ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Athina-tosodoula
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2008, 17:45:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Athina-tosodoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου Μορφεα!!Εκανα το τεστ σου και εχω τις ακολου8ες απαντησεις.

Ανοιγω τις πορτες ως εξης:
ροζ,ασπρη,μπλε,μαυρη

ΡΟΖ ΠΟΡΤΑ:Αν και δεν μου αρεσει σαν χρωμα την ανοιγω πρωτη πιστευοντας οτι θα βρω κατι χαρουμενο και παιχνιδιαρικο απο πισω.Και ετσι συμβαινει...
Υπαρχει ενα σπιτακι γεματο λιχουδιες και παιχνιδια...αρχιζω και γευομαι τα χρωματιστα γλυκισματα και παιζω με τα παιχνιδια

ΑΣΠΡΗ ΠΟΡΤΑ:Την ανοιξα 2η γιατι ειναι ενα συνηθισμενο χρωμα πορτας και δε νομιζω να οτι θα εχει κατι που θα με τρομαχει απο πισω...
Ανοιγοντας δεν βρισκω τιποτα...ειναι ενα κενο ασπρο δωματιο...ενα δωματιο με 4 ασπρους τοιχους με ασπρο πατωμα.

ΜΠΛΕ ΠΟΡΤΑ:Την επελεξα γιατι δεν θελω ακομα να ανοιξω την μαυρη πορτα που μου δημιουργη μια σχετικη αμηχανια.
Υπαρχει ενα δασος απο πισω με ζωακια,χρωματα,ηχους,ποταμακια..γεματο ζωη.Μενω αρκετη ωρα μεσα διασχιζοντας το ομορφο δασος και χαζευονται τον κοσμο γυρω μου.

ΜΑΥΡΗ ΠΟΡΤΑ:Eιπα και πιο πανω οτι μου δημιουργη μια αμηχανια αυτη η πορτα...αν και μου αρεσει σαν χρωμα το μαυρο.
Ανοιγω και βλεπω πισω απο αυτη το εσωτερικο μιασ εκκλησιας...με οχι πολυ φως αλλα ουτε και τελειως σκοτεινη.Κλεινω την πορτα χωρις να εχω μπει καν μεσα στην εκκλησια.Ειναι το μονο "δωματιο" που το ειδα απλα και εφυγα,γιατι ενιωθα αβολα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ant4
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2008, 17:47:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ant4  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια.Πρωτη ανοιγω την ασπρη πορτα.απο πισω υπαρχει εξοχη με πρασινο χορταρι και στο βαθος υπαρχει ενα δασος.
Δευτερη διαλεγω την ροζ.Βλεπω εκει ενα γυμναστιριο που μοιαζει με αυτο που πηγαινω.
Τριτη ανοιγω την μπλε.Εδω βλεπω μια παραλια με ξαπλωστρες και ομπρελες με καθαρη γαλαζια θαλασσα και ηλιο.
Τελευταια αφινω την μαυρη.Υπαρχει μια μουντη πολη και ειναι βραδυ.Η πολη αυτη δεν εχει και πολα φωτα.

ant4Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

foikos
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2008, 11:43:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους foikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1)ΡΟΖ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΙΟ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ.ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΖΑΧΑΡΩΤΑ.
2)ΑΣΠΡΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΣΕ ΤΟΣΟ ΕΚΚΕΝΤΡΙΚΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΧΡΩΜΑ ΤΟΣΟ ΣΥΝΗΘΗΣΜΕΝΟ.ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΚΗΠΟ ΜΕ ΠΛΟΥΣΙΑ ΒΛΑΣΤΗΣΗ,ΠΟΤΑΜΙΑ ΚΑΙ ΛΙΜΝΕΣ ΜΕ ΚΑΤΑΡΑΚΤΕΣ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΕΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΗΣ ΠΟΡΤΑΣ!!!
3)ΜΠΛΕ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΒΑΡΕΤΟ ΧΡΩΜΑ ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΠΙΟ EXTRIME ΧΡΩΜΑ.ΜΕΣΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΜΠΑΛΟΝΙΑ.ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.
4)ΜΑΥΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΧΡΩΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟ ΑΘΗΝΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ!!!!!!ΜΕΣΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΣΚΗΝΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΑΝΩ ΘΑ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΠΑΙΖΩ ΕΝΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΣΟΛΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΙΘΑΡΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΑΥΤΑ..........ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
m@ria_sun
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2008, 10:19:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους m@ria_sun  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia...!loipon..
egw anoigw prwta thn aspri porta...kai apo pisw blepw toys filoys moy.....

meta anoigw thn mayrh porta....kai me to pou thn anoiksa petaxthkan nyxterides....(an kai maresei to mayrosan xrvma,,ayto eida
)
meta anoigw thn roz porta kai blepv ena dwmateio gemato loyloydia kai arkoydakia.... kai telos

thn mple porta.....poy me to poy thn anoigw vlepw mia yperoxh paralia.......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2008, 11:37:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
maria sun καλώς ήρθες στο ESOTERICA.

Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με greeklish, για να καταλαβαίνουμε πόσες πόρτες άνοιξες και εμείς που δυσκολευόμαστε να διαβάσουμε τα greeklish….

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kleio08
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2008, 21:11:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kleio08  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Μορφέα.....!!!
Κατ'αρχήν να σου πω ότι το τεστ μου άρεσε πάρα πολύ....
Λοιπόν για να ξεκινήσουμε..Πρώτα θα άνοιγα την ροζ πόρτα γιατί μου αρέσει πολύ σαν χρώμα..Ήταν δύσκολη η απόφασή μου στην πρώτη πόρτα γιατί μου αρέσει και το άσπρο,επειδή είναι ένα χρώμα που το συνδέω με την αγνότητα,την αθωότητα...κι έτσι ήμουν ανάμεσα σ'αυτά τα δύο..
Όταν ανοίγω τη ροζ πόρτα βλέπω ένα πανέμορφο ξύλινο σπιτάκι περιτριγυρισμένο με ροζ,μωβ λουλουδάκια,πολύχρωμες πεταλούδες να πετούν τριγύρω και ανθισμένα δέντρα...!
Ύστερα ανοίγω την άσπρη πόρτα και από πίσω βλέπω ένα απέραντο κάτασπρο σύννεφο,σαν να βρίσκομαι στον ουρανό και από πίσω σιγά σιγά ξεπροβάλλει ένα χιονισμένο βουνό με σπίτάκια τριγύρω και επίσης να πέφτουν νιφάδες χιονιού...Μετά ανοίγω τη μπλε πόρτα και βλέπω μια καταγάλανη ήρεμη θάλασσα σε μια έρημη εξωτική παραλία...Γύρω γύρω να υπάρχουν φοίνικες και η άμμος να είναι πεντακάθαρη χωρίς ίχνος πετραδάκια..Κι αυτό όμως την ώρα του ηλιοβασιλέματος,όπου ο ουρανός είναι πορτοκαλί και πέφτει το φως πάνω στη θάλασσα..
Τέλος ανοίγω τη μαύρη πόρτα,η οποία μου θυμίζει γενικά κάτι πιο καταθλιπτικό...Λοιπόν από πίσω βλέπω ένα σκοτεινό δωμάτιο γεμάτο όμως αναμμένα κεράκια και πεταμμένα κόκκινα ροδοπέταλα στο πάτωμα που κάνουν την ατμόσφαιρα ιδιαίτερα ρομαντική...
Έτσι φαντάζομαι αυτές τις πόρτες...Περιμένω με αγωνία να δω τα αποτελέσματα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2008, 12:43:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απτόητος πάντως ο Μορφέας παρά τη ζήτηση που έχει!

Δεν μας απαντάει ρε παιδιά ο Μορφέας, το είπε ο άνθρωπος, τέλος, πάπαλα, γιοκ!

Κάντε οικονομία στο νερό:
πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
frou-frou
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2008, 14:11:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους frou-frou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΤΥΧΑΙΑ ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΙΝΗΣΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ. ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ:
ΡΟΖ ΠΟΡΤΑ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΔΩΡΟ ΜΕ ΟΜΟΡΦΟ ΠΕΡΙΤΥΛΙΓΜΑ.
ΜΠΛΕ ΠΟΡΤΑ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΓΡΑΦΕΙΟ, ΜΕ ΕΝΤΟΝΟ ΦΩΣ ΗΜΕΡΑΣ.
ΑΣΠΡΗ ΠΟΡΤΑ:ΕΝΑΣ ΑΘΝΙΣΜΕΝΟΣ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΚΗΠΟΣ.
ΜΑΥΡΗ ΠΟΡΤΑ : ΕΝΑ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ ΜΠΑΟΥΛΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Anna Dousi
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2008, 02:56:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anna Dousi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα,
Η πρωτη πορτα που ανοιγω ειναι η ροζ και μεσα βλεπω λουλουδια, μετα ανοιγω την μπλε και βλεπω ενα παιδικο δωματιο, μετα ανοιγω την μαυρη και βλεπω ενα εθνικ δωματιο με πολλα κερια και τελοσ ανοιγω την λευκη και βλεπω περιστερια και λευκα τριανταφυλλα.
Θα ανοιξω την ροζ πορτα πρωτη γιατι ειναι το αγαπημενο μου χρωμα, μετα την μπλε γιατι αυτο το χρωμα μου γαληνευει τα ματια, μετα το μαυρο γιατι μου προκαλει περιεργεια και τελος το λευκο γιατι πιστευω οτι ολα εκει καταλιγουν τελικα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gwgw88
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2008, 02:16:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gwgw88  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
άσπρη:ένα σπίτι στη θάλασσα
ροζ:ένα μωρό
μπλε:στην εξοχή δίπλα στην θάλλασα ή στη λίμνη
μαύρη:γκρεμός

Αιτιολόγηση:τις ανοίγω όλες γιατί θέλω να δω τι υπάρχει από πίσω.είναι η μια δίπλα στην άλλη.βάζω πίσω από την κάθε πόρτα ό,τι μου έρχετaι πρώτο στο μυαλό όταν σκέφτομαι το κάθε χρώμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΑΡΑΣΟΥ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2008, 11:01:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΡΑΣΟΥ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε Μορφεα

Τις ανοιγω με την εξης σειρα:
Μαυρη
Μπλε
Ροζ
Ασπρη
Πισω απο την μαυρη φανταζομαι ενα γραφειο ψυχαναλυτη
ΠΙσω απο την μπλε ενα δασος
Πισω απο την ροζ ενα παιδικο δωματιο
Πισω απο την ασπρη θαλασσα
Ξεκινω απο την μαυρη γιατι θελω να τελειωνω με τα δυσκολα απο την αρχη συνεχιζω με την μπλε για διαλειμα ακολουθει η ροζ για την εκφραση των συναισθηματων μου και τελος η ασπρη γιανα χαλαρωσω.

Ε.ΤΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Iposiniditos
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2008, 02:32:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Iposiniditos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1,Mayri.Vriskw apo pisw ena dwmatio opou ginete party.
2,Aspri.Vlepw ena katasprw domatio,kai mesa eiparxoun anthropoi pou dialogizontai
3,Roz.Pisw apo tin roz potra einai to koritsi me to opoio eime eroteymenos
4,Mle.Stin mle porta eiparxoun para pola leytaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2008, 08:06:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Iposiniditos, καλώς ήλθες κοντά μας.
Σου εύχομαι να έχεις καλή συνέχεια στις Συζητήσεις.

Θα σε παρακαλέσω να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς (greeklish) ώστε να είναι πιο ευανάγνωστες οι δημοσιεύσεις σου.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
~Fallen Angel~
Νέο Μέλος

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2008, 17:47:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ~Fallen Angel~  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ ενδιαφέρον θέμα....Λοιπόν....

Πρώτα ανοίγω την ασπρη πόρτα διοτι μου αρεσει πολυ το χρωμα και το συνδιαζω με την ηρεμια...Πισω απο αυτη τη πόρτα υπάρχει ενας πανέμορφος κήπος γεμάτος λουλουδια...

Μετα διαλέγω να ανοιξω την μαυρη πορτα..τη συνδεω με το αγνωστο που με τρομαζει και λιγο..πισω της υπαρχει ενα σκοτεινο δωμάτιο με βαρια διακόσμηση.Η ηρεμία αυτου του δωματίου με τρομάζει...

Η 3η πορτα που ανοιγω ειναι η μπλε.Ειναι ενα πολυ οικείο γιαμενα χρωμα κ θέλω πολύ να ανοιξω αυτη τη πόρτα.Ανοίγοντας αυτη τη πόρτα βρίσκομαι σε ενα υπέροχο ψηλο μέρος που εχει απιστεύτη 8εα στη θαλασσα.

Στο τέλος ανοίγω την ροζ....Για μενα το ροζ ειναι το χρώμα της νοσταλγιας...Πίσω απο την πόρτα ειναι ενα παιδικο δωματιο με λευκο κρεβατι που εχει ροζ ουρανο....γενικα το ροζ χρώμα κυριαρχει σε αυτο το δωμάτιο...

Αυτααα απο μενα.

Set me free....your heavens a lie....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

venceremos
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2008, 23:48:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους venceremos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ανοιγοντας τη ροζ πορτα βλεπω εναν κηπο...ο κηπος αυτος ειναι υπεροχος μοιαζει με παραδεισο!!
η μπλε πορτα ειναι ο δρομος προς την υπεροχη θαλασσα.........
ανοιγοντας την ασπρη βλεπω αυτον..........μου χει λειψει τοσο πολυ.....μου χαμογελα.........
η μαυρη πορτα οδηγει σε ενα υπεροχο τοπιο! μαγευτικο! η κορυφη ενος χιονισμενου βουνου απο το οποιο βλεπω ολο το νησι..(το νησι μου την κεφαλονια)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mantarinaki
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2008, 00:04:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mantarinaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Λοιπόν το πρώτο τεστ έχει ως εξής ...

Βρίσκεστε σε έναν χώρο, όπου υπάρχουν:
μία άσπρη, μια μπλε, μια μαύρη και μια ροζ πόρτα...

Ανοίγετε ,όποια θέλετε με όποια σειρά θέλετε και γράφετε τι υπάρχει πίσω από την κάθε πόρτα. Παρακαλώ αιτιολογίστε οποιαδήποτε σας κίνηση...

Καλό άνοιγμα

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!


ανοίγω πρώτα την άσπρη κ βλέπω παιδιά να παίζουν
μετά την ρόζ,εκεί βλέπω ένα ερωτευμένο ζευγάρι να κάνει έρωτα
ανοίγω έπειτα την μπλέ.βλέπω το δωμάτιο γεμάτο λουλούδια χωρίς άτομα μέσα.τέλος ανοίγω την μάυρη κ την κλέινω γρήγορα γιατι είναι ένα τελείως άδειο δωμάτιοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mantarinaki
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2008, 00:06:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mantarinaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Λοιπόν το πρώτο τεστ έχει ως εξής ...

Βρίσκεστε σε έναν χώρο, όπου υπάρχουν:
μία άσπρη, μια μπλε, μια μαύρη και μια ροζ πόρτα...

Ανοίγετε ,όποια θέλετε με όποια σειρά θέλετε και γράφετε τι υπάρχει πίσω από την κάθε πόρτα. Παρακαλώ αιτιολογίστε οποιαδήποτε σας κίνηση...

Καλό άνοιγμα

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!


ανοίγω πρώτα την άσπρη κ βλέπω παιδιά να παίζουν
μετά την ρόζ,εκεί βλέπω ένα ερωτευμένο ζευγάρι να κάνει έρωτα
ανοίγω έπειτα την μπλέ.βλέπω το δωμάτιο γεμάτο λουλούδια χωρίς άτομα μέσα.τέλος ανοίγω την μάυρη κ την κλέινω γρήγορα γιατι είναι ένα τελείως άδειο δωμάτιοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dark Side
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2008, 14:47:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dark Side  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπαινω στην μπλε πορτα κ βλεπω γαλαζιους τοιχους κ μεσα στο δωματιο πολλα ανακατεμενα ρουχα ολα μπλε!
Μετα μπαινω στην μαυρη εκει οι τοιχοι ειναι μαυροι κ στη μεση του δωματιου υπαρχει μια σκαλα με μαυροασπρα σκαλοπατια επισης υπαρχει κι ενα μαυρο λουλουδι μεσα σε ενα μαυρο βαζο!
Μετα στην ασπρη εκει βλεπω ενα λαμπερες,εκτυφλωτικες ασπρες ακτινες!
Τελος στην ροζ πορτα ειναι ολα ροζ κ υπαρχουν κουκλες, αρκουδακια κ καρδουλες!

LikeItOrNotΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dcarlita
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2008, 04:41:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dcarlita  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λοιπόν...ανοίγω πρώτα τη ροζ πόρτα και βρίσκω από πίσω αρκουδάκια,παιχνίδια κτλ. αντιπαθώ πολύ αυτό το χρώμα γιατί μου φέρνει στο μυαλό κάτι χαζοχαρούμενο, πολύ παιδιάστικο κτλ.Και επειδή μου είναι τελείως αδιάφορο το επιλέγω πρώτο.
Μετά ανοίγω τη μπλε πόρτα γιατί θεωρώ το μπλέ πιο ανούσιο από το μαύρο και το άσπρο. Από πίσω υπάρχει ένα μέρος υπέροχο.Με θάλασσα,τα νερά είναι πεντακάθαρα και ήρεμα,δέντρα,άμμος.Απόλυτη ηρεμία και γαλήνη.
Μετά ανοίγω την άσπρη πόρτα γιατί θέλω να αφήσω την μαύρη για το τέλος.Από πίσω είναι μια εκδοχή για το πώς θα μπορούσε να είναι το μέλλον μου ευτυχισμένο.Ίσως μια οικογένεια,παιδιά,μια καλή δουλειά,ένα μεγάλο σπίτι,με κήπο,ένα ωραίο αυτοκίνητο.Μια ευτυχία που ήρθε σχετικά εύκολα αλλά δεν είναι αυτό που έψαχνα στη ζωή μου και τελικά κάτι μου λείπει.
Για το τέλος άφησα τη μαύρη πόρτα.Το μαύρο αν και είναι μελαγχολικό χρώμα,το χρώμα του πένθους,σου φέρνει στο μυαλό δυσκολίες και άσχημα γεγονότα,εμένα με κάνει να νομίζω ότι από πίσω κρίβεται η πραγματική ευτυχία.Είναι ρίσκο να την ανοίξεις γιατί υπάρχει η πιθανότητα από πίσω να κρίβεται το ακριβώς αντίθετο,ίσως ο θάνατος.Αλλά θα την αφήσω τελευταία και θα το ρισκάρω.Ίσως παίρνοντας το ρίσκο, ξεπερνώντας όλες τις δυσκολίες να βρείς αυτό που πάντα έψαχνες.Και μ'αρέσουν τα δύσκολα...Και τελικά την ανοίγω...Από πίσω βρίσκεται ο έρωτας της ζωής μου....Με περιμένει...(Αυτή τη στιγμή στο μυαλό μου έχω τον άνθρωπο που ερωτεύτηκα πάρα πολύ και ακόμα δεν έχω ξεπαράσει.Έχουμε χωρίσει εδώ και 3 χρόνια.) Και το μόνο που έπρεπε να κάνω είναι να ξεπεράσω τα 'προβλήματα' και να ανοίξω τη πότρα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Staf
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2008, 21:08:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Staf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ θα άνοιγα πρώτα την ροζ όπου θα έβρισκα τις φίλες μου και έπειτα θα κάναμε χαβαλέ. Μετά θα άνοιγα την άσπρη όπου θα υπήρχε ένα ψυχιατρείο και εγώ ως ψυχίατρος θα ήθελα να τους βοηθήσω! Μετά θα πήγαινα στην μπλε και μόλις άνοιγα την πόρτα θα έβλεπα ένα απέραντο πέπλο μπλε της θάλασσας. έκει πιστεύω πως θα ηρεμούσα και θα σκεφτόμουν γενικά την ζωή μου! ΄τέλος την μαύρη όπου θα έβλεπα ανθρώπους που δεν πολυσυμπαθώ. και όμως θα έλεγα πως κάτι έχει αλλάξει. Και τελικά θα γίνονταν φίλοι μου.

/88Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

samara
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2008, 21:19:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους samara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σκεφτηκα ενα ημικυκλιο δωματιο φωτεινο.τισ πορτεσ θα τισ ανοιξω με την σειρα που εχουν αναφερθει,απο τα αριστερα προσ τα δεξια.η ασπρη ειναι ενα αδειο δωματιο με χαρτονια στο πατωμα το παραθυρο ανοιχτο κουτια απο μπογιεσ κατω και φρεσκοβαμμενο λευκο.την μπλε την φανταζομαι με λαδομπογια βαμμενη αλλα επειδη δεν μου αρεσει το χρωμα δεν μπορω να καταλαβω τι θελω να δω.η ροζ ειναι ενα παιδικο δωματιο πολυ γλυκος και ζεστος χωρος κ ενα μωρο στο κρεβατι καθαρο κ χαμογελαστο.ανοιγω την μαυρη κ το δωματιο ειναι σκοτεινο ανοιγω το φως μια κιτρινη λαμπα και ενα τραπεζι που χρησιμοποιηται ωσ γραφειο χαρτια κ στιβεσ απο βιβλια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maria08
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2008, 23:01:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maria08  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
άσπρη=μπαλκόνι με θέα σε μια πεδιάδα με λουλούδια μπλε=θάλασσα ροζ=παιδική χαρά μαύρη=νυχτα με αστέρια και φεγγάρι η σειρά έχει να κάνει με τα χρώματα που μου αρέσουν πιο πολύ,αρχίζοντας από το άσπρο και καταλήγωντας στο μαύροΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
desmar_22
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2008, 09:12:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους desmar_22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα!!
Η σειρα που θα διαλεγα να ανοιξω τις πορτες ειναι η εξης:

ασπρη πορτα: βλεπω τη γιαγια μου και απο πισω της ατομα που αγαπω

ροζ πορτα: ειναι ενα παιδικο δωματιο, και βλεπω τα δυο παιδακια μου και τον αντρα μου. χωρις να διακρινω τα προσωπα τους γιατι ακομα ουτε αντρα εχω ουτε παιδια...

μπλε πορτα: βλεπω ενα καταπρασινο λιβαδι, λουλουδια και ειναι μια ηλιολουστη μερα!

μαυρη πορτα: κουτες με αναμνησεις του παρελθοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

RUN
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2008, 02:41:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους RUN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
HALLO
ΛΟΙΠΟΝ ΤΙΣ ΑΝΟΙΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ
ΡΟΖ
ΜΠΛΕ
ΑΣΠΡΗ
ΜΑΥΡΗ

ΡΟΖ - ΒΓΑΙΝΩ ΣΤΗ ΒΡΑΖΙΛΙα στη πολη αλλα μπορω γρηγορα να βραθω στη ζουγκλα, την ανοιγω πρωτη επειδη ειναι ροζ
ΜΠΛΕ - δωματιο απο πετρα μπλε φωτισμοσ και μου προκαλει περιεργα συναισθηματα
ΑΣΠΡΗ - δάσος και βλεπω μια άσπρη κουκουβάγια
ΜΑΥΡΗ - έμεινε τελευταία μπαίνω σε ένα ατελιέ πίνακεσ χρώματα και ένα σωρό εργαλεια, πινακεσ και τελειομενοι και μισοδουλεμένοι και απειρα χρώματα μπογιέσ πινελα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

asiamlidou
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2008, 10:15:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους asiamlidou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα!! Φαίνεται ενδιαφέρον το τεστ!!!

Λοιπόν εχουμε και λέμε....

Η σείρα που θα διάλεγα να ανοίξω τις πόρτες ειναι η εξής:

Άσπρη: Ένας περιστερώνας με πόλλες φωλιές και περιστέρια

Μαύρη: Ένα καμένο δέντρο

Ροζ: Ένα άδειο παιδικό δωμάτιο

Μπλε: Ένα απέραντο λιβάδι ακόμα νοτισμένο από την βροχή, με ένα ουράνιο τόξο στο βάθος


Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση!!! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kelitsa
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2008, 21:41:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kelitsa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λοιπον εχουμε κ λεμε!!!!
εχω μεγάλη αγωνια κ ανοιγω αμέσως την ασπρη πορτα!πισω απο αυτην βλεπω τον μικρο μου αδερφο...για εναν ανεξηγητο λογο βλεπω οτι εχει μεγαλωσει!
μετα ανοιγω την ροζ πορτα!εκει νομιζω οτι γενικα βλεπω πραγματα...που μ'ευχαριστουν!βλεπω το ZAP(το αγαπημενο μου καταστημα ρουχων!)κ μια ντουλαπα σε μεγεθος....δωματιου γεματη ρουχα ΠΑΡΑ πολλα ζευγαρια παπουτσια,καλλυντικα και αρωματα!!!!!
μετα ανοιγω την μπλε πορτα .εκει πιστευω οτι συναντω την μελλοντκη μου οικογενεια που σιγουρα απαρτιζεται απο 2 παιδια!η αληθεια ειναι οτι εχω μεγαλη περιεργεια να δω πως ειναι αυτα!
τελος νομιζω οτι πισω απο τη μαυρη πορτα υπαρχει ενα μεγαλο γραφειο σ'ενα δωματιο με γενικα αυστηρο υφος το οποιο με φοβιζει .εχω την αισθηση οτι αν μπω θα πρεπει ν'αναλαβω υπερβολικα βαρη κ ευθυνεσ οποτε ,αν και στην αρχη δισταζω μπαινω βιαστικα κ αρχιζω προσεκτικα δουλεια για ν'απαλλαγχθω απο αυτο το αγχοσ!αυτα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
debbie__gr
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2009, 03:10:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους debbie__gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Poli endiaferon to test!!!

Roz: Blepo ena koritsaki pou pezi me tis koukles tis einai poli omorfo to domatio me pola fotina xromata kai einai gemato pexnidia. Kathome ligo mazi tis kai meta febgo.

Aspri: Blepo ena grafio ekei kathete enas antras sobaros pou me kitaei ala den mou milaei einai toso fotino to domatio pou den blepo tipota alo para mono ton antra kai to grafio. Den mbeno mesa

Mple: Blepo diafora zoakia ola klismena se kloubia opos tha blepame se ena pet shop molis me blepoun kanoun diaforous ixous oste na pao konta tous gia na ta frontiso pao konta tous kai ta xaidebo kathome arketi ora kai bgeno giati prepi oxi giati to thelo.

Mauro: Blepo ena diamerizma exei orea pragmata mesa einai katharo kai ola einai stin entelia ala einai keno den iparxi kanenas mesa fonazo "einai kanenas edo" alla den perno apantisi apo kanenan. Den mbeno mesa


Afta euxaristo ek ton proteron gia tin apantisi!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kotsia
Νέο Μέλος

Cyprus
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2009, 13:11:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kotsia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1.aspri..
mpeno se 1 megalo kip0 me mia limni me papie5 kai giro apo tin limni kokkina kai aspra triantafilla..
2.mple..
mia paralia..perpato 5tin akti kai to nero agizi ta podia m..
3.r0z..
ena pediko domati0 me pedia kai pexnidia..
4.mavri..
ena skotino domati0 me anatrixiastikou5 8orivous..
fovame kai vgeno..


-TEL05-
XP..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2009, 14:13:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί/ές debbie__gr & kotsia, καλώς ήλθατε στις Συζητήσεις του Esoterica.
Σας εύχομαι καλές αναζητήσεις.

Θα σας παρακαλούσα μόνο να γράφετε με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς (greeklish) ώστε τα μηνύματα σας να είναι πιο ευανάγνωστα.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sxed78
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2009, 11:36:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sxed78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΡΟΖ
Είναι ενα τεραστιο ροζ δωματιο γεματο με γλυκα τουρτες με γλασο κουφετα κ.τ.λ.
Κατι σαν το τραγουδι από τα ζουζουνια ΓΙΑΜΙ ΓΙΑΜΙ

ΑΣΠΡΗ
Είναι μια μερα χαρας, ενας γάμος, όλα στα λευκα. Αχ θα θελα να το ξανακανω αυτό.

ΜΠΛΕ
Είναι μια καλοκαιρινη μερα στη θαλασσα . Όλα είναι τέλεια. Πότε θα ρθεις
καλοκαιράκι σε πεθύμησα .

ΜΑΥΡΗ
Είναι μια μέρα που θα θελα να ξεχασω (Θανατος)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy