είμαι εγώ, να ξέρετε ότι είναι λουμπινιά.

ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΩ ότι ο γνωστός -------- με το οικοιοποιημένο όνομα "ντέβα παρίνιτο" (που το έκλεψε από γνωστό τραγουδιστή) παριστάνει με διάφορες ευκαιρίες τον Βρίλ. Τα συμπεράσματα δικά σας.

Εγώ αποχορώ με το νίκ Βρίλ και δε θα με ξαναδείτε σε αυτό το φόρουμ

Καλή συνέχεια, σε αυτό που κάνετε, οτιδήποτε και άν θεωρείτε ότι είναι αυτό....



***
http://vrilakos.blogspot.com/

Edited by - βριλάκος on 22/11/2006 00:59:05


Κοίτα... σαν Ρενα μας παρουσιάστηκες και σαν Ρένα θα μείνεις. Είναι το πραγματικό σου πρόσωπο και μέχρι εκεί φτάνεις, Ρένα.

Εξάλλου, μια που μιλας για λόγο κλπ. εσύ μας υποσχέθηκες οτι θα πάς να αυτοκτονήσεις. Κάντο λοιπόν και άει παράτα μας.



Το Τέρας της Σπηλιάς της Πεντέλης

_____________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΛΟΓΩ
ΥΒΡΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ
ΣΤΗ ΖΩΗ

_____________________________________

______________________________________________________________________

Βρίλ - Απεστάλη: 23/11/2006, 07:12:06


quote:

η Ρενα κανει την καλη μου αβαλλον να νιωθει αβολα, η Ρουλα επαναλαμβανεται


Να με συμπαθάς κυρ Αστυνόμε, αλλά εδώ μιλάμε για τον Παυλάκη, που μας τα είχε πρήξει παριστάνοντας το "Ντέβα", γνωστό και έως τουλάχιστον άλλα δυόμιση χιλιάδες νίκ που έχει ανοίξει -με διάρκεια ζωής ωρών, μια που τον πάιρνουν χαμπάρι και τον πετάνε όξω.
Ο Παυλάκης λοιπόν μας είχε υποσχεθεί ότι θα πά να αυτοκτονήσει, και εγώ λέω μόνο σιγά τα αίματα. Να προσέχει λιγάκι να μην τα πιτσιλίσει, γιατί ποιός τη μαζεύει την αηδία. Παυλάκης-κοκτέηλ στο ταβάνι... μπλιάχ!

Παυλάκη, άμα θες να αυτοκτονήσεις, κάντο τρώγοντας μπουγάτσες θεσσαλονίκης. Άντε χρυσό μου. Μια το φτύσιμο που σου ρίξανε οι πρώην σου, μια οι πύλες του συγγραφικού παραδείσου που σου μείνανε κλειστές, μια ο Βρίλ που ζηλεύεις και γελάει με τα χάλια σου... ε, θα βρείς τουλάχιστον πεντακόσιους λόγους να καταλάβεις, ότι οι αμοιβάδες είναι πιο χρήσιμες από σενα. Ξεκίνα με κανα δυο ταψιά και σου φέρνουμε και άλλο

quote:

ασχοληθειτε με μενα που βγαζω γελιο ρε παιδια


Κάνεις λάθος. Το μεγαλύτερο γέλιο το βγάζει εκείνος ο Παυλάκης που λέγαμε. Όλος ο κόσμος το έχει τούμπανο και αυτός κρυφό καμάρι. Μιλάμε για μεγάλη περιπτωσαρα...
Ποιός ξέρει τι του κάνανε, τοτε που τον είχανε χειροπόδαρα. Ρε μπάς και δεν ήταν μόνο θερμόμετρο αυτό που του χώνανε, και τούμεινε το απωθημένο να έχει φαγωθεί να μας λέει πόσο γ@μιάς είναι ?

quote:

βριλη σου ειπα οτι με το που αφεθηκα στον καταβατηρα στο Δερσιο, ακουσα ενα βαρβατο ΣΚΡΡΡΡΙΤΣ (ξηλωμα) και ειπα "πεστε μου οτι φανηκε ο κωλος μου και δεν ειναι η ζωνη"???


Τι είναι αυτό το "Δέρσιος" ? Γλυκό ? Είδος μπουγάτσας? Καταβατήρας, ζώνη? Α, κοίτα να δείς. Εγώ μόνο την Πεντέλη ξέρω. Σε άλλη σπηλιά εγώ δεν έχω παει. Είναι γιατί φοβάμαι
(Πόσο μ@λάκας και στην κοσμάρα σου είσαι ρε Παυλάκη.... Σύνελθε ρε κ@ραγκιόζη, σύνελθε!)

quote:

γελασε ο καθε πικραμενος


Μια χαρά τα πάς
quote:

κι αμα τα τιναξω με το καλο, να γελατε οταν με αναφερετε παρακαλω!


Εγώ γελάω και τώρα που σε αναφέρω αδερφέ μου !




Το Τέρας της Σπηλιάς της Πεντέλης


_____________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΛΟΓΩ
ΑΚΡΑΙΑΣ ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΗΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ
ΚΑΙ ΥΒΡΙΣΤΙΚΗΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗ
ΖΩΗ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ

_____________________________________


______________________________________________________________________


βριλάκος - Απεστάλη: 23/11/2006, 17:01:18

Χαρακτηριστικό τού κομπλεξικού ανθρώπου είναι να μπερδεύεται αιωνίως με το κόμπλεξ του.

Έτσι, κατανοώ το κόλλημα τού φουκαρά τού Βριλ με τον άγνωστό μου Παυλάκη. Οι μεγάλοι έρωτες δεν πεθαίνουν ποτέ!

Εγώ, όμως, τι σχέση έχω με όλα αυτά τα παντελώς αδιάφορα και τετριμμένα;

Μπορεί ο Βριλ να περνιέται για έξυπνος και να αυτοθαυμάζεται αλλά...

...άλλο τι είναι και άλλο τι φαίνεται...!

***

http://vrilakos.blogspot.com

______________________________________________________________________


Βρίλ - Απεστάλη: 23/11/2006, 18:23:59


quote:

Χαρακτηριστικό τού κομπλεξικού ανθρώπου είναι να μπερδεύεται αιωνίως με το κόμπλεξ του.


Χα χα χα χα χα.... τι παθαίνει ο άθθρωπας όταν μπερδεύεται ε λέξεις που δεν ξέρει... Ναι, ναι, όπως μας τα λές είναι. Γελάνε και τα κοτόπουλα μαζί σου.

quote:

Έτσι, κατανοώ το κόλλημα τού φουκαρά τού Βριλ με τον άγνωστό μου Παυλάκη. Οι μεγάλοι έρωτες δεν πεθαίνουν ποτέ!


Είπαμε. Συγχώρεσες και μόνος σου τον εαυτό σου. Μόνο, που η συγχώρεση δεν αναγνωρίζεται από το ΔΙΚΑΤΣΑ, γιατί προέρχεται από μη αναγνωρισμένο ΑΕΙ της αλλοδαπής... Με λίγα λόγια, τον ανασκολπισμό δε θα τον αποφύγεις αλλά και θα τον απολαύσεις.

quote:

Εγώ, όμως, τι σχέση έχω με όλα αυτά τα παντελώς αδιάφορα και τετριμμένα;


Καμία! Απλά ασχολείσαι, παρακολουθείς, ψάχνεις και βρίσκεις ότι έχει σχέση με τον Βρίλ, ντύνεσαι με τα "ρούχα" ανοίγεις blogg και περιστάνεις και τον Βρίλ...
Αλλά είπαμε, δεν έχεις καμία σχέση. Τα κοτόπουλα τα ακούς που έχουν ξεραθεί στο γέλιο ? Με σένα γελάνε !

quote:

Μπορεί ο Βριλ να περνιέται για έξυπνος και να αυτοθαυμάζεται αλλά...

...άλλο τι είναι και άλλο τι φαίνεται...!

***

http://vrilakos.blogspot.com



έννοια σου, και ο καθένας εξ ιδίων κρίνει τα αλλότρια




Το Τέρας της Σπηλιάς της Πεντέλης

______________________________________________________________________


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 01:28:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3522&whichpage=55
jonniebegood
Απεστάλη: 03/12/2006, 20:01:39
____________________________________________________________________

quote:

Α.Γ.Τ.

τα τεχνικα στοιχεια που παραθετεις εναι παντελως ασχετα και αχρηστα


ο καθεις εισπρατει αναλογως της αξιας του αγαπητε Α.Γ.Τ.


quote:

quote:
την πρωτοτυπη την δινω σε ανθρωπους που ξερω το ονομα τους, για οποιαδηποτε αναλυση - ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΙΝΩ ΣΕ ΑΝΩΝΥΜΟΥΣ

χαιρομαι που επιβεβαιωνεις το οτι η φωτο μπηκε για ψαρεμα



μα ελα να την δεις απο κοντα - θα φερω το λαπτοπ στο βουνο

τι ακριβως φοβασαι?


quote:

ποιος ο λογος λοιπον που την παραθετεις σε φορουμ στο οποιο συμμετεχουν εξ ορισμου ανωνυμοι???



δεν παρεθεσα την πρωτοτυπη καλε μου Α.Γ.Τ.

μεσα στο μενος σου δεν το παρατηρησες


quote:

επειδή βλέπω πως έχεις διάθεση για ξεκατινιάσματα σε τόπικ δεξιά και αριστερα!!



ουτε αριστερα, ουτε δεξια - υπαρχει συγκεκριμενο τοπικ

απο την αλλη, μου κρατας το τοπικ στην κορυφη με την παρασταση σου (ουαν μαν-κυ σοου), κατι που προφανως δεν σκεφθηκες, οπως δεν σκεφθηκες οτι μου κανεις αρνητικη διαφημιση, αρα διαφημιση

οπότε, ελα να παιξουμε εδω Α.Γ.Τ.

ελα να κανουμε μαζι το τοπικ κωλο - εγω το ανοιξα, εγω το κλεινω αμα γουσταρω

δεν εχω τιποτα για να το χασω περα απο κοχονες για τις οποιες δεν ανησυχω


quote:

το "γιαννάκης" ειανι μεταφραση του Johnnie!!



ελαααα!

το "ειανι" τι σημαινει στην τοπικη σου διαλεκτο? (δεν πιστευω να ταραχτηκες, ετσι? θα ειχα ενοχες! )


quote:

αδιαφορώ πλήρως πως σε βαφτίσανε και δεν εχω την παραμικρή διάθεση να το μαθω εκ του σύννεγγυς!!



ζιγκουαλα με βαφτισανε, για να σου φυγει η απορια

αυτο το συνεγγυς το αποφευγεις, ε?

καλα κανεις, κυκλοφορει και εϊτζ - η χειρα με τα 5 ορφανα ειναι ακινδυνη, αν την πλενεις βεβαιως, βεβαιως


quote:

βλέπω οτι το "σατυρικόν υφος" που χρησιμοποιεις στους αλλους, δυσκολευεσαι να το αποδεχθεις για τον εαυτο σου!



μαλλον δεν με εχεις γνωρισει ακομη καλα...


quote:

δεν πειραζει θα το συνηθίσεις



με τρομαζεις!!!


quote:

οπως συνηθισαμε και εμεις να χρησιμοποιεις ειρωνικα το προσωπακι πασχοντα απο συνδρομο Νταουν!!!



συνδρομο νταουν να σε πει η πεθερα σου

παιδακια ειναι, χωρις ετικετα, και καποια απο αυτα ειναι σοφα

εχεις κατι με τα μογγολακια?

σε κανουν να νιωθεις αβολα?

τολμησες να κοιταξεις κανενα στα ματια? (εδω δεν τολμας να κοιταξεις εμενα στα ματια)

τολμησες να μιλησεις με κανενα? (εκτος απο εμενα )


quote:

ασε τους συντονιστες στην ησυχια τους και μην προσπαθεις να δημιουσργησεις θεμα εκ του μη οντος!



αμα κανουν σωστα την δουλεια τους, θα καταλαβουν τον ρολο σου συντομα

στο μεταξυ, ας περασουμε καλα! )

(πσσστ, ακου, μεταξυ μας, πεισε τους οτι ειναι προσβλητικη για τα μελη η υπογραφη μου ωστε να με υποχρεωσουν να την αλλαξω - εχω ετοιμο τον μπομπ σφουγγαρακη τετραγωνοπαντελονη )


quote:

τι εγινε?? δεν τα βγαζεις περα??



παλευουμε?


quote:

το θέμα ειναι απλό και περαν προσωπικων αναφορων: παρεθεσες μια φωτο ως παραξενη και πρεπει εσυ να μας αποδειξεις οτι ειναι οντως τετοια!!!



εισαι κακοπροαιρετος και κακοπιστος, αλλά οι υπολοιποι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ

δεν εχω να αποδειξω ΤΙΠΟΤΑ - γνωμες ζητησα για την φωτογραφια

εκτος κι αν υποννοεις οτι η φωτογραφια ειναι φτιαχτη


quote:

περιμενουμε



περιμενοντας, ασχολησου με το υποκαταστατο του "συνεγγυς"


quote:

αν ξεβαρεθω



αν ξεβαρεθεις, πρωτα σηκω και περπατα πριν μουχλιασει εντελως το μυαλο σου καλε μου Α.Γ.Τ.


quote:

θα γραψω και μια κριτικη για το βιβλιο σου



ουαου!!!

επιτελους μια κριτικη!

θα αντεξεις να το διαβασεις ομως ή θα βαρεθεις?


quote:

αλλα και για την ανθρωπολυμουριακην εμπειρια σου!!



ζηλεια, ψωρα, ειχα εμπειρια με λεμουριοοοο


quote:

ειμαι σιγουρος οτι θα γελασουμε!!! θα ξεραθουμε στα γελια



χαριζε μας γελιο και ο Θεος να σ εχει καλα Α.Γ.Τ. μου!


ΥΓ. αληθεια, καθε αγιου Π... εγραφες, τι σ επιασε αγορι μου τελευταια?

φτιαχνομαι με το ποσο σε τσιγκλησα!!!

μου αποδεινκυεις οτι βρισκομαι σε καλο δρομο!

ΥΓ.2 ριχταααααα!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2006, 00:16:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3522&whichpage=55&ARCHIVE=
vriloukos
Απεστάλη: 07/12/2006, 18:07:26

__________________________________________________________

Διαφημιστική προπαγάνδα για σεμινάριο περί σπηλαιολογικών σεμιναρίων βλέπω.Dim.Kar φτιάξε και συ έναν λογαριασμό kroko2 τώρα που παίζεις το φερέφωνο.Μου βαλε κι ο άλλος copyright στις φωτογραφίες


ΟΥΣΤ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2006, 01:05:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8806&whichpage=8
Nausika317
Απεστάλη: 21/12/2006, 23:14:05

______________________________________________________________________

Μπράβο, βρέ Mercury,που τελικά άλλαξες γνώμη και ΘΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙΣ στο esoterica, μετά την "αμετάκλητη" απόφαση" σου!

quote:
Aγαπητοί φίλοι και φίλες καλησπέρα,

Με το παρόν μήνυμα επιθυμώ να ανακοινώσω την οριστική και αμετάκλητη απενεργοποίηση του ενός και μοναδικού λογαριασμού με τον οποίο αντιπροσωπεύσα τον εαυτό μου τα 3 και μισό χρόνια της παρουσίας μου στο εσωτέρικα.


Αλλωστε, επόμενο ήταν, θα πέφταν όλοι οι θαυμαστές/θαυμαστριες απάνω σου να σε μεταπείσουν, γιατί , πως θα ζούσαν αυτοί χωρίς εσένα? Οπως είπες και ο ίδιος, στο πρώτο σου μηνυμα πάνω στο θέμα:

quote:
Καλησπέρα σε όλο τον κόσμο!

Να ευχαριστήσω καταρχήν τους φίλους και τις φίλες που μπήκαν στον κόπο να με ενημερώσουν για τα όσα ωραία λαμβάνουν χώρα στο μικρό γαλάτικο χωριό

Στην συνέχεια να ενημερώσω τους φανατικούς αναγνώστες μου (μιλάμε για χιλιάδες κόσμο έτσι...) ότι η παρατεταμένη μου απουσία οφείλετε στις ιδιαίτερα αυξημένες επαγγελματικές υποχρεώσεις που έχω επωμιστεί τον τελευταίο καιρό,υποχρεώσεις οι οποίες δεν μου δίνουν το περιθώριο να χαλαρώσω και να συμμετέχω όπως εγώ θα ήθελα στις συζητήσεις στα φόρουμ.Τα μέλη του εσωτερικα με τα οποία διατηρώ επικοινωνία εκτός φόρουμ (η κλίκα μου δηλ...) τα οποία επίσης με έχουν "χάσει" αλλά και όποιος άλλος ενδιαφέρθηκε να με ρωτήσει γνωρίζουν εδώ και καιρό τους λόγους της απουσίας μου.


Και έτσι κι έγινε! Πέσανε όλοι απάνω σου να σε μεταπείσουν!


quote:
Ευτυχώς τα πραγματα εξελιχθηκαν όπως ήλπιζα να εξελιχθούν.Γιατί πραγματικά δεν είχα καμμιά πρόθεση να σας αφήσω...

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΔΟΛΟΠΛΟΚΟΣ, Mercury!

Μου φαίνεται πως είσαι πιό δολοπλόκος κι από μένα, που με κατηγόρησες ως δολοπλόκο:

quote:
η έξπερτ πραγματικά στους "ψυχολογικούς εκβιασμούς" Μανταμ Ναυσικά μου είχε κλείσει προκαταβολικά το δρόμο σταμπάρωντας με σαν "κόλακα" και "γλύφτη", και μάλιστα σε ένα τόπικ με κριτική κατα των συντονιστών...όλα μελετημένα...

Και:

quote:
Την ίδια ώρα η "κατήγορος" μου προετοιμασμένη,ψύχραιμη και με την ευχέρια λόγου που έχει,

Εγώ πάντως , αυτά που είπες, θα τα πάρω ως κομπλιμέντο!!Λέω μάλιστα να τα βάλω και στο βιογραφικό μου, όταν θα κάνω αίτηση για δουλειά στην CIA, πιστεύω να το εκτιμήσουν ιδιαίτερα!

- Και πάλι όμως, κάποιο ερώτημα πλανάται στον αέρα - γιατί δεν τα είπες όλα αυτα από την αρχή, και έπρεπε να γίνει όλο αυτό το show, του στύλ " θα την κάνουμε λιώμα", εσύ , τα πλήθη των θαυμαστών, και θαυμαστριών, σου και η , "άκρως υποστηρικτική" συντονιστική ομάδα , που μου επιτέθηκε με ξεχωριστή μανία, ΕΙΔΙΚΆ ΌΤΑΝ ΕΊΧΕ ΠΙΆ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΕΊ ΤΟ ΘΈΜΑ ΤΗς 'ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ"?...Εμένα μου φαίνεται σαν κάποια πολύ συγκεκριμένη τακτική, ίσως όταν με προσλάβουν στις μυστικές υπηρεσίες, θα μας την κάνουν μάθημα.

ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΡΗΤΟΡΙΚΟ, ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ, ας αφήσουμε τον καθένα να σχηματίσει τη δική του άποψη για το όλο θέμα...

Καλά Χριστούγεννα σε όλους!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 03:53:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8806&whichpage=10

gigenis
Απεστάλη: 03/01/2007, 23:40:32
____________________________________

quote:
ΥΓ. δηλωνω εθελοντης για συντονιστης στο παραξενο - αν δεν καλυπτω τα προσοντα που απαιτουνται, παρακαλω να μου το πειτε ευθεως



αν απαντησεις στο ερωτηματολογιο και οι απαντησεις που δωσεις ειναι αυτες που πρεπει τοτε θα γινεις

1)πιστευεις οτι ο βιασμενος απο μια ομαδα θυληκων εξωγηινων που κανουν βζιν βζουν μπορει να εχει αποκομησει εκτως απο αφροδισια αλλου πλανητη και κατι επικοδομιτικο;;

2)τι γνωμη εχεις για το κοριτσακι με τα γυαλινα ματια;;

3)ποσους κλωνους εχει το dna;

4)τι θα γινει να πεις το βραδυ μπροστα απο τον καθρευτη
μπλαντυ μαιρη (τρις);;

5)πως ειναι οι πραγματικοι βρυκολακες;;

6)τι θα γινει αν πιστευεις οτι θα βαλεις το χερι σου στο βραστο νερο και δεν θα παθεις τιποτα;;

6 απλες ερωτησεις για να δουμε αν θα γινεις η οχι συντονιστης

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του

Edited by - gigenis on 03/01/2007 23:42:04

____________________________________________________________________


jonniebegood
Απεστάλη: 04/01/2007, 03:03:47
_________________________________

gigenis

αν απαντησεις στο ερωτηματολογιο και οι απαντησεις που δωσεις ειναι αυτες που πρεπει τοτε θα γινεις

αν και προκειται για εκτακτο διαγωνισμα και δεν εχω διαβασει, ουτε εκανα σκονακια, θα το κανω το τεστ (αρκει να μην με βγαλεις εγκυο )


1)πιστευεις οτι ο βιασμενος απο μια ομαδα θυληκων εξωγηινων που κανουν βζιν βζουν μπορει να εχει αποκομησει εκτως απο αφροδισια αλλου πλανητη και κατι επικοδομιτικο;;

εξαρταται νομιζω...

αν εχουν πλοκαμια και οχι δαγκανες, κατι μπορει να αποκομισει


2)τι γνωμη εχεις για το κοριτσακι με τα γυαλινα ματια;;

φοραει φακους επαφης 6 νουμερα μεγαλυτερους απ ο,τι θα επρεπε και ξεχειλωσαν τα βλεφαρα του

να συλληφθει αμεσα ο οφθαλμιατρος του!


3)ποσους κλωνους εχει το dna;

βαστα ρε να μετρησω το δικο μου, γιατι ξεχασα

φτου, μου βγαζει δεκαδικους...

ε, δε θαναι περιπου 300 με 3000 ας πουμε?


4)τι θα γινει να πεις το βραδυ μπροστα απο τον καθρευτη
μπλαντυ μαιρη (τρις);;

λοιπον, αν πιεις τρεις μπλαντυ μαιρη μπροστα σε καθρεφτη, στα σιγουρα θα σου φανεις πιο ομορφος

αν ομως πεις καντυμαν... (μην κανεις καμια μαλακια, τοχω δει σε ταινια, θα βγει ενας αραπης με ενα γατζο να!)


5)πως ειναι οι πραγματικοι βρυκολακες;;

αυτο το ξερω καλα!

ειναι αυτοδημιουργητοι με τον τιμιο ιδρωτα τους, αλλά και με την βοηθεια των μεγαλων παλαιων που βοσκουν στο αστρικο πεδιο (μετα το πεδιο του Αρεως, αριστερα) απο τοτε που ψοφησαν απο εϊτζ

γι αυτο οι συγχρονοι ρουφανε αναπνοες (σιχαμενο, αν εχει καμια κουφαλα ο αλλος, ε? )


6)τι θα γινει αν πιστευεις οτι θα βαλεις το χερι σου στο βραστο νερο και δεν θα παθεις τιποτα;;

ακου πως γινεται γιατι δεν το καταλαβες: πρεπει να πιστεψεις οτι το νερο του ψυγειου ειναι καυτο αλλά δεν θα παθεις τιποτα γιατι εχεις ενεργοποιησει το ντιβιντι σου

εγω το εκανα με επιτυχια!


6 απλες ερωτησεις για να δουμε αν θα γινεις η οχι συντονιστης

μονο?

δεν πρεπει να εξομολογηθω δημοσια τις αμαρτιες μου?

λοιπον, κοροϊδευω τα μελη για την εμπειρια μου - συνεβει γιατι ειμαι απλα μαλακας

φαινεται και απο το εκνευριστικο μογγολακι μου και απο τις σιχαμενες γελαστες φατσουλες που βαζω!

αλλά δεν φταιω εγω, ο βριλ με εβαλε να το κανω!!! (καλη ρουφιανια, ετσι? )

ο,τι εχω γραψει ειναι μαλακιες

εβγαλα γλωσσα στον αγαπητο μου χεντριξ που διεγνωσε αμεσως το προβλημα μου, και στενοχωρησα την αμαλια και τον ινκουμπο που δεν αναγνωρισα ο αχρειος την προσφορα αυτου του καλου παιδιου του χεντριξ στο τοπικ μου


συγνωμη κυριε χεντριξ, αλλά ειχα τα νευρα μου με αυτους τους σκιερ που μας ενοχλουν στον Ολυμπο και δεν καταλαβα ποιος ειστε
(ρωτηστε και τον συνΟλυμπιο τι τραβαμε με αυτους τους τυπους)

επισης στο γυμνασιο ειχα βαλει μια πλαστικη σαυρα στο απουσιολογειο στην ωρα της Αγγλικου, απο την οποια επισης ζηταω συγνωμη!


παντως καλα κανατε παιδια και το κλειδωσατε το τοπικ, για να μαθω να φερομαι!


ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΚΑΝΤΕ ΜΕ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ ΝΑ ΜΟΥ ΡΙΞΩ ΕΝΑ ΜΠΑΝΑΡΙΣΜΑ ΓΙΑ ΤΙΜΩΡΙΑ!

(τι εγινε, περασα? )

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2007, 18:00:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
gigenis
Απεστάλη: 11/01/2007, 14:14:09
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8806&whichpage=13

____________________________________________________________________________

εχει μεγαλη διαφορα αυτο

quote:
μιας και δε διαφέρουν ιδιαίτερα.

απο αυτο

quote:
μπορεί να διέφεραν σε μικρό βαθμό οι επιλογές των αποσπασμάτων.


στην πρωτη περιπτωση λεει οτι εχω παραποιησει τα στοιχεια στην δευτερη λεει οτι μπορει πιθανον ισως να επελεξα καποια διαφορετικα
αποσπασματα

quote:
Εάν θέλεις να κάνεις σοβαρή συζήτηση πρώτα απ΄όλα πρέπει να ακούς τι σου λένε.
Η Αμαλία εξήγησε αυτό που δεν είχες καταλάβει εξ αρχής, στο τελευταίο της μήνυμα, στο παραθέτω.


η αμαλια στο τελευταιο της μηνυμα λογο ελειψης θαρρους αλλα αρκετου θρασους προσπαθησε να καλυψει την πατατα που εκανε λεγοντας οτι εχω αλλαξει τα στοιχεια και ειπε οτι πιθανον μπορει ισως ...


quote:
Σχετικά με την ερώτηση που σου έκανα «Τι είναι αυτό που κέρδισες με το να ασχοληθείς?» δεν είσαι υποχρεωμένος να απαντήσεις, μην με παραπέμπεις όμως εκεί γιατί δεν υπάρχει απάντηση.
Εάν μου έχει διαφύγει κάτι μπορείς να μου το δείξεις, εάν επιθυμείς.


η απαντηση υπαρχει εκει που σε εστηλα αλλα λογο του οτι δεν την ειδες μπορω να στην μεταφερω εδω

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=11&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=8806

quote:
προσωπικα με νοιαζει ο συνανθρωπος μου σε αντιθεση με σενα που σε νοιαζει ο συνσταυλιτης σου
και οταν βλεπω θεματα που κατα την αποψη μου επιρεαζουν ατομα τοτε θεωρω οτι πρεπει να καταθεσω την αποψη μου θετικη η αρνητικη
απο την στιγμη που λες οτ ιειναι μονο για ορθοδοξους τοτε πρεπει να το ανοιξεις σε σελιδα που ειναι μονο για ορθοδοξους
απο την στιγμη που εχει ανοιχτει εδω
πρεπει να δεχτεις ολα τα μελη που θελουν να συμετεχουν στο θεμα σου

αυτο που κερδισα ηταν οτι ο τζαστ ε μαν επετρεψε σε ολους ναγραφουν στο θεμα του
αν κατι δεν σου αρεσει η δεν το καταλαβενεις η θες κατι αλλο να πω ρωτησε με

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του

Edited by - gigenis on 11/01/2007 14:25:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2007, 03:05:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8806&whichpage=13
gigenis - Απεστάλη: 11/01/2007, 18:34:58
____________________________________________
αυτο που μου αρεσει στο εσωτερικα ειναι η δημοκρατια
και η γονιμη συζητηση που υπαρχει καθως και η μη φιμωση των μελων


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του

__________________________________________________________________________
gigenis - Απεστάλη: 12/01/2007, 23:26:27
____________________________________________

quote:
ΥΓ. οσον αφορα την μπεσα που ανεφερε ο φιλος allzzaro, ρωτησα και ρωταω στα ισα: για ποιο λογο κλειδωθηκε το τοπικ ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη?

ελα βρε συνολυμπιε αφου σου απαντησανε

"κλειδωθηκε γιατι αν και δεν ηθελαν επρεπε καθοτι οχι η πορεια που ειχε οτι ηταν τετοια που επρεπε αλλα δεδομενου οτι και παλιοτερα και για να μην ξεχναμε οτι οι σελιδες του καθως και οτι οι κλωνοι οχι πως αλλα να ετσι οπως γινετε και
συγουρα και εσυ θα το εχεις διαπιστωσει"

ελπιζω τωρα να καταλαβες γιατι κλειδωθηκε


pyramid μην μου στρεσαρεσε κοριτσι μου γνωριζω τι θα ελεγες

οτι η συντονιστικη ομαδα εχει απολυτο δικιο και εγω απολυτο αδικο

ασχετως αν η συντονιστικη ομαδα δεν εβλεπε περιορισμο στο θεμα του τζαστ ε μαν ενω ο ιδιος με δηλωση του τους διαψευει

ασχετως αν η φραση

"δεν εχουν τοσο διαφορα"

με την φραση

"μπορεί να διέφεραν σε μικρό βαθμό οι επιλογές των αποσπασμάτων."

να δινουν εντελως διαφορετικο νοημα

αλλα ειπαμε η συντονιστικη ομαδα εχει παντα δικιο

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του


__________________________________________________________________________Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2007, 17:53:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8903&whichpage=4
______________________________________________________________________
gigenis
Απεστάλη: 17/01/2007, 03:11:13

________________________________

quote:
Οι αντάρτες στο σημερινό Ιράκ δεν έχουν χαρτάκι που να γράφει "εχθρός". Εμφανίζονται, χτυπούν, και εξαφανίζονται. Παραμένοντας κρυμμένοι μέσα στον άμαχο πληθυσμό. Οι Αμερικάνοι δεν μπορούν να τηγανίσουν με μικροκύματα ή άλλα όπλα όλο τον πληθυσμό. Το πολύ πολύ να ψεκάσουν τίποτα ψυχοφάρμακα.

1)ποτε εμποδισε τους αμερικανους ο αμαχος πληθυσμος;;;
στην χειροσημα,στο ναγκασακι,η μημπως στο βιετναμ;;

2)υποτιθετε οτι τα οπλα αυτα επιρεαζουν την σκεψη και οι αλλοι γινονται αβουλα οντα


quote:
Επειδή βλέπω ότι δεν υπάρχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον για το θέμα, δεν πρόκειται να ασχοληθώ άλλο.

οχι μην το κανεις αυτο δωσε μας τα φωτα σου
πες μας πως οι αμερικανοι εκαναν χρηση το 91 στο ιρακ
πες μας για το πως καταφερνουν και κερδιζουν στις εκλογες

quote:
Αν θέλει κανείς να το ψάξουμε μαζί, πείτε μου. Το πάμε και στο antidogma αν θέλετε.

τωρα γιατι το λες αυτο τι μας περασες για την κυρια κοκοβικου;;

εε παρε το καπελακι σου και φυγε
κυριε κοκοβικο

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του

______________________________________________________________________
gentleman
Απεστάλη: 17/01/2007, 23:07:01

________________________________

Stanfromgreece, μια και εξέφρασες ευγενικά και καλοπροαίρετα την αμφιβολία σου, είμαι υποχρεωμένος να σου απαντήσω. Όπως υπάρχουν όρια το τι μπορεί να επιτευχθεί με τις συμβατικές τεχνικές μετάδοσης προς το υποσυνείδητο, έτσι υπάρχουν όρια και για όποια άλλα κανάλια μετάδοσης επινοηθούν. Δεν είναι πατάς ένα κουμπάκι κι όλοι οι διαδηλωτές ερωτεύονται τον Bush.

Να τονίσω επίσης ότι "ύπνωση" δεν σημαίνει ότι κλείνεις τα μάτια και λαγοκοιμάσαι, αλλά πρόκειται για altered states όλων των εντάσεων που τα ζούμε καθημερινά σε μικρές εντάσεις. Έτσι γίνεται λόγος για "υπνωτική γλώσσα", που χοντροκομμένα σημαίνει γλώσσα με εσκεμμένες απροσδιοριστίες οι οποίες λειτουργούν πολλαπλασιαστικά αντί για προσθετικά, και αν είναι αρκετές οδηγούν σε altered states όπου ισχυροποιείται η υποβολή. Τα μηνύματα είναι κρυμμένα μέσα στη γλώσσα, με πολύ μικρές αλλαγές τόνου και πολύ σύντομες διακοπές όταν περνιέται το μήνυμα.

Συμβατικά παραδείγματα τεχνικών που απευθύνονται στο υποσυνείδητο:

- τα μικροσκοπικά γράμματα που σκρολάρουν στις εκπομπές του Χαρδαβέλλα

- το ένα διαφορετικό frame σε ταινίες που φλασάρει για μία στιγμή χωρίς να γίνεται αντιληπτό από τους περισσότερους

- το ψιθυριστό "θέλω παγωτό, θέλω παγωτό" στη γνωστή διαφήμιση

- χιλιάδες άλλες τεχνικές που επιχειρούν να προγραμματίσουν το υποσυνείδητο, με διαφορετικούς βαθμούς επιτυχίας

Μη συμβατικά παραδείγματα:

- το microwave hearing effect για το οποίο τα πειράματα δημοσιεύθηκαν για πρώτη φορά στο paper του 1962 που έδωσα (και μάλλον δεν διάβασε κανείς την πειραματική μέθοδο και τις λεπτομέρειες να πάρετε μια ιδέα πως γίνεται η έρευνα), και αργότερα προστέθηκε η δυνατότητα silent hearing όπου η φωνή ενός υπνωτιστή χρησιμοποιείται για τη διαμόρφωση συχνότητας ενός φορέα στα 15 kHz και το αποτέλεσμα για την pulse rate διαμόρφωση των μικροκυμάτων:

(Πάνειε, Οκτινόμο και Αρταξέρξη, το πιάσατε;)


--------

> ποτε εμποδισε τους αμερικανους ο αμαχος πληθυσμος;

Πρωταθλητή της σκοποβολής, η εξόντωση των 70.000.000 αμάχων στους οποίους είναι κρυμμένοι οι αντάρτες δεν είναι επιλογή. Αλλά τι κάθομαι και ασχολούμαι μαζί σου, εσύ δεν κατάλαβες τι πάει να πει "εμφανίζονται, δρουν και εξαφανίζονται", τι ασχολούμαι.

Γράψε τώρα κι άλλες ηλιθιότητες, μήπως και ασχοληθώ κι άλλο μαζί σου και πάρεις αξία.

Αλλά έχω καλύτερα πράγματα να κάνω από το να προσπαθώ να διδάξω επιστημονική μέθοδο σε νοητικά ανεπαρκείς και ευγένεια σε γιδοβοσκούς. Δεν είναι για σένα οι συζητήσεις επιστημόνων και ατόμων με μορφωτικό επίπεδο. Πήγαινε να αρμέξεις κανένα πρόβατο.

---------

Όσο για τον κακομοίρη που διάλεξε το όνομα ΑΖΑΧ_ΧΑΖΟς, επέμεινε μετά μανίας στην βλακώδη υπογραφή του λες και ήταν ρητό του Αριστοτέλη, και νομίζει ότι προσβάλλει το esoterica με το μπλουζάκι του (διαλαλώντας τη νοητική ανεπάρκειά του σε κάθε post), τι να πώ. Με πιάνει το στοργικό μου. Χάνει ο φουκαριάρης, κρίμα είναι.


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 17/01/2007 23:15:05
______________________________________________________________________
gigenis
Απεστάλη: 18/01/2007, 00:08:46

________________________________


quote:
Πρωταθλητή της σκοποβολής,

και οχι μονο στην σκοποβολη

quote:
η εξόντωση των 70.000.000 αμάχων στους οποίους είναι κρυμμένοι οι αντάρτες δεν είναι επιλογή.

ενω η εξοντωση χειροσημα ναγκασακι με 0 στρατιωτες/ανταρτες αναμεσα τους ειταν
α ρε κυριε
και για να μην πουμε οτι εσυ μιλας για ψιονικα οπλα και οχι για συμβατικα
εσυ μιλας για δυνατοτητες που εχουν αυτα τα οπλα να δημιουργουν ναυτια,υποσυνειδητα μηνυματα και διαφορες αλλες μπουρδολογικες δυνατοτητες και οχι για συμβατικα οπλα που σκοτωνουν

quote:
Γράψε τώρα κι άλλες ηλιθιότητες, μήπως και ασχοληθώ κι άλλο μαζί σου και πάρεις αξία.



αν περιμενα απο ατομα που πιστευουν αυτες τις μπουρδες να ασχοληθουν μαζι μου για να παρω αξια
θα ειχα κανει χαρακιρι

quote:
Αλλά έχω καλύτερα πράγματα να κάνω από το να προσπαθώ να διδάξω επιστημονική μέθοδο σε νοητικά ανεπαρκείς και ευγένεια σε γιδοβοσκούς.

1)καμια δουλεια δεν ειναι ντροπη ποσο μαλιστα οταν ο γιδοβοσκος ειναι ενα μεγαλο συν στην οικονομια αυτης της χωρας

2)δυστηχως δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα να φτιαξω μια κτηνοτροφικη μοναδα(να ειμαι γιδοβοσκος) και ετσι να καθομαι και να αυγατιζω τα λεφτα μου

3)ειμαι απο οικογενεια που δεν εχει δυστηχως σχεση με την υπαιθρο

4)υπαρχουν αρκετοι γιδοβοσκοι που ανετα θα σε μαθεναν ενα δυο πραγματακια περι ευγενιας

5) αν νοητικα ανεπαρκεις θεωρεις τα ατομα που δεν καταπηνουν αμασιτες τις μπουρδες περι ψιονικων μηχανων τοτε ναι ειμαι

6)αν τα καλυτερα πραγματα ειναι να τρεχεις αριστερα και δεξια και να διαλαλεις περι ψιονικων μηχανων και υποσυνειδητων μηνυματων στις εκπομες του χαρδα και του καθε χαρδα τοτε καλυτερα ειναι να αρχισεις να σκεφτεσε την πιθανοτητα να πας να βοσκησεις και μετα απο αρκετα χρονια συμβιωσης με τα διαφορα μυρικαστικα που θα εχεις ανεβει και λιγο νοητικα τα ξανα λεμε
δεν σου προτεινω την περιπτωση να γινεις γιδοβοσκος γιατι αυτο θελει πολυ μυαλο και εσυ δεν το διαθετεις


quote:
Δεν είναι για σένα οι συζητήσεις επιστημόνων και ατόμων με μορφωτικό επίπεδο.

και δεν μου λες ρε κυριε
στα ατομα που μπορουν να συζητησουν κατω απο επιστημονικες βασεις βαζεις και τον εαυτο σου
γιατι αν ειναι ετσι να το βαλω στο θεμα που εχουμε με τα ανεκδοτα

τελικα τι θα γινει θα το παρεις το θεμα να το πας στο antidogma;;

μπας και εκει βρεις ατομα του επιπεδου σου
ξερεις κουτοχορτοφαγους και τα λοιπα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του
______________________________________________________________________
AZAΧ_ΧΑΖΑ
Απεστάλη: 18/01/2007, 01:04:19

________________________________

quote:

gentleman λέει...

Όσο για τον κακομοίρη που διάλεξε το όνομα ΑΖΑΧ_ΧΑΖΟς....


:)
Κάποτε με έιχαν στείλει διακοπές κάποιοι κάπου .... για κάποιο λόγο που δεν θυμάμαι...

quote:

gentleman λέει...

...επέμεινε μετά μανίας στην βλακώδη υπογραφή του λες και ήταν ρητό του Αριστοτέλη...


Κάλα...ναι..οτι πεις.... μας έπεισες... Πάω πάσο...

quote:

gentleman λέει...

...και νομίζει ότι προσβάλλει το esoterica με το μπλουζάκι του (διαλαλώντας τη νοητική ανεπάρκειά του σε κάθε post), τι να πώ.


Τα πουλάω 10 Ευρώ αν ενδιαφέρεσε...έχουν μείνει μόνο Medium και Large...

quote:

gentleman λέει...

Με πιάνει το στοργικό μου. Χάνει ο φουκαριάρης, κρίμα είναι.


Το οτι χάνω, αυτό είναι αλήθεια... μπορούν να στο επιβεβαιώσουν και άλλοι...όπως μπορούν επίσεις να σου επιβεβαιώσουν οτι μια μέρα από την ζωή μου ... η ζωή σου όλη και άν....


Ο άσπρος σίφουνας....

----------------------------------
ΓΙΑ "ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ" ΛΟΓΟΥΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΟΚ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2007, 00:28:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7855&whichpage=53&ARCHIVE=

Troll
Απεστάλη: 11/02/2007, 03:25:47

__________________________________________________________________________________


Πανοοοοοοοοοο που χάθηκες;;;;;

Εχω σοβαρο πρόβλημα με την Lacerda μου βοήθεια.

Αν έχεις κανένα φίλο indigo στο Ελλάδα πες του να έρθει σε επικοινωνία μαζί μου.

Εχω βρεί τον μπελά μου.

Βοήθειαααα.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.



__________________________________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2007, 05:24:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
ΕΧΘΡΟΣ
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=5&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=9038
Απεστάλη: 03/03/2007, 23:02:54
______________________________________________________________________

Το ρητό Lux e tenebris του σκωτικού τύπου και το αντιεβραϊκό μένος οδηγούν στο ίδιο άτομο:

Trithemius = Chastity

Φαίνεται ότι αφού έφαγε πόρτα απ'όλα σχεδόν τα τοπικ του εσωτέρικα, αποφάσησε να σβήσει τη φάτσα με τις νερομπογιές που χρησιμοποιούσε σαν υπογραφή.
Ποιό φως θα φέρει δεν μας είπε όμωςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2007, 03:23:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=9055&whichpage=1
Troll
Απεστάλη: 05/03/2007, 00:59:24
______________________________________________________________________


Τα τελευταία νέα απο εκκλησιαστικές πηγές αναφέρουν οτι προκειμένου να αντιμετωπιστούν οι νέες εξελίξεις στο χώρο της πληροφορησης μέσω διαδικτύου, καλεί έκτακτη Οικουμενική Σύνοδο ώστε να επεκταθεί ο κατάλογος των αμαρτιών.
Με τον παραπάνω κατάλογο ελπίζουν να αντιμετωπίσουν τα φαινόμενα τύπου Προμηθέα, αλλά και την διάδοση μέσω του διαδυκτίου αντιχριστιανικού περιεχομένου.
Αλλά παντα με μία εξομολόγηση θα δίνεται άφεση αμαρτιών με σκόπο την Μετάληψη απο τους Πιστούς, μέχρι την επόμενη αμαρτία που θα πράξουν.

Μήπως είμαστε όλοι, άλλοι λίγο και άλλοι πολύ ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ κύριοι;

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2007, 02:26:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=9055&whichpage=2
Troll

Απεστάλη: 06/03/2007, 00:27:15
_______________________________________________________________________

Ας αφήσουμε το Αμαλιάρισμα (κατά το τρολλάρισμα)

Βαρεθήκαμε.

Φίλε JBG μαλλον πρόκειται για πρωτοξαδελφομπαντζανάκη.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Απεστάλη: 06/03/2007, 00:44:46
_______________________________________________________________________

quote:
Troll ήδη σίγουρα ξέρεις ότι οι χώροι συζήτησης του ESOTERICA δεν μπορούν να αποδεχτούν συμμετοχές με σκοπό τη δημιουργία εντυπώσεων και "κλίματος" προς διάφορες πλευρές, ούτε τέτοιες που να προωθούν την ιδιωτική "ατζέντα" ατόμων ή ομάδων σε βάρος της ελεύθερης έκφρασης των άλλων ανθρώπων.
Σου προτείνουμε να επανεξετάσεις τους σκοπούς και το είδος της συμμετοχής σου σ' αυτόν το χώρο.

Τι εννοείς ακριβώς;

Ποιό σημείο ακριβώς σε πείραξε;

Δεν ξαναφήνουμε το αμαλιάρισμα;(κατά το τρολλάρισμα)

Βαρεθήκαμε..

Οσον αφορά για το πρωτοξαδελφομπατζανάκη σου δεν μας είπε τι πιστεύει ο ίδιος για όλα αυτά.

Το μοναδικό που έκανε ήταν ή παράθεση πολλών και διαφορετικών λινκ με διαφορετικές απόψεις. Μέχρι και λινκ για αλλο φόρουμ έβαλε.

Τι θέλει να πει τελικά το ποιητή;

Υ.Γ. Υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο. Μόνο οι υποκριτές της παρέας είχαν λόγο να θίχτούν και να σβήσουν το μύνημά μου.
Οπως και έγινε τελικά


ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2007, 15:44:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4570&whichpage=2
wiccatasos
Απεστάλη: 31/03/2007, 00:03:29
_____________________________________________________________________

eiste oloi anideoi poy xlevazete ti magia kai to atomo poy psaxnei
katara sta moutra sas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
noum nema sakal iloΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2007, 02:46:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=1&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=9121
gigenis
__________________________________________________________

Απεστάλη: 08/04/2007, 22:37:38


πλατωνα κοιτα πια μηνυματα δεχονται οι συντονιστες του εσωτερικα παραδειγματισου απο αυτα και γραφε και εσυ αναλογα
ετσι δεν θα εχεις κανενα προβλημα και θα εχεις και την εκτιμηση των συντονιστων

quote:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8806&whichpage=16&ARCHIVE=

gentleman on 10/03/2007

Το περί ορμονών ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΟ ("πάλι την περίοδό σου έχεις μωρή μαλάκω" ήθελε να πει ο άνθρωπος) του διεγραμμένου αναζητητή του χαβαλέ, δεν ήταν ο λόγος της διαγραφής του, αλλά ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι. Ομοίως το "αμαλιάρισμα" του άλλου που προφανώς του έχει πολλά μαζεμένα η αμαλία ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι, ήταν η γνωστή τακτική της αέναης ερειστικότητας προς τους συντονιστές όταν αυτοί πάνε να ανεβάσουν το επίπεδο. Αλλά αφού δεν τον πολυξέρω τον Troll καλύτερα ας μη μιλάω.

Σημείο σταθμός στο πολλάκις βεβαρυμένο μητρώο του ημι-αγράμματου αναζητητή τoυ χαβαλέ gigeni ("πάμε να γελάσουμε με τους βλαμμένους", αλά Αννίτα Πάνια), ήταν όταν μπήκε στο topic όπου έψαχνα τις αθερμικές επιδράσεις των μικροκυμάτων.

Μπήκε στο topic με σκοπό όχι την συγκριτική μελέτη πηγών, όχι την αξιολόγηση πηγών, όχι την αναζήτηση της αλήθειας, αλλά ένα και μόνο στόχο: την προσωπική επίθεση και τον εξευτελισμό μου.

Χωρίς καμία εξέταση των πηγών. Τι να εξετάσει άλλωστε ο πανάσχετος από τεχνικά θέματα, πανάσχετος από πολιτική, πανάσχετος από ζωή, πανάσχετος από τα πάντα, και παράλογα σκεπτόμενος;

Στην επίθεση συμμετείχε κι άλλος ένας αναζητητής του χαβαλέ, εξίσου κακοπροαίρετος και προσβλητικός όπως πάντα, το τελευταίο κατάλοιπο του βριλικού καρκινώματος. Αλλά αυτός παρα-είναι βλάκας, προστατεύεται από τον άγραφο νόμο περί ατόμων με ειδικές ανάγκες και δεν τον έχουν διαγράψει ακόμα. Τον αφήνουν να κάνει το χαζό του χωριού.

"Σκεπτικιστή", αποκαλούν τον εαυτό τους οι αναζητητές του χαβαλέ. Αλλά τι είδους σκεπτικισμός είναι αυτός που διαλέγει στόχους με κριτήρια ποιος είναι ο φίλος μου, και ποιος όχι; Τι σκεπτικισμός έχει επιχείρημα, για το αν υπάρχει αλληλεπίδραση ηλεκτρομαγνητικών κυμάτων-νευρικού συστήματος, το εξής αντράνταχτο επιχείρημα:

> Θανάση, θυμάσαι το φρεντοτσίνο που πίναμε στο cafe στην Πεντέλη;

Με άλλα λόγια: "Θανάση, μη διανοηθείς και ψάξεις τι μπορεί να γίνει με τα ραδιοκύματα στον εγκέφαλο. Γιατί Θανάση με αυτό ασχολείται αυτός που δεν χωνεύω. Άμα μιλήσεις αυτουνού, δεν θα είσαι πια φίλος μου.

Θανάση, μη το σκέφτεσαι, μπες κι εσύ όπως εγώ στο esoterica να γελάμε με τους ΧΑΖΟΥΣ, ΒΛΑΜΕΝΟΥΣ, ΦΑΝΤΑΣΜΕΝΟΥΣ, ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΟΥΣ."

Τι είδους σκεπτικισμός είναι αυτός, που στην toxotis που μιλάει για υποσυνείδητα μηνύματα μέσω μικροκυμάτων δεν λέει τίποτα, ενώ όταν λέω εγώ τα ίδια και παρουσιάζω ταυτόχρονα και τις ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ από όπου προέρχονται, πραγματικά επαναλήψιμα πειράματα δηλαδή, πέφτει να με κατασπαράξει;

Αλλά στο matrix της ηλιθιότητας και της αγραμματοσύνης, τι "Journal of Applied Physiology" και ΠΑΠΑΡΙΕΣ, αφού "καταπίνω αμάσητα ότι μου δίνουν".

Τι είδους σκεπτικισμός είναι αυτός, που κάνει πως δεν είδε τον γκουρού που πήδαγε μέρα μεσημέρι από πεζοδρόμιο σε πεζοδρόμιο, ενώ σε τόσους άλλους όπως ο Απέρριτος με την υπό εξέταση συσκευή ευχών του, πέφτει με λύσσα να τον βγάλει ΑΡΡΩΣΤΟ;

Τι είδους σκεπτικισμός είναι αυτός που κάνει πως δεν είδε τις παπαριές περί "σωματιδίων σκόνης που έχουν χιούμορ", ή "ο θεός έχει χιούμορ";

Θα σας πω εγώ τι σκεπτικισμός. Του πρωκτού.

Της λαχαναγοράς.

Της ελληνόφωνης καφρίλας του Ελλαδιστάν.

Βάλαμε τους μανάβηδες να εκφέρουν άποψη πόσα μέτρα είναι οι φλέβες του ανθρώπου. Εμείς να λέμε "Journal of Applied Physiology", κι οι μανάβηδες "σιγά μην είναι 10 χιλιόμετρα οι φλέβες του ανθρώπου".

Τι να πούνε οι πανάσχετοι, το μόνο τους νοητικό εργαλείο είναι η αντανακλαστική αντίδραση στον αντι-συμβατικό ισχυρισμό και τίποτα άλλο. Αλλά μερικοί από εμάς έχουν τη δυνατότητα να προσεγγίσουν μεθοδικά το ερώτημα πόσο μήκος έχουν οι φλέβες του ανθρώπου. Ίσως θα ψάξουμε για φωτογραφία των μικρότερων αγγείων και θα υποθέσουμε ότι η πυκνότητα μεταβάλλεται γραμμικά μέχρι την καρδιά. Ή θα εμφανίσουμε το τάδε ακαδημαϊκό δημοσίευμα, έχοντας πλήρη επίγνωση της αξιοπιστίας ενός ακαδημαϊκού δημοσιεύματος που πέρασε από peer review (τι 'ν' τούτο;).

Αλλά για τους αγράμματους και τους κολλημένους, μόνο νοητικό εργαλείο τους είναι η αντανακλαστική αντίδραση στον αντισυμβατικό ισχυρισμό. Eκτός βέβαια αν αυτός προέρχεται από το φίλο μας. Είπαμε. O σκεπτικισμός του πρωκτού.

Λιβανίζεται και η άλλη δήθεν σκεπτικιστική ηλιθιότητα, "φέρτε μου αποδείξεις". Με τη λογική αυτή, να μας δώσει αμέσως βίντεο από το λεμούριο ο jbg, αλλιώς λέει μπουρδολογίες. Έχουμε τότε κάθε δικαίωμα να τον βρίζουμε πρωί μεσημέρι βράδυ μέχρι να μας φέρει βίντεο, η λογική των "αποδείξεων".

Άκουσε τραγουδιστή φωνή στη σπηλιά ο jbg; Να μας φέρει αμέσως την κασέτα. Αλλιώς, γράφει μπουρδολογίες. Έχουμε τότε κάθε δικαίωμα να τον βρίζουμε πρωί μεσημέρι βράδυ μέχρι να μας φέρει ηχογράφηση, η λογική του "φέρτε μου αποδείξεις".

Ο καθένας δικαιούται να γράφει ότι βίωσε, και δεν έχει καμία υποχρέωση να αποδείξει τίποτα. Τον προβληματισμό του θέλει να καταθέσει, και να ακούσει ιδέες για το τι ήταν αυτό που είδε.

- φάντασμα;
- παραίσθηση;
- τεχνολογία υποβολής παραισθήσεων με μικροκύματα;
- καββαλιστική τεχνολογία υποβολής παραισθήσεων;
- τι στο διάολο ήταν;

Δεν είναι δικαστήριο εδώ, τον προβληματισμό μας πάμε να εκφράσουμε. Και να πάρουμε ιδέες.

Το πραγματικό πρόβλημα είναι η ατζέντα από την οποία πηγάζει όλη η παραπάνω καφρίλα με τις δήθεν "αποδείξεις", τη σκανδαλώδη μεροληψία υπέρ του jbg, και τις προσβολές σε συνομιλητές. Δεν χρειάζεται και πολλή αντιληπτική ικανότητα για να καταλάβει κανείς αν κάποιος

- μπαίνει στο esoterica "για να γελά" με ανθρώπους, που είναι κατά τη γνώμη του "ΧΑΖΟΙ, ΒΛΑΜΕΝΟΙ, ΦΑΝΤΑΣΜΕΝΟΙ και ΑΡΩΣΤΗΜΕΝΟΙ", ή αν

- μπαίνει για υγιειή και αμερόληπτη έρευνα στο Άγνωστο.

Για τους παραπάνω λόγους, κατά τη γνώμη μου πρέπει να υπάρξει μια περίοδος μηδέν ανοχής. Αν δείξουμε μηδέν ανοχή στην αρνητική συμπεριφορά και ατζέντα, αν το κάνουμε αυτό για ένα διάστημα ΙΣΩΣ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ του esoterica. Ας τους δώσουμε ένα πολιτισμένο και αμερόληπτο περιβάλλον για εσωτερική αναζήτηση, ίσως τους στείλουμε και κανένα email, και θα γίνει απείρως πιο ενδιαφέρον το forum.


ακου εκει να γραψεις <<κυριε ασυντονιστα>>
και για να μαθεις να γραφεις οπως πρεπει θα σε τιμωρησω με φατσουλες πολλες φατσουλες

να για να μαθεις

ακου εκει κυριε ασυντονιστα
και σε ποιον στον ινκουμπους που εχετε ανταλαξει μηνυματα που μετριουνται στα δαχτυλα του ενος χεριου
ντροπη σου παρε μερικες φατσουλες ακομη για να βαλεις μυαλο

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του

(οι συντονιστες με αποκαλουν γιδοβοσκο/μαναβη εγω τους ευχομαι να μιασουν
εστω και στο μικρο δαχτυλακι ενος γιδοβοσκου/μαναβη)

Edited by - gigenis on 08/04/2007 22:39:03

__________________________________________________________

Απεστάλη: 08/04/2007, 22:43:20

τον εβαλα στην θεση του ετσι φανταστικε μοναδικε αλανθαστε μεγαλοπρεπη συντονιστα ινκουμπους;;;;

ακου εκει ασυντονιστα
ντροπη σου πλατωνα
κακο παιδι
παρε και αλλες φατσουλες




πολλες φατσουλες






παρα πολλες φατσουλες




























Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του

(οι συντονιστες με αποκαλουν γιδοβοσκο/μαναβη εγω τους ευχομαι να μιασουν
εστω και στο μικρο δαχτυλακι ενος γιδοβοσκου/μαναβη)

Edited by - gigenis on 08/04/2007 22:45:03

__________________________________________________________

Απεστάλη: 08/04/2007, 23:05:46

κατσε γιατι τωρα πραγματικα τα εχω παρει
ειναι δυνατον να τολμησεις πλατωνα να πεις τον μοναδικο τον εναν τον ανεπαναλυπτο τον ζωντανο θεο την κορυφη των συντονιστων τον ινκουμπους να τον πεις ασυντονιστη;;;;
πως το εκανες αυτο βρε πλατωνα;;
πως μπορεσες;;;

παρε και αλλες φατσουλες





















Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του

(οι συντονιστες με αποκαλουν γιδοβοσκο/μαναβη εγω τους ευχομαι να μιασουν
εστω και στο μικρο δαχτυλακι ενος γιδοβοσκου/μαναβη)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2007, 04:53:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=9121
gigenis
Απεστάλη: 09/04/2007, 04:02:53
______________________________________

quote:
ΠΛΑΤΩΝΑ το θέμα είναι πολύ απλό και δε χρειαζόντουσαν όλες αυτές οι αδικαιολόγητες προσβολές που απηύθυνες στον Dying_Incubus.

κακε κακε πλατωνα ντροπη σου να προσβαλεις τον ινκουμπους

quote:
Θα μπορούσες απλώς να τον ρωτήσεις τι εννοεί με το emoticon που έβαλε και να του εξηγήσεις την ερμηνεία σου για το πρόβλημα που προέκυψε όπως λες, στη χρήση του διορθωτή του word.

γιατι δεν τον ρωτησες κακε πλατωνα γιατι;;
εισαι κακος πλατωνα πολυ κακος

quote:
Ενός διορθωτή που μάλλον δεν φαίνεται καν ότι ακούμπησε το κείμενό σου, εφόσον στο αναφερόμενο μήνυμά σου, βρήκα σχεδόν 15 κοκκινίσματα!

χα χα μας περνας για χαζους κακε πλατωνα;;
το καταλαβαμε οτι ο διορθωτης δεν ακουμπησε το μηνυμα σου
15 κοκκινισματα οχι ενα οχι 2 ουτε τρια δεκαπεντε
κακε πλατωνα

η τιμωρια σου ειναι γνωστη
φατσουλες πολλες φατσουλες











































Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του

(οι συντονιστες με αποκαλουν γιδοβοσκο/μαναβη εγω τους ευχομαι να μιασουν
εστω και στο μικρο δαχτυλακι ενος γιδοβοσκου/μαναβη)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2007, 16:23:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8806&whichpage=25
gigenis - Απεστάλη: 15/04/2007, 11:16:51
________________________________________

quote:
Αλλά μήπως δεν είδες και τη μακρόχρονη ερειστικότητα προς τους συντονιστές και τον οχετό απαξίωσης θεμάτων και προσώπων, τα 2 μέτρα γλώσσα που κατά συρροή βγάζει σε θέματα που προφανώς είναι πάνω από τις δυνατότητές του;


αφου ειπαμε ειναι αλητης,γιδοβοσκος,μαναβης,συμοριτοπολεμιστης
παλι καλα να λες που βγαζει τα δυο μετρα γλωσσα και δεν βγαζει κατι αλλο εξω

quote:
Οι συντονιστές χρειάζονται την στήριξή σου, και τη στήριξη όλων μας. Για να μην κατρακυλάει το forum στο μπάχαλο που λέει και ο allzarro. Γιατί δεν μπορούν να ενεργούν μόνοι τους οι συντονιστές. Το αντιλαμβάνεσαι αυτό; Μια φορά ζητήσανε από κάποιον με πολύ ευγενικό τρόπο να μην αφήνει απαξιωτικά υπονοούμενα στην υπογραφή του.


ναι ρε παιδια δεν ειδατε τωρα που δεν ποσταρει αυτος ο λυστροσυμοριτης ποσο πολυτισμενα γραφουν στις προφητιες;
δεν ειδατε οτι το θεμα της πεντελης παει μια χαρα τωρα;
δωστε μια χειρα βοηθειας στους συντονιστες
αν και εδω που τα λεμε τα παιδια δεν την χρειαζονται γιατι ειναι αψογοι στο συντονιστικο τους εργο εγω προσωπικα πιστευω οτι ειναι θεοι που ηρθαν να ανεβασουν τα φορουμ σε ανωτερες θεσεις

quote:
Ή ζούγκλα θέλεις; Θα βάλω κανά-δυο Αλβανούς να σε κοπανήσουν λίγο να πάρεις χρώμα πρόωρα φέτος. Εσύ μη ζητήσεις τη βοήθεια του νόμου, βρες άκρη μόνος σου, δεν ξέρω τι θα κάνεις. Ήθη και έθιμα της καφρίλας του Ελλαδιστάν.


αν ειμουν σαλονατος θα τρομαζα γιατι θα σε περναγα για πολυ μαγκα που δεν μασαει τιποτα και εχει σχεσεις με κακοποια στοιχεια αλλα γνωριζω οτι χεζεσε απο τον φοβο σου καθε φορα που κλανεις οποτε δεν περνω στα σοβαρα την απειλη σου
ασε που τους δυο τους εχω για πρωινο αν θες να με αγχωσεις απο 30 και πανω και οχι τιποτα φλωρους σαλονατους αλλα λαχαναγοριτες γιδοβοσκους λιστροσυμοριτες πρεπει να στειλεις

quote:
Ξέρεις πόσες αποζημιώσεις δίνονται κάθε χρόνο για προσβολή της προσωπικότητας και συκοφαντική δυσφήμιση στα ΜΜΕ; Γιατί βγήκανε αυτοί οι νόμοι; Δεν μπορείς να λες ότι γουστάρεις στα ΜΜΕ.


κανε μου την μυνηση και μολις παραθεσω τα στοιχεια που εσυ ο ιδιος εχει γραψει στο φορουμ θα με αθωωσει ο δικαστης και εσενα θα σε απαλαξει λογο κουτοχορτοφαγιασης

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του

(οι συντονιστες με αποκαλουν γιδοβοσκο/μαναβη εγω τους ευχομαι να μιασουν
εστω και στο μικρο δαχτυλακι ενος γιδοβοσκου/μαναβη)
_______________________________________________________________________


jonniebegood - Απεστάλη: 15/04/2007, 14:01:41

____________________________________________

quote:

gentleman
Οι συντονιστές χρειάζονται την στήριξή σου, και τη στήριξη όλων μας. Για να μην κατρακυλάει το forum στο μπάχαλο που λέει και ο allzarro. Γιατί δεν μπορούν να ενεργούν μόνοι τους οι συντονιστές. Το αντιλαμβάνεσαι αυτό;
Σε κάτι τέτοια χρειάζεται στήριξη η αμαλία.


κι αναρωτιωμουν τοσο καιρο ρε τζελυμαν γιατι φορας την κυλοτα πανω απο το καλτσον σου...

τωρα καταλαβα!

ειναι προφανες οτι εισαι σουπερ ηρωας!!!

quote:

Ή ζούγκλα θέλεις; Θα βάλω κανά-δυο Αλβανούς να σε κοπανήσουν λίγο να πάρεις χρώμα πρόωρα φέτος. Εσύ μη ζητήσεις τη βοήθεια του νόμου, βρες άκρη μόνος σου, δεν ξέρω τι θα κάνεις.


1ον. καταλαβες οτι την απειλεις με σωματικη βια δημοσια και εχει το δικαιωμα να ζητησει τα στοιχεια σου απο τον σερβερ του εσωτερικα και να αναλαβει η αστυνομια δικτυακου εγκληματος? (θα χαρει πολυ η αμαλια αν την καλεσουν για μαρτυρα)

2ον. χρειαζεσαι δυο Αλβανους για να αντιμετωπισεις μια γυναικα?

ποσους ακριβως θα στειλεις σε μενα που ειμαι και μισος αρβανιτης στην καταγωγη και απογονος εν ενεργεια γιδοβοσκων?

quote:

Ξέρεις πόσες αποζημιώσεις δίνονται κάθε χρόνο για προσβολή της προσωπικότητας και συκοφαντική δυσφήμιση στα ΜΜΕ; Γιατί βγήκανε αυτοί οι νόμοι; Δεν μπορείς να λες ότι γουστάρεις στα ΜΜΕ.


μπορουν να κανουν μηνυση οι ανωνυμοι λογαριασμοι και να παρουν και αποζημιωση?

τι θα λεει η μηνυση, με ειπανε ανωνυμο μαλακα οι αλητες γιδοβοσκοι?

μα εισαι μαλακας!

κανε μου μια μηνυση τωρα ωστε να μαθω και εγω τα στοιχεια σου και να ερθω να σε αγκαλιασω και να σου πω ποσο πολυ σε αγαπω απο κοντα, κι ας εισαι μαλακας!!!

αϊ λαβ γιου τζελυ μαν!


ΥΓ. μικρη αγγελια
αααβιαστα αναλαμβανο χηροδηκηες, κσηλοδαρμους, σπασηματα τον ακρον, στραμπουληγματα κε γιαουρτοματα.
διπλοματουχος μπραβος με μεγαλι εμπηρηα κε προηπηρεσηα σε σκηλαδηκα.
τιμε λογικε.
χερη 100 εβρο
ποδι 150 εβρο
γηαουρτοματα τζαμπα

ζιτιστε κηρηο γηανι


ΥΓ. σας τοπα κυριοι συντονιστες (δηλαδη αμαλια) οτι το να αφηνετε να δρουν ασυδοτα ορισμενα εμπαθη ατομα επειδη βριζουν οσους αντιπαθειτε, δεν ειναι υγιης πολιτικη για ενα φορουμ.

δεν φταιει ο τζελυμαν που ειναι χαζος, φταιτε εσεις που τον αφηνετε να παραλληρει στις δικτυακες ψευδαισθησεις του.

ο τζελυμαν χρειαζεται στοργη φροντιδα και προδερμ!

αϊ λαβ γιου τζελυμαν!!!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

_______________________________________________________________________

gigenis - Απεστάλη: 15/04/2007, 14:38:04
_________________________________________________

καλα βρε τζονυ περιμενεις οι συντονιστες η ο τζελυ-μαν να σου απαντησουν;;

δεν βλεπεις οτι τα δυσκολα κανουν οτι δεν τα βλεπουν;

βρηκαν εναν χαζο λογο να με διαγραψουν
και αφου τους εκραξαν ολοι οτι ο λογος που με διεγραψαν ηταν βλακωδεστατος
και ενω χτυπιοντουσαν οτι προσπαθουσαν να διαφυλαξουν το ηθος του εσωτερικα και γι αυτο με διεγραψαν
αφησαν τον τζελυ-μαν να χρησιμοποιει φρασεις που μεχρι και οι συναδελφοι στην λαχαναγορα κοκκινισαν απο ντροπη

αλλα ειπαμε η συντονιστικη ομαδα του εσωτερικα ειναι η καλυτερη ειναι θεοι ειναι αλαθανστοι οι συντονιστες
αφου ο δημιουργος σκεφτεται να κανει νεο ρισταρτ στο συμπαν και να παρει σαν δημιουργους του νεου συμπαντος τον τζελυ-μαν και τους συντονιστες του εσωτερικα
για τετοια τελιοτητα μιλαμε

αβε συντονιστες και τζελυ-μαν
οι γιδοβοσκοι/μαναβηδες/λυστροσυμοριτες/αλητες σας χαιρετουν

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του

(οι συντονιστες με αποκαλουν γιδοβοσκο/μαναβη εγω τους ευχομαι να μιασουν
εστω και στο μικρο δαχτυλακι ενος γιδοβοσκου/μαναβη)

Edited by - gigenis on 15/04/2007 14:42:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2007, 16:56:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8806&whichpage=25
jonniebegood - Απεστάλη: 15/04/2007, 16:48:41
________________________________________________________

quote:

___________________________________________

ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ
ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

15/4/2007
___________________________________________


άξια, άξια!

τι υπηρχε στο μηνυμα μου που αντιβαινει με τους κανονισμους του φορουμ?

ο αλλος απειλει να στειλει αλβανους να δειρουν μια γυναικα και εσυ μεταφερεις το μηνυμα μου που τον προειδοποιει για μηνυσεις?

μαλλον την χρειαζοζαστε μια μηνυση, εσεις και οχι οι καθε αναξιοπαθουντες που γραφουν με τις ευλογιες σας...


για την ωρα επαναφερω το μηνυμα μου και περιμενω να μαθω τι επιληψιμο περιεχει σε σχεση με το αυτοπιπαριζομενο πιθηκακι του χεντριξ και αυτα που λεει ο τζελυμαν.

jonniebegood - Απεστάλη: 15/04/2007

quote:
---------------------------------------------------------------------
gentleman
Οι συντονιστές χρειάζονται την στήριξή σου, και τη στήριξη όλων μας. Για να μην κατρακυλάει το forum στο μπάχαλο που λέει και ο allzarro. Γιατί δεν μπορούν να ενεργούν μόνοι τους οι συντονιστές. Το αντιλαμβάνεσαι αυτό;
Σε κάτι τέτοια χρειάζεται στήριξη η αμαλία.
---------------------------------------------------------------------

κι αναρωτιωμουν τοσο καιρο ρε τζελυμαν γιατι φορας την κυλοτα πανω απο το καλτσον σου...

τωρα καταλαβα!

ειναι προφανες οτι εισαι σουπερ ηρωας!!!

quote:
--------------------------------------------------------------------
Ή ζούγκλα θέλεις; Θα βάλω κανά-δυο Αλβανούς να σε κοπανήσουν λίγο να πάρεις χρώμα πρόωρα φέτος. Εσύ μη ζητήσεις τη βοήθεια του νόμου, βρες άκρη μόνος σου, δεν ξέρω τι θα κάνεις.
------------------------------------------------------------------

1ον. καταλαβες οτι την απειλεις με σωματικη βια δημοσια και εχει το δικαιωμα να ζητησει τα στοιχεια σου απο τον σερβερ του εσωτερικα και να αναλαβει η αστυνομια δικτυακου εγκληματος? (θα χαρει πολυ η αμαλια αν την καλεσουν για μαρτυρα)

2ον. χρειαζεσαι δυο Αλβανους για να αντιμετωπισεις μια γυναικα?

ποσους ακριβως θα στειλεις σε μενα που ειμαι και μισος αρβανιτης στην καταγωγη και απογονος εν ενεργεια γιδοβοσκων?

quote:
---------------------------------------------------------------------
Ξέρεις πόσες αποζημιώσεις δίνονται κάθε χρόνο για προσβολή της προσωπικότητας και συκοφαντική δυσφήμιση στα ΜΜΕ; Γιατί βγήκανε αυτοί οι νόμοι; Δεν μπορείς να λες ότι γουστάρεις στα ΜΜΕ.
-------------------------------------------------------------------
μπορουν να κανουν μηνυση οι ανωνυμοι λογαριασμοι και να παρουν και αποζημιωση?

τι θα λεει η μηνυση, με ειπανε ανωνυμο μαλακα οι αλητες γιδοβοσκοι?

μα εισαι μαλακας!

κανε μου μια μηνυση τωρα ωστε να μαθω και εγω τα στοιχεια σου και να ερθω να σε αγκαλιασω και να σου πω ποσο πολυ σε αγαπω απο κοντα, κι ας εισαι μαλακας!!!

αϊ λαβ γιου τζελυ μαν!


ΥΓ. μικρη αγγελια
αααβιαστα αναλαμβανο χηροδηκηες, κσηλοδαρμους, σπασηματα τον ακρον, στραμπουληγματα κε γιαουρτοματα.
διπλοματουχος μπραβος με μεγαλι εμπηρηα κε προηπηρεσηα σε σκηλαδηκα.
τιμε λογικε.
χερη 100 εβρο
ποδι 150 εβρο
γηαουρτοματα τζαμπα

ζιτιστε κηρηο γηανι


ΥΓ. σας τοπα κυριοι συντονιστες (δηλαδη αμαλια) οτι το να αφηνετε να δρουν ασυδοτα ορισμενα εμπαθη ατομα επειδη βριζουν οσους αντιπαθειτε, δεν ειναι υγιης πολιτικη για ενα φορουμ.

δεν φταιει ο τζελυμαν που ειναι χαζος, φταιτε εσεις που τον αφηνετε να παραλληρει στις δικτυακες ψευδαισθησεις του.

ο τζελυμαν χρειαζεται στοργη φροντιδα και προδερμ!

αϊ λαβ γιου τζελυμαν!!!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2007, 01:47:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8806&whichpage=26
jonniebegood - Απεστάλη: 15/04/2007, 22:07:20
_________________________________________________________

quote:

αγνοων
η αλήθεια είναι ότι όσα διάβασα στη ΓΕΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ δεν είναι και ό,τι καλύτερο...

τέσπα................


φιλε αγνοωντα, αυτα που γραφτηκαν παραπανω δεν σε χαλασαν?

γιατι εγω τσατιζομαι οταν απειλουν γυναικες και χανω το χιουμορ μου...

gentleman στην βασιλισκος:
---------------------------------------------------------------------
"Θα βάλω κανά-δυο Αλβανούς να σε κοπανήσουν λίγο να πάρεις χρώμα πρόωρα φέτος."


ω καιροι, ω ηθη...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2007, 17:26:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8806&whichpage=26
jonniebegood - Απεστάλη: 16/04/2007, 14:28:58
_________________________________________________________

quote:

gentleman

Γεια σου ρε αμαλία.


ολοι καλαρουνεεε
μα δεν βγαζουν ψαριααα
καλαρει ο τζελυυυ
και τρεχουνε τα σαλιααα

quote:

Ο jbg κάνει πως δεν καταλαβαίνει τι γράφουμε


μου λειπει η "απαραιτητη καταρτιση" για να σας καταλαβω

δεν ειμαι ψυχιατρος καρντια μου...

quote:

Φυσικά και όλοι ξέρουμε πως χρησιμοποιείται το παράδειγμα "θα σου στείλω Αλβανούς", μεταφορικά σαν παράδειγμα προς αποφυγή: ότι δηλαδή έτσι κάνουνε οι κάφροι, θα γίνουμε κι εμείς κάφροι; Θα γίνουμε ζούγκλα;


φυσικα και καταλαβαινουμε!
θα το βαλω το μηνυμα σου σε όποιο Αλβανικο φορουμ βρω, να δω αν θα σε καταλαβουν κι αυτοι οτι εισαι ρατσιστης...

quote:

Αρκεί να λασπωθεί ο στόχος.


το σαλιο κανει την καλυτερη λασπη τζελυ μου!

κολλαει!

κι εσυ εκρινεις αφθονο!

quote:

Και θα την ψιλο-πιστεύουν οι διάφοροι, και θα βρίσκομαι αντιμέτωπος με καινούρια άτομα που δεν έχω μιλήσει ποτέ μαζί τους, να νομίζουν, ένας θεός ξέρει τι για μένα. Κι άντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας. Η ρετσινιά θα 'χει κολλήσει.


σου χαλαμε την καριερα?

σορυ, δεν το ειχα καταλαβει.

αντε και συντονιστης βρε!

quote:

Άλλο παράδειγμα όπου κάνει πως δεν καταλαβαίνει, το σχόλιο μου για τις αποζημιώσεις στα δικαστήρια για προσβολή της προσωπικότητας.

Φυσικά εννοώ ότι η προσβολή της προσωπικότητας και η συκοφαντική δυσφήμηση δεν είναι παιχνιδάκι, είναι δυνάμει σοβαρό αδίκημα, αρκετά σοβαρό ώστε να οδηγήσει σε αποζημιώσεις.


να το θυμασαι αυτο που ειπες: ειναι σοβαρο αδικημα, οπως και οι απειλες για ξυλοδαρμο

οπως και οτι οι μηνυσεις γινονται επωνυμα!

quote:

Αλλά ο κατά συρροήν συκοφάντης και εξευτελιστής, θα έχανε μια τέτοια ευκαιρία; "τι θα λεει η μηνυση, με ειπανε ανωνυμο μαλακα;"


τι αλλο να λεει?

αυτο ακριβως σε ειπα!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr


_________________________________________________________
_________________________________________________________


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8806&whichpage=26
jonniebegood - Απεστάλη: 16/04/2007, 14:45:07
_________________________________________________________

quote:

αγνοών

υπάρχει λόγος να συντηρείται και άλλο το θέμα αυτό ?


και που θα κλαιει ο τζελυμαν αγνοωντα μου?

θα μουσκεψουν ολα τα τοπικ...

η αμαλια το εχει αποφασισει το κλειδωμα, αλλά δεν θελει να του χαλασει το χατηρι

quote:

ίσως αποδειχθεί ψυχοφθόρο για όσους συμμετέχουν ενεργά...


το τοπικ το ανοιξα για ενηλικους που γραφουν με δικη τους ευθυνη

quote:

και θα ακουστούν πράγματα που δεν χρειάζεται να ακουστούν


εδω μεσα φιλε μου εχω εισπραξει μεχρι στιγμης ενα σωρο μπινελικα και χαρακτηρισμους

εχω σωσμενα κατι μαργαριταρια, οπως τοτε που μου επιτεθηκαν επειδη εγραφα οτι το εσωτερικα ειναι δημοκρατικο φορουμ

την αληθεια ελεγα τοτε, την αληθεια λεω και τωρα και η αμαλια με αποκαλεσε "κιτρινιστη"

τι αλλο καινουργιο θα με πουν?

καμπουρη?

quote:

γιατί δε ρίχνετε λίγο νερό στο κρασί σας ?


εγω να ριξω νερο στο κρασι μου (αν και χαλαει την γευση), αλλά οι αλλοι θα σταματησουν να ριχνουν σαλια στην λασπη τους?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2007, 02:33:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8806&whichpage=26
jonniebegood - Απεστάλη: 16/04/2007, 21:16:21
________________________________________________________

ευχαριστω αμαλια μου που μετεφερες και τα δυο τελευταια ποστ μου!

καταλαβα το λαθος μου που σε στενοχωρω και σου ανεβαζω την πιεση και το ζαχαρο και οτι μπορει να πληγωνοταν ο ευαισθητουλης τζελυμαν

δεν το εκανα επιτηδες!

το εκανα εξ επι τουτου...

επειδη ειμαι παλιοχαρακτηρας και αξεστος και ρεμαλι, πληγωσα τον τζελυ που τοσο αγαπω και το δημοκρατικοτατο εσωτερικα με τους φωτισμενους υπερανω εγωισμων διαχειριστες

πηγα σε ψυχιατρο και σε συνδυασμο με τους εξορκισμους που μου κανουνε αναμεσα στα ηλεκτροσοκ στον αγιο Κυπριανο, ειδα την αληθεια!!!

βοηθησαν βεβαια και τα τρια λαργκακτιλ την ημερα (με 6 αρνταν για να μην παθω εξωπυραμιδικο συνδρομο) που μου εδωσαν, αλλά περισσοτερο με βοηθησαν τα σοφα σου λογια και οι αμεροληπτες πραξεις σου στο να κατανοησω την μικροτητα μου απεναντι στην μεγαλωσυνη σας

τελικως αποφασισα να ξανα/αυτο/μπαναριστω για τρια τερμινα, ωστε να επανελθει το γαληνιο κλιμα και ο εποικοδομητικος διαλογος στο φορουμ, να κατεβει και η δικη σου πιεση, να νιωσει και πρωτη φιρμα του μαγαζιου ο αγαπημενος μου τζελυμαν


μονο θα σε παρακαλουσα να μαζεψεις τα πετ σου, γιατι οταν με επικαλουνται ξυπναει παλι ο παλιοχαρακτηρας μεσα μου


με αγαπη, τζονυητανεκαλοπαιδικαποτε


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2007, 02:29:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=28&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=8806
jonniebegood - Απεστάλη: 20/04/2007, 01:27:53
_____________________________________________________________________

quote:

gentleman

Αγνοών, σου έστειλα ένα αντίγραφο από το μήνυμά μου. Κάνε πως δεν το είδες. Πες πως δεν το έγραψα ποτέ, γιατί είναι άδικο. Συγνώμη.


αμαλια, σου έστειλα ένα αντίγραφο από τα μηνυματα μου. Κάνε πως δεν τα είδες. Πες πως δεν τα έγραψα ποτέ, γιατί είναι άδικα. Συγνώμη.

περιμενω και εγω επιβραβευση! (συντονιστης ισως?


quote:

Έγραψε κάποιος στο innernet για τον λεμούριο που είδε στην Πεντέλη.


καποιος?
χαχαχα!
φοβασαι να με επικαλεστεις?

περεπιπτοντως, ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΜΟΙΑΖΕ ΜΕ ΛΕΜΟΥΡΙΟ

το προσεξε κανεις οταν διαβαζε την ιστορια?

quote:

Αμέσως οι εκεί αναζητητές του χαβαλέ πέσανε να τον βγάλουν ρόμπα. Αφού είναι τόσο καλά και δημοκρατικά στο innernet, γιατί δεν συνέχισε να ψάχνει εκεί τον λεμούριο, γιατί σηκώθηκε κι έφυγε;


εφυγα και διεγραψα το θεμα μου, αφηνοντας τιτλο "λαθος θεμα" και θεμα "λαθος φορουμ", επειδη υπηρχε ενας και μονο βλαμενος, ο κουπακια, που ειχε καπελωσει το φορουμ,
και ηρθα στο εσωτερικα, οπου μετα απο τρια γεματα χρονια προσφορας, παρουσιαστηκε ο χεντριξ και με αποκαλουσε λεμουριανθρωπο και άλλα χαριτωμενα υψηλου επιπεδου, οπως το αυτοπιπαριζομενο πιθηκακι στο Πεντελικον, με τις ευλογιες της διευθυνσης.

απο δημοκρατια σε δημοκρατια!


και παρε ενα μικρο παραδειγμα του επιπεδου της κριτικης που δεχομαι, για να παψεις να μυξοκλαις για το τι σου ειπανε και να καταλαβεις γιατι εγινα χοντροπετσος

unisept
Νέο Μέλος
1 Μηνύματα Απεστάλη: 19/04/2007, 22:14:28
--------------------------------------------------------

_____________________________________________________________
Το μήνυμα έχει μεταφερθεί σε δεσμευμένο χώρο

20/4/07
_____________________________________________________________


νεο μελος, 1 μηνυματα και αμεσως ανεβαζει το επιπεδο του φορουμ στα υψη!
αυτες ειναι συμμετοχες!!!

ποιος ναναι αραγε αυτος ο ανθρωπας...

θα ρωτησω την Ουρσουλα


quote:

gretel

"Ποιό νομίζεται ότι είναι το μεγαλύτερο ελάττωμά σας?"


τα αερια του κρασιου στο εντερο... (εμενα δεν με ενοχλει, αλλά ειναι σοβαρο προβλημα για τους γυρω )


quote:

Ostria

Επίσης θα του πρότεινα να απέχει λίγο από το συγκεκριμένο θέμα γιατί είναι φανερό ότι τον χαλάει.


κι εγω ως επιστημων το ιδιο θα του προτεινα.



_____________________________________________________________
τμήμα του μηνύματος έχει μεταφερθεί σε δεσμευμένο χώρο,
εξαιτίας της αναφοράς του σε ήδη μεταφερμένο εκεί, μήνυμα

20/4/2007
_____________________________________________________________

(ελα, δεν θα σε σπρωξω, στ ορκιζομαι! )


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2007, 04:58:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8806&whichpage=28
jonniebegood - Απεστάλη: 20/04/2007, 16:03:36

quote:

αγνοών

εγώ πάλι έλαβα ένα μήνυμα από τον genleman,που μου έγραφε ακριβώς το τι έγραψε για μένα και πραγματικά έπαθα πλάκα

δεν περίμενα ότι μιλώντας φιλικά ο άλλος με αντιλαμβάνεται σα μαλάκα,σαν κακό,σαν άτομο που δεν μπορεί να εκφέρει γνώμη

gentleman,όχι,δε θα σου κάνω τη χάρη και δεν θα το πάρω "...σα να μην το έγραψες ποτέ..." διότι έτσι κι αλλιώς το έγραψες και μάλλον το εννοούσες...είναι αυτό που είχα γράψει ότι δε μου λένε τίποτα οι πολιτισμένες συζητήσεις αν με την πρώτη ευκαιρία μου λες αυτά που μου προσάπτεις

συμπεραίνω ότι η πραγματική σου γνώμη για μένα είναι αυτή που έγραψες στο επίμαχο μήνυμα και σ'ευχαριστώ πολύ...κάτι τέτοιες γνώμες τις λαμβάνω σοβαρά υπ'όψιν,διότι σε περίπτωση που όντως έχεις δίκιο,
τότε δράττομαι της ευκαιρίας να γίνω καλύτερος

αλλά θα ξανατονίσω ότι είναι πράγματι προτιμότερη για μένα η λαχαναγορά και οι λαχαναγορίτες από το ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ,διότι μέσα στην αγένειά τους είναι πιο ειλικρινείς...
και πιστεύω ότι την πουστιά δεν την έχουν στο λεξιλόγιό τους

μάλλον αυτοί είναι σε πιο κοντινή επαφή με την αλήθεια που τόσο ψάχνουμε εδώ μέσα.........(λέμε τώρα...........)

αποφάσισα λοιπον
α)να μη συμμετάσχω ξανά σε δικό σου θέμα
και
β)ένα αυτο-μπανάρισμα (όπως έκανε και ο jbg ή και η medtech)για να μη βρεθώ πάλι σε θέση να ξύνω το κεφάλι μου και να αναρωτιέμαι τι διάολο είπα και με υποτιμά τόσο πολύ ο συνομιλητής μου
.................................................................

επειδή πραγματικά θίχτηκα,δεν ξέρω πότε θα επανέλθω

έως τότε,καλές συζητήσεις να έχετε



εγω παλι ειδα οτι μεταφερθηκε και το προτελευταιο μου μηνυμα στην σαλατα, μαζι με το συκοφαντικο μηνυμα του "νεου μελους/1 μηνυματα"

οπως ειδα οτι το μελος unisept ΔΕΝ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΗΚΕ!

unisept
Νέο Μέλος
1 Μηνύματα Απεστάλη: 19/04/2007, 22:14:28
-----------------------------------------------------------
_____________________________________________________________
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο
20/4/07
_____________________________________________________________


αυτο που με αηδιαζει ειναι η υποκρισια των διαχειριστων (αμαλια και αυτος που κρυβεται πισω της).

δεν με γουσταρετε?
πεστε το στα ισα!

θελετε να με βρισετε?
καντε το στα ισα!

αλλά το να περιθαλπτετε τον καθε ψυχακια που με συκοφαντει, μονο και μονο επειδη δεν εχετε την τολμη να εκφρασετε μονοι σας τον "πληγωμενο σας εγωισμο", ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟ!

ΣΑΣ ΔΙΑΦΕΥΓΕΙ ΟΤΙ ΓΡΑΦΩ ΕΠΩΝΥΜΑ?

ΣΑΣ ΔΙΑΦΕΥΓΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΥΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΕΣ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΗ, ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΣΑΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΡΧΗ, ΣΑΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ, ΣΑΝ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗ, ΣΑΝ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ, ΣΑΝ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟ, ΣΑΝ ΣΥΝΝΟΜΟ ΠΟΛΙΤΗ ΜΕ ΛΕΥΚΟ ΠΟΙΝΙΚΟ ΜΗΤΡΩΟ?

ΣΑΣ ΔΙΑΦΕΥΓΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΜΗΝΥΣΗ ΓΙΑ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΚΗ ΔΥΣΦΗΜΙΣΗ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΝΩΝΥΜΟ ΜΕΛΟΣ ΣΑΣ, ΘΑ ΚΛΗΘΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΤΕ ΣΑΝ ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΩΣΕΤΕ ΤΟΝ ΣΚΛΗΡΟ ΔΙΣΚΟ ΤΟΥ ΣΕΡΒΕΡ ΣΑΣ ΓΙΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ?

ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΩΣΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΥΠΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ.


ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ ΣΩΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΕΓΩΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΤΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΣΑΣ (ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΩΗΝ) ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΣΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΟΥ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΥ.

ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΕΠΕΛΕΞΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΟΥΝ!!!

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ, ΕΙΣΑΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΠΕΤ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΨΥΧΑΣΘΕΝΕΙΣ ΠΟΥ ΕΛΚΕΤΕ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ Ή ΤΟ ΝΙΚ ΝΕΪΜ ΜΟΥ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΑΣ, ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ!

ΔΕΝ ΖΗΤΩ ΝΑ ΜΕ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΤΕ, ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΧΑΡΟΠΟΙΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ

ΑΠΕΧΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΤΗΡΗΣΩ

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΜΕ ΛΑΣΠΟΛΟΓΟΥΝ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΟΥ!

ΟΠΩΣ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΩ ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΧΩΡΟ, ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΕΧΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ, ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΧΩΡΟ

ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΟΥΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΤΩΝ ΓΡΑΦΟΜΕΝΩΝ ΤΟΥΣ, ΟΤΑΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΜΠΑΜ

ΜΑΖΕΥΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΜΑΖΕΨΤΕ ΤΟΥΣ


ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΕΠΟΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ

και μην ξεχνατε:

"αμα τον δειτε ανφας τον εγωισμο,
δεν ειναι τιποτα παραπανω απο μια πορδη στον ανεμο..."

Τσιου τσιου Δεν (jbg (1959- )


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

_______________________________________________________________________
jonniebegood - Απεστάλη: 20/04/2007, 16:14:08

quote:

amalia

Νομίζεις πως είναι λίγο για έναν άνθρωπο, να βλέπει σε χώρους εκτός του esoterica να τον υποτιμούν, να τον απαξιώνουν, να τον εξευτελίζουν κάθε μέρα με τον χειρότερο τρόπο, να τον χαρακτηρίζουν ως "πετ", ως "γλύφτη", ως οτιδήποτε άλλο τέλος πάντων και να μπορέσει να κρατήσει την ψυχραιμία του;


ΕΚΤΟΣ εσωτερικα του κανω κριτικη, σε ΔΙΚΟ μου χωρο και εχω καθε ΔΙΚΑΙΩΜΑ να το κανω!

επειδη γραφω ΕΠΩΝΥΜΑ, αν νομιζει οτι τον θιγω, ας μου κανει μηνυση!!!

αλλά οχι να ερχεται να με θαβει σε ενα δημοσιο χωρο απο τον οποιο απεχω εθελοντικα!

γιατι δεν του προτεινεις να ανοιξει ενα μπλογκ ωστε να χανει εκει την ψυχραιμια του?

τζαμπα ειναι.

γιατι σου αρεσει να βγαζει την εμπαθεια του μεσα απο το εσωτερικα?

quote:

Να κρατήσει την καλή του διάθεση για να συμμετέχει σε μία κοινότητα ανθρώπων, που όπως εσύ ο ίδιος είχες αφήσει να εννοηθεί πριν από κάποιο καιρό, υπάρχουν σημαντικά πράγματα που μας δένουν;


πριν απο καιρο τα πραγματα ηταν αλλιως

καποτε δεν ησουν καν συντονιστρια

υπαρχουν ακομη τα ποστ σου

quote:

ενώ ο άνθρωπος σου ζήτησε συγνώμη και δήλωσε δημόσια πως ήταν άδικα αυτά που είπε!


απο τοτε που εφευρεθηκε η συγνωμη, χαθηκε το φιλοτιμο...


quote:

Δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω, τι έχει γίνει;


το εννοεις???


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr


_______________________________________________________________________
jonniebegood - Απεστάλη: 20/04/2007, 16:48:32

quote:

amalia

jonniebegood εκτός από τα γυαλάκια του μίσους, υπάρχουν και αυτά που βοηθούν τους ανθρώπους να βλέπουνε.


συνηθως φοραω καθρεπτες, το ξερεις

αυτη τη μαρκα την misous που την αγορασες?

αλλά για να διαβασω φοραω της πρεσβυωπιας

quote:

Μήπως - λέω μήπως - έχεις κοιτάξει στη λίστα μελών, πριν ξεκινήσεις καν να γράφεις την πρώτη σχετική συκοφαντία;


οχι, γιατι κανει μια ωρα να ακοιξει η καθε σελιδα και δεν υπαρχει και λογος

οταν απενεργοποιειτε εναν λογαριασμο, το γραφει απο κατω

ετσι γινοταν μεχρι τωρα αν θυμαμαι καλα...

εδω βλεπω, ο,τι γυαλια κι αν φορεσω, να γραφει "νεο μελος 1 μηνυματα"


quote:

Ο λογαριασμός unisept έχει απενεργοποιηθεί από χθες το βράδυ στις 2:30 μετά τα μεσάνυχτα! (πριν τη μεταφορά του μηνύματός του)


μπραβο!

quote:

Τα υπόλοιπα, στη συνέχεια...


οταν θα ερθει ο ασωματος αντμινος μας για να μου απαντησει μηπως?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2007, 01:29:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=9159
Avallon - Απεστάλη: 23/04/2007, 00:06:56

Μια ακόμη απόδειξη για το κύρος των ΤΕΙ...

Οταν οι καθηγητές είναι τέτοιοι δεν είναι να απορεί κανείς για τους σπουδαστές των ΤΕΙ που το παίζουν επιστήμονες...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2007, 10:23:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=22&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=8620

Συνοδινός - Απεστάλη: 29/04/2007, 03:17:32


ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΤΩΝ ΦΟΡΟΥΜ

Έχω ακούσει ότι υπάρχει κάποιος, που γυρίζει από φόρουμ σε φόρουμ και λένε ότι είναι αήττητος. Λένε ακόμη ότι όπου πάει, κουβαλάει και τα κουβαδάκια του μαζί (αυτός τα λέει βιβλιογραφία).
Είναι δε όπως λένε, φοβερός και ο τρόπος που εκτελεί τους αντιπάλους του. Βάζει δυό-τρείς στο μάτι, που του κάθονται στο στομάχι, και μετά μπαίνει μέσα και τους εκτελεί με κινηματογραφικό τρόπο.
Αφού τους εκτελεί και βεβαιώνεται ότι δεν αναπνέουν άλλο, αποχωρεί μέσα σε παραλήρημα ενθουσιασμού, καθώς αποθεώνεται από τους αναγνώστες του εκάστοτε φόρουμ.
Είναι λένε γεννημένος νικητής.
Καθώς σε παρακολουθούσα να κόβεις, να μοιράζεις, να κάνεις τάπες και να σκοράρεις κατά βούληση, βεβαιώθηκα ότι αυτός ο καραγκιόζης είσαι εσύ.
Κάπου μάλιστα διάβασα ότι κάποιον τον κέρδισες με (101-Ο) ή κάτι τέτοιο και εξεπλάγην. Αυτό είναι θρίαμβος. Ένα αποτέλεσμα που θα σόκαρε και μια αγέλη λύκων.
Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για την ευγενή καλοσύνη να θυμηθείς μαζί μας τις μεγάλες σου στιγμές, στην συνέντευξη που μου παραχώρησες.


Συνοδινός:Είμαστε όλο αυτιά…
Recto:Πρώτα έvα μικρό μάθημα για τo πoιoς έσωσε τηv αρxαία γραμματεία
Συνοδινός:Θα μας το πείς προφορικά ή να το διαβάσουμε..;
Recto: Απλά, διαβάστε για να γελάσετε
Συνοδινός: Για λέγε, να δούμε κατα πόσο θα γελάσουμε…
Recto: Άκουσέ με. Υπάρχουν 2 διαστάσεις
Συνοδινός: Ναι.. χα, χα. Δύο τις βλέπεις εσύ. Πολύ αστείο πάντως…
Recto: Σοβαρευτείτε επιτέλους...
Συνοδινός: Δεν το είπες για να γελάσουμε..;
Recto: Καταρχάς, ποιος ασχολήθηκε μαζί σου και πετάγεσαι
Συνοδινός: Με ιδιωτική πρωτοβουλία. Πειράζει..;
Recto: Άλλη μία σφαλιάρα στoυς παρόvτες αρxαιoλάτρες
Συνοδινός: Έπ… μη βαράς..!!
Recto: και συvεxίζει η σφαλιάρα κατά τωv vεoγραικύλωv
Συνοδινός: Πάρε κι εσύ ένα χαστούκι από μένα
Recto: Είσαι με τα καλά σου;
Συνοδινός: Εσύ πως βαράς..;
Recto: Ούτε να διαβάζεις δεν ξέρεις ανθρωπέ μου
Συνοδινός: Α, σε παρακαλώ… Αυτά έγραψες αυτά διάβασα...
Recto: Όπως βλέπεις, η βιβλιογραφία, είναι το Α
Συνοδινός: Και η χριστιανοβλακεία είναι το Β...
Recto: Βγάλε πρώτα τις παρωπίδες.
Συνοδινός: Καλά ντέ, τι θυμώνεις..; Εντάξη τις έβγαλα, συνέχισε…
Recto: Κάτι λέγαμε για βιβλιογραφία. Ιδού η περίτρανη απόδειξη...
Αρχαιοανοησία - Βιβλιογραφία: 0-1
Συνοδινός: Πότε μπήκε αυτό το γκόλ..;
Άντε τώρα να γυρίσει αυτό το παιχνίδι…
Και το Βιβλιογραφία - Χριστιανοβλακεία..;
Recto: Σου δίνουμε κάπου-καπου σημασία, αλλά μην γίνεσαι και φορτικός
Συνοδινός: Τέτοια λές και με πιάνει το παράπονο…
Recto: Τα παραπάνω δείχνουν ότι είσαι μακριά από την πραγματικότητα
Συνοδινός: Πες μου έναν, που είναι κοντά στην πραγματικότητα…
Recto: Χαίρομαι ιδιαίτερα που χρήστες όπως ο "Trainman" βοηθούν στην
αποκάλυψη αυτής της κατασκευασμένης, κατά παραγγελία ιστορίας
Συνοδινός: Όπα…τρελάθηκες τελείως. Αυτός αποκάλυψε ότι είσαι
προπαγανδιστής. Πάρε μια τάπα κι από μένα λοιπόν…
Recto: Έχω απολαύσει εκατοντάδες ιστορικές τάπες
Συνοδινός: Αλήθεια..; Δεν μου φαίνεται καθόλου παράξενο.
Recto: Και ασφαλώς απολαμβάνω κάθε δευτερόλεπτο από την κουβεντούλα μας.
Συνοδινός: Σοβαρά..; δεν το περίμενα…χαίρομαι πάντως.
Recto: Έμπλεξες με λάθος άνθρωπο...Είμαι σίγουρος ότι το έχεις καταλάβει ήδη
Συνοδινός: Κάτι υποψιάζομαι…Είσαι όντως λάθος άνθρωπος. Αλλά μην ρίχνεις τον
εαυτό σου τόσο πολύ.
Recto: Ασφαλώς όμως, είμαι σπάνιο φαινόμενο
Συνοδινός: Ναι ναί…είσαι σπάνιο φαινόμενο. Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια της.
Μοιάζεις πολύ στο ανθρώπινο είδος. Πάρε μια τάπα ακόμη, που
σου αρέσουν τόσο πολύ.
Recto: και οι τάπες συνεχίζονται με αμείωτο ρυθμό...
Συνοδινός: Χαίρομαι που τις απολαμβάνεις…
Recto: Με τις "πατάτες" που λέτε , θα περάσει ευχάριστα την ώρα του ΠΟΛΥΣ
Κόσμος
Συνοδινός: Λες..; Μακάρι…
Recto: Μπας και βγάλουν κάποιοι τις παρωπίδες...
Συνοδινός: Μην στενοχωριέσαι σε έχουν πάρει χαμπάρι…
Recto: Προσωπικά έχω πολλά χρόνια στο διαδίκτυο και έχω δει τόσους ανόητους
που δεν μου κάνει τίποτα εντύπωση πια.
Συνοδινός: Όλοι οι ανόητοι το ίδιο λέτε…συνέχισε…
Recto: Όπως καταλαβαίνουμε όλοι από τα παραπάνω, είσαι μάλλον φανατικός.
Συνοδινός: Είμαι φανατικός, το παραδέχομαι.
Recto: Εντάξει, είδες νομίζω ότι ο φανατισμός σου απαντήθηκε στο έπακρο.
Συνοδινός: Ναι, πράγματι…
Recto: θα μου πει κάποιος τι κάθομαι και γράφω
Συνοδινός: Και που θες να ξέρουμε εμείς, γιατί κάθεσαι και γράφεις..;
Recto: γράφω για όποιον τύχει να διαβάσει τις διάφορες ανοησίες ώστε να
ξέρει την πραγματικότητα.
Συνοδινός Αφού ξέρεις γιατί ρωτάς..;
Recto: Για να δούμε, δηλ. πόσο εξυπνάκιας είσαι.
Συνοδινός: Αυτό πάλι τι σημαίνει..;
Recto: Αν διαβάσεις όλα τα μηνύματα που έγραψα, θα βρεις τι
σημαίνει.
Συνοδινός: Τρελάθηκες τελείως. Διαβάζονται αυτά τα παπλώματα..; Έχεις την
εντύπωση ότι τα διαβάζει κανείς;
Μια φωτογραφική ματιά ρίχνουν… κι αυτό ήταν.
Recto: επιλέγω 2-3 άτομα και επιμένω διαρκώς ενάντιά τους.
Συνοδινός: Και μετά και μετά…
Recto: Μετά αποχωρώ, αφού πρώτα έχουν δει όλοι ότι η πλειοψηφία του
νεοπαγανισμού στηρίζεται σε έναν μονόπλευρο και ψευδή ρητορισμό.
Συνοδινός: Πώ πώ ανατρίχιασα. Μου θυμίζεις τον Ρομπέν των δασών…
Recto: Λυπάμαι όμως πολύ, που στη σύγκρουσή μου με το τραίνο της
ηλιθιότητας, δεν είχα καταλάβει ότι ήσουν και συ μέσα
Συνοδινός: Όχι όχι, εγώ δεν ήμουν μέσα. Ο άλλος ήταν, ο…αυτός ντέ…
που βοηθά στην αποκάλυψη της κατά παραγγελίας ιστορίας.
Το βάζουμε συχνά αυτό το τραίνο. Όσους ηλίθιους συναντά στο δρόμο του , τους σιδερώνει. Χτύπησες άσχημα..; Περαστικά σου...
Recto: Αν έχεις όρεξη για πλάκα, μου φτάνει ο άλλος ο πως τον λένε …
Συνοδινός: ...Schwabe… Τους ασήμαντους τους ξεχνάς εύκολα φίλε… πως σε είπαμε;
Δεν μπορώ να θυμηθώ τ΄ονομά σου…παρακάτω, συνέχισε…
Recto: Κοίταξε να σου πω κάτι:
είμαι ΠΟΛΥ δύσκολος αντίπαλος.
Συνοδινός: Ποιός σου λέει τέτοια ψέματα..;
Recto: Βιβλιογραφία φίλε μου.
Όποιος βασίζεται σε βιβλιογραφία δεν στριμώχνεται ποτέ
Συνοδινός: Εδώ διαφωνώ. Όποιος βασίζεται στην θρησκειοβλακεία, αυτός
είναι που δεν στριμώχνεται ποτέ…
Recto: Εφόσov η βιβλιoγραφία αvαφέρει κάτι τέτoιo, μιλάμε για μεμovωμέvα
φαιvόμεvα και δεv voμίζω ότι αξίζει τov κόπo vα ακoύσoυμε εσέvα.
Συνοδινός: Μα, εσύ ο ίδιος είπες, ότι είσαι σπάνιο φαινόμενο…
Recto: Για κούνα το κεφάλι λίγο...
Συνοδινός: Το κουνάω…και λοιπόν..;
Recto: Αλλά η ξεφτίλα σου μένει...
Συνοδινός: Η δικιά σου η ξεφτίλα κόβει βόλτες στο διαδύκτιο
Recto: Επιλέγω να γίνομαι γνωστός μόνο από έναν συγκεριμένο σκοπό
Συνοδινός: Αλήθεια, από ποιόν..;
Recto: να πελεκήσω το σάπιο δέντρο του νεοπαγανιστικού δογματισμού
Συνοδινός: Ναι αλλά θα χαλάσεις τα δόντια σου έτσι…
Δεν το κόβεις καλύτερα. Κάθεσαι και το πελεκάς…
Recto: .Όποιος εξετάσει τις απαντήσεις που πήρες από εμένα επανειλημμένα,
κατανοεί τον εκνευρισμό σου.
Συνοδινός: Τι θες να πείς..;
Recto: Είσαι λοιπόν πολύ μικρούλης φίλε μου
Συνοδινός: Εμένα δεν με ενδιαφέρουν οι προτιμήσεις σου.
Μην με μπλέκεις με τα εκκλησιαστικά εμένα…
Recto: Άλλη μια ενέργεια που δείχνει ότι είσαι πολύ μικρός
Συνοδινός: Ε, μέγεθος μπανάνας…
Recto: Δεν ντρέπεσαι λιγάκι γι αυτές τις γελοίες και κατάπτιστες πράξεις σε
φόρουμ;
Συνοδινός: Γιατί..; Μόνο στις εκκλησίες θα κάνουμε τέτοιες πράξεις..;
Recto: Μετά τα παραπάνω, εγώ θα ντρεπόμουν να το ξαναπώ...
Συνοδινός: Και πολύ καλά θα έκανες…
Recto: Για ρώτα και τον Vasiliscm που έχει ανεβάσει πίεση ...30 από την
παρουσία μου
Συνοδινός: Με την βλακεία που σε δέρνει θα έσκαγες και γάιδαρο.
Που ανέβασε λίγο πίεση ο Βασίλης είναι μικρό το κακό.
Recto: Τα έχεις χαμένα τελικά;
Συνοδινός: Όχι,όχι…αισθάνομαι μια τάση για εμετό μόνο.
Δεν είναι τίποτα. Θα φταίει η παρουσία σου…
Recto: να συνέλθεις μην πάθεις και τίποτα...
Συνοδινός: Ότι πείς γιατρέ…
Recto: ρούφα και το αυγό σου μην πάθεις τίποτα από τη σύγχυση....
Συνοδινός: Τι λές ρε..; Ρούφα εσύ τα αυγά μου…
Recto: Ρε ταλαίπωρε που μόνο κουταμάρες γράφεις και γίνεσαι διαρκώς ρεζίλι
Συνοδινός: Με προσβάλλεις…
Recto: Ρε ο άνθρωπος είναι ΑΦΑΣΙΑ. και όταν λέμε αφασία, εννοούμε εντελώς
ΑΦΑΣΙΑ!!!!!!
Συνοδινός: Σε μένα μιλάτε..;
Recto: Άντε πάρτον στα σοβαρά τον άνθρωπο
Συνοδινός: Συγνώμη…σε μένα απευθύνεστε..;
Recto: Ρε κακομοίρη, ρε κακομοίρη
Συνοδινός: Καλά λοιπόν φεύγω. Αντίο…
Recto: Χαιρετίσματα στους αποτυχημένους δασκάλους σου...
Συνοδινός: Θα δώσω δάσκαλε…
Recto: Αν θες, χαιρέτα μου τον πλάτανο τώρα
Συνοδινός: Χαιρέτησα, χαιρέτησα…σε χαιρετάει κι αυτός…
Λέει ότι από τότε που γράφεις στα Φόρουμ, σταμάτησες να περνάς
και να τα λέτε…Τώρα ο πλάτανος θα μείνει κούτσουρο…
Recto: Αυτόν τον επέλεξα γιατί εκπροσωπεί ακριβώς το αγαπημένο μου είδος
Συνοδινός: Ναι καλά λές…
Οι πλάτανοι δεν κάνουν ερωτήσεις ούτε κριτική…
Recto: Για να δούμε πόσες ηλιθιότητες ειπώθηκαν σε τόσο λίγες σειρές κειμένου
Συνοδινός: Μια στιγμή να τις μετρήσω…
Έχεις πεί…52 ηλιθιότητες.
Φανταστικό νούμερο…
Πρέπει να είναι και νέο παγκόσμιο Ρεκόρ
Recto: Για να ρίχνω τάπες βάσει των Γραφών φίλε μου...
Συνοδινός: Και γράφεις συνέχεια…
Να δώ που θα σταματήσει το κοντέρ στο τέλος, όταν θα φύγεις με το
καλό…
Recto: Μέσα σε 100 μηνύματα, είναι ήδη σαν να έχω γράψει ένα βιβλίο
τουλάχιστον 150 σελίδων
Συνοδινός: Ρε σύ που οφείλεις την επιτυχία αυτή..;
Recto: Όπως προείπα, βιβλιογραφία
Συνοδινός: Δεν παίζεσαι στην ηλιθιότητα…
Recto: όταν λέμε βιβλιογραφία δεν εννοούμε π.χ. τον Ρασσιά (εντάξει, για
πλάκα το είπα...).
Συνοδινός: Ουφ…ηρέμησα τώρα. Ευτυχώς ήταν πλάκα μόνο.
Ρε σύ…και στην πλάκα κορυφή είσαι…
Recto: Αν και είμαι σε ...φορουμ-διακοπές
Συνοδινός: Που να ήσουν και σε κανένα σοβαρό μαγαζί δηλαδή…
Recto: Εδώ τελειώνει άλλο ένα μικρό διάλλειμμα στις διακοπές μου...
Συνοδινός: Τι ωραία που τα λες ρε μπαγλαμά…
Σαν κανένας μεγάλος…αρχι…ερέας…

Εντάξη κέρδισες...
Εσύ δεν πρόκειται να χάσεις ποτέ…

Οι ηλίθιοι είναι αήττητοι...

Σ΄ευχαριστώ φίλε μου νά΄σαι καλά...
Εγώ είμαι... ο "παρακάτω" μάλλον.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2007, 18:14:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=9176

gigenis - Απεστάλη: 29/04/2007, 17:54:15


εγω εχω να πω
ευτηχως που διαγραψαμε τους γιδοβοσκους/μαναβηδες και τωρα μπορουν ολοι να γραφουν "σοβαρα" θεματα στο εσωτερικα χωρις τον κινδυνο να τους την πουν οι κακοι γιδοβοσκομαναβηδολυστροσημορητοσκεπτηκιστες του κωλου

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του

(οι συντονιστες με αποκαλουν γιδοβοσκο/μαναβη εγω τους ευχομαι να μιασουν
εστω και στο μικρο δαχτυλακι ενος γιδοβοσκου/μαναβη)

Edited by - gigenis on 29/04/2007 18:00:31


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2007, 18:23:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=23&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=8620

gigenis - Απεστάλη: 29/04/2007, 17:17:03

___________________________________________________________________________

quote:
σε μία συζήτηση όπου κάποιοι άνθρωποι ανταλάσσουν μεταξύ τους επιχειρήματα για να υποστηρίξουν την μία ή την άλλη άποψη, δεν θεωρείται ως επιχείρημα να στρέφεσαι γενικά κατά του συνομιλητή σου, ώστε να αποδειχθεί ότι, εφόσον ο συνομιλητής σου προσβάλλει, είναι φανατικός, είναι το ένα ή το άλλο τέλος πάντων, τα επιχειρήματά του είναι αβάσιμα. Αυτή η ταχτική λέγεται "αχυράνθρωπος" (straw man στα αγγλικά) και αποσκοπεί στον έμμεσο υποβιβασμό του ανθρώπου που εκφέρει μία άποψη και όχι στην με επιχειρήματα κατάρριψη της αντίθετης από τη δική σου, άποψη. Αποσκοπεί δηλαδή στη δημιουργία εικόνας και εντυπώσεων σχετικά με τον συνομιλητή ή το γενικότερο ιδεολογικό πλαίσιο στο οποίο αυτός εντάσσεται.

και οταν αποκαλεις καποιον
γιδοβοσκο,ληστροσυμοριτη,σκεπτικιστη του κωλου,μαναβη και λοιπα τι ειναι; ειναι εμμεσος υποβιβασμος η οχι;
αποσκοπει στην δημιουργια εικονας και εντυπωσεων σχετικα με τον συνομιλητη η το γενικοτερο ιδεολογικο πλαισιο στο οποιο αυτος εντασεται η οχι;;
η μημπως επιτρεπονται αυτοι οι χαρακτηρισμοι οταν αυτος που αποκαλειτε ετσι ειναι αντιθετος απο τα πιστευω σου αμαλια;;;;;;;


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του

(οι συντονιστες με αποκαλουν γιδοβοσκο/μαναβη εγω τους ευχομαι να μιασουν
εστω και στο μικρο δαχτυλακι ενος γιδοβοσκου/μαναβη)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2007, 19:01:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=9176

gigenis - Απεστάλη: 29/04/2007, 18:32:07


εγω εχω να πω
ευτηχως που διαγραψαμε τους γιδοβοσκους/μαναβηδες και τωρα μπορουν ολοι να γραφουν "σοβαρα" θεματα στο εσωτερικα χωρις τον κινδυνο να τους την πουν οι κακοι γιδοβοσκομαναβηδολυστροσημορητοσκεπτηκιστες του κωλου


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του

(οι συντονιστες με αποκαλουν γιδοβοσκο/μαναβη εγω τους ευχομαι να μιασουν
εστω και στο μικρο δαχτυλακι ενος γιδοβοσκου/μαναβη)




________________________________________________________________________________________________



http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8620&whichpage=23&ARCHIVE=

gigenis - Απεστάλη: 29/04/2007, 18:34:02


quote:
σε μία συζήτηση όπου κάποιοι άνθρωποι ανταλάσσουν μεταξύ τους επιχειρήματα για να υποστηρίξουν την μία ή την άλλη άποψη, δεν θεωρείται ως επιχείρημα να στρέφεσαι γενικά κατά του συνομιλητή σου, ώστε να αποδειχθεί ότι, εφόσον ο συνομιλητής σου προσβάλλει, είναι φανατικός, είναι το ένα ή το άλλο τέλος πάντων, τα επιχειρήματά του είναι αβάσιμα. Αυτή η ταχτική λέγεται "αχυράνθρωπος" (straw man στα αγγλικά) και αποσκοπεί στον έμμεσο υποβιβασμό του ανθρώπου που εκφέρει μία άποψη και όχι στην με επιχειρήματα κατάρριψη της αντίθετης από τη δική σου, άποψη. Αποσκοπεί δηλαδή στη δημιουργία εικόνας και εντυπώσεων σχετικά με τον συνομιλητή ή το γενικότερο ιδεολογικό πλαίσιο στο οποίο αυτός εντάσσεται.


και οταν αποκαλεις καποιον
γιδοβοσκο,ληστροσυμοριτη,σκεπτικιστη του κωλου,μαναβη και λοιπα τι ειναι; ειναι εμμεσος υποβιβασμος η οχι;
αποσκοπει στην δημιουργια εικονας και εντυπωσεων σχετικα με τον συνομιλητη η το γενικοτερο ιδεολογικο πλαισιο στο οποιο αυτος εντασεται η οχι;;
η μημπως επιτρεπονται αυτοι οι χαρακτηρισμοι οταν αυτος που αποκαλειτε ετσι ειναι αντιθετος απο τα πιστευω σου αμαλια;;;;;;;


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του

(οι συντονιστες με αποκαλουν γιδοβοσκο/μαναβη εγω τους ευχομαι να μιασουν
εστω και στο μικρο δαχτυλακι ενος γιδοβοσκου/μαναβη)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2007, 02:52:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8620&whichpage=23&ARCHIVE=

gigenis - Απεστάλη: 29/04/2007, 19:18:01


quote:
σε μία συζήτηση όπου κάποιοι άνθρωποι ανταλάσσουν μεταξύ τους επιχειρήματα για να υποστηρίξουν την μία ή την άλλη άποψη, δεν θεωρείται ως επιχείρημα να στρέφεσαι γενικά κατά του συνομιλητή σου, ώστε να αποδειχθεί ότι, εφόσον ο συνομιλητής σου προσβάλλει, είναι φανατικός, είναι το ένα ή το άλλο τέλος πάντων, τα επιχειρήματά του είναι αβάσιμα. Αυτή η ταχτική λέγεται "αχυράνθρωπος" (straw man στα αγγλικά) και αποσκοπεί στον έμμεσο υποβιβασμό του ανθρώπου που εκφέρει μία άποψη και όχι στην με επιχειρήματα κατάρριψη της αντίθετης από τη δική σου, άποψη. Αποσκοπεί δηλαδή στη δημιουργία εικόνας και εντυπώσεων σχετικά με τον συνομιλητή ή το γενικότερο ιδεολογικό πλαίσιο στο οποίο αυτός εντάσσεται.

και οταν αποκαλεις καποιον
γιδοβοσκο,ληστροσυμοριτη,σκεπτικιστη του κωλου,μαναβη και λοιπα τι ειναι; ειναι εμμεσος υποβιβασμος η οχι;
αποσκοπει στην δημιουργια εικονας και εντυπωσεων σχετικα με τον συνομιλητη η το γενικοτερο ιδεολογικο πλαισιο στο οποιο αυτος εντασεται η οχι;;
η μημπως επιτρεπονται αυτοι οι χαρακτηρισμοι οταν αυτος που αποκαλειτε ετσι ειναι αντιθετος απο τα πιστευω σου αμαλια;;;;;;;


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του

(οι συντονιστες με αποκαλουν γιδοβοσκο/μαναβη εγω τους ευχομαι να μιασουν
εστω και στο μικρο δαχτυλακι ενος γιδοβοσκου/μαναβη)

_____________________________________________________________________________________________________


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=9176

gigenis - Απεστάλη: 29/04/2007, 19:15:43


εγω εχω να πω
ευτηχως που διαγραψαμε τους γιδοβοσκους/μαναβηδες και τωρα μπορουν ολοι να γραφουν "σοβαρα" θεματα στο εσωτερικα χωρις τον κινδυνο να τους την πουν οι κακοι γιδοβοσκομαναβηδολυστροσημορητοσκεπτηκιστες του κωλου

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του

(οι συντονιστες με αποκαλουν γιδοβοσκο/μαναβη εγω τους ευχομαι να μιασουν
εστω και στο μικρο δαχτυλακι ενος γιδοβοσκου/μαναβη)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Forum Locked  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.375
Maintained by Digital Alchemy